PDA

View Full Version : Четете ли книги



stone4
07-20-2012, 08:07
Обичате ли да четете книги , сега лятото с колко успявате да се справите ?

Anichkaxxwee
07-20-2012, 08:15
Ами аз обичам да чета, особено криминалета ;д
Справям се някак си ;д

ledenakrasota
07-20-2012, 08:29
Взела съм си цялата Руска класика. Трябва да ги мина. Приятни са. Вече съм на третата книга. Големите тухли са ми любимите. Междувременно чета и някоя психология. :)

stone4
07-20-2012, 09:06
Браво на вас , аз пък преди малко допрочетох "Здрач" и сега мисля да си зема втората книга .

perry_the_platypus
07-20-2012, 09:12
Като ми дойде музата, ахах, училищните са лесни, рядко ми остава време да чета рандом книги. :)
Преди няколко години като излезе филма се опитах да прочета книгата "Здрач", но не ми е особена интересна, както и филма. ;D

iiordanova
07-20-2012, 11:17
Чета доста. Лятото предимно за училище литературата,а през другото време каквото ми хареса.

Amore-Mio*
07-20-2012, 15:20
Обожавам да чета.
И съм за четенето с две ръце и два крака.

Иначе от списъка за лятото не съм чела още нищо - в момента прочитам Дон Кихот , ама ми се струва, че скоро няма да я свърша. В смисъл такъв, че ми е интересна, но не чак толкова, които си купувам почти всяка седмица или вземам на заем от приятеля си или от приятели. Обаче ще се постарая ако не другите, поне тая от списъка да прочета.

Иначе чета книги , най - вече, на любимите си автори Агата Кристи и Стивън Кинг. Каня се да купя поредицата "Игрите на глада". Или някаква друга поредица, че ми се иска това да чета тия дни.

howling.
07-20-2012, 15:33
четене <3 от книжките за лятото съм прочела няколко само, предимно в момента чета young adult романи + класически творби.. забавна комбинация става ахах. ;д
Amore-Mio*, като една наистина обсебена от "Игрите на глада" фенка, горещо ти ги препоръчвам, както и на всички останали. :) за третата книга си носете кърпички бтв. xD

aia25
07-20-2012, 16:03
Не чета. :D ... Просто... Не... Това не е за мен. :D:D:D:

maximxxl
07-21-2012, 17:00
рядко чета, нямам време. иначе през годината прочетох Под игото, Чичовци, Бай Ганьо , Стихотворенията на Ботев, Ралица. абе г/д почти всичко, което се изучава в 11 клас. скоро четох и Стрихнин в супата на Уудхаус, ех тоя Джийвс, опасна марка е :D , но не можах да я дочета :D BTW знам, че тряя да слагам кавички на всяко заглавие, ама ме мързи :D

babyy123
07-21-2012, 17:32
Обожавам да чета

lepinto
07-22-2012, 06:02
всички дето викат че обичат да четат лъжат ! :D

ivetmanova
07-22-2012, 06:20
всички дето викат че обичат да четат лъжат ! :D
И защо ни е да лъжем ?!
На мен от тези за ваканцията ми остават три а най-много обичам да чета за някакви тинейджъри и страшни.

Geminicous
07-22-2012, 06:31
Ами аз обичам да чета, особено криминалета ;д
Справям се някак си ;д
И аз на " Джеймс Хадли Чейс " , много бързо грабват интереса . :)

howling.
07-22-2012, 07:00
всички дето викат че обичат да четат лъжат ! :D
ние какво сме виновни, че не знаеш усещането да разгръщаш страниците нетърпеливо, за да разбереш какво ще се случи с героите и че не можеш да изпиташ наслада от четенето :?

Supermassive____
07-22-2012, 07:12
То май вече никой не чете книги и това си личи!Много слаба обща култура имат някои!Прочетете по нещо,ще ви се отрази добре!

Colouring
07-22-2012, 07:36
O, да, чета! Обаче сега лятото съм на училищни книги, че ще съм 11 клас и почва мъката. ;/ Но попринцип без книга не мога да заспя.

ManchesterUnitedLady
07-22-2012, 16:54
И аз обичам да чета! Това лято прочетох 3-те книги "Игрите на глада" (на английски) - най ми допадна втората, а сега съм на вълна Дан Браун ;) Почти приключих втора негова книга, скоро почвам трета :) О забравих :) Едновременно с това чета и "Преспанските камбани" от Димитър Талев.

Четете не само за училище, не само по задължение! (аз даже това не го броя много за четене :P ) Четете и за удоволствие!

Glamour92
07-22-2012, 17:02
всички дето викат че обичат да четат лъжат ! :D

Аз си мисля същото за хората,уж намиращи забавление по чалготеките.Умът ми не побира кое му веселото на това да се поклащаш полупиян в претъпкано и задушно помещение под звуците на ритми,предизвикващи диария при по-чувствителните натури.
Както и да е-чета.По много,даже прекалявам понякога. xDD
*не излъгах,честна скаутска!

cookie78
07-22-2012, 17:30
Едно от (най-най-най) любимите ми занимания. Харесвам почти всички жанрове.
Справям си се и през лятото. :D Сега съм на 3-тата книга на едно (полу)фентъзи

Alisha28
07-23-2012, 20:10
Ама разбира се. Четенето ми е преди дишането, хохо.
Лятото принципно чета, както чета и през годината, но нещо последните седмици усещам как не мога да вникна достатъчно в книгите. Макар да изчетох 5 или 6 някъде. От училищните съм почнала "Бел-Ами", ама като хващам някоя друга странична и тя остава на заден план. До края на лятото все ще я прочета, надявам се. Аз задължителната литература обикновено си я хващам през учебната година, за да ми е и "по-прясно", както се казва. Пък и друга работа през нощта си нямам. :D

Supernaturalfan
07-23-2012, 22:50
Обожавам, аз без книга съм като кифла без топирана коса :D

kitty02
07-24-2012, 11:04
Обичам да чета, ама книги които ме влечат (хрониките на спайдъруик, здрач, малки сладки лъжкини, това е тайна) .. такива. А тези, които ни ги дават за през лятото са скучни :?

PyCoKoCkA93
07-24-2012, 12:05
Когато трябваше да прочета произведенията за матурата,не прочетох нито едно.Но открих,че "Тютюн" и "Железният светилник" с продълженията му са много добри романи и заслужават да бъдат прочетени.Иначе наскоро прочетох за 4 дена романа "Богат-беден' на Ъруин Шоу и останах много доволна.Страхотна книга,написана е с малко странни думи и действията се развиват малко бавно,но има какво да научи човек от нея ;)

Cherry~♥
07-24-2012, 15:13
като една наистина обсебена от "Игрите на глада" фенка, горещо ти ги препоръчвам, както и на всички останали. :) за третата книга си носете кърпички бтв. xD
лелее и аз съм луда фенка на Игрите <333 ОБОЖАВАМ и филма и кнгите -четат се много бързо и също ги препоръчвам на всички.Иначе чета доста,но предимно фантастика. btw много ми е любопитно кой актьор ще изберат да играе Финик ...

ManchesterUnitedLady
07-25-2012, 13:07
лелее и аз съм луда фенка на Игрите <333 ОБОЖАВАМ и филма и кнгите -четат се много бързо и също ги препоръчвам на всички.Иначе чета доста,но предимно фантастика. btw много ми е любопитно кой актьор ще изберат да играе Финик ...

И на мен ми е много любопитно кого ще изберат за ролята на Финик. :) Ето тук има някакво гласуване - за кого бихте гласували?

http://thehungergames.wikia.com/wiki/Top_10_list:Top_10_to_play_Finnick_Odair

А който не е чел трилогията "Игрите на глада" - бързо, почвайте, няма да съжалявате! ;)

neverbackdownx
07-27-2012, 16:59
Ами в момента чета поредицата на Сара Шепард, базирана на сериала "Малки сладки лъжкини" и една от книгите - "Лукс и грях".Страхотна е!:)

neverbackdownx
07-27-2012, 17:01
Обичам да чета, ама книги които ме влечат (хрониките на спайдъруик, здрач, малки сладки лъжкини, това е тайна) .. такива. А тези, които ни ги дават за през лятото са скучни :?
+1

BrainlessROCKBABY
07-28-2012, 13:14
всички дето викат че обичат да четат лъжат ! :D

и-хи-хи-хи :D много забавно :D само да знаеш колко грешки имаш в това изречение :*

обичам да чета и тормозя приятелите и познатите си също да четат, но изборът да бъдат ограничени си остава техен :D
за лятото имам отделно към 15-20 книги, но май ще ги прочета преди края на август

и, what's most important, четете книги, които ви дават нещо, обогатяват ви, правят ви по-умни или поне по-самоуверени :}
четете класика и съвременни български книги; Блажев много би ви помогнал в избора
http://www.knigolandia.info/




O, да, чета! Обаче сега лятото съм на училищни книги, че ще съм 11 клас и почва мъката. ;/
me 2, само "Под игото" го оставих засега, защото умирам от скука, честно. Знам, че не съм права, ама :/

brutaLxxbunny
07-28-2012, 13:42
Обожавам да чета книги. Но често тези, които ни дават за летен прочит, са повече от далечни за нас :/ Имам предвид, тези теми вече не са на дневен ред в 21. век, време е някак да се променят задължителните четива, ако искат да накарат днешното поколение да почете.. поне малко.

DieselBlood
07-28-2012, 17:06
Чета,стига да не ме мързи.

ysmivka
07-28-2012, 17:17
Дааа чета си. Сега съм на българска литература! :)

petetyyy
07-28-2012, 18:05
Обичам да чета книги без да ме задължава някой. Така например изобщо не ми е приятно да чета книги от летните списъци, но ми се налага. Самата мисъл, че е задължение ме демотивира ;)

the_world_around_me
07-28-2012, 19:45
Чета ,само ако ми е интересно :)

chrisy26
08-02-2012, 10:23
Обичам да чета, но само фентъзи.

m0nky
08-13-2012, 16:40
Аз също обичам да чета, въпреки че не чета често защото или нямам време или ме боли главата. Това лято прочетох само една книга, и то не от списъка за училище. ;дд но попринцип обожавам да чета.

wiki_95
08-14-2012, 17:50
Даа, обичам да чета. Ще използвам темата, за да попитам някой, ще може ли да ми предложи, някоя наистина хубава и въздействаща психология? :)

EternalDream
08-14-2012, 18:09
Обожовам да чета книги. Наистина е много жалко, че не мога да намеря време :(

MoulinRouge
08-14-2012, 18:37
Обичам да чета , но рядко нещо ме грабва толкова силно :(

HollyGolightly
08-15-2012, 00:27
Чета и винаги съм харесвала да чета. Сега в момента съм започнала Edward Albee selected plays

web_designer
08-15-2012, 07:37
Аз пък училищни книги не чета :D . Много са ми безинтересни... Сега се зарибих да чета книги на английски и си взех всички истории за Шерлок Холмс... Иначе обичам да чета приключенски романи с малко фантастика. А някой, който е чел поредицата "Игрите на глада", може ли да ми каже дали е интересна? :)

Blab
08-15-2012, 08:02
Чета и винаги съм харесвала да чета. Сега в момента съм започнала Edward Albee selected plays
мога ли да попитам къде се намираш, Холи?

иначе: вчера си взех Пътуване с лек багаж, но все още жонглирам с няколко разнородни заглавия, та не съм я започнала.

Colouring
08-15-2012, 08:12
me 2, само "Под игото" го оставих засега, защото умирам от скука, честно. Знам, че не съм права, ама :/

"Под игото" пък ми беше доста по-интересна, в сравнение с "Бай Ганьо", която не довърших. :Д
Ама ще се четат, какво да се прави.

Обещала съм си, че свърша ли летните книги почвам всички на Стивън Кинг!!!!

rarbitch
08-15-2012, 08:59
Обожавам да чета книги. :)