PDA

View Full Version : Две стипендии едновременно?



DeAdLyDoSe
07-20-2012, 11:11
Тази година завърших с отличен и другата мога да получавам стипендия. Проблемът е, че със сигурност ще получа друга стипендия, защото се класирах на първо място на една олимпиада. Та въпросът ми е (с риск да изглежда алчно): Ще мога ли да вземам и двете едновременно?
Благодаря предварително!

vladislavcheto
07-20-2012, 11:40
Не мисля,че би имало проблем..едното е различно от другото :) ;)

ledenakrasota
07-20-2012, 11:53
Не мисля,че би имало проблем..едното е различно от другото :) ;)

Различно, но може да бъде проблем. Аз съм учила в специализирано училище и учениците, които получаваха творчески стипендии, такива от конкурси, нямаха право на държавната, което е смешно. Да не говорим, че социално слабите деца, ако взимат стипендия за отличен успех (тя е по-високата ), нямат право на социалната. Разликата е 2-3 лв. Всичко това е една подигравка. :?

Най-добре се поинтересувай в дирекцията и там ще ти отговорят. :)

Amore-Mio*
07-20-2012, 16:22
Не би трябвало да има проблем. Тъй като двете неща нямат нищо общо. Едното си е съвсем различно от другото. Можеш да попиташ учителката си или някой, който може да ти помогне по въпроса.

scrooper
07-20-2012, 19:44
Ако е възможно, не заявявай никъде какви стипендии взимаш.

nIkEnCeTy_bE
07-21-2012, 12:07
Да ти кажа мисля, че не е възможно. Тъй като сестра ми получаваше стипендия на кмета преди години в продължение на година и трябваше да се откаже от социалната. Това е като тия за успех и социална, не може да вземаш и двете. Но все пак питай.