PDA

View Full Version : Задължителна литература за 9ти клас



Flue
07-20-2012, 19:49
Здравейте,
Имам въпрос към десетокласниците или към тези които си спомнят 9-ти клас.
За лятото имам да чета бая големи книжки като Библията, Илиада, Рицарски роман и Старогръцки легенди и митове.
Със сигурност няма да успея с всичките, но пък искам хубаво да се подготвя за 9-ти клас.
Така че моля ви, който си спомня или пък има учебник за 9-ти клас, коя точно част от Библията и от Старогръцките митове се учи.
Също и от другите ако си спомняте.

Благодаря предварително.
Също така, кое ви беше най трудно?

maximxxl
07-22-2012, 01:42
не се впрягай толкова :D ще ги учиш през годината и тогава ще ги прочетеш, сега просто си живей живота, докато не стигнеш 11 клас :\ и материал, който се включва на матура...

Amore-Mio*
07-23-2012, 18:38
Успокой се. Никак не е труден материала за 9 клас, единствено Библията е леко скучничка, тъй като цяло учим нещата, които сме учили до тук.

Изучават се "Илиада", Библия, Азбучна молитва, Кирил и Методий (всичко за тях: родно място, произход, образование и така нататък) и като цяло е това. Единствено трябваше да учим "Азбучна молитва" наизуст, но тя е лесна.

Alisha28
07-23-2012, 18:43
Еми първо се учи малко от старогръцката митология. Основното - произход на божествата, родословното им дърво. После се учат "Илиада", "Антигона", "Електра" и .. още нещо имаше, което забравих, но тях можеш да си ги четеш от христоматията главата по глава, докато ги взимате, защото са кратички и в стихотворна форма. След тях е Библията (За Мойсей и част от Новият Завет) . Там е малко тегава работа. ;х И накрая старобългарска литература, която можеш пак през годината да си я четеш (Азбучна молитва, Житието на Кирил и Методий).
Аз поне всичко през годината си четох, нищо страшно няма.

Allex
07-23-2012, 20:19
Общо взето е интересно, но понякога и малко скучно..като започнат да ти диктуват и ти да пишеш като луд 40 мин...

Flue
07-26-2012, 18:52
А рицарския роман заслужава ли си да го чета сега.

Amore-Mio*
07-26-2012, 19:20
А рицарския роман заслужава ли си да го чета сега.

Какъв рицарски роман в 9 клас?
Не си спомням такова нещо. Рицарски роман си има в 10 клас.

Flue
07-29-2012, 11:21
Какъв рицарски роман в 9 клас?
Не си спомням такова нещо. Рицарски роман си има в 10 клас.

Ами даден е в списъка а и в учебника за 9-ти клас го има. Средновековен рицарски роман - "Артуров Цикъл"

mlakniwe
07-29-2012, 12:33
9 клас е най-гадната и скучна литература -просто си казвам мнението-голяма тъпня беше/единствено си спомням за Ахил и Хектор-явно само те са ми направили впечатление и съм ги запомнил/
10 клас се учат интересни работи-Дон Кихот и Робинзон Крузо-другите не ги помня
11 клас -Елин Пелин, Яворов, Алеко Константинов
12 клас-Смирненски, Йовков, Димитър Димов
общо взето само тия автори са ми били интересни в часовете по Литература 9-12 клас, жалко, че на матурата не ми се падна един от тях