PDA

View Full Version : Интервюто за 1000 стипендии.



oppu
07-21-2012, 13:06
здравейте! значи кандидатствах за стипендията и ме одобриза на първи кръг. Сега следва интервюто. поразрових се в нета , но там мненията са много стари. Та моля ви, тези от вас, които са били интервюирани, нека да споделят какво е - какви въпроси се задават, колко време е и др. подробности. Благодаря страшно много!
п.с. с физика съм.

unbreakabl3
07-21-2012, 19:55
Мен миналата година ме интервюираха и одобриха. Аз също много се притеснявах. Интервюто ми продължи някъде около половин час. Относно въпросите - първоначално мисля, че те карат да разкажеш нещо за себе си и оттам евентуално ти можеш да насочиш темата на разговор там, на където ти искаш. По-добре ти да избереш темата, отколкото да ги чакаш те да ти задават техните си въпроси, защото може и да те забият. А ако все пак се опитват да го направят (а те ще го направят) - трябва да държиш на мнението си и да го защитаваш. Понякога задават провокиращи въпроси, противоположни на това, което си изложил като своя позиция. Друго важно е да не си гълташ езика, импровизирай, ако не знаеш какво да кажеш. Аз през цялото време се усмихвах, докато говорех с тях по телефона и смятам, че го усетиха. :) Успокой се и успех!