PDA

View Full Version : Илюзии



fifito19
07-23-2012, 07:36
Ок, съвсем накратко... Ядосвам се от доста време, защо на мен се случи точно това..
Имах си супер приятелите, отличничка, гаджето ми беше върха, с родителите- на 6...
И изведнъж се оказа, че никой не държи на мен, гаджето ми не ме обича, завършвам с нисък успех и на наще не им пука кой знае колко силно за мен.

Та така. На мен обаче ми пука за ``проваления`` ми живот.. Голям кърък /май не се пише така/ излязох...
Кажете ми няколко неща-
- как да спре да ми пука
- как да си намеря нови приятели, истински по възможност
- как да върна вниманието и доверието на наще

Colouring
07-23-2012, 09:00
Наведнъж искаш непосилни за теб неща. Не може да спре да ти пука. Някой се правят на непукисти, но на всеки му пука малко или много. Няма копче, с което да си изключиш чувствата. И по-добре, че тогава сме за никъде.. Това, че са те разочаровали, не означава, че трябва изведнъж да се промениш коренно и да се превърнеш в някой, който не го интересува нищо и никой.
Истински приятели се намират много трудно, даже не знам дали ги има все още. Пък и истинското приятелство се гради с времето, не може да искаш изведнъж някакъв супер добрия приятел, който след един месец пак ще те разочарова.. Грешката на хората е, че допускат прекалено близо до себе си хора, които не познават, и след това си патят много. Естествено, винаги е имало и ще има разочарования. Да не мислиш, че мен не са ме предавали приятели? Трябва да знаеш, че единствения, на когото можеш да разчиташ, е на себе си. А приятели с времето ще намериш.. едни истински, други не.
На третото отговорът е пак с време... Пък и има ли причина да си изгубила доверието на вашите? Не вярвам изведнъж да са си променили държанието към теб. Дори и да си завършила не толкова добре годината това не води до загуба на доверието. Някакви изцепки?

Amore-Mio*
07-23-2012, 15:26
Не казваш цялата информация, криеш нещо. Не може ей така, родителите ти да ти загубят доверието, да разбереш, че всъщност с гаджето нямате взаимни и споделени чувства.



Но иначе всеки има такива моменти в живота си. След време всичко ще се оправи. Ще се постарая да не се повторя с Colouring. Ако се преповторя - предварителни извинения.

Та, иначе - не се отказвай, каквото и да се случи. Нормално е в един момент да осъзнаеш, че хората които познаваш - не са такива, за които и каквито ги мислиш. И не казвай, че на никой не му пука. Убедена съм, че има такива - ти просто не го забелязваш.

Бъди предпазлива, не се доверявай лесно на хората. Общувай си, запознай се с нови хора и постепенно ще си изградиш приятелства, като поне едно от тях ще е истинско. Ще срещнеш правилното момче и ще се оправиш с родителите си.

fenastz
07-23-2012, 21:47
Почни да пушиш трева

thelover3
07-24-2012, 17:05
Ок, съвсем накратко... Ядосвам се от доста време, защо на мен се случи точно това..
Имах си супер приятелите, отличничка, гаджето ми беше върха, с родителите- на 6...
И изведнъж се оказа, че никой не държи на мен, гаджето ми не ме обича, завършвам с нисък успех и на наще не им пука кой знае колко силно за мен.

ОК, спри с нещата, които НЕ харесваш и те карат да се чувстваш зле. Иначе ще продължаваш да се чувстваш така. Намери си нещо, което ти харесва, и го прави.
Не може да не ти пука за нищо, все пак сме хора не можем да спрем да чувстваме. Но просто спри да се вживяваш в незначителни неща.
Запознай се с нови хора, виж кой ти допада, подбери си приятелите и бъди предпазлива.
Доверието се печели трудно, с много врме, но се губи лесно. Семейството не си го избираш, но приятелите-ДА! Не знам какво се е объркало с родителите ти, но щом преди всичко е било ОК, значи отново ще бъде! Поговори с родителите ти, не знам къде е проблемът, но със сигурност има решение! Успех :)