PDA

View Full Version : Моля ви за Помощ!



IceShadow25
07-23-2012, 21:06
Здравейте!
Приет съм в Електротехника в ТУ Пловдив и в КТТ в ТУ Варна като втори желания. Първото желание ми беше КСТ но малко не ми достигна за там. И имам сега няколко въпроса, на които ще съм благодарен ако по-разбиращите ми отговорят.
1. Къде е по-добре да уча. В ТУ Пловдив или в ТУ Варна?
2. Да кажем, че се запиша в ТУ Пловдив в Електротехника. След това лесно ли става прехвърлянето в КСТ? Знам как става прехвърлянето, затова питането ми е по-скоро лесно ли се съгласяват ректорите за преместването?
3. И последно ако може да ми кажете КСТ ли е по-добре да се учи, или КТТ? Винаги съм си мислел, че КСТ е най-доброто, но наскоро взеха да ме разубеждават, че КТТ е много по-добро? И в коя специалност има по-голям шанс за реализация и съответно по-добро заплащане, както в България, така и във чужбина?

Много ще съм Ви благодарен, ако ми отговорите бързо, тъй като най-късно до 4 дена трябва да взема решение. :X

thelover3
07-24-2012, 13:29
Ами ти най-добре знаеш кое е за теб. Помисли си хубаво, забрави го за малко, после обмисли всеки един вариант и виж кой ти допада най-много. Ако питаш мен-ТУ Варна, защото съм от Варна и си мисля, че тук образованието си е по-добро, отколкото в Пловдив, но лично мнение ;).

IceShadow25
07-24-2012, 13:41
И аз съм на това мнение, но просто Варна ми е твърде далеч, докато Пловдив ми е съвсем наблизо. Иначе за това кое ми допада най-много, бих отговорил че КСТ и заради това питам поне лесно ли става прехвърлянето. Запознат съм с процедурата, но незнам лесно ли се съгласяват ректорите да те пуснат.

thelover3
07-24-2012, 16:18
А трудно ли ще ти е да се преместиш във Варна да живееш на общежитие примерно?

IceShadow25
07-24-2012, 16:25
От финансова гледна точка ще ми е трудно малко, но не и чак толкава че да не мога да отида там да уча.
Аз затова питам лесно ли се съгласяват ректорите за прехвърлянето. Защото ако да, веднага бих отишъл там да уча.

thelover3
07-24-2012, 21:32
Амии...ако наистина искаш и смяташ, че е добре за теб, не виждам проблем. В такива ситуации е най-добре да послушаш вътрешния си глас(е, след като го чуеш :D ). Ти си знаеш най-добре. Успех :)