PDA

View Full Version : Испански или немски ?



(-_-)
07-24-2012, 19:06
Според вас испански или немски?

Wednesday666
07-24-2012, 19:23
Испански. :)

shutUp
07-24-2012, 19:24
немски с пет ръце.

MaggieP
07-24-2012, 19:35
Ами аз уча испански и да ти кажа не е толкова труден колкото го изкарват много хора :D в испанския граматиката е лесна, там всичко е лексика (е, вече си зависи до човека кое му е по-лесно) за това ще кажа испански, тъй като нямам идея в немския за какво иде реч :D

DisappointedDreamer
07-24-2012, 19:44
Ами аз уча испански и да ти кажа не е толкова труден колкото го изкарват много хора :D

моля :lol: испанския е един от най-лесните езици хахаха

xoxi
07-24-2012, 19:45
Уча и двата езика.
На мен лично немският ми беше по-лесен, защото го уча с по-голямо желание. :D
И двата езика са приятни, може би за повечето хора испанския ще е по-лесен.
Но аз оставам с две ръце и два крака за немски!!!

sweety :D
07-24-2012, 19:47
определено - немски

(-_-)
07-24-2012, 21:14
Уча и двата езика.
На мен лично немският ми беше по-лесен, защото го уча с по-голямо желание. :D
И двата езика са приятни, може би за повечето хора испанския ще е по-лесен.
Но аз оставам с две ръце и два крака за немски!!!
Как така учиш и двата в кое училище в кой град ?

Steady
07-24-2012, 21:22
Немския може да ти влезе малко повече в употреба, ама е по труден. Ако имаш желанието го хващай него.

angelss_love
07-24-2012, 21:29
Напротив немския е толкова прост език,че няма накъде..Уча немски и знам закакво става на въпрос,не се занимавай.По-добре испански.. По-интересен е ;)

Steady
07-24-2012, 21:34
Учил съм немски 12 години и ще следвам в Германия и аз знам за какво става на въпрос ;d Вярно, че немския е скучен, обаче отваря повече врати след това. Затова казвам, ако има желание да учи немски. Ако иска да му е интересно и забавно, да не се занимава с него.

angelss_love
07-24-2012, 21:35
Ами той си знае,ако немският му харесва да се захваща с него.Но не му го препоръчввам....Той сам ще си реши.Каквото и да решиш няма да съжаляваш.А защо неискаш да се занимаваш с английски??

perry_the_platypus
07-24-2012, 21:39
Всеки това, което го влече, мен повече ми харесва немския от испанския, тъй като съм го учил.

PS. Стига с тези теми, разбираме, че ти е скучно и ти е притеснено, но изкарай бал и после мисли за гимназии, да не вземеш да изкараш слаб бал и всичките ти мечти да отидат на кино. (:

(-_-)
07-24-2012, 21:53
Попринцип повече харесвам испанския,но всички казват,че немският отваря повече "вратички" и затова питам :)

smiley974
07-24-2012, 22:16
Не искам да те отказвам нито от немския нито от испанския но аз лично за 8 години учене на немски много не научих труден е немският език. Поне за мен.

xoxi
07-25-2012, 07:13
Как така учиш и двата в кое училище в кой град ?

Отговорих ти и на личното съобщение.
Уча в езикова гимназия с първи език немски. Испанският ми е като СИП. Освен тези двата езика, уча още два, а тази година ще започват и СИПовете по пети език.
Град няма да ти казвам, едва ли тази опция я има само при нас.

perry_the_platypus
07-25-2012, 08:12
Отговорих ти и на личното съобщение.
Уча в езикова гимназия с първи език немски. Испанският ми е като СИП. Освен тези двата езика, уча още два, а тази година ще започват и СИПовете по пети език.
Град няма да ти казвам, едва ли тази опция я има само при нас.

E, супер. В София няма паралелки с немски и испански език, мисля, че тези СИПове по ИЕ ги няма.

Wednesday666
07-25-2012, 09:12
Повече вратички с немски? Боже.

Половината свят говори английски, другата испански. Кой викате отваря повече вратички?

Германия, Австрия и там кои още имат за пръв език немски - да, но Латинска Америка е по-голяма, да не говорим, че в Америка примерно сте за никъде с немски.

victimofpain
07-25-2012, 10:55
Повече вратички с немски? Боже.

Половината свят говори английски, другата испански. Кой викате отваря повече вратички?

Германия, Австрия и там кои още имат за пръв език немски - да, но Латинска Америка е по-голяма, да не говорим, че в Америка примерно сте за никъде с немски.

Еми всъщност зависи за какво му трябва...немският е много по-добре от испанския...Германия е една от най-силните икономики в света, висшето образование е евтино, немски фирми има в цяла България, както и в целия свят във всякакви отрасли...дори с туризъм да реши да се занимава да отиде на морето и всичко е руснаци и немци...испанци не съм видяла...сигурно има де, но малко...а и кво като Латинска Америка говори испански...да не би да има много фирми тука?Или пък са някви супер проспериращи, че да емигрираме там!
Според мен трябва да си избереш това, което предпочиташ, но и наистина моят съвет е да помислиш дали искаш и имаш възможност да учиш в чужбина...защото в Австрия и Германия образованието е съответно безплатно и около 500 евро на семестър...а все пак е на ниво...вярно че животът е скъп, но пак излиза по-евтино от Англия например, а в Испания не съм чула толкова масово да се ходи да се учи :)
Човекът не ви пита за английски...може и да знае ...

Sarafina
07-25-2012, 12:32
Точно така - в Европа немският се търси много, след английския се нарежда той. Така че по-полезен ще ти бъде немския, но испанският е по-интересен, звучи по-хубаво и е по-лесен. Аз уча и двата наред с английския разбира се и знам за какво става въпрос. В Латинска Америка да, може да говорят испански, но нито икономиката им е силна, нито стандарта на живот висок, не знам за някой да иска да емигрира там. В Испания е почти същото с една идея по-напред. Аз лично го уча за удоволствие. Но я виж - Германия, Австрия, Швейцария и Белгия срещу Аржентина, Перу, Чили и Мексико :D Че в Перу още има индианци. Та така - съжалявам за объркания пост.

victimofpain
07-25-2012, 13:26
Точно така - в Европа немският се търси много, след английския се нарежда той. Така че по-полезен ще ти бъде немския, но испанският е по-интересен, звучи по-хубаво и е по-лесен. Аз уча и двата наред с английския разбира се и знам за какво става въпрос. В Латинска Америка да, може да говорят испански, но нито икономиката им е силна, нито стандарта на живот висок, не знам за някой да иска да емигрира там. В Испания е почти същото с една идея по-напред. Аз лично го уча за удоволствие. Но я виж - Германия, Австрия, Швейцария и Белгия срещу Аржентина, Перу, Чили и Мексико :D Че в Перу още има индианци. Та така - съжалявам за объркания пост.

Абсолютно...и аз това имах предвид...човекът може да си избере какво предпочита да учи, но ако се замисли за образование и работа по-нататък...за мен немският е отговорът :)

angelss_love
07-25-2012, 13:31
Английският е отговорът,така ли не разбирате?Навякъде се говори английски,и навсякъде където отидеш искат от теб да го говориш така че..няма какво да пиша повече.Всеки сам си избира,но АНГЛИЙСКИЯ Е ЕЗИКА ;)

DeviL_AsS
07-25-2012, 13:31
Испански,определено.

victimofpain
07-25-2012, 13:49
добре де...авторът на темата дори не е уточнил...може и да учил английски...а и то вече английският е като българския...не е плюс, а просто е задължителен ;)

Wednesday666
07-25-2012, 14:19
Еми всъщност зависи за какво му трябва...немският е много по-добре от испанския...Германия е една от най-силните икономики в света, висшето образование е евтино, немски фирми има в цяла България, както и в целия свят във всякакви отрасли...дори с туризъм да реши да се занимава да отиде на морето и всичко е руснаци и немци...испанци не съм видяла...сигурно има де, но малко...а и кво като Латинска Америка говори испански...да не би да има много фирми тука?Или пък са някви супер проспериращи, че да емигрираме там!
Според мен трябва да си избереш това, което предпочиташ, но и наистина моят съвет е да помислиш дали искаш и имаш възможност да учиш в чужбина...защото в Австрия и Германия образованието е съответно безплатно и около 500 евро на семестър...а все пак е на ниво...вярно че животът е скъп, но пак излиза по-евтино от Англия например, а в Испания не съм чула толкова масово да се ходи да се учи :)
Човекът не ви пита за английски...може и да знае ...


Аз не говоря за Европа. Аз говоря за цял свят. Знаеш ли точно колко е голяма Латинска Америка? Германия е много силна, обожавам я тази страна, но не е по-голяма икономическа сила от Америка.

Автора/авторката пита кой от двата. Ако говори за Европа само - немски. Ако говори за цял свят - испански.

victimofpain
07-25-2012, 14:30
Моето мнение е, че испанският е за забавление, както вече казахме Латинска Америка няма с какво да привлича ;) По тази логика да хваща китайски, индийски... ще обхване няколко милиярда души :Д

Wednesday666
07-25-2012, 14:38
Моето мнение е, че испанският е за забавление, както вече казахме Латинска Америка няма с какво да привлича ;) По тази логика да хваща китайски, индийски... ще обхване няколко милиярда души :Д

По същата логика половината ми даскало да си седи в тях, щот учат в Испания.

Quimera
07-25-2012, 14:50
Хм. Ми зависи какви са ти плановете - ако искаш да живееш някъде в Европа, бих казала Немски. Граматиката му ще ти се стори леко странна, но пък създава добра основа за ученето на други езици. Испанският, от друга страна, е много по-лесен, но пък какво ще правиш с него? Ако ти се излиза в чужбина, къде ще идеш с Испански? Испания (лоша идея) или Латинска Америка (още по-лоша идея)? Затова, на твое място бих избрала Немския.

Wednesday666
07-25-2012, 14:52
Хубаво, няма да споря. Всичките сте страшни разбирачи, учете си немския.

victimofpain
07-25-2012, 14:54
По същата логика половината ми даскало да си седи в тях, щот учат в Испания.

учат в Испания или испански?Аз нищо не съм казала за испанския...просто от двата немският би ти осигурил по-добро образование и работа според мен...И аз исках едно време да уча испански, но сега не съжалявам, че учих други 2 езика вместо него:)

Starless
07-25-2012, 16:18
И аз съм за Немски. Сега и аз ще го уча като втори език, като преди пак го учих две години, само тази пропуснах.
Иначе имаме избор между Френски, Немски и Руски. В началото аз писах руския, но в последствие си го смених, тъй като 2 години съм го учила немския.

Rebirthing
07-25-2012, 16:53
Немски определено, с две ръце и два крака съм за него ;д.

Violenza
07-25-2012, 17:02
Аз не говоря за Европа. Аз говоря за цял свят. Знаеш ли точно колко е голяма Латинска Америка? Германия е много силна, обожавам я тази страна, но не е по-голяма икономическа сила от Америка.

Олеле майко...


немски

Allex
07-25-2012, 21:07
С две ръце и два крака за немския, уча го с голямо желание и ми е много по интересен от английския :)

victimofpain
07-26-2012, 07:25
Икономическата сила е САЩ, а тия под нея са някои по-зле и от България...Факт, че много хора говорят испански, но не са в привлекателни държави...

dope
07-26-2012, 10:05
Аз бих избрала немски.В момента уча руски и английски,а от следващата учебна година започвам и немски.Съветвам те немски защото в Германия има много университети,които приемат само с диплома и добро владеене на немски.А колкото до испанския той е по-разпространен,но ако искаш да се развиваш в Европа (да учиш или работиш) по-добрия избор е немския. :)

PyCoKoCkA93
07-26-2012, 13:56
5 години имахме засилено обучение по немски в училище,а аз какво знам?Пет лафа на кръст...Не на всеки му се отдават езиците.Между двата езика немският ми се струва по-лесен,защото има някаква минимална прилика с английския,докато испанския звучи много яко(да,разтапям се като слушам испанска реч),но е коренно различен.Демек,ако ти се отдават езици-испански,ако не-немски.

zlatko98
07-27-2012, 16:54
Повече вратички с немски? Боже.

Половината свят говори английски, другата испански. Кой викате отваря повече вратички?

Германия, Австрия и там кои още имат за пръв език немски - да, но Латинска Америка е по-голяма, да не говорим, че в Америка примерно сте за никъде с немски.
Ходи учи в Латинска Америка - там е по-зле и от при нас. За САЩ да не говорим - там испански се говори, да, признавам, но го говорят мексиканците и малцинствата, които не са особено напред в живота. Върнах се от Америка преди една седмица и мексиканци и други испаноговорящи се срещаха главно като общи работници и продавачи в заведения за бързо хранене. И ако това са ти надеждите за САЩ, испанският много ще ти помогне !

zlatko98
07-27-2012, 17:09
Wednesday666
Имаш ли представа колко български имигранти в Испания са безработни?! А като се има и в предвид, че безработицата в страната е 23%. Те са на същото дередже като Гърция ама са значително повече хора ;) И кой ги издържа тия държави... а да Германия. Пък и ти говориш как в Латинска Америка се говорило испански - ми да си говорят. Няма значение колко души го говорят, ако няма реализация с него. Швейцария, в която се говори предимно немски, е 73 пъти по-малка по население от Латинска Америка и все пак е в пъти по-предпочитана от южноамериканските държави, замисли се - сигурно има причина за това ;)
п.с. извинявам се за двойния пост

Nutella♥
07-27-2012, 19:52
Стига де хора.Разочаровах се с всеки следващ пост.Излиза,че е било пълна загуба,че влязох в Испанска. ;/

SÜß
07-27-2012, 20:47
Еми всъщност зависи за какво му трябва...немският е много по-добре от испанския...Германия е една от най-силните икономики в света, висшето образование е евтино, немски фирми има в цяла България, както и в целия свят във всякакви отрасли...дори с туризъм да реши да се занимава да отиде на морето и всичко е руснаци и немци...испанци не съм видяла...сигурно има де, но малко...а и кво като Латинска Америка говори испански...да не би да има много фирми тука?Или пък са някви супер проспериращи, че да емигрираме там!
Според мен трябва да си избереш това, което предпочиташ, но и наистина моят съвет е да помислиш дали искаш и имаш възможност да учиш в чужбина...защото в Австрия и Германия образованието е съответно безплатно и около 500 евро на семестър...а все пак е на ниво...вярно че животът е скъп, но пак излиза по-евтино от Англия например, а в Испания не съм чула толкова масово да се ходи да се учи :)
Човекът не ви пита за английски...може и да знае ...



Живея в Германия , отначало ми беше много трудно , минаха около 2-3 месеца докато започна да говоря , словореда е объркан , като цяло граматиката е сложна , съществителните се заучават с der die das ... но моя съвет е НЕМСКИ и ИСПАНСКИ , въпреки че мисля че немския ще ти трябва повече ..

thelover3
07-27-2012, 21:35
И двата! Ще са ти много полезни.

crazyy13
07-27-2012, 21:37
Въпрос на лично мнения , моето е испански :
1во че е по-лесен, аз уча английски и френски а от догодина започвам и испански и вече ми се вижда лесен
2ро това е втория или третия най-говорим език след английския, пък и на мен лично ми звучи прекрасно :) .
Но мисля че трябва да избереш този който ще учиш с удоволствие и в двата случая няма да збъркаш ;)

iiordanova
07-27-2012, 21:59
С две ръце съм за испанския. Това е език,който първо вече е навлязъл в днешно време достатъчно,че да го избереш. Второ,че е много по-благозвучен от немския. Определено ще ти е полезен повече испанския.

zlatko98
07-28-2012, 06:00
С две ръце съм за испанския. Това е език,който първо вече е навлязъл в днешно време достатъчно,че да го избереш. Второ,че е много по-благозвучен от немския. Определено ще ти е полезен повече испанския.
По-благозвучен - да, но по-полезен....

SuNsEt
07-28-2012, 08:13
Аз съм за немски.

Gerry905
07-28-2012, 11:48
Ако беше италиански можеше да ти е от полза ако искаш да се занимаваш с мода, обаче испанския... не знам, не намира приложение, докато немския намира и то огромно! Колкото и да не го харесвам бих избрала него + че испанския не ми е любим език.

Cherry~♥
07-29-2012, 17:43
Определено Испански <33 много благозвучен и лесен за учене език.

пAteNцЕ
07-29-2012, 17:45
испански :)

ScarlettS
07-29-2012, 19:16
И аз се присъединявам към привържениците на немския.

Jamiroquai
07-30-2012, 10:37
Като цяло, испанският се говори малко повече от немски. Аз уча испански и наистина е лесен. Мисля, че испански е по-добре :)

Bonbonchencetyy
07-30-2012, 10:57
Испански <3

petetyyy
07-30-2012, 11:07
Испански :)