PDA

View Full Version : Местенето в ново училищте



smiley8844
07-24-2012, 20:44
Знам че сигурно темата е изтаркана но аз все пак да попитам. Тази година се местя в ново училище и много ме е страх. Никои не познавам от учениците които ще са там. Моля ви помогнете ми или поне ми обяснете какво да направя.

perry_the_platypus
07-24-2012, 21:44
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/525599-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F

angelss_love
07-24-2012, 21:49
Несъм била в твоето положение.Преди 2 години трябваше да кандидатствам т.е след 8 клас защото в училището в което учих беше само до 8 клас.Кандидатствах в едно училище с една моя приятелка с която сме заедно от 6 годишни.През всичките тия години бяхме заедно в един клас и все още е така.Немога да ти кажа как е.Но бих те посъветвала как да се държиш.Първоначално гледай да се усмихваш,не да изглеждаш някаква надута и надменна.Говори с всички,завързвай разговори със съучениците се и ще видиш как след дни или седмица ще се сприятелите.Само преодолей тоя срам,няма смисъл няма от какво да се срамуваш.Всичко ще мине.Успех в новото училище ;)

Amore-Mio*
07-25-2012, 17:34
^ По - скоро трябва да се държи естествено и да бъде себе си, колкото и клиширано да звучи. Иначе, да! Гледай да не се притесняваш , защото няма смисъл. Запознай се с другите и в последствие ще завържете разговор, и ще се сприятелите. Не е нито толкова страшно, нито толкова трудно, колкото си мислиш.

MaggieP
07-25-2012, 21:09
Аз кандидатствах миналата година, а след това дори се преместих в ново училище и не е толкова страшно колкото звучи, все пак всички сте на едно дередже и не се познавате :D просто се запознай с всички, бъди мила и естествена, пък след време ще си намериш приятели, няма как от първия ден :D

awe_mahaise
07-27-2012, 08:21
Ми..където кандидатствах, имаше курсове и така се запознах с някои от съучениците ми. При мен доста хора от моето дск. кандидатстваха там,та...познавам 2-3.
Иначе,не се срамувай, говори с тях...например"Здрасти,аз съм awe_mahaise. Ти как се казваш?!?","Аз съм Георги,от кое дск. идваш?!?"..и такива неща. :)
Местих се след 4 клас и на 15 беше...странно. Обаче на следващия ден вече беше,"ааа... как си we". :D
НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ

phoeniX_boy_BG
07-27-2012, 14:46
Ееее не толкоз трудно - наще се преместиха в друг град и аз си смених дск-то след 3 клас. Не е фатално - намираш си нови приятели чрез общи интереси и т.н.