PDA

View Full Version : 91 НЕГ,164 ГПИЕ,9 ФЕГ или 1 АЕГ



Delete !
07-24-2012, 21:58
Заглавието

irrationalDecision
07-24-2012, 22:20
Няма най-добро. Един ще ти каже, че най-яко е в 91 НЕГ. Друг след него ще каже, че в английската е по-готино.Феновете на испанската ще кажат пък, че 164-то е the best. Четвърти ще подкрепи избора на 9 ФЕГ. И какво? Това ще ти даде ли отговор?

Важното е какъв език искаш ти да учиш. Ако имаш планове да следваш един ден в чужбина, също е важно да го вземеш предвид това при избора на езикова. Ако мразиш звученето на някой от тези езици, не е добър вариант да се спреш на даскалото, в което той се предава, само защото се води елитно. Език се учи ефективно, когато е харесван.

А най-важното е да си подготвен/а за изпитите. Като изкараш висок бал, тогава ще можеш и да избираш. Успех през новата учебна година!

perry_the_platypus
07-24-2012, 22:27
Който език те влече, мен лично ме влече френския или испанския, теб може португалския (примерно).
irrationalDecision е права, всеки може да ти даде различно мнение, това, че примерно 91 НЕГ е елитна и мразиш немския и после какво ще се хвалиш, че учиш в елитна гимназия, а всъщност оценките ще са ти кофти, защото учиш език без никакво желание.

Bloody Red
07-25-2012, 08:48
Аз съм живото олицетворение на примера, който даде perry_the_platypus. Баща ми иска да уча 91НЕГ, той обича Германия и немския. Но аз ги ненавиждам, просто не мога да понасям този език. Затова бих избрала 9ФЕГ. Всичко зависи от това кое те влече теб, вероятно ще получиш противоречиви мнения - различни хора, различни виждания, така че най-важното е ти кой език предпочиташ ии отчасти доколко ще ти върши работа вбъдеще.

MaggieP
07-25-2012, 21:18
Всичко зависи до това какъв език ти се учи :D И ако имаш планове след 12 клас да учиш в чужбина виж кой език ще ти е най-полезен за тази цел :D Но аз ще кажа 1 АЕГ, защото английския му е майката, като цяло английски трябва да знаеш където и да ходиш :D А ако си го знаеш значи ще кажа испанската, защото испанския не е труден :D

Delete !
07-25-2012, 21:30
Всичко зависи до това какъв език ти се учи :D И ако имаш планове след 12 клас да учиш в чужбина виж кой език ще ти е най-полезен за тази цел :D Но аз ще кажа 1 АЕГ, защото английския му е майката, като цяло английски трябва да знаеш където и да ходиш :D А ако си го знаеш значи ще кажа испанската, защото испанския не е труден :D
Английски ми трябва само като 2ри език да си го затвърдя, но не е въпроса да е лесен.Да имам планове да ходя в чужбина и точно затова питам за да знам кой е най полезен и използван в Европа.

perry_the_platypus
07-25-2012, 22:11
В Европа на първо място английския, да. Но в Испания в някой региони въобще не говорят АЕ, в Италия пък да не говорим, там идея си нямат от АЕ. :D Относно френския, не съм сигурен, но също се говори само на френски.

SunT
07-26-2012, 10:10
Леле, Господи! И сега ако ми кажеш, че си 6 клас! Хора, не си правете такива генерални планове, нищо не се знае толкова рано.

perry_the_platypus
07-26-2012, 11:01
Леле, Господи! И сега ако ми кажеш, че си 6 клас! Хора, не си правете такива генерални планове, нищо не се знае толкова рано.

Естествено, ти какво си мислиш?! :D:D:D

Starless
07-26-2012, 15:59
По принцип съм за Английската, но щом казваш, че го знаеш - мисля, че от другите най-много би ти послужил Немския.

SunT
07-26-2012, 20:44
Естествено, ти какво си мислиш?! :D:D:D
:D ем чи как? Глей, че познах!
Стига бе, аз чак накрая на 7 клас се притесних малко, и пак прогнозите и очакванията ми не се сбъднаха, та техните отсега ли ще станат...

zlatko98
07-27-2012, 16:44
Английският е най-разпространен, но точно за това почти всеки го знае. Освен това той е лесен език и е навсякъде (интернет, телевизия и т.н.), което още повече улеснява изучаването му. Според мен е по-добре да се запишеш в друга езикова гимназия, а него да учиш на частни уроци. За гимназията - аз лично съм за немската, но имай в предвид, че в евроинституциите езиците, които се изискват са английски и френски, защото те са официалните езици на европейския съюз и ако си се насочила натам френския ще ти е от полза.