PDA

View Full Version : Силен старт за чуждестранен студент



petrunka
07-25-2012, 12:19
Приключих с обучението в милата си родина и след 3 седмици заминавам да уча в чужбина, в международна среда, с хора от най-различни страни и култури. Тук, в България, не успях да постигна успех - срещнах фалшиви приятели, /за което не съжалявам/ не успях да се интегрирам в средата на класа си - макар и от елитна гимназия моите съученици бяха с ограничени интереси и мислиха само за напиване до забрава, прекалено импулсивни и много от тях не можеха да оценят много неща. Ситуацията е такава, че докато ние, всички студенти, се установим, ще бъдем конкуренти, защото места в общежития няма, и всички си търсим квартири, но ще мине скоро и този момент..За втори път попадам в нова обстановка, но този път искам да се интегрирам успешно такъв какъвто съм, без да се опитвам да правя изкуствено добро впечатление.

DeviL_AsS
07-25-2012, 12:21
Е?

Lucho
07-25-2012, 16:09
Е?

?

bijou
07-26-2012, 11:33
Е?

Да и аз не разбрах какво точно иска :D

PyCoKoCkA93
07-26-2012, 12:40
Вероятно кураж,че ще се справи,съвет,а може би и някоя друга похвала за подвигане на самочувствието..?

perry_the_platypus
07-26-2012, 13:30
Може би е искала да го сподели с нас. Браво! Успех в чужбина. :)

jghgh
07-26-2012, 17:45
В чужбина според мен ще срещнеш още повече лицемери, дискриминация, хладно оглеждане от страна туземците & so on.
Но това ще те изгради като личност.
Според мен не разчитай на никого и ще успееш. И дерзай яко, състезавай се със себе си. Другите са ти конкуренти. Е, това не значи да се изпълваш със злоба.

За чужбина - хъс, мотивация, откровеност и здрави нерви и си ти.
Ще се справиш.