PDA

View Full Version : Не мога да реша ..



LoveChocolate
07-27-2012, 22:53
Значи историята е следната .. Баща ми работи в Германия , преди няколко месеца брат ми също замина при него и останахме двете с майка ми.Баща ми пита дали искаме да се преместим да живеем в Германия , ако намери квартира.От една страна искам да отида , ще бъда в ново училище , ще уча първа година само език , ще намеря нови приятели , но някакси не мога да се приспособя там . Просто имам чувството че там не ми е мястото . Искам да уча в гимназията в която съм сега и специалността ми харесва и целия ми клас . Общо взето много ми харесва в новото училище.Но не мисля , че ако мина задочно и замина в Германия ще се справя с изпитите . Не знам какво да избера . Майка ми каза на баща ми , че ако не искам да уча в Германия ще си останем тук все пак майка ми няма да замине и да ме остави вкъщи сама (на 16 съм) , но аз се чувствам разгдоена ... хем искам да замина хем не искам да оставя всичко тук , приятели , училище , домашния ми любимец :( Не знам какво да избера :(

windowlicker
07-28-2012, 03:57
Има една подобна тема в България и тези, които я напуснаха и ти препоръчвам да я прочетеш, може да ти помогне. Виж и моето мнение там. Просто в един момент порастваме и се оказва, че не сме ние най-важните и трябва да се правят компромиси и жертви за другите. Предполагам на вашите не им е приятно, че са разделени само заради теб. Да, ще ти е трудно и гадно в началото, но пък ще свикнеш. Дори и да не ти хареса винаги можеш да се върнеш като завършиш гимназията и ти гарантирам, че този опит който си натрупала ще ти е много полезен. Дори и само за езика да говорим. И аз оставих всичко като заминах, пък съм жива и си се чувствам добре тук на новото място (вече не толкова ново). Всеки го е страх. Направо не мога дас ти опиша аз как се чувствах в деня преди да замина и как ревах цяла нощ.

Та така замисли се какво им е на родителите ти и дали си струва заради твоята несигурност да страдат и те и да са разделени.

Amore-Mio*
07-28-2012, 09:16
Някак си аз съм по - склонна да отидеш и да си отвориш нова страница в живота си. Не си мисли, че там ще ти е толкова гадно и неудобно. Не! Ще свикнеш.

Много плюсове ще получиш, само за езика да не говорим. Ще си намериш приятели и там.

Dqvolchetooo
07-28-2012, 09:47
Някак си аз съм по - склонна да отидеш и да си отвориш нова страница в живота си. Не си мисли, че там ще ти е толкова гадно и неудобно. Не! Ще свикнеш.

Много плюсове ще получиш, само за езика да не говорим. Ще си намериш приятели и там.

+1 :)

LoveChocolate
07-28-2012, 11:12
Аз винаги съм искала да отида , но не и да живея там . Както споменах не мисля че ако мина задочно и да идвам само за изпити ще успея да ги взема . Една моя приятелка от класа ми тази година също заминава с цялото си семейство да живеят в Германия и учителите й обясниха че по нашата специалност , ако не учи тук или много трудно ще си вземе изпитите или изобщо няма да ги вземе. Това ме притеснява мен. А също и че ако заминем то ще е с бус . Ще пътуваме 2 дена и поради тази причина няма как да взема котката си , все пак не може да седи затворен 2 дена в клетка. Сигурно абсурдно ви звучи , но не бих го оставила тук няма кой да се грижи за него пък и съм много привързана към него.Не бих го оставила и според мен най-добре ще е със самолет (но пък е по-скъпо) Не знам какво ще решат нашите..

LoveChocolate
07-28-2012, 11:13
Искам да чуя още мнения .. много ми е трудно да реша :(

Sarafina
07-28-2012, 12:47
Не се притеснявай, котката ще забрави, че е била в клетка, взимай я и не му мисли. Винаги можеш да се върнеш, както горе написаха, ще натрупаш ценен опит :)

scrooper
07-28-2012, 13:22
на вашите не им е приятно, че са разделени само заради теб. Да, ще ти е трудно и гадно в началото, но пък ще свикнеш. Дори и да не ти хареса винаги можеш да се върнеш като завършиш гимназията и ти гарантирам, че този опит който си натрупала ще ти е много полезен.
Да, да и да!
Ще си дадеш много зор с ученето и ще успееш. Съветвам те още днес да си потърсиш учител/ уроци по немски и да започнеш интензивно, за да не отиваш изцяло зелена. Остави се на идеята за един по елитен живот ;р да те погълне. В днешно време човек трябва да е гъвкав- ето ти прекрасна възможност да потренираш малко за "истинския живот".
А за котката- много ясно, че ще си я вземеш! Животните са по- издържливи от хората, не я мисли ;)

LoveChocolate
07-28-2012, 13:29
Ами.. долу-горе го чаткам немския уча го от 4 години вече , но ми е адски труден ..
Иначе споделете ако знаете нещо за немските училища , на мен много са ми разправяли приятелки ..
Нямало междучасия , час след час .. в момента в който звънеца удари вратите на училищата се заключвали :DАко закъснееш за час седиш 2 часа след училище и пишеш нещо .. някой ако знае още нещо да ми сподели за да не остана някой път приятно изненадана .. също така съм чувала че в класовете които учат само език има ученици от най-различни държави ..

LoveChocolate
07-28-2012, 13:40
И току-що прочетох че котката трябва да има паспорт за да премине през границата и че котката трябва задължително да е кастрирана !! :O Това вярно ли е , струва ми се абсурдно .. защо на една котка ще й трябва паспорт за да преминава границата ...

sofityoy
07-28-2012, 13:47
Момиче това е шанса на живота ти! Знам,че ти е трудно и гадно да се разделиш с живота си тук в родината,но не виждам какво толкова губиш...
Германия е уникална възможност за цялото ви семейство! Давай смело и СПОКО ще се приспособиш!

sofityoy
07-28-2012, 13:48
И току-що прочетох че котката трябва да има паспорт за да премине през границата и че котката трябва задължително да е кастрирана !! :O Това вярно ли е , струва ми се абсурдно .. защо на една котка ще й трябва паспорт за да преминава границата ...

И да трябва и...
Искат на всяко животно паспорт за излизане извън граница (пътувала съм с животно )

sofityoy
07-28-2012, 13:49
Някак си аз съм по - склонна да отидеш и да си отвориш нова страница в живота си. Не си мисли, че там ще ти е толкова гадно и неудобно. Не! Ще свикнеш.

Много плюсове ще получиш, само за езика да не говорим. Ще си намериш приятели и там.
1* и от мен!

LoveChocolate
07-28-2012, 14:02
А къде трябва да отида да го извадя този паспорт и колко ще ми струва ?

filmimilmi
07-28-2012, 14:09
Какво изобщо се чудиш?! Всичките ти приятели биха ти завиждали за подобна възможност. На никой не му се остава в мизерията тук. Ще видиш как след като завършите 12 клас, приятелите ти рязко ще намалеят - ще се пръснат по света да учат и да работят, а ти сега си мислиш, че ще ги предадеш, ако заминеш.
Второ. Нищо няма да те спира междувременно да си идваш в България и да си ги виждаш. Разстоянията са нищожни - няма да се намираш зад океана все пак.
Трето. Ще бъдеш със светлинни години преднина в подготовката си за бъдещето - ще владееш перфектно немски и английски (там се изучава доста добре), ще имаш германско гражданство и висшето ти образование в западен колеж ще е гарантирано. Четвърто. Стандартът ти на живот още първите два месеца ще е с толкова голяма разлика от този тук, че даже ще ти става тъжно при мисълта колко заблудена някога си била да си мислиш, че промяната в живота ти ще бъде нещо отрицателно.

Всеки се чуди как да напусне България, а ти се чудиш какви оправдания да си намериш, за да си останеш в мизерията тук.
Да не говорим, че имаш огромното предимство, че семейството ти е там (баща ти и брат ти) - т.е. те вече са се уредили и ти няма да пристигнеш там чувствайки се несигурна къде и как ще заживееш... А това, че нямало междучасия в училищата им е пълна глупост. Училищата им там са като по американските филми, които си гледала. Надявам се това да успокоява неоснователната ти тревога.

LoveChocolate
07-28-2012, 14:38
Не си измислям оправдания , казах само че не съм сигурна ако мина задочно после ще мога ли да си взема изпитите , както и какво да правя с котката ми ..

filmimilmi
07-28-2012, 15:01
За какво задочно говориш? Нали ще заминаваш за Германия и ще учиш като напълно нормално дете в напълно нормално германско училище. Първата година ти казаха, че езикът се учи интензивно в клас с други чужденци, а паралелно с това и нормалния материал за възрастта ти - биология, математика, химия..., а втората година преминаваш от смесен клас в обикновен... Ще видиш, че имат система, с която това е напълно възможно и няма да изостанеш или загубиш една година, а дори да загубиш 1 година, там учат до 11 клас, а в България сме до 12-ти, така че каквото и да става ще завършиш паралелно с връстниците си тук.
Котката никой не ти пречи да си я вземеш, ако искаш да рискуваш, но какво пък, ако я оставиш тук някой да се грижи за нея. Домашните любимци си остават домашни любимци. Също както се разделяш с хората, така може да се разделиш и с нея и да я подариш на човек, който знаеш, че ще я обича и ще се грижи за нея. Просто това са решения, които се налага да взимаш в живота, така че да узрееш...

LoveChocolate
07-28-2012, 15:18
"Котката никой не ти пречи да си я вземеш, ако искаш да рискуваш"
какво ще рече това ?

jghgh
07-28-2012, 15:33
Напомняш ми на сестра ми. Тя обожава котката си. Тая година ще учи в Австрия и се чуди как да си я вземе. Вземи си я и ти, изкарай я навън. И да пътува с автобус, нищо няма да й стане. Ще е точно толкова скапана, колкото и ти :) Малко разходи ще направиш по паспорта и купуването на някаква малко по-голяма клетка - доколкото знам има луксозни с котешка тоалетна, поилка и т.н., но какво пък. :) Нормално е да си обичаш животинката.


По по-сериозната част от темата ти после ще споделя какво мисля.

jghgh
07-28-2012, 15:37
Има една подобна тема в България и тези, които я напуснаха и ти препоръчвам да я прочетеш, може да ти помогне. Виж и моето мнение там. Просто в един момент порастваме и се оказва, че не сме ние най-важните и трябва да се правят компромиси и жертви за другите. Предполагам на вашите не им е приятно, че са разделени само заради теб. Да, ще ти е трудно и гадно в началото, но пък ще свикнеш. Дори и да не ти хареса винаги можеш да се върнеш като завършиш гимназията и ти гарантирам, че този опит който си натрупала ще ти е много полезен. Дори и само за езика да говорим. И аз оставих всичко като заминах, пък съм жива и си се чувствам добре тук на новото място (вече не толкова ново). Всеки го е страх. Направо не мога дас ти опиша аз как се чувствах в деня преди да замина и как ревах цяла нощ.

Та така замисли се какво им е на родителите ти и дали си струва заради твоята несигурност да страдат и те и да са разделени.

А щастлива ли си?

filmimilmi
07-28-2012, 18:23
"Котката никой не ти пречи да си я вземеш, ако искаш да рискуваш"
какво ще рече това ?

Ще рече, че ще пътува с теб на твоя отговорност.

danncety
07-28-2012, 20:14
Една приятелка замина да живее в канада когато беше на около 10....наистина в началото и беше трудно но все пак свикна ии сега наистина е доволна от избора си. Тя си идва всяко лято и стоицялото лято а ти можеш да си идваш и през другите ваканции ако имаш възможност . Наистина е добре да опиташ нещо ново аз съм скептично настроена....това би било много трудно решение което наистива ще промени живота ти но все пак към по добро... :)

m0nky
08-13-2012, 17:46
Това е страхотна възможност. Мисля, че ако я пропуснеш, после ще съжаляваш.

MoulinRouge
08-13-2012, 18:04
Момиче , чуваш ли се ? Заминавай и не му мисли ! И котката взимай ! В по-горните мнения има много истина ! Всички гледат да се махнат от тук , имаш ли шанс - давай ! Не оставай страха от предизвикателството да ти прецака шанса ! Ще сте си цялото семейство и всички ще сте щастливи ! В Германия образованието е супер и няма защо да се колебаеш !

sweetycherry33
08-13-2012, 18:27
А къде трябва да отида да го извадя този паспорт и колко ще ми струва ?

Странно, че не знаеш, обикновено още при първото посещение на ветеринар ти предлагат паспорт (или ти искат да си извадиш).Доколкото си спомням 5 лв е паспорт да може да пътува в България, а за 10 е този дето може да пътува и в България и в чужбина.От ветеринарната клиника се взима за 2 минути.