PDA

View Full Version : ВВМУ Варна



someonerandom
07-28-2012, 02:27
Последните няколко дни започнах да се замислям.Принципно се бях насочил към кандидатстване право в СУ,обаче...губи ми се възможността за реализация.За всички е ясно,че в родното право без роднини си заникъде.Напоследък вървя по улицата,заглеждам се-виждам все повече и повече обикновени гаражи с надпис "Адвокатска кантора" на вратата,а вътре седнал някакъв самотен човечец и си пише нещо на компютър,ограден от купчини листи.Не ми се свършва така.Желанието ми беше да се развия в посока криминално право,обаче без роднини в областта не ми е ясно как ще се случи.Така че след разговори с роднини и приятели започнах да обмислям ВВМУ Никола Вапцаров.Възможността за реализация е почти 100%,а парите никак не са лоши.Да не говорим,че горе-долу всички мъже от семейството ми + 1-2 жени или са пътували,или още си пътуват,така че ако някога ми трябва помощ,лансиране или съвет винаги ще има кой да ми помогне.

И тук идва проблемът-баща ми съветва за ориентация към механик,защото има реализация по сушата,а ако се появят финансови проблеми,мога да се кача на кораб за по-висока заплата.Обаче математиката не ми е точно силна страна,а там май се набляга доста на нея.Замислям се и за навигация,обаче с нея май основно се пътува,въпреки че имам роднини,които я завършиха и сега работят на сушата,така че явно е възможно.Освен това да попитам:Някой наясно ли е какво представлява специалността "Мениджмънт на водния транспорт"и каква реализация предлага след завършване?

И последно:Все пак как точно се влиза в морското?Разбрах,че ако не искам да държа изпит влизам с матура по БЕЛ и 3 пъти умножена матура,ако 2рата е по география или английски/др език-а аз ако се явя на матура по английски,доста е сигурно,че ще изкарам над 5.50,което доста ще ми повдигне бала,а и на матурата по БЕЛ най-вероятно ще имам над 5.Дипломата ми от училище обаче е само 4-4 и нещо и не знам колко ми трябва. Мисля,че ще е добър вариант да се явя на повишаване по 3 предмета,които се срещат само еднократно в дипломата(учат се за по 1 година)и съответно да си повиша 3 оценки(психология,философи я и етика и право примерно).

Късно е,леко съм заспал и се събуждам след пиене,така че леко си изпях и майчиното мляко и се извинявам,ако е станало прекалено дълго.За който се занимае да го прочете:Ще се радвам на всякакви съвети,насоки и препоръки 8-)

Lewskarche
07-28-2012, 03:26
i az se interensuwam ot woennomorskoto ,, woennoto w weliko tyrnowo i simeonowo ..

someonerandom
07-29-2012, 12:58
Никой? sad...

jghgh
07-29-2012, 13:13
За навигация ти трябва изпит по математика 100%. Вземат се оценки по физика също.

В повечето вузове не се гледа цялостна диплома, а само определен предмет, така че не се хаби с повишаване на предметите.