PDA

View Full Version : Има ли право контролата в градския транспорт да постъпва така.



boy12345
07-28-2012, 22:25
Не знам дали тази тема е точно за този раздел , но от другите предложени тази ми се стори най - подходяща. Извинявам се предварително , ако съм сгрешил.
Та , минавам на въпроса. Пътувам аз с 102 и минава контрола на проверка. Аз съм с билет и им го давам да видят. След , което ми казват , че превозният ми документ е нередовен и трябва да си платя глобата. Аз обаче не съм съгласен с тях и им възразявам. Те ми казаха , че разположението на дупките на билета ми е различно от тези , които се появиха след като тая пачавра го продупчи отново. Отвърнах им , че твърденията им са погрешни. Заплашихаме с полиция , ако не си платя глобата. Според мен просто блъфираха , за да ме стреснат. Аз обаче , не им се давам.
Последва нова заплаха. Щели да ми съставят акт за административно нарушение на стойност 70 лв. , ако не си платя глобата.
В крайна сметка се разминах ме без сериозни последствия , но въпроса ми е имат ли право , изобщо , тия нещастни боклуци да ми искат лична карта / те не са полицаи в крайна сметка/ и да ми съставят подобен акт при условие , че все още нямам навършени 18 год.
Според мен това е произвол и злоупотреба със служебно положение.
Моля, за вашите мнения , защото просто искам да разбера със сигурност дали съм прав или не.

ledenakrasota
07-28-2012, 22:31
Не знам дали тази тема е точно за този раздел , но от другите предложени тази ми се стори най - подходяща. Извинявам се предварително , ако съм сгрешил.
Та , минавам на въпроса. Пътувам аз с 102 и минава контрола на проверка. Аз съм с билет и им го давам да видят. След , което ми казват , че превозният ми документ е нередовен и трябва да си платя глобата. Аз обаче не съм съгласен с тях и им възразявам. Те ми казаха , че разположението на дупките на билета ми е различно от тези , които се появиха след като тая пачавра го продупчи отново. Отвърнах им , че твърденията им са погрешни. Заплашихаме с полиция , ако не си платя глобата. Според мен просто блъфираха , за да ме стреснат. Аз обаче , не им се давам.
Последва нова заплаха. Щели да ми съставят акт за административно нарушение на стойност 70 лв. , ако не си платя глобата.
В крайна сметка се разминах ме без сериозни последствия , но въпроса ми е имат ли право , изобщо , тия нещастни боклуци да ми искат лична карта / те не са полицаи в крайна сметка/ и да ми съставят подобен акт при условие , че все още нямам навършени 18 год.
Според мен това е произвол и злоупотреба със служебно положение.
Моля, за вашите мнения , защото просто искам да разбера със сигурност дали съм прав или не.

В такъв случай им показваш от кой перфоратор са ти дупките. Често в едно превозно средство има поне един различен такъв.


И мен ме заплашиха така. Бях на 13г. Тъпото беше, че се качих с контролата и го попитах дали има билет, при което ми каза да сляза с него. Тук сбърках. С него имаше циганин. Извади си телефона и каза същите две неща. Оглеждаше се наоколо. Циганинът ми изрева да давам парите и страшно се уплаших, защото нямаше никого наоколо и ако ме пребиеха... :cry: Дадох им всичките си пари и се разкараха. Тъпото беше, че дори нямаха документ, че са контрола, а циганинът с изцепката ме наведе с тази мисъл. :)

draid
07-28-2012, 23:03
Абе видели са те, че си дете и са поискали да ти смъкнат някой лев. Аз преди години един щях да го изхвърля от рейса, защото ми обясняваше как щял да ме глоби, че ми бил 2-пъти дупчен билета, а просто първият път като опитах да го продупча, апарата беше прецакан и не направи дупки. Не им обръщай внимание изобщо, голяма част от тях се мислят за някви дето колят и бесят, а 80% всъщност са мишки.

chushkopek
07-29-2012, 09:45
Попринцип имат право да ти пишат акт ако имаш навършени 14 години, но в случая прост са искали да ти вземат парите.