PDA

View Full Version : приятелство ли е това ?



пAteNцЕ
07-29-2012, 15:16
Еми то не е отскоро проблема де -.-
Имам си много близка приятелка от класа.Знаете как - споделяне на тайни, клюкарстване , даже и мислите си четем понякога.Но едно приятелство си има и минуси нали -.-
Е,тука става въпрос за...ами не знам същност как се нарича,но ще го опиша. Когато ме е молела за услуга,(почти) винаги съм помагала, услужвала.Е,понякога и малко зор трябва,все пак човек не може всичко да върши е така. Въпроса е че като не го направя(дори да е нещо съвсем дребно) тя прави от мухата слон.След един лагер заедно,взе да ме мъмри за всичко.Е голям човек съм,мисля че и сама мога да си осъзная грешките, не да ми се карат като на малко дете.Нея не я критикувам-аз съм от хората "зае*и,не се коси за дреболии". За всичко аз съм и виновна -.- Като и спора,аз съм тъпата и обърканата.И (забележете) като докажа че съм права,тя се сърди и спира да ми говори(е, аз не тръгвам след нея да й се извинявам,нека си се нацупи). Тъпо държание. Нямам думи. А уж разправя колко е зряла. Каквото и да кажа,бива омаловажавано,все едно на стена говоря -.-
И когато аз я помоля нещо рядко(не казвам никога,но да-не съвсем често) бива молбата ми уважена и изпълнена.Била заета или забравила. (ако аз забравя естествено че ще е най-лошото нещо на света) Исках да се видим. Даже след като ходих на почивка с нашите,и купих едно герданче с мидичка :3 Писах и,не отговаря вече(...) 4 дни(а я виждам всяка вечер на линия,виждам как качва нейни снимки и тем подобни-да,тя е,не друг)Дори споменах,че съм и купила нещичко ама то...човек да не я помоли за нещо -.- Мърда и половина. Е? Хелп :Д
Пс: повтарям не съм от слабохарактерните, а съм непукист :D

SisiStrange
07-29-2012, 16:03
Няма смисъл от приятели, които те карат да се дразниш толкова. Струва ми се, че тя има нужда да се доказва. Ама по-добре да не е на твой гръб.

пAteNцЕ
07-29-2012, 16:52
въпроса е че на мен не ми пука, непукист съм (а тя не е) и го вижда,дразни се
и това не е от скоро но не е и кой знае колко отдавна
според мен се е раздразнила,защото много плямпам, а цял ден да прекара човек с мене ще му се надуе главата :cool: са ще си "почине от мен" :Д

filmimilmi
07-29-2012, 17:19
Много жалко за теб, че толкова лесно навеждаш глава. Вършиш й услуги непрекъснато, а когато не можеш се чувстваш виновна, а тогава тя пък, познавайки характера ти, прави фасони, за да ти е още по-зле. Щом чак тема повдигаш по въпроса, смятай колко много й отстъпваш, за да се стигне до това да се оплакваш на непознати вместо да й кажеш как стоят нещата в лицето й. Страх те е, че ще ти обърне гръб и пак ще направи фасони. Прави си сметка и колко й пука, когато правиш жестове към нея. Ето, че си й взела подарък, с нетърпение очакваш да се видите, а тя пък те игнорира, защото не й е кеф да ти обърне внимание щом не е за услуга или няма нужда от някой да й слуша драмите. Каква приятелка ти е тя изобщо? Замисли се, до кога ще си казваш "по-добре да си трая, когато нещо ме дразни, за да не я нараня...". Нима сега не ти е кофти и не се чувстваш предадена, че уж ти е най-добра приятелка, а не сте се виждали от цифра време (цяла ваканция на морето и няколко дни от както си се прибрала при това с подарък), но въпреки това не изгаря от желание да се видите. И въобще, дори да няма кой знае какъв проблем, то най-малкото не трябва да отстъпваш на другите постоянно. Един ден като пораснеш и никога не си държиш на мнението как ще те възприемат другите, замисляла ли си се?

пAteNцЕ
07-29-2012, 17:32
ооо....
Държа на своето,просто съм непукист (ест имам граница на "непукизма ми")
НЕ ми е зле като ми прави фасони-знам я ква е,не й обръщам внимание като почне тъй
+ това не веднъж съм и казвала кво и що и съм я правила на 2 стотинки...и как станаха нещата? аз седя при другите приятели,забавляваме се,говорим си и етс, тя седи в някой ъгъл нацупена, не говори с никой (не се отпуска лесно пред други хора,позатворена е) човърка по смартфона и не общува.После кой проговаря първи? Тя,защото си няма никой и ако не съм аз да я отвора към света,щеше да е аутсайдера на класа ...

tori
07-29-2012, 17:40
Наричаш я и мърда, и 'много близка приятелка' едновременно. Първо реши кое от двете е за теб, дали я искаш в живота си или по-скоро е в графа 'хора, с които се виждам, за да не ми е скучно'. После отиваш при нея, намираш я по някакъв начин, и обясняваш какъв е проблема и че не ти е удобно така и ако ще те търси за да и вършиш мръсната работа, да и правиш услуги и да и тичаш след задника, по-добре повече да не те търси.

пAteNцЕ
07-29-2012, 17:48
Благодаря за отговорите. Ще процедирам според ситуацията - естествено,няма да пестя думи (не че досега не съм го правила) Замислям се само, че сигурно пропускам нещо,за да ви опиша по-точно картинката,нали знаете че през моите очи ще е едно,през нейните - друго.

antineutral
07-29-2012, 19:01
На мацката просто все някой й е виновен и ти си и под ръка. Точно на нея държанието й е като на малките деца - като не може да постигне нещо с аргументи или обосновани дейности, го кара на чувства. Все едно да каже че 2 и 2 е 5 и да се опита да убеди целия свят в това :) Няма как да стане ест. Повечето хора ще постъпят като тебе - ще й се изсмеят и игнорират. Ако не ти е болка на сърце остави я да се тръшка. Ако все пак ти пука, можеш да поработиш малко върху това как да й поднесеш нещата без да има сърдити.

Amore-Mio*
07-30-2012, 16:08
Не , не е.

Приятелството не е такова, само за да си правите услуги. "На ти куклите, дай ми парцалите". Така не става. Колкото и да се опиташ да търпиш, и да оправяш нещата - на човек му писва по едно време.
Сядаш и говориш с нея.
Ако се оправи , оправи. Ако не, тя губи.

Anichkaxxwee
07-31-2012, 00:48
И аз имах такава приятелка, сега сме просто познати, даже и тва не сме

~The Smile~
07-31-2012, 19:15
И аз имах такава приятелка-все се цупеше,че съм с другите си приятелки от класа,но сега изобщо не си говорим и не дружим,както преди.

Chacho
08-01-2012, 08:14
Пате, вземи я възпитай малко. Като сгафи не си затваряй очите. Помолиш я за нещо, а тя те забрави. Ми пращай я да върви на майната си и да не се връща преди да е поразмислила малко. Като ти държи сметка, натрови я малко. Да се научи, че действията си имат последици. Дръж си на своето и да ти е през оная работа. Време е да оставиш и другата страна малко да се съобразява с теб по собствена инициатива.

chrisy26
08-02-2012, 11:22
При мен почти всички момичета от класа са такива...............

Chacho
08-02-2012, 12:56
При мен почти всички момичета от класа са такива...............

Браво, баце, важно е да са знае.

Mary_Jane_69
08-07-2012, 17:51
начи си попаднала на егоииииииииист

iwweto98
08-08-2012, 07:09
Според мен - тя просто иска вниманието само към себе си ... Но това , естествено, не може да стане. Просто е егоистка, която иска само да и помагаш :D Намери си нова приятелка, знам, че не е чак толкова лесно, но все пак ... Не бива ти винаги да се чувстваш виновна и т.н. Надявам се да съм помогнала. :)

Skullcrusherka
08-08-2012, 15:18
Поговори с нея и виж какво ще излезне.. Ако ще продължава така най-добре ще е да я оставиш. Както казаха - тя губи, не ти.

sunnyinka
08-08-2012, 15:24
или поговори с нея като зрял човек за държанието или намирай нова