PDA

View Full Version : Учебници за седми клас



Smile.
07-30-2012, 22:15
:),
Тази година ще съм осми клас и имам намерение да участвам в олимпиадите по Биология, Химия и Физика. Учебната 2011/2012, тоест когато бях седми клас, също участвах, но ходих само на Биологията и се изложих на втория кръг. Както и да е, понеже седми и осми клас, осмокласниците от профилираните паралелки, правят олимпиада на едно ниво, ще ми трябват учебници, за седми клас, за преговаряне. Вече проверих в библиотеката и там ми казаха, че имат някакви много стари, които няма да ми свършат работа. Освен това не купували, по принцип, защото били скъпи. Другият ми вариант е да питам седмокласник, но е възможно и на него да му трябват за преговаряне за олимпиадата, контролни и т.н.
Училището, в което ще съм осми клас е гимназия, в смисъл, че най-малки са осмокласниците и няма начални и прогимназиални класове. Това означава, че училищната библиотека не би трябвало да е вариант. Разбира се, имам още доста време, но все пак искам да ви попитам за някакви идеи. :)

perry_the_platypus
07-31-2012, 16:09
В ЕГ или ПГ ще учиш?
Щом ще ходиш на олимпиада по разказвателни предмети в 8ми клас, значи си в ПГ. Има два варианта или да си ги купиш наново, или да намериш някой, който ще е седмокласник (би трябвало вече да са си получили учебниците за седми клас) от старото ти училище примерно и да го помолиш да ти го даде за малко да си го преснимаш. Принципно по Биология мисля, че беше най-дебел учебника.

Smile.
07-31-2012, 18:53
В ЕГ ще съм. Затова олимпиадата е една за седми и за осми клас. Понеже в осми клас в ЕГ-тата не се учат разказвателни предмети осмокласниците се явяват на олимпиади за ниво седми клас. Осмокласниците от профилираните паралелки (ЕГ, МГ) и седмокласниците правят една олимпиада. Преснимането е добра идея, доста по-евтино ще ми излезе. :)

perry_the_platypus
07-31-2012, 20:43
В ЕГ ще съм. Затова олимпиадата е една за седми и за осми клас. Понеже в осми клас в ЕГ-тата не се учат разказвателни предмети осмокласниците се явяват на олимпиади за ниво седми клас. Осмокласниците от профилираните паралелки (ЕГ, МГ) и седмокласниците правят една олимпиада. Преснимането е добра идея, доста по-евтино ще ми излезе. :)

Това за първи път го чувам. о.О До колкото знам девети клас правят олимпиада върху материал от осми. По-евтино ще ти излезе от колкото нов учебник, който после никаква работа няма да ти върши. :)