PDA

View Full Version : За колко време прочетохте книгите?



SuNsEt
08-01-2012, 08:22
"Железният светилник" и "Тютюн"(двата тома)?

И да попитам, филма към 'Тютюн' точно копие ли е или двете сякаш нямат нищо общо?

ParadOx
08-01-2012, 11:56
Аз прочетох "Тютюн", "Железният светилник" още не съм го почвала

Ако някой е гледал филма по "Тютюн" може ли някакво мнение?

SuNsEt
08-01-2012, 17:56
Аз 'Железният светилник' го прочетох за около седмица,защото на ден разполагах само с по 2-3 часа макс,но се чете лесно и е интересно. После гледах и филма.Там е малко разбъркано и ако не си чел книгата отначало ще ти е странно, пък и някои действия се преписват на други герои,но там е с цел да се направи филм все пак...

ParadOx,ти за колко време прочете 'Тютюн' ?

ParadOx
08-01-2012, 18:24
Аз 'Железният светилник' го прочетох за около седмица,защото на ден разполагах само с по 2-3 часа макс,но се чете лесно и е интересно. После гледах и филма.Там е малко разбъркано и ако не си чел книгата отначало ще ти е странно, пък и някои действия се преписват на други герои,но там е с цел да се направи филм все пак...

ParadOx,ти за колко време прочете 'Тютюн' ?

Около седмица, защото бях на път и не всеки ден разполагах с време за четене...като книга за училище... става 8-) Не бих казала, че е безинтересна, но на моменти ми доскучаваше, защото действието вървеше доста бавно :)

SuNsEt
08-01-2012, 20:30
Ама ти не си чела двата тома,ами тази,едната така ли?

ParadOx
08-01-2012, 22:16
Да, само едната

SuNsEt
08-02-2012, 09:31
Еее...блазе ти... аз трябва да прочета 2та тома :(

Amore-Mio*
08-02-2012, 18:08
Много си зависи от това колко време ще отделяш за четенето. Аз , когато четох "Железният светилник" ми отне около 2 - 3 седмици, защото не ми оставаше особено много време за четенето. Но когато имаш воля, всичко се постига. В момента се чудя дали да се захвана да чета "Тютюн", някой може ли да ми сподели долу - горе за какво иде реч в произведението?

DieselBlood
08-02-2012, 20:00
Прочели сте тъпотия като "Тютюн" за една седмица?? На вас трябва да ви се даде медал. Аз я мъкнах близо месец и половина,докато не взех "Железният светилник".

Chacho
08-02-2012, 20:13
На мен и Тютюн ми беше интересна. Не се чете толкова трудно.

Един мъж се издига в йерархията на фабрика за тютюн, умна и красива жена го харесва и в произведението се разглеждат теми като жажда за власт, любов в такива условия, въпросът за житейските стандарти и конфликтите между класите в обществото, като цяло повдига въпроси за човешките ценности. Има много второстепенни персонажи със собствени роли и истории в сюжета, които допълнително обагрят историята. Според мен се чете леко, има интересна интрига, има храна за мозъка и според вкуса на човек, може да му се стори приятна за четене. На мен лично ми беше.

didenceeto
08-02-2012, 20:18
Аз прочетох железния светилник миналото лято за 3/4 дни. Това е една от любимите ми книги, много ми харесва. А с тютюн се мотах доста време :D даже втората книга започнах да прескачам някои страници, изобщо не го харесвам. Иначе за "по-мързеливите", Тютюн го има в библиотеките под формата на сбит преразказ в една малка книжка. Повечето ми съученици си го взеха да го прочетат.

Chacho
08-02-2012, 20:51
То ако става на въпрос и филм има по Тютюн, Ирина е пиче. Неслучайно е дадена цялата книга.

Anichkaxxwee
08-02-2012, 22:22
В началото на лятото прочетох "Железния светилник"
Почнах след това "Тютюн", но още в началото ми се стори безинтересна и не я допрочетох

Tikche
08-04-2012, 23:15
Аз така и не съм ги чела и пак минах матурата. Нито едно произведене не прочетох, а само присъствах в часовете, когата учителката говори за творбите, слушам и запомням.

DisappointedDreamer
08-04-2012, 23:18
За има-няма една седмица.