PDA

View Full Version : Някой по-запознат?



пAteNцЕ
08-01-2012, 11:25
Такам,не съм много наясно,затова ще питам тука -.-
Вярно,рано ми е,сигурно ще си променя мнението още 100 пъти,докато дойде момента на кандидатстване в университетите.Влече ме модата и модния дизайн.Рисувам. Имам добри оценки,като цяло почти по всеки предмет съм на ниво.Оттам идва и проблема ми.Не знам в кое да се задълбоча.Знам,че при кандидатстването задължителния е по български език, а другото избираемо.Е точно избираемото не знам какво ще е. Искам отсега да се подготвя -.- Дори да не е конкретно за модния дизайн,а пак някакво така изкуство (рисуване,пластика също може) какво трябва да избера? Не съм сигурна,но някъде пишеше и за избираем рисуване (ако е така-какъв е точно изпитът?).И изобщо как е положението в тези университети за изкуство,мода и така :) Чувам различни мнения- едни,че е западнало,други - че е напреднало,ново,модерно.За кои университети са добри(за София говоря) ? Който е запознат,да не пести думи, благодаря предварително :)

ParadOx
08-01-2012, 11:54
Матура по изобразително няма

Това са предметите:

Английски език
Немски език
Френски език
Испански език
Италиански език
Руски език
Математика
Предметен цикъл "Философия"
История и цивилизация
География и икономика
Физика и астрономия
Биология и здравно образование
Химия и опазване на околната среда

пAteNцЕ
08-01-2012, 11:56
а кое ми е нужно за кандидатстването?

ParadOx
08-01-2012, 12:41
а кое ми е нужно за кандидатстването?

От къде да знам 8-) Влизаш в сайта на университета, който си избрала и четеш
Втората матура е задължителна, може да няма нищо общо с това, което ще учиш просто ти трябва хубава оценка т.е избираш предмета, който ти е най-силен

бтв кой клас си, че си се загрижила толкова? 8-)

bloodyF
08-01-2012, 13:30
във ВСУ има мода и една приятелка учи там и е много доволна

пAteNцЕ
08-01-2012, 18:16
ще съм 10ти :cool:
та значи,няма значение какво ще избера като втори,стига оценката да ми е висока,така ли? о.О

Chacho
08-01-2012, 18:18
Може въобще да няма и да не ти трябва висока (но задължително трябва да имаш 3). Всеки университет си има собствено изискване към оценките от матурите. Къде мислиш да следваш мода? НБУ, ВСУ?

пAteNцЕ
08-01-2012, 19:25
НБУ повече ми доверие вдъхва,абе квото и да взема,изкуство да е, че да не пощръклея :D рано ми още де...