PDA

View Full Version : Обща тема с почти непознати ?!?!?!



shaunaa
08-01-2012, 16:13
Здравейте, искам да ви помоля за някакъв съвет. След седмица някъде ще се срещам с група момичета от бъдещия ми клас. Аз с тях съм си писала само веднъж, но ще бъда с една приятелка, която много често си пише с тях и точно тя организира срещата и ме накара да се домъкна с нея. Аз съм много притеснителна и срамежлива и не говоря много, свита съм. Даже с хора, които познавам от много време едвам се отпускам и общувам нормално. А сега ще се срещам с почти непознати момичета и мисля, че нямам с тях много общо теми за разговор, освен това, че ще бъдем в един клас. И искам да ви попитам като се срещнем как и аз да се включа в разговора, за какво да почна да си говоря с тях и как да си отпусна. Много е важно за мен искам да създам добро първо впечатление и да се забавлявам, а сигурно ще мълча като пукал и само ще ги слушам как си говорят. Вече ми писна и искам да ми споделите за какво да ги заговоря, какви общи теми може да имаме и най-вечее как да съм по спокойна покрай тях, как да не се притеснявам.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!МНО О Е ВАЖНО ЗА МЕН !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chrisy26
08-01-2012, 17:23
Опознай ги и се дръж като тях....

shaunaa
08-02-2012, 10:42
МЕрсиии !! Но бих се радвала и на други съвети !!!

chrisy26
08-02-2012, 10:50
Ами кажи им как се чувстваш и може да те разберат....И в моя клас беше така и още е аз и приятелката ми постоянно събираме всички и им обясняваме че не трябва да се критикуваме заради различията си и просто да сме всички заедно вместо на групички. Да си казваме какво мислим една за друга вместо да си говорим зад гърба...

perry_the_platypus
08-02-2012, 11:16
Ами просто е трябвало да си пишете повече с тях иначе според мен щом не сте си писали ще ти задават въпроси от сорта "Кога имаш рожден ден?", "Имаш ли брат/сестра?", "Къде ходи на море?", "Колко ти беше бала?", "Къде искаше да влезнеш?", "Защо не си остана в старото училище (ако е СОУ)?" и така. :)

Bloody Red
08-02-2012, 11:41
И аз съм срамежлива като теб, трудно се отпускам, особено пред нови хора, а дори и със сегашния ми клас, с които съм от години.. Ще се опитам да ти дам съвет, въпреки че знам, че е трудно.. Предполагам си поне малко любопитна относно тези момичета - опитай се да се концентрираш върху това. Разпитвай ги къде са учили досега, въпросите, които Пери предложи - кое им е било първото желание, колко им е бил бала, за семействата им, къде живеят, къде са ходили на почивка и т.н. Всеки обича да чувства, че е център на внимание. Така вероятно и те ще започнат да те разпитват ии ще намерите общи неща. Опитай се да гледаш от позитивната страна - все пак не е толкова лошо, имаш приятелка в класа, при това тя си е писала доста с тях - предполагам ще ти бъде от помощ, освен това е хубаво, че ще се видите сега, а не чак на първия учебен ден, така все донякъде ще сте си по-близки отколкото с другите момичета, с които ще се запознаете след един месец.
Сега за притеснението, наистина е неприятно.. Поне щом става дума за мен, нещата стоят така: като съм с някакви хора, които не познавам добре просто не знам как да се държа, не знам какво очакват от мен ии накрая се получава, че нищо не казвам. И е така с всички хора, с които не ми се налага да говоря поне по час всеки ден. Опитвам се да го преодолея.. не съм убедена доколко се получава.. не знам, просто се опитвам да ходя при тях и да говоря.. Трудно е, но не знам за друг начин.

betty-dimitrova
08-02-2012, 11:53
Не се дръж като тях, както те посъветваха, бъди себе си.. Ако те се заговорят и ти мълчиш и някой те попита защо просто кажи,че си такъв човек и те най-вероятно ще се опитат да те предразположат да се отпуснеш. Ако не просто слушай разговорите и когато имаш какво да кажеш - кажи го. Все с някоя ще намерите общ език, било то в музика, спорт или там каквито хобита и интереси имате. Успех, дано да са свестни и да станете задружен клас :)

Amore-Mio*
08-02-2012, 17:05
Нищо страшно, сложно и нередно. Просто махни това притеснение тоя срам, че много лоша шега ще ти изиграят накрая. Бъди себе си, дръж се такава, каквато си. Заговори просто някой на някаква тема. Или просто се включвай в разговорите, когато можеш и си компетентна по някакъв въпрос.
Не се оправдавай с това, че не можеш да се отпуснеш. Да, не можеш, защото не искаш и не налагаш волята си, за да го постигнеш.

Anichkaxxwee
08-02-2012, 21:19
Запознай се с тях
Задавай им въпроси
И малко по-малко ще се опознаете
Ще си намерите общи теми и така :)

Mary_Jane_69
08-07-2012, 16:51
Оф не ми се чете, просто измисли нещо, гледаш стила на едната питаш я откъде са й парцалките, музика, глупости ае квот ти дойде на ума.

sunnyinka
08-08-2012, 14:25
направи си лексикон ,питай ги и ги оставяй и те да те питат,не само ти да питаш не и обратната