PDA

View Full Version : Ветеринарна медицина?



АниСавова
08-03-2012, 01:33
Здравейте,
Аз съм на 14 и уча в Математическа гимназия.От две години се интересувам от животни. Следя предавания, търся информация в интернет и т.н . Много искам да стана ветеринарен лекар. Потърсих информация за професията и не намерих почти нищо или по-точно не схванах нищо. Ще се радвам ако има някой, който да отговори на следващите въпроси. Които са: Възможно ли е да уча за ветеринар при положение, че ще съм завършила Математическа гимназия? Какво е обучението? Какви са шансовете за реализация? От кога трябва да започна да уча за това? и Каква е средната заплата на един ветеринар(г/д)? :)

Chacho
08-03-2012, 02:09
Можеш да учиш за ветеринарен лекар, няма никакъв проблем, че си от МГ.

Учи се в университет. Например Лесотехническия университет предлага обучение по тази специалност.

Има възможности за реализация, но никой не може да предскаже каква ще е ситуацията, когато ти ще постъпиш на длъжност, а и много зависи от самата теб.

Обучението започва след 12 клас след като те приемат. Но на практика трябва да учиш за кандидатстудентските изпити, за да те приемат. Трябват ти биология и химия, ако не се лъжа, ти ще си провериш. Имаш време, но повечето кандидат-студенти заделят по 1-2 години (по-често 2) за подготовка за изпитите. Колкото по-рано, толкова по-добре.

На последния въпрос не мога да ти отговоря, но заплатите варират от град до град (още по-голяма е разликата между България и чужбина).