PDA

View Full Version : Таблет или Смартфон



anonimen97
10-05-2012, 14:05
Не знам дали точно тук трябва да напиша въпроса си за това се извинявам ако съм се объркал.
Ся сам почнал да събирам пари и се чуда кво да си взема и се реших за смартфон или таблет само, че което и да избера ми идват на ум още и още въпроси.
1.Смартфон- двуумя се между Самсунг галакси 3 , ябълката 4/5 или ако има нещо по-добро за горе-долу същата цена или дори и по-евтино няма да е зле
Смартфоните са удобни и можеш да правиш снимки и да си го сложиш в джоба докато при таблетите изглежда малко странно да правиш снимки с него , но пък телефоните са малки (разбира се не всички) и не са много удобни когато сърфираш в нета – всичко е толкова малко и ми е трудно да прочета някой от нещата
*ябълката 4 чувал, съм че са „куче марка” и че са хубави телефони и правят хубави снимки и т.н. , но че имат софтуерни ограничения
*Галакси 3 за тях нямам никакви отзиви ама изглеждат добри телефони и доколкото ми е известно можеш да си драскаш което е плюс за мен щот аз мн обичам да си драскам
2 Таблет- пак самсунг галакси таб(тук очаквам вие да дадете предложение за версията щот аз не съм ги гледал) и Айтап 2 и пак ако имате предложение за нещо друго – давайте го насам
Е това е общо взето

asp1r1n94
10-06-2012, 19:22
Ако реално не знаеш за какво ще си използваш телефона и една нокиа 3310 би ти свършила много добра работа.

Game_Fan98
10-06-2012, 21:08
Аз съм за Smartphone.
Тези много ме кефят:
Samsung Galaxy S III-Едни от най добрите спецификации за телефон
Sony Xperia P,S или U.-Просто ме кефи как изглежда,но Android Froyo не ми
харесва за операционна система,но се припокрива от ъпдейтите до Android ICS.
Nokia X7-Нестандартна форма

Ако е до цената или Nokia или Sony Xperia.Те са не повече от 600 кинта.
Въобще не се връзвай с Apple.


Кажи какви пари ще събираш и таблета с каква операционна система да бъде Android/Windows.

Ето нещо добро:
http://www.technomarket.bg/products/09123849/sony-sgpt121e2-s-e2
Ето един по-евтин който е с Android Honeycomb:
http://www.technomarket.bg/products/09122930/acer-iconia-tab-a510

anonimen97
10-07-2012, 06:16
Ако реално не знаеш за какво ще си използваш телефона и една нокиа 3310 би ти свършила много добра работа.
Повярвай ми има за какво да го ползвам

anonimen97
10-07-2012, 07:16
Аз съм за Smartphone.
Тези много ме кефят:
Samsung Galaxy S III-Едни от най добрите спецификации за телефон
Sony Xperia P,S или U.-Просто ме кефи как изглежда,но Android Froyo не ми
харесва за операционна система,но се припокрива от ъпдейтите до Android ICS.
Nokia X7-Нестандартна форма

Ако е до цената или Nokia или Sony Xperia.Те са не повече от 600 кинта.
Въобще не се връзвай с Apple.


Кажи какви пари ще събираш и таблета с каква операционна система да бъде Android/Windows.

Ето нещо добро:
http://www.technomarket.bg/products/09123849/sony-sgpt121e2-s-e2
Ето един по-евтин който е с Android Honeycomb:
http://www.technomarket.bg/products/09122930/acer-iconia-tab-a510

За мен парите не са чак толкова голям проблем(гледам да е до 1000лв, но ако се наложи ще дам повече) - гледам да си взема нещо което ще ми върши работа
От това което сте ми предложили sony xperia S ме грабна със своите 12 мегапиксела и по визия също ме кефи и има 3Г, а да само да ви попитам - Какво не ви харесва в ОС на U ?

h323
10-07-2012, 12:13
Мегапикселите на телефони, таблети и фотосапунерки с несменяема оптика са маркетингов трик. Грубо казано едва ли ще усетиш разлика межу 5 и 15 мегапиксела. Оптиката е по-важна, а при този вид устройства по обясними причини тя няма как да е много добра.

Иначе ако търсиш компромис между таблет и телефон се ориентирай към phablet устройствата, типичен пример е Galaxy Note и новия Galaxy Note II на Samsung. Добро решение, само трябва да свикнеш с нелепия изглед, докато говори, допрял до ухото една солидна джапанка :)

Nam3less3
10-07-2012, 13:30
Събери още малко пари и си вземи microsoft surface
Или пък iphone 5 + samsung galaxy tab 2 или galaxy s3 + ipad 3 :D

h323
10-07-2012, 13:34
Къде го прати човека на Microsoft !? :) То Windows човек на компютъра не трябва да има, а какво остава на мобилни платформи ;)

Nam3less3
10-07-2012, 13:36
Ще видиш ти windows 8/windows phone 8

h323
10-07-2012, 13:46
С тоя ~1% присъствие на Windows Phone платформата vs ~20% iOS vs ~50% android мисля, че ще мине доста време преди да видим нещо смислено от малките меки. Трябва да си леко мазохист да имаш телефон, които хваща вируси ;)

Nam3less3
10-07-2012, 13:48
Вируси има за андроид, не за wp, и то не поради 50те му процента присъствие ;)

h323
10-07-2012, 14:04
Чак вируси за андроид масово няма. До колкото има нещо то са неща от вида "текстов редактор, които иска достъп до интернет, личните ви данни и телефонните функции" или "walpaper, които иска да праща SMS-и" и разчита юзерчето да си го инсталира без да мисли. Няма система, която да пази глупавия от самия него. За WP платформата не знам какво има - откровено казано, не я следя, но щом е windows (ще) има и вируси. За момента може би не си струва да се пишат такива за всичките им 2500 потребителя. Шегувам се.

Nam3less3
10-07-2012, 14:05
Windows phone е доста по-сигурен от андроид, а и вирусите сега не са никакъв фактор при избора на мобилна ос.

h323
10-07-2012, 14:17
По-сигурен е защото .... ? Не се заяждам - наистина ми е интересно - не съм се задълбочавал да чета за него. Аз съм човек, които от много време няма windows на компютрите си и някак си няма сила, която да ме накара да си купя телефон с такава ОС. Когато някога случайно седна на Windows компютър много внимавам да не взема без да искам по навик да вляза някъде, където трябва да напиша user/pass. Изобщо се усещам все едно стоя на ръба на дълбока дупка - много внимавам и гледам бързо да се отдалеча ;)

Nam3less3
10-07-2012, 14:21
Windows за компютри също е сигурно написан софтуер, те от майкрософт да не са аматьори, просто 90% от персоналните компютри го ползват а и юзърите често сами са виновни. Windows Phone е друга работа, а тоя таблет с windows 8 rt е от хубав по-хубав, с новият metro interface и т.н., единствено няма толкова аппс колкото има за айпад 3.
wp също е closed-source, без потребителски достъп до файловата система, по-контролирана и ограничена е, windows store също се контролира за лоши аппс и т.н.

h323
10-07-2012, 14:33
Сигурен Windows - несъвместими думи в едно словосъчетание :) Имаш предвид да го оставиш закачен директно към интернет и да си го ползваш нормално за работа без работещ антивирус :) ? Аз не познавам такива екстремисти :)
Преди около 2 месеца се забавлявах няколко дни с една Nokia 8(не помня колко) Windows Phone и някак си не ме плени особено. Интерфейса ми е леко странен, но това вероятно е въпрос на навик. Не знам с Windows 8 таблетите как ще е. Много се спекулира, че са заплаха за iPad и т.н., но според мен единственото, което може да им помогне е инерцията на масовия потребител, които си е свикнал с windows-a на PC-to. Но пък iPad-a е станал нещо като ксерокса на таблетите. Хората в америка влизат в магазина и казват "дайте ми един iPad с андроид" :) Та и там няма да им е лесно на микромеките, които закъсняха безобразно в мобилните палтформи, но времето ще покаже.

Game_Fan98
10-07-2012, 14:43
По-добре си вземи таблет.
Ето един който ме грабна:
http://www.technomarket.bg/products/09123767/samsung-gt-n8010-galaxy-note2-16gb-white

Ако искаш Smartphone не се връзвай с Apple.Не бъди iSheep.
Виж цената на iPhone 5:
http://www.technomarket.bg/products/09124122/apple-iphone-5-16gb-white
Не си заслужава.Samsung Galaxy S III е по-добър.
Ако камерата е приоритет:
http://shtepsel.bg/nokia-n8
http://shtepsel.bg/sony-xperia-s/
http://shtepsel.bg/nokia-808-pureview/
Само,че Nokia имат Dual-Led Flash.Другите нямат Dual-Led.
По-добре изчакай да дойде Nokia Lumia 920.
Има по-добри спецификации от iCrap 5.
Безжично зареждане,Pure View технология,WP8,NFC (това го няма при iPhone 5),4G,Nokia City Lens

Joc
10-07-2012, 14:52
OPPAN GANGNAM STYLE!

anonymous546178
10-07-2012, 22:23
Сигурен Windows - несъвместими думи в едно словосъчетание :) Имаш предвид да го оставиш закачен директно към интернет и да си го ползваш нормално за работа без работещ антивирус :) ? Аз не познавам такива екстремисти :)
Преди около 2 месеца се забавлявах няколко дни с една Nokia 8(не помня колко) Windows Phone и някак си не ме плени особено. Интерфейса ми е леко странен, но това вероятно е въпрос на навик. Не знам с Windows 8 таблетите как ще е. Много се спекулира, че са заплаха за iPad и т.н., но според мен единственото, което може да им помогне е инерцията на масовия потребител, които си е свикнал с windows-a на PC-to. Но пък iPad-a е станал нещо като ксерокса на таблетите. Хората в америка влизат в магазина и казват "дайте ми един iPad с андроид" :) Та и там няма да им е лесно на микромеките, които закъсняха безобразно в мобилните палтформи, но времето ще покаже.
На личния си лаптоп от година съм без антивирусна. Винаги съм на линия и почти винаги свалям нещо от нета.. как пък досега един вирус не съм лепнал.
Окей, предполагам си линукс фен, няма нищо лошо в системата и аз я харесвам (въпреки, че уин-а има нещо които линукса не може да докара). Обаче не отписвай толкова бързо система, като уиндоус.

По темата.. много ми е интересно на 15 години за какво толкова важно ще използнаш сматфон или някой пад... по работа ли ще ги ползваш .. наистина ?

h323
10-08-2012, 08:18
Не съм фен на нищо, но по едно време ми омръзна да се занимавам с чистене на вируси, антивируси, преинсталации и подобни екстри, съпътстващи живота на Windows потребителя. Ползвам основно linux, но и OS X. Въздъжам се само от Windows - така си спестявам време. При положение, че не играя не виждам за какво ми е да се мъча с Windows.

soletka501
09-10-2013, 14:13
az sushto imam sushtiq problem :) no ako shte si kupuvash tablet ili smartphone opredeleno apple e nai-dobrata marka :)
az prosto ne moga da resha koe ot dvete :/

fuzzybuzzy
09-10-2013, 15:12
az sushto imam sushtiq problem :) no ako shte si kupuvash tablet ili smartphone opredeleno apple e nai-dobrata marka :)
az prosto ne moga da resha koe ot dvete :/

Нищо подобно !

pesho..xd
09-10-2013, 15:14
вземи iphone 5, да се фукаш. ;ддд

pesho..xd
09-10-2013, 15:14
Нищо подобно !

тва, че някой хора нямат пари за apple е друг въпрос.

Nam3less3
09-10-2013, 15:21
тва, че някой хора нямат пари за apple е друг въпрос.Топ смартфоните с Андроид не са по-евтини, ако нямаш пари за айфон, няма да имаш и за новото галакси. А по принцип това, че даваш по-висока сума за да заводолиш разни надценки на търговци и после разправяш колко по-скъп ти бил смартфона от другите те прави олигофрен, а не човек с пари.

Иначе момичетата, особено малките(с много редки изключения) не разбират нито от apple, iphone и ios, нито от samsung, galaxy s, android и разните други модели с андроид. Така че е смешно да казват кой бил най-добрия и т.н. А и за тях по-важното е модата, дизайна, цената, мнението на хората и други глупости на които всеки човек би се смял.

Nam3less3
09-10-2013, 15:33
Не съм фен на нищо, но по едно време ми омръзна да се занимавам с чистене на вируси, антивируси, преинсталации и подобни екстри, съпътстващи живота на Windows потребителя. Ползвам основно linux, но и OS X. Въздъжам се само от Windows - така си спестявам време. При положение, че не играя не виждам за какво ми е да се мъча с Windows.Аз(а и повечето хора които познавам) не сме имали проблеми с вируси нито нужда от преинсталации.
Като влизаш където не трябва, теглиш съмнителни торенти и ръчкаш където не знаеш всичко може да ти се случи с уиндоуса.
И то нямам антивирусна(само вградената windows defender в момента) и съм с админски акаунт и съм спрял UAC примерно което доста улеснява зловредния софтуер. Linux като технология не е по-сигурен от windows, разликата на практика идва от броя, вида и групата потребители на системите където са инсталирани windows и Linux, както и от целта на MS да направят Windows по-лесен за ползване което понякога е за сметка на сигурността.
Android е с Linux kernel и даже java виртуална машина която доста помага за сигурността, но отново поради функционалността му и за улеснение на потребители и девелопъри(т.е. липсата на ограничения и контрол) е бъкан с вируси и напомня на windows.

OoVasKoO
09-10-2013, 16:06
Абе MIUI не се ли базира донякъде на линукс. Xiaomi устройствата я използват и всичко им върви гладко. Даже на някои андроид устройства като се сложи, всичко върви по-добре, няма лаг при игрите.

Nam3less3
09-10-2013, 16:41
Абе MIUI не се ли базира донякъде на линукс. Xiaomi устройствата я използват и всичко им върви гладко. Даже на някои андроид устройства като се сложи, всичко върви по-добре, няма лаг при игрите.Android с 2 думи е Linux Kernel върху който има java-like виртуална машина която изпълнява apps-овете(които разбира се са написани на java). MIUI не може да е нещо по-различно, може да бърникат по kernel-а но най-вече са променили интерфейса.

dubi95
09-10-2013, 18:08
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/s403x403/1186757_589187707793758_199369150_n.jpg

---------------------------------------
www.iskampak.com

ledenakrasota
09-10-2013, 18:35
Купих си Галакси таб 3 5200 и съм много доволна. Малко ми забиват иконките, но е много бърз. Не съжалявам. Имам Нокиа Лумия 710, който ми върши страхотна работа. Бърза и лека операционна система има. Исках айфон, защото е малък, но се оказа доста чуплив, а аз не съм от най-пазещите хора нещата си. Вече година имам Нокиа и е доста здрава. :D

psych0
09-11-2013, 15:41
Не препоръчвам Sony Xperia U , тей като видях, че някой в 1вите коментари я посочи. Адски бъгав телефон, забива, лагва, като цяло не си заслужава.

dubi95
09-11-2013, 17:22
вземи си sony xperia v и таблет asus със cortex a7 за 300 лева.Успех