PDA

View Full Version : Безплатен домейн



Krasi97
10-16-2012, 20:13
Здравейте !
Искам да попитам някой може ли да ми разясни въпроса как става с домейните.Купувам го и как ще г получа като файл ли какво точно ще представлява ?
Ако някой има свободен домейн ще се радвам да ми услужи , че в момента ми се налага благодаря предварително :)

MaGuSs
10-17-2012, 18:45
Никой няма да ти услужи с домейн, тъй като той го е купил под някаккво име например mydoamin.com и ти няма как да го промениш това "maindomain".

За купуването не съм купувал, понеже не ми се е налагало да използвам платен за нещо сериозно, но предполагам така: Ти си го купуваш и ти дават акаунт от сайта от където си го купил и от този сайт настройваш DNS-и, IP-та или A-record-и, вече зависи как ще го свързваш домейна към сървър-а.

Иначе можеш да използваш безплатните домейни www.co.cc или www.dot.tk .

Успех ;)

liverp
10-17-2012, 21:22
Преди ползвах 00webhost , и бях много доволен(включва и хостинг и домейн)!Но изглежда си начинаещ , по добре започни с някой от онези сайтове , които сами ти билдват сайта , например ovo.bg(не съм сигорен така ли беше).Ако искаш да си копуваш домейн , то може да го вземеш от например smshosting и други :).

Bathala
10-20-2012, 12:13
Домейнът не се праща като файл,той е един вид място в интернет пространството,но за да запълниш това място,ти трябва хостинг.Виждам,че си начинаещ затова ти предлагам 000webhost,безплатни домейни и безплатен хостинг.Можеш да гледаш клипове в вбокс7 как се качват и така.Разбира се,платеният домейн и хостинг са най-добри,но като за тебе,започни с 000webhost.По принцип ,във всеки сайт,предлагащ домейни и хостинги,независимо какви-безплатни или платени,има обяснение за всичко като DNS и т.н.Е това е от мен,дано съм ти помогнал.

w0rmbg
10-20-2012, 14:36
Домейна: той е един вид място в интернет пространството

Не думай.

MaGuSs
10-20-2012, 17:22
Домейнът не се праща като файл,той е един вид място в интернет пространството
Абе аз защо си мисля, че домейните се съхраняват в БД, а БД-то е част от сървър. Следователно това са си част файлове !

w0rmbg
10-21-2012, 05:23
Абе аз защо си мисля, че домейните се съхраняват в БД, а БД-то е част от сървър. Следователно това са си част файлове !

Хехе, всеки път като почна да чета неща, от хора които нямат представа за какво говорят, и почвам да задремвам... Май не ми се отразява добре безсънието нощем.

MaGuSs
10-21-2012, 09:33
Хехе, всеки път като почна да чета неща, от хора които нямат представа за какво говорят, и почвам да задремвам... Май не ми се отразява добре безсънието нощем.

Тогава ще те помоля да ми обясниш къде се запазват тези домейни? Как се съхраняват?
Ако обичаш де, щото аз не знам ?!?

w0rmbg
10-21-2012, 09:39
Домейна е трансформиран в текст с помощта на DNS сървъри IP адрес :)
Изобщо не знам к'ви са тия БД-та, обаче базата данни няма НИЩО общо с домейна :D

MaGuSs
10-21-2012, 19:20
Домейна е трансформиран в текст с помощта на DNS сървъри IP адрес :)
Изобщо не знам к'ви са тия БД-та, обаче базата данни няма НИЩО общо с домейна :D

А къде се съхраняват домейните, които заменят тези DNS-и и IP-та? Все някъде трябва да се пазят като информация и това е базата данни.