PDA

View Full Version : Проблем с Wireless-а на лаптопа ми



Pyromaniac
10-25-2012, 19:07
Добър вечер ! От известно време имам проблем с Wireless-a на лаптопа ми . Свързвам се с мрежа нормално , но на всеки 5,10 минути интернета "спира" . Показва , че го има , но следа от него няма. При рестарт на рутера идва за малко и пак така.. Първо мислех , че е от интернет доставчика , смених мрежите - същия проблем. Искам да попитам какъв е проблема и по възможност как да го оправя.

Лаптопа е Hp Pavillion g6 Notebook PC
Параметрите не мисля че са нужни , но ако на някой му трябва с удоволствие ще ги дам :)

Предварително благодаря за отговора!

TheBobqk
10-26-2012, 07:32
Нещо в настройките на Wireless-a? И аз имам подобен проблем.

npp
10-26-2012, 08:56
рутера настройван ли е?, освен теб има ли някой друг с достъп до него?

dimitar_ak
10-26-2012, 10:58
Ясно, че проблемът е в рутера, а не в лаптопа. Спирането съчетано ли е с голям трафик, като сваляне или онлайн игри? Провери дали няма по-нова версия на firmwear-а за рутера.

Pyromaniac
10-30-2012, 14:37
Рутера е настройван от интернет доставчика , други с достъп до него няма. Не бих казал , че спира само при голям трафик .. и това го има , но в повечето случаи е само Скайп и Chrome . Относно firmwear-a не отваря страницата на TP-Link , а от другаде незнам ква глупост ше изтегля понеже незнам за какво става въпрос :)

npp
10-30-2012, 18:17
кой е точният модел на рутера?!, трябва да го пише на етикета отдолу

php
10-31-2012, 17:39
Някой може да те флууди или рутера да е настроен да приема определен брой пакети и затова така спира.