PDA

View Full Version : търся програма за проектиране



rusoto_baby_f
10-26-2012, 16:15
Търся програма за проектиране на подобен тип къщи
http://prikachi.com/images.php?images/805/5418805U.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/806/5418806G.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/804/5418804K.jpg

liverp
10-26-2012, 21:29
3д нещо си , ама се иска хубава машина за теа програми :) .

asp1r1n94
10-26-2012, 21:39
AutoCAD

Тита
10-26-2012, 21:42
Autocad?

Оп, изпреварили са ме. Вероятно това е програмата. Баща ми работи с нея.

Anonys
10-26-2012, 23:39
Новата AutoCad ще е добра, ще излезе 2013 година, но пък си иска и параметрите.

rusoto_baby_f
10-27-2012, 22:22
За AutoCad съм чувала, но ми казаха, че е сложна.Свалих си Chief Architect Premier X5 и в момента я разучавам.Ако някои има видео уроци ще съм благодарна ако ги сподели

asp1r1n94
10-28-2012, 07:13
Не беше уточнила дали искаш професионална програма или просто нещо да си правиш в свободното време?

Auriss
10-28-2012, 10:11
За AutoCad съм чувала, но ми казаха, че е сложна.Свалих си Chief Architect Premier X5 и в момента я разучавам.Ако някои има видео уроци ще съм благодарна ако ги сподели

С риск да ти разбия илюзиите разяснявам отсега - поне 3-4 часа ще ти отнема да си направиш къщата, или там каквото ще правиш. Още толкова ще ти отнема за интериора и то при положение, че не си даваш много зор с детайлите. Отделно още 5-6 часа трябва да си предвидиш за UV mapping (http://en.wikipedia.org/wiki/UV_mapping). После тези мапове трябва да ги рисуваш или да плякаш леъри отгоре им във Фотошоп и да си играеш с блендинга - твоя си работа.

Т'ва дето си го пуснала, някой най-малко 5 часа си е играл да го прави. Мен сигурно цял ден няма да ми стигне.

Та на въпроса - AutoCAD НЕ ти върши работа в случая. Не споря, че може, но като цяло за превизуализация се ползва софтуер, предназначен за развлекателната индустрия. Чертането е за архитектите, а чертежи едва ли ти е мерак да правиш.

Софтуерът, който си дръпнала, не ми е познат, но като им гледам сайта има причина това да е така ;д. Ако ти се пиратства - теглиш Autodesk 3ds Max, Autodesk Maya или Cinema 4d. Ако не ти се - влизаш в сайта на съответната програма и си теглиш ученическа версия, която е безплатна.
Следващата ти стъпка е в момента, в който загрееш кое как работи в приложенията за 3д моделиране, да си изтеглиш Silo. (По-удобна е, не че нещо :D ).

Тук първите няколко видеота са безплатни - http://www.digitaltutors.com/11/training.php?pid=281 (аз на тия вече толкова реклама им направих, че трябва да си поискам заплащане, ама к'во да се прави ;д )
Ако ти стане интересно те съветвам да си платиш 70-те лева за 1 месец и да видиш 'твоето' нещо ли е или не. Има го и вариантът да си ровиш в нета и да търсиш туториъли, но е такова мазало и толкова зле подредено, че по-скоро автогол ще си вкараш вместо да научиш нещо.
Все пак понеже съм много услужлив човек - http://thepiratebay.se/torrent/5312381/Digital-Tutors__Maya_tutorials_92.GB .
Общо 90 гигабайта туториъли са това, разделени по тип. Теб те интересуват Modeling, Texturing и Rendering нещата.

//
Впрочем Google sketch up също не е лош вариант като че ли - http://www.goldbergarts.com/id19.html

Dagichka
10-31-2012, 13:01
аз уча autocad ;д но съм в началото и ми е по специалноста, така че трябва да го разбера, но само с 2 часа в даскало не става много-много. опитах се уж да го дръпна от нета, ама само хванах вируси.. моляя някой да ми каже откъде да си дръпна autocad2009 ://

anonymous908491
11-01-2012, 13:04
Новата AutoCad ще е добра, ще излезе 2013 година, но пък си иска и параметрите.

http://usa.autodesk.com/autocad/trial/

големи сладури сте, с никакви знания, без акъл, но с желание да се покажете красиви

anonymous908491
11-01-2012, 13:08
С риск да ти разбия илюзиите разяснявам отсега - поне 3-4 часа ще ти отнема да си направиш къщата, или там каквото ще правиш. Още толкова ще ти отнема за интериора и то при положение, че не си даваш много зор с детайлите. Отделно още 5-6 часа трябва да си предвидиш за UV mapping (http://en.wikipedia.org/wiki/UV_mapping). После тези мапове трябва да ги рисуваш или да плякаш леъри отгоре им във Фотошоп и да си играеш с блендинга - твоя си работа.

Т'ва дето си го пуснала, някой най-малко 5 часа си е играл да го прави. Мен сигурно цял ден няма да ми стигне.

Та на въпроса - AutoCAD НЕ ти върши работа в случая. Не споря, че може, но като цяло за превизуализация се ползва софтуер, предназначен за развлекателната индустрия. Чертането е за архитектите, а чертежи едва ли ти е мерак да правиш.

Софтуерът, който си дръпнала, не ми е познат, но като им гледам сайта има причина това да е така ;д. Ако ти се пиратства - теглиш Autodesk 3ds Max, Autodesk Maya или Cinema 4d. Ако не ти се - влизаш в сайта на съответната програма и си теглиш ученическа версия, която е безплатна.
Следващата ти стъпка е в момента, в който загрееш кое как работи в приложенията за 3д моделиране, да си изтеглиш Silo. (По-удобна е, не че нещо :D ).

Тук първите няколко видеота са безплатни - http://www.digitaltutors.com/11/training.php?pid=281 (аз на тия вече толкова реклама им направих, че трябва да си поискам заплащане, ама к'во да се прави ;д )
Ако ти стане интересно те съветвам да си платиш 70-те лева за 1 месец и да видиш 'твоето' нещо ли е или не. Има го и вариантът да си ровиш в нета и да търсиш туториъли, но е такова мазало и толкова зле подредено, че по-скоро автогол ще си вкараш вместо да научиш нещо.
Все пак понеже съм много услужлив човек - http://thepiratebay.se/torrent/5312381/Digital-Tutors__Maya_tutorials_92.GB .
Общо 90 гигабайта туториъли са това, разделени по тип. Теб те интересуват Modeling, Texturing и Rendering нещата.

//
Впрочем Google sketch up също не е лош вариант като че ли - http://www.goldbergarts.com/id19.html

Коментирах един също толкова умен като теб в предния пост.
Няма да оспорвам всички глупости, които си писал, защото ме мързи, но по въпроса-AutoCad става, ползва се, направена е за точно такива неща.
Не е достатъчно да си услужлив, трябва и да си умен. Всеки тутуриал може да се намери в нета, нужно е да не си много глупав, за да успееш-ти не си успял.

anonymous908491
11-01-2012, 13:11
аз уча autocad ;д но съм в началото и ми е по специалноста, така че трябва да го разбера, но само с 2 часа в даскало не става много-много. опитах се уж да го дръпна от нета, ама само хванах вируси.. моляя някой да ми каже откъде да си дръпна autocad2009 ://

Има сайтове, които подържат тракери и са само за графичен софтуер.Там всичко е проверено, пробвано е от стотици, които се занимават с такива неща.
Потърси и ще намериш, но софтуер не се сваля от тракери, а от сайтовете на програмите.

anonymous908491
11-01-2012, 13:13
3д нещо си , ама се иска хубава машина за теа програми :) .

Иска се акъл, не силна машина.
С Пентиум 4, 2гб рам и 512мб видеокарта съм правил неща, които само по филмите със спецефекти си виждал.

Anonys
11-01-2012, 13:54
http://usa.autodesk.com/autocad/trial/

големи сладури сте, с никакви знания, без акъл, но с желание да се покажете красиви
Нещо грешно ли казах, акъладжийо?

anonymous908491
11-01-2012, 15:51
Нещо грешно ли казах, акъладжийо?

Зависи кой ти чете постовете. На някой може и да му се стори умно, на мен ми е само смешно.
Ще излезе гъза ти през 2013г, въобще не си наясно, какво пишеш.

Anonys
11-01-2012, 15:53
Я малко си оправи тона!

AutoCAD 2013. Какво ново?
инж. Иван Цукев

Всяка година излиза нова версия на AutoCAD. Всяка година правя преглед на новите възможности в програмата.

anonymous908491
11-01-2012, 16:03
Toя инжинер да ми нанананаа.
Ако поне малко разбираше, щеше да си наясно, че след 2009-2010 година всички продукти на Autodesk са бъгави, с по десет ъпдейта, защото бързат да ги пускат. С нищо не са по-добри от версиите преди 4-5 години.

Anonys
11-01-2012, 16:04
На мене к'во ми пука какви са, така са го написали, че ще е добра, аз няма да работя, пиша това дословно. Казвам, че си иска параметрите, защото по-горе говореха за тази AutoCAD. Нито съм му я препоръчвал, нито нищо..
взе да ми лазиш по нервите.

anonymous908491
11-01-2012, 16:09
Ако напишат, че лапането на пиСки лекува мозъчни увреждания, ще започнеш ли да го правиш ? Май ДА.
Не виждам да питат-чели ли сте някъде- за да обясняваш, че тоя убит инжЕнер го бил написал и това го превръща във факт.

Anonys
11-01-2012, 16:12
Не, не го превръща във факт. Ако искат да напишат, че крисис 3 ще иска 8 ядрен за максимум, няма да им повярвам, та ка моли да си купувам такава машина. Това, че съм го написал, не означава, че го вярвам, пък и не го е написал само този инжинер. Според мен след 2005-та нищо ново няма от тази програма.

anonymous908491
11-01-2012, 16:16
8 ядрен за максмимум ? Значи с 32 направо ..............
Според мен въобще не си наясно, за какво става въпрос, не си губи времето да пишеш, а и моето, за да ти отговарям.

Auriss
11-02-2012, 01:11
Коментирах един също толкова умен като теб в предния пост.
Няма да оспорвам всички глупости, които си писал, защото ме мързи, но по въпроса-AutoCad става, ползва се, направена е за точно такива неща.
Не е достатъчно да си услужлив, трябва и да си умен. Всеки тутуриал може да се намери в нета, нужно е да не си много глупав, за да успееш-ти не си успял.

//отговарям ти само 'щото ми е зор да ти се подиграя. Да не си помислиш, че ми пука особено за написаното.

Давай, бе, мъжки. Оспорвай. Гледам обясняваш за няк'ви версии отпреди 5-6 години. Аз от месец и малко два сериозно се занимавам, от преди 3 ми стана интересно, та ми е простено да не знам и да се изцепя.
Ти за 5 години толкова ли научи, че да сипеш хейт по разни форуми, вместо да си правиш 'холивудските' продукции с пентиум 4-ката. Паляк.

Иначе си пиши. Моля. В 7-8 поста нищо не каза, не пречи да продължиш да веселиш с празнодумието си.

Но все пак преди това ми отговори на този въпрос. Като се занимаваш от поне 4-5 години (не че си го казвал, ама нелепия ти тон оставам с впечатлението, че се имаш за авторитет и опитен в ситуацията // пък и щайгата, която описа, е типична за онези годинки) - к'во постигна ? Работил ли си, направил ли си нещо свястно или просто много ти знае устата ?
Аз съм си минал доволно от курсовете тук - http://www.thegnomonworkshop.com/store/category/5/ . За 5 години предполагам нещо дооооста по-добро имаш да ми покажеш, а ? За предпочитане от тези невероятно добри туториъли в нета, които трябва да си невероятно умно да откриеш :О !

// on a side note - предпочитам да си платя образованието от кредибилен източник, вместо да преравям калпави уебсайтове ежедневно като няк'ъв мишкар. Пък и поне малко уважавам труда на тия хора, та не е вариант да си издърпам всичко от някой вмирисан индийски тракер.
Мерси.

О, и другия път си пиши от регистрацията. Прозрачна путка си.

anonymous908491
11-02-2012, 05:54
//отговарям ти само 'щото ми е зор да ти се подиграя. Да не си помислиш, че ми пука особено за написаното.

Давай, бе, мъжки. Оспорвай. Гледам обясняваш за няк'ви версии отпреди 5-6 години. Аз от месец и малко два сериозно се занимавам, от преди 3 ми стана интересно, та ми е простено да не знам и да се изцепя.
Ти за 5 години толкова ли научи, че да сипеш хейт по разни форуми, вместо да си правиш 'холивудските' продукции с пентиум 4-ката. Паляк.

Иначе си пиши. Моля. В 7-8 поста нищо не каза, не пречи да продължиш да веселиш с празнодумието си.

Но все пак преди това ми отговори на този въпрос. Като се занимаваш от поне 4-5 години (не че си го казвал, ама нелепия ти тон оставам с впечатлението, че се имаш за авторитет и опитен в ситуацията // пък и щайгата, която описа, е типична за онези годинки) - к'во постигна ? Работил ли си, направил ли си нещо свястно или просто много ти знае устата ?
Аз съм си минал доволно от курсовете тук - http://www.thegnomonworkshop.com/store/category/5/ . За 5 години предполагам нещо дооооста по-добро имаш да ми покажеш, а ? За предпочитане от тези невероятно добри туториъли в нета, които трябва да си невероятно умно да откриеш :О !

// on a side note - предпочитам да си платя образованието от кредибилен източник, вместо да преравям калпави уебсайтове ежедневно като няк'ъв мишкар. Пък и поне малко уважавам труда на тия хора, та не е вариант да си издърпам всичко от някой вмирисан индийски тракер.
Мерси.

О, и другия път си пиши от регистрацията. Прозрачна путка си.

От две години се занимавам, а съм на ниво, което и след 10 няма да успееш да стигнеш.
Плати си образованието, а след това почвай работа като чистач, защото за друго няма да си подготвен.
Пиша си от рега, не всички сме мизерници с по десет профила тук.
Със стария ми Пентиум съм правил неща, за които си готов да продадеш майка си, не че някой ще поиска да я вземе на изплащане.
Уважавал труда на правещите уроци, но сере на работата на разработчиците на софтуер, или ще започнеш с фантазиите, че си го плащаш ?
Поне малко разбиращите са наясно, че безплатните тутуриали в сайтовете като gnomon, lynda, DT и etc. са най-безполезните, от които можеш да се учиш.Ти явно не си го разбрал-умен си.
Mинал си курсовете, следващата стъпка е да започнат да минават теб.

anonymous908491
11-02-2012, 06:01
За AutoCad съм чувала, но ми казаха, че е сложна.Свалих си Chief Architect Premier X5 и в момента я разучавам.Ако някои има видео уроци ще съм благодарна ако ги сподели

http://www.youtube.com/user/ChiefTutor/videos?view=0
http://www.youtube.com/user/ChiefArchitectInc

Auriss
11-02-2012, 08:54
Уважавал труда на правещите уроци, но сере на работата на разработчиците на софтуер, или ще започнеш с фантазиите, че си го плащаш ?

:D ...

Те си ги дават безплатно по сайтовете. Fair use няма да се занимавам да ти обяснявам какво значи, 'щото ще го изкараш накрая, че трябва да дам 10 бона да се обучавам вкъщи. Че съм ги дръпнал от тракер - дръпнал съм ги. Не ми се теглеше с по 100 кбайта от официалните им сайтове. Толкова по въпроса.

Лек ден.

anonymous908491
11-02-2012, 10:02
:D ...

Те си ги дават безплатно по сайтовете. Fair use няма да се занимавам да ти обяснявам какво значи, 'щото ще го изкараш накрая, че трябва да дам 10 бона да се обучавам вкъщи. Че съм ги дръпнал от тракер - дръпнал съм ги. Не ми се теглеше с по 100 кбайта от официалните им сайтове. Толкова по въпроса.


Лек ден.

И секс в дупето можеш да получиш безплатно, явно от там съдиш за глупостта fair use, което дори не си наясно как точно се нарича.
За студенти има промоции, нали уж ползваш Maya, renderman можеш да го получиш за версия 2008 само срещу 300$, защото си студент.Съмнявам се въобще да си го чувал, защото толкова разбираш.
http://renderman.pixar.com/view/educational-pricing

Auriss
11-02-2012, 10:14
Ползвам си mental ray-a в Maya. Мерси за предложението. Не се интересувам особено.

Теоретик излезе в крайна сметка. Жалко. Голям си на приказки иначе.

Пускам ти репорта - да се оправят администраторите с теб. Веднъж да ти падна на нивото ми стига.

anonymous908491
11-03-2012, 09:50
Хахахаха

Забавно и глупаво детенце.
Ползваш MR защото толкова разбираш и ти се инсталира с maya. Иначе сигурно щеше да рендваш на ръка.
На нивото ми не можеш да паднеш, защото първо трябва да се научиш да летиш, за да си над мен.

Nam3less3
11-03-2012, 09:57
Хахахаха

Забавно и глупаво детенце.
Ползваш MR защото толкова разбираш и ти се инсталира с maya. Иначе сигурно щеше да рендваш на ръка.
На нивото ми не можеш да паднеш, защото първо трябва да се научиш да летиш, за да си над мен.Абе кво се правиш на някъв специалист, квартално хакерче такова.

anonymous908491
11-03-2012, 10:00
Абе кво се правиш на някъв специалист, квартално хакерче такова.

Не ме привличаш, сложи чифт големи сиси и пак ми направи оферта.

Anonys
11-03-2012, 10:15
Не ме привличаш, сложи чифт големи сиси и пак ми направи оферта.

Ти си за сапун бе момче.

anonymous908491
11-03-2012, 17:38
Ти си за сапун бе момче.

А ти за експерименти с електрошок-няма как да затъпееш повече и няма да ти навредят.

dangerlol
11-04-2012, 00:08
А ти за експерименти с електрошок-няма как да затъпееш повече и няма да ти навредят.
И тая тема ли тровиш,бе тънкохуйен гноемъд.Да те еба в грозния мики маус.Върви си забий грозния нос в тротоара,кълвач смотан.
Искрено ти желая да си завреш носа в гъза и да дишаш дълбоко!
Тъп cи като рикошет от маймунcка чикия,пък в главата си като кози гъз в атака.

anonymous908491
11-05-2012, 17:44
И тая тема ли тровиш,бе тънкохуйен гноемъд.Да те еба в грозния мики маус.Върви си забий грозния нос в тротоара,кълвач смотан.
Искрено ти желая да си завреш носа в гъза и да дишаш дълбоко!
Тъп cи като рикошет от маймунcка чикия,пък в главата си като кози гъз в атака.

С твоята сестра ли си играх преди няколко седмици ?

Anonys
11-05-2012, 18:08
^Може би с виртуално направен фейк на сестра му, защото едва ли си играл с нечие котенце наживо през живота си, борсук такъв.

Game_Fan98
11-05-2012, 20:32
И тая тема ли тровиш,бе тънкохуйен гноемъд.Да те еба в грозния мики маус.Върви си забий грозния нос в тротоара,кълвач смотан.
Искрено ти желая да си завреш носа в гъза и да дишаш дълбоко!
Тъп cи като рикошет от маймунcка чикия,пък в главата си като кози гъз в атака.

Това ме разби :D:D:D

dangerlol
11-05-2012, 20:36
С твоята сестра ли си играх преди няколко седмици ?
Забавен си,искаш ли да играем на пролет-аз ще те еба,а ти ще цъфтиш?
Ако кучето ми беше грозно колкото теб, щях да му обръсна задника и да го науча да ходи назад

Game_Fan98
11-05-2012, 20:49
Хахахаха

Забавно и глупаво детенце.
Ползваш MR защото толкова разбираш и ти се инсталира с maya. Иначе сигурно щеше да рендваш на ръка.
На нивото ми не можеш да паднеш, защото първо трябва да се научиш да летиш, за да си над мен.


Ехееееее.Ти си мислиш,че си по акълен от нас ли бе?
Видял в youtube някой клип и вече майстор.
Вярно,че не се занимавам с графика,ама поне
аз знам тука Carbide ++,Carbide UI.
Ако те питам за какво служат тези две програми,на 100%
няма да ми отговориш.Ще се луташ 5 минути в нета
да търсиш за какво служат.

anonymous908491
11-05-2012, 21:57
Ехееееее.Ти си мислиш,че си по акълен от нас ли бе?
Видял в youtube някой клип и вече майстор.
Вярно,че не се занимавам с графика,ама поне
аз знам тука Carbide ++,Carbide UI.
Ако те питам за какво служат тези две програми,на 100%
няма да ми отговориш.Ще се луташ 5 минути в нета
да търсиш за какво служат.
На мен в училище ми трябваха също не малък брой програми
Като започнем:Microsoft Visual Studio 2010,Carbide ++,S60V5,S60V4,S60V3
S^3,Belle SDK,Microsoft Ofiice+Publisher,Carbide Theme Creator,HTML, и още Антивирусна
и компилатори за Carbide ++ и Carbide Theme Creator+програма за подписи на Symbian,Algebrator за огромни изчисления,Nokia Suite тъй като учим мобилни системи като
дял от Информатиката и използваме Symbian.Moжеше да се запиша в Android или iOS програмиране ,но не пожелах.



Напиках се от смях, сякаш се надпреварвате тук кой е най-големия глупак.
Забелязал съм, че най-некадърните "програмисти" (има причина да е с кавички) се насочват към приложения за телефони, защото се пишат за един час, а милион бавноразвиващи се си дават кинтите за тях.

От тубата се учат умничките като теб, гледайки уроци направени от мен.

Nam3less3
11-06-2012, 07:05
Вместо в Android и iOS програмиране си се записал Symbian? wtfh?
Някой хора явно не мислят за пари.

Auriss
11-06-2012, 16:52
Напиках се от смях, сякаш се надпреварвате тук кой е най-големия глупак.
Забелязал съм, че най-некадърните "програмисти" (има причина да е с кавички) се насочват към приложения за телефони, защото се пишат за един час, а милион бавноразвиващи се си дават кинтите за тях.

От тубата се учат умничките като теб, гледайки уроци направени от мен.

:D ....

Я дай някой урок. Много интересно ми стана вече. Или те не са за простолюдието ?

// още не съм видял дивите ти холивудски П4 ефекти.

// Изумявам се, че още не са те баннали.

// К'во му е на МР ? ;О

Game_Fan98
11-06-2012, 20:03
Напиках се от смях, сякаш се надпреварвате тук кой е най-големия глупак.
Забелязал съм, че най-некадърните "програмисти" (има причина да е с кавички) се насочват към приложения за телефони, защото се пишат за един час, а милион бавноразвиващи се си дават кинтите за тях.

От тубата се учат умничките като теб, гледайки уроци направени от мен.



Тва беше за кратко.Месец и половина.Но хубаво,че болзвахме SDK,защото нов телефон не всеки можеше да си позволи.
Таман щях да те помоля да ми покажеш някой твой "Холивудски филм".
Ок за After Effects ползвах youtube,но,защото бях в началото.

anonymous908491
11-06-2012, 20:49
Тва беше за кратко.Месец и половина.Но хубаво,че болзвахме SDK,защото нов телефон не всеки можеше да си позволи.
Таман щях да те помоля да ми покажеш някой твой "Холивудски филм".
Ок за After Effects ползвах youtube,но,защото бях в началото.

В началото си ползвал тубата за АЕ, а сега да не си в края ?
По стара българска традиция съм сигурен, че си се научил да правиш някви интрота. Няма един българин, който да може да я ползва по предназначение, всички сте ебати пародиите. И аз не я разбирам, защото работя с по-добра и полезна.
Какъв е смисъла да ти дам уроци, които съм правил, със същия успех мога да почна да те уча как да се гримираш, нищо няма да ти помогне, ще си останеш все толкова неземно красив.

Auriss
11-06-2012, 21:24
Няма такъв царвул :D :D