PDA

View Full Version : Всичко за косата..vol.5



Страници : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11

Zar4e
11-29-2012, 14:12
На това ще му отмине модата толкова бързо, колкото и на всичко друго. Само ще си унищожиш косата .
От доста време искам да се боядисам, просто чакам да ми порасне косата още малко. А и не става въпрос за цялата коса, а за връхчетата, ако ми омръзне/не се харесам винаги мога да се подстрижа или да ги боядисам тъмни отново. Трябват ми съвети как да си поддържам косата хубава без да се боядисвам прекалено често.

strawberry88
11-29-2012, 14:23
Трябват ми съвети как да си поддържам косата хубава без да се боядисвам прекалено често.

*здравословно хранене
*много вода
*качествен шампоан, балсам, маска
*мажи я с масла/зехтин преди миене
*домашни маски
*ползвай преса, колкото може по-рядко
*плети я на плитки, за да не се накъсва
*също цигарите и алкохола я изсушават
*слънцето също е вредно за косата
*винаги използвай термозащитен продукт преди преса/сешоар
*подстригвай я редовно
*избягвай използването на лак за коса и пяна
*общо взето гледай по-натурални неща да използваш

...май само за това се сещам сега. :D :D

FuCKkK13
11-29-2012, 14:30
^ слънцезащитен спрей т.е. с ув филтър ( може и балсам/шампоан - лятото по принцип) ,нещо за краищата след баня,изправяне на ниски градуси,масаж на скалпа с масло

Zar4e
11-29-2012, 14:37
Аз тези неща ги правя и сега повечето. Обаче нали от домашните маски нали пада боята (и без това няма да издържа мнг мнг боята и така ще трябва да се боядисвам през 1-2 седмици). То всъщност ще мога да си правя маски, обаче само в краищата трябва да слагам нещо друго, защото са ми сухи. Иначе следя темата и знам какви грижи г-д се полагат за нормална коса, но за боядисана нямам никаква идея.

YSMF
11-29-2012, 14:49
Когато бях прясно боядисана си правех протеинови терапии, ползвах продукти, които не вредят на цвета или направо серии за боядисана коса. Иначе Ягодката е дала много хубави съвети.
Аз съм със стимуланта, планирам да стоя няколко часа. За първи път го използвам и се чувствам като чаена торбичка от миризмата :lol:

JoLLiE92
11-29-2012, 15:40
Мислех, че отдавна мина тая ''мода''. :D :?
На степчетата ли? То на русото, вафлите и тупирането отдавна им мина "модата" , ама някои така и не го осъзнават. Особено първокурсничките в университета ми, всяка година са трагични откъм коса, обличане, обувки .. :D



и така ще трябва да се боядисвам през 1-2 седмици).
r u fucking kiddin' me ?!

titinkaa
11-29-2012, 16:26
Тая седмица не съм си правила маска,нещо ме мързи.Може в неделя да си направя.

FuCKkK13
11-29-2012, 16:35
вие хубаво всички плюете вафличките ама моята коса без тях има много малко обем.. и както е чуплива отдолу е обемна,а в корените никаква и стои смешно ... не говорим за обем 5 метра,но в границите на допустимото не знам защо ги плюете... вярно че са банални и всяка втора,но за мен лично това е решението,а не е като да не съм ползвала още 100 начина

JoLLiE92
11-29-2012, 19:35
Знаеш за коя тенденция говоря с вафличките. Всичко в границите на нормалното е допустимо. Дори русото ми харесва ако е естествен цвят и отива на тена.

wiiwa
11-29-2012, 21:45
Чакам да дойде ваканцията и да започна с маските. Ще си купя тривитаминол и горчица. Когато косата ми порасне с още 5-10 см и ще си я подстрижа на пластове. Чакам да стане някъде до най тънката част на талията, но ми се струва невъзможно да дочакам :Д

YSMF
11-30-2012, 17:00
Охххх в рибката имат намаление от утре :D Иначе да се отчета: еластайзера ми е станал доста рядък, трябва да го сгъстявам още. Пробвах стимуланта.

marilyn
11-30-2012, 18:39
Вчера се къпах, ама не си правих маска, че в последните 3 седмици си правя всеки път, реших да пропусна. Ехх, гребен сега не ми влиза в косата, ужас направо.

Зайче..
11-30-2012, 19:01
http://prikachi.com/images/540/5553540J.jpg с какво се прави тази прическа?
и моята коса по този начин ли ще изглежда, ако я направя така (т.е. за дължината)?
мои снимки сигурно сте виждали, така че няма да пускам ;д но косата ми е до раменете някъде, ако някой евентуално не знае ;д

strawberry88
11-30-2012, 22:02
http://prikachi.com/images/540/5553540J.jpg с какво се прави тази прическа?
и моята коса по този начин ли ще изглежда, ако я направя така (т.е. за дължината)?
мои снимки сигурно сте виждали, така че няма да пускам ;д но косата ми е до раменете някъде, ако някой евентуално не знае ;д

Маша и топиране?

strawberry88
11-30-2012, 22:11
Охххх в рибката имат намаление от утре :D Иначе да се отчета: еластайзера ми е станал доста рядък, трябва да го сгъстявам още. Поробвах стимуланта.

Какво намаление?Аз никъде не виждам да пише. :D :neutral:

YSMF
11-30-2012, 22:53
Във фб казаха, че ще има. И аз седя и си рефрешвам ;д вероятно ще почне някъде от 7, зависи кога ще си обновят сайта.

JoLLiE92
12-01-2012, 06:56
еластайзера ми е станал доста рядък, трябва да го сгъстявам още.
може да му сложиш какао на прах :cool: да не е хума, че да не му развали действието

weheartiit
12-01-2012, 07:03
Момичета,меда има подхранващо действие,а не изсушаващо нали ?

FuCKkK13
12-01-2012, 08:26
Момичета,меда има подхранващо действие,а не изсушаващо нали ?

o.O всяка една съставка има освен омазняващо/изсушаващо действие И подхранващо... така че въпроса е омазняващо или изсушаващо - дават го в маските за връхчета така че едва ли е изсушаващо .... мисля че меда е за еластичност, овлажнява, ( задържа влагата) неутрален откъм омазняване-изсушаване + подхранване

JoLLiE92
12-01-2012, 09:16
Момичета, приятелката ми с мазната коса :cool: си прави маска домашна, обаче много странно ми изглежда рецептата:
Необходими са: кисело мляко – според дължината на коса; сода за хляб – 1 лъжичка, която се прибавя към млякото ( може да я заместите с готварска сол); един белтък ( при много дълга коса 2,3) разбити на сняг; сок от 1 лимон.

Всички продукти се разбиват до получаване на еднородна смес. Маската се втрива главно в корените на косата. Седи се 30 мин – 1 час, след което се отмива само с хладка вода.

СОДА ЗА ХЛЯБ??!?! половин - един час ????? само с вода?? какво мислите?

doitlikeadude.
12-01-2012, 09:19
Какъв термозащитен продукт използвате?

YSMF
12-01-2012, 10:15
Какъв термозащитен продукт използвате?
Чи айрън гард в момента.

Тази маска за мазна коса ме блазни, но ще чакам някой да тества :д
За какаото ще пробвам :)

В рибката в момента е намален еластайзера от 75мл. с 50%. Очаквах по - велико намаление, ще видя дали в фю са го пуснали.

weheartiit
12-01-2012, 11:04
o.O всяка една съставка има освен омазняващо/изсушаващо действие И подхранващо... така че въпроса е омазняващо или изсушаващо - дават го в маските за връхчета така че едва ли е изсушаващо .... мисля че меда е за еластичност, овлажнява, ( задържа влагата) неутрален откъм омазняване-изсушаване + подхранване

*омазнямащо ... не гледам какво пиша :Д Мерси :)

Hayashi
12-01-2012, 11:20
Оф пак ли ти?
Днес ме сърбят ръцете да се наклепам с нещо, но не знам дали няма да излизам следобеда и все още се удържам. Мисля да се намажа с тривитаминол, но този път няма да направя предишната грешка да го слагам с четка, а ще използвам тампонче за грим.

fizzyg
12-01-2012, 11:41
Какъв термозащитен продукт използвате?

http://i.enzo.bg/view/12/loreal-professionnel/loptexw_krgr40__4.jpg Сега съм с това.Аз имам голяма опаковка,от 500мл,но има и малка http://www.pakswholesale.com/images/content/productimgRegular/LORsmoothVelours.jpg Не знам колко точно мл е,но не ми изглежда повече от 200мл :)

katii
12-01-2012, 11:49
За какви парички си го взе ? Доволна ли си ? :)

FuCKkK13
12-01-2012, 11:58
*омазнямащо ... не гледам какво пиша :Д Мерси :)

ok....

marilyn
12-01-2012, 13:54
Момичета, приятелката ми с мазната коса :cool: си прави маска домашна, обаче много странно ми изглежда рецептата:
Необходими са: кисело мляко – според дължината на коса; сода за хляб – 1 лъжичка, която се прибавя към млякото ( може да я заместите с готварска сол); един белтък ( при много дълга коса 2,3) разбити на сняг; сок от 1 лимон.

Всички продукти се разбиват до получаване на еднородна смес. Маската се втрива главно в корените на косата. Седи се 30 мин – 1 час, след което се отмива само с хладка вода.

СОДА ЗА ХЛЯБ??!?! половин - един час ????? само с вода?? какво мислите?
Боже, ква е тая маска и защо белтък? :shock: Белтъкът се пресича от горещата вода като се къпеш... а да ти се пресече белтък в косата не е яко...

bitchwolf
12-01-2012, 14:40
Здравейте и от мен в тази тема. :) Купих си тривитаминол най-накрая. Маската, която смятам да си правя е с него, жълтък и хининова вода. Има вариант вместо жълтък да е с някакъв алкохол. Имам и арганово масло, но го слагам само по краищата, защото много ми се изтощава косата. Та с тия неща идеи за някакви други маски или и така става? А и друго да ви питам-ако слагам в седмичната маска хининова вода и + това си слагам от нея след всяко миене на косата много ли ще стане? :)

fizzyg
12-01-2012, 15:04
За какви парички си го взе ? Доволна ли си ? :)

На преса не съм го използвала все още,но със сешоар пробвах и мисля,че предпазва. Скоро ще си взимам нова преса и след като пробвам ще кажа как е с преса. Друг плюс е,че има и УВ-защита.
Взех го за 27лв,но е от Ензо и мисля,че ще е малко по-скъп от салон. :)

weheartiit
12-01-2012, 15:44
^ А знаеш ли колко струва и това в по-малката опаковка. :)
И да попитам тези,които ползват стимуланта по 15 мин. ли стоят с него както пише на опаковката или повечко?И само в корените ли нанасяте или и по дължината ? :)

titinkaa
12-01-2012, 16:05
Днес ходих с майка ми да се подстригва и реших и аз да се подстрижа тъй тъй съм отишла,макар че мислих чак другата седмица да ходя,ама все тая дали сега или след 5 дена.Взе ми връхчетата,и ми каза,че косата ми била пораснала.
После ходих и си купих маска за коса. И така,утре ако ми остане време ще си направя маска.

FuCKkK13
12-01-2012, 16:33
^ А знаеш ли колко струва и това в по-малката опаковка. :)
И да попитам тези,които ползват стимуланта по 15 мин. ли стоят с него както пише на опаковката или повечко?И само в корените ли нанасяте или и по дължината ? :)

на опаковката пише 15 мин минимум или повече..... и нда.. спазвам опаковката - стоя повече

victoriassecret1
12-01-2012, 16:34
Мнения за спрея на Elseve Arginine Resist и маската на Schauma Възстановяване и грижа? :)

JoLLiE92
12-01-2012, 16:46
Имам спрея, хубав е , но не е сякаш нещо коооооооооооой знае какво .. Кат' за 5 леа толкос ;д

doitlikeadude.
12-01-2012, 17:32
Някой от вас пие ли Герикапс?

fizzyg
12-01-2012, 17:40
^ А знаеш ли колко струва и това в по-малката опаковка. :)
И да попитам тези,които ползват стимуланта по 15 мин. ли стоят с него както пише на опаковката или повечко?И само в корените ли нанасяте или и по дължината ? :)
Пак в Ензо намерих: http://www.enzo.bg/kozmetika/loreal-professionnel/loreal-professionnel-texture-expert-izglazhdassha-i-ozarjavassha-grizha-za-kosa-izlozhena-na-visoki-temperaturiliss-ardent-smoothing-thermal-treatment-1/

Edit: http://www.enzo.bg/kozmetika/loreal-professionnel/loreal-professionnel-texture-expert-mljako-za-kosa-izlozhena-na-visoki-temperaturismooth-velours-thermo-blow-dry-milk-150-ml/ Всъщност е това ..

adriana121
12-01-2012, 18:45
Някой пробвал ли е маска за коса с горчица и имате ли някакво мнение?

fizzyg
12-01-2012, 20:39
Искам да попитам аз за шампоаните на Faith in nature,колко мл на какви цени съответстват?

FuCKkK13
12-02-2012, 07:13
http://www.radkahair.org/polezno.html

FuCKkK13
12-02-2012, 08:21
аз си направих маска от жълтък,кисело мляко,оцет,ракия,зехтин,мед и тривитаминол .. ще стоя няколко часа :)

FuCKkK13
12-02-2012, 09:42
Маска за коса с жълтък

Разбийте един яйчен жълтък с няколко капки витамин А, витамин Е и рициново масло. Нанесете сместа върху скалпа с леки масажиращи движения. Останете така за няколко часа и измийте косата добре. Правете маската поне два пъти седмично, докато косата ви видимо се ревитализира.

една лесна маска

FuCKkK13
12-02-2012, 09:44
Медът придава на косата здрав и блестящ вид. Разбъркайте една чаена лъжичка мед с 1/2 литър топла вода. Убедете се, че медът се е разтворил добре във водата и нанесете сместа върху измита коса. Подсушете внимателно косата с хавлиена кърпа, без да я миете.

това е интересно,но медът лепка и ме е страх да го пробвам

FuCKkK13
12-02-2012, 09:46
Маска за коса с банан и кисело мляко
Тази маска действа като силен подхранващ балсам за увредена коса. Разбъркайте половин банан, нарязан на кръгчета, с половин чаша кисело мляко и 3 с.л. Мед до получаване на еднородна смес и добавете малко лимонов сок. Нанесете на косата и оставете да действа около 15 минути, след което измийте добре.


това ще се пробва :)

katii
12-02-2012, 10:07
^ Да! Иначе и аз ще си правя маска, но още не съм решила каква 8-) Ако не ме домързи да отида да си купя банани, ще е тази.


http://www.radkahair.org/polezno.html

Ще пробвам това с лимона днес.

Dobbyy
12-02-2012, 10:19
И на мен ми се иска да пробвам маската с банан, но няма да е в близкия месец сигурно. :( Ако някой я пробва да каже дали е хубава, тъй да се изразя. :P
П.С. Направих си маска с кисело мляко, мед, жълтък, тривитаминол и бадемово масло. Ще стоя 3,4 часа, може би. :)

lqlq89
12-02-2012, 12:09
Боже, ква е тая маска и защо белтък? :shock: Белтъкът се пресича от горещата вода като се къпеш... а да ти се пресече белтък в косата не е яко...

Във всяка маска за мазна коса се слага белтък, кисело мляко и сок от лимон. И след като знаеш, че може да се пресече, първо се мие с хладка вода. И да, възможно е само с вода да се измива тази маска. След като няма масла. Нещо като домашен шампоан е.

marilyn
12-02-2012, 12:11
Във всяка маска за мазна коса се слага белтък, кисело мляко и сок от лимон. И след като знаеш, че може да се пресече, първо се мие с хладка вода. И да, възможно е само с вода да се измива тази маска. След като няма масла. Нещо като домашен шампоан е.

Ами щом казваш, сигурно е така, де, аз с моята суха коса не съм запозната много с маските за мазна. Но някви фрки са ми разказвали как им се е пресичал белтък в косата и как едвам са успявали да го махнат... та затова.

kalpazanka
12-02-2012, 12:13
Някой от вас пие ли Герикапс?

Аз! :D

PAXY
12-02-2012, 12:27
Правила съм си тази маска с банана, като към нея прибавих и малко зехтин, тъй като косата ми е суха. Много добре действа на косата, става много мека, но банана трудно се отмива. При Фък сигурно ще е още по-трудно, като се има предвид колко й е дълга и гъста косата.

lqlq89
12-02-2012, 12:51
Аз сега си направих маска кисело мляко, жълтък и хума. Нанесох я само в корените, а по дължината и краищата сложих Миосотис.

YSMF
12-02-2012, 12:51
Миосотиса за какво беше?

katii
12-02-2012, 13:10
^ Възстановяваща маска с костен мозък и плацента - получени чрез химичен синтез и обогатени с протеинови съставки от растителен произход. Прилага се за сухи, боядисани, обезцветени и къдрени коси.

Аз я използвам и съм страшно доволна (:
Направих си маска - жълтък, кисело мляко, водка, оцет, мед, бадемово и пшенично масло.

monroe999
12-02-2012, 13:14
Аз! :D

Има ли някаква странични ефекти? Чувала към, че от подобни хапчета за коса и нокти може да се напълнее?

kalpazanka
12-02-2012, 13:15
Никакви странични ефекти няма при мен.
И запомнете- не се пълнее от витамини, а от йеденйе и пийнйе!

FuCKkK13
12-02-2012, 13:20
Правила съм си тази маска с банана, като към нея прибавих и малко зехтин, тъй като косата ми е суха. Много добре действа на косата, става много мека, но банана трудно се отмива. При Фък сигурно ще е още по-трудно, като се има предвид колко й е дълга и гъста косата.

ааа :( а толкова и се бях навила на тая маска... и все пак се чудя дали да не я пробвам.. иначе това го приемам като много мил комплимент 8-) :)

JoLLiE92
12-02-2012, 13:23
И запомнете- не се пълнее от витамини, а от йеденйе и пийнйе!
:cool:
То с всичките боклуци, които ядем и пием, звучи направо смехотворно да напълнееш от витамини.

strawberry88
12-02-2012, 14:06
Искам да попитам аз за шампоаните на Faith in nature,колко мл на какви цени съответстват?

250 мл. за 12 и нещо.

YSMF
12-02-2012, 15:20
http://www.hqhair.com/kerastase-strengthening-duo-2-products/10606195.html или http://www.hqhair.com/kerastase-resistance-masque-volumactive-200ml/10444836.html ? Косата ми е без обем и се омазнява бързо. От всички неща на Керастаз избрах тези двете /трите ако трябва да съм точна/, но кое е по - добре да купя?

strawberry88
12-02-2012, 20:34
^Според мен първите две.

YSMF
12-02-2012, 20:48
Наистина те идват по - изгодни, но още се чудя *тъпо, тъпо желание да пробвам нещо на Керастаз*.

strawberry88
12-02-2012, 22:02
Аз най-накрая разбрах тайната на дългата коса - просто да не я подстригвам.Поне не толкова често.Вече ще се подстригвам 1-2 пъти годишно.Разбрах, че подстригването няма нищо общо с растежа на косата.Все пак тя расте от корените, не от върховете.А и връхчетата ми изглеждат доста добре.Използвам преса често.Мисля, че се дължи само на аргановото масло. :D Вече спирам с това подстригване! 8-)

PAXY
12-03-2012, 07:43
ааа :( а толкова и се бях навила на тая маска... и все пак се чудя дали да не я пробвам.. иначе това го приемам като много мил комплимент 8-) :)

Самата маска е много хубава, пробвай я, ако искаш, споделих това с измиването да го имате предвид, като информация. В косата остават някакви шушчици от банана. Иначе браво за търпението ти да се грижиш за толкова дълга коса. Много ти е красива. Аз лично не мога да се справям с поддържане на такава коса, пък и много ми тежи на главата :)

FuCKkK13
12-03-2012, 12:25
Самата маска е много хубава, пробвай я, ако искаш, споделих това с измиването да го имате предвид, като информация. В косата остават някакви шушчици от банана. Иначе браво за търпението ти да се грижиш за толкова дълга коса. Много ти е красива. Аз лично не мога да се справям с поддържане на такава коса, пък и много ми тежи на главата :)

ами да.. сигурно ще я пробвам... отново ти благодаря.. а иначе при мен търпението и това че не ми пречи може би идва от факта,че почти винаги съм била с дълга коса... с къса коса съм била най-много 1 година от целия ми съзнателен живот,а преди това като малка само периоди - лятото и така...

arsenalllbaby
12-03-2012, 13:58
Много теми за косата и нз в коя да си кача моята ;д http://prikachi.com/images/176/5565176m.jpg Снимката е от лятото, тук връхчетата не бяха добре, не ги гледайте ;д Подстригах ги след това.. Стана и по-бляскава.. Имам снимка от миналата седмица, но не мога да я кача. |(

marilyn
12-03-2012, 14:00
Много теми за косата и нз в коя да си кача моята ;д http://prikachi.com/images/176/5565176m.jpg Снимката е от лятото, тук връхчетата не бяха добре, не ги гледайте ;д Подстригах ги след това.. Стана и по-бляскава.. Имам снимка от миналата седмица, но не мога да я кача. |(

Много ти е хубава косата!!!

arsenalllbaby
12-03-2012, 14:03
^Много благодаряя! :)

malka_sladkka
12-03-2012, 15:05
Много теми за косата и нз в коя да си кача моята ;д http://prikachi.com/images/176/5565176m.jpg Снимката е от лятото, тук връхчетата не бяха добре, не ги гледайте ;д Подстригах ги след това.. Стана и по-бляскава.. Имам снимка от миналата седмица, но не мога да я кача. |(

Много хубава и много хубав цвят ;)

marilyn
12-03-2012, 15:23
Сега си сложих маска: зехтин, кисело мляко, жълтък, мед.

arsenalllbaby
12-03-2012, 15:26
Много хубава и много хубав цвят ;)

Благодаря много! :))

Аз съм болна и не ми се занимава с маски сега, сложих си пшенично масло преди два часа и ще си стоя така..

katii
12-03-2012, 16:13
http://prikachi.com/images/176/5565176m.jpg

Mного ти е хубавичка :))))

Dobbyy
12-03-2012, 16:36
Много теми за косата и нз в коя да си кача моята ;д http://prikachi.com/images/176/5565176m.jpg Снимката е от лятото, тук връхчетата не бяха добре, не ги гледайте ;д Подстригах ги след това.. Стана и по-бляскава.. Имам снимка от миналата седмица, но не мога да я кача. |(

Имаш великолепна коса. Просто е страхотна! :)

fizzyg
12-03-2012, 16:55
Аз най-накрая разбрах тайната на дългата коса - просто да не я подстригвам.Поне не толкова често.Вече ще се подстригвам 1-2 пъти годишно.Разбрах, че подстригването няма нищо общо с растежа на косата.Все пак тя расте от корените, не от върховете.А и връхчетата ми изглеждат доста добре.Използвам преса често.Мисля, че се дължи само на аргановото масло. :D Вече спирам с това подстригване! 8-)
Да,и аз това от лятото си го мисля,след като ме подстригаха повече отколкото искам 8-) Но и аз сгреших,защото преди лято и при НОВА фризъорка кой ходи?!

Много теми за косата и нз в коя да си кача моята ;д http://prikachi.com/images/176/5565176m.jpg Снимката е от лятото, тук връхчетата не бяха добре, не ги гледайте ;д Подстригах ги след това.. Стана и по-бляскава.. Имам снимка от миналата седмица, но не мога да я кача. |(

Мнооого хубава! :)

arsenalllbaby
12-03-2012, 17:01
Много ви благодаря, момичета! :)

kalpazanka
12-03-2012, 17:49
Наклепах се с кокосово масло отново и ще преспя с него.


Аз най-накрая разбрах тайната на дългата коса - просто да не я подстригвам.Поне не толкова често.Вече ще се подстригвам 1-2 пъти годишно.Разбрах, че подстригването няма нищо общо с растежа на косата.Все пак тя расте от корените, не от върховете.А и връхчетата ми изглеждат доста добре.Използвам преса често.Мисля, че се дължи само на аргановото масло. :D Вече спирам с това подстригване! 8-)

Еваларката. Аз я стрижа 2 пъти годишно с идеята да сваля до 1. Ретро преса ползвам 3 пъти в годината. :)

BamBamBo
12-03-2012, 17:57
Наистина те идват по - изгодни, но още се чудя *тъпо, тъпо желание да пробвам нещо на Керастаз*.

Керастас са много добра,доказала се марка.
Преди имах проблем със скалпа и бях много доволна от продуктите им,малко са силни продуктите,но действат,заслужават си и парите.

JoLLiE92
12-03-2012, 18:42
Момичетаааа, ходихме на презентация на Тианде тая вечер, супер впечатлена съм! Страхотно беше : )

fizzyg
12-03-2012, 19:12
Момичетаааа, ходихме на презентация на Тианде тая вечер, супер впечатлена съм! Страхотно беше : )


За какво ставаше въпрос? Съставки?

JoLLiE92
12-03-2012, 19:24
Напълно натурални. :)
За тая руската козметична линия , не си ли чувала? Аз знаех от преди, че са хубави, но наистина ми направиха мн добро впечатление.

fizzyg
12-03-2012, 19:25
Ох..никой дистрибутор техен не познавам :(

JoLLiE92
12-03-2012, 19:28
Замислям се да стана аз :D Те нещата им наистина бяха леко скъпички, не безумно, но леко, но то е защото са натурални вероятно и защото действат наистина. Правиха ни спа терапия на ръцете и беше мн яко :cool: Една мацка я измиха с техен шампоан и маска , а косата и беше буквално избелена и ужасна и наистина имаше ефект сякашшш ..
И нямаше само чисто декоративна козметика, имаше доста повече неща. Някакви по-лечебни такива.

YSMF
12-03-2012, 20:18
arsenalllbaby и аз правя комплимент за косата, напълно е заслужено :)

FuCKkK13
12-04-2012, 11:46
Ох..никой дистрибутор техен не познавам :(

в продавалник скоро гледах някаква обява... 10% намаление на всички продукти и мисля че същия човек предлагаше и намаление на продуктите за коса.. само да видя

едит: http://prodavalnik.com/unikalno-namalenie-grizha-za-kosata-tiande-i13000055 - дори мисля и аз да си взема шампоана

FuCKkK13
12-04-2012, 11:48
arsenalllbaby и аз правя комплимент за косата, напълно е заслужено :)

+ :)

JoLLiE92
12-04-2012, 14:45
в продавалник скоро гледах някаква обява... 10% намаление на всички продукти и мисля че същия човек предлагаше и намаление на продуктите за коса.. само да видя

едит: http://prodavalnik.com/unikalno-namalenie-grizha-za-kosata-tiande-i13000055 - дори мисля и аз да си взема шампоана
стани ти дистрибутор и ще си ги вземаш с 35%, не 10 :)

FuCKkK13
12-04-2012, 14:47
стани ти дистрибутор и ще си ги вземаш с 35%, не 10 :)

мн занимамвка иска... едно момиче от моя клас е на орифлейм и постоянно поръчки,записки,пощи,а аз нямам нейното време.

YSMF
12-04-2012, 14:50
Аз пак си я карах стандартната комбинация. Докато се наканя боята на Макадамия вече е на същата цена. Смятам да си поръчам серията за обем на Тиджи. *край на отчета* :Д

JoLLiE92
12-04-2012, 14:51
И аз съм на орифлейм и изобщо не губя време. Не мрънкам на никого да си поръчва, поръчвам си аз и майка ми с отстъпка + някоя приятелка ако иска и то обикновено и на тях им давам с отстъпката :D Мисля да стана и на това скоро ;д

FuCKkK13
12-04-2012, 14:52
И аз съм на орифлейм и изобщо не губя време. Не мрънкам на никого да си поръчва, поръчвам си аз и майка ми с отстъпка + някоя приятелка ако иска и то обикновено и на тях им давам с отстъпката :D Мисля да стана и на това скоро ;д

не,не... достатъчно натоварена програма имам

JoLLiE92
12-04-2012, 14:54
То изобщо не те натоварва. Ама ти си знаеш де :) Просто ми излиза доста по-изгодно с тая отстъпка. 30% е , не е 10 , а и е на всеки продукт, тоест нямаш някаква "квота" да изпълниш.
Пък това на Тианде много ми хареса, че каталогът е годишен. Не си купуваш на 3 седмици нов. :)

strawberry88
12-04-2012, 15:42
Да, Тианде няма нищо общо с Орифлейм и Ейвън.Нямаш абсолютно никакви задължения, няма нови каталози постоянно.А и може да поръчаш само едно нещо дори за теб.Не е нужно да имаш еди колко си голяма поръчка, че да я пускаш.Може да си купуваш неща когато искаш.Не всеки месец.Абе нищо не правиш.Само ползваш отстъпката, която не е малко. :D ^^

JoLLiE92
12-04-2012, 15:56
Орифлейм е на същата схема. Пак нямаш задължения, нямаш нищо, единствената разлика е каталозите, които са всеки месец, ама те ми ги пращат безплатно. Пращат ми по един, аз нямам нужда от повече. Ако искам повече, трябва да си ги платя вече.
На орифлейм също не е нужно да имаш голяма поръчка, поръчвала съм буквално едно нещо :) И си ги вземаш когато искаш. Абе мога да говоря много за предимствата на орифлейм пред ейвън, ама ще излезе , че ви агитирам тука ;д пък не съм такава :)
А тези вчера наистина ме впечатлиха. Да не споменавам единият презентатор колко беше хубав :cool: :D

fizzyg
12-04-2012, 16:24
^ :D Хахаха
Джоли,ако станеш дистрибутор съобщи тук,моля те,може да използваме Еконт от време на време 8-)

Фък,мерси за линка,обаче аз искам и да мярна другите продукти..

А някой да знае онлайн каталог да имат?

monroe999
12-04-2012, 16:26
аз бих станала на Тианде, притеснявах се затова, че може да не събера продукти за поръчка, но ако наистина е така, както казвате, бих станала, но по-скъпички са и ме притеснява да не би никой нищо да не поръчва

FuCKkK13
12-04-2012, 16:27
^ :D Хахаха
Джоли,ако станеш дистрибутор съобщи тук,моля те,може да използваме Еконт от време на време 8-)

Фък,мерси за линка,обаче аз искам и да мярна другите продукти..

А някой да знае онлайн каталог да имат?

ами в обявата тази за 10 % имаше отдолу онлайн каталог.. аз от там гледах и се зачудих за някой неща дали да не си ги поръчам.. особено този шампоан с корен от жен-шен

monroe999
12-04-2012, 16:27
ето: http://www.tiandebulgaria.com/ тук ги има продуктите

ЕДИТ: за поръчки по интернет пише да си направите регистрация просто и доставката е 4.50

JoLLiE92
12-04-2012, 16:36
С тоя шампоан с корена и маската към него измиха една пред нас, а косата и беше буквално ИЗБЕЛЕНА все едно с белина ...... и стана доста по ... търпима :D
Каталогът може да си го вземете направо, той е годишен, сега бил излязъл новия есента тъкмо, 2лв е. :)
Ще разгледам сайта!

monroe999
12-04-2012, 17:02
аз имах някакви два въпроса за косата, обаче ги забравих, но пък ми изникна друг 8-)

бях чела, че някои продукти в домашните маски свалят боята, кои са те? запознати ли сте?
иначе сега си направих маска от жълтък, две лъжици кисело мляко и една лъжичка мед, май е много изсушаваща, но нямам зехтин, а забравих да си сипя от маслото от пшеничен зародиш... мисля да си капна малко в дланта, преди да си разнеса шампоана по косата

Hayashi
12-04-2012, 17:35
Аз съм дистрибутор на TianDe още от юни, от време на време си купувам по нещо. Изобщо не е задължаващо. Като да отидеш до магазина е. В почти всички по-големи градове има офиси така, че е съвсем улеснено.
Направих си отварата с коприва. След още няколко измивания ще кажа има ли някакъв резултат.

YSMF
12-04-2012, 17:44
аз имах някакви два въпроса за косата, обаче ги забравих, но пък ми изникна друг 8-)

бях чела, че някои продукти в домашните маски свалят боята, кои са те? запознати ли сте?
иначе сега си направих маска от жълтък, две лъжици кисело мляко и една лъжичка мед, май е много изсушаваща, но нямам зехтин, а забравих да си сипя от маслото от пшеничен зародиш... мисля да си капна малко в дланта, преди да си разнеса шампоана по косата
Сещам се само за тривитаминола.

j_adore2
12-04-2012, 18:24
Някоя ползвала ли е боята на Макадамия? Колко време стоите, че днес си я взех, а никъде не пише за време?
Иначе си взех и шампоан на Макадамия, дано е хубав :)

YSMF
12-04-2012, 18:36
Наистина ли няма оказания? Странно. Ако не може да намериш ти давам резервен вариант от оказанията с Кюн: 15 минути мацаш корените и след това 35 минути дължините. Не знам дали при Макадамията е същото, но поне да имаш представа. Иначе и аз съм се ориентирала към Макадамията, но много медни тонове не мога да избера. Иначе колко % ти е оксиданта и в каква опаковка дойде: като мостра или в тубичка?

monroe999
12-04-2012, 18:37
уф, не си увих косата добре и постоянно ми се разтичаше маската и седях по-малко от 2 часа........ :(

strawberry88
12-04-2012, 19:13
по-скъпички са и ме притеснява да не би никой нищо да не поръчва

Оххх, казах, че може и никой да не поръчва.Може и сама да си поръчваш само.Нямаш НИКАКВИ задължения! :?

j_adore2
12-04-2012, 19:20
Наистина ли няма оказания? Странно. Ако не може да намериш ти давам резервен вариант от оказанията с Кюн: 15 минути мацаш корените и след това 35 минути дължините. Не знам дали при Макадамията е същото, но поне да имаш представа. Иначе и аз съм се ориентирала към Макадамията, но много медни тонове не мога да избера. Иначе колко % ти е оксиданта и в каква опаковка дойде: като мостра или в тубичка?

Аз си взех медно русо и се надявам да няма червен отенък, на каталога изглеждаше хубаво.
Не е мостра - в тубичка е 100 мл и има 2 оксиданта - 20 % си взех (два са, защото се води двойна боя). Иначе пише прочетете приложената листовка преди употреба, а листовка няма :D А изобщо не се сетих да питам в магазина.
А иначе пише смесва се в съотношение 1:1.5 стандартно или 1:2.5 при super lift - какво трябва да рече това?

YSMF
12-04-2012, 19:26
За да избегнеш оттенъците може да вземеш зелен коректор. Мисля, че супер лифт е за изсветляване, но не съм сигурна. Сега гледах в гугъл, боята на Макадамия много трудно я намирам, даже в сайта я няма. По - добре да питаш в рибката.

JoLLiE92
12-04-2012, 19:30
Оххх, казах, че може и никой да не поръчва.Може и сама да си поръчваш само.Нямаш НИКАКВИ задължения! :?

момичето я притеснява, че няма да прави пари от това :D Ако продадеш нещо, с тея цени, с 35% отстъпка, наистина ще печелиш. Само че аз в орифлейм си поръчвам за себе си с отстъпка и съм повече от доволна от положението :D Никой нищо не поръчва :cool:

j_adore2
12-04-2012, 19:31
За да избегнеш оттенъците може да вземеш зелен коректор. Мисля, че супер лифт е за изсветляване, но не съм сигурна. Сега гледах в гугъл, боята на Макадамия много трудно я намирам, даже в сайта я няма. По - добре да питаш в рибката.
Питах - 30 мин ми казаха. Иначе какво е зеления коректор. Нещо като тониращ шампоан ли ?

YSMF
12-04-2012, 19:37
Зеления коректор си е като боя за коса, в една тубичка е. Това е схемата. http://prikachi.com/images/651/4093651j.jpg

strawberry88
12-04-2012, 19:41
момичето я притеснява, че няма да прави пари от това :D Ако продадеш нещо, с тея цени, с 35% отстъпка, наистина ще печелиш. Само че аз в орифлейм си поръчвам за себе си с отстъпка и съм повече от доволна от положението :D Никой нищо не поръчва :cool:

E, поне нищо не се губи. :D

j_adore2
12-04-2012, 19:50
Зеления коректор си е като боя за коса, в една тубичка е. Това е схемата. http://prikachi.com/images/651/4093651j.jpg

По парфюмериите и козметичните магазини има ли го ?

YSMF
12-04-2012, 19:56
Не знам :( В златна рибка има със сигурност и в hair2007, чувала съм и за някакъв магазин на Алабин, но не съм от София и си нявмам на идея.

j_adore2
12-04-2012, 20:03
Не бях чувала за такова нещо. Знам го магазина на Алабин ще проверя там и в рибката, мерси много :)

YSMF
12-04-2012, 20:14
http://zlatnaribka.com/category/korektori-530.html ето ги в сайта на рибката. По принцип не се слага цялата туба, а може би един два пръста, зависи какво е на указанието. Иначе, аз се спрях на 7.23 и 7.77, не знам коя още ще си взема. Оксиданта май ще е 9, 12 гори много /иронията е, че имам почти 1 литър от него/.

j_adore2
12-04-2012, 20:33
То зависи какъв ти е сегашният цвят на косата. Ако няма голяма разлика няма смисъл да си готиш косата с висок процент оксидант.

YSMF
12-04-2012, 20:41
Така е, това са ми корените http://storage4.album.bg/282/imag0645_6a2b8_30167304.jpg Грозна работа знам :D. Мен ме притеснява дали ще е достатъчно медно. В каталога изглеждат медни, а отделно не. Мисля да си направя 2 стъпковата протеинова терапия преди да се боядисам.

j_adore2
12-04-2012, 20:50
Утре като се боядисам ще ти кажа покривна ли е, че и на мен корените са ми същите :D Иначе би трябвало да те хване равномерно, тъй като видях цветовете, които си си избрала и ми се струват близки до естествения ти цвят. Ако може да се вярва на картинката в каталога естествено :D

YSMF
12-04-2012, 20:58
Чувала съм, че покрива и издържала доста, мен по - ме притеснява цветът: хем да е меден, хем да не е много светъл, хем да не е много тъмен. Претенции до небето :Д

SkyEatsAirplane
12-04-2012, 21:51
Здравейте, търся си Тривитаминол от някой онлайн магазин. Но тъй като съм в чужбина и не мога да намеря от къде да си поръчам с доставка чак до тук. Ако някой знае как, къде, много ще съм му благодарна Поздрави! :)

strawberry88
12-05-2012, 05:41
Здравейте, търся си Тривитаминол от някой онлайн магазин. Но тъй като съм в чужбина и не мога да намеря от къде да си поръчам с доставка чак до тук. Ако някой знае как, къде, много ще съм му благодарна Поздрави! :)

Не мисля, ще се продава по интернет. :? Защо не кажеш на някой приятел/роднина, който живее в България да ти купи и да ти го прати. :)

JoLLiE92
12-05-2012, 10:30
На митницата как ли ще възприемат конските витамини :cool:

malka_sladkka
12-05-2012, 11:27
На митницата как ли ще възприемат конските витамини :cool:

Е че какъв е проблема :D

JoLLiE92
12-05-2012, 11:42
Една приятелка тъкмо се чуди ще ходи на бригада в Америка и май нямало да и дадат едни хапчета, които и трябват за алергии.... Не можело.. ебахти.

malka_sladkka
12-05-2012, 12:40
^ Това е много тъпо... На някой може да му трябват животоспасяващи лекарства, а те да не дават... Не знам за Америка, ама за Англия няма проблем, на мен ми пращаха стимуланта за коса на Икаров, разни хапчета, даже антибиотик и контактни лещи. На летището също не съм имала проблем, ама за Америка може и по-различно да е знам ли, шибана работа... :?

JoLLiE92
12-05-2012, 12:46
Мисля, че зависи от авиокомпанията. А и май за някакви прахчета са и направили проблем, явно може да пренася кокаин вместо лекарствата си :cool:

malka_sladkka
12-05-2012, 14:04
Аулина примерно е чист наркотик :D Може наистина да зависи от компания, аз пътувам само с една и за другите не знам как стоят нещата.

FuCKkK13
12-05-2012, 14:17
аз свърших с тривитаминола в неделя.. сега имам малко стимулант ... днес се намазах със зехтин,следващия път мисля да е симулант та и него да свърша и да направя една почивка малка :)

JoLLiE92
12-05-2012, 14:18
В Сексът и градът филмът 2 нали на Саманта и взеха хормоните :cool:

katii
12-05-2012, 14:19
Мнения за този шампоан ?

http://www.ivis.bg/products_images/GK_Shampoo_TR19_CEE3.jpg

malka_sladkka
12-05-2012, 15:07
В Сексът и градът филмът 2 нали на Саманта и взеха хормоните :cool:

Имаше нещо такова :D

arsenalllbaby
12-05-2012, 16:09
Мнения за този шампоан ?

http://www.ivis.bg/products_images/GK_Shampoo_TR19_CEE3.jpg

До преди 1-2 седмици бях с него, харесва ми : )

marilyn
12-05-2012, 16:18
Мнения за този шампоан ?

http://www.ivis.bg/products_images/GK_Shampoo_TR19_CEE3.jpg

Става. Но според мен черният Глис е по-добър.

Hayashi
12-05-2012, 16:35
На Глис любими са ми розовият и лилавият. В момента ползвам и балсама от жълтата серия и той също е много добър! Аз много харесвам всичките им продукти за коса.

FuCKkK13
12-05-2012, 16:36
На Глис любими са ми розовият и лилавият. В момента ползвам и балсама от жълтата серия и той също е много добър! Аз много харесвам всичките им продукти за коса.

аз също.. от масовите най-много ми харесват Глис.. до сега няма техен продукт,който да съм ползвала и да съм останала НЕдоволна... като са цената си са перфектни !

едит: дори сега се зачудих дали да не си взема розовия шампоан.. до сега бях с професионален,от 2 седмици някакъв на гарниер фруктис (един зелен за нормална коса) и сега мисля един такъв да изхабя и тогава пак професионален

Hayashi
12-05-2012, 16:39
Розовият е много приятен. Консистенцията му е малко по-различна от останалите шампоани. Един такъв кадифен е на допир.

FuCKkK13
12-05-2012, 16:41
Розовият е много приятен. Консистенцията му е малко по-различна от останалите шампоани. Един такъв кадифен е на допир.

ще го пробвам :)

katii
12-05-2012, 17:03
Пробвах го. Много ми хареса (: Мирише уникално!

arsenalllbaby
12-05-2012, 17:19
Пробвах го. Много ми хареса (: Мирише уникално!

Дааа, аз използвах и балсама и доста ми държеше миризмата.

marilyn
12-05-2012, 17:27
Пробвах го. Много ми хареса (: Мирише уникално!

А черния мирише още повече, мен и затова ме кефи повече, аромата се задържа с дни... и момчетата го харесват :D :D :D

fizzyg
12-05-2012, 17:41
Джоли,знам че приятелката ти с мазна коса си търси маска от доста време,това може да й е от полза. :)http://angelcosmetics.mymall.bg/products/Insight-M%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D1%83%D1%85%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D1%89%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D1%8A%D0%BD%D0%B0-500ml.html

YSMF
12-05-2012, 17:48
Я кажете за някой добър бебешки шампоан? Мисля, че ако не използвам толкова агресивни продукти, косата ми няма да се омазнява толкова бързо.

j_adore2
12-05-2012, 18:10
Ползвах на Джонсънс (на морето понеже се налагаше всекидневно миене) и не е лош, но имай в предвид, че бебешките шампоани нямат измиващите съставки на нормалните шампоани и ще ти се омазнява по- често. Поне при мен така се получи.

strawberry88
12-05-2012, 19:35
Ползвах на Джонсънс (на морето понеже се налагаше всекидневно миене) и не е лош, но имай в предвид, че бебешките шампоани нямат измиващите съставки на нормалните шампоани и ще ти се омазнява по- често. Поне при мен така се получи.

И при мен така се получава.И Бочко са хубави.

monroe999
12-05-2012, 20:39
чувала съм, че не са много подходящи бебешките шампоани за НЕбебета 8-)

JoLLiE92
12-05-2012, 20:41
Джоли,знам че приятелката ти с мазна коса си търси маска от доста време,това може да й е от полза. :)http://angelcosmetics.mymall.bg/products/Insight-M%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D1%83%D1%85%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D1%89%D0%B0-%D1%81-%D0%BA%D1%8A%D0%BD%D0%B0-500ml.html
Много ти благодаря, че си се сетила! :) А откъде би могло да се купи? :D

j_adore2 , косата (поне моята) се омазнява от прекалено честото миене, не от шампоана. :)

j_adore2
12-06-2012, 05:59
За бебешкия шампоан съм сигурна, че беше от него. Налагало ми се е и други пъти да се мия с такъв и на втория ден вече не е като хората косата ми. А да не говорим как се наелектризирва :D При всеки е различно, така че да пробва и да види как ще е при нея :)

PAXY
12-06-2012, 08:06
Може да е полезно на някой :) http://woman.hotnews.bg/n/domashni-sustavki-sreshtu-purhot-.20335.html

fizzyg
12-06-2012, 16:00
Много ти благодаря, че си се сетила! :) А откъде би могло да се купи? :D
Питайте в салони,работещи с марката. :)

strawberry88
12-06-2012, 16:12
fizzyg, връщам си думите за био шампоана ми.Измих си косата пак с него и ми стана много подредена и лъскава. :D :grin:

fizzyg
12-06-2012, 16:22
Оо,браво :D Балсам има ли попринцип към него?:)

strawberry88
12-06-2012, 16:59
Да, има.

strawberry88
12-06-2012, 20:27
Аз си намазах косата със зехтин и ще спя така.За първи път ще спя намазана с нещо. 8-) Вие торба ли си слагате на главата, като спите намазани?Аз мисля да си сложа.Иначе ще изцапам всичко. :D

monroe999
12-06-2012, 20:48
да, аз си слагам плик/шапка за баня и хавлия върху въглавницата :D

YSMF
12-06-2012, 20:53
Аз си слагам найлонка и отгоре една платнена торба. Днес видях рекламата на някакъв шампоан на Гарниер без парабени и силикони, но не го намирам в сайта да го покажа.Някой вече да го е ползвал?

marilyn
12-06-2012, 20:55
Днес видях рекламата на някакъв шампоан на Гарниер без парабени и силикони, но не го намирам в сайта да го покажа.Някой вече да го е ползвал?

Аз също я видях тази реклама, ама нещо на Garnier им нямам много доверие.

Правих си маска одеве с мед, жълтък, бадемово масло и кисело мляко. Много ми е мекичка сега косата. <3

strawberry88
12-07-2012, 09:19
Аха, мерси.
YSMF, ако шампоана е на Гарниер Фруктис значи ще е хубав. :D Аз обожавам шампоаните им.Знам, че състава им не е от най-хубавите ама ми правят косата много хубава.
Сега чакам да ми изсъхне косата и се надявам да се е отмило, защото си я мих с един шампоан, който не прави много пяна и имам лошо предчувствие. :D

YSMF
12-07-2012, 09:21
Харесах си един цвят, но не знам дали ще ми ходи. Ако може някоя от темата да ми пише на лични, защото ме е срам да пускам моя снимка ;д
Иначе този не си спомням дали е на фруктис *прекрасната ми кратка памет*, но казаха, че е без парабени и силикони и ми се ще да го пробвам. И да не е нещо кой знае какво, аз си слагам по 2 шепи шампоан /образно/ така че ще свърши бързо.

PAXY
12-07-2012, 09:36
YSMF, току що прочетох статия с маски за мазна коса, лесни са, можеш да ги пробваш, ако искаш :) http://www.az-jenata.bg/a/58-kozmetika-i-grim/16846-domashni-maski-s-glina-za-mazna-kosa-i-obem-v-korenite/

YSMF
12-07-2012, 09:42
Мерси, трябва да видя от къде мога да си намеря козметична глина. Между другото усещам как косата ми си губи обема, вече си набелязах продукти, но се питам кога и аз ще имам нормална обемна коса, или ще се омазнява или ням,а да има обем или няма да се изправи хубаво :Д

PAXY
12-07-2012, 09:48
Козметична глина продават в почти всички магазини за козметика :)

strawberry88
12-07-2012, 10:07
Това си е хума с други думи.Има във всяка аптека и козметичен магазин.

FuCKkK13
12-07-2012, 11:13
Харесах си един цвят, но не знам дали ще ми ходи. Ако може някоя от темата да ми пише на лични, защото ме е срам да пускам моя снимка ;д
Иначе този не си спомням дали е на фруктис *прекрасната ми кратка памет*, но казаха, че е без парабени и силикони и ми се ще да го пробвам. И да не е нещо кой знае какво, аз си слагам по 2 шепи шампоан /образно/ така че ще свърши бързо.
драсни едно да видя цвета :)

strawberry88
12-07-2012, 11:55
Косата ми изсъхна.Измило се е.Всичко е ок. :D :---)

FuCKkK13
12-07-2012, 14:32
Косата ми изсъхна.Измило се е.Всичко е ок. :D :---)

супер,а за какъв шампоан говореше ?

titinkaa
12-07-2012, 18:30
В неделя вече смятам окончателно да си направя маска,че от 2 седмици все нямам време.

fizzyg
12-07-2012, 18:45
А също мисля тази неделя пак да започна,защото мисля,че вече 3-та седмица съм спряла да правя,защото нямах много време,но пък поне си направих нужната почивка,така че няма смисъл през зимата да си спирам маските,точно,когато са ми най-нужни..

monroe999
12-07-2012, 18:52
и аз си направих маска с мед, жълтък, кисело мляко и масло от пшеничен зародиш, стоях около 3 часа

иначе мама ползва шампоан на Гарниер и казва, че и харесва, но нейната коса си е мека
аз последно с тяхна боя се боядисах и не е лоша!

strawberry88
12-07-2012, 18:59
супер,а за какъв шампоан говореше ?

За един био шампоан с нар.

lqlq89
12-08-2012, 10:21
Може ли да ми кажете нещо за мас-та в маските. Как се обезсолява и тн?

yoLo0
12-08-2012, 13:02
Някой да знае как да отплета един кичур около врата?

И аз като вас не съм си правила маска от 2 седмици.. нещо ме хваща голяям мързел. Вчера видях,че тривитаминола ми е свършил и бягааам да купя стимулант и хининова вода. Мисля това да ползвам декември, пък после някакви подхранващи ампули да си взема. По-назад четох за бананови/плодови маски и мисля да си направя такава утре.. ще дам мнение :)

weheartiit
12-08-2012, 14:54
Момичета,когато си изправите косата с преса и след като се изкъпете и косата ви изсъхне чувствате ли я суха?
Аз се изправих понеделника и днес се изкъпах като преди това си направих маска,но косата ми в момента я чувствам много увредена,ужасно е.

И още един въпрос : Мога ли да слагам стимуланта както другите масла,по няколко капки в шампоана или така няма да видя никакъв ефект?

fizzyg
12-08-2012, 17:28
Аз слагам пшенично масло в шампоана,когато се сещам .. Май овляжнява повече косата.

fizzyg
12-08-2012, 18:13
Преди малко си намазах косата със зехтин и сложих шапка за баня. Когато ще лягам,ще си сложа хавлия на възглавницата,за да не се разтече случайно.
Преди 3 седмици някъде,когато за първи път спях така,си сложих торбичка и се събудих без нея :D :D но не беше се разтекло нищо или поне хавлията ми е помогнала срещу ''зехтиново легло'',yeah. 8-)

Dobbyy
12-09-2012, 10:43
Направих си маска с кисело мляко, мед, жълтък, тривитаминол, бадемово масло. :)
П.п. И аз съм навита да си взема някое шампоанче на Gliss, насочила съм се към черната и розовата серия.

lqlq89
12-09-2012, 10:51
И аз съм с маска сега. Сложих стимулант, мас, капки газ, ракия, жълтък и оцет в корените. А по дължината и краищата мас.

monroe999
12-09-2012, 10:51
ох, аз много харесвах онзи на Глис за възстановяване, белия с 19те съставки, нещо такова беше, правеше ми косата много хубава, но пък ми дразнеше скалпа и ме сърбеше и ми падаха люспички........ дали и с другите им серии ще се получи така?

а също искам да попитам: от началото на месеца 2 пъти в седмицата си правя домашна маска на косата, ако продължавам така целия този месец, ще ми дойде ли в повече? и след този месец ли да направя почивка, или да спра? или пък да почна веднъж седмично от другия месец? какво мислите?
8-)

lqlq89
12-09-2012, 11:25
^^ Няма да ти дойде в повече. Може до 2 пъти седмично да се прави маска на косата. След това можеш да починеш един месец или да продължиш два и после два почивка, както си прецениш ти.

monroe999
12-09-2012, 11:48
Благодаря! А някой беше пускал тук датите, подходящи да подстрижка според Луната... може ли да пуснете пак, не ги намерих нещо?

fizzyg
12-09-2012, 12:00
http://www.lunenkalendar.vselena.com/
Който желае да се подстригва може да го направи от 14 го 27 демекмври :D

Новолуние - 13 декември
Пълнолуние - 28 декември
Растяща Луна: 14 до 27 декември
Намаляваща Луна: от 1 до 12 декември и на 29, 30 и 31 декември

Аз мисля да се подстрижа около 25 :) В ритъм с Коледния дух ^^ :D


Измих си косата в 11 и нещо от зехтина. Снощи се намазах в 9 и по груби сметки съм стояла 13-4 часа 8-)

lqlq89
12-09-2012, 12:16
И тук http://www.sibir.bg/blog/vezni/?blogPage=blogPreviewArticle&artID=195863
Не се знае колко са верни. :)

monroe999
12-09-2012, 13:55
да, аз не вярвам по принцип, но все пак ми е интересно 8-)
а на намаляваща Луна защо не трябва да се подстригва косата? в този другия пише за всеки определен ден по нещо и има и хубави дни на намаляваща?

FuCKkK13
12-09-2012, 15:00
Някой да знае как да отплета един кичур около врата?

И аз като вас не съм си правила маска от 2 седмици.. нещо ме хваща голяям мързел. Вчера видях,че тривитаминола ми е свършил и бягааам да купя стимулант и хининова вода. Мисля това да ползвам декември, пък после някакви подхранващи ампули да си взема. По-назад четох за бананови/плодови маски и мисля да си направя такава утре.. ще дам мнение :)
ако правиш маска с плод да е или с банан или с авокадо :)

marilyn
12-09-2012, 15:18
След снощи и в тая виелица навън, никъде не ми се ходеше иии си направих маска- бадемово масло с жълтък... ще си постоя още няколко часа. И забравих да си купя балсам... идва ми да се гръмна!

lqlq89
12-09-2012, 16:33
да, аз не вярвам по принцип, но все пак ми е интересно 8-)
а на намаляваща Луна защо не трябва да се подстригва косата? в този другия пише за всеки определен ден по нещо и има и хубави дни на намаляваща?

На намаляваща луна се подстригва този, които иска да не му расте бързо косата. Ами гледаш кои дни луната нараства и гледаш за тези дати какво пише и си избираш.

Иначе си измих косата и маста много лесно ми се изми. Мислих, че ще е трудно. Много ми е мекичка и живичка косата. Другата седмица пак ще ви сложа мас, то има още малко.

FuCKkK13
12-09-2012, 16:46
аз се намазах със зехтин,но не точно за маска,а за 10-15 мин. колкото да ми стане по-мекичка косата....даже не съм задушила... с една шнола съм

tatyanaa
12-09-2012, 17:52
моля ви дайте ми съвет какво да ползвам за моя косопад , наистина много ми пада косата , суха е , а и правя маски ;s

monroe999
12-09-2012, 20:03
какви маски й правиш? иначе за косопада-ампули

tatyanaa
12-09-2012, 20:14
Преди правех с тривитаминол , но от него много започна да пада и сега ползвам стимуланта на Икаров , а маската е 1 с.л. стимулант , 2 с.л. кис. мляко, 1 с.л. оцет , няколко капки газ , 1 с.л. мед и 1 с.л. лимонов сок .

strawberry88
12-09-2012, 21:01
Преди правех с тривитаминол , но от него много започна да пада и сега ползвам стимуланта на Икаров , а маската е 1 с.л. стимулант , 2 с.л. кис. мляко, 1 с.л. оцет , няколко капки газ , 1 с.л. мед и 1 с.л. лимонов сок .

Спри всякакви маски!Вземи си някой шампоан и ампули против косопад и нищо друго не и прави.

kitty02
12-10-2012, 07:47
Хейй .. колко сте изписали. Отдавна не съм влизала.
И аз мисля скоро да се подстрижа, че тя горката ми коса на нищо не прилича вече :(

PAXY
12-10-2012, 10:11
моля ви дайте ми съвет какво да ползвам за моя косопад , наистина много ми пада косата , суха е , а и правя маски ;s

Имаш ли проблеми със скалпа- дразнене, лющене, сърбеж? До преди два месеца и аз имах ужасен косопад, но и проблеми със скалпа, дори и косата ми не растеше нормално. След като го излекувах косата ми спря да капе и започна да си расте. Относно маската, която правиш, мисля, че трябва да прибавиш повечко масла, след като ти е суха косата.

Относно лунния хороскоп, аз си правя справки тук: http://astrohoroscope.info/lunenhoroskop.php

lqlq89
12-10-2012, 14:05
Преди правех с тривитаминол , но от него много започна да пада и сега ползвам стимуланта на Икаров , а маската е 1 с.л. стимулант , 2 с.л. кис. мляко, 1 с.л. оцет , няколко капки газ , 1 с.л. мед и 1 с.л. лимонов сок .

Една приятелка беше така, пробва какви ли не скъпи ампули и шампоани, нямаше никаква полза. Само домашните маски и помогнаха. Тривитаминол, стимулант на Икаров, бадемово масло. :):):)

FuCKkK13
12-10-2012, 14:17
аз днес ходих за розов глис,но нямаше и не ми се обикаляше,та си взех жълт ( със 7 масла) и сега пак се загледах в състава - абе за тия пари само на мен ли ми се струва,че глис имат адски добър състав като за 6 лв ?

yoLo0
12-10-2012, 14:24
Вчера си правих бананова маска: половин банан,зехтин,мед. Като се измих първият път със шампоан имаше още банан по косата ми и си решех косата да паднат..повече никога няма да си правя такава маска!! :D иначе косата ми е г/д хубава.. т.е. ефектът на маската е като всяка една домашна маска.. :?

PAXY
12-10-2012, 14:45
Вчера си правих бананова маска: половин банан,зехтин,мед. Като се измих първият път със шампоан имаше още банан по косата ми и си решех косата да паднат..повече никога няма да си правя такава маска!! :D иначе косата ми е г/д хубава.. т.е. ефектът на маската е като всяка една домашна маска.. :?

Наистина бананът трудно се отстранява, аз бях споделила по-рано в темата, но за сметка на това косата става много мека.

FuCKkK13
12-10-2012, 14:50
Наистина бананът трудно се отстранява, аз бях споделила по-рано в темата, но за сметка на това косата става много мека.

нда...... винаги като съм рязала банан,за нещо ( сладки/торта и т.н.) и после съм си мила ръцете и първо са едни такива меки и хлъзгави.. та от там бях предположила,че особено на суха коса ще се отрази много добре... иии много исках да пробвам..

JoLLiE92
12-10-2012, 18:43
Имам си арганово маслооооо :---)

FuCKkK13
12-10-2012, 18:48
Имам си арганово маслооооо :---)

супер... а аз скоро май няма да си купя



п.с. до сега си пренареждах козметиката... не мога да повярвам колко много козметика имам :?

strawberry88
12-10-2012, 18:51
Имам си арганово маслооооо :---)

Честитооооооооооо!Гаранти ам, че ще останеш много доволна!8-)Ти за колко си го взе? :)

FreshJuice
12-10-2012, 18:57
Може ли да ми предложите хубаво арганово масло но и достъпно ? На Икаров добро ли е ?

JoLLiE92
12-10-2012, 18:59
Ох мен ме заболя на портмоне. 39лв съм дала ;///// Ягодке, имай късмета да не е страхотно, ще ти го излея в гърлото! :D :oops:

malka_sladkka
12-10-2012, 19:27
Ох мен ме заболя на портмоне. 39лв съм дала ;///// Ягодке, имай късмета да не е страхотно, ще ти го излея в гърлото! :D :oops:

Как е новата преса?

malka_sladkka
12-10-2012, 19:28
Може ли да ми предложите хубаво арганово масло но и достъпно ? На Икаров добро ли е ?

Пълен боклук си е.

JoLLiE92
12-10-2012, 19:31
Как е новата преса?
СУПЕР! :---)
пък маслото мирише страхотно, ще видим как ще ми действа

strawberry88
12-10-2012, 19:50
Ох мен ме заболя на портмоне. 39лв съм дала ;///// Ягодке, имай късмета да не е страхотно, ще ти го излея в гърлото! :D :oops:

Поемам този риск. :D Аз пък си го взех за 31 лева и пак ще трябва да си взема, защото ми е на свършване.Попринцип стига за много време обаче аз го добавях в маски и след баня също и винаги слагам по много.Ама всичко си попива идеално и не се притеснявам да слагам повече. :D Cега много искам и шампоана от серията, но е скъп и не знам.Ще видим. :D

JoLLiE92
12-10-2012, 19:54
Момичето ми каза, че шампоанът е за много сухи коси. Вероятно имаше предвид нещо тип до болка изрусена. Щото моята е леко към суха, но каза, че на мен сигурно ще ми омазнява много. За колко време ти стига като слагаш по много? :D

strawberry88
12-10-2012, 19:58
Еми почти година стана, но попринцип няколко капки са достатъчни.А и аз имам и рядка коса.Трябва да слагам по-малко и ще засичам за колко влеме ще ми стигне следващото. :D А щом шампоана е за толкова сухи няма да го взимам.Ще си взема пак от любимия ми био. :D :---)

titinkaa
12-11-2012, 08:49
Нямах време да пиша тези дни.
В неделя си направих маска-ракия,хума,кафе,жълтък,и стимуланта на икаров.Нямах кисело мляко и затова не сложих.Стоях с маската 5 часа,за пръв път да стоя толкова с маска.

FuCKkK13
12-11-2012, 12:29
Поемам този риск. :D Аз пък си го взех за 31 лева и пак ще трябва да си взема, защото ми е на свършване.Попринцип стига за много време обаче аз го добавях в маски и след баня също и винаги слагам по много.Ама всичко си попива идеално и не се притеснявам да слагам повече. :D Cега много искам и шампоана от серията, но е скъп и не знам.Ще видим. :D

за колко време г/д. ти стигна ?

strawberry88
12-11-2012, 12:36
Стана почти година вече и имам още 2 пръста някъде.Обаче аз направих огромната грешка да сложа лъжица и повече в маска.Това си беше голяма загуба.:D Повече няма да го добавям към домашни маски, защото адски трудно го измих.Така, че ви предупреждавам - в никакъв случай, никога НЕ го слагайте към домашните маски! :D Говоря специално за това на Nashi.Мих си косата 6 пъти с шампоан и не се отми даже и едно балонче пяна не стана.После я суших и беше МНОГО мазна и на клечки и я мих пак 3-4 пъти с шампоан и се отми.Много ме беше яд.Няма да забравя тя гаден инцидеднт.Жалко, че изхабих толкова много.:D

PAXY
12-11-2012, 12:46
Може ли да ми предложите хубаво арганово масло но и достъпно ? На Икаров добро ли е ?

Знам, че много от момичетата в тази тема не са привърженички на аргановото масло на Икаров, но аз съм много доволна от него, вече не знам колко шишенца съм изразходвала. Може би е въпрос на предпочитание, как се отразява на косата, може при всеки различни отзиви да има, както например един шампоан при някои да помага, а при други- не.

JoLLiE92
12-11-2012, 12:52
Абе няма как да няма разлика в качеството, но вероятно и на Икаров ще върши все някаква работа. Както се казва - за 6 леа толкос. ;д Това на Nashi много ме впечатли листовката историята им, че фирмата всъщност са 106 марокански жени, които са разведени, вдовици или нещо такова и които без тази фирма биха гладували.

FuCKkK13
12-11-2012, 12:55
Знам, че много от момичетата в тази тема не са привърженички на аргановото масло на Икаров, но аз съм много доволна от него, вече не знам колко шишенца съм изразходвала. Може би е въпрос на предпочитание, как се отразява на косата, може при всеки различни отзиви да има, както например един шампоан при някои да помага, а при други- не.

виж... всички в темата харесваме маслата на Икаров,но въпроса е,че не са чисти масла... те помагат,но не са чисти и са доста далеч от свойствата на истинските масла,НО за цената си са добри... все пак едва ли някой очаква от масло за 3 лв. да е добро,колкото такова за 30..

PAXY
12-11-2012, 13:01
Абе няма как да няма разлика в качеството, но вероятно и на Икаров ще върши все някаква работа. Както се казва - за 6 леа толкос. ;д Това на Nashi много ме впечатли листовката историята им, че фирмата всъщност са 106 марокански жени, които са разведени, вдовици или нещо такова и които без тази фирма биха гладували.

Съгласна съм с теб. Просто изказах личното си впечатление от маслото на Икаров, защото момичето питаше за нещо достъпно. Смятам, че може да й свърши работа, ако не й понася на косата само с него, може да го прибавя в по-малки дози в маски както за коса, така и за лице. :)

PAXY
12-11-2012, 13:06
виж... всички в темата харесваме маслата на Икаров,но въпроса е,че не са чисти масла... те помагат,но не са чисти и са доста далеч от свойствата на истинските масла,НО за цената си са добри... все пак едва ли някой очаква от масло за 3 лв. да е добро,колкото такова за 30..
Явно не съм се изказала добре. Не съм имала предвид всички момичета, а някои от тях Скоро имаше мнение, че е пълен боклук, с което не бих се съгласила. Изразих мнението си за него, защото момичето иска нещо достъпно като цена. Съжалявам, ако е прозвучало като заяждане или нещо от сорта. :)

mimsssssss
12-11-2012, 13:11
Αко ползвам бадемово масло в маска ще ми се омазни ли косата? Нормална ми е, нито мазна, нито суха и не искам да я развалям.

FuCKkK13
12-11-2012, 13:48
Явно не съм се изказала добре. Не съм имала предвид всички момичета, а някои от тях Скоро имаше мнение, че е пълен боклук, с което не бих се съгласила. Изразих мнението си за него, защото момичето иска нещо достъпно като цена. Съжалявам, ако е прозвучало като заяждане или нещо от сорта. :)

ааа 8-) ама аз не се заяждам,нито го казах ( написах ?! ) с гаден тон .. просто обяснявам... и да... ако имах възможност да ползвам всички масла,които ползвам чисти.. смятай го като 100 лв. на месец ( 2-3 масла има,които редовно си ползвам) естествено че нямаше да си купувам масла за по 5 лв.,но докато съм с финансите на нашите нямам право да се оплаквам 8-) не че не давам много пари за коса,но ако тръгна и с тия + 100 лв - е.. доста са си откъдето и да го погледнеш

FuCKkK13
12-11-2012, 13:48
Αко ползвам бадемово масло в маска ще ми се омазни ли косата? Нормална ми е, нито мазна, нито суха и не искам да я развалям.

нем,просто се съобразявай с продуктите.. т.е. отношението :) примерно 3 омазняващи съставки и 3 изсушаващи

malka_sladkka
12-11-2012, 13:52
Αко ползвам бадемово масло в маска ще ми се омазни ли косата? Нормална ми е, нито мазна, нито суха и не искам да я развалям.

Не, няма. Даже е много хубаво.


Явно не съм се изказала добре. Не съм имала предвид всички момичета, а някои от тях Скоро имаше мнение, че е пълен боклук, с което не бих се съгласила. Изразих мнението си за него, защото момичето иска нещо достъпно като цена. Съжалявам, ако е прозвучало като заяждане или нещо от сорта. :)

Правилно си прочела :D Купих си го лятото и си намазах косата с него, даже не ми стигна за цялата и после като я измих нищо съвсем същата си беше, изобщо нямах проблем с отмиването. Ягодката каза, че си е мила косата не знам си колко пъти, за да се измие а тя е сложила само една супена лъжица в цяла маска, а и на други места съм го чувала това. Е, тогава какво означава? Като бях в България ползвах тези на Икаров и корените никога не ми ставаха мазни след мазане с което и да е масло, сега като се мажа с тукашните и корените ми стават супер мазни, все едно не съм се къпала 1 месец, а надолу, където ми е суха много добре ми се отразяват. Мисля, че това на Nashi e много по-икономично, няма ли да ти изнезне по-евтино да дадеш веднъж 30-40 лева вместо всяка седмица по 6-7, моето беше 7 ???

JoLLiE92
12-11-2012, 14:08
Ягодката имаше предвид , че с Nashi е станало така.
Как една СЕДМИЦА, бе, аз си бях взела на Икаров кайсиево, не арганово, щото реших като мога да си взема истинско арганово , а сега да не давам 6лв ами само 2 ;д и го имам от няколко месеца, дори наполовина не е :)

PAXY
12-11-2012, 14:29
Не, няма. Даже е много хубаво.



Правилно си прочела :D Купих си го лятото и си намазах косата с него, даже не ми стигна за цялата и после като я измих нищо съвсем същата си беше, изобщо нямах проблем с отмиването. Ягодката каза, че си е мила косата не знам си колко пъти, за да се измие а тя е сложила само една супена лъжица в цяла маска, а и на други места съм го чувала това. Е, тогава какво означава? Като бях в България ползвах тези на Икаров и корените никога не ми ставаха мазни след мазане с което и да е масло, сега като се мажа с тукашните и корените ми стават супер мазни, все едно не съм се къпала 1 месец, а надолу, където ми е суха много добре ми се отразяват. Мисля, че това на Nashi e много по-икономично, няма ли да ти изнезне по-евтино да дадеш веднъж 30-40 лева вместо всяка седмица по 6-7, моето беше 7 ???

Аз не съм оспорвала качествата на Наши, доволна съм и от него. Както казах, на всеки човек различно му действат продуктите, някои са доволни, други- не, както и ти от аргановото масло на Икаров. Но ако момичето в момента няма възможност да даде 30-40лв. за по-качествено, може да пробва по-евтиното. Възможно е да й подейства добре, но може и да не остане доволна, поне няма да е изгубила много пари. Просто всеки трябва да открие продуктите, които му действат добре на самия него. Аз действам на принципа проба - грешка. Не съм искала да се налагам на никой с нищо :) Еееех, голям диспут стана :)

FuCKkK13
12-11-2012, 14:40
Не, няма. Даже е много хубаво.



Правилно си прочела :D Купих си го лятото и си намазах косата с него, даже не ми стигна за цялата и после като я измих нищо съвсем същата си беше, изобщо нямах проблем с отмиването. Ягодката каза, че си е мила косата не знам си колко пъти, за да се измие а тя е сложила само една супена лъжица в цяла маска, а и на други места съм го чувала това. Е, тогава какво означава? Като бях в България ползвах тези на Икаров и корените никога не ми ставаха мазни след мазане с което и да е масло, сега като се мажа с тукашните и корените ми стават супер мазни, все едно не съм се къпала 1 месец, а надолу, където ми е суха много добре ми се отразяват. Мисля, че това на Nashi e много по-икономично, няма ли да ти изнезне по-евтино да дадеш веднъж 30-40 лева вместо всяка седмица по 6-7, моето беше 7 ???

добре сега каква беше тая глупост с омазняването ? всички знаем,че не са много качествени,но това дали е тежко масло или не няма никаква връзка с качеството на маслото + това дали се отмива лесно :? .... едното рициново масло дето ти е няма и 2 лв е толкова тежко и толкова омазнява.. или зехтин за 10 лв - хубав зехтин.. той също омазнява много,но и такъв за 4 лв. да си вземеш пак ще омазнява - нда.. и такъв съм ползвала,защото майка ми беше купила за салата ( има 100 вида зехтин и беше взела този точно за салата за 4 лв половинка) и пак се отми като другия зехтин....... за чистотата на маслата няма какво да спорим,но примера не беше на място

JoLLiE92
12-11-2012, 14:45
Да, не мисля че мазнотата има много връзка с качеството. :D По тая логика простото олио щеше да върши работа.

monroe999
12-11-2012, 14:54
май навлезнахте в излишни спорове, разбира се, че натуралното масло ще е по-качествено, но на Икаров са добри за цената си

PAXY
12-11-2012, 15:05
май навлезнахте в излишни спорове, разбира се, че натуралното масло ще е по-качествено, но на Икаров са добри за цената си

Правилно :)

FuCKkK13
12-11-2012, 15:18
май навлезнахте в излишни спорове, разбира се, че натуралното масло ще е по-качествено, но на Икаров са добри за цената си

е и аз това казах... иначе не спорим с лоши чувства,а просто да се уточним...

fizzyg
12-11-2012, 16:09
Абе вие добре си говорите,но правите ли си сметката,че на Икаров е 30мл за 7лв,а на Наши е 125мл за 31-2лв (зависи от салона,видимо). Защото математически погледнато :D 30мл е 4 пъти (дааже малко повече) по-малко от 125мл и като сложим тези 4 пъти по 7лв става 28лв. И какво имам предвид: не е ли по-разумно да дадете 5-6лв повече,за нещо,което знаете,че е чисто или да не ги дадете и да не получавате желаното действие? :)

FuCKkK13
12-11-2012, 16:21
Абе вие добре си говорите,но правите ли си сметката,че на Икаров е 30мл за 7лв,а на Наши е 125мл за 31-2лв (зависи от салона,видимо). Защото математически погледнато :D 30мл е 4 пъти (дааже малко повече) по-малко от 125мл и като сложим тези 4 пъти по 7лв става 28лв. И какво имам предвид: не е ли по-разумно да дадете 5-6лв повече,за нещо,което знаете,че е чисто или да не ги дадете и да не получавате желаното действие? :)

е да де,но не винаги ги имаш наведнъж парите... а и само аз ли съм виждала на Икаров за 5 лв ?

JoLLiE92
12-11-2012, 16:23
100мл е и го взех за 39 колкото е в сайта, но пак бих ги дала! Момичетата много ми се караха :D Не можела ли съм да дам 10 за кристали , вместо 40 за това нещо :D

fizzyg
12-11-2012, 16:32
Оооф,100мл ли ее :(
Ей тъкмо малко да се навия и .. 8-)

Фък,вярно,не винаги имаш парите,макар че сега като разбрах,че е 100мл.. имам ги в момента,но няма да ги дам 8-)

FreshJuice
12-11-2012, 18:38
Благодаря за отговорите :) Аз попринцип мога да си събера пари, но ще стане по Коледа а сегашното ми масло свършва и ми трябва някакъв заместител за маските :) Това на Наши от къде се купува?

malka_sladkka
12-11-2012, 18:41
Ягодката имаше предвид , че с Nashi е станало така.
Как една СЕДМИЦА, бе, аз си бях взела на Икаров кайсиево, не арганово, щото реших като мога да си взема истинско арганово , а сега да не давам 6лв ами само 2 ;д и го имам от няколко месеца, дори наполовина не е :)

Ами аз поне 2 пъти в седмицата си мажа косата с някакво масло, а това на Икаров е 30 мл, които не са ми достатъчни на мен, следователно... ако искам да се мажа всяка седмица с него, ще трябва да си го купувам всяка седмица.


добре сега каква беше тая глупост с омазняването ? всички знаем,че не са много качествени,но това дали е тежко масло или не няма никаква връзка с качеството на маслото + това дали се отмива лесно :? .... едното рициново масло дето ти е няма и 2 лв е толкова тежко и толкова омазнява.. или зехтин за 10 лв - хубав зехтин.. той също омазнява много,но и такъв за 4 лв. да си вземеш пак ще омазнява - нда.. и такъв съм ползвала,защото майка ми беше купила за салата ( има 100 вида зехтин и беше взела този точно за салата за 4 лв половинка) и пак се отми като другия зехтин....... за чистотата на маслата няма какво да спорим,но примера не беше на място


Казвам как е при мен, при мен се отмива съвсем лесно каквото и да е, от 1 път с шампоан, просто разликата е в корените ми. И с рациново масло съм се мазала и даже мога да кажа, че ми действаше много добре, в сравнение с тези на Икаров. Освен това тукашните масла са в пъти по-качествени от тези в Бг, и по-специално Икаров даже са на що-горе същите цени, даже количеството е много повече. Същите тези дето ги ползвам съм ги мяркала в бг сайтове на петорни цени, така че това с цените си е доста относително, 10 лв., което е 4 паунда за мен са си напълно нормална цена за зехтин например.
fizzyg е права, като почне да се смята излиза същото като цена, същата работа като с професионалните шампоани, балсами, маски бои и каквото се сетиш още :)
И аз не споря просто казвам какво мисля, евтиното винаги излиза по-скъпо :)

tatyanaa
12-11-2012, 20:06
Имаш ли проблеми със скалпа- дразнене, лющене, сърбеж?

да имам сърбеж и незнам какво да ползвам

JoLLiE92
12-12-2012, 03:30
Икаров поне това, което аз имам, е 55мл. :) Nashi го купих от фризьорски салон и не бих го слагала в маски, че ще свърши до края на месеца ;д Само бих си капвала по капка-две на косата :)

PAXY
12-12-2012, 07:58
Благодаря за отговорите :) Аз попринцип мога да си събера пари, но ще стане по Коледа а сегашното ми масло свършва и ми трябва някакъв заместител за маските :) Това на Наши от къде се купува?

Моето на Наши си го купих от фризьорката ми, 100мл. за 39лв. и го използвам самостоятелно. В маските си слагам от маслото на Икаров, но е имало доста случаи, когато и него съм използвала самостоятелно. Ти можеш да си вземеш за маски и други масла- бадемово, от пшеничен зародиш или нещо друго, което си харесаш. :)

PAXY
12-12-2012, 08:17
да имам сърбеж и незнам какво да ползвам

Бих те посъветвала да се отидеш при дерматолог. Преди време и аз бях така- сърбеж, дразнене, започна да ми се лющи скалпа, чак ранички по главата ми се бяха появили. Реших да си записвам час при лекар, положението беше ужасно. Един ден влизам в банята и виждам шампоана на баща ми- на Шаума, мъжки против пърхот, и се измих с него, като си помислих, че нямам какво да губя, така или иначе ще ходя при лекар. За мое огромно учудване, този шампоан ми подейства, след първото измиване се успокои скалпа, а след второто и пърхот вече нямах и косата ми спря да капе. Не знам дали и при теб ще подейства. Принципно е най- добре да се консултираш с лекар, не се знае откъде идва проблемът ти и не искам да те подвеждам, просто споделям какво се случи с мен :)

JoLLiE92
12-12-2012, 09:14
^Имаш мъжка коса :razz:
Аз съм казвала по-горе, шампоаните си ги редувам, но главно съм с Кетозал, който е медицински, защото другите ми образуват пърхот.

PAXY
12-12-2012, 10:00
^Имаш мъжка коса :razz:
Аз съм казвала по-горе, шампоаните си ги редувам, но главно съм с Кетозал, който е медицински, защото другите ми образуват пърхот.

Ха ха Голяма сладурана си! :) Наистина, не знам как така ми подейства. В началото на пролетта пак имах проблем със скалпа, но в по-лека форма. Тогава си купих пак мъжки шампоан от фризьорката ми, професионален, за чувствителен скалп и ми подейства. Сега пак съм си взела, но някакъв активиращ растежа, пак професионален мъжки, чакам да мине месец, за да му видя действието. И аз от много масови шампоани получавам пърхот, особено от тези, които съм купувала от България. Може би тук е мястото да изразя съгласие с мнението на Малка сладка, че има разлика в качеството на продуктите в Бг и в чужбина. Един и същ шампоан съм използвала /единия от Бг, а другия от чужбина/, от този от Бг не бях доволна, а от другия- бях. И на шампоана от чужбина не пишеше 'ELSEVE', а 'ELVIVE'. Дори имам и друг, на който пише 'ELVITAL' , но не знам дали ще го използвам скоро. Всичките са си на L'OREAL.

Между другото, намазах си косата с маска, но само от готовата ми смес, мързеше ме да прибавям жълтък, кисело мляко и т.н. Пък и нещо не ми действат много добре яйцата и млякото, изсушават ми косата. Ще постоя така 2-3 часа.

JoLLiE92
12-12-2012, 10:05
Много ясно, че ще са различни качествата! Виж праховете за пране и омекотителите примерно. Майка ми ходи на екскурзия в Турция и донесе едни омекотители ... то аромат ти казвам <3 Тук примерно (Варна) си имаме магазин, в който има перилни препарати и разни подобни козметики внос от чужбина.

Въпросът ми е това арганово масло сега може ли да ми слепне ако имам цъфнало или да не разчитам? :D

PAXY
12-12-2012, 10:12
Много съжалявам, че трябва да го кажа, но цъфналото няма да се слепне от каквото и масло да ползваме, ако ще и 1000лв. да сме дали. Само ножицата го оправя :)

JoLLiE92
12-12-2012, 10:22
Сега ще се къпя и Nashi-то арган на мокра коса ли да го сложа после или след сешоара и преди пресата ?? Или да я оставя да поизсъхне леко и после арган, сешоар, преса, ама така ще измръзна .. ;/ ?

PAXY
12-12-2012, 10:27
Ами аз си го слагам на мокра коса и изчаквам малко, защото пише, че задържа влагата в косъма. След това се суша със сешоара и накрая изправям с пресата.

malka_sladkka
12-12-2012, 11:32
Икаров поне това, което аз имам, е 55мл. :) Nashi го купих от фризьорски салон и не бих го слагала в маски, че ще свърши до края на месеца ;д Само бих си капвала по капка-две на косата :)

http://apteka.framar.bg/30022967/%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%B0%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD-30-%D0%BC%D0%BB-
Това беше моето, не съм виждала да имат 55 мл., иначе щях да си го взема. Аз пък бих си го слагала и в маски и вместо кристали, и за кожа, а бе за всичко. Много е хубаво аргановото масло /по принцип/.

JoLLiE92
12-12-2012, 11:37
За аргановото не споря, моето е друго и е 55мл :) То е много хубаво, ама всеки месец по 40 лв ...... ;дд мерси

malka_sladkka
12-12-2012, 11:48
Аз за това казвах, че е боклук на Икаров, не за някое друго. Ами да, много е скъпо в България, както всяко друго нещо...

JoLLiE92
12-12-2012, 11:59
Толкова мекичка да стана косата ми и се изправи само със сешоара (дръпнах я все пак малко с пресата де :cool: ) много доволно съм ^^ И обемче имам :---)

wiiwa
12-12-2012, 13:17
Момичета, днес бях да си купя арганово масло и си взех една голяма ампула '' активатор за коса с жен шен '' . Имаше ампули '' Арганово масло '' от тях имаше само една а аз нямах дребни. Продавачката каза че се слага в маски и се отмива. Другия път като ходя ще си купя. Май това бяха ампулите http://www.cbn.bg/store/OliVital-produkti-za-kosa-i-koja/Maslo-ot-Argan-BIO/flypage.tpl.html , а аз си купих такава http://cbn.bg/store/FloryVital-produkti-za-kosa/Stimulant-za-kosa-s-Jen-SHen-ampuli/flypage.tpl.html

strawberry88
12-12-2012, 13:30
Аз аргановото го слагам и след преса/накъдряне.Не се притеснявайте, няма да я омазни.Гледам, че в youtube така правят и аз пробвах и съм доволна. 8-)

monroe999
12-12-2012, 14:00
от кои кристали сте доволни? аз никога не съм ползвала и не виждам и много смисъл в тях, по-добре някое хубаво масло или нещо друго, но все пак се замислям дали за не си взема?

и да питам един глупав въпрос: домашните маски има ли проблем като се правят на малко мръсно, съвсем леко омазнена коса? 8-)

FuCKkK13
12-12-2012, 14:23
от кои кристали сте доволни? аз никога не съм ползвала и не виждам и много смисъл в тях, по-добре някое хубаво масло или нещо друго, но все пак се замислям дали за не си взема?

и да питам един глупав въпрос: домашните маски има ли проблем като се правят на малко мръсно, съвсем леко омазнена коса? 8-)
е по принцип се правят преди баня... т.е. щом някой е сметнал,че му е за миене косата значи е мръсна... т.е. естествено че може