PDA

View Full Version : Всичко за косата..vol.5



Страници : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

strawberry88
12-12-2012, 14:23
и да питам един глупав въпрос: домашните маски има ли проблем като се правят на малко мръсно, съвсем леко омазнена коса? 8-)

Не, естествено!

dulcinea17
12-12-2012, 15:06
Момичета, ползвалил ли сте това олио на Л'Ореал http://www.enzo.bg/kozmetika/loreal-professionnel/loreal-professionnel-mythic-oil-olio-za-vsichki-vidove-kosanourishing-oil-125-ml/. Кажете какво мислите?

monroe999
12-12-2012, 16:38
знаех си, че ми е глупав въпросът 8-)

FuCKkK13
12-12-2012, 16:48
знаех си, че ми е глупав въпросът 8-)

не е.. докато се науча как да си поддържам косата колко съм чела и колко глупости съм си слагала на косата,колко недоволна съм оставала,колко грешки съм правила... така че...

monroe999
12-12-2012, 17:42
следя форума от няколко месеца и точно тази тема ме вдъхнови да полагам по-специални грижи

fizzyg
12-12-2012, 17:53
Момичета, днес бях да си купя арганово масло и си взех една голяма ампула '' активатор за коса с жен шен '' . Имаше ампули '' Арганово масло '' от тях имаше само една а аз нямах дребни. Продавачката каза че се слага в маски и се отмива. Другия път като ходя ще си купя. Май това бяха ампулите http://www.cbn.bg/store/OliVital-produkti-za-kosa-i-koja/Maslo-ot-Argan-BIO/flypage.tpl.html , а аз си купих такава http://cbn.bg/store/FloryVital-produkti-za-kosa/Stimulant-za-kosa-s-Jen-SHen-ampuli/flypage.tpl.html
Амм,от аптеката ли това? :Д

Момичета, ползвалил ли сте това олио на Л'Ореал http://www.enzo.bg/kozmetika/loreal-professionnel/loreal-professionnel-mythic-oil-olio-za-vsichki-vidove-kosanourishing-oil-125-ml/. Кажете какво мислите?

И на мен ми е интересно

strawberry88
12-12-2012, 18:57
И на мен ми е интересно

Една потребителка от форумa каза, че е доволна. :D

wiiwa
12-12-2012, 18:58
fizzyg , от магазин Зара http://www.zaracosmetics.eu/main.php?module=content&cnt_id=1 :)

monroe999
12-12-2012, 20:33
докато си слагах маската колко коса падна... и докато се къпах... и след това... и като я пипам... страшно е
уж намалих пресата до 1-2 пъти месечно, сешоар само когато е наложително, правя й домашни маски

взимах си ампули на Денис няколко пъти, нанасях ги след къпане и, когато ми изсъхваше косата, в корените стоеше на клечки... не знам какво да правя, мисля да сменя пак шампоана, сега съм с Денис и маската

PeaceOfMe
12-13-2012, 08:24
От доста време използвам Стимуланта на Икаров, и наистина забелязвам малките косъмчета които ми поникнаха. Но сега започнах да го смесвам с маски, по-голямо действие ли има или обратното? :)

PAXY
12-13-2012, 09:26
От доста време използвам Стимуланта на Икаров, и наистина забелязвам малките косъмчета които ми поникнаха. Но сега започнах да го смесвам с маски, по-голямо действие ли има или обратното? :)

О, не, няма да има обратен ефект :)

PAXY
12-13-2012, 09:34
не е.. докато се науча как да си поддържам косата колко съм чела и колко глупости съм си слагала на косата,колко недоволна съм оставала,колко грешки съм правила... така че...

И аз бях така, особено докато бях "до болка изрусена", както обича да казва Джоли :) Мазала съм се с какво ли не, даже веднъж пробвах с урина (звучи потресаващо) по съвет на една позната. Абе много премеждия съм имала, ако тръгна да пиша, сигурно цял ден няма да се спра... :)

FuCKkK13
12-13-2012, 11:03
докато си слагах маската колко коса падна... и докато се къпах... и след това... и като я пипам... страшно е
уж намалих пресата до 1-2 пъти месечно, сешоар само когато е наложително, правя й домашни маски

взимах си ампули на Денис няколко пъти, нанасях ги след къпане и, когато ми изсъхваше косата, в корените стоеше на клечки... не знам какво да правя, мисля да сменя пак шампоана, сега съм с Денис и маската

спокойно... и на мен ми пада повече косата през зимата,а и съученички са споделяли че и при тях е така

FuCKkK13
12-13-2012, 11:03
От доста време използвам Стимуланта на Икаров, и наистина забелязвам малките косъмчета които ми поникнаха. Но сега започнах да го смесвам с маски, по-голямо действие ли има или обратното? :)

няма да има обратно,но стимуалнта сам по себе си е доста силен.. ако искаш маски да си правиш редувай - 1 път стумулант,1 път маска и така :)

FuCKkK13
12-13-2012, 11:04
И аз бях така, особено докато бях "до болка изрусена", както обича да казва Джоли :) Мазала съм се с какво ли не, даже веднъж пробвах с урина (звучи потресаващо) по съвет на една позната. Абе много премеждия съм имала, ако тръгна да пиша, сигурно цял ден няма да се спра... :)

урината е в крайни ситуации

FuCKkK13
12-13-2012, 12:39
аз се намазах със стимулант и ще стоя няколко часа....... да ви се оплача - от студа и вятъра освен,че ми се заплита ужасно много косата ( и наелектризира от дрехите) става и ужасно суха :( ... много се ядосвам... и сега гледам повече да слагам масла/стимулант/зехтин отколкото маски..

PAXY
12-13-2012, 12:56
То май повечето сме така...

strawberry88
12-13-2012, 13:45
и наелектризира от дрехите

И на мен така. :mad: :D

iveto32
12-13-2012, 14:15
здравейте!Препоръчайте ми нещо , да направя косата си блестяща. Когато я изправя , го няма този ефект , а много ми харесва как на някои момичета косите им стоят толкова прави и блестящи-като клечки искам точно така и моята коса. Слагам и кристали, а пресата ми е хубава-на ремингтон

fizzyg
12-13-2012, 14:55
^На мен от маските за коса (купешките,както и домапните) косата ми придобива страхотен блясък. Можеш да си вземеш една маска за коса (момичетата ще ти препоръчат Денис) и след изправяне да слагаш някакво масло в краищата.

Иначе и на мен страаашно ми се наелектрезирва..Ужасно е,плюс това,както каза фък,ми е доста суха сега :(

katii
12-13-2012, 15:29
На мен пък лятото ми е по-суха, сега много ми се наелектризира от шала... :(
Понеже снощи гледах това https://www.youtube.com/watch?v=eO3wl-7cejs&list=UUc6W7efUSkd9YYoxOnctlFg&index=1 имам няколко въпроса (става въпрос за първата прическа с фибите) :
Понеже нямам такъв спрей, лака ще свърши ли същата работа ?
Ако го направя без лак, a само на влажна коса, ще се получат пак, нали ? :D
Или пък да ми предложите някакво балсамче за оформяне на къдрици ?

FuCKkK13
12-13-2012, 15:32
здравейте!Препоръчайте ми нещо , да направя косата си блестяща. Когато я изправя , го няма този ефект , а много ми харесва как на някои момичета косите им стоят толкова прави и блестящи-като клечки искам точно така и моята коса. Слагам и кристали, а пресата ми е хубава-на ремингтон

оцет.. след като си измиеш косата обливаш с оцет разтворен във вода и НЕ отмиваш... оцета не мирише - бъди спокойна.. иначе си има такива преси,които дават блясък на косата ( една моя приятелка има такава за около 30тина лева ) иначе здравата коса има блясък... кристали или някакво спрейче също ще са ти от полза.. аз имам един за слънце т.е. с ув филтър,но се води и спрей за блясък... професионален е,за около 13-14 лв и ми стига доста.. годен е моя до 1.2013,взех го юли и още не е свършил,а се пръскам 2 пъти в седмицата т.е. след баня :)

FuCKkK13
12-13-2012, 15:33
На мен пък лятото ми е по-суха, сега много ми се наелектризира от шала... :(
Понеже снощи гледах това https://www.youtube.com/watch?v=eO3wl-7cejs&list=UUc6W7efUSkd9YYoxOnctlFg&index=1 имам няколко въпроса (става въпрос за първата прическа с фибите) :
Понеже нямам такъв спрей, лака ще свърши ли същата работа ?
Ако го направя без лак, a само на влажна коса, ще се получат пак, нали ? :D
Или пък да ми предложите някакво балсамче за оформяне на къдрици ?

1 - да
2 - ако ти е чуплива косата ще се накъдри и без стилизант
3 - някакъв активатор по-добре от балсам...

katii
12-13-2012, 15:37
Мерси за бързия отговор (:

FreshJuice
12-13-2012, 19:46
Убедихте ме да си взема аргановото масло на Наши.. Като събера пари ще огледам по салоните :) А всъщност във всеки салон ли ги има продуктите или само в тези които работят с фирмата ?
Та вчера бях намазана с масло и стоях малко, че водата се нагрява от печката и щеше да си върне температурата :D Но пак ми стана много лъскава и мекичка ^^ Искам специално да питам Мартито какви продукти използва постоянно за косата си, за да се ориентирам, че много искам здрава и дълга коса

strawberry88
12-13-2012, 19:57
А всъщност във всеки салон ли ги има продуктите или само в тези които работят с фирмата ?


Много ясно, че го има само в салоните, които работят с марката. :?

PeaceOfMe
12-13-2012, 20:17
Аз го смесвам с маски, защото ако е само той, сякаш много по-бързо ми се омазнява косата. Но ще ги правя вече отделно. :)

PAXY
12-14-2012, 12:35
http://www.zajenata.bg/%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%8F%D1%89%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-news4263.html

monroe999
12-14-2012, 21:25
да се маха тази зима вече... и на мен ми е по-суха, заплита се, наелектризира се, пада, бухва............ 8-)

FuCKkK13
12-15-2012, 08:40
да се маха тази зима вече... и на мен ми е по-суха, заплита се, наелектризира се, пада, бухва............ 8-)

аа не така ! предвидила съм много хубави снимки през зимата,да видим дали ще ги осъществя 8-)

FuCKkK13
12-15-2012, 08:43
http://www.zajenata.bg/%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%8F%D1%89%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-news4263.html
хубава е маската ( аз бих добавила и мед) но количеството трябва да е тройно 8-)

PeaceOfMe
12-15-2012, 09:02
И аз не искам зима вече, много ми е заплетена и суха косата. FuCKkK13 прави снимките и да се свършва. :D

tatyanaa
12-15-2012, 09:05
днес си купих тези ампули за косопад http://www.multipharm.eu/product/284/vichy-dercos-aminexil-pro-vishi-ampuli-protiv-kosopad-za-zheni-nova-formula-20br-podarak-10br.html , аптекарката ми ги препоръча , ще ги използвам известно време и ще споделя мнение :) а като става на въпрос първоначално по 1 или по 1/2 ампула да слагам и в продължение на колко време :))

FuCKkK13
12-15-2012, 09:10
И аз не искам зима вече, много ми е заплетена и суха косата. FuCKkK13 прави снимките и да се свършва. :D
аа не ;д през пръсти няма да са хубави ;д

YSMF
12-15-2012, 11:51
Напоследък косата ми е адски наелектризирана :Х Нямам си на идея какво да правя. Отделно си търся шампоан за боядисана коса, спряла съм се на Лакме, Лореал и Шварцкопф. Кой да избера според вас?

PAXY
12-15-2012, 13:02
днес си купих тези ампули за косопад http://www.multipharm.eu/product/284/vichy-dercos-aminexil-pro-vishi-ampuli-protiv-kosopad-za-zheni-nova-formula-20br-podarak-10br.html , аптекарката ми ги препоръча , ще ги използвам известно време и ще споделя мнение :) а като става на въпрос първоначално по 1 или по 1/2 ампула да слагам и в продължение на колко време :))

Аз ги използвах миналата година и бях доволна. Слагах си по една ампула след всяко измиване на косата. Използвах ги в продължение на месец, месец и половина някъде.

PAXY
12-15-2012, 13:22
Напоследък косата ми е адски наелектризирана :Х Нямам си на идея какво да правя. Отделно си търся шампоан за боядисана коса, спряла съм се на Лакме, Лореал и Шварцкопф. Кой да избера според вас?

От Лакме нямам наблюдения, от Лореал общо взето съм доволна, също така професионалните шампоани на Шварцкопф ми харесват, но масовите- не. Но нали знаеш- при всеки се отразяват различно, не мога конкретно да предложа, споделям ти на мен кое ми е действало добре :)

YSMF
12-15-2012, 14:21
И на мен масовите на Ш. не ми харесват, бях получила страхотен пърхот от един. :(
Чудя се между тези http://zlatnaribka.com/shampoan-za-boqdisana-kosa-lakme-color-stay-100-ml-99-2790.html
http://zlatnaribka.com/shampoan-za-boqdisana-kosa-loreal-couleur-botanique-serie-nature-250-ml-99-3670.html
http://zlatnaribka.com/shampoan-bez-sulfati-za-boqdisana-kosa-schwarzkopf-color-save-shampoo-250-ml-99-3492.html
http://zlatnaribka.com/shampoan-za-boqdisana-kosa-loreal-delicate-color-250-ml-99-1423.html
Доволна съм от нещата на Шварцкопф, но този шампоан не съм го ползвала. На Лакме неща съм нямала. От Лореалските не съм впечатлена.

PAXY
12-15-2012, 14:43
И на мен масовите на Ш. не ми харесват, бях получила страхотен пърхот от един. :(
Чудя се между тези http://zlatnaribka.com/shampoan-za-boqdisana-kosa-lakme-color-stay-100-ml-99-2790.html
http://zlatnaribka.com/shampoan-za-boqdisana-kosa-loreal-couleur-botanique-serie-nature-250-ml-99-3670.html
http://zlatnaribka.com/shampoan-bez-sulfati-za-boqdisana-kosa-schwarzkopf-color-save-shampoo-250-ml-99-3492.html
http://zlatnaribka.com/shampoan-za-boqdisana-kosa-loreal-delicate-color-250-ml-99-1423.html
Доволна съм от нещата на Шварцкопф, но този шампоан не съм го ползвала. На Лакме неща съм нямала. От Лореалските не съм впечатлена.

След като си доволна от нещата на Шварцкопф, можеш да пробваш този без сулфатите. Пък ако искаш, рискувай и с Лакме... :)

strawberry88
12-15-2012, 14:53
И на мен масовите на Ш. не ми харесват, бях получила страхотен пърхот от един. :(

Аз не от един, а от няколко техни от масовите и вече спрях да си ги купувам. :D

lqlq89
12-16-2012, 04:59
Аз днес пак ще си правя маска с мас, жълтък, ракия, оцет, бадемово масло. Миналия път бях много довлна от маста, изми ми се идеално само с вода.

JoLLiE92
12-16-2012, 05:59
Кои са масовите на Шварцкопф? За Глис и Шаума се сещам, Глис са хубави, Шаума също ми действат добре някои от тях. Има други прехвалени шампоани, които ми действат ужасно :D Хората само се оплакват от Гарние, на мен Фруктис слийк&шайн ми е от любимите. Явно си е до коса :D

PAXY
12-16-2012, 06:45
Наистина си е до коса... :) Чудя се днес каква маска на косата да си направя, може би ще си смеся маслата, с които разполагам в момента, + малко мед... Вчера мислех да си купувам авокадо, но забравих...

strawberry88
12-16-2012, 08:47
Оо, добре че ми напомни. :D И аз ще си купувам авокадо и половината ще по използвам за косата, а другата половина за лицето. 8-) За косата ще добавя към него жълтък и зехтин.

FuCKkK13
12-16-2012, 10:06
аз се чудя дали да не си наклепам косата със банан + стимулант.... ама с измиването не знам как ще се разберем 8-)

titinkaa
12-16-2012, 10:43
После ще си правя маска за коса,ще сложа:кисело мляко,жълтък,малко ракия,хума,стимуланта на икаров,кафе.

strawberry88
12-16-2012, 11:04
Аз мисля ваканцията пак да почвам с маските, защото доста време не съм си правила.Нямах никакво време.

FuCKkK13
12-16-2012, 12:00
така.. не знам за отмиването,но тая маска още със слагането ме изтормози и все пак мисля,че е уникална маска... трябваше и мед да добавя,но нищо - другия път.. иначе понеже гадно се нанася,а и отмива както разбрах ще я правя 1 път в месеца или на 2 месеца...

FuCKkK13
12-16-2012, 12:01
Аз мисля ваканцията пак да почвам с маските, защото доста време не съм си правила.Нямах никакво време.

аз като нямам време си купувам стимулант на икаров..... мажа се за няма и 5 мин и стоя докато уча ( 1 час средно някъде) и отмивам... така не си губя времето

fizzyg
12-16-2012, 12:23
Ох,аз пък днес трябваше да си направя маска,но имам още за учене и докато се наплескам ..
И реших,че няма да правя днес. :D

chocolatte96
12-16-2012, 12:42
Здравейте, момичета !
Отдавна не бях дала отчет.. :D
Косата ми е нацъфтяла ужасно от прекаленото изправяне през последните седмици, но ще си трая още седмица -две и ще се подстрижа след ваканцията, че заради празниците пак ще ми се налага да я горя... Иначе не използвам преса или маша често :D
Но си взех шампоан с живи кристали, който е против накъсване и двойни връхчета, балсам на Elseve Anti-casse - пак против накъсване и цъфтеж, рициново масло за маските и масло от жожоба на Икаров. Имам маската на Денис - с жълтата капачка. Омръзна ми от кристали и си поръчах серум за сухи краища на Avon.. Не очаквам чудеса,де :D Имам си и стимулант на Икаров и ми се струва, че малко прекалявам, но и без това стимуланта ми е на свършване...
Пия и Геритамин Нео от около 25 дена някъде...

Към 10 часа си направих маска със стимулант, рициново масло, масло от жожоба, мас и ракия... Мислех да сложа и жълтък, но мирише страшно много...та, след малко ще се къпя.. отдавна не бях стояла толкова време с маска..

От балсама на Елсев съм доволна..Ползвала съм и шампоана и косата ми става мекичка, но си купих този с живи кристали и аз не знам защо... :D Косата ми става някак си твърда, обаче се измих с нея само веднъж така че не мога да реша дали е боклук или не :D Мисля, че пишеше BioOil на шампоана, а и има такава марка кристали и маска :D

Мама е поръчала от Avon шампоан и маска с арганово масло.. има и арганово масло пак от Ейвън... за цената си е добре де :D Имаме и на орзен шампоан и балсам :D
Много продукти-много боклуци ..... Кой от кой по-боклук и аз не знам :D :d

chocolatte96
12-16-2012, 13:28
С шампоана пак беше същата работа.. Очаквах, че понеже е с живи кристали ще прави косата ми по-мека, а стана обратното... И толкова се бях намазала :D Отмих маската с този шампоан, а втория път използвах шампоана с аргановото масло.. Поне не ми направи косата твърда, но и много се пенеше, така че се усъмних в състава и ...
Може ли някой да ми каже дали има многоо вредни съставки в шампоана с уж живи кристали, че аз не разбирам много от тия неща.. Ето го и състава:
Aqua,Sodium C10-16 Pareth Sulfate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Silicone, Quaternium-16, Undeceth-11, Butyoctanol, Undeceth-5, Cocamide DEA, Styrene/Acrylates Copolymer, Panthenol, Parfum, Citric Acid, Methylchloroisothzolinon, Methylisothiazolinone
Струва ми се, че има хиляди вредни съставки.. :/

FuCKkK13
12-16-2012, 15:10
ей сега влизам в банята... пожелайте ми успех с отмиването 8-)

FuCKkK13
12-16-2012, 15:57
не че нещо ама си връщам думите за маската 8-) не си я правете освен ако в следващите 2 дни не ви е позволено да ходите с банан в косата... или си я правете рано,за да може да влезете 2-3 пъти в банята.. ндам

lqlq89
12-16-2012, 16:03
^^ Късмет.
Аз и този път мас-та си я измих много лесно.
А, да попитам как се обезсолява? Бях чела из разни теми, че трябва. Тъй като сега баба ще купува и не я знам каква ще е.

fama
12-16-2012, 16:33
Здравейте, момичета. Много хубава тема сте си направили , надявам се и да можете да ми помогнете в търсенето ми за точната маска . Такаа.. косата ми е много лесно омазняваща се , просто не знам защо. Мия я през един -два дена с шампоан на Балеа за обем + балсам с араганово масло от Ейвън , като него го слагам на краищата долу, защото ми казаха че не трябвало да слагам в корените , заради ббързото омазняване .. Всеки ден се изправям и тя почва да окапва и ако можете да ми препоръчате и нещо за това, отделно преди да мина с пресата мажа цялата коса с някакъв балсам от Орифлейм за Hair proteccion , уж да я предпазва от изгаряне. На първия ден е добре , на следващия вече мазна и ме сърби и подлудява. Моля наистина ако знаете някакво решение на тези мои проблеми , пишете защото вече не издържам “:(

lqlq89
12-16-2012, 16:45
Нещо за чувствителен скалп може би трябва да си вземеш, но медецинско. Или пък от тези сайтове за професионални шампоани, балсами, маски и тн:
http://zlatnaribka.com/
www.angelcosmetics.bg

katii
12-16-2012, 16:49
fama ,
Първо смени шампоана! Не знам какъв да ти предложа, защото никога не съм била с мазна коса, но съм сигурна, че момичетата тук ще ти помогнат да си избереш. Прави си маски с хума и също така можеш да си вземеш масло от гроздови семки, чела съм, че е подходящо за мазни коси. Не си мий косата толкова често. Щом на втория ден ти е мазна, я вържи и опитай да издържиш поне още един ден. Cъщо така намали пресата (:

lqlq89
12-16-2012, 16:55
И моята коса е мазна. Няма как да не се мие всеки или през ден, кофти е да ходиш с мазна коса. Моята издържа 2-3 дни само когато и сложа вафлички в корените. А за шампоана и аз не съм си намерила моя, ползвала съм за ежедневна употреба, за мазна коса, като се започне от тези по 4-5лв до тези от 30. Прави си домашни маски за мазна коса, главно се състоят от жълтък, кисело мляко и хума.

strawberry88
12-16-2012, 17:12
Абе да ви кажа шампоаните на всеки действат различно, така че трябва да пробвате.Аз вече намерих моя шампоан. :D :grin:
fama, НЕ се изправяй всеки ден, ще останеш без коса накрая. ;x

Ellie1
12-16-2012, 17:12
искам да попитам за бързо омазняваща се коса какво да се направи?

strawberry88
12-16-2012, 18:21
искам да попитам за бързо омазняваща се коса какво да се направи?

-да не я миеш всеки ден
-да не използваш шампоани за мазна коса, защото са много агресивни и я изсушават и така почва да произвежда още повече себум
-да не я пипаш постоянно
-масло от гроздови семки в корените
-домашни маски, съдържащи хума, лимон и общо взето повече изсушаващи съставки, отколкото овлажняващи
-предполагам знаеш, че балсамът, спрей-балсамът и маските се слагат САМО в краищата и никога в корените
-от пяна, лак и всякакви такива се омазнява по-бързо също, а и са вредни...гледай да не ги използваш често
-докато косата ти свикне така да я миеш през 2-3 дена ще си е мазна и не я мий, а я прави на плитки или кокове
-може да пробваш и сух шампоан

Ellie1
12-16-2012, 18:27
много ти благодаря, ще пробвам :)

strawberry88
12-16-2012, 18:30
Моля.Трябва постоянство :D резултата няма да е моментален ... успех. :)

fama
12-16-2012, 19:01
Сега ли да вляза да се изкъпя или утре преди училище , според вас кое ще е по-добре? И някаква маска да спретна сега да ми препоръчате, само нямам хума . :(

strawberry88
12-16-2012, 19:06
Сега ли да вляза да се изкъпя или утре преди училище , според вас кое ще е по-добре? И някаква маска да спретна сега да ми препоръчате, само нямам хума . :(

Искаш съвет от нас кога да се изкъпеш? :lol:
Според мен вече е късно за маски.Лягай си най-добре.А и с маската трябва да се седи най-малко половин час...мдаа, лягай си, защото утре няма да можеш да станеш.Ти пък сега ли се сети да си правиш маски?Точно в неделя след 22 часа .. :D

FuCKkK13
12-16-2012, 19:09
Сега ли да вляза да се изкъпя или утре преди училище , според вас кое ще е по-добре? И някаква маска да спретна сега да ми препоръчате, само нямам хума . :(

ако може утре по-добре утре.. а утре си направи маска с хума - точно ще си купиш... можеш хума + оцет,хума + кисело мляко, хума + сок от лимон,хума + кисело мляко + жълтък.. ей такива

FuCKkK13
12-16-2012, 19:10
Сега ли да вляза да се изкъпя или утре преди училище , според вас кое ще е по-добре? И някаква маска да спретна сега да ми препоръчате, само нямам хума . :(

ако може утре по-добре утре.. а утре си направи маска с хума - точно ще си купиш... можеш хума + оцет,хума + кисело мляко, хума + сок от лимон,хума + кисело мляко + жълтък.. ей такива

fama
12-16-2012, 19:13
Абсурд да остана утре през целия ден с тая коса :D никакъв шанс , най-вероятно сега ще си я измия и утре ще си купя хума и ще знам за вдругиден :D От аптеките се купува нали?

strawberry88
12-16-2012, 19:18
Абсурд да остана утре през целия ден с тая коса :D

Тогава защо ни питаш?А и може да я измиеш преди училище. ;x :?

FuCKkK13
12-16-2012, 19:21
Абсурд да остана утре през целия ден с тая коса :D никакъв шанс , най-вероятно сега ще си я измия и утре ще си купя хума и ще знам за вдругиден :D От аптеките се купува нали?

дам.. а да.. сега зимата се носят шапки.. можеш някоя във връзка с тоалета,когато ти е гадна косата.. връзваш я,слагаш шапка и готово.. естествено не като ти е много зле косата де,но на 2рия ден примерно ? така ще стигнеш до 3 дни,а 3 дни не са малко :)

fama
12-16-2012, 19:23
Именно аз затова се чудя кое би било по-добре- сега или утре преди училище. Но както казах, ще я измия сега и утре ще отида да потърся хума , и да мога да почна да правя маски . А иначе имам рициново масло , което си го слагам на миглите , мога ли да го използвам и за косата и по ккакъв начин ?

smile12345
12-16-2012, 21:08
а аз искам да попитам какво да правя с много изтощената си и супер тънка и рядка коса...има ли някакъв начин да я подхраня и да се подобри поне малко състоянието и..?

strawberry88
12-16-2012, 21:20
А иначе имам рициново масло , което си го слагам на миглите , мога ли да го използвам и за косата и по ккакъв начин ?

Ем както всички останали масла-добавяш го към маски или самостоятелно.

Ran
12-17-2012, 10:48
Някой да ми каже някакви подробности за сухия шампоан? Също така кой е най-добрия, който сте ползвали?
Наскоро косата ми започна да се омазнява много бързо, но майка ми почна да купува шампоани за мазна коса и сега съм много доволна. Мия си косата на 3 или 4 дена, което е доста защото ми е някъде 4-5 сантиметра под гърдите.
Единственият ми проблем е, че бретона ми се омазнява много бързо, а не искам да го дигам, защото не се харесвам без него. Всеки ден ми се налага да го мия, понякога през ден, но тогава изглежда леко мазен. Някой да има някакви предложения как да се справя с този проблем?

FuCKkK13
12-17-2012, 11:17
Именно аз затова се чудя кое би било по-добре- сега или утре преди училище. Но както казах, ще я измия сега и утре ще отида да потърся хума , и да мога да почна да правя маски . А иначе имам рициново масло , което си го слагам на миглите , мога ли да го използвам и за косата и по ккакъв начин ?
НЕ ! рициновото масло е доста тежко масло и е повече за сухи коси,а твоята е мазна

Ellie1
12-17-2012, 11:21
аз ползвах известно време http://www.google.bg/imgres?q=balea+trend+it+up&um=1&hl=bg&sa=N&tbo=d&biw=1280&bih=909&tbm=isch&tbnid=Q_oXGb5mSv2heM:&imgrefurl=http://www.andazelenca.com/2011/09/review-balea-trend-it-up-dry-shampoo.html&docid=2J_TfxNE71P29M&imgurl=http://2.bp.blogspot.com/-IIVeXiFDpjg/ToIRIgFdpLI/AAAAAAAAFGc/LHjyJ8vY-7M/s1600/balea-sampon-uscat-dm.png&w=400&h=532&ei=-Q3PUPiXI8vIsgaR1IGoDg&zoom=1&iact=rc&dur=675&sig=106607792020979926804&page=1&tbnh=154&tbnw=116&start=0&ndsp=41&ved=1t:429,r:9,s:0,i:112&tx=53&ty=47

Ellie1
12-17-2012, 11:23
да ви попитам нещо за по-бърз разтеж на косата което да добавям към домашни маски (косата ми е бързоомазняваща се )

FuCKkK13
12-17-2012, 11:33
да ви попитам нещо за по-бърз разтеж на косата което да добавям към домашни маски (косата ми е бързоомазняваща се )

тривитаминол + хума + др изсушаващи съставки

Ellie1
12-17-2012, 11:35
благодаря :)

marrcandy
12-17-2012, 11:42
Какво е тривитаминол.?

wiiwa
12-17-2012, 21:57
Какво е тривитаминол.?

http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=754

Аз в неделя успях да си направя маска, но стоях много малко с нея. Сега през ваканцията ще правя маски. Ще трябва да си купя тривитаминол, още няколко ампули аграново масло и бадемово масло за след баня ще слагам ампули с жен шен.


Имам предложение- да открием другата тема /вол6/ с снимки на косите ни. Препоръчително е повече хора да дадат снимки и така в следващите волове ще сравняваме. Съгласни ли сте ? :)

marrcandy
12-18-2012, 06:43
Добре време е за историята на косата ми защото имам нужда от помощ.
На 18 години съм. Боядисвам се от 13 годишна,била съм руса,черна,пак руса,лилава,синя,червена,ес тествено имах дълга коса едно време,но вече не. Дори имам чувството ,че не ми расте вече. В от 2 години си седа с една и съща прическа,а не съм ходила на фризьор. Изправях я всеки ден и я къпех всеки ден.Косата ми е доста тънка,къса се лесно,и расте бавно.
Отидох на фризьор,отрязаха ми изгорялото от косата някъде 5-8 см,боядисах се моя си цвят,но не знам с какво да се мажа,маски дори шампоани,каквото и да е само да има надежда да се оправи. Доста по-добре е от преди,но искам да стане съвсем здрава. Знам ,че ще мине време и съм готова да чакам. Доста бързо м се омазнява косата,къпя я през ден. Моля ви кажете ми с какво да я мажа .

malka_sladkka
12-18-2012, 09:29
^ За омазняването пробвай сух шампоан, временно решение, докато спре да ти се омазнява. Мажи я по дължината със зехтин или някакво друго масло, ако искаш може и маска от жълтък, мед, зехтин, бадемово масло/жожоба/пшенично/кокосово. Ако я изправяш с преса или я сушиш си вземи термозащитен спрей. Вземи си хубав шампоан и гледай много много да не я третираш. За да стане напълно здрава мисля, че трябва да израсте цялата. Колко ти е дълга сега?

FuCKkK13
12-18-2012, 10:33
http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=754

Аз в неделя успях да си направя маска, но стоях много малко с нея. Сега през ваканцията ще правя маски. Ще трябва да си купя тривитаминол, още няколко ампули аграново масло и бадемово масло за след баня ще слагам ампули с жен шен.


Имам предложение- да открием другата тема /вол6/ с снимки на косите ни. Препоръчително е повече хора да дадат снимки и така в следващите волове ще сравняваме. Съгласни ли сте ? :)
аз още преди мислех да предложа,но нито ви пазя снимките нито излиза :? .. т.е. много неща съм писала в първи пост,но не излиза всичко и се дразня...

wiiwa
12-18-2012, 11:09
Ами тогава може на 1вия пост да не слагаш никакви снимки а само да пишеш и бързо да направиш и втори пост с снимките на косите ни и ако искаш да добавиш някаква друга. Няма проблем, че не ги пазиш, ще качим нови. Който иска де. :)

fizzyg
12-18-2012, 11:13
Добре време е за историята на косата ми защото имам нужда от помощ.
На 18 години съм. Боядисвам се от 13 годишна,била съм руса,черна,пак руса,лилава,синя,червена,ес тествено имах дълга коса едно време,но вече не. Дори имам чувството ,че не ми расте вече. В от 2 години си седа с една и съща прическа,а не съм ходила на фризьор. Изправях я всеки ден и я къпех всеки ден.Косата ми е доста тънка,къса се лесно,и расте бавно.
Отидох на фризьор,отрязаха ми изгорялото от косата някъде 5-8 см,боядисах се моя си цвят,но не знам с какво да се мажа,маски дори шампоани,каквото и да е само да има надежда да се оправи. Доста по-добре е от преди,но искам да стане съвсем здрава. Знам ,че ще мине време и съм готова да чакам. Доста бързо м се омазнява косата,къпя я през ден. Моля ви кажете ми с какво да я мажа .


Алкохол и цигари силно се надявам да не употребяваш,защото и те имат влияние. НЕ я къпи през ден,а например докато свикнеш можеш да намалиш на 4 пъти в седмицата,после на 3 и така,тя няма да се омазнява като е свикнала на периода от няколко дни. Шампоан..професионален най-добре,за суха и изтощена коса; вместо балсам направо маска купувай,за да е по-подхранващо действието;термозащитни продукти и подобни; но после ще говорим за специални продуктти,сега основното..
Домашни маски с повече масла (зехтин,бадемово,пшенично), ълтъци и всякакви подхранващи неща.
Няма да я третираш много често,поне докато се пооправи малко.. Видима разлика ти ще видиш,само трябва постоянство и желание :)

YSMF
12-18-2012, 11:38
В рибката имат промоция: Днес е денят на супер подаръците!

С всяка поръчка днес получавате подарък ароматна свещ Loreal, олио Macadamia 10 мл, комплект 5 мостри Macadamia, гребен с вградено масло Macadamia, купа за боядисване Inoa, шампоан Lorel 100 мл. или стилизиращ продукт в мини опаковка.

strawberry88
12-18-2012, 11:54
^Ароматна свещ ли? :shock: Якоо :D не за коса ама...

YSMF
12-18-2012, 12:00
Преди малко направих поръчка, отделно има избор от доста мостри, аз си избрах тази на маската Макадамия.

FuCKkK13
12-18-2012, 15:08
В рибката имат промоция: Днес е денят на супер подаръците!

С всяка поръчка днес получавате подарък ароматна свещ Loreal, олио Macadamia 10 мл, комплект 5 мостри Macadamia, гребен с вградено масло Macadamia, купа за боядисване Inoa, шампоан Lorel 100 мл. или стилизиращ продукт в мини опаковка.
може ли да дадеш линк къде точно го пише това,че аз ги намирам по отделно и то пише важи до 2 ноември 2012 и едва ли е това..

fizzyg
12-18-2012, 15:13
В страницата им във Фейсбук:
https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=511593668873460&set=a.250690574963772.65124.199397213426442&type=1&theater

FuCKkK13
12-18-2012, 15:58
Преди малко направих поръчка, отделно има избор от доста мостри, аз си избрах тази на маската Макадамия.

а как направи поръчката ? директно от сайта ли ? и аз мисля да си поръчам нещо...

YSMF
12-18-2012, 16:31
Да.

FuCKkK13
12-18-2012, 16:49
Да.

и аз.. да видим какво ще ми се падне.. а ти какво поръча ?

Психея
12-18-2012, 16:52
момичета, и аз реших да споделя своя опит с косата си.Принципно тя е гъста и чуплива и много...суха. Пробвала съм какви ли не маски и мазила през годините, но като си дадох сметка най-доволна съм от гребена си(говоря за дълготрайно въздействие), който е от истински рог. Бях чувала, че тези гребени абсорбират излишната мазнина като я разпределят равномерно по косъма и косата не се омазнява така видимо, а и не я късат, а за мен това е важно, защото е суха и се късаше бързо. А и след ресането се прави масаж на кожата на главата.Моят гребен си го поръчах преди 4 години и не е мръднал. Жалко че много пренебрегваме не само какво ядем , а и с какви материали се решим.

FuCKkK13
12-18-2012, 17:07
момичета, и аз реших да споделя своя опит с косата си.Принципно тя е гъста и чуплива и много...суха. Пробвала съм какви ли не маски и мазила през годините, но като си дадох сметка най-доволна съм от гребена си(говоря за дълготрайно въздействие), който е от истински рог. Бях чувала, че тези гребени абсорбират излишната мазнина като я разпределят равномерно по косъма и косата не се омазнява така видимо, а и не я късат, а за мен това е важно, защото е суха и се късаше бързо. А и след ресането се прави масаж на кожата на главата.Моят гребен си го поръчах преди 4 години и не е мръднал. Жалко че много пренебрегваме не само какво ядем , а и с какви материали се решим.

за яденето не съм съгласна - никога не съм пренебрегвала това,което ям.. може в седмицата да изям 1 голям чипс,но за тия 7 дни колко плодове съм изяла и колко други полезни неща... иначе за ресането - ако полагаш грижи ресането е като миенето на косата.. ако не си скубеш половината коса не е толкова фатално

Ellie1
12-18-2012, 17:14
да ви попитам какво мога да комбинирам с Икаров стимулант ?

FuCKkK13
12-18-2012, 17:31
да ви попитам какво мога да комбинирам с Икаров стимулант ?

той е достатъчен...с вс

monroe999
12-18-2012, 17:33
от известно време си правя маска от жълтък, лъжица-две мед, около 2 лъжици кисело мляко и сипвам малко масло от пшеничен зародиш на Икаров
обаче маската ми става доста течна и като я нанеса на косата, втривам хубаво, ама пак се разтича, малко след като я сложа и почва да теме от тук от там, а стягам хубаво с торбичка и отгоре кърпа... съвети?

strawberry88
12-18-2012, 17:37
^Слагай хума да става по-гъста.

monroe999
12-18-2012, 17:41
достатъчно изсушаващи съставки има и без хумата, иначе и на мен това ми мина през главата първо

Ellie1
12-18-2012, 18:45
а икаровия стимулант освен че е за подхранване стимулира ли разтежа на косата ?

YSMF
12-18-2012, 19:17
и аз.. да видим какво ще ми се падне.. а ти какво поръча ?

Нещата ги има в новите козметечни похождения :)

monroe999
12-18-2012, 19:18
да, стимулантът помага да растежа

strawberry88
12-18-2012, 19:38
а икаровия стимулант освен че е за подхранване стимулира ли разтежа на косата ?

Питаш дали СТИМУЛАНТА ЗА КОСА на Икаров (точно това си пише на кутийката) дали стимулира растежа на косата??? :razz: :razz:

Психея
12-18-2012, 19:40
Безспорно плодовете са полезни, стига да не са прекомерно пръскани с пестициди и консерванти, за да издържат при вноса в страната, каквито са повечето плодове на пазара. А за ресането или по-точно с какво се извършва, е от съществено значение особено при мазна коса или тънка и без блясък, защото натрупващата се мръсотия в косата от околната среда се отстранява много по-ефикасно с гребен от рог, слонова кост или четка от свински косми. Що се касае до маските..те имат поддържаща роля-никоя коса не е ставала по-гъста с някоя маска, това няма как да стане, защото е генетично заложено.

Ellie1
12-19-2012, 06:12
питам защото един ми казва че е за подхранване само, а друг за нещо друго и така.

marrcandy
12-19-2012, 07:15
Алкохол и цигари силно се надявам да не употребяваш,защото и те имат влияние. НЕ я къпи през ден,а например докато свикнеш можеш да намалиш на 4 пъти в седмицата,после на 3 и така,тя няма да се омазнява като е свикнала на периода от няколко дни. Шампоан..професионален най-добре,за суха и изтощена коса; вместо балсам направо маска купувай,за да е по-подхранващо действието;термозащитни продукти и подобни; но после ще говорим за специални продуктти,сега основното..
Домашни маски с повече масла (зехтин,бадемово,пшенично), ълтъци и всякакви подхранващи неща.

Няма да я третираш много често,поне докато се пооправи малко.. Видима разлика ти ще видиш,само трябва постоянство и желание :)

Не пуша и не пия някъде от година.избрах спорта пред тях. :)
Препоръчай ми маска,ама с точните съставки.моляяяя
А от толкова много масла няма ли да се омазнява още повече?
Сори за въпроса ама съм много незапозната с тези неща :)

marrcandy
12-19-2012, 07:19
^ За омазняването пробвай сух шампоан, временно решение, докато спре да ти се омазнява. Мажи я по дължината със зехтин или някакво друго масло, ако искаш може и маска от жълтък, мед, зехтин, бадемово масло/жожоба/пшенично/кокосово. Ако я изправяш с преса или я сушиш си вземи термозащитен спрей. Вземи си хубав шампоан и гледай много много да не я третираш. За да стане напълно здрава мисля, че трябва да израсте цялата. Колко ти е дълга сега?
До раменете ми е. Ползвам такъв спрей но не знам колко помага,май трябва да го сменя.препоръчай ми шампоан :)

FuCKkK13
12-19-2012, 10:40
Безспорно плодовете са полезни, стига да не са прекомерно пръскани с пестициди и консерванти, за да издържат при вноса в страната, каквито са повечето плодове на пазара. А за ресането или по-точно с какво се извършва, е от съществено значение особено при мазна коса или тънка и без блясък, защото натрупващата се мръсотия в косата от околната среда се отстранява много по-ефикасно с гребен от рог, слонова кост или четка от свински косми. Що се касае до маските..те имат поддържаща роля-никоя коса не е ставала по-гъста с някоя маска, това няма как да стане, защото е генетично заложено.
нито с гребен...

FuCKkK13
12-19-2012, 10:41
питам защото един ми казва че е за подхранване само, а друг за нещо друго и така.

ми щом подхранва дали няма да ти расте по бързо косата :?

YSMF
12-19-2012, 11:22
Мен пак ме прихвана нещо и пак ми се прииска да си направя бретон и това при положение, че август го отрязах и пропищях колко съм гадна. Ще чакам да ми мине... иначе към 17 трябва да ми дойдат нещата от рибката, ако някой вчера си е поръчал да каже какъв подарък е взел :)))

strawberry88
12-19-2012, 11:36
Аз веднъж си направих бритон.Не се харесах изобщо.След много време порастна и пак ме прихвана да си направя бретон.Пак е ужасен.Вече порастна малко де , но не се е изравнил с другата коса.Вече никога няма да си направя бритон. :D :D

marilyn
12-19-2012, 11:39
^^ Това ми напомня как преди време отидох при друга фризьорка, защото моята я нямаше. Бретон нямах, не се харесвам и не съм и искала, просто исках да ми скъси леко бретона (който е пуснат дълъг де, разбирате ме) и да ми отреже връхчетата... е тя ми направи бретон до веждите... беше накъв ад докато порасне...

malka_sladkka
12-19-2012, 12:01
До раменете ми е. Ползвам такъв спрей но не знам колко помага,май трябва да го сменя.препоръчай ми шампоан :)

Забравих да кажа за аргановото масло, даже мисля да си взема скоро и да го използвам вместо кристали и термозащитен продукт, нали казват, че имал термозащитни свойства :D До раменете не е много, но пак ще трябва доста да почакаш поне година, за да можеш да отрежеш най-изгорялото... Даже, ако можеш сега още по-добре. Шампоан не мога да ти препоръчам, но си вземи професионален от фризьорски салон, например за мазни корени и сухи краища.

YSMF
12-19-2012, 12:19
Такааа, дойдоха нещата от рибката. Подаръка ми е мини лак за коса на Лореал със степен на фиксация 5. Съвсем изключих, че съм си взела и една ампула ботокс.
И тоя бритон много ме мъчи, хем искам да пробвам, хем значи че кожата ми е мазна и ще стане гадно, хем го искам. Сама се вкарвам в проблеми. ;д

strawberry88
12-19-2012, 12:36
И аз имам такава апмула ботокс на Лореал, но си седи.Не съм я ползвала.Леля ми я подари. :D Аз мислех, че е за зрели коси, но тя каза, че за всяка възраст ставала.А и как се ползва точно не знам.Може някой път да пробвам. ;д

FuCKkK13
12-19-2012, 15:32
здравейте,аз се намазах с кисело мляко + оцет в корените и по дължината стимулант... ще стоя докато не ни дойдат гостите т.е. около 1 час ;д

YSMF
12-19-2012, 19:28
Леля ми ми отряза нацъфтялото, сбогувах се с 5 см. коса. Ако не получа реакция от Иноа-та ще се боядисам в петък. :)

monroe999
12-19-2012, 19:39
та предложения с какво да си сгъстя маската, освен хума, защото много изсушава 8-)

FuCKkK13
12-20-2012, 08:24
та предложения с какво да си сгъстя маската, освен хума, защото много изсушава 8-)

просто повечко масла.. иначе с какао/кафе

katii
12-20-2012, 17:52
Отзиви за този шампоан http://zlatnaribka.com/shampoan-macadamia-rejuvenating-shampoo-300-ml-498-3860.html#.UNNcSHddZyt ?!

Препоръчайте ми хубав термозащитен продукт, който да не прави косата твърда и на клечки.
Имах един на Syoss - УЖАСЕН!
Ще си взема и арганово масло (на Икаров обаче, защото сега нямам пари за по-хубаво) но не мисля, че то ще ми предпази косата кой знае колкo от пресата, затова искам и термо продукт. :D
Аа, да :D и Миосотис маската ми свърши. Мисля да пробвам на Denise.

YSMF
12-20-2012, 21:05
За шампоана на Макадамия не мога да помогна. Аз съм с този на Чи, предпазва, но сякаш и малко слепва косата. Много момичета тук имат термо защита на Лакме.

PeaceOfMe
12-20-2012, 22:12
Косата ми е пораснала много от Стимуланта на Икаров. Знам, че не ви интересува но трябваше да си излея щастието някъде. :D :D :D

strawberry88
12-21-2012, 09:09
Много момичета тук имат термо защита на Лакме.

Всъщност май само аз имам на Лакме от тези, които пишем в темата. :D Косата се изправя много по-лесно с него, НО става твърда.Иначе съм много доволна, но щом Кати не иска да става твърда...
Имам и един спрей-балсам без отмиване на ApHogee, който има и защита от топлината...и него ползвам понякога.Хубав е.ApHogee си имат и специален спрей за топлинна защита.Сигурно и той ще е хубав.А и са евтини нещата им.Спрея е 9-10 лева.

katii
12-21-2012, 10:09
strawberry88 , YSMF
Благодаря ви, момичета ;*

marilyn
12-21-2012, 11:46
Косата ми е пораснала много от Стимуланта на Икаров. Знам, че не ви интересува но трябваше да си излея щастието някъде. :D :D :D

Браво на теб! Ами не е, че не ни интересува, все пак тази тема е за това. Аз лично започнах да си правя маски и да си поддържам косата много повече в последно време, като мацките тук ме мотивираха. И сега някой, който не ме е виждал примерно 2 месеца и "О, косата ти е пораснала много!", "О, какво ти е на косата, преди ти беше много суха?" и някакви такива! Така, че браво, че ти е пораснала! :)))))))

wiiwa
12-21-2012, 12:30
Момичета, забравих да кажа на дядо днес да ми купи тривитаминол ;(((((((((((. В неделя трябва да си правя маска без него.. :@ Сряда почивен ден ли е ?

strawberry88
12-21-2012, 12:58
Момичета, забравих да кажа на дядо днес да ми купи тривитаминол ;(((((((((((. В неделя трябва да си правя маска без него.. :@ Сряда почивен ден ли е ?

Ще пропуснеш само един път, какво толкова?И да, почивен е.

wiiwa
12-21-2012, 12:58
Ще пропуснеш само един път, какво толкова?И да, почивен е.

Е, значи ще пропусна 2 пъти. Много се ядосвам .

strawberry88
12-21-2012, 13:03
Еми парви си маски без тривитаминол.Пак ще има ефект. :)

wiiwa
12-21-2012, 13:04
Мда.. а и може ако сряда не ходя никъде да си измия косата в четвъртък. :) Ще го преживея някак :Д

strawberry88
12-21-2012, 13:07
Ми да. :D

wiiwa
12-21-2012, 13:21
А четвъртък ще мога ли да си взема, почивен ден ли е ?

YSMF
12-21-2012, 14:11
Днес забелязах колко всъщност е отрязала леля ми...сега съм с коса до раменете. Утешавам се с това, че къса, но здрава коса е по - добре от нацъфтяла и малко по - дълга такава.
btw спечелих преса на макадамия..май ^^

FuCKkK13
12-21-2012, 14:25
оф.... сряда си отложих поръчката от златна рибка,защото нямаше да мога да я взема... за днес я промених и понеже съм си надолу с главата днес и всичко е супер тъпо стана така : бях поръчала кристали на Лакме + балсам Макадамия,подарък мостра маска .. в деня на подаръците и трябваше да имам и друг подарък т.е. 2ри,заради деня.. ами да ама не знам какво е станало и на мястото на балсама са ми пратили масло 10мл. + че нямам подарък :( .. апфффф ... пиша ви само да си излея мъката 8-)

YSMF
12-21-2012, 14:31
А аз съм алергична към Иноа, намерих си цвят, дадох 24 лева и накрая ми червенее зад ушите заради теста. Фък, гадно се е получило.

FuCKkK13
12-21-2012, 14:34
А аз съм алергична към Иноа, намерих си цвят, дадох 24 лева и накрая ми червенее зад ушите заради теста. Фък, гадно се е получило.

доста :(

FuCKkK13
12-21-2012, 14:35
а да.. иначе честито и да кажеш доволна ли си..

YSMF
12-21-2012, 14:38
Абе може и да не съм аз, но се надявам ;д Чакам уточнение коя точно Виктория Петрова е победител, но им писах все пак. ;д

FuCKkK13
12-21-2012, 14:43
Абе може и да не съм аз, но се надявам ;д Чакам уточнение коя точно Виктория Петрова е победител, но им писах все пак. ;д

еее дано да си ти ;д

YSMF
12-21-2012, 14:56
Аз съм ;д Днес ще пробвам шампоана за мазна коса на Лакме, после маската на Шварцкопф ^^

cvetytm
12-21-2012, 18:35
Здравейте, момичета. Реших да пиша тук, защото 100% има такава тема вече, но не мога да я намеря. Става дума за боядисване на коса, така че май съм на правилното място. : )
Досега единственото нещо, на което съм навивала майка, беше черен оцветител. Нищо не стана. Косата ми е много дълга, гъста и тъмно кестенява, не търпи преси, лакове, оцветяване и подобни неестествени за нея неща. От доста време обмислям да се боядисам. Винаги съм знаела едно - ако се реша, то ще бъдат само краищата, защото това все пак е огромен стрес за нея и като заприлича на метла, ще я отрежа и след една-две маски ще си е перфе. Та сега се зарибих по омбре кичури.

http://littleoceaneyes.typepad.com/.a/6a0120a55034e0970c0167661826fa970b-800wi
http://3.bp.blogspot.com/-yHC8-ofxhFk/TvIIt7FvXsI/AAAAAAAAENE/RbNIxJI5opM/s1600/green-dip-dye.jpg

Решена съм вече, че ще е този цвят. Чудех се много между това тюркоазено или светлосиньо, но светлосиньото не стои добре на тъмни коси.. пък и очите ми имат всички нюанси на зеленото.
Големият проблем е, че се преместих на другия край на града и още си нямам нова фризьорка. Минах през един фриз. салон до нас и като ми казаха, че искат 50лв. за изсветляване и боядисване се отказах да правя каквото и да било. Та, сега започвам с въпросите.
1. С какво да се изсветля? Приятелките ми казват, че само супра ще свърши работа за моята коса, но това е буквално унищожение..искам да остане нещо, което да боядисам все пак. Едно момиче от училище се направи цялата със супра и косата й окапа и оттогава ме е страх да я чуя тази думичка ;д
2. Как, под ягодите, да се сдобия с такъв цвят боя за коса?! Обиколила съм сигурно 10 магазина и ме гледат супер странно като чуят тюркоаз.. Четох много в интернет за различни начини да се боядисаш в зелено, освен с боя, която явно трудно се намира. Първият вариант е гранофурин, но той бързо се измива и много цапа.. Вторият вариант са оцветителите за бяла коса на бабите, но не знам от къде, как, какво, защо.. Като питам познати всички ми казват вземи си оцветител от на тъмно и не се занимавай. Нямам намерение да дам пак 15лв за оцветител, от който нищо няма да се получи, а ако се получи ще е за много кратко и със сигурност ще е коренно различно от цвета на снимките.
Въпроса е каква да е боята. Знаете ли марки, които предлагат такъв цвят? Колко приблизително струва? Ако знаете за някой естествен оцветител, който би се задържал повече от 2 седмици на тази непокорна коса, ще съм ви много благодарна.
Благодаря ви, ако сте стигнали до този ред, защото поста стана доста по-дълъг, отколкото очаквах :D

strawberry88
12-21-2012, 18:43
Абе къде ги гледате тия подаръци и мостри от рибката?????Аз никъде не виждам такова нещо, че да си избера какви точно да са и да ми пратят.Поръчвала съм 2 пъти от там.Първия път ми пратиха мостра без да съм я искала.Няма лошо де. :D А втория път абсолютно нищо не ми пратиха.Аз мислех, че винаги дават мостра. :/

YSMF
12-21-2012, 18:46
Ягодке, променили са сайта и сега като поръчаш и дадеш в стъпките напред по някое време ти излиза едно списъче отдолу с мостри. Иначе подаръците бяха за един ден като промоция. :)))

FuCKkK13
12-21-2012, 19:35
Ягодке, променили са сайта и сега като поръчаш и дадеш в стъпките напред по някое време ти излиза едно списъче отдолу с мостри. Иначе подаръците бяха за един ден като промоция. :)))

+

FuCKkK13
12-21-2012, 19:37
cvetytm ще ти се наложи да отделиш повече пари... няма как да искаш да стане всичко за 20 лв. естествено ако не искаш да ти окапе косата.. моя съвет е да идеш на фризьор,да покажеш снимка,те ще ти направят боята-защото предполагам с такъв цвят не разполагат и ще трябва да смесват,да те боядисат,да отделиш около 30-40лв. + да ти кажат с какво да поддържаш цвета... това е ако искаш да си запазиш косата до колкото е възможно.. аз лично с обезцветяване и точно такъв цвят не бих си правила експерименти.. а лекарството за зеленото си става зелено,а не тюркоазено

klimatronik
12-21-2012, 19:40
баси сложния живот водите :D

YSMF
12-21-2012, 19:54
Търся този цвят или нещо подобно.
http://artpalitra.com/image/cache/data/L%60OREAL/5615_5915-500x500.jpg
Боята е Иноа, цвета 7.34, но съм алергична, а наистина ми харесва.

kuklichka_bg
12-21-2012, 23:03
Аз съм с този цвят вземам си на Гарниер тъмно русо.4лева е боята,но поне не ми пада цветът. :)

FuCKkK13
12-22-2012, 07:18
баси сложния живот водите :D

скоро те гоних от тука.. пак ли бе маме.. не се ли разбрахме,че си мъжко и нямаш работа в темата за косата...

FuCKkK13
12-22-2012, 07:19
Търся този цвят или нещо подобно.
http://artpalitra.com/image/cache/data/L%60OREAL/5615_5915-500x500.jpg
Боята е Иноа, цвета 7.34, но съм алергична, а наистина ми харесва.

такива цветове бол... на лореал мисля,че съм виждала,но не съм сигурна...

wiiwa
12-22-2012, 09:55
Момичета дайте малко повече информация за горчицата в маските. Доволни ли сте? Всякакво горчица ли става ?

vesinceto
12-22-2012, 11:37
не съм прочела всичко но моля някой да ми помогне.Имам пърхот от около 2 месеца,мия косата си с катранен шампоан но действието е още на нула ако може ми препоръчайте шампоан маска или лусион.Благадаря предварително !

JoLLiE92
12-22-2012, 11:46
не съм прочела всичко но моля някой да ми помогне.Имам пърхот от около 2 месеца,мия косата си с катранен шампоан но действието е още на нула ако може ми препоръчайте шампоан маска или лусион.Благадаря предварително !
Кетозал шампоан. Продава се в аптеките, струва около 7 лв, малко шишенце е :)

strawberry88
12-22-2012, 11:49
Ягодке, променили са сайта и сега като поръчаш и дадеш в стъпките напред по някое време ти излиза едно списъче отдолу с мостри. Иначе подаръците бяха за един ден като промоция. :)))

Ясно.Мерси.:)

chocolatte96
12-22-2012, 16:06
Всъщност май само аз имам на Лакме от тези, които пишем в темата. :D Косата се изправя много по-лесно с него, НО става твърда.Иначе съм много доволна, но щом Кати не иска да става твърда...
Имам и един спрей-балсам без отмиване на ApHogee, който има и защита от топлината...и него ползвам понякога.Хубав е.ApHogee си имат и специален спрей за топлинна защита.Сигурно и той ще е хубав.А и са евтини нещата им.Спрея е 9-10 лева.

И аз имам на Лакме. Иначе отдавна искам да те питам дали направо на влажна коса се изправяш ?? Щото след като се напръскам със спрея косата ми става като мокра , а пък знам, че косата много повече се уврежда, когато я изправяш като е влажна ?? :/

strawberry88
12-22-2012, 16:20
И аз имам на Лакме. Иначе отдавна искам да те питам дали направо на влажна коса се изправяш ?? Щото след като се напръскам със спрея косата ми става като мокра , а пък знам, че косата много повече се уврежда, когато я изправяш като е влажна ?? :/

Не!То, като е на мокра се чува все едно се пържи, нали? :D Аз чакам малко да изсъхне.А и не слагам толкова много, че чак цялата ми коса да стане мокра.

fizzyg
12-22-2012, 16:54
А една бивша съученичка си беше купила преса,с която да си изправя косата мокра,защото имаше някакви дупки отстрани и това все още не мога да го проумея.. толкова много се гори косата,че ..

strawberry88
12-22-2012, 17:01
^Да, и аз не ги одобрявам тези преси. :?

FuCKkK13
12-22-2012, 17:13
А една бивша съученичка си беше купила преса,с която да си изправя косата мокра,защото имаше някакви дупки отстрани и това все още не мога да го проумея.. толкова много се гори косата,че ..

дам и моята белисима става и на мокра коса ( така пише,че може да се използва) но не я ползвам... а не знам кога ще се прежаля да си направя цялата коса с ретро,че едно лак,друго гори,3то за не повече от 1 ден.. абе хаос...


иначе аз днес ще спа намазана със стимулант,а следващия път най-вероятно с маслото макадамия.. според вас ще ми стигнат ли 10мл. за цялата коса,защото аз силно се съмнявам

ralinka17
12-22-2012, 18:01
Здравейте , може ли някой да ми каже тази преса за коса на Белисима -Ultimate Pro 220 може ли да къдри ? - http://prikachi.com/images.php?images/419/5641419c.jpg

strawberry88
12-22-2012, 18:26
според вас ще ми стигнат ли 10мл. за цялата коса,защото аз силно се съмнявам

И аз се съмнявам с твоята дълга и гъста коса. :D Еми слагай главно в краищата според мен, защото там косата има най-голяма нужда. :)

strawberry88
12-22-2012, 18:27
Здравейте , може ли някой да ми каже тази преса за коса на Белисима -Ultimate Pro 220 може ли да къдри ? - http://prikachi.com/images.php?images/419/5641419c.jpg

Всяка една преса може да къдри, стига да знаеш как.Освен супер дебелите и широки де. :D

JoLLiE92
12-22-2012, 18:29
Здравейте , може ли някой да ми каже тази преса за коса на Белисима -Ultimate Pro 220 може ли да къдри ? - http://prikachi.com/images.php?images/419/5641419c.jpg
Не. Но и да можеше, вече е изчерпана , поне в сайта на Иметек и не знам дали ще заредят пак :)
п.с. Е Ягодке .. тази е такава ръбеста, как ще се къдри с нея? Не са заоблени плочите.

YSMF
12-22-2012, 18:57
такива цветове бол... на лореал мисля,че съм виждала,но не съм сигурна...
Значи има надежда да намеря ;д
Мисля, че http://zlatnaribka.com/777-sredno-ruso-super-shokoladovo-macadamia-natural-oil-100-ml-s-vkliuchen-oksidant-520-3979.html#.UNYN1uQbdjM е най - близо и ще си я взема.


Ох, заредили са рибката с неща на Шварцкопд <3 :Д

ralinka17
12-22-2012, 19:47
А коя хубава преса може да къдри имам предвид на Филипс , Ремингтън и Белисима , моля отговорете спешно ее ;ss

YSMF
12-22-2012, 19:50
Моята е sleek & curl на Ремингън и го може.

strawberry88
12-22-2012, 19:52
А коя хубава преса може да къдри имам предвид на Филипс , Ремингтън и Белисима , моля отговорете спешно ее ;ss

Моята. :D http://www.philips.bg/c/haircare/salonstraight-ceramic-hp8341_00/prd/

JoLLiE92
12-22-2012, 19:55
Маша си вземи по-добре :) Никога не ми е харесвало как стават къдриците с преса, личи си разликата .. деазнам, може би просто по-трудно се правят.
При следващите излишни пари аз си вземам дебела маша :---)

fizzyg
12-22-2012, 19:57
Фък,според мен също няма да ти стигне,така че си го пази след баня,на мокра коса да си слагаш по малко в краищата :)

titinkaa
12-22-2012, 20:14
wiiwa,горчицата подобрява кръвообращението на главата,защото я загрява,и така стимулира растежа на косата.
Ти какво стана с шампоана на Тианде,ползваш ли го,доволна ли си,имаш ли някаква промяна в косата?

YSMF
12-22-2012, 20:25
И аз да питам. Ако си направя тест за алергия към боя, но зад ухото ми съм получила алергия, а на ръката не, на кое да вярвам?
А и ако някоя се е боядисвала с боя на Макадамия, ако може да ми шише на ЛС. Сещам се, че имаше в темата, но за никове не се сещам.

titinkaa
12-22-2012, 20:32
Утре ще си правя маска за коса,дано да ми остане време,че утре трябва много внимание да си обърна по мене си,на всичкото отгоре съм на РД иии дано остане време да си направя замислената маска,да не се обърка пак нещо. :D

strawberry88
12-22-2012, 20:43
И аз да питам. Ако си направя тест за алергия към боя, но зад ухото ми съм получила алергия, а на ръката не, на кое да вярвам?
А и ако някоя се е боядисвала с боя на Макадамия, ако може да ми шише на ЛС. Сещам се, че имаше в темата, но за никове не се сещам.

В БГ мама много мами са се боядисвали с тази боя и са я обсъждали.Виж ако искаш. :D :))

YSMF
12-22-2012, 20:51
В БГ мама много мами са се боядисвали с тази боя и са я обсъждали.Виж ако искаш. :D :))
Сега ровя из темите, ако някоя се е боядисвала с моя цвят още по - добре ще стане ;д

FuCKkK13
12-23-2012, 07:33
А коя хубава преса може да къдри имам предвид на Филипс , Ремингтън и Белисима , моля отговорете спешно ее ;ss
моята е креативити.. от първия път ги направих,но не винаги така става.. трябва много много да тренираш...

FuCKkK13
12-23-2012, 07:35
Фък,според мен също няма да ти стигне,така че си го пази след баня,на мокра коса да си слагаш по малко в краищата :)

ндам.. и аз така мислих,но си взех кристали на Лакме и пише,че са годни 12 месеца след отварянето.. т.е. една година,а са 100 мл... а на мен 100 мл. кристали ( до сега съм била с кристиан оф рома) и са ми стигали за година и половина.. та ако ползвам маслото така от кристалите много ще ми остане.. ох.. и аз не знам.. а много ми се искаше да го пробвам...

FuCKkK13
12-23-2012, 07:37
Утре ще си правя маска за коса,дано да ми остане време,че утре трябва много внимание да си обърна по мене си,на всичкото отгоре съм на РД иии дано остане време да си направя замислената маска,да не се обърка пак нещо. :D

като станеш си направи маската и прави останалите неща,които трябва.. после влизаш в банята и почваш да се оправяш за рд и т.н. .. поне аз така правя като ще излизам

wiiwa
12-23-2012, 08:16
Момичета, сега ще си правя маска и се чудя как да я направя. Ще сложа арганово и бадемово маслко в корените и какво друго ? А по дължината ще сложа зехтин и... ?

JoLLiE92
12-23-2012, 08:18
Ще сложа арганово и бадемово маслко в корените
МОЛЯ?! :?

wiiwa
12-23-2012, 08:19
МОЛЯ?! :?

масло* :Д

JoLLiE92
12-23-2012, 08:23
Аз това го разбрах, ама как масло, та и две масла в КОРЕНИТЕ?! Аз с моята суха коса никога не бих сложила готова маска или масло в корените.. Ще станеее .. ще тече олио от нея ...

wiiwa
12-23-2012, 08:29
Е нали после ще го отмия а и питам какви изсушаващи съставки да сложа. Бадемово масло нали уж е най - мощния стимулант за израстване на нова коса ? Не виждам как това ще стане ако го сложа в краищата. Дори само бадемово масло съм слагала в корени и косата след това не се омазнява. Поне моята коса де . :) А, да, готови маски или балсам никога не съм слагала в корените.

FuCKkK13
12-23-2012, 08:39
Аз това го разбрах, ама как масло, та и две масла в КОРЕНИТЕ?! Аз с моята суха коса никога не бих сложила готова маска или масло в корените.. Ще станеее .. ще тече олио от нея ...
а стимуланта какво е според теб ? много масла в едно... да не би да го слагаш само по дължината ? бадемовото масло пък е направено точно за корените... всичко без купена маска и балсам ( абе готови продукти) се слагат в корените.. всичко домашно се слага.. зависи каква ти е косата и от там преценяваш.. лично моята е нормална,но хиляди пъти съм слагала зехтин - като съм била при баба ми е нямало какво друго примерно и съм слагала само зехтин и то много зехтин.. отмиваш после 3 пъти с шампоан ако е много маслото и толкоз !

FuCKkK13
12-23-2012, 08:41
Е нали после ще го отмия а и питам какви изсушаващи съставки да сложа. Бадемово масло нали уж е най - мощния стимулант за израстване на нова коса ? Не виждам как това ще стане ако го сложа в краищата. Дори само бадемово масло съм слагала в корени и косата след това не се омазнява. Поне моята коса де . :) А, да, готови маски или балсам никога не съм слагала в корените.

не се бъркайте..... само купени от магазина,готови неща не се слагат в корените.. масла и други съставки от домашната маска се слагат в зависимост от косата ( дали е мазна/суха и т.н.) .. щом отмиваш - няма проблем.. та ние след баня си слагаме по краищата масло и няма нищо,камо ли като го отмием... а иначе - жълтък ? кисело мляко ? малко ракия ? хума ако имаш ?

JoLLiE92
12-23-2012, 08:42
Стимулант не съм си слагала. :)
Не знам, странно ми звучи това с маслото в корените.. Зехтин да, ама това арганово масло е доста мазно.. Окей, аз не мога да се престраша :D

FuCKkK13
12-23-2012, 08:48
Стимулант не съм си слагала. :)
Не знам, странно ми звучи това с маслото в корените.. Зехтин да, ама това арганово масло е доста мазно.. Окей, аз не мога да се престраша :D

всяко масло... няма значение колко е мазно.. ако ти е много суха косата и рициново дори можеш да сложиш,въпреки че то според мен е най-тежкото масло...

strawberry88
12-23-2012, 08:48
Зехтина пак си е вид масло, като бадемовото, аргановото и т.н.

FuCKkK13
12-23-2012, 08:50
Зехтина пак си е вид масло, като бадемовото, аргановото и т.н.

ндам... просто на нея най-вероятно и се струва много мазно.. а всъщност рициновото си е много много мазно,но познавам хора с такива сухи коси,че рициновото ще им е 6+

wiiwa
12-23-2012, 08:51
не се бъркайте..... само купени от магазина,готови неща не се слагат в корените.. масла и други съставки от домашната маска се слагат в зависимост от косата ( дали е мазна/суха и т.н.) .. щом отмиваш - няма проблем.. та ние след баня си слагаме по краищата масло и няма нищо,камо ли като го отмием... а иначе - жълтък ? кисело мляко ? малко ракия ? хума ако имаш ?

Жълтък и кисело мляко ще сложа. А меда къде се слага ? Той всъщност за какво е ?

strawberry88
12-23-2012, 08:52
Жълтък и кисело мляко ще сложа. А меда къде се слага ? Той всъщност за какво е ?

Подхранване.Може и в корените, може и в краищата.Аз навсякъде го слагам. :D

JoLLiE92
12-23-2012, 08:53
Зехтина пак си е вид масло, като бадемовото, аргановото и т.н.
маслиново :) но ми изгледа по-леко от аргановото. Просто ме е страх да не ми се омазни косата .. трябва да опитам някой път :)

FuCKkK13
12-23-2012, 09:04
така.. тъй като има статия за такива като нас 8-) http://www.teenproblem.net/a/6-lubopitno/39161-zhenite-otdeliat-10-dni-godishno-za-kosata-si/ ... нека да кажем по колко време отделяме за косата си на седмица 8-) ... ако искате де :)

FuCKkK13
12-23-2012, 09:04
Жълтък и кисело мляко ще сложа. А меда къде се слага ? Той всъщност за какво е ?

меда е г/д. неутрален.. той е за блясък,мекота,еластичност .. и естествено подхранва.. навсякъде можеш да го слагаш

FuCKkK13
12-23-2012, 09:06
маслиново :) но ми изгледа по-леко от аргановото. Просто ме е страх да не ми се омазни косата .. трябва да опитам някой път :)

просто ако по принцип отмиваш 2 пъти,сега сложи шампоан 3 пъти.. аз какво да кажа с маската с банана 8-) вие ме предупредихте,но маската е много хубава и трябваше да пробвам.. ако не се отмиваше толкова трудно бих я правила доста,доста често .. тогава отмих 3 пъти и пак имаше 8-)

JoLLiE92
12-23-2012, 09:13
Само на мен ли ми се струва, че в тая статия пише, че "нормалните" явно жени си миели всеки ден косата?? И някои не били толкова обсебени и отделяли само по няколко минутки сутрин за миенето и?? Да си измия косата за 3-4 минути? Дафък? ;д

FuCKkK13 , каква ти стана косата от този банан? Поне после е миришела мн яко :D

FuCKkK13
12-23-2012, 09:16
Само на мен ли ми се струва, че в тая статия пише, че "нормалните" явно жени си миели всеки ден косата?? И някои не били толкова обсебени и отделяли само по няколко минутки сутрин за миенето и?? Да си измия косата за 3-4 минути? Дафък? ;д

FuCKkK13 , каква ти стана косата от този банан? Поне после е миришела мн яко :D
ми хубава.. мека,лъскава... иначе си миришеше на шампоан ;д

wiiwa
12-23-2012, 10:01
Направих си маска и в краищата сложих и малко мас, ракия и зехтин.

Иначе в седмиците, когато съм на училище - около 2 мин за ресане по 2/3/4 пъти на ден. Когато я мия (2 пъти на седмица) около 15/20 мин и след баня да си втрия някоя ампула и да си сложа аграново масло - 10 мин. Абе да го сложим 1 час на седмица.

FuCKkK13
12-23-2012, 10:08
нека и аз:
2 пъти в седмицата я мия ( 30 мин.)
2 пъти в седмицата маска за няколко часа
2 пъти в седмицата сутрин преса ( абе оправяне на прическа) - по около 30-40 мин.
всеки ден я реша - 5 мин
2 пъти в седмицата след баня кристали и спрей - 3-4 мин.
и стават доста часове,заради маските 8-) около 10 часа на седмица 8-)

titinkaa
12-23-2012, 11:38
ПРеди 2 часа си направих маска,сега съм още с нея и към 15:30ч ще се изкъпя,та после да ми остане време да си я оправя за РД-то. :)

PeaceOfMe
12-23-2012, 11:43
И на мен ми направи впечатление, че "нормалните" жени си миели косата всеки ден за 5 мин. Аз явно съм някаква ненормална. :D

2 пъти в седмицата си мия косата
2 пъти си правя маска ( 1 път стимулант на Икаров и 1 път домашна)
20 мин. ми стигат да си измия косата :D
И 5 мин. за ресане на ден. При мен г/д по 3 часа на седмица. ( заради маските :D )

YSMF
12-23-2012, 14:06
Аз пак с въпрос ;д от боята на ушите получавам алергия, а на ръцете не. Мога ли да я използвам? ;д

FuCKkK13
12-23-2012, 14:10
Аз пак с въпрос ;д от боята на ушите получавам алергия, а на ръцете не. Мога ли да я използвам? ;д

о.О и от новата ли ?

YSMF
12-23-2012, 14:19
От Иноата, Макадамията още не съм я взела, защото не знам как вървят нещата с доставките по празниците точно.
Но не знам, в бг мама казаха, че и на тях се било случвало така, от друга страна не искам да получа алергия. Сега ще взема малко от муса на мама да пробвам дали наистина не е от самото място, а не от боята ;д

FuCKkK13
12-23-2012, 14:50
От Иноата, Макадамията още не съм я взела, защото не знам как вървят нещата с доставките по празниците точно.
Но не знам, в бг мама казаха, че и на тях се било случвало така, от друга страна не искам да получа алергия. Сега ще взема малко от муса на мама да пробвам дали наистина не е от самото място, а не от боята ;д

пробвай... моя съвет е да внимаваш,защото сега са празници и е добре да изглеждаш добре,а и със здравето шега не бива

strawberry88
12-23-2012, 16:30
Аз пак с въпрос ;д от боята на ушите получавам алергия, а на ръцете не. Мога ли да я използвам? ;д

Аз не бих рискувала.Много внимавай.

ralinka17
12-23-2012, 19:32
Кукли знаете ли дали тази преса има йонно освежаване или някакъв друг тип защита - http://www.remington.bg/presi-za-kosa/presa-za-kadrene-i-izpraviane-remington-s6500.html ?

FuCKkK13
12-23-2012, 19:35
^ явно не.. само керамично покритие пише и явно е такова.. за тия пари доста по-добра можеш да си вземеш

strawberry88
12-23-2012, 19:46
Фък13, искам мнение за маслото на Макадамия. :D :))

anonymous708973
12-23-2012, 20:38
Ще се гръмна вече.
Къпя се, прокарвам си ръце през косата и падат поне 6-7 косъма - ама не целите, ами някакви дълги по 5-6 см, тоест... от нацъфтялото надолу. Не е истина просто. Наистина ще се постарая да огранича пресата, въпреки че буквално не мога без нея. (Сега ще се къдря с фолио.) Започвам да пия и Пантогар, дано за тия пари даде някакъв ефект, че иначе не знам какво ще правя. Все се каня да си правя маска и все не мога да се наканя и забравям какво трябва да сложа о.О :д

YSMF
12-23-2012, 20:38
Кукли знаете ли дали тази преса има йонно освежаване или някакъв друг тип защита - http://www.remington.bg/presi-za-kosa/presa-za-kadrene-i-izpraviane-remington-s6500.html ?
Имам я. Само керамични плочи има. На кутията пише, че в сравнение с други керамични плочи са 2 пъти по - гладки и 3 пъти по - издръжливи. И наистина тук е скъпа. Аз я взех за 99 лева преди 2 години от Техноплис.

Пантерке, чувала съм добри отзиви за http://www.enzo.bg/kozmetika/loreal-professionnel/loreal-professionnel-serie-expert-absolut-repair-cellular-serum-za-cftjassha-kosaserum-50-ml/ против цъфтенето, но но не съм го пробвала лично.

PeaceOfMe
12-23-2012, 22:13
Днес си сложих бадемово маско в корените, и пшенично в краищата и ми е много мекичка сега косата. :D D
А и аз се чудя на тази Макадамия, мислех си за гребена с вградено масло, някой има ли го, отзиви? :D
А и олиото, маската.. като цяло добри ли са, за нормална коса?

ralinka17
12-24-2012, 08:58
Имам я. Само керамични плочи има. На кутията пише, че в сравнение с други керамични плочи са 2 пъти по - гладки и 3 пъти по - издръжливи. И наистина тук е скъпа. Аз я взех за 99 лева преди 2 години от Техноплис.

Пантерке, чувала съм добри отзиви за http://www.enzo.bg/kozmetika/loreal-professionnel/loreal-professionnel-serie-expert-absolut-repair-cellular-serum-za-cftjassha-kosaserum-50-ml/ против цъфтенето, но но не съм го пробвала лично.


А доволна ли си да не би да уврежда така косата много и изправяли хубаво :P :P

fizzyg
12-24-2012, 09:31
Днес си сложих бадемово маско в корените, и пшенично в краищата и ми е много мекичка сега косата. :D D
А и аз се чудя на тази Макадамия, мислех си за гребена с вградено масло, някой има ли го, отзиви? :D
А и олиото, маската.. като цяло добри ли са, за нормална коса?

Техните продукти ги водят за силно изтощени коси,но не мисля,че е проблем да бъдат използвани от хора с нормална коса.
Но вече започнах да чувам негативни мнения за някои техни продукти..

kalpazanka
12-24-2012, 09:34
Адски доволна съм от кокосовото масло :) Прави връхчетата кадифени :)

Като се видя с пари, ще си спретна една терапия с ампули за растеж и с ампули за цъфтене, да разнообразя малко от кокосовото масло.

FuCKkK13
12-24-2012, 09:35
Фък13, искам мнение за маслото на Макадамия. :D :))

ох..... аз установих че трябва още едно да си взема,за да мога да намажа цялата коса,но ще пробвам и само с едното шишенце да мине номера... като се намажа ще ти кажа :)

FuCKkK13
12-24-2012, 09:37
Ще се гръмна вече.
Къпя се, прокарвам си ръце през косата и падат поне 6-7 косъма - ама не целите, ами някакви дълги по 5-6 см, тоест... от нацъфтялото надолу. Не е истина просто. Наистина ще се постарая да огранича пресата, въпреки че буквално не мога без нея. (Сега ще се къдря с фолио.) Започвам да пия и Пантогар, дано за тия пари даде някакъв ефект, че иначе не знам какво ще правя. Все се каня да си правя маска и все не мога да се наканя и забравям какво трябва да сложа о.О :д

ох... аз зимата и есента съм се примирила че ми капе повече косата и толкова.. .винаги е така и после пролетта почва да се оправя,а лятото вече е 6+ .... не знам какво да ти кажа... правя си маски 2 пъти в седмицата обаче си пада... можеш да пробваш с някоя друга ампула против косопад въпреки че при мен подействаха,но не го спряха напълно ... или себорал форте да си купиш...

FuCKkK13
12-24-2012, 09:38
Днес си сложих бадемово маско в корените, и пшенично в краищата и ми е много мекичка сега косата. :D D
А и аз се чудя на тази Макадамия, мислех си за гребена с вградено масло, някой има ли го, отзиви? :D
А и олиото, маската.. като цяло добри ли са, за нормална коса?

и аз се чудя дали към януари дали да си поръчам гребена.. за маската и маслото ще ти кажа като ги пробвам :)

FuCKkK13
12-24-2012, 09:39
Адски доволна съм от кокосовото масло :) Прави връхчетата кадифени :)

Като се видя с пари, ще си спретна една терапия с ампули за растеж и с ампули за цъфтене, да разнообразя малко от кокосовото масло.

2рите не мисля че помагат кой знае колко... иначе щях да те питам за колко време ти стига едно кокосово ( знам кое ползваш) защото като пари си е супер за натурално масло... и освен за колко време как го нанасяш... т.е. навсякъде или само в корените/дължината ?

FuCKkK13
12-24-2012, 10:25
Момичета кристалите на Лакме са невероятни.... косата ми има хубав аромат,мека е,бързо попиват и изобщо не омазняват... уникални са...

f2f
12-24-2012, 12:05
Моля ви предложете ми маша за коса, което е с по-голям диаметър - някъде до 60 лева .. кажете вие каква маша имате, доволни ли сте ?

strawberry88
12-24-2012, 12:14
ох..... аз установих че трябва още едно да си взема,за да мога да намажа цялата коса,но ще пробвам и само с едното шишенце да мине номера... като се намажа ще ти кажа :)

Ок. :) А как мирише?Аз искам да си поръчам маската, гребена и маслото. :D

chocolatte96
12-24-2012, 12:21
Не!То, като е на мокра се чува все едно се пържи, нали? :D Аз чакам малко да изсъхне.А и не слагам толкова много, че чак цялата ми коса да стане мокра.

Да. И аз чакам да ми изсъхне... :D

Иначе една съфорумка беше публикувала видео - едно момиче си къдреше косата с фибички. Моята коса е чуплива към къдрава и реших да опитам на мокра коса дали ще ми се накъдри..Не стана :@ И как ми бухнаа косатааа :D После пак реших да пробвам с термо-протектора на Лакме, защото има и фиксация... Получи се обаче валеше и пак стана на нищо :D

kalpazanka
12-24-2012, 12:43
2рите не мисля че помагат кой знае колко... иначе щях да те питам за колко време ти стига едно кокосово ( знам кое ползваш) защото като пари си е супер за натурално масло... и освен за колко време как го нанасяш... т.е. навсякъде или само в корените/дължината ?

Като гледам, за поне още 4 месеца ще имам, а го нанасям от около месец. Само в корените не клепам, иначе си мажа стабилно косата по дължина.

chocolatte96
12-24-2012, 12:51
Направих си маска с рициново масло, стимуланта на Икаров, масло от жожоба, ракия, кафе и мед. Постоях с нея около 4-5 часа. Косата ми стана мека и лъскава колкото позволяват цъфтежите. На 9ти или 11ти януари мисля да се подстрижа, че да се отърва от цъфтежите.

Стимулантът ми свърши, но чакам да ми свършат маслата после почвам с тривитаминола. Пия и Геритамин нео - след около седмица и те ще свършат и ще направя почивка.

Поръчах серум за сухи краища от Avon. Нямам големи очаквания, но е по-добре от нищо...

Някакви маски да препоръчате с течен витамин А ?? Слагам от него в шампоана и балсама си. Но заедно с тривитаминола не знам дали няма да ми дойде в повече ??

А някой слагал ли е газ в маската ?? Как действа ? Мирише ли много ??

YSMF
12-24-2012, 13:59
А доволна ли си да не би да уврежда така косата много и изправяли хубаво :P :P
Всяка преса уврежда косата за съжаление :( Пресата изправя в пъти по - добре от предишната ми *срам ме е да кажа каква е*, но без продукти косата се гори. Но пресата е издръжлива, изпускала съм я доста, мокрила съм я, нищо и няма. Няма някакви кой знае какви екстри, но не съжалявам, че съм я взела.

FuCKkK13
12-24-2012, 14:12
Ок. :) А как мирише?Аз искам да си поръчам маската, гребена и маслото. :D

ами на мен лично ми мирише хубаво

FuCKkK13
12-24-2012, 14:13
Като гледам, за поне още 4 месеца ще имам, а го нанасям от около месец. Само в корените не клепам, иначе си мажа стабилно косата по дължина.

а колко ти е дълга косата ? защото аз така смятам,че ще ми стигне за месец и нещо,защото мисля да слагам навсякъде

kalpazanka
12-24-2012, 14:25
Понеже е филирана /не е на черта/, най-дългата част е на 4 санта над дупето. :)

FuCKkK13
12-24-2012, 14:31
Понеже е филирана /не е на черта/, най-дългата част е на 4 санта над дупето. :)

ооо,е значи и на мен ще ми стигне за толкова време... да кажем 3 месеца,защото мисля да слагам и в корените... благодаря,определено ще го взема :)

kalpazanka
12-24-2012, 14:34
ооо,е значи и на мен ще ми стигне за толкова време... да кажем 3 месеца,защото мисля да слагам и в корените... благодаря,определено ще го взема :)

За нищо :)
Сега има прИмоция в http://shopthebest.eu/

FuCKkK13
12-24-2012, 15:03
дам... и то доста голямо намаление.. аз се зачудих на маслата за тяло .. ползвала ли си ги ?

п.с. малко извън темата,извинявам се

youonlyliveonce
12-24-2012, 15:08
Моля ви предложете ми маша за коса, което е с по-голям диаметър - някъде до 60 лева .. кажете вие каква маша имате, доволни ли сте ?

УНИКАЛНА Е (http://www.remington.bg/mashi-za-kadrene/masha-za-kadrene-remington-ci76-pro-spiral-curls.html)

vesinceto
12-24-2012, 22:45
извинете ме ако се повторям но някоя от вас може ли да ми каже как се прави домашен еластайзер и дозата за едно мазане ли е

YSMF
12-25-2012, 02:38
извинете ме ако се повторям но някоя от вас може ли да ми каже как се прави домашен еластайзер и дозата за едно мазане ли е
- Трябва ти някаква купешка маска, която ще служи за основа на цялото нещо.
- витамин А
- бадемово масло
- глицерин
- рициново масло
- какао, ако стане много рядка сместа
По една супена лъжица от всичко горе прави една доза. :))

wiiwa
12-25-2012, 08:12
Съжалявам че е малко извън темата - от този сайт може ли да се поръчва ? http://www.bershka.com/webapp/wcs/stores/servlet/category/bershkabg/en/40109502/32014/Trousers#all:false,page:5,cat:0,price:0:125,specia l,size,color

anonymous708973
12-25-2012, 09:52
Аз още не съм убедена, че е нормално да слагам масла в корените. Преди време си сложих едно от пшеничен зародиш (на Икаров), уж срещу омазняване било... измих си косата 2 пъти с шампоан (нормално я мия само веднъж) и пак стоеше адски мазна. Побърках се. Аз вярно, че сложих 1/3 от шишенцето само в корените, ама то иначе къв ефект ще има :д
Та... май не ща вече в корените.

Вижда ми се доста безсмислено да слагам маска и да мия по 2-3 пъти със шампоан. Косата се премива и става още по-мазна в корените.

wiiwa
12-25-2012, 10:00
Маслото от пшеничен зародиш се слага най-вече в краищата.

FuCKkK13
12-25-2012, 12:44
Аз още не съм убедена, че е нормално да слагам масла в корените. Преди време си сложих едно от пшеничен зародиш (на Икаров), уж срещу омазняване било... измих си косата 2 пъти с шампоан (нормално я мия само веднъж) и пак стоеше адски мазна. Побърках се. Аз вярно, че сложих 1/3 от шишенцето само в корените, ама то иначе къв ефект ще има :д
Та... май не ща вече в корените.

Вижда ми се доста безсмислено да слагам маска и да мия по 2-3 пъти със шампоан. Косата се премива и става още по-мазна в корените.
пшениченото е повече за цъфтеж... иначе маски с хума? за мен хумата много подхранва.. дори и само хума + кисело мляко/оцет да сложиш подхранва

YSMF
12-25-2012, 13:03
Аз пак с моите проблеми с боята. Сложих си пак, този път зад самото ухо, реакция нямам. Има ли смисъл да рискувам или да вземам боята на Макадамия?

strawberry88
12-25-2012, 13:23
^Аз бих си взела на Макадамия.Не поемам никакви рискове. 8-)

JoLLiE92
12-25-2012, 13:33
Аз бих питала фризьорката си. Въпреки че не разбирам изобщо от бои ;д Ама знам, че Иноа уж толкова прехвалена, толкова я рекламираха .... "преди имаше боя за коса, сега има Иноа" .... Деазнам

kalioreo
12-25-2012, 13:43
Може ли някой да ми препоръча добра светло кафява боя?С тъмна коса съм и искам да стане по-светла :)

Enchanting
12-25-2012, 14:27
Съжалявам, ако се повтарям, но все пак трябва да питам.. :
Взех си кристали за коса и си ги нанасям както трябва.
само краищата и малко нагоре.. по дължината на косъма. Без корените.
Ами след тях- косата ми се омазнява по- бързо. И сега се чудя да ги спирам ли... ;/

strawberry88
12-25-2012, 14:31
Съжалявам, ако се повтарям, но все пак трябва да питам.. :
Взех си кристали за коса и си ги нанасям както трябва.
само краищата и малко нагоре.. по дължината на косъма. Без корените.
Ами след тях- косата ми се омазнява по- бързо. И сега се чудя да ги спирам ли... ;/

Слагат се няколко капчици само на връхчетата!

YSMF
12-25-2012, 14:53
Може ли някой да ми препоръча добра светло кафява боя?С тъмна коса съм и искам да стане по-светла :)
Професионална или непрофесионална? От непрофесионалните доста ми изсветли муса на Вела, а ако ще е професионална си избери цвят и оксидант 9 или 12% в зависимост колко искаш да изсветлее :)

vesinceto
12-25-2012, 21:50
- Трябва ти някаква купешка маска, която ще служи за основа на цялото нещо.
- витамин А
- бадемово масло
- глицерин
- рициново масло
- какао, ако стане много рядка сместа
По една супена лъжица от всичко горе прави една доза. :))
Благодаря много

tori
12-26-2012, 07:33
Здравейте и честита Коледа. Майка ми е купила маска за коса на Лорис със змийско масло. Чувала съм, че със змийското масло трябва да се внимава та искам да питам по колко пъти на седмица примерно е добре да се ползва, трябва ли да седя с нея някакво точно време примерно и така. Мерси предварително.