PDA

View Full Version : Всичко за косата..vol.5



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

POLLINA
01-24-2013, 14:34
Няма значение,какъв ти е косъма. Не говоря за нарушаване на структурата на косъма,а по-точно за начинът по-който ще изглежда косата ти след всичко това.

wiiwa
01-24-2013, 14:43
Защото винаги съм била с една и съща прическа и идках промяна.Също е обем исках ама тц. :D Какво си мислех с тези пластове не знам...

Преди да се подстрижеш на пластова косата ти до къде беше ?

Бтв, мноого съм доволна от балсама на белеа с арган. :)

strawberry88
01-24-2013, 14:45
Никога не правете това с косата си !:О
Забележете количествата,които слага на главата си от всеки продукт.
http://www.youtube.com/watch?v=irIeuRcNQYo

Ужас.И то всеки ден го прави. :X И после не си мие косата и излиза така с мазна...иллл. :D

POLLINA
01-24-2013, 14:46
Е.. те попринцип ходят с перуки.Това явно е при изключенията :D

strawberry88
01-24-2013, 14:56
Преди да се подстрижеш на пластова косата ти до къде беше ?

Бтв, мноого съм доволна от балсама на белеа с арган. :)

Супер.И аз ще го пробвам някой път.А колко струваше?
Иначе ето косата ми преди: http://prikachi.com/images/187/5779187m.jpg и http://prikachi.com/images/188/5779188V.jpg
Не ми е била дълга никога, но формата повече ми харесваше от сегашната.Между другото забелязax, че на абсолютно всички снимки, които съм качвала в темата, съм с пижами. 8-) Не е нарочно. :D ;x

EternalDream
01-24-2013, 15:07
^ Имам на Шаума, много силно ароматизиран е, ароматът му е като на дезодоранта Рексона. Иначе пръскаш от разстояние в корените, разтъркваш с пръсти или сресваш с гребен, може и малко сешоар и готово.

Ахам, ще се пробва някой път :D

monroe999
01-24-2013, 15:36
изправих си косата и сега леееко ми понамирисва на изгоряло, много странно

ох, не знам дали е изгоряло, по-скоро някаква друга много лека, но странна миризма

JoLLiE92
01-24-2013, 15:48
аз като си я изправя с тая новата преса , мирише както мирише като пушиш трева :Д явно горяща целулоза или ... не знам ?!?!? :cool:

monroe999
01-24-2013, 15:52
и моята е нова 8-)

monroe999
01-24-2013, 16:26
www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoan-za-tretirani-kosi--100-pure-tea-fantasia-473-ml
http://www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoan-za-tretirani-kosi-s-100-aloe-vera-fantasia-100-pure-aloe-473-ml

тези 2 шампоана ми харесват, мисля да си поръчам някой от тях, евтини са и пише, че съдържат само натурални съставки и като цяло ми харесва описанието, какво мислите?

FuCKkK13
01-24-2013, 17:05
а да.. аз вчера с маската стоях 5 часа 8-)

iveto32
01-24-2013, 17:26
аз като си я изправя с тая новата преса , мирише както мирише като пушиш трева :Д явно горяща целулоза или ... не знам ?!?!? :cool:

и аз така! Имам абсолютно същия модел и майка ми все ми казва , че мирише на пърлени кокошки. Ама аз и слагам термозащитен и пак така мирише. Аз си мисля , че е от турмалиновото покритие, щото на миналата ми преса пак така миришеше в началото ама се отмириса
е

iveto32
01-24-2013, 17:27
аз като си я изправя с тая новата преса , мирише както мирише като пушиш трева :Д явно горяща целулоза или ... не знам ?!?!? :cool:

и аз така! Имам абсолютно същия модел и майка ми все ми казва , че мирише на пърлени кокошки. Ама аз и слагам термозащитен и пак така мирише. Аз си мисля , че е от турмалиновото покритие, щото на миналата ми преса пак така миришеше в началото ама се отмириса , а ти на колко градуса се изправяш?

Reenata
01-24-2013, 17:32
такаам . искам да ви питам нещо .. значи през юни се боядисах сама с Palette , уж да стана светло кестенява,ама станах рижаваа |( след тва последваха 3,4 боядисвания при фризьор уж да си върна естественото ми кафяво... В началото на месеца се боядисах/при фризьорката/ за последно с цвят близак до моя, тъмно кестеняво, с безамонячна боя. Цвета беше №6,но сложи малко и 5 за по-тъмно ... ноооооо боята ми доста се изми и пак си рижавее,но все пак е доста по-тъмна от преди.. Та въпроса ми е .. имам кана,много добра, черна .. чудя си дали да не стоя някакво малко време,не знам колко , колкото съвсем леко да потъмни цвета и да спре прозиращото рижавоо .... какво ще ме посъветвате |( ...

strawberry88
01-24-2013, 17:35
такаам . искам да ви питам нещо .. значи през юни се боядисах сама с Palette , уж да стана светло кестенява,ама станах рижаваа |( след тва последваха 3,4 боядисвания при фризьор уж да си върна естественото ми кафяво... В началото на месеца се боядисах/при фризьорката/ за последно с цвят близак до моя, тъмно кестеняво, с безамонячна боя. Цвета беше №6,но сложи малко и 5 за по-тъмно ... ноооооо боята ми доста се изми и пак си рижавее,но все пак е доста по-тъмна от преди.. Та въпроса ми е .. имам кана,много добра, черна .. чудя си дали да не стоя някакво малко време,не знам колко , колкото съвсем леко да потъмни цвета и да спре прозиращото рижавоо .... какво ще ме посъветвате |( ...

Недей с къна!!! ;x Ще станеш черна завинаги и няма да има оттърване лесно. 8-)

Reenata
01-24-2013, 17:42
дори и да я задържа 10 мин .. или някаква идея да я потъмна, не знам и аз вече :D щото ще ми тръгнат пак корените,не искам да приличам на мангал,макар че сега няма да е толкова трагично :D

wiiwa
01-24-2013, 17:51
Супер.И аз ще го пробвам някой път.А колко струваше?
Иначе ето косата ми преди: http://prikachi.com/images/187/5779187m.jpg и http://prikachi.com/images/188/5779188V.jpg
Не ми е била дълга никога, но формата повече ми харесваше от сегашната.Между другото забелязax , че на абсолютно снимки, които съм качвала в темата, съм с пижами. 8-) Не е нарочно. :D ;x

200ml 3 и нещо.
А ти как обясни на фризьорката да те подстриже, че не се харесваше толкова ? Сега се колебая още повече дали аз да не подстрижа. ;д

strawberry88
01-24-2013, 18:42
200ml 3 и нещо.
А ти как обясни на фризьорката да те подстриже, че не се харесваше толкова ? Сега се колебая още повече дали аз да не подстрижа. ;д

Еми попитах я как ще ми отива и тя каза, че на къдравите коси им отивало само на пластове, защото ставали по-обемни и се преливало и някви такива пълни глупости. :D И ми каза, че първо ще ми направи ''леки'' пластове 8-) смисъл не много къси и ако се харесам, другия път ще ги скъси още.Да ама тя какво направи?Супер къси и така от 5 месеца не съм ходила...няма и да ида при същата де.Ако косата ти не е къдрава мисля, че ще ти отива.А тая ми казваше, че на къдравите коси им отивало САМО на пластове. |( :mad: :D :D Друг път.

divacheee
01-24-2013, 18:53
Здравейте момичета :) За първи път пиша тук ... искам да ви питам дали използвате маслата на Икаров ? Според вас хубави ли са ? Аз в момента използвам само арганово масло, но ми остава много малко, а няма да мога да си купя в момента същото (не съм в родния си град и честно казано не знам къде да го търся във Варна :Д) и се чудя дали това на Икаров е качествено ?

strawberry88
01-24-2013, 19:02
Здравейте момичета :) За първи път пиша тук ... искам да ви питам дали използвате маслата на Икаров ? Според вас хубави ли са ? Аз в момента използвам само арганово масло, но ми остава много малко, а няма да мога да си купя в момента същото (не съм в родния си град и честно казано не знам къде да го търся във Варна :Д) и се чудя дали това на Икаров е качествено ?

Не е от най-качествените, но за цената си е добре, да.Ползвала съм. :) И почти всички в темата ползват. :D

divacheee
01-24-2013, 19:06
мхм, мерси :)

Аз ползвам това http://www.kosmetika-biolage.cz/pic/catalog/big/167001.jpg.. арганово масло с ленено семе и копринени протеини .. Имате ли идея къде във Варна мога да го намеря ? ;д

JoLLiE92
01-24-2013, 20:21
Еми попитах я как ще ми отива и тя каза, че на къдравите коси им отивало само на пластове, защото ставали по-обемни и се преливало и някви такива пълни глупости. :D И ми каза, че първо ще ми направи ''леки'' пластове 8-) смисъл не много къси и ако се харесам, другия път ще ги скъси още.Да ама тя какво направи?Супер къси и така от 5 месеца не съм ходила...няма и да ида при същата де.Ако косата ти не е къдрава мисля, че ще ти отива.А тая ми казваше, че на къдравите коси им отивало САМО на пластове. |( :mad: :D :D Друг път.
ако питаш мене негърките дето са баш баш къдрави, са точно на черта. :) И е едно такова обемно и навсякъде :Д

divacheee масла на Икаров има в почти всяка аптека, препоръчвам ти да отидеш и в Елитис - над гарата , срещу Планет. :) Метро-то на козметиката :Д Има и голям Елитис в Трошево. То е баш хипермаркет вече, ама на мен ми е малко далеч. Пък това арганово, което ти показваш, не съм виждала, но може да си намериш на друга марка. Примерно Nashi. :)

BamBamBo
01-24-2013, 20:27
Изпуснала съм разговора ви за подстригването на степени,но определено пластовете подхождат на прави коси и придават обем на тях.Тая фризьорка горката май сама се е обучавала.Аз съм с чуплива и не ми отива на степени,какво остава за къдрава,то хвърчи на всички посоки.

TheBeliever
01-24-2013, 20:38
Зависи от дължината, гъстотата и това колко е къдрава косата.
Аз съм с много къдрава коса и винаги съм имала някакви пластове. Без тях косата ми стои безформена, особено сега като е с по-къса дължина. На много дълга къдрава коса може и да няма пластове, те и без това не си личат много. Но къса до средна дължина на черта - абсурд.

Вероятно фризьорката е била калпава.

bbabyboo
01-24-2013, 20:55
Днес в час беше толкова скучно, че почнах да си мисля за косата и продуктите и т.н. :Д иии ми светна в главата, че преди пак така често си миех косата ..но си бях взела шампоана на Джонсънс бейби с пшеничен зародиш мисля ;ДД помогна ми, поне през 3 дни я миех тогава, таа мисля пак да си го взема :Д или него или някакъв на Балеа гледах предните страници с кокос :? Я кажете на балеа хубави шампоани ;дд :П

wiiwa
01-24-2013, 23:05
Еми попитах я как ще ми отива и тя каза, че на къдравите коси им отивало само на пластове, защото ставали по-обемни и се преливало и някви такива пълни глупости. :D И ми каза, че първо ще ми направи ''леки'' пластове 8-) смисъл не много къси и ако се харесам, другия път ще ги скъси още.Да ама тя какво направи?Супер къси и така от 5 месеца не съм ходила...няма и да ида при същата де.Ако косата ти не е къдрава мисля, че ще ти отива.А тая ми казваше, че на къдравите коси им отивало САМО на пластове. |( :mad: :D :D Друг път.

Една от миналото ми училище имаше коса къдрава като твоята и беше на пластове. Стоеше много яко, но и беше някъде една педя под сутиена. А ти ли беше ползвала балсама на Белеа с кокос? Какво ще каже кажеш за него ? Имаше и един специално за тъмни коси.

JoLLiE92
01-25-2013, 06:59
Мисля,че в Кауфланд трябва да има.. Или по други големи магазини :)
Това да, но дали е синапено семе или някакъв друг продукт? :Д В Пикадили ни гледаха като изкопаеми :D

TheBeliever
01-25-2013, 08:39
Това да, но дали е синапено семе или някакъв друг продукт? :Д В Пикадили ни гледаха като изкопаеми :D

Опитай в Био маркета на Ген. Колев, след кръстовището с Чаталджа. Една приятелка от там си купува разни семена и прочие странности, с които се хранят вегетарианките (да не се обиди някой, за мен са си странни).

monroe999
01-25-2013, 11:07
намазах си корените със стимуланта, а останалата коса със зехтин, вече седя така 2-3 часа, ще постоя още
вече съм по-редовна с маските, дано има добри резултати :)

JoLLiE92
01-25-2013, 11:23
Опитай в Био маркета на Ген. Колев, след кръстовището с Чаталджа. Една приятелка от там си купува разни семена и прочие странности, с които се хранят вегетарианките (да не се обиди някой, за мен са си странни).
Мерси, въпросът ми беше дали горчица на прах = синапено семе. Щото на синапеното семе пише Mustard. Ако е такова - набавихме си вече. :Д А като кажем някъде в някой магазин горчица на прах, ни гледат много странно.

monroe999
01-25-2013, 11:31
ползвате ли кръгли четки за изправяне със сешоар? големите се ползваха с тази цел, нали? някакви съвети (метална, дървена, с естесвен косъм и т.н.) ясно ми е, че тези с естествен косъм сигурно са най-препоръчителни, но са и по-скъпички, та много ли са зле металните?

fizzyg
01-25-2013, 12:25
Това да, но дали е синапено семе или някакъв друг продукт? :Д
No idea :D
Ама май ще е това,щом и да пише Mustard..

taamara
01-25-2013, 12:34
ползвате ли кръгли четки за изправяне със сешоар?

Да, винаги като си суша косата ползвам, моята е такава - http://stilbul.bg/uploads/images/original/213_429.jpg , една идея по-тънка, ама съм я купувала от магазин за левче, и не е особено удобна, не захваща косата като хората
имам и таква - http://shopping.bg/img/products/products_84642_1760043590SB3173.jpg много по-удобна е, тъй като на първата зъбчетата й са някакви меки, а на тази не.
Но и двете ми са от евтините.

taamara
01-25-2013, 12:36
Да се включа и за въпросите около горчицата на прах - в руските магазини Берьозка има и като питате няма да ви гледат странно :D .
Във Варна ги има навсякъде - в Гръцката, по Владислав, в Мол Варна, срещу Пикадили Чаталджа, за Гранд мол само не съм сигурна.

BamBamBo
01-25-2013, 12:38
ползвате ли кръгли четки за изправяне със сешоар? големите се ползваха с тази цел, нали? някакви съвети (метална, дървена, с естесвен косъм и т.н.) ясно ми е, че тези с естествен косъм сигурно са най-препоръчителни, но са и по-скъпички, та много ли са зле металните?

Аз съм ползвала.Вземи си каквата и да е ,само да не е от пластмаса,те за нищо не стават.
С косъм не са много скъпи,е зависи за какво качество говорим,но можеш да си намериш и за 12,15 лв.Обиколи хубаво козметичните маркети.
Ти изправяла ли си се сама със сешоар?Не е много лесно,поне при мен след това винаги минавам и с прес,защото не ми се получава като на фризьор,а и не е важна четката ,а сешоара.
Трябва да е с тънка и тясна човка и да духа хладно,а не горещо.

Wwwooow
01-25-2013, 12:55
Да се включа и за въпросите около горчицата на прах - в руските магазини Берьозка има и като питате няма да ви гледат странно :D .
Във Варна ги има навсякъде - в Гръцката, по Владислав, в Мол Варна, срещу Пикадили Чаталджа, за Гранд мол само не съм сигурна.

Можеш ли да ми кажеш каква цена и какво количество е тази горчица на прах ?

strawberry88
01-25-2013, 13:04
Днес в час беше толкова скучно, че почнах да си мисля за косата и продуктите и т.н. :Д иии ми светна в главата, че преди пак така често си миех косата ..но си бях взела шампоана на Джонсънс бейби с пшеничен зародиш мисля ;ДД помогна ми, поне през 3 дни я миех тогава, таа мисля пак да си го взема :Д или него или някакъв на Балеа гледах предните страници с кокос :? Я кажете на балеа хубави шампоани ;дд :П

В темата писах за балсама ми на Балеа с кокос, не шампоан.И е за боядисана коса.

strawberry88
01-25-2013, 13:07
Една от миналото ми училище имаше коса къдрава като твоята и беше на пластове. Стоеше много яко, но и беше някъде една педя под сутиена. А ти ли беше ползвала балсама на Белеа с кокос? Какво ще каже кажеш за него ? Имаше и един специално за тъмни коси.

Да, аз.Страшно доволна съм, а и е супер евтин.Два и нещо беше. :D :smt007

monroe999
01-25-2013, 13:50
аз искам да си я изправявам малко с четка сешоар, после ми е по-лесно с пресата и ми харесва повече накрая; но като се замисля няма смисъл да се мъча с тези кръгли четки, малко съм си непохватна
по принцип, ако имам намерение после да си изправям косата, докато я суша, я разресвам с най-обикновен дървен гребен, така пак не се къдри много и после се изправя лесно
сигурно ще продължа така 8-)

BamBamBo
01-25-2013, 13:58
Абе, момичета,защо се решите с гребен?? :)
Много мой познати,се решат с гребен и като им дам четка ,направо се учудват колко по-лесно е с нея.Като видя някой да се реши с гребен(особено ако е оплетена мокра коса),направо ми се реве.
Кой от вас използва гребен и кой четка?Какво ви е мнението?

strawberry88
01-25-2013, 14:13
Кой от вас използва гребен и кой четка?Какво ви е мнението?

Гребен с широки зъбци.Четката много скубе, а и тези топченца на върха на зъбците не са много полезни за косата. :D Плюс това съм с къдрава коса и ако се реша с четка ще бухне много.

monroe999
01-25-2013, 15:13
аз винаги си я реша с дървен гребен с няколко широки зъбчета; знам, че не е много добре да се реши косата, когато е влажна, но аз я разресвам и тогава :D

strawberry88
01-25-2013, 15:24
аз винаги си я реша с дървен гребен с няколко широки зъбчета; знам, че не е много добре да се реши косата, когато е влажна, но аз я разресвам и тогава :D

И аз.Имам чувството, че ако я реша, като изсъхне ще е невъзможно да я среша.

bloodfrozen
01-25-2013, 15:26
Ще направя ли грешка, ако си купя термозащитен продукт на Alfaparf - Hydratexture май беше, в една синичка опаковка?
Все избирам протектори, които не оказват положително влияние върху косата ми. Затова правя предварително проучване дали този си заслужава. :D

strawberry88
01-25-2013, 15:29
^Няма да сгрешиш. ;)

kitty02
01-25-2013, 16:02
Абе, момичета,защо се решите с гребен?? :)
Много мой познати,се решат с гребен и като им дам четка ,направо се учудват колко по-лесно е с нея.Като видя някой да се реши с гребен(особено ако е оплетена мокра коса),направо ми се реве.
Кой от вас използва гребен и кой четка?Какво ви е мнението?
Мойто е между гребен и четка, ама е пластмласов, и от него много ми бухва косата :?

Wwwooow
01-25-2013, 16:06
аз се сресвам с дървена четка :) С гребен пълен абсурд

В момента съм с маска на главата ,стоя вече 2 часа ... Забелязах,че с четката с която нанасям маската е станала с много меки и нежни косми ;дд;д; направо съм изумена О.о

monroe999
01-25-2013, 16:06
аз мисля да си купя от онези гребенчета за топиране;
знам, че е вредно, но като я изправя се сплесква, пък и аз съвсем лекичко ще я топирам от време на време

taamara
01-25-2013, 16:11
Wwwooow , относно горчицата на прах - 250 г, 2,50 - 3 и нещо, не съм много сигурна, като количеството варира.

Wwwooow
01-25-2013, 16:16
^ Аха мерси :) ще си помисля .
Някой пробвал ли е маската с горчица на прах и видял ли е ефект ??

weheartiit
01-25-2013, 17:12
Ще си намажа корените със стимуланта ,а дължината сигурно със зехтин.
Мама ми е кухила някаква специална кърпа за коса ,много симпатична и нямам търпение да я пробвам :D

JoLLiE92
01-25-2013, 17:53
taamara много ти благодаря! :)

monroe999 аз с тях си сресвам бретона :Д

EternalDream
01-25-2013, 18:14
Кой от вас използва гребен и кой четка?Какво ви е мнението?

Четка. Мнението ми е, че четката реше по-хубаво косата ми, придава й обем.

weheartiit
01-26-2013, 10:21
Ох вчера явно съм прекалила с количеството на нещата и не можах да ги отмия . Та днес се къпах отново.
Мисля утре да ходя на фризьор да ми отдреже връхчетата и да пробвам кератинова терапия за косата.Някой знае ли нещо повече за нея ?

Миналата седмица видях едно момиче с уникална,дълга,прекрасна коса ! Вчера отново я видях и беше се подстригала до раменете ;х и като я питах ми каза,че и е омръзнала просто.Та аз винаги съм си мислила,че ако имам дълга коса постоянно ще си ми харесва и ще я правя каквото искам :D .Ако бях на нейно място не си представям да дам да ми я отрежат толкова при положение,че сега толкова се старая да ми порасне ;д ,но явно и тя омръзва .

fizzyg
01-26-2013, 11:41
И аз от скоро време слушам за тази кератинова терапия.
Една бъдеща абитюрентка от училище си я е правила няколко пъти(3-4),косата й е в уникално състояние в момента,при положение,че постоянно е с изправена коса..
Но не знам като цена как е,някой ако е информиран да каже,моля! 8-) Знам,че зависи от салона,но ориентировъчно поне :)

JoLLiE92
01-26-2013, 11:44
Кератиновата терапия, която правят в салоните, не кератинова терапия продуктът , нали? :Д

FuCKkK13
01-26-2013, 11:44
до колкото знам е около 20лв. и нагоре.. най евтино 20/25 май... ако е за това,което се сещам

FuCKkK13
01-26-2013, 11:45
Кератиновата терапия, която правят в салоните, не кератинова терапия продуктът , нали? :Д

е май да...

JoLLiE92
01-26-2013, 11:47
То често има ваучери за това нещо. Дали ще са от полза? :Д Смисъл, бях си взела някакъв ваучер за солариум и въобще никакъв ефект в сравнение с мястото, където си плащаме .. дали и тая терапия зависи от мястото толкова много? Струва ли си да си търся ваучер имам предвид :Д

mags991
01-26-2013, 12:05
Бърза маска за повече жизненост
Смесете в съд 2 супени лъжици зехтин, 1 чаена лъжичка мед 1 една чаена лъжичка ябълков оцет. Разбъркайте съставките добре, след което с четка ги нанесете върху кичурите си. Покрийте косата си с влажна и топла хавлиена кърпа и изчакайте между 10 и 15 минути. След това отмийте маската с топла вода и шампоан.

Много съм доволна. Още повече, че въпреки че самата маска има много неприятна миризма се отмива много лесно и после косата не мирише.

JoLLiE92 аз също от време на време си купувам пълни боклуци, но косата ми винаги е била гъста и здрава. При някои хора е до ген.

Искам да те попитам маската става ли й за изтощена и суха коса и може ли вместо зехтин да сложа олио?

FuCKkK13
01-26-2013, 12:10
моля ?! олио ? с какво ще ти помогне това олио бе момиче :?

JoLLiE92
01-26-2013, 12:12
може ли вместо зехтин да сложа олио?
не.

strawberry88
01-26-2013, 12:32
може ли вместо зехтин да сложа олио?

NEVER.

weheartiit
01-26-2013, 12:38
И аз гледах някакви ваучери. http://www.vipoferta.bg/%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0-55_-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D 0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D 0%B2%D0%B0-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B0%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%B7%D0%B0-19%D0%BB%D0%B2.-%D0%B2-%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%94%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B0-1495.html - този най ме блазни. :D
само,че майка на ми не и се вярва цените да са толкова намалени и още не съм си взела. :(

JoLLiE92
01-26-2013, 12:44
bitch please виж аз какво видях http://grabo.bg/varna/keratinova-terapiia-za-kosa-bez-ili-s-podstrigvane-0rsdnf6 :Д
само да ти кажа, че цените, които уж са реалните, не са реални в повечето случаи. Има някакво намаление, ама не е чак толкова. Примерно солариума ми :cool: "реалната" цена на минута беше 50, ние го вземахме за 23, но когато отидохме на място, видях, че ако отидем без ваучер всъщност минутата е 33. А на другото място е 45, но 9 минути там ми влизат повече от 12 на онова с ваучера.

strawberry88
01-26-2013, 12:49
Сега се сетих за една мисъл: ''Ако е твърде хубаво, за да е истина, значи вероятно не е.'' 8-)

PeaceOfMe
01-26-2013, 14:16
В понеделник мисля да отида на фризьор, според вас как се е по-добре да се подстрижа, при положение, че косата ми е леко чуплива, на черта или стъпала. В момента съм нещо средно но не ми харесва особено. :)

http://prikachi.com/images.php?images/620/5787620R.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/654/5787654Q.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/655/5787655R.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/643/5787643P.jpg

BamBamBo
01-26-2013, 14:21
^Косата ти е много хубава,мисля,че ако леко разчупиш формата ще ти отива,но леко.И не я скъсявай много.

PeaceOfMe
01-26-2013, 14:26
^Косата ти е много хубава,мисля,че ако леко разчупиш формата ще ти отива,но леко.И не я скъсявай много.

Благодаря. Аз не искам да я скъсявам, значи на пластове. :)

wiiwa
01-26-2013, 14:27
Каква е тази кератинова терапия ?

YSMF
01-26-2013, 14:27
Косата ми е почнала да расте по - бързо ^^ Няма и месец от както съм се боядисала и вече ми се забелязват корените. Продължавам с маските, защото явно има ефект 8-)

JoLLiE92
01-26-2013, 14:31
Процедура във фризьорски салон за възстановяване на косата. :)

fizzyg
01-26-2013, 14:43
Навлажних си косата и си сложиш пшенично масло в корените и съвсем малко по дължината и над него един слой(само по дължината естествено) от маската ми аболют рипеър на лореал проф. :)
Днес мързеливо го раздавам 8-)

wiiwa
01-26-2013, 14:57
Този ботокс за коса на Лореал дали вреди по някакъв начин на младички коси като моята ?

YSMF
01-26-2013, 14:59
^ аз съм го ползвала и бях доволна, не съм усетила нещо негативно.

monroe999
01-26-2013, 15:10
^забелязвам, че си ползвола доста професионални продукти, кои са те впечатлили най-много?

weheartiit
01-26-2013, 15:17
И аз видях още един ваучер за 8 лв. обаче ми се стори още по-съмнителен. :D
Джули ти както разибрам си поръчвала такъв,за колко време ти го доставят ? :)

Ох косата ми още не се е отмила от зехтина и стимуланта,толкова много я мих. Имам чувството,че съм си изляза направо целите шишета върху главата. ;д :?

JoLLiE92
01-26-2013, 15:19
Ами купуваш ваучера, имаш срок до 72 (мисля) часа да го платиш, плащаш го - аз използвах Изипей, след това в профила ти излиза самият ваучер вече, на който има два номера - или го отпечатваш , или записваш двата номера, обаждаш се да си запишеш час (на повечето места искат) и отиваш. :) Аз само това за солариума съм си вземала, не са ми доставяли нещо.

YSMF
01-26-2013, 15:22
^забелязвам, че си ползвола доста професионални продукти, кои са те впечатлили най-много?
Косата ми наистина беше по - плътна. Щом я хванах наистина почувствах повече и според мен косъма беше добре запълнен. Това с ефект до 10 седмици според мен е малко преувеличено. Но останах по - доволна от ботокса от колко ампулата на Керастаз с подобно действие.

FuCKkK13
01-26-2013, 16:54
И аз видях още един ваучер за 8 лв. обаче ми се стори още по-съмнителен. :D
Джули ти както разибрам си поръчвала такъв,за колко време ти го доставят ? :)

Ох косата ми още не се е отмила от зехтина и стимуланта,толкова много я мих. Имам чувството,че съм си изляза направо целите шишета върху главата. ;д :?
важен е начина на измиване,а не количеството...

weheartiit
01-26-2013, 18:05
търках доста ,наистина,но явно съм прекалила.
след малко ще пробвам да измия само с вода корените защото гледам,че засега те са останали мазни и дано се получи .
Мерси,Джули.

FuCKkK13
01-26-2013, 18:25
с вода мазно не се отмива :?

weheartiit
01-26-2013, 18:32
Ох :D значи ще се къпя за четвърти път днес.

fizzyg
01-26-2013, 19:43
Ох :D значи ще се къпя за четвърти път днес.

Ъъъъъъ,4-ти?! 8-)

weheartiit
01-26-2013, 21:39
^ Да . :D пренаситих се. ;д

Едит: Щях да питам някой има ли гребена с вградено масло на Макадамия и хубав ли е ?

FuCKkK13
01-27-2013, 09:04
не,но аз съм му хвърлила око.... може би ще си поръчам него и някой шампоан,защото доставката им е 6лв. и само гребена няма да ми е изгодно... иначе ги попитах колко време издържа вграденото масло и тя казаха до 6 месеца,което според мен е супер :)

monroe999
01-27-2013, 13:03
доставката от Рибката не беше ли 3лв. или ще поръчваш от друг сайт?

FuCKkK13
01-27-2013, 13:34
доставката от Рибката не беше ли 3лв. или ще поръчваш от друг сайт?
хм... последния път май ми беше 6,а може и да се бъркам

FuCKkK13
01-27-2013, 13:38
да бе,вярно... объркала съм се.... последно като си поръчвах нещо за косата професионално беше с 6лв. доставка.... съжалявам,моя грешка.. е значи скоро може да си го поръчам гребена :)

ShadyGirl07
01-27-2013, 13:39
Здравейте на всички, по принцип не пиша мнения в темата, но често я чета. Но за мое голямо съжаление ми се наложи да поискам помощ от всички вас които обичат да си поддържат косата.Та проблема ми е следния, имам много увредена коса, под много имам предвид изправяне всеки ден и сушене със сешоар след всяко къпане в продължение на 2-3 години. По принцип косата ми е суха в краищата и мазна в корените, стърчаща е и точно заради това я изправям толкова често.Фризьорката ми винаги ми е казвала да спра с пресата ако искам да остана с коса но аз така и не я послушах и продължавах да си я ползвам, а върха на идиотщината ми беше да я довърша буквално със ретро преса, след това къдрене косата ми започна да пада цели кичури от нея и ми изкара ангелите.Молбата ми към вас е да ми помогнете ако можете и да ми кажете как да си я пооправя разбира се с намаляването до минимална употреба на преса.Използвала съм маската с тривитаминол и до някоя степен съм запозната с домашните маски но искам да ми кажете от кои сте най-доволни и също така да ми предложите шампоан,балсам,ампули или каквото там се сетите.

strawberry88
01-27-2013, 13:49
В понеделник мисля да отида на фризьор, според вас как се е по-добре да се подстрижа, при положение, че косата ми е леко чуплива, на черта или стъпала. В момента съм нещо средно но не ми харесва особено. :)

http://prikachi.com/images.php?images/620/5787620R.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/654/5787654Q.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/655/5787655R.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/643/5787643P.jpg

Прекрасна коса! :shock: :smt007

monroe999
01-27-2013, 13:53
Прекрасна коса! :shock: :smt007

дааааааааааа, изглежда толкова мекичка и приятна за пипанe :shock: и е гладка и плътна иии оооoooooooooo
*благородно завиждам*
тцъ.

а иначе, Марти (нали така беше? 8-) ) надявам се съм била от ползва с поправката 8-)

wiiwa
01-27-2013, 14:00
Днес си направих маска с тривитаминол, авокадово масло, маалко рициново масло, жълтък, и маслко оцет. По краищата сложи авокадово масло и мас.

Момичета, как е подстригано момичето след 1:23 някъде http://www.youtube.com/watch?v=4brU5rzmQvE ? :)

wiiwa
01-27-2013, 14:02
Здравейте на всички, по принцип не пиша мнения в темата, но често я чета. Но за мое голямо съжаление ми се наложи да поискам помощ от всички вас които обичат да си поддържат косата.Та проблема ми е следния, имам много увредена коса, под много имам предвид изправяне всеки ден и сушене със сешоар след всяко къпане в продължение на 2-3 години. По принцип косата ми е суха в краищата и мазна в корените, стърчаща е и точно заради това я изправям толкова често.Фризьорката ми винаги ми е казвала да спра с пресата ако искам да остана с коса но аз така и не я послушах и продължавах да си я ползвам, а върха на идиотщината ми беше да я довърша буквално със ретро преса, след това къдрене косата ми започна да пада цели кичури от нея и ми изкара ангелите.Молбата ми към вас е да ми помогнете ако можете и да ми кажете как да си я пооправя разбира се с намаляването до минимална употреба на преса.Използвала съм маската с тривитаминол и до някоя степен съм запозната с домашните маски но искам да ми кажете от кои сте най-доволни и също така да ми предложите шампоан,балсам,ампули или каквото там се сетите.

Подстрижи я. Спри пресата и сешоара напълно. Прави маски. Слагай и някакви ампули, ако имаш пари може тези на Виши или някои на Лореал.

kalpazanka
01-27-2013, 14:04
Презполових си опаковката кокосово масло. :) Определено косата се възстанови, не е като метла в краищата, не пада вече /6-8 косъма дневно :) /

strawberry88
01-27-2013, 14:14
Момичета, как е подстригано момичето след 1:23 някъде http://www.youtube.com/watch?v=4brU5rzmQvE ? :)

Кандис е това. :Д Мисля, че е с равна коса и начупена с маша. :)

ShadyGirl07
01-27-2013, 14:21
Подстрижи я. Спри пресата и сешоара напълно. Прави маски. Слагай и някакви ампули, ако имаш пари може тези на Виши или някои на Лореал.
Доста ми се скъси след тоя обилен косопад и някак си не искам да я подстригвам, а за ампули може ли направо линк към някои, а за пари до 25 лв не е проблем.

FuCKkK13
01-27-2013, 14:25
Здравейте на всички, по принцип не пиша мнения в темата, но често я чета. Но за мое голямо съжаление ми се наложи да поискам помощ от всички вас които обичат да си поддържат косата.Та проблема ми е следния, имам много увредена коса, под много имам предвид изправяне всеки ден и сушене със сешоар след всяко къпане в продължение на 2-3 години. По принцип косата ми е суха в краищата и мазна в корените, стърчаща е и точно заради това я изправям толкова често.Фризьорката ми винаги ми е казвала да спра с пресата ако искам да остана с коса но аз така и не я послушах и продължавах да си я ползвам, а върха на идиотщината ми беше да я довърша буквално със ретро преса, след това къдрене косата ми започна да пада цели кичури от нея и ми изкара ангелите.Молбата ми към вас е да ми помогнете ако можете и да ми кажете как да си я пооправя разбира се с намаляването до минимална употреба на преса.Използвала съм маската с тривитаминол и до някоя степен съм запозната с домашните маски но искам да ми кажете от кои сте най-доволни и също така да ми предложите шампоан,балсам,ампули или каквото там се сетите.
абе момиче ти добре ли си ? мале.. настръхнах.. как така ти падат цели кичури ? сл ся... почваш маски по 2 пъти в седмицата с тривитаминол 1 месец... преса повече от 1 път в седмицата да не си пипнала.. за сешоара забравяш... отиваш и си купуваш шампоана на Денис против косопад ( един бял с жълта капачка) http://krem-za-men.de31.com/%D0%A8%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D0%94%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%81-%D1%81-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-300%D0%BC%D0%BB-classico-p-2476.html ей тоя... на същата марка,а може и на друга ампули против косопад ( една кутийка и слагаш по цяла ампула след къпане - 2 пъти в седмицата предполагам) балсам - не ти трябва... е това го прави един месец и пиши за резултата.. след 2рата седмица трябва да ти пада по-малко коса ако ползваш и шампоана и ампулите....

FuCKkK13
01-27-2013, 14:26
дааааааааааа, изглежда толкова мекичка и приятна за пипанe :shock: и е гладка и плътна иии оооoooooooooo
*благородно завиждам*
тцъ.

а иначе, Марти (нали така беше? 8-) ) надявам се съм била от ползва с поправката 8-)

и на мен ми хареса косата на момичето 8-) :)

мерси.. ами да,сега може скоро да си го поръчам :)

FuCKkK13
01-27-2013, 14:27
Презполових си опаковката кокосово масло. :) Определено косата се възстанови, не е като метла в краищата, не пада вече /6-8 косъма дневно :) /

еххх това кокосово масло ще ме накараш да си го взема 8-)

FuCKkK13
01-27-2013, 14:29
Днес си направих маска с тривитаминол, авокадово масло, маалко рициново масло, жълтък, и маслко оцет. По краищата сложи авокадово масло и мас.

Момичета, как е подстригано момичето след 1:23 някъде http://www.youtube.com/watch?v=4brU5rzmQvE ? :)

отдолу е изравнено и е на пластове

ShadyGirl07
01-27-2013, 14:32
абе момиче ти добре ли си ? мале.. настръхнах.. как така ти падат цели кичури ? сл ся... почваш маски по 2 пъти в седмицата с тривитаминол 1 месец... преса повече от 1 път в седмицата да не си пипнала.. за сешоара забравяш... отиваш и си купуваш шампоана на Денис против косопад ( един бял с жълта капачка) http://krem-za-men.de31.com/%D0%A8%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%B0%D0%BD-%D0%94%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%81-%D1%81-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-300%D0%BC%D0%BB-classico-p-2476.html ей тоя... на същата марка,а може и на друга ампули против косопад ( една кутийка и слагаш по цяла ампула след къпане - 2 пъти в седмицата предполагам) балсам - не ти трябва... е това го прави един месец и пиши за резултата.. след 2рата седмица трябва да ти пада по-малко коса ако ползваш и шампоана и ампулите....
Ти настръхна а не ме питай аз в какво положение съм.За шампоана и ампулите тъй като съм от малък град най-вероятно няма да ги намеря така че ще ги поръчам от някой сайт.А със тривитаминол в момента не разполагам но тези дни трябва да си купя и започвам с маските.

JoLLiE92
01-27-2013, 14:34
Много ви е лесно да кажете "спри пресата и сешоара напълно", но замисляте ли се дали е изпълнимо?

FuCKkK13
01-27-2013, 14:41
Днес си направих маска с тривитаминол, авокадово масло, маалко рициново масло, жълтък, и маслко оцет. По краищата сложи авокадово масло и мас.

Момичета, как е подстригано момичето след 1:23 някъде http://www.youtube.com/watch?v=4brU5rzmQvE ? :)

отдолу е изравнено и е на пластове

ShadyGirl07
01-27-2013, 14:41
Много ви е лесно да кажете "спри пресата и сешоара напълно", но замисляте ли се дали е изпълнимо?
Да много добре казано, за сешоара както и да е някак ще се справя, но моята коса е супер безформена и безобемна няма как да не използвам преса но няма как ще я връзвам само вече.

FuCKkK13
01-27-2013, 14:43
Ти настръхна а не ме питай аз в какво положение съм.За шампоана и ампулите тъй като съм от малък град най-вероятно няма да ги намеря така че ще ги поръчам от някой сайт.А със тривитаминол в момента не разполагам но тези дни трябва да си купя и започвам с маските.

виж,ако нямаш тривитаминол в домашната маска задължително да има яйце.... от малък град - тая марка не е кой знае колко... хм ''луксозна'' така че предполагам ще ги има.. а и нищо не пречи да попиташ продавачката ''възможно ли е да ми докараш следващия път като ходиш за стока еди кой си шампоан и еди какви си ампули'' предполагам няма да ти откаже щом си от малък град :)

FuCKkK13
01-27-2013, 14:44
Много ви е лесно да кажете "спри пресата и сешоара напълно", но замисляте ли се дали е изпълнимо?

да,лесно ми е,защото 5ти клас се подстригах до над раменете,6ти ми беше косата до 2-3 пръста по-раменете и я горях нон стоп,тупиране,лак .. абе.. лапешка работа ... 7ми реши,че пак си искам дългата коса от преди година и половина... знаеш ли какво направих ? една година без преса и сешоар.. ама без да пипна преса... след това лятото 4-5 пъти за 3 месеца,след това по 1 път в седмицата и сега я горя 2 пъти в седмицата.. сешоар пипам 2 пъти в годината... ако го искаш - може ....

FuCKkK13
01-27-2013, 14:45
Да много добре казано, за сешоара както и да е някак ще се справя, но моята коса е супер безформена и безобемна няма как да не използвам преса но няма как ще я връзвам само вече.

виж горния коментар

ShadyGirl07
01-27-2013, 14:46
виж,ако нямаш тривитаминол в домашната маска задължително да има яйце.... от малък град - тая марка не е кой знае колко... хм ''луксозна'' така че предполагам ще ги има.. а и нищо не пречи да попиташ продавачката ''възможно ли е да ми докараш следващия път като ходиш за стока еди кой си шампоан и еди какви си ампули'' предполагам няма да ти откаже щом си от малък град :)
Ще издирвам, но във всеки случай ще си ги купя, а аз моята коса я мия през ден много ли е и трябва ли в такъв случай след всяко измиване да слагам ампули ?

FuCKkK13
01-27-2013, 14:48
Ще издирвам, но във всеки случай ще си ги купя, а аз моята коса я мия през ден много ли е и трябва ли в такъв случай след всяко измиване да слагам ампули ?

ами не знам.. по принцип на кутията трябва да си пише,а и доста често съм виждала,че трябва след къпане,но да не вземеш да се предозираш

JoLLiE92
01-27-2013, 14:50
Аз пък правя обратното - изправям със сешоар и четка и с пресата правя само довършителни работи. :) С моя бретон и моите чупки в косата няма как да не я изправям. Наистина няма как. Но за другото съм съгласна - вземи си тея неща. Денис не са никак скъпи трябва да ги има все някъде. Маската е 6лв, шампоанът около 3.50.

FuCKkK13
01-27-2013, 14:51
момичета... гледах за кокосово масло и се зачудих на това,но не е ли прекалено евтино за хубаво кокосово масло и според вас дали е хубаво ? http://greenshop.bg/product-1364

FuCKkK13
01-27-2013, 14:52
Аз пък правя обратното - изправям със сешоар и четка и с пресата правя само довършителни работи. :) С моя бретон и моите чупки в косата няма как да не я изправям. Наистина няма как. Но за другото съм съгласна - вземи си тея неща. Денис не са никак скъпи трябва да ги има все някъде. Маската е 6лв, шампоанът около 3.50.

маска не и трябва.. шампоана е повечко.. към 4 и нещо ... иначе ампулите цялата кутия е към 8-9-10лв. макс...

JoLLiE92
01-27-2013, 15:03
Аз за 3 и 30 или нещо такова си го вземам :Д Маската бялата с жълтата капачка съм с две ръце и два крака да си я вземе, няма такава маска! На изобретателите и трябва да дадат най-малко Нобелова награда :Д И да я слага И в корените, колкото и странно да звучи. На маската пише да се масажира, следователно трябва и в корените. Опитах, не стана мазно. Нали е за растеж все пак, как ще действа иначе ако не е в корените. :)

ShadyGirl07
01-27-2013, 15:06
маска не и трябва.. шампоана е повечко.. към 4 и нещо ... иначе ампулите цялата кутия е към 8-9-10лв. макс...
Парите не ме притесняват, важното е да придобие косата ми приличен вид.А може ли да ми предложиш нещо за обем тъй като косата ми в краищата има горе долу приличен вид но в корените съм без никакъв обем и стои грозно.

FuCKkK13
01-27-2013, 15:25
Аз за 3 и 30 или нещо такова си го вземам :Д Маската бялата с жълтата капачка съм с две ръце и два крака да си я вземе, няма такава маска! На изобретателите и трябва да дадат най-малко Нобелова награда :Д И да я слага И в корените, колкото и странно да звучи. На маската пише да се масажира, следователно трябва и в корените. Опитах, не стана мазно. Нали е за растеж все пак, как ще действа иначе ако не е в корените. :)

то на всяка купена маска така пише :? тия химии не бих си ги сложила в корените.. дори като ползвах лак преди години не го слагах точно в корените

FuCKkK13
01-27-2013, 15:26
Парите не ме притесняват, важното е да придобие косата ми приличен вид.А може ли да ми предложиш нещо за обем тъй като косата ми в краищата има горе долу приличен вид но в корените съм без никакъв обем и стои грозно.

започни с поддържането и оправянето,а после мисли за простотии... продуктите за обем никаква работа не вършат.. момиче,оставаш без коса,за обема мислиш :?

JoLLiE92
01-27-2013, 15:29
То като ти пада косата няма как да имаш кой знае колко обем :) Не я замазвай откъм корените с пресата ако не е много чуплива. Научи да я изправяш със сешоар и кръгла четка по-добре. Като се грижиш за нея , тя обемът ще си го докара сама. Тривитаминол? Замислям и аз да си взема един. Искам да ми е по-плътна косата. Ще и правя маски.
Фък, само с тривитаминол и стимулант ли става този ефект? Няма ли ампули за плътност и обем?

FuCKkK13
01-27-2013, 15:33
То като ти пада косата няма как да имаш кой знае колко обем :) Не я замазвай откъм корените с пресата ако не е много чуплива. Научи да я изправяш със сешоар и кръгла четка по-добре. Като се грижиш за нея , тя обемът ще си го докара сама. Тривитаминол? Замислям и аз да си взема един. Искам да ми е по-плътна косата. Ще и правя маски.
Фък, само с тривитаминол и стимулант ли става този ефект? Няма ли ампули за плътност и обем?
е здраво - плътно... по принцип тия ампули дето подхранват подобряват и плътността на косата.. специални за плътност не знам да има

ShadyGirl07
01-27-2013, 15:35
И аз не знам вече за какво да мисля, не съм свикнала да ми е стърчаща и не изправена и за това ми е малко кофти сега.Довечера мисля да си направя някоя домашна маска може ли да ми предложите какво да сложа ?

FuCKkK13
01-27-2013, 15:37
И аз не знам вече за какво да мисля, не съм свикнала да ми е стърчаща и не изправена и за това ми е малко кофти сега.Довечера мисля да си направя някоя домашна маска може ли да ми предложите какво да сложа ?

а други прически за тебе освен изправена коса няма ли ? има тема за прическите - разгледай я,има толкова много плитки и прически с прибрана коса... жълтък,мас,мед,кисело мляко и някакво масло ако имаш

wiiwa
01-27-2013, 15:42
Кандис е това. :Д Мисля, че е с равна коса и начупена с маша. :)

Без никакви пластове ?

monroe999
01-27-2013, 15:45
уф, трябва да стана да си забъркам яйце (ще сложа цяло ухууу 8-) ) иии май ще е само яйце и зехтин;
после с колко хладка вода трябва да отмия, че да не се пресече яйцето? много ми е студено :( хахахаха
и как точно да я нанеса? яйце и зехтин в корените и по дължината само зехтин? иска ми се да е по-цялата коса яйцето, обаче не виждам как ще ми стигне... косата ми е няколко см. под раменете

ShadyGirl07
01-27-2013, 15:47
Да знам че има и с къдрава също много ми отива но не стои и бързо се развалят къдриците.Тя и права не ми стоеше много но поне придобиваше приличен вид.А какво масло имаш предвид?

JoLLiE92
01-27-2013, 15:52
ShadyGirl07 може да пробваш тая кератинова терапия :) говорехме за нея малко по-горе в темата

FuCKkK13
01-27-2013, 15:56
Да знам че има и с къдрава също много ми отива но не стои и бързо се развалят къдриците.Тя и права не ми стоеше много но поне придобиваше приличен вид.А какво масло имаш предвид?

някакво... зехтин/бадемово/кокосово/жожоба/пшеничено/от гроздови семки/

FuCKkK13
01-27-2013, 15:56
уф, трябва да стана да си забъркам яйце (ще сложа цяло ухууу 8-) ) иии май ще е само яйце и зехтин;
после с колко хладка вода трябва да отмия, че да не се пресече яйцето? много ми е студено :( хахахаха
и как точно да я нанеса? яйце и зехтин в корените и по дължината само зехтин? иска ми се да е по-цялата коса яйцето, обаче не виждам как ще ми стигне... косата ми е няколко см. под раменете

да,с гладка.. на мен ми стига един жълтък в маска,на теб няма да ти стигне.. то не се слага да ти тече от косата,а да е намазано навсякъде

ShadyGirl07
01-27-2013, 16:01
ShadyGirl07 може да пробваш тая кератинова терапия :) говорехме за нея малко по-горе в темата

Утре ще отида до фризьорския салон да попитам, ако я правят ще я пробвам.

ShadyGirl07
01-27-2013, 16:08
някакво... зехтин/бадемово/кокосово/жожоба/пшеничено/от гроздови семки/
Нямам никое от тези, а кое е най-добро за да мога да си взема?

monroe999
01-27-2013, 16:41
аз до колкото знам от горе изброените кокосовото и най-добро, иначе всичките са хубави
и аз напоследък много искам да си взема кокосово масло, но по-натам, като приключа със стимуланта може би

YSMF
01-27-2013, 16:58
Пак направих моя бълвоч от бадемово масло, тривитаминол, кисело мляко, оцет и мед. 8-)

divacheee
01-27-2013, 17:04
Много ви е лесно да кажете "спри пресата и сешоара напълно", но замисляте ли се дали е изпълнимо?


Напълно е възможно! До преди година използвах преса ВСЕКИ ДЕН, косата ми беше под всякаква критика .. фризьорката ми каза, че задължително трябва да спра с пресата, ако искам да имам коса .. аз се стреснах и спрях ;д В продължение на 6 месеца не бях използвала нито преса, нито сешоар. Сега преса използвам веднъж на две-три седмици, но всеки път си суша косата със сешоар и смея да твърдя, че косичката ми в момента е здрава!

FuCKkK13
01-27-2013, 17:06
Нямам никое от тези, а кое е най-добро за да мога да си взема?

бадемовото за подхранване

fizzyg
01-27-2013, 17:32
ShadyGirl07 , прави си тая маска,която Марти ти каза,слагай една торба на главата и постави хавлия върху възглавницата си,спи с маската..на сутринта си я отмий.И още нещо-според мен ще е по-добре да намалиш миенето на косата до 2-3 пъти седмично.Сухата коса не трябва да се мие по много,защото естествените масла,които скалпа ти произвежда се отмиват,съответно не достигат до цялата ти коса,а трябва.Отначало ще ти е трудно да не я миеш често,но си избери 3 дни,в които да я миеш и ще свикнеш. А след това ако успееш намали миенето й до 2 дни,колкото и да ти се струва абсурдно повечето от нас я мием на 2 дни..

Марти,аз не виждам повод да не си купува маската на Денис. Щом и е в такова положение косата нека да я използва като балсам,явно и е много суха косата.

JoLLiE92
01-27-2013, 17:40
Ако имах права коса, или къдрава, или с НЯКАКВА форма, нямаше да я изправям. Но с моята не може да кажеш "забрави всякакви преси и сешоари" аз не го правя от гевезелък.
За миенето съм съгласна.
Косата ми дали ще е грозна и здрава като не използвам преса или грозна защото е изтощена ако прекалявам - все е грозна. Цаката му е да хванеш златната среда. Не мисля, че изправяне след като се изкъпя само е твърде много.

wiiwa
01-27-2013, 17:44
отдолу е изравнено и е на пластове


От '' отдолу е изправена'' имаш предвид че най - долният пласт е на черта или че е изправена с преса ?

Това за пресите и сешоара е напълно възможно. Цяло лято не съм пипнала преса или сешоар. Септември и октомври се изправих около 10 пъти и се подстригах на 1 ноември, оттогава не съм съм я горила изобщо.

fizzyg
01-27-2013, 17:44
http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D 1%80%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B1%D0%B8%D0%BE-500-%D0%B3%D1%80.1126
Мен това ме заинтригува. Цели 500мл .. Някой да знае колко е доставката?

JoLLiE92
01-27-2013, 17:47
Възможно е напълно, но зависи каква ти е косата! :)

FuCKkK13
01-27-2013, 19:21
ShadyGirl07 , прави си тая маска,която Марти ти каза,слагай една торба на главата и постави хавлия върху възглавницата си,спи с маската..на сутринта си я отмий.И още нещо-според мен ще е по-добре да намалиш миенето на косата до 2-3 пъти седмично.Сухата коса не трябва да се мие по много,защото естествените масла,които скалпа ти произвежда се отмиват,съответно не достигат до цялата ти коса,а трябва.Отначало ще ти е трудно да не я миеш често,но си избери 3 дни,в които да я миеш и ще свикнеш. А след това ако успееш намали миенето й до 2 дни,колкото и да ти се струва абсурдно повечето от нас я мием на 2 дни..

Марти,аз не виждам повод да не си купува маската на Денис. Щом и е в такова положение косата нека да я използва като балсам,явно и е много суха косата.

аз виждам - ще и се пренасити косата... това е домашна маска,шампоан доста силен - против косопад е все пак,ампули .... поне според мен ще е много,но ако толкова иска нека си вземе

FuCKkK13
01-27-2013, 19:21
От '' отдолу е изправена'' имаш предвид че най - долният пласт е на черта или че е изправена с преса ?

Това за пресите и сешоара е напълно възможно. Цяло лято не съм пипнала преса или сешоар. Септември и октомври се изправих около 10 пъти и се подстригах на 1 ноември, оттогава не съм съм я горила изобщо.

ъъъ изравнено написах... прочети пак

FuCKkK13
01-27-2013, 19:22
http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D 1%80%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B1%D0%B8%D0%BE-500-%D0%B3%D1%80.1126
Мен това ме заинтригува. Цели 500мл .. Някой да знае колко е доставката?
ми да ама никой не ми отговори

strawberry88
01-27-2013, 19:45
Абе трудно си е зимата без сешоар.Аз успявам.Тази зима само веднъж го ползвах, но...а и в тоя студ и ако бързаш за някъде и нямаш време да чакаш да ти изсъхне?Особено ако някое момиче е с дълга и гъста коса. ;x

bbabyboo
01-27-2013, 20:14
Такаа, аз реших, че май няма да си правя онази маска с кокосовото масло, витамините и т.н. ;дд ще си взема маслото в понеделник и ще го слагам със мед, като Андреа <3
http://www.youtube.com/watch?v=NSyP24JA7xI
какво мислите коя маска ще е по-добра ? :) ИИИиИ утре също мисля да отида да си подстрижа връхчетата.. като позна от корена ии има една част към края, която я чувствам толкова..суха ?! не знам.. някакси не е гладка както горе.. :Д

weheartiit
01-27-2013, 20:30
Ейй момичета,искам само да ви покажа косата на най-добрата ми приятелка.Страхотна е <3 Мотивирам се като я гледам :D и реших,че може да мотивира и всички други в тази темичка...

http://prikachi.com/images.php?images/521/5794521R.jpg - накъдрена

http://prikachi.com/images.php?images/523/5794523c.jpg - естествена

http://prikachi.com/images.php?images/534/5794534b.jpg - изправена

bbabyboo
01-27-2013, 20:32
Ейй момичета,искам само да ви покажа косата на най-добрата ми приятелка.Страхотна е <3 Мотивирам се като я гледам :D и реших,че може да мотивира и всички други в тази темичка...

http://prikachi.com/images.php?images/521/5794521R.jpg - накъдрена

http://prikachi.com/images.php?images/523/5794523c.jpg - естествена

http://prikachi.com/images.php?images/534/5794534b.jpg - изправена



Уоууу ;хх АДСКИ якаа е ! :Д тя откога е с толкова дълга коса, ако не е нахално ? :Д наистина много хубава косичка :):)

strawberry88
01-27-2013, 20:33
^Ухуу, наистина е страхотна и ме мотивира. :д :smt007

JoLLiE92
01-27-2013, 20:37
Много е хубава! Ето това е момиче, което няма нужда да се изправя! :Д
bbabyboo тя слага яйце, не мед? И не знам дали ще се получи с всяко кокосово масло, иначе много хубава коса има мацката. И ебахти устните :Д

bbabyboo
01-27-2013, 20:42
Много е хубава! Ето това е момиче, което няма нужда да се изправя! :Д
bbabyboo тя слага яйце, не мед? И не знам дали ще се получи с всяко кокосово масло, иначе много хубава коса има мацката. И ебахти устните :Д

Аа ами объркала съм клипа, бе имаше един пак от нея в който казваше за маслото и меда заедно, а моето е такова

http://www.bioslunceluna.com/shop/kokosovo-maslo-studenopresovano-dragon-superfoods-bio-100ml.html
:? Ще го разтопя разбира се, преди да го сложа ;Д
Иии обаче и косата и е няква супер поддържана :П

FuCKkK13
01-27-2013, 20:43
Абе трудно си е зимата без сешоар.Аз успявам.Тази зима само веднъж го ползвах, но...а и в тоя студ и ако бързаш за някъде и нямаш време да чакаш да ти изсъхне?Особено ако някое момиче е с дълга и гъста коса. ;x
аз преди да излизам не се къпя... поне 2-3 часа трябва да са минали,защото има възможност да се разболееш.. за тия 2-3 часа ще ти изсъхне косата... а аз никога не съм ползвала сешоар така.. смисъл редовно... до сега винаги по 5 пъти в годината

FuCKkK13
01-27-2013, 20:49
Ейй момичета,искам само да ви покажа косата на най-добрата ми приятелка.Страхотна е <3 Мотивирам се като я гледам :D и реших,че може да мотивира и всички други в тази темичка...

http://prikachi.com/images.php?images/521/5794521R.jpg - накъдрена

http://prikachi.com/images.php?images/523/5794523c.jpg - естествена

http://prikachi.com/images.php?images/534/5794534b.jpg - изправена

много хубава коса има :) само се чудя защо я изправя.. честно казано естествена най-много ми харесва

weheartiit
01-27-2013, 20:57
Уоууу ;хх АДСКИ якаа е ! :Д тя откога е с толкова дълга коса, ако не е нахално ? :Д наистина много хубава косичка :):)

Ами от първи клас е започнала да я пуска и от тогава не е сменяла драстично дължината . :)

Попринцип не я изправя,а ходи с естествена ,но днес е била на кератинова терапия (за която аз ви питах по-рано) и така изглежда косата и след нея. :)

JoLLiE92
01-27-2013, 21:00
Отивам и аз на кератинова терапия!

FuCKkK13
01-27-2013, 21:02
http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D 1%80%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B1%D0%B8%D0%BE-500-%D0%B3%D1%80.1126
Мен това ме заинтригува. Цели 500мл .. Някой да знае колко е доставката?

http://www.zoya.bg/delivery.html 4лв. ако не си в софия - малко им е доставката :)

wiiwa
01-27-2013, 21:26
ъъъ изравнено написах... прочети пак

Съжалявам. Не знам и аз какви ги чета днес. Един път ро прочетох '' изправено'' после '' изрично'' , но е и '' изравнено '' :Д

fizzyg
01-27-2013, 21:28
ми да ама никой не ми отговори
Би трябвало да е добро,ако е с био сертификат :)



Ейй момичета,искам само да ви покажа косата на най-добрата ми приятелка.Страхотна е <3 Мотивирам се като я гледам :D и реших,че може да мотивира и всички други в тази темичка...

http://prikachi.com/images.php?images/521/5794521R.jpg - накъдрена

http://prikachi.com/images.php?images/523/5794523c.jpg - естествена

http://prikachi.com/images.php?images/534/5794534b.jpg - изправена
Оооо,страхотна е! На мен най-много къдрава ми харесва май,много леки и небрежни чупки :) А колко й е струвала кретиновата тепария?


http://www.zoya.bg/delivery.html 4лв. ако не си в софия - малко им е доставката :)
Аха,да,мерси :)

И да питам-каква е разликата между арганово масло и масло от макадамия? 8-) Ако има такава,де..

JoLLiE92
01-27-2013, 21:31
Макадамия не е ли фирма? :Д

FuCKkK13
01-27-2013, 21:37
Съжалявам. Не знам и аз какви ги чета днес. Един път ро прочетох '' изправено'' после '' изрично'' , но е и '' изравнено '' :Д

няма нищо,случва се 8-)

fizzyg
01-27-2013, 21:40
Макадамия не е ли фирма? :Д
Не.Австралийски орех,много ценен 8-)
Ето го: http://2.bp.blogspot.com/-yPVO1JcwD94/T0AFGMQ4dbI/AAAAAAAAAsA/rARzCWF_FtI/s1600/2.jpg

titinkaa
01-27-2013, 21:43
Ейй момичета,искам само да ви покажа косата на най-добрата ми приятелка.Страхотна е <3 Мотивирам се като я гледам :D и реших,че може да мотивира и всички други в тази темичка...

http://prikachi.com/images.php?images/521/5794521R.jpg - накъдрена

http://prikachi.com/images.php?images/523/5794523c.jpg - естествена

http://prikachi.com/images.php?images/534/5794534b.jpg - изправена

Олее,уникална е!!Особенно къдрава е мега яка. :)

titinkaa
01-27-2013, 21:46
Аз да ви кажа,днес си правих маска,че от 3 седмици не си бях правила.Сложих,жълтък,кисе о мляко,ракия,сок от резен лимон,мед,хума,какао,канела ,бадемово масло и масло от гроздови семки.След баня й намазах корените с ампула за растеж.

П.П. някоя от вас се занимаваше с Орифлейм,но не помня коя от вас беше.Пиши ми на ЛС да те питам нещо. :)

fizzyg
01-27-2013, 21:57
Аз да ви кажа,днес си правих маска,че от 3 седмици не си бях правила.Сложих,жълтък,кисе о мляко,ракия,сок от резен лимон,мед,хума,какао,канела ,бадемово масло и масло от гроздови семки.След баня й намазах корените с ампула за растеж.

П.П. някоя от вас се занимаваше с Орифлейм,но не помня коя от вас беше.Пиши ми на ЛС да те питам нещо. :)
.

JoLLiE92
01-27-2013, 21:58
Не.Австралийски орех,много ценен 8-)
Ето го: http://2.bp.blogspot.com/-yPVO1JcwD94/T0AFGMQ4dbI/AAAAAAAAAsA/rARzCWF_FtI/s1600/2.jpg
да де, ама масло от макадамия в тоя форум не значи ли маслото на марката макадамия? :Д не знаех, че има масло от орех макадамия

fizzyg
01-27-2013, 22:04
да де, ама масло от макадамия в тоя форум не значи ли маслото на марката макадамия? :Д не знаех, че има масло от орех макадамия
В момента не говорех за маслото на марката макасамия :Д Ама и не съм се изразила добре явно..Говорех точно за масло от отрха на плода,да :)

FuCKkK13
01-27-2013, 22:12
Аз да ви кажа,днес си правих маска,че от 3 седмици не си бях правила.Сложих,жълтък,к исело мляко ,ракия,сок от резен лимон,мед,хума,какао,канела ,бадемово масло и масло от гроздови семки.След баня й намазах корените с ампула за растеж.

П.П. някоя от вас се занимаваше с Орифлейм,но не помня коя от вас беше.Пиши ми на ЛС да те питам нещо. :)

.

BamBamBo
01-28-2013, 00:34
Ще ме извинявате,ама косата на момичето от снимките си е ГЕН!
А,ако не е,то едва ли я третира по - често от 1,2 пъти в месеца.Личи ,че е малка едва ли и прави кой знае какво.
Хубава е,де.Но не от маски.

weheartiit
01-28-2013, 08:09
^Всъщност не е така.
Когато още е била на няколко месеца косата и е била много рядка и родителите и са решили
да я обръснат,за да стане по-гъста и да е такава каквато я виждаме сега. :) Прави си маски ,наистина не толкова
често,но пък и не я третира защото естествената и е прекрасна и няма смисъл.Ползва и професионални продукти за коса.

Аз днес се обадих да си запиша час за кератинова терапия ,но ми казаха,че днес не работят . Останах малко очудена и разочрована :( ,но явно ще трябва да отида утре.

FuCKkK13
01-28-2013, 09:10
^ мога да ти кажа че родителите са избързали.. а и да не са е от бръсненето... наистина ако нямаш хубав ген и маски и чудесии да правиш по хубава откъм гъстота няма да стане.. ще расте - да,ще има блясък и здравина - да,но няма да стане гъста... аз до 4ти клас имах на майка ми косата... подстригах се,влезнах в пубертета и като ходих на 14 с майка ми за лична карта ( понеже баща ми го познават там) тая дето ме снимаше и взимаше информацията каза '' леле на кой е тая коса'' щото на мама е гъста,но с тънък косъм и все едно е рядка.. и чисто права....та така...

може би защото повечето днес почиват

titinkaa
01-28-2013, 09:12
Какво представлява тая кератинова терапия,и колко струва?

JoLLiE92
01-28-2013, 09:17
Това с бръсненето точно са бабини деветини. :)

FuCKkK13
01-28-2013, 09:28
Това с бръсненето точно са бабини деветини. :)

моля ? извинявай с какво се обезкосмяваш ? ако е с кола маска... ако ти стиска,бръсни се на едно място 1 месец постоянно и после сравни космите.. точно за видимо нещо как може да кажеш че са бабини деветини .. не случайно хората отбягват бръсначите вече

bbabyboo
01-28-2013, 09:34
^Всъщност не е така.
Когато още е била на няколко месеца косата и е била много рядка и родителите и са решили
да я обръснат,за да стане по-гъста и да е такава каквато я виждаме сега. :) Прави си маски ,наистина не толкова
често,но пък и не я третира защото естествената и е прекрасна и няма смисъл.Ползва и професионални продукти за коса.

Аз днес се обадих да си запиша час за кератинова терапия ,но ми казаха,че днес не работят . Останах малко очудена и разочрована :( ,но явно ще трябва да отида утре.


Ааа и аз като съм била ммалка, едната ми баба казала да ме обръснат, за да имам след това гъста и дълга коса, а на тази ми баба косата беше дълга до кръста и наистина хубава ;д амаа нашите ненен как ще я обръснем и дрън дрън сега си седя с такава коса ;хх а много ме е яд, че не са го направили :D

bbabyboo
01-28-2013, 09:39
И малко off-topic тъй като не мога да преценя ;д според вас на бяла кожа, със зелени очи какъв цвят коса ще отива ? :Д Тъмно кестеняво , или светло с леки кичури ? :):)

JoLLiE92
01-28-2013, 09:44
Космите стават по-видими, но не и по-дебели. Просто старите са били изсветлели от слънцето, а новите не са. Пълна простотия е да бръснат децата така, като някакви раково болни да чукам на дърво. Ужас. Хубаво, че нашите не са го направили. Косата е ген. С грижи можеш да възстановиш до степен ген, тоест преди влиянията на преса, сешоар, шампоани, слънце, околна среда, но няма как да докараш повече коса, отколкото ти е писана както се казва. :)

JoLLiE92
01-28-2013, 09:52
Приятелката ми сега си е взела някаква безамонячна къна и ме убеждава, че щяла да падне за 3 до 6 измивания, щото била без амоняк. Верно ли е или да не и позволявам да си съсипва главата?
http://www.marica.bg/show.php/show.php?id=75741 ей такава си е взела цвят кестен, щото навсякъде и обяснявали, че не, то нямало безцветни къни.

strawberry88
01-28-2013, 10:08
Ааа, искам и аз да ходя на кератинова терапия! 8-) weheartiit, колко е струвало на приятелката ти тази терапия и какви проф. продукти използва, моля те кажи? :D

И мен, като малка са искали да ме подстригват така, но мама не е давала и сега съм си с тая коса, но и аз мисля, че са бабини деветини. :D

weheartiit
01-28-2013, 10:40
Не знам може и наистина да са бабини деветини,но е факт,че сега косата и е доста гъста и има дебел косъм. :)
И това с гена е вярно при мен. Нито майка ми,нито баща ми имат хубава коса и аз
нямам особено на какво да се надявам. :( :D
Ще я питам днес какви точно неща използва и ще пиша довечера.
За кератиновата терапия я питах и каза,че е около 20-30 лв. ,не знае със сигурност
защото си е правила и други неща.Но на всякъде цените са различни. :)
А иначе тези фризьорки при,които щях да ходя просто работното им време е от вторик до неделя. :(

BamBamBo
01-28-2013, 11:30
И малко off-topic тъй като не мога да преценя ;д според вас на бяла кожа, със зелени очи какъв цвят коса ще отива ? :Д Тъмно кестеняво , или светло с леки кичури ? :):)
Червено. :)

Не са бабини деветини,на почти всички бебета се прави.Тъй като косата им в началото като мъх,ако сама не се смени им обръсват косата за да порасне новата(но то всъщност се маха само мъха и си расте коса,която ти е заложена в гена така или иначе). :D

p.s.Аз нали съм обръсната от едната страна и си го пускам...освен,че новата коса е адски мекичка,не виждам да е по - гъста.

strawberry88
01-28-2013, 11:34
Червено. :)

Дадададада!

JoLLiE92
01-28-2013, 11:34
Тя е мекичка, защото е нова и не си я третирала. Няма как да е по-гъста. Има деца, на които и на 5-6 годинки им ги бръснеха.... Ад бе, ад. :Д
Някой за къната може ли да ми каже нещо, че напират тука? :Д

BamBamBo
01-28-2013, 11:45
Далеч от къната!Само това ще кажа.

bbabyboo
01-28-2013, 11:56
Дадададада!


RLY ? ;O Ами тъй катоо не искам да си я боядисвам ами all natural да го направя знам само за изветляване и потъмняване ама за промяна на цвета май няма друг начин освен с боя :?

FuCKkK13
01-28-2013, 12:02
Космите стават по-видими, но не и по-дебели. Просто старите са били изсветлели от слънцето, а новите не са. Пълна простотия е да бръснат децата така, като някакви раково болни да чукам на дърво. Ужас. Хубаво, че нашите не са го направили. Косата е ген. С грижи можеш да възстановиш до степен ген, тоест преди влиянията на преса, сешоар, шампоани, слънце, околна среда, но няма как да докараш повече коса, отколкото ти е писана както се казва. :)

няма как с маски,защото луковичките си стоят толкова,колкото са... обаче с бръснене може,защото от едно място почват да растат по 2-3 косъма.. не спори,защото цял свят почва да отказва бръсначите... стават дебели и гъсти ... за това,за да има ефект от лазерна епилация се препоръчва да си се бръснал преди това,за да може да хваща хубаво.... виж брадата на мъжете и ще разбереш за какво говоря... просто има и бабини деветини,но това отдавна не е една от тях

FuCKkK13
01-28-2013, 12:03
Приятелката ми сега си е взела някаква безамонячна къна и ме убеждава, че щяла да падне за 3 до 6 измивания, щото била без амоняк. Верно ли е или да не и позволявам да си съсипва главата?
http://www.marica.bg/show.php/show.php?id=75741 ей такава си е взела цвят кестен, щото навсякъде и обяснявали, че не, то нямало безцветни къни.

няма безцветни къни.. безцветна къна има,но тя боядисва червено - истинската къна ... тия с амонячни и безамонячни - простотия,да си купи боя -същата вреда

FuCKkK13
01-28-2013, 12:04
Червено. :)

Не са бабини деветини,на почти всички бебета се прави.Тъй като косата им в началото като мъх,ако сама не се смени им обръсват косата за да порасне новата(но то всъщност се маха само мъха и си расте коса,която ти е заложена в гена така или иначе). :D

p.s.Аз нали съм обръсната от едната страна и си го пускам...освен,че новата коса е адски мекичка,не виждам да е по - гъста.
то не става с 2-3 пъти...

bbabyboo
01-28-2013, 12:05
няма как с маски,защото луковичките си стоят толкова,колкото са... обаче с бръснене може,защото от едно място почват да растат по 2-3 косъма.. не спори,защото цял свят почва да отказва бръсначите... стават дебели и гъсти ... за това,за да има ефект от лазерна епилация се препоръчва да си се бръснал преди това,за да може да хваща хубаво.... виж брадата на мъжете и ще разбереш за какво говоря... просто има и бабини деветини,но това отдавна не е една от тях

(Y) Подкрепям ! :)

JoLLiE92
01-28-2013, 12:29
няма безцветни къни.. безцветна къна има,но тя боядисва червено - истинската къна ... тия с амонячни и безамонячни - простотия,да си купи боя -същата вреда
тя иска да и заздрави косата уж, не иска да е оцветена, затова търсеше безцветна :) нали къната правела косата по-блестяща и гладка и подхранвала

FuCKkK13
01-28-2013, 13:04
^ ама безцветната къна се води червената... това е истинската къна - безцветна,но боядисва в червено.. всичко друго има примеси и от там идват другите цветове - за това са цветни

JoLLiE92
01-28-2013, 13:07
Да и дам ли да се боядиса с тая безамонячна къна? Ще падне ли до месец ? до там колко измивания пише на опаковката 6 или нещо такова?

weheartiit
01-28-2013, 13:13
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=26845.0 - Джули,чети тук

JoLLiE92
01-28-2013, 13:32
Стигнахме до консенсус да си боядиса кичур и ако се хареса да я направя цялата :Д

wiiwa
01-28-2013, 15:24
http://www.youtube.com/watch?v=5ZuOSAFgYDM

бтв, колко струваше тази кератинова терапия ? 1 път ли се прави ? За колко време се запазва ефекта ?

PeaceOfMe
01-28-2013, 16:45
Днес се подстригах, не стана зле, поне не ми махна много коса.
http://prikachi.com/images.php?images/55/5798055M.jpg

Сложи ми нещо, от което косата ми стана много хубава, и сега го търся. :D
Някакъв син спрей на Pantene, някой ако се сеща за какво говоря..

JoLLiE92
01-28-2013, 16:52
http://apteka.framar.bg/30020203/%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0-%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%82 ?

YSMF
01-28-2013, 16:53
Взех си серума на Лореал най - сетне. Сега ще си правя маската и ще редувам серума с олиото на Макадамия. Корените ми са пораснали забележитлено, а няма и месец от както съм се боядисвала(happy face)

PeaceOfMe
01-28-2013, 16:57
http://apteka.framar.bg/30020203/%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0-%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%82 ?

Да, май беше такова. Мерсиииии :*

JoLLiE92
01-28-2013, 17:00
Няма проблем. Кажи ако е хубав, да си го взема и аз! :Д :*

fizzyg
01-28-2013, 17:15
http://www.youtube.com/watch?v=5ZuOSAFgYDM

бтв, колко струваше тази кератинова терапия ? 1 път ли се прави ? За колко време се запазва ефекта ?
Ами казват,че ефекта се запазва от 3 до 5 месеца.
Обаче това много ми хареса: The more you treat your hair,the healthier it becomes :D

ShadyGirl07
01-28-2013, 18:57
аз виждам - ще и се пренасити косата... това е домашна маска,шампоан доста силен - против косопад е все пак,ампули .... поне според мен ще е много,но ако толкова иска нека си вземе
Засега маската не мисля да я взимам все пак наистина доста продукти ще станат.
Щом се отнася до моите опити да си възвърна старата коса послушах съвета на fizzyg и снощи си направих маска с жълтък,кисело мляко и мед, нямах никакво масло и затова не сложих стоях цяла вечер така и сутринта се изкъпах, но много се отчаях косата пак ми падаше и то обилно :( Потърсих също така шампоана и ампулите но ги няма имаше само ампули на Linea bio пробвали ли сте ги, някой ако може да каже мнение.Но добрата новина е че ще си правя кератинова терапия питах фризьорката ми днеска каза че прави и е струвала само 10лв.

fizzyg
01-28-2013, 19:42
Само 10лв? Охоооо,и аз ще питам моята фризъорка като отида да се подстригвам,което се каня да направя от Декември насам 8-)

FuCKkK13
01-28-2013, 19:49
а кератиновата терапия сигурни ли сте че изобщо не вреди с нищо ? смисъл аз не съм чела мн по темата и питам 8-) щото почти винаги всяко ангелче си има дяволче

bbabyboo
01-28-2013, 19:50
Аз си подстригах крайчетата, сега честно казано е много по-добре :Д Забелязох, че растееее адски бавно :( От миналата година май месец до сега беше много малко порастнала ;хх

j_adore2
01-28-2013, 19:53
Момичета в какво се състоеше кератиновата терапия, когато ви я правиха? От доста време съм се наумила и още нищо не съм направила по въпроса. Един фризьор ми каза, че се маже някакво масло и после се минава със студена преса, после пак нещо се прави (не помня много, че беше отдавна). В разни саитове с ваучери гледам най - различни кератинови терапии, повечето от които включват само мазане с някакви масла и измиване на косата (естествено логично за цените, които са там). Вашето какво представляваше и как върви цената ?

fizzyg
01-28-2013, 19:56
а кератиновата терапия сигурни ли сте че изобщо не вреди с нищо ? смисъл аз не съм чела мн по темата и питам 8-) щото почти винаги всяко ангелче си има дяволче

Вярно..сега като каза се замислих. Не знам,ще падне ровене из Бг мамма усещам 8-) И фризъоркат трябва да питам

weheartiit
01-28-2013, 19:59
10 лв. ? Искам и аз. :D
Някой беше питал за цена.На всякъде е различно,в моя район ,мисля че е
някъде около 20-30 лв.
http://eks-bg.com/?page_id=17 - иначе ето малко инфо,а по - горе бяха дали и клипче.
Иначе аз дано утре се уредя да отида и дано ми хареса резултата !
Ако стане,ще пусна снимка. :)

fenka_bmw
01-28-2013, 19:59
такам... да попитам -> ще се къпя след малко и с какво може да си накъдря косата и да спя с това нещо така, че да имам обем и в корените?

weheartiit
01-28-2013, 20:00
^плитки

fenka_bmw
01-28-2013, 20:03
Не не с плитки съм пробвала и не става. :(

bbabyboo
01-28-2013, 20:07
Маслото от лешници полезно ли е по някакъв начин за косата ? :Д :/

fizzyg
01-28-2013, 20:16
Маслото от лешници полезно ли е по някакъв начин за косата ? :Д :/
Разбира се :) Всичко полезно за организма е полезна за косата..

ShadyGirl07
01-28-2013, 20:20
Само 10лв? Охоооо,и аз ще питам моята фризъорка като отида да се подстригвам,което се каня да направя от Декември насам 8-)
Да и аз доста се учудих от цената, очаквах да е около 20-25.Тя ми каза, че кератиновата терапия е нещо като маска не я разбрах точно защото бързах и нямах време, но каза че се е правила за около 1 час.

bbabyboo
01-28-2013, 20:22
Добре, а какво точно прави на косата ? :д :)

ShadyGirl07
01-28-2013, 20:26
Укрепва ти я, прави я по-силна, някъде дори четох че и я изправя до няква степен.А до колкото за увреждането не ми се вярва да я уврежда защото тя се прилага при силно увредени коси.

fizzyg
01-28-2013, 20:30
Добре, а какво точно прави на косата ? :д :)
Има клип малко по-назад. Изгледай го.

bbabyboo
01-28-2013, 20:40
Има клип малко по-назад. Изгледай го.

Нене, аз не питам за тая терапия а за маслото с лешници :) :д

Elinaaa
01-29-2013, 10:15
Миналата г. се бях подложила на тази процедура
Кератинова терапия с ботокс ефект цена 30 лв
Мога да кажа ,че косата наистина ми беше мн гладка и здрава ,но като е измих всичко падна
косата си ми беше като преди...
Не бих се подложила пак
Но нищо не пречи да пробвате ,може при вас ефекта да е по дълготраен :)

strawberry88
01-29-2013, 12:25
Е, нали 3-5 месеца траела?Сега ще ме откажеш. :? :D

weheartiit
01-29-2013, 13:15
И аз мисля,че държи само до следващото измиване.
Не ми се вярва много,много,че ще ти седи правя толкова дълго време пък и особено
за толкова пари.
Аз в 5 часа имам час и дано резултата е добър.Понеже ще си подстригвам и връхчетата
и можи би ще си променя малко прическата се надявам да не ме окепазят много . ;х

fizzyg
01-29-2013, 13:28
Е, нали 3-5 месеца траела?Сега ще ме откажеш. :? :D

И мен малко ме отказа :Д
Пък много се бях навила..
weheartiit,успех! После ще чакаме да пишеш как е минало :)
А между другото,щеше да казваш какви професионални продукти използвала..и на нея изгубил ли се е ефекта след следващото миене?

strawberry88
01-29-2013, 13:54
И мен малко ме отказа :Д
Пък много се бях навила..

И аз ама явно е поредната измама. :/ :D
weheartiit, чакаме снимки после! :)

strawberry88
01-29-2013, 14:13
Мислите ли, че има някаква разлика в дължината? :|

http://prikachi.com/images/523/5801523Z.jpg -октомври
http://prikachi.com/images/536/5801536u.jpg -януари (от преди малко даже :D)
http://prikachi.com/images/540/5801540s.jpg

Мислите ли, че има нужда от подстригване вече?Оф, не знам какво да я правя вече.Имам чувството, че и с милиметър не е порастнала от септември бе! :mad: :D Пф...може да пробвам най-накрая с гореща ножица, не знам.

PAXY
01-29-2013, 14:34
Ягодке, пораснала ти е косичката и изглежда много добре. :) Не мога да преценя дали имаш нужда от подстригване, по-скоро не. Каквото и да си правим косите, с повече от 1.5 см. на месец не може да порасне. Моята расте мах 1.2 см.

Вчера бях на фризьор за боядисване и подстригване и попитах фризьорката ми за кератиновата терапия. Тя ми каза, че става хубава косата, но ефектът е до следващото измиване. Посъветва ме да си продължавам с домашните маски.

strawberry88
01-29-2013, 14:37
Мерси, но аз не виждам разлика. :@ Не съм слагала никакви масла или домашни маски последните седмици.Нищо!Само шампоан и балсам и я мия през ден. ;x Трябва пак да почвам с грижите, но се чудя дали да не се подстрижа...поне връхчетата само.А колкото до кератиновата терапия...ясно, отказах се. :Д

PAXY
01-29-2013, 14:45
Ако усещаш, че връхчетата ти са сухи, отиди. На снимките не изглеждат сухи, но ти прецени :)

wiiwa
01-29-2013, 16:20
Днес се подстригах, не стана зле, поне не ми махна много коса.
http://prikachi.com/images.php?images/55/5798055M.jpg

Сложи ми нещо, от което косата ми стана много хубава, и сега го търся. :D
Някакъв син спрей на Pantene, някой ако се сеща за какво говоря..

На пластове ли е ?

Ягодке, косата ти е чудесна! Пораснала е, но не много. И моята расте супер бавно.

Купих си шампоана на Макадамия :)

strawberry88
01-29-2013, 16:25
Оо, благодаря.Ами вече минаха 5 месеца и супер малко е порастнала значи. :| Явно пак ще почвам с тривитаминола и ще огранича пресите.

Кажи после мнение за шампоана на Макадамия. :)

strawberry88
01-29-2013, 16:26
На пластове ли е ?

Според мен не е.

fizzyg
01-29-2013, 16:49
Мислите ли, че има някаква разлика в дължината? :|

http://prikachi.com/images/523/5801523Z.jpg -октомври
http://prikachi.com/images/536/5801536u.jpg -януари (от преди малко даже :D)
http://prikachi.com/images/540/5801540s.jpg

Мислите ли, че има нужда от подстригване вече?Оф, не знам какво да я правя вече.Имам чувството, че и с милиметър не е порастнала от септември бе! :mad: :D Пф...може да пробвам най-накрая с гореща ножица, не знам.

Ооо,да определено е порастнала!
И както винаги супер здрава!
Не мисля,че имаш нужда от подстригване,изобщо не изглежда нацъфтяла.

Иначе щом е до следващото миене ефекта откератиновата терапия няма да си правя..няма смисъл явно.

strawberry88
01-29-2013, 16:57
Благодаря много! :) Не знам ама аз все си мисля, че изобщо ама изобщо не мръдва откъм дължина. :| :D Тогава няма да се подстригвам, а ще си правя маски и масла в краищата.Не си ги чувствам сухи изобщо.Много е мека и гладка на допир, но вече ми е съмнително да нямат нужда от подстригване 5 месеца. :D Даже сега отивам да си купя нещо за маски, защото нямам нищо у нас. :D

JoLLiE92
01-29-2013, 17:06
Искам да ви благодаря за всякаквата информация! Приятелките ми вече като си търсят нещо за косата ме мъкнат да им казвам какво точно да си купят и "питай там във форума какво ще ти кажат" :D :---) Супер сте!!!!!!

weheartiit
01-29-2013, 17:16
Туко що се връщам от фризьор и ще ви разкажа всичко което ми казаха.
Значи направих си кератинова терапия,струваше 20 лв. и попитах до кога ще се задържи и дали наистина е вярно,че ще е 3-6 месеца.Не е вярно.Тази терапия,която издържа толкова се нарича Бразилска кератинова терапия и струва многооо (ориентировачно ми каза от 200 до 500 лв.).При нея се използва студена преса (а мисля че и още едно масло) и затова ефекта е по-дълготраен,а при тези,които са по-евтини не се използва.Тази която ми направи каза,че държи до 10 измивания и след това мога да отида отново да си направя.Аз и не очаквах всъщност да държи повече като се има напредвид цената е невъзможно чак такива чудеса.Другата много ме влече,но докато мама и тати плащат е невъзможно. :D
Самата терапия става за около час.Първо ми изми косата и мисля,че ми сложи нещо,но не видях какво.След това ме маже с кератина,завива ми косата и стоя под "каската" (не знам как се казва ;д) да ми продуха косата и да я загрее около 30 мин. След това пак измива и изсушава.Та направи ми впечатление понеже моята коса и преди съм казвала е многооо суха и гъста,когато я изсуша бухва ужасно и затова избягвам.Не исках и сега да ме суши,но нямах избор ;д Този път обаче не бухна толкова,беше по-пригладена ,хареса ми.Изглеждаше доста по-права.Сега ще пусна и снимка,макар че многоо ме е срам защото естествената ми коса е ужасна,но за да добиете някаква представа ...

1 - ужасна,безформена и не си личи много,но е на степени (малко зле изрязах снимката)

2 - това е след терапията (казах на фризьорката да ми я доизправи леко и тя ми сложи и обем отзад ,който не харесвам много ;д)


Разликата може би не изглежда голяма,но аз като си знам какво чудовище си имам сега се чувствам по-добре. :D За моята коса и това е добре.Надявам се да се задържи повече време.Взе ми и връхчетата и нацъфтялото (но не всичко защото ще остана без коса иначе ;д) и ми каза,че скоро степените ми ще се изравнят. ^^
Купих си и едно масло,което ми препоръчаха http://anka2.com/217-328-thickbox/vital-oil-elixir-de-5-aceites.jpg . Включва 5 масла - арганово,макадамия .. другите не ги запомних,но сигурно на опаковката ги пише ;д Струваше 33 лв. Става и за коса и за кожа.Боже прави чудеса с кожата.Сложих си съвсем малко на дланта и кожата стана една мекичка,многоо приятна.Само се надявам така да е и с косата.Следващия път като отида може би ще си взема маска или шампоан с арганово масло защото видях,че предлагат.

Сега за продуктите,които изпалзва приятелката ми знам само ,че използва този балсам - http://profesionalist.com/_thumbs/38871.jpg (само,че в розово шише) знам,че не се вижда много,но не намерих друга снимка в нета.Шампоана и маската ,не знаеше как се казват,но веднага щом ми ги каже ще ги напиша тук.

Та това е всичко,което трябваше да разкажа ..май стана много дълго. :D Знам,че едва ли моята коса ще ви повлияе по някакъв начин защото е много изтощена и затова нямам големи очаквания и знам,че тя се възстановява бавно,но все пак. :)

Едит: Джули,моля те кажи ми как се казва негъра ,който беше на предишният ти аватар. :D

anonymous708973
01-29-2013, 17:22
Наклепах си корените с жълтък, мед и кисело мляко - само корените, щото не прецениш количеството и за друго не стигна :д
А надолу - обилно с арганово масло.
Задушавам и ще стоя 3 часа някъде.

JoLLiE92
01-29-2013, 17:25
Значи тая кератинова терапия е ако имаш бал, нова година или рожден ден :Д Не знам кви 500 леа ше им давам, след като намерих в нета тая преса да си купя беше към 150лв. + продуктите максимум до 250 да откараме, и то не еднократно да ми я направят, а да си ги имам и да си правя от време на време. Ебати печалбата дето ще развият тея хора :Д

Негърът беше любовта на живота ми T.I. :---)

POLLINA
01-29-2013, 17:26
Скучно ми е и реших да си направя маска :cool:
Предложете нещо,че не ми идва на акъла.
Боядисана коса, нормална към суха.
:)

weheartiit
01-29-2013, 17:29
Значи тая кератинова терапия е ако имаш бал, нова година или рожден ден :Д Не знам кви 500 леа ше им давам, след като намерих в нета тая преса да си купя беше към 150лв. + продуктите максимум до 250 да откараме, и то не еднократно да ми я направят, а да си ги имам и да си правя от време на време. Ебати печалбата дето ще развият тея хора :Д

Негърът беше любовта на живота ми T.I. :---)

Ммм да може би другата сума я плащаш за труда им и затова,че ще ти я напряват по-прецизно като професионалисти и аз не знам. :D Ох,Т.И , цели имeна ,моля. :D

TheBeliever
01-29-2013, 17:31
@weheartiit Шампоанът, балсамът и маската от картинката са от серията Insight на Christian of Roma.

anonymous708973
01-29-2013, 17:34
Скучно ми е и реших да си направя маска :cool:
Предложете нещо,че не ми идва на акъла.
Боядисана коса, нормална към суха.
:)

Кисело мляко, някакво масло, жълтък. Можеш да сложиш мед за подхранване, оцет за блясък, алкохол, за да проникнат по-бързо съставките... квото ти душа иска.

weheartiit
01-29-2013, 17:36
^Да ,точно така мерси.Пак не мога обаче да намеря точна снимка - http://www.google.bg/imgres?um=1&hl=en&tbo=d&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbnid=aVMW1VaaroCGnM:&imgrefurl=http://angelcosmetics.bg/product/3923/insight-shampoan-za-suha-kosa-s-kokos-1000ml-insight-maska-za-mazna-kosa-i-suhi-kraishta-s-kokos-500ml.html&docid=Ukbd6y2nS2voYM&imgurl=http://angelcosmetics.bg/userfiles/productlargeimages/product_4687.jpg&w=632&h=372&ei=8QcIUffvCcGYtAbivoDACw&zoom=1&ved=1t:3588,r:7,s:0,i:97&iact=rc&dur=449&sig=100031871398244154718&page=1&tbnh=172&tbnw=293&start=0&ndsp=22&tx=251&ty=101 - като маската ,само че в шишето за балсама :Д

Бтв и аз съм го ползвала и мирише многоо хубаво. :)

JoLLiE92
01-29-2013, 17:39
Ммм да може би другата сума я плащаш за труда им и затова,че ще ти я напряват по-прецизно като професионалисти и аз не знам. :D Ох,Т.И , цели имeна ,моля. :D

Абе я бе! Айде да правим партия - купуваме една студена преса, една перлена ремингтън или нещо подобно , качествени продукти и отваряме салон за терапия и изправяне. Няма ножици - нямаме нужда от фризьорски сертификати :cool:

Ти Ай бе?! Clifford Joseph Harris Junior ако ти е по-ясно така :Д stage name T.I. also known as T.I.P.

POLLINA
01-29-2013, 17:41
Кисело мляко, някакво масло, жълтък. Можеш да сложиш мед за подхранване, оцет за блясък, алкохол, за да проникнат по-бързо съставките... квото ти душа иска.

Мерси. Колко време трябва да стоя ( изключително рядко си правяя домашни маски и не съм мн запозната)

monroe999
01-29-2013, 17:43
писахте за някакъв балсам с кокосово масло, изглежда готин 8-)

monroe999
01-29-2013, 17:45
Мерси. Колко време трябва да стоя ( изключително рядко си правяя домашни маски и не съм мн запозната)

поне 1 час мисля, може и 2-3-5-10 8-)

JoLLiE92
01-29-2013, 17:48
Мерси. Колко време трябва да стоя ( изключително рядко си правяя домашни маски и не съм мн запозната)
Ако можеш лягай с маската направо :)

weheartiit
01-29-2013, 17:50
Абе я бе! Айде да правим партия - купуваме една студена преса, една перлена ремингтън или нещо подобно , качествени продукти и отваряме салон за терапия и изправяне. Няма ножици - нямаме нужда от фризьорски сертификати :cool:

Ти Ай бе?! Clifford Joseph Harris Junior ако ти е по-ясно така :Д stage name T.I. also known as T.I.P.

Много съм зле. Сетих се вече,мерси . :D И за предложението съм съгласна ;д

strawberry88
01-29-2013, 17:55
weheartiit, супер ти е косата! :) Не е толкова зле, колкото я описваше. 8-) Значи следващите ми продукти за коса ще са тези на Christian of Roma.Поне ги знам, че са хубави, а и са на нормални цени.Мерси. :D

Сега ще си мажа корените с жълтък и още нещо, а краищата с бадемово масло.I'm back. 8) :D

anonymous708973
01-29-2013, 18:07
а краищата с бадемово масло.I'm back. 8) :D

Що с бадемово?
Мисля, че е по-добре с пшенично, то е против късане/цепене.

POLLINA
01-29-2013, 18:09
О неее :D
2-3 часа не е ли достатъчно :cool:

anonymous708973
01-29-2013, 18:15
Може и по-малко, споко. Само си увий косата в найлонова торбичка/шапка за баня и после в хавлия. Така се задушава, стопля се и съставките проникват по-бързо. Ако слагаш кисело мляко, ще мирише, ама ефектът е добър.

JoLLiE92
01-29-2013, 18:18
И може малко да подухаш хавлията със сешоар да се затопли :)
на мен не ми мирише от киселото мляко, но зехтинаааааааааа..........

strawberry88
01-29-2013, 18:18
Що с бадемово?
Мисля, че е по-добре с пшенично, то е против късане/цепене.

Само това имам 8-) , но много пъти съм слагала бадемово и на краищата.Пак хидратира и действа добре.

Намазах си корените с жълтък и мед, обаче стана много лепкаво и сега се притеснявам как ще го отмия. ;s :D

strawberry88
01-29-2013, 18:20
POLLINA, с маските се стои най-малко 30 мин. :)