PDA

View Full Version : Всичко за косата..vol.5



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

FuCKkK13
11-10-2012, 11:48
ЧЕСТИТА НОВА ТЕМА !!!
пожелавам на всички да успеят да достигнат желаните резултати,косите им винаги да са като излезли от фризьорския салон и да продължавате да имате търпението и желанието да поддържате косите си ! успех момичета :)


стара тема 1:
http://www.teenproblem.net/f/viewtop...er=asc&start=0
стара тема 2:
http://www.teenproblem.net/f/viewtop...er=asc&start=0
стара тема 3:
http://www.teenproblem.net/forum/sho...82%D0%B0-vol-3
стара тема 4:
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/523294-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-vol-4
http://www.prikachi.com/images/854/4923854g.jpg
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/281517_495239157176311_616670063_n.jpg
за по бърз растеж : тривитаминол,хининова вода,домашни маски,ампули,фрикции с билки и др.
в домашните маски могат да се слагат: всякакви масла които действат добре на косата (бадемово,от пшеничен зародиш,кокосово,рициново масло и т.н.) стимулант за коса на Икаров..кисело мляко,жълтък,мед,оцет,ракия ,аспири,зехтин,газ,мас,хума, тривитаминол, различни ампули с витамини,чесън,лимон,пчеле прашец на прах..за др. не се сещам
стимулант за коса на Икаров 5-6лв.
бадемово масло 2-3лв. (2.50лв най-често)
масло от пшеничен зародиш 3.50лв-4.50лв
кокосово масло - 2-3лв.
срещу пърхот,косопад и за по-бърз растеж - Себорал Форте -2-3лв
хума - 2лв.
хининова вода 1лв-1.50лв
пчелен прашец - 100гр. 4 лв.

за изсветляване на косата : мед,водата от сварена лайка
за потъмняване на косата: водата от сварени черупки от орехи

фрикции и билки полезни за косата : фрикции с лайка,коприва,брезови листа,розмарин,здравец и др. :)
ето малко полезни статии:
http://www.tialoto.bg/a/125-zdrave/1866-maski-i-griji-za-kosata/
http://www.ecomedia.bg/doctor-eco/waste-chemicals-recycling/article/3701
http://www.edna.bg/moda-i-kozmetika/grija-za-kosata/koi-masla-za-podhodiashti-za-kosa-i-koi-ne-4626963

няколко продукта,които е добре да има всяка от нас:
кристали,слънцезащитен спрей,подходящ шампоан и балсам, хубав гребен/четка

неща от които сме доволни:
кристали - почти всякакви,но Cristian of roma са едни от най добрите,спрейчетата на Глис, шампоани на Глис,стимулант за коса на Икаров, тривитаминол

ето link към една наша също толкова полезна тема:

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/494552-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D1%8F%D1%85-%D0%BD%D0%B0-%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE-%D0%BC%D1%8F%D1%81%D1%82%D0%BE-[/QUOTE]

JoLLiE92
11-10-2012, 12:11
йеййййййй : )

marilyn
11-10-2012, 12:12
Айде честита ни нова темичка! Успех на всички, които се борим с проблемните ни коси! :-)

anonymous708973
11-10-2012, 12:27
Много съм боса в маските, а е крайно време да започна да си правя предвид сешоара и пресата, които са ми много близки приятели :д

Та, как ви звучи маска от:
ампулка с витамини (как се казваше обаче?)
масло от пшеничен зародиш (против накъсване)
жълтък
мед

Това само за краищата, те доста ми се изтощават и започват да цъфтят бързо.
Не искам да рискувам по никакъв начин да ми се омазнят корените.

marilyn
11-10-2012, 12:30
Та, как ви звучи маска от:
ампулка с витамини (как се казваше обаче?)
масло от пшеничен зародиш (против накъсване)
жълтък
мед



Добре ми звучи на мен. Жълтъкът е много добро средство... на мен лично супер много ми помага, прави ми косата по-лъскава и сякаш хидратирана.

Hayashi
11-10-2012, 13:13
Аз съм доволна най-много от маската със зехтин сякаш. Резултатът се забеляза веднага.

titinkaa
11-10-2012, 13:33
Честита нова тема. :)

JoLLiE92,не разбрах твоята коса ли е мазна или на приятелката ти?

anonymous708973
11-10-2012, 13:44
Аз съм доволна най-много от маската със зехтин сякаш. Резултатът се забеляза веднага.

Примерна рецепта, моля? :)

JoLLiE92
11-10-2012, 13:49
На приятелката ми, моята е нормална към суха и това казвах, че се вижда разлика между двете, въпреки че нейната не изглежда мазна като да кажеш "мазна коса" не знам дали се изразих ясно :cool:
п.с. миналата вечер в магазина пред нас на опашката се депресирах. Имаше някаква с много блестяща дълга обемна коса и погледнах моята , която иначе ми харесва, но до тая изглеждаше мижава .. Иииии после обаче се успокоих , че тя беше много черна и вероятно е толкова блестяща защото тъкмо се е боядисала и след две измивания ще бъде на лайна :cool: :oops:
И имайки предвид чипсовете и гризките, които си купиха, вероятно не се грижи особено добре за организма и за косата си.
Успокойте ме?? :D

Hayashi
11-10-2012, 13:54
Бърза маска за повече жизненост
Смесете в съд 2 супени лъжици зехтин, 1 чаена лъжичка мед 1 една чаена лъжичка ябълков оцет. Разбъркайте съставките добре, след което с четка ги нанесете върху кичурите си. Покрийте косата си с влажна и топла хавлиена кърпа и изчакайте между 10 и 15 минути. След това отмийте маската с топла вода и шампоан.

Много съм доволна. Още повече, че въпреки че самата маска има много неприятна миризма се отмива много лесно и после косата не мирише.

JoLLiE92 аз също от време на време си купувам пълни боклуци, но косата ми винаги е била гъста и здрава. При някои хора е до ген.

JoLLiE92
11-10-2012, 13:57
Не, то не че е само до това какво ядеш. Но единственото от магазина, което си купиха беше чипсове и гризки и ми направи впечатление че момиче, което само това нагъва, не може да си поддържа толкова добре косата, следователно е блестяща от черната боя и е временно :D

titinkaa
11-10-2012, 14:00
На приятелката ми, моята е нормална към суха и това казвах, че се вижда разлика между двете, въпреки че нейната не изглежда мазна като да кажеш "мазна коса" не знам дали се изразих ясно :cool:
п.с. миналата вечер в магазина пред нас на опашката се депресирах. Имаше някаква с много блестяща дълга обемна коса и погледнах моята , която иначе ми харесва, но до тая изглеждаше мижава .. Иииии после обаче се успокоих , че тя беше много черна и вероятно е толкова блестяща защото тъкмо се е боядисала и след две измивания ще бъде на лайна :cool: :oops:
И имайки предвид чипсовете и гризките, които си купиха, вероятно не се грижи особено добре за организма и за косата си.
Успокойте ме?? :D

Успокой се. :)
Аха,питах за косата,защото и моята се омазнява в корените,и в магазина на Кристиан ъф Рома ми дадоха два тестера на маска за изчистване и регулиране на омазняването и вече 2 пъти се мажа с нея и съм много много доволна,даже тея дни ще ида да си купя голямата опаковка на маската,защото наистина съм много доволна.

mimeto_0o0o
11-10-2012, 14:03
Честита нова тема. Аз не пиша много, но чета .. много :D

JoLLiE92
11-10-2012, 14:03
Два тестера на една и съща?
Може ли линкче да и я пратя :P

lqlq89
11-10-2012, 16:28
Честита да ни е и тази тема! :):):)

titinkaa
11-10-2012, 17:07
Два тестера на една и съща?
Може ли линкче да и я пратя :P

2 тестера на една и съща маска.
Selective professional серията е On care Reduce Clay mask http://csimg.shopwahl.de/srv/DE/29013194682032/T/340x340/C/FFFFFF/url/selective-professional-on.jpg

Маската беше 20лв.

JoLLiE92
11-10-2012, 17:33
Много ли си заслужава 20те лв? :D Тя ако отиде дали ще и дадат тестери?

Wwwooow
11-10-2012, 17:40
Утре смятам да си направя тази маска :

Маска за коса с бадемово масло
Продукти:
1. един жълтък
2. една и половина с. лъжица бадемово масло
3. две супени лъжици кисело мляко
4. две с. лъжици мед
5. десет капки водка

Какво мислите за нея,колко време да я държа 2часа стигат ли ? И с какво мога да заменя водката ?

FuCKkK13
11-10-2012, 17:52
Утре смятам да си направя тази маска :

Маска за коса с бадемово масло
Продукти:
1. един жълтък
2. една и половина с. лъжица бадемово масло
3. две супени лъжици кисело мляко
4. две с. лъжици мед
5. десет капки водка

Какво мислите за нея,колко време да я държа 2часа стигат ли ? И с какво мога да заменя водката ?

стигат, ракия и всякакъв друг алкохол

weheartiit
11-10-2012, 18:20
Честита нова тема :)

dqvolcheto9
11-10-2012, 19:18
само аз ли не измивам правилно тоя жълтък..и винаги става една заплетена гадна и миришеща отвратително :X

yoLo0
11-10-2012, 19:20
Честита нова темичка :)
Днес ми подариха спрея на syoss с топлинна защита, но незнам дали да го използвам и дали е добър.. Объркаха ми се плановете с този спрей :( Мислех да си купя този http://zlatnaribka.com/zashtiten-spreji-s-keramika-chi-iron-guard-250-ml-224-2009.html#.UJ6j_GcwloE ..
Днес нямах време за маска а и трябваше да излизам.. Преди миене си размацах едно яйце в корените за 5 мин. и се изкъпах. :)

FuCKkK13
11-10-2012, 19:30
Честита нова темичка :)
Днес ми подариха спрея на syoss с топлинна защита, но незнам дали да го използвам и дали е добър.. Объркаха ми се плановете с този спрей :( Мислех да си купя този http://zlatnaribka.com/zashtiten-spreji-s-keramika-chi-iron-guard-250-ml-224-2009.html#.UJ6j_GcwloE ..
Днес нямах време за маска а и трябваше да излизам.. Преди миене си размацах едно яйце в корените за 5 мин. и се изкъпах. :)

доста отрицателни мнения см чувала за този,който са ти подарили

fizzyg
11-10-2012, 20:53
2 тестера на една и съща маска.
Selective professional серията е On care Reduce Clay mask http://csimg.shopwahl.de/srv/DE/29013194682032/T/340x340/C/FFFFFF/url/selective-professional-on.jpg

Маската беше 20лв.

Колко мл е?

JoLLiE92
11-10-2012, 21:01
100 май

fizzyg
11-10-2012, 21:32
100 май

Ух,чак на мен ми се досвидяха 20лв за 100мл 8-)

JoLLiE92
11-11-2012, 07:18
Нали :D Затова питах дали чак толкова си заслужава 20те лв.

wiiwa
11-11-2012, 10:16
Момичета, с какво донякъде да компенсирам маските ? Не съм си правила от много отдавна защото нямам време.

fizzyg
11-11-2012, 10:23
Ами ..може би ако стоиш повече време с купената маска,макар че далеч не е заместител на домашните маски,но все пак.
Сега си направих маска: зехтин,мед,горчица на прах

FuCKkK13
11-11-2012, 10:35
Момичета, с какво донякъде да компенсирам маските ? Не съм си правила от много отдавна защото нямам време.

кристали или някакво спрейче след баня/някакво масло ... + купена маска за 5 мин. в банята.... другото е стимуланта на икаров.... 5 мин. са ти напълно достатъчни да се наклепаш и стоиш 15 мин и отмиваш... може и повече де,но щом нямаш време

JoLLiE92
11-11-2012, 10:38
Имате ли мнения за спрея на Елсев с аргинин (черния) или серията като цяло?

FuCKkK13
11-11-2012, 10:50
Имате ли мнения за спрея на Елсев с аргинин (черния) или серията като цяло?

не,но см срещала доста положителни мнения

anonymous708973
11-11-2012, 11:29
Честита нова темичка :)
Днес ми подариха спрея на syoss с топлинна защита, но незнам дали да го използвам и дали е добър.. Объркаха ми се плановете с този спрей :( Мислех да си купя този http://zlatnaribka.com/zashtiten-spreji-s-keramika-chi-iron-guard-250-ml-224-2009.html#.UJ6j_GcwloE ..
Днес нямах време за маска а и трябваше да излизам.. Преди миене си размацах едно яйце в корените за 5 мин. и се изкъпах. :)

Дори не го пробвай.
Мирише отвратително.

weheartiit
11-11-2012, 11:30
колко струва стимулнта на икаров и каква по-точно му е функцията ?

FuCKkK13
11-11-2012, 11:56
колко струва стимулнта на икаров и каква по-точно му е функцията ?

около 5-6 лв,подхранва и помага за растежа... в състава му има много масла ( и етерични)

titinkaa
11-11-2012, 12:45
Много ли си заслужава 20те лв? :D Тя ако отиде дали ще и дадат тестери?

Еми според мен си заслужава,поне аз съм доволна.Не знам дали ще й дадат тестери,на мен ми дадоха щото се зачудих дали да дам 20лв и оная се усети,че се зачудих и реши да ми даде тестери,за да я пробвам.100мл е.

malka_sladkka
11-11-2012, 13:34
Еми според мен си заслужава,поне аз съм доволна.Не знам дали ще й дадат тестери,на мен ми дадоха щото се зачудих дали да дам 20лв и оная се усети,че се зачудих и реши да ми даде тестери,за да я пробвам.100мл е.

Ама не разбрах тва само в корените ли се слага? Моите бързо се омазняват, пък надолу си е нормална, пък ако е ефикасно да си го поръчам от някъде :D

titinkaa
11-11-2012, 15:36
Ама не разбрах тва само в корените ли се слага? Моите бързо се омазняват, пък надолу си е нормална, пък ако е ефикасно да си го поръчам от някъде :D

Слага се по-дължината,но оная лекарка каза че може леко в корените да сложа,след като си намажа дължината.

fizzyg
11-11-2012, 17:06
О,забравих да кажа,че стоях само 2часа с маската,но пак ми е мекичка косата. 8-)

Hayashi
11-11-2012, 17:14
Ама не разбрах тва само в корените ли се слага? Моите бързо се омазняват, пък надолу си е нормална, пък ако е ефикасно да си го поръчам от някъде :D

На моята опаковка пише 5.60. Иначе аз си мажа обилно корените с него и съвсем малко слагам по краищата. Все пак за растеж пише, че се маже в корените. Не ми се омазнява косата и много лесно се отмива.

Wwwooow
11-11-2012, 17:20
Утре смятам да си направя тази маска :

Маска за коса с бадемово масло
Продукти:
1. един жълтък
2. една и половина с. лъжица бадемово масло
3. две супени лъжици кисело мляко
4. две с. лъжици мед
5. десет капки водка

Какво мислите за нея,колко време да я държа 2часа стигат ли ? И с какво мога да заменя водката ?
Много готина маска,много съм доволна,косата ми стана мека и блестяща :))))) Колко често мога да я правя ?всяка седмица ,през седмица ? Или да я редувам с някоя друга ...Че да не прекаля.. И още един въпрос дали косата се изтощава от къдренето с ролки? Гледам да я щадя вече ,пресата е най-големия й враг..(горката)

malka_sladkka
11-11-2012, 17:29
На моята опаковка пише 5.60. Иначе аз си мажа обилно корените с него и съвсем малко слагам по краищата. Все пак за растеж пише, че се маже в корените. Не ми се омазнява косата и много лесно се отмива.

Аз питах за тестерите на Титинка. Стимуланта го ползвах преди много време, много е хубав, слагах си обилно и в корените и по дължината. Много бях доволна, обаче сега няма от къде да си го купя :(

FuCKkK13
11-11-2012, 17:32
Много готина маска,много съм доволна,косата ми стана мека и блестяща :))))) Колко често мога да я правя ?всяка седмица ,през седмица ? Или да я редувам с някоя друга ...Че да не прекаля.. И още един въпрос дали косата се изтощава от къдренето с ролки? Гледам да я щадя вече ,пресата е най-големия й враг..(горката)

можеш всяка седмица да я правиш... дори и по 2 пъти в седмица,но не повече... и да... но ако я къдриш през ден и чупките са на едно и също място.. косъма се пречупва... но това е ако го правиш примерно през ден около 3-4 месеца и стоиш по 10 часа примерно с ролки.. и аз се къдря ролки от 2 седмици...

fizzyg
11-11-2012, 17:35
Много готина маска,много съм доволна,косата ми стана мека и блестяща :))))) Колко често мога да я правя ?всяка седмица ,през седмица ? Или да я редувам с някоя друга ...Че да не прекаля.. И още един въпрос дали косата се изтощава от къдренето с ролки? Гледам да я щадя вече ,пресата е най-големия й враг..(горката)
Ами попринцип няма да и навреди една и съща маска,но под-боре ги сменяй,за да не ти свиква само на тези продукти косата. Можеш всяка седмица да правиш маски,да.

Не мисля,че къдренето с ролки изтощава,освен ако не си лягаш с мокра коса и с ролките..Ако правиш така,можеш един копринен шал да овисаш в/у косата :)

FuCKkK13
11-11-2012, 17:35
аз си направих обичайната маска ( жълтък,кисело мляко,оцет,мед и тривитаминол ) и стоях 4 часа ..след баня си сложих половин ампулка против косопад,сега ще си сложа ролки и утре ще оформям с балсам/масло къдриците и ще напръскам със спрея ми за слънце-вече няма много,но е годен до 1.2013 и мисля да го изхарча ...

marilyn
11-11-2012, 17:53
Аз си седя с жълтък и зехтин. Много бях занемарила маските, все не ми оставаше време лятото... а косата ми още по-вече изгоря от слънцето. Та сега съм решила да я възстановявам. Мислех днес да си купя бадемово масло и забравих, та сложих пак зехтин. Мисля и тривитаминол да си взема или стимуланта на Икаров, чудя се.

FuCKkK13
11-11-2012, 18:00
аз се накъдрих със сламки,а не с ролки

Wwwooow
11-11-2012, 18:04
FuCKkK13 и fizzyg Мерси момичета :) С ролките ще спя ще си увия главата с кърпа да видим утре какво ще стане :)

JoLLiE92
11-12-2012, 08:50
Момичета, чували ли сте за шампоани СЪС тривитаминол? Мнение?

mimeto_0o0o
11-12-2012, 13:11
http://beautycosmetic.biz/biopharma-techni-kristali-p-1730.html Тези кристали хубави ли са?

strawberry88
11-12-2012, 20:28
Момичета, чували ли сте за шампоани СЪС тривитаминол? Мнение?

Не съм чувала за такова нещо.

chocolatte96
11-13-2012, 07:44
От около 2 месеца си правя маски и сега съм в почивка от всичко ( само вместо балсама си слагам купешка маска на Денис с жълтата капачка )... И сега забелязах, че косата ми доста е пораснала. От време на време използвам пресата, но по принцип се къдря с плитки. Но за съжаление косата ми пак нацъфтя, а аз не искам да се подстрижа... От 2 месеца се клъцвам сама .. Косъм по косъм търся цъфтежчета и цял ден се занимавам с тях :D
Чудя се пак сама ли да си махна цъфтежчетата или да изчакам още малко да ми порасне косата и след това да отида на фризьор ?? Но после много ми е жал за косата - 1 см да ми отрежат и почвам да се депресирам :D:D

strawberry88
11-13-2012, 12:07
Аз откакто ме подстригаха така късо съм си казала, че няма да се подстрижа тая година изобщо. :D |(
Шоколад96, по-добре отиди на фризьор.

titinkaa
11-13-2012, 12:07
От около 2 месеца си правя маски и сега съм в почивка от всичко ( само вместо балсама си слагам купешка маска на Денис с жълтата капачка )... И сега забелязах, че косата ми доста е пораснала. От време на време използвам пресата, но по принцип се къдря с плитки. Но за съжаление косата ми пак нацъфтя, а аз не искам да се подстрижа... От 2 месеца се клъцвам сама .. Косъм по косъм търся цъфтежчета и цял ден се занимавам с тях :D
Чудя се пак сама ли да си махна цъфтежчетата или да изчакам още малко да ми порасне косата и след това да отида на фризьор ?? Но после много ми е жал за косата - 1 см да ми отрежат и почвам да се депресирам :D:D

Ако много ти е нацъфтяла иди на фризьор,но ако е тук там може да изчакаш още 2-3 седмици и тогава да идеш.

bebzgirl
11-13-2012, 14:23
Аз да им кажа на къдравите мацки,които са имали като моя проблем.Наскоро намерих няколко сайта в интернет,клипове в ютуб и т.н. неща от една книга наречена ,,curly girl'',ако не се лъжа.Така де,започнах метода им ЗА КЪДРАВА КОСА.Като цяло се състои в това :
1.Не ползвате шампоан (миете косата си само с балсам и маски) - Това ми се видя почти невъзможно,но го направих.
2.Не се бършете с кърпа,а с стара тениска. - Намаля статичното електричество в косата,след като изсъхне.
3.Спите на сатенена възглавница - Това не го спазвам.
4.НЕ РЕШЕТЕ КОСАТА СИ - Универсално правило за къдравите коси.
и още едно нещо,което сама добавих и се отразява много добре на моята коса (от лятото го правя)
5.Никакъв сешоар (или само в екстремни случай) - Знам,че сега е зима и това е доста рисковано,затова се къпя вечер,преди да заспа,за да може на следващия ден,косата ми да е суха !'
6.Преса - Най-много един-два пъти в месеца. :)
Не всички неща,правя отскоро.Някои са вече спазвани от мен една година.Откакто правя това,обожавам къдравата си коса! Има форма,има дължина и е невероятно мека.

strawberry88
11-13-2012, 14:51
5.Никакъв сешоар (или само в екстремни случай) - Знам,че сега е зима и това е доста рисковано,затова се къпя вечер,преди да заспа,за да може на следващия ден,косата ми да е суха !'

С мокра коса ли лягаш да спиш? :shock:
Иначе аз нито едно тези няма да мога да направя май.А и балсама как ще ми измие косата не знам. :?
И може ли снимка на косата ти? :)

j_adore2
11-13-2012, 15:20
1.Не ползвате шампоан (миете косата си само с балсам и маски) - Това ми се видя почти невъзможно,но го направих.

На колко време си миеш косата? Не ти ли става мазна само от балсами и маски? Все пак не са направени да почистват косата и скалпа както шампоаните.

JoLLiE92
11-13-2012, 17:18
Момичета днес пресата ми май даде накъсо нещо .. Почна да пуши от кабела и самия кабел е леко като цепнат .. Случвало ли се е дали мога да си я оправя или трябва да давам пари за нова ? Че ако си купувам искам хубава, а сега хич не ми се дават толкова пари ... :( Ама без преса не мога с моята коса и моя бретон! ;// :cry:


п.с. някоя си търсеше http://grabo.bg/varna/arganova-ili-rekonstruirashta-terapiia-za-kosa-plius-ultrazvukova-presa-i-seshoar-0mf5f

marilyn
11-13-2012, 17:23
Момичета днес пресата ми май даде накъсо нещо .. Почна да пуши от кабела и самия кабел е леко като цепнат .. Случвало ли се е дали мога да си я оправя или трябва да давам пари за нова ? Че ако си купувам искам хубава, а сега хич не ми се дават толкова пари ... :( Ама без преса не мога с моята коса и моя бретон! ;// :cry:



Ами защо не попиташ някой разбиращ около теб (баща, брат, гадже) дали не можеш да смениш само кабела.

JoLLiE92
11-13-2012, 17:32
Защото няма такива :cool:

marilyn
11-13-2012, 17:37
Защото няма такива :cool:

Ох, ми не знам какво да ти кажа тогава, защото не разбирам от... електротехника. :(

JoLLiE92
11-13-2012, 17:41
И аз, затова питам дали на някого му се е случвало :( Братя и гаджета нямам, баща ми за друго освен какви цигари да си купя не мога да го питам ;/

marilyn
11-13-2012, 17:43
И аз, затова питам дали на някого му се е случвало :( Братя и гаджета нямам, баща ми за друго освен какви цигари да си купя не мога да го питам ;/

Ох, ей тва е един път да ти потрябва мъжко и да няма около тебе. МНого кофти...
Дано някоя съфорумка види и даде компетентно мнение, защото аз преса лично нямам... и хич не разбирам от тия неща.

titinkaa
11-13-2012, 17:46
Момичета днес пресата ми май даде накъсо нещо .. Почна да пуши от кабела и самия кабел е леко като цепнат .. Случвало ли се е дали мога да си я оправя или трябва да давам пари за нова ? Че ако си купувам искам хубава, а сега хич не ми се дават толкова пари ... :( Ама без преса не мога с моята коса и моя бретон! ;// :cry:


п.с. някоя си търсеше http://grabo.bg/varna/arganova-ili-rekonstruirashta-terapiia-za-kosa-plius-ultrazvukova-presa-i-seshoar-0mf5f

Занеси я на някоя приятелка баща й да я погледне.Или потърси ел.техник.

malka_sladkka
11-13-2012, 17:48
Защото няма такива :cool:

Тва ме разсмя :lol: Гаранцията изтекла ли е? Може да я занесеш за ремонт, ако изобщо може да се поправи или ще се наложи нова... не ми се е случвало такова нещо никога...

Hayashi
11-13-2012, 17:52
Ако са се стопили жичките според мен няма как да се поправи. И не я включвай повече в никакъв случай, защото има голяма вероятност да те удари тока.
Но ако е гаранционна може направо да отидеш и да си поискаш нова.

JoLLiE92
11-13-2012, 17:55
Сто процента не е в гаранция, тя ми е от 5 години сигурно .. ;/ охххх хем искам хубава, хем не ми се дават сега 150лв за тая, която съм си харесала, АМА НИКАК! :(
ще питам в темата за пресите ! ;д сега се сетих

fizzyg
11-13-2012, 18:16
Ако искаш време да спестяваш-започвай още сега,всичките 150 няма да ги събереш,но поне половината,че да ти излезе по-лекичко. И докато събираш сутрин с една стара бутилка от спрей за коса пръскай бретона и със сешоара и кръглата четка го прави,ако трябва и лак слагай.

JoLLiE92
11-13-2012, 18:21
Мерси за съветаа
Ама не знам как ще събера в момента 150 лв.. то то винаги всичко се разваля точно когато най-малко трябва.
Тая Пърл на Ремингтън съм си харесала .. споделете за някоя друга хубава или мнения за тази .. или Белисима някоя си да си взема .. ?

Hayashi
11-13-2012, 18:27
Според мен пък огромна разлика в пресите за коса няма. От един момент нататък всички изправят еднакво. Ако косата ти е лесна за изправяне, мисля че с каквото и преса да се изправиш от 70-80 лв нататък няма да има разлика. Аз съм доволна от моята преса и се изправям перфектно на 160C. За мен това беше най-важно като си я избирах, да изправя на ниски градуси.

JoLLiE92
11-13-2012, 18:33
Не се изправя лесно, не и трудно. Средна работа, но проблемът ми е да СТОИ така :D Моята изправя сравнително добре, но не перфектно. И малко след това е ХВРЪК ;д
Днес се изправих с пресата на съквартирантката ми когато моята почина и сега съм все още права.. Май си зависи от пресата все пак.

fizzyg
11-13-2012, 18:49
Мерси за съветаа
Ама не знам как ще събера в момента 150 лв.. то то винаги всичко се разваля точно когато най-малко трябва.
Тая Пърл на Ремингтън съм си харесала .. споделете за някоя друга хубава или мнения за тази .. или Белисима някоя си да си взема .. ?
http://www.remington.bg/presi-za-kosa/presa-za-kadrene-i-izpraviane-remington-s6500.html
Ей тази. Даже Титинка каза,че е на промоция за 100лв в момента. Тя е много доволна от пресата,даже и аз ще я прошепна на Дядо Коледа хахаха.
Друг вариянт е на Ягодката ни пресата,Филипс http://www.philips.bg/c/haircare/salonstraight-ceramic-active-ion-hp8310_00/prd/ ,даже е по-евтина и пак е много доволно момичето.

Иначе голяма разлика има в пресата,не само ватовете..защото една преса от 20лв ще изправи добре,но няма да задържи косата права,колкото една професионална би..

JoLLiE92
11-13-2012, 18:53
Дам, точно това, което аз ти казвам. Моята изправя добре, но не задържа дълго време.
Вчера в Пикадили видях някакви мини-прески :D Казаха ми че не било добра идея да си вземам малки преси и сешоари, че бързо изгаряли.

bebzgirl
11-13-2012, 19:51
Снимка на косата ми:
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/259985_467708049948734_1236548613_n.jpg
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/552260_459163204136552_278371949_n.jpg
-Знам,че това са мои снимки,но просто нямам други,на които да се вижда толкова добре косата.Това е още в началото.Ще си снимам косата тия дни.
Не,косата ми не се омазнява,защото принципно къдравите коси са сухи. :) Балсамът не се отразява зле на косата ми,нито липсата на шампоан.Веднъж на 1-2 месеца я мия,но не с шампоан,ами с такъв универсален продукт за миене на тяло и коса.Напоследък обаче го пропуска.Надявам се да се сетите.

marilyn
11-13-2012, 20:06
Балсамът не се отразява зле на косата ми,нито липсата на шампоан.Веднъж на 1-2 месеца я мия,но не с шампоан,ами с такъв универсален продукт за миене на тяло и коса.Напоследък обаче го пропуска.Надявам се да се сетите.

Миеш си косата на 1-2 месеца?!?!??!?

mimeto_0o0o
11-13-2012, 20:13
Малко помощ? Една приятелка се чуди коя преса е по-хубава http://www.technomarket.bg/products/09081417/neo-hs-60 или http://www.technomarket.bg/products/09095240/philips-hp-8309 Казах й, че за толкова пари няма да са кой знае колко хубави, но тя си държи на нейното :???:

ChubbyBunny
11-13-2012, 20:21
Хининовият шампоан придава ли някакъв оттенък на косата? :) ^ втората

fizzyg
11-13-2012, 20:23
Снимка на косата ми:
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/259985_467708049948734_1236548613_n.jpg
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/552260_459163204136552_278371949_n.jpg
-Знам,че това са мои снимки,но просто нямам други,на които да се вижда толкова добре косата.Това е още в началото.Ще си снимам косата тия дни.
Не,косата ми не се омазняа,защото принципно къдравите коси са сухи. :) Балсамът не се отразява зле на косата ми,нито липсата на шампоан.Веднъж на 1-2 месеца я мия,но не с шампоан,ами с такъв универсален продукт за миене на тяло и коса.Напоследък обаче го пропуска.Надявам се да се сетите.

Хубава ти е косата.
Ооообаче много е важно,че не се омазнЯА :D

fizzyg
11-13-2012, 20:24
Малко помощ? Една приятелка се чуди коя преса е по-хубава http://www.technomarket.bg/products/09081417/neo-hs-60 или http://www.technomarket.bg/products/09095240/philips-hp-8309 Казах й, че за толкова пари няма да са кой знае колко хубави, но тя си държи на нейното :???:

Philips-a.

Hayashi
11-13-2012, 20:30
Philips си е Philips. Neo са турски и са пълни боклуци.

bebzgirl
11-13-2012, 20:59
Не,мия я с този продукт на 1-2 месеца.Иначе я мия през 2-3 дни,даже напоследък по-често.Хаха,съжалявам за надоразумението. :D

strawberry88
11-13-2012, 21:06
Малко помощ? Една приятелка се чуди коя преса е по-хубава http://www.technomarket.bg/products/09081417/neo-hs-60 или http://www.technomarket.bg/products/09095240/philips-hp-8309 Казах й, че за толкова пари няма да са кой знае колко хубави, но тя си държи на нейното :???:

Чуди се между Нео и Филипс???Филипс, естествено!!!

marilyn
11-13-2012, 21:24
Не,мия я с този продукт на 1-2 месеца.Иначе я мия през 2-3 дни,даже напоследък по-често.Хаха,съжалявам за надоразумението. :D

Ох, аз извинявай, просто се втрещих като прочетох това, което явно е имало друг смисъл. Време ми е да спя. :) :D

strawberry88
11-13-2012, 21:27
Една приятелка си изми косата веднъж с балсам погрешка и после и беше мазна.Та не мисля да пробвам.Има си и шампоани за къдрава коса. :D

titinkaa
11-14-2012, 10:10
Малко помощ? Една приятелка се чуди коя преса е по-хубава http://www.technomarket.bg/products/09081417/neo-hs-60 или http://www.technomarket.bg/products/09095240/philips-hp-8309 Казах й, че за толкова пари няма да са кой знае колко хубави, но тя си държи на нейното :???:

Филипс.

titinkaa
11-14-2012, 10:18
Мерси за съветаа
Ама не знам как ще събера в момента 150 лв.. то то винаги всичко се разваля точно когато най-малко трябва.
Тая Пърл на Ремингтън съм си харесала .. споделете за някоя друга хубава или мнения за тази .. или Белисима някоя си да си взема .. ?

Имам http://www.remington.bg/presi-za-kosa/presa-za-kadrene-i-izpraviane-remington-s6500.html
и съм много доволна,ако си я купиш няма да съжаляваш.А и прави страхотни къдрици. :)

mimeto_0o0o
11-14-2012, 12:51
Една приятелка си изми косата веднъж с балсам погрешка и после и беше мазна.Та не мисля да пробвам.Има си и шампоани за къдрава коса. :D
Една от класа ми в понеделник и вчера дойде с коса все едно току що се е изкъпала (даже по-гнусно), вчера едно момиче я питала защо й е така косата и тя и казала, че си била сложила повече балсам или нещо такова. Изглеждаше отвратително.

JoLLiE92
11-14-2012, 13:37
Титинка, днес ходихме с приятелката ми да видим дали има маската на Селектив с глината. Ходихме в салон, където продават Кристиан ъф Рома и имаше един много симпатичен и готин гей с татус на кръста ;д който ни каза че нямат марката и защо точно това искаме и се нацупи сладко ;д бонбонка
И че , предложение откъде другаде можем да я намерим ? :D
Ако отидем в представителния магазин на Кристиан ъф Рома тук (който чак сега разбрах къде бил) дали ще я има, те Селектив не са тяхна марка .. ;/

bebzgirl
11-14-2012, 13:49
Вижте,възможно е,просто къдравите коси по правило са сухи и специално на моята,дори да и сложа много балсам,пак си изглежда супер.Просто си е до коса,това как ти се отразява.Друг въпрос е,че ако третираш така права коса,резултатът ще е покъртителен.

malka_sladkka
11-14-2012, 13:54
Снимка на косата ми:
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/259985_467708049948734_1236548613_n.jpg
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/552260_459163204136552_278371949_n.jpg
-Знам,че това са мои снимки,но просто нямам други,на които да се вижда толкова добре косата.Това е още в началото.Ще си снимам косата тия дни.
Не,косата ми не се омазнява,защото принципно къдравите коси са сухи. :) Балсамът не се отразява зле на косата ми,нито липсата на шампоан.Веднъж на 1-2 месеца я мия,но не с шампоан,ами с такъв универсален продукт за миене на тяло и коса.Напоследък обаче го пропуска.Надявам се да се сетите.

Много готино къдрава ти е косата, и цвета е хубав, естествен ли е или я боядисваш? И излъчването ти е супер ;)

titinkaa
11-14-2012, 14:01
Титинка, днес ходихме с приятелката ми да видим дали има маската на Селектив с глината. Ходихме в салон, където продават Кристиан ъф Рома и имаше един много симпатичен и готин гей с татус на кръста ;д който ни каза че нямат марката и защо точно това искаме и се нацупи сладко ;д бонбонка
И че , предложение откъде другаде можем да я намерим ? :D
Ако отидем в представителния магазин на Кристиан ъф Рома тук (който чак сега разбрах къде бил) дали ще я има, те Селектив не са тяхна марка .. ;/

Еми би трябвало да я има в магазина.Аз от магазина я взех.

Hayashi
11-14-2012, 14:17
С леко чуплива коса съм и слагам много балсам. Косата ми никога не е била мазна от него.

malka_sladkka
11-14-2012, 15:01
С леко чуплива коса съм и слагам много балсам. Косата ми никога не е била мазна от него.

Ама нали не си слагаш на корените? Btw колко ти е дълга косата?

titinkaa
11-14-2012, 17:13
Днес щях да си правя маска,ама ме хвана мързела и не си направих. :D

Dobbyy
11-14-2012, 18:01
Мацки, от 2 години се опитвам да си пусна косата по-дълга от раменете, но просто не става! Не ползвам често преси (преди ползвах, но пак не беше често), само когато се наложи.Преди една година реших, че ако не ходя на фризьор, тя ще порасне и после само леко връхчетата ще ми вземат... Е,да ама не.. Отидох на фризьор и фризьорката ми каза, че е доста изтощена и ще ми отнеме малко повече, но не позволих и тя ми я скъси само с 1см, след което на два пъти в рамките на 1,2 месеца сама си махах цъфтежите и още не мога да се отърва.. Плаче ми се. ;( Ползвала съм купени маски, ефектът е моментен, след това все едно не съм ползвала маска. Балсам ползвам-с него е същата работа. Сменям си шампоаните постоянно, за да не ми се омазнява косата, но уви. Ползвах кристали на biopharma, може би съм доволна от тях. Веднъж ползвах ампули с плацента на Denise, но ми се струва едно нищо-една вода в ампулка и се отказах. Последно време ползвам и хининова вода, която знам, че е боклук ама не издържам вече.. Мисля да си взема спрей без отмиване за силно увредена коса на Gliss kur ама не се решавам все още.. Помогнете ми! Искам здрава и дълга коса, да не е изтощена и със сухи краища.. Препоръчайте ми нещо, което действа бързо, без значение домашна маска или каквото и да е. Благодаря, предварително!

marilyn
11-14-2012, 18:05
Мацки, от 2 години се опитвам да си пусна косата по-дълга от раменете, но просто не става! Не ползвам често преси (преди ползвах, но пак не беше често), само когато се наложи.Преди една година реших, че ако не ходя на фризьор, тя ще порасне и после само леко връхчетата ще ми вземат... Е,да ама не.. Отидох на фризьор и фризьорката ми каза, че е доста изтощена и ще ми отнеме малко повече, но не позволих и тя ми я скъси само с 1см, след което на два пъти в рамките на 1,2 месеца сама си махах цъфтежите и още не мога да се отърва.. Плаче ми се. ;( Ползвала съм купени маски, ефектът е моментен, след това все едно не съм ползвала маска. Балсам ползвам-с него е същата работа. Сменям си шампоаните постоянно, за да не ми се омазнява косата, но уви. Ползвах кристали на biopharma, може би съм доволна от тях. Веднъж ползвах ампули с плацента на Denise, но ми се струва едно нищо-една вода в ампулка и се отказах. Последно време ползвам и хининова вода, която знам, че е боклук ама не издържам вече.. Мисля да си взема спрей без отмиване за силно увредена коса на Gliss kur ама не се решавам все още.. Помогнете ми! Искам здрава и дълга коса, да не е изтощена и със сухи краища.. Препоръчайте ми нещо, което действа бързо, без значение домашна маска или каквото и да е. Благодаря, предварително!

Този спрей на Глис (ако говориш за черния) не очаквай да е нещо вълшебно, аз го ползвам чат-пат. Купи си стимулант на Икаров, той помага за заздравяването на косата и по-бързия растеж, прави домашни маски с жълтък, кисело мляко, мед. И ако краищата са изтощени, цъфтящи и тн ги отрежи...

monroe999
11-14-2012, 18:05
най-добре за подхранване си прави домашни маски, а щом искаш да порастне, слагай стимулант на Икаров или тривитаминол

FuCKkK13
11-14-2012, 18:33
сериозно ?! ползвала си толкова продукти,но не си си правила домашни маски ? от домашните маски по-хубаво няма... повярвай ми казва ти го човек,който си е купувал доста козметика за коса

Dobbyy
11-14-2012, 18:42
И аз, както повечето, нямах време за домашни маски и постепенно ползвах тези различни козметични боклуци. Първо се почна от една хининова вода и след това всички глупости. Между другото ползвах стимуланта за коса на Икаров (една опаковка), но го спрях. Аз не откривам никакъв ефект, каквото и да ползвам. Съсипана съм... Благодаря ви много, изключително много. Започвам с домашните маски и със стимуланта за коса на Икаров. Ще видим дали ще има резултат, ще споделя, а през другото време ще продължавам да следя темата.
П.П. Да, става въпрос за черната серия на Gliss, ама нали много го хвалеха и.. :)

malka_sladkka
11-14-2012, 18:42
Този спрей на Глис (ако говориш за черния) не очаквай да е нещо вълшебно, аз го ползвам чат-пат. Купи си стимулант на Икаров, той помага за заздравяването на косата и по-бързия растеж, прави домашни маски с жълтък, кисело мляко, мед. И ако краищата са изтощени, цъфтящи и тн ги отрежи...

Спрея на Глис го ползвах колкото да си разреша лесно косата, добър е в това отношение, но не мисля, че ще ти направи косата здрава, хубава и дълга. Най-добре си прави маски с тривитаминол 1 или 2 пъти седмично. Примерно: тривитаминол, зехтин, жълтък и мед. Купи си шампоан и балсам/маска от фризьорски салон/дистрибутор за предпочитане професионални разликата е огромна, а като цена почти няма разлика. Кристали също. Не съм съгласна за ампулите не са просто вода в ампулка, но трябва малко повече постоянство, а не само веднъж. Не съм пробвала на Денис, но момичетата ги хвалят.

Dobbyy
11-14-2012, 18:44
Искам да попитам за маската с жълтък, кисело мляко и мед. Какво количество ми е необходимо, колко време да престоя с маската и дали има нещо по-специално, в смисъл продуктите наведнъж ли се смесват или не?

Dobbyy
11-14-2012, 18:48
Спрея на Глис го ползвах колкото да си разреша лесно косата, добър е в това отношение, но не мисля, че ще ти направи косата здрава, хубава и дълга. Най-добре си прави маски с тривитаминол 1 или 2 пъти седмично. Примерно: тривитаминол, зехтин, жълтък и мед. Купи си шампоан и балсам/маска от фризьорски салон/дистрибутор за предпочитане професионални разликата е огромна, а като цена почти няма разлика. Кристали също. Не съм съгласна за ампулите не са просто вода в ампулка, но трябва малко повече постоянство, а не само веднъж. Не съм пробвала на Денис, но момичетата ги хвалят.

Да, може и да си права за ампулите, но грешката е в мен, защото се отказах твърде бързо, поради простата причина, че съм ползвала толкова много неща и съм се заблуждавала отначало, че ще ми помогнат. Исках да пробвам ампулите на Flori vital, но не намерих такива.

marilyn
11-14-2012, 19:03
За спрея на Глис... имам чувство, че косата ми привикна към него. А примерно на морето (където ходя водата им е много твърда) и там без този спрей не можех да се среша, ама наистина. Хубав е, купувам си го, но наистина няма как да направи косата здрава и лъскава.
@Dobbyy, прави си домашните маски, защото както Марти каза, няма по-хубаво от това. Но трябва постоянство. Ползвай Стимуланта на Икаров, бадемово масло, арганово масло, жълтък, мед, зехтин(зехтина да е от този зеления ExtraVirgin, защото само той е полезен за косата, този за готевене- не е). Прави си ги редовно, не се демотивирай и ще видиш как с времето има ефект. Следи темичката или разрови предните волумчета там има много маски, които са споделяли момичетата и такам. Успех.

malka_sladkka
11-14-2012, 19:08
Искам да попитам за маската с жълтък, кисело мляко и мед. Какво количество ми е необходимо, колко време да престоя с маската и дали има нещо по-специално, в смисъл продуктите наведнъж ли се смесват или не?

3 изсушаващи съставки и нито една омазняваща? Добави поне и зехтин или някакви масло, примерно бадемово. Косата каза, че ти е до раменете. Предполагам, че по 2 супени лъжици от всичко ще ти стигнат с 1 жълтък, аз слагам по два, а останалите съставки на око и винаги сместа ми стига. Наведнъж се смесват и стоиш колкото можеш повече, минимум 1 час, колкото повече, толкова по-добре.

Dobbyy
11-14-2012, 19:26
Е, не точно до раменете, да кажем малко под, но ще направя маската. БЛАГОДАРЯ, на всички момичета, които се отзоваха бързо. Не знаете колко надежда ми вдъхнахте. Утре може да кача снимка на косата си, нищо, че е зле..

weheartiit
11-14-2012, 19:32
И моята много цъфти и фризьорката ми каза,че е много изтощена.
Ако искаш си прави тази маска :
1 жълтък,една с.л. ракия и една с.л. зехтин.Нанасяш по дължината.
Правила съм я един път затова не мога да ти кажа дали помага.Води се,че е против цъфтеш та може би ще продължа да я правя,да видя дали има резултат. :)

fizzyg
11-14-2012, 19:38
3 изсушаващи съставки и нито една омазняваща? Добави поне и зехтин или някакви масло, примерно бадемово. Косата каза, че ти е до раменете. Предполагам, че по 2 супени лъжици от всичко ще ти стигнат с 1 жълтък, аз слагам по два, а останалите съставки на око и винаги сместа ми стига. Наведнъж се смесват и стоиш колкото можеш повече, минимум 1 час, колкото повече, толкова по-добре.

Аз знам,че жълтъка е подхранващ,бе.. Може и да се бъркам нещо.

FuCKkK13
11-14-2012, 19:41
Dobbyy така... 1во спри всякакви спрейчета и т.н. от магазина и започни така : 1ви месец купи си тривитаминол и си прави маски с него 1 или 2 пъти в седмицата ( ако е един слагаш 2сп.л. ако са 2 по 1сп.л. ) може маската ти да се състои от тривитаминол,жълтък,кисело мляко, мед+ някакво масло ако искаш ( бадемово,зехтин) - това го прави 1 месец ! ... 2ри месец - купи си стимуланта на икаров и се мажи с него отново 1 месец. 3ти месец - можеш да направиш 2 седмици почивка от всичко - т.е. само с шампоан и може би балсам или купена маска С ОТМИВАНЕ,а последните 2 седмици може да ползваш ампули... купи си една кутийка и ги ползвай тези 2 седмици ( е всеки ден,разбира се,ами като се къпеш - 1/2 пъти в седмицата) и още 1-2 седмици..т.е. докато ти свърши кутийката... после пак можеш да започнеш с тривитаминола и така...... през ВСИЧКИ тези месеци след баня можеш да слагаш кристали по краищата + ако толкова много искаш спрея на глис като се решеш 2-3 пъти в седмицата само .. и това е.. мисля че е един добър режим... и за да не се отчайваш искам да си снимаш косата сега - т.е. преди да започнеш всичките процедури и след 3 месеца отново... а да.. и да е на г/д. едно и също разстояние снимката..т.е не единия път да ти снимат само косата от 1-2 метра,а следващия път на цял ръст ами г/д. до кръста някъде да ти е снимката - мисля че е добре... и се обзалагам че ще видиш разлика .. и да.. ампулите се ползват поне 3-4 седмици,за да видиш ефект... само от тези за косопад за седмица - две можеш да разбереш има и ефект

и допълнително : за да не ти се изтощават краищата -1 в банята слагай шампоан само в корените на косата.. т.е. до врата ти най много да има пяна, 2 - не се реши на мокра коса,3 избягвай освен пресата и сешоара,4- зимата носи шапка ако можеш,5 реши се отдолу на горе ( започваш от 2 пруста над ВРЪХЧЕТАТА и сресваш,после се връщаш по нагоре и пак решеш надолу,после още по нагоре и пак прокарваш гребена до долу и така - дано да ме разбереш )

FuCKkK13
11-14-2012, 19:42
И моята много цъфти и фризьорката ми каза,че е много изтощена.
Ако искаш си прави тази маска :
1 жълтък,една с.л. ракия и една с.л. зехтин.Нанасяш по дължината.
Правила съм я един път затова не мога да ти кажа дали помага.Води се,че е против цъфтеш та може би ще продължа да я правя,да видя дали има резултат. :)
ракията изсушава много :? .. и я дават за връхчета ?!

malka_sladkka
11-14-2012, 19:43
Аз знам,че жълтъка е подхранващ,бе.. Може и да се бъркам нещо.

Подхранва, ама аз мисля, че има изсушаващо действие.

fenka_bmw
11-14-2012, 19:49
А да попитам - ако си направя косата с къна и я изправям ще си е като преди ли? Демек ще се изправя ли по-трудно?

Dobbyy
11-14-2012, 19:51
Dobbyy така... 1во спри всякакви спрейчета и т.н. от магазина и започни така : 1ви месец купи си тривитаминол и си прави маски с него 1 или 2 пъти в седмицата ( ако е един слагаш 2сп.л. ако са 2 по 1сп.л. ) може маската ти да се състои от тривитаминол,жълтък,кисело мляко, мед+ някакво масло ако искаш ( бадемово,зехтин) - това го прави 1 месец ! ... 2ри месец - купи си стимуланта на икаров и се мажи с него отново 1 месец. 3ти месец - можеш да направиш 2 седмици почивка от всичко - т.е. само с шампоан и може би балсам или купена маска С ОТМИВАНЕ,а последните 2 седмици може да ползваш ампули... купи си една кутийка и ги ползвай тези 2 седмици ( е всеки ден,разбира се,ами като се къпеш - 1/2 пъти в седмицата) и още 1-2 седмици..т.е. докато ти свърши кутийката... после пак можеш да започнеш с тривитаминола и така...... през ВСИЧКИ тези месеци след баня можеш да слагаш кристали по краищата + ако толкова много искаш спрея на глис като се решеш 2-3 пъти в седмицата само .. и това е.. мисля че е един добър режим... и за да не се отчайваш искам да си снимаш косата сега - т.е. преди да започнеш всичките процедури и след 3 месеца отново... а да.. и да е на г/д. едно и също разстояние снимката..т.е не единия път да ти снимат само косата от 1-2 метра,а следващия път на цял ръст ами г/д. до кръста някъде да ти е снимката - мисля че е добре... и се обзалагам че ще видиш разлика .. и да.. ампулите се ползват поне 3-4 седмици,за да видиш ефект... само от тези за косопад за седмица - две можеш да разбереш има и ефект

и допълнително : за да не ти се изтощават краищата -1 в банята слагай шампоан само в корените на косата.. т.е. до врата ти най много да има пяна, 2 - не се реши на мокра коса,3 избягвай освен пресата и сешоара,4- зимата носи шапка ако можеш,5 реши се отдолу на горе ( започваш от 2 пруста над ВРЪХЧЕТАТА и сресваш,после се връщаш по нагоре и пак решеш надолу,после още по нагоре и пак прокарваш гребена до долу и така - дано да ме разбереш )

Вече не знам по какъв начин да благодаря! :* Страхотен режим. Утре ще направя снимка на косата си след като се изкъпя, защото сега е вързана и е на чупки и т.н. Имам слаба воля, признала съм го това. Дано сега да се преборя и да има ефект. :)

weheartiit
11-14-2012, 20:03
ракията изсушава много :? .. и я дават за връхчета ?!

наистина ли :O мисля,че бях прочела за тази маска в бг мама,чувствам се подведена ;д
някой може ли да ми каже кои съставки са изсушаващи и кои е добре да се ползват за суха коса?

marilyn
11-14-2012, 20:07
наистина ли :O мисля,че бях прочела за тази маска в бг мама,чувствам се подведена ;д
някой може ли да ми каже кои съставки са изсушаващи и кои е добре да се ползват за суха коса?

Алкохолът изсушава, хумата също. За суха коса се ползват масла (бадемово, арганово), зехтин.. ей такива неща.

weheartiit
11-14-2012, 20:13
^ яйцето,меда и киселото мляко изсушават ли ? Защото и тях често ги изролзвам.
Сега разбирам,че може би през цялото време съм правила всичко грешно ;д

marilyn
11-14-2012, 20:17
^ яйцето,меда и киселото мляко изсушават ли ? Защото и тях често ги изролзвам.
Сега разбирам,че може би през цялото време съм правила всичко грешно ;д

По-скоро подхранващи. Ако ти е суха косата към тези съставки, добави и нещо мазно.

weheartiit
11-14-2012, 20:23
^Мерси :)

mimeto_0o0o
11-14-2012, 20:26
наистина ли :O мисля,че бях прочела за тази маска в бг мама,чувствам се подведена ;д
някой може ли да ми каже кои съставки са изсушаващи и кои е добре да се ползват за суха коса?
Преди няколко дни намерих това http://huggingbearr.wordpress.com/2011/08/17/%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B4/ , но забравих да ви го покажа :)

marilyn
11-14-2012, 20:28
^Мерси :)

Моляя :)

strawberry88
11-14-2012, 20:37
Против цъвтеж препоръчвам маска от мед, жълтък и зехтин! :---)

titinkaa
11-15-2012, 13:54
Dobbyy,освен всичките неща които ти препоръчаха,аз съм мога да ти препоръчам и Себорал форте,но ако ти е суха косата не го ползвай,защото изсушава.

malka_sladkka
11-15-2012, 15:14
Купих си кокосово масло и от жожоба, някой знае ли какъв им е ефекта :D

Dobbyy
11-15-2012, 15:56
Суха и изтощена! И аз не знам от какво.. :(
Днес си направих първата маска, която ми препоръчахте. Стоях около 2 часа с нея. :) Ще кача снимка, както обещах, но още не съществува такава. :P

monroe999
11-15-2012, 17:46
http://beautyexpert.bg/studena-rekonstruirashta-podhranvashta-presa-za-kosa-infra-chervena-svetlina-ultra-zvuk
доста интересно ми се вижда, някой попадал ли е на нещо такова?
звучи прекалено хубаво, за да е истина?!?!?!?!?! 8-)

chocolatte96
11-15-2012, 18:33
Аз откакто ме подстригаха така късо съм си казала, че няма да се подстрижа тая година изобщо. :D |(
Шоколад96, по-добре отиди на фризьор.

Така ще правя, но съм в почивка от маските и мисля да изчакам поне още една седмица, да се подстрижа и да продължа с маските,за да не ми цъфти косата :)
Някой беше казал че има шампоан за къдрава коса на Lakme в предишния vol.. А и ако някой друг използва този шампоан какви са отзивите ви ?? :))

fenka_bmw
11-15-2012, 18:34
А да попитам - ако си направя косата с къна и я изправям ще си е като преди ли? Демек ще се изправя ли по-трудно?

някой може ли да помогне?

yoLo0
11-15-2012, 18:35
Ей, тези цъфтящи краища :(
Косата ми не е суха, слагам и кристали, мажа краищата със зехтин.. НО! тя пак цъфти. Вчера ходих да се подстригвам и минах през магазина да си купя маската на Шаума против цъфтеж с арганово масло.. Надявам се да има ефект. Нито си третирам косата с преса... незнам защо така става :?

yoLo0
11-15-2012, 18:38
А да попитам - ако си направя косата с къна и я изправям ще си е като преди ли? Демек ще се изправя ли по-трудно?
уау, не съм чувала за такова нещо :O
майка ми се къносва от 3 месеца и не е имала проблем с изправянето.

malka_sladkka
11-15-2012, 18:40
някой може ли да помогне?

Няма да се изправя по-трудно, може просто да е по-изтощена

malka_sladkka
11-15-2012, 18:42
Ей, тези цъфтящи краища :(
Косата ми не е суха, слагам и кристали, мажа краищата със зехтин.. НО! тя пак цъфти. Вчера ходих да се подстригвам и минах през магазина да си купя маската на Шаума против цъфтеж с арганово масло.. Надявам се да има ефект. Нито си третирам косата с преса... незнам защо така става :?

Маслото от пшеничен зародиш е против цефтеж, колко ти е дълга косата?

titinkaa
11-15-2012, 18:48
някой може ли да помогне?

Къносването няма да ти попречи на изправянето.Къната изсушава косата,така,че ако ти е суха по-добре не се къносвай,че ще изглежда много изтощена и неподдържана.

titinkaa
11-15-2012, 18:49
Суха и изтощена! И аз не знам от какво.. :(
Днес си направих първата маска, която ми препоръчахте. Стоях около 2 часа с нея. :) Ще кача снимка, както обещах, но още не съществува такава. :P

Щом е суха недей да ползваш Себорала,който ти препоръчах.

monroe999
11-15-2012, 18:52
сега ще си направя маско от един жълтък, малко мед, сок от лимон и масло от пшеничен зародиш на Икаров
мислех да добавя и кисело мляко, но от него много ми мирише косата...
зехтин имам някакъв екстра върджин се води, но не е хубав и не мисля да слагам от него
така добре ли е? и да слагам ли в корените или само по дължината?

fenka_bmw
11-15-2012, 18:58
Мхм мерси, защото така ми казаха? А след колко време се отмива?

strawberry88
11-15-2012, 19:07
Мхм мерси, защото така ми казаха? А след колко време се отмива?

Ако е качествена не се отмива и трябва да чакаш да ти израсте нова коса или да се подстpижеш.Така, че внимавай, защото няма връщане назад. :D

malka_sladkka
11-15-2012, 19:07
Мхм мерси, защото така ми казаха? А след колко време се отмива?

Не се отмива, поне аз, когато ползвах черна къна някаква индийска беше не падна докато не я отрязах, е поизмива се цвета , но сложиш ли си го тва нещо на косата, колкото и ще да я миеш няма да се върне твоя цвят, особено пък, ако е черна. На всичкото отгоре къната цапа първите дни след къносването и на мен ми цапаше хавлиите и отделно като се изпотя през ноща ми се боядисваха и калъфките :?

malka_sladkka
11-15-2012, 19:09
сега ще си направя маско от един жълтък, малко мед, сок от лимон и масло от пшеничен зародиш на Икаров
мислех да добавя и кисело мляко, но от него много ми мирише косата...
зехтин имам някакъв екстра върджин се води, но не е хубав и не мисля да слагам от него
така добре ли е? и да слагам ли в корените или само по дължината?

Сложи поне още едно омазняващо нещо. Какво му е на зехтина? Слага се в корените и по цялата дължина

fizzyg
11-15-2012, 19:10
Ей, тези цъфтящи краища :(
Косата ми не е суха, слагам и кристали, мажа краищата със зехтин.. НО! тя пак цъфти. Вчера ходих да се подстригвам и минах през магазина да си купя маската на Шаума против цъфтеж с арганово масло.. Надявам се да има ефект. Нито си третирам косата с преса... незнам защо така става :?

Мацвай по малко пшенично масло.Моята коса така не вижда цъфтеж по 2 месеца..чудо направо.
Между другото бях чула,че точно тази серия на Шаума има силикон..

Zar4e
11-15-2012, 19:16
Искам да ви питам как го отмивате зехтина? Аз си сложих само в краищата вчера, защото ми е суха косата и уж слагах 2 пъти шампоан и тн..на сутринта косата ми беше мнг мазна и гадна. :х
Иначе попринцип си правя маска с лимонов сок, мед, зехтин и жълтък и косата ми е доста по-добре. Скоро ще ходя да ми вземат връхчетата и ще се снимам да кажете как е.

marilyn
11-15-2012, 19:19
Искам да ви питам как го отмивате зехтина? Аз си сложих само в краищата вчера, защото ми е суха косата и уж слагах 2 пъти шампоан и тн..на сутринта косата ми беше мнг мазна и гадна. :х

Аз принципно си слагам зехтин по цялата дължина на косата, защото ми е суха, отмивам го с шампоан и после ми е супер, изобщо не остава мазно. Не знам, да не би да не си разпенила шампоана хубаво?

monroe999
11-15-2012, 19:23
никой не ме отрази, та в крайна сметка сложих мед, жълтък, сок от лимон, масло от пшеничен зародиш и кисело мляко, нанесох маската на суха коса в корените и после по цялата коса и ще седя поне един час, то може ли някой да ми каже добре ли е тази маска?

strawberry88
11-15-2012, 19:24
И аз съм си слагала супер много зехтин и го отмивам без проблем.

fizzyg
11-15-2012, 19:27
И аз съм си слагала супер много зехтин и го отмивам без проблем.

+1.
Ягодке,в новите козметички похождения гледах някакъв шампоан си постнала (ако не ме лъже паметта 8-) ) Я сподели това-онова за него,моля те. :)

Zar4e
11-15-2012, 19:28
А по колко време седите със зехтина? Иначе търках доста и пак резултатът беше доста мазна коса като изсъхна, а моята винаги е била мнг суха. Мисля вече да добавям само в маската 1-2 с.л.

malka_sladkka
11-15-2012, 19:31
никой не ме отрази, та в крайна сметка сложих мед, жълтък, сок от лимон, масло от пшеничен зародиш и кисело мляко, нанесох маската на суха коса в корените и после по цялата коса и ще седя поне един час, то може ли някой да ми каже добре ли е тази маска?

А бе ти изобщо четеш ли? Вече за 2ри път забелязвам, че изобщо не четеш мненията ;)

malka_sladkka
11-15-2012, 19:33
А по колко време седите със зехтина? Иначе търках доста и пак резултатът беше доста мазна коса като изсъхна, а моята винаги е била мнг суха. Мисля вече да добавям само в маската 1-2 с.л.

Аз се мажа само със зехтин в корените и по дължината и се отмива без проблем само с шампоан и то от един път. Сега съм се намазала с новите ми масла от жожоба и кокосово, добавих и малко зехтин и ракия и ще видя какво се е получило, доста е мазничко, ама косата ми има силна нужда от това :lol:

strawberry88
11-15-2012, 19:33
+1.
Ягодке,в новите козметички похождения гледах някакъв шампоан си постнала (ако не ме лъже паметта 8-) ) Я сподели това-онова за него,моля те. :)

Купих го пак от тоя био магазин и ХИЧ не ми харесва! 8-) Прави ми косата твърда и заплетена.Съжалявам, че не си взех пак на Faith in nature. :(

fizzyg
11-15-2012, 19:36
Може ли снимка или линк,за да го имам в предвид? 8-)

monroe999
11-15-2012, 19:39
уф, много се извинявам, наистина гледах уж, не съм видяла, съжалявам, вече ще бъда по-внимателна
ами някакъв по-евтин е и не ми изглежда много хубав

marilyn
11-15-2012, 19:52
А по колко време седите със зехтина? Иначе търках доста и пак резултатът беше доста мазна коса като изсъхна, а моята винаги е била мнг суха. Мисля вече да добавям само в маската 1-2 с.л.

Аз някой път и само зехтин слагам, и то доста.. сякаш косата ми го изпива.. 2 с.л не ми стигат да си намажа само връхчетата...
Иначе стоя минимум 1 час, но гледам като си правя маска да имам повече време... седяла съм и по 4-5 часа.

malka_sladkka
11-15-2012, 20:05
уф, много се извинявам, наистина гледах уж, не съм видяла, съжалявам, вече ще бъда по-внимателна
ами някакъв по-евтин е и не ми изглежда много хубав

най-евтиния, който съм виждала е 5-6 лв, не знам за по-евтин, ама щом те съмнява купи си друг, гледай да е в стъклена бутилка

измих си косата преди малко, още е мокра и не мога да кажа какъв е ефекта от голямата мазнотия, но като изплакнах само с вода хич не се усещаше да е мазна и се отми по-лесно и от друг път, беше гладка и нямаше нужда от балсам

strawberry88
11-15-2012, 20:07
Може ли снимка или линк,за да го имам в предвид? 8-)

На кой шампоан точно? :D

monroe999
11-15-2012, 20:10
в стъклена бутилка е, да, към 5лв. беше, не съм сигурна, че е много хубав, мисля да си взема някой по-скъп за следващите маски

FuCKkK13
11-16-2012, 12:04
аз в сряда нямах време за маска и си намазах корените с тривитаминол ( и мн леко по дължината) без да задушавам - стоях около 20-30 мин.

fizzyg
11-16-2012, 12:19
На кой шампоан точно? :D

Новият,който те е разочаровал. :Д

titinkaa
11-16-2012, 12:40
Имам още половин шише от стимуланта на Икаров,и не ми се чака да го свършвам,за да си купя Тривитаминола.
Дали ще е добре да спра стимуланта и да започна тривитаминола,а като го свърша пак да се мажа със стимуланта?!

marilyn
11-16-2012, 12:54
Вие всеки път ли като се къпете, си правите маска?
Аз бях поспряла, в последните 3 пъти, в който си къпя косата си правех маска, само вчера не, защото нямах време. И днеска косата си я чувствам ужасно суха... ходих до аптеката да си купя бадемово масло- нямаше, стимулант на Икаров пак нямаше.. утре ако не намеря ще си направя пак със зехтин..

FuCKkK13
11-16-2012, 13:01
Имам още половин шише от стимуланта на Икаров,и не ми се чака да го свършвам,за да си купя Тривитаминола.
Дали ще е добре да спра стимуланта и да започна тривитаминола,а като го свърша пак да се мажа със стимуланта?!

ами стимуланта е годен 3 месеца след отварянето.. т.е. трябва да си сигурна че ще се впишеш в периода и ще ти остане още време да го използваш... ако си го отворила примерно преди 2 седмици и успееш да свършиш тривитаминола за 1 месец ти остава още месец за стимуланта и всичко е ок.. другия вариант е да добавяш стимулант кум маските или един път маска с тривитаминол,следващия стимулант само и така

FuCKkK13
11-16-2012, 13:04
Вие всеки път ли като се къпете, си правите маска?
Аз бях поспряла, в последните 3 пъти, в който си къпя косата си правех маска, само вчера не, защото нямах време. И днеска косата си я чувствам ужасно суха... ходих до аптеката да си купя бадемово масло- нямаше, стимулант на Икаров пак нямаше.. утре ако не намеря ще си направя пак със зехтин..

ами зависи колко сериозна съм... като съм в почивка естествено не правя... ако съм се заела сериозно всеки път - т.е. 2 пъти в седмицата... а има и периоди от 2-3 месеца в които си правя маска като се сетя.. т.е 1-2 в месеца ..а защо не си взе друго масло ? примерно за суха коса ужасно добро е маслото от жожоба - уникално масло...

strawberry88
11-16-2012, 13:31
Новият,който те е разочаровал. :Д

http://i.imgur.com/cPCpC.jpg

titinkaa
11-16-2012, 14:32
ами стимуланта е годен 3 месеца след отварянето.. т.е. трябва да си сигурна че ще се впишеш в периода и ще ти остане още време да го използваш... ако си го отворила примерно преди 2 седмици и успееш да свършиш тривитаминола за 1 месец ти остава още месец за стимуланта и всичко е ок.. другия вариант е да добавяш стимулант кум маските или един път маска с тривитаминол,следващия стимулант само и така

Оо,мисля,че ще трябва да изхабя първо стимуланта,че наближава да му изтече годноста.

titinkaa
11-16-2012, 14:32
wiiwa,купи ли си шампоана на Tiande?

wiiwa
11-16-2012, 15:46
wiiwa,купи ли си шампоана на Tiande?

Аз ти писах в миналата тема. Е, нищо, ще ти напиша пак. :)
За 14.40 татко го е взел но не можело да се купува без ра се направи някаква регистрация преди това.

Аз имам косопад. Какво ще ми препоръчате ? Себорал форте ?

titinkaa
11-16-2012, 16:29
Аз ти писах в миналата тема. Е, нищо, ще ти напиша пак. :)
За 14.40 татко го е взел но не можело да се купува без ра се направи някаква регистрация преди това.

Аз имам косопад. Какво ще ми препоръчате ? Себорал форте ?

Е,въпреки всичко са му го дали де. :) А доволна ли си от шампоана?
да,себорал форте пробвай.

weheartiit
11-16-2012, 16:40
Кажете някоя маска,която да си направя тази вечер и да преспя с нея ,протиф цъфтеж.Винаги когато си правя аз нещо, бъркам съставките и после се чудя защо няма ефект.

tori
11-16-2012, 17:54
Един въпрос понеже нищо не разбирам. Утре ще си къдря косата. Окей, трябва ми термоизолиращ (май така беше) продукт. Кажете какво да си взема и от какво няма да ми опада косата. :дд Мерси предварително.

malka_sladkka
11-16-2012, 18:42
Един въпрос понеже нищо не разбирам. Утре ще си къдря косата. Окей, трябва ми термоизолиращ (май така беше) продукт. Кажете какво да си взема и от какво няма да ми опада косата. :дд Мерси предварително.

Ако е за 1 път може да минеш и без термо продукта, иначе най-добре си вземи от фризьор :D Тия на Тафт и Съяс или там както се казват са голям боклук

tori
11-16-2012, 18:50
Ми то по принцип е само за утре, аз на 5 години един път се правя нещо и не разбирам.

yoLo0
11-16-2012, 19:02
Ми то по принцип е само за утре, аз на 5 години един път се правя нещо и не разбирам.
Накъдри се без термозащитен продукт. От 1 път нищо няма да ти стане.
Защо да го копуваш, като само 1 път ще го използваш.. :?

fizzyg
11-16-2012, 19:18
Ам,момичета,този себорал форте не е на ампули,нали? :Д И от аптеката ли мога да се сдобия с него?

malka_sladkka
11-16-2012, 19:36
Накъдри се без термозащитен продукт. От 1 път нищо няма да ти стане.
Защо да го копуваш, като само 1 път ще го използваш.. :?

подкрепям, няма смисъл


Ам,момичета,този себорал форте не е на ампули,нали? :Д И от аптеката ли мога да се сдобия с него?

не е, от аптеката да

marilyn
11-16-2012, 19:39
Ам,момичета,този себорал форте не е на ампули,нали? :Д И от аптеката ли мога да се сдобия с него?

От аптеката, не е в ампули и е около 2лв.

tori
11-16-2012, 19:56
Искам да ви питам как го отмивате зехтина? Аз си сложих само в краищата вчера, защото ми е суха косата и уж слагах 2 пъти шампоан и тн..на сутринта косата ми беше мнг мазна и гадна. :х
Иначе попринцип си правя маска с лимонов сок, мед, зехтин и жълтък и косата ми е доста по-добре. Скоро ще ходя да ми вземат връхчетата и ще се снимам да кажете как е.
Ми ако се мажеш само със зехтин, седиш часове наред. 4-5-6 часа и тя косата си го попива и като се изкъпеш хубаво със силен шампоан, нищо не остава. Майка ми само с това си прави косата и е доволна. Аз един път съм слагала канела и мед към зехтина и пак се изми хубаво. Иначе мерси за мненията за термо продукта, няма да си купувам щом е само за веднъж. ^^ След това ще се намажа със някаква домашна маска и толкова. БТВ, мили ли сте си косите само със оцет? Аз един път пробвах и беше перфектна, но все забравям да го взема в банята с мен като ще си мия косата.

malka_sladkka
11-16-2012, 20:11
Ми ако се мажеш само със зехтин, седиш часове наред. 4-5-6 часа и тя косата си го попива и като се изкъпеш хубаво със силен шампоан, нищо не остава. Майка ми само с това си прави косата и е доволна. Аз един път съм слагала канела и мед към зехтина и пак се изми хубаво. Иначе мерси за мненията за термо продукта, няма да си купувам щом е само за веднъж. ^^ След това ще се намажа със някаква домашна маска и толкова. БТВ, мили ли сте си косите само със оцет? Аз един път пробвах и беше перфектна, но все забравям да го взема в банята с мен като ще си мия косата.

Оцет във вода след шампоана ли? Или само с оцет вместо шампоан?

wiiwa
11-16-2012, 20:27
Е,въпреки всичко са му го дали де. :) А доволна ли си от шампоана?
да,себорал форте пробвай.

Все още не мога да кажа, защото съм се измила само един път с него но няма отрицателни черти ;д . Не се пени много, почти изобщо.

JoLLiE92
11-17-2012, 08:32
Един въпрос понеже нищо не разбирам. Утре ще си къдря косата. Окей, трябва ми термоизолиращ (май така беше) продукт. Кажете какво да си взема и от какво няма да ми опада косата. :дд Мерси предварително.
На термокъдрене ли ще ходиш? Това постоянното? Като африканче ли ставаш после? :---)

tori
11-17-2012, 10:15
Оцет във вода след шампоана ли? Или само с оцет вместо шампоан?
Оцет след шампоана. Иначе не, няма да ходя на тармо къдрене, в къщи идва една приятелка да ме къдри със маша. :д

katii
11-17-2012, 12:34
Не ви ли мирише косата после от тоя оцет ?! :(

fizzyg
11-17-2012, 13:12
Мисля тази вечер да си направя маска и да преспя с нея през нощта. Нищо няма да навреди,нали?

malka_sladkka
11-17-2012, 13:33
Оцет след шампоана. Иначе не, няма да ходя на тармо къдрене, в къщи идва една приятелка да ме къдри със маша. :д

Пробвала съм така, ама разреден с вода, косата става по-бляскава.


Не ви ли мирише косата после от тоя оцет ?! :(

При мен не мирише.

FuCKkK13
11-17-2012, 14:00
Мисля тази вечер да си направя маска и да преспя с нея през нощта. Нищо няма да навреди,нали?

не :) какво мислиш да сложиш в маската

fizzyg
11-17-2012, 14:09
не :) какво мислиш да сложиш в маската

Зехтин,пш.масло,жълтък,горч ица на прах,обмислям и прясно мляко (купено),дали ще навреди?
О,също ме притеснява дали много ще замирише жълтъка (на косата и по спалното белъо? 8-) )

malka_sladkka
11-17-2012, 14:17
Зехтин,пш.масло,жълтък,горч ица на прах,обмислям и прясно мляко (купено),дали ще навреди?
О,също ме притеснява дали много ще замирише жълтъка (на косата и по спалното белъо? 8-) )

ако отмиеш с хладка вода няма да мирише а за калъфките не знам...

YSMF
11-17-2012, 14:24
някой да ми препоръча протеинов шампоан?

wiiwa
11-17-2012, 17:28
Зехтин,пш.масло,жълтък,горч ица на прах,обмислям и прясно мляко (купено),дали ще навреди?
О,също ме притеснява дали много ще замирише жълтъка (на косата и по спалното белъо? 8-) )

Сложи си плетена шапка на главата под хавлията. Някой стара, която имаш от малка или...
А за жълтъка, аз съм стояла с маска 7 часа и не ми е миришело.

fizzyg
11-17-2012, 18:28
Сложи си плетена шапка на главата под хавлията. Някой стара, която имаш от малка или...
А за жълтъка, аз съм стояла с маска 7 часа и не ми е миришело.

Благодаря,така ще направя. :)

tori
11-17-2012, 19:51
Не ви ли мирише косата после от тоя оцет ?! :(
Не, мирише си на шампоан. И да - става по-бляскава, мекичка, пухкава...

wiiwa
11-17-2012, 20:50
Благодаря,така ще направя. :)

Моля :)

Hayashi
11-17-2012, 21:12
Тази вечер съм с ролки. Купих си от онези дългите, но не можах да се справя с тях и сложих от нормалните.
Как да си задържа къдриците по-дълго време? На втория ден вече ми се разпадат. ;w;

weheartiit
11-17-2012, 22:20
Пробвай с лак с по-силна фиксация,но и това не е гаранция,че ще ги задържи ...при мен когато съм си правила даже след 30 мин. се разпадаха.

ох,косата на Никол е страхотна <333

Иначе аз снощи си направих маска от мед и зехтин и на сутринта си измих косата.

fizzyg
11-18-2012, 09:10
Снощи в 10.30 си я намазах със зехтин,жълтък,малко прясно мляко,домързя ме да сложа горчица и пш.масло 8-)
Даже не отидох да си търся стара шапка от мързел..само торбичката. Преди малко я измих и по мои сметки съм стояла 11-12 часа,йееей! 8-)

lqlq89
11-18-2012, 09:24
Ще си правим ли маски днес, мацки? :Р

п.п Някой вече са започнали :)

monroe999
11-18-2012, 09:33
аз след малко ще си направя пак същата като при предишното къпане: жълтък, мед, кисело мляко, сок от лимон и малко масло от пшеничен зародиш и може да сложа и зехтин и ще седя 2-3 часа предполагам

а четох в по-старите теми, че някои от вас са си купили аргановото масло на NASHI ARGAN за около 30лв. от салон, обаче в моя град никъде го няма, а в интернет го намерих за 39лв. и доставка.... 45лв. егатиии...

yoLo0
11-18-2012, 09:41
В 9 часа си направих маска с жълтък,мед,зехтин,тривитам нол ... мисля да постоя до 14:00.
Изобщоо не съм доволна от спея на Сайъс! Косата ми става твърда и лепкава.. няма да го ползвам вече :?

TheBobqk
11-18-2012, 10:08
В 9 часа си направих маска с жълтък,мед,зехтин,тривитам нол ... мисля да постоя до 14:00.
Изобщоо не съм доволна от спея на Сайъс! Косата ми става твърда и лепкава.. няма да го ползвам вече :?

Аууу, аз пък в петък си направих с тривитаминол, жълтък, оцет и ракия. За пръв път я правя маската и нямам търпение да дойде другият петък, за да я направя пак. Искам вече да ми порастне косичката. Ти от колко време си я правиш? Кога видя ефект?

fizzyg
11-18-2012, 11:28
В 9 часа си направих маска с жълтък,мед,зехтин,тривитам нол ... мисля да постоя до 14:00.
Изобщоо не съм доволна от спея на Сайъс! Косата ми става твърда и лепкава.. няма да го ползвам вече :?
Трябваше да ни питаш за него,а ако сега спираш да го използваш,нов ли ще си взимаш? И този път се консултирай,и в никакъв случай този на Тафт,същите са..

TheBobqk
11-18-2012, 11:36
О, постът ми не е излязъл. Та аз си направих маската с тривитаминол, жълтък, ракия и оцет. Та питах yolo0 от колко време си прави маската и кога видя ефект, защото аз в петък си я направих за пръв път и нямам търпение да дойде другият петък.

yoLo0
11-18-2012, 12:21
О, постът ми не е излязъл. Та аз си направих маската с тривитаминол, жълтък, ракия и оцет. Та питах yolo0 от колко време си прави маската и кога видя ефект, защото аз в петък си я направих за пръв път и нямам търпение да дойде другият петък.
И моят пост не е излязъл до край... :?
От 1 месец си правя маската и съм мноого доволна,повече от стимуланта. Не мога да кажа кога съм видяла ефект, може би..като си я правя косата ми расте с 2,5 см. на месец (имам 1 рус кичур и се вижда)

lqlq89
11-18-2012, 12:39
Аз скоро не съм писала, но не съм спряла да си правя маски всяка неделя. Стоя поне по 3-4 часа. Сега си сложих тривитаминол, рициново масло, кисело мляко, жълтък, хума и няколко капки газ. После ще си изплакна косата с вода и оцет. Ще стоя до 18 часа поне.

п.п Миналият месец фризьорката ми каза, че е хубаво да се подстригва на 2-3 месеца. Но да не се надвишават 4 месеца, за да може косата да се освежава. Смятам да отива на 21 декември. Точно преди ваканцията. Пада се растяща луна, избрах си датата от този сайт: http://www.sibir.bg/blog/vezni/?blogPage=blogPreviewArticle&artID=195863 . Не знам колко са верни.

monroe999
11-18-2012, 13:05
наистина ли се съобразявате с подобни неща? 8-)

lqlq89
11-18-2012, 13:23
По принцип не, Но този път така се падна.

Dobbyy
11-18-2012, 14:27
http://prikachi.com/images.php?images/69/5508069d.jpg

Снимката, която обещах.
Бях вързана, за това не е много добре. (Тя и без друго не е добре..)

strawberry88
11-18-2012, 15:44
http://prikachi.com/images.php?images/69/5508069d.jpg

Снимката, която обещах.
Бях вързана, за това не е много добре. (Тя и без друго не е добре..)

Харесва ми! :)

chocolatte96
11-18-2012, 16:08
Кажете някоя маска против цъфтеж за суха коса..

Иначе съм използвала рициновото масло и за мигли ... Мацвах си миглите с него преди да лягам и на сутринта си я измивах.. За по-дълги и гъсти мигли, но трябва продължително да се използва (2-3 месеца ) ... Не видях особен ефект от едномесечна употреба, но поне когато си махах спиралата не ми падаше дори и едно косъмче :)

Мислех да си почивам поне 1 месец, но не издържам.. И аз на 21 реших да се подстригвам, влияейки се от lqlq89, та да видим какво ще се получи :D .. Трябва да се махнат цъфтежите - от 3 месеца фризьор не съм видяла само сама се клъцвах... и затова искам да почна отново с маски за бърз растеж и нещо против цъфтеж, ако можее ... :)

Dobbyy
11-18-2012, 16:33
strawberry88 Благодаря :) , но в момента косата ми не е тази, която искам. Според мен е много зле, както самата тя, така и дължината. :(

lqlq89
11-18-2012, 16:35
Не съм сигурна за дните дали са верни. Но, ако искаш да ти расте косата по-бързо, трябва да се подстригваш на растяща луна.

п.п Аз винаги се подстригвам тогава ама полза не съм видяла особено..

Dobbyy
11-18-2012, 16:36
chocolatte96, виж в предишните мнения :)

strawberry88
11-18-2012, 16:36
strawberry88 Благодаря :) , но в момента косата ми не е тази, която искам. Според мен е много зле, както самата тя, така и дължината. :(

Дължината на косата не определя дали е хубава и здрава. :D

.Wonder
11-18-2012, 16:39
http://prikachi.com/images.php?images/69/5508069d.jpg

Снимката, която обещах.
Бях вързана, за това не е много добре. (Тя и без друго не е добре..)

Awwwh, прелестна коса. Не се тревожи, както дължината, така и блясъкът и са перфектни.
По необясними причини, когато погледнах косата ти веднага си помислих колко много биха ти отивали искрящо сини или тюркоазени кичури в крайчетата на косата, или пък един кичур в гореспоменатия цвят.

Dobbyy
11-18-2012, 16:40
Може би не съм се изразила правилно, а може би ти не си ме разбрала. Исках да кажа, че самата тя е зле, дължината също не ми харесва, защото искам да е по-дълга. Не съм казала, че дължината на косата определя вида й.

Dobbyy
11-18-2012, 16:44
.Wonder , Замисляла съм се, но миналото лято си направих руси кичури, които все още не са се изчистили. Може по-нататък да се реша, но нека се изчистят русите. :)
П.п. Преди около 4 години бях си направила краищата на бретона тъмно червени и май ми стоеше хубаво. :D :P

strawberry88
11-18-2012, 16:44
По необясними причини, когато погледнах косата ти веднага си помислих колко много биха ти отивали искрящо сини или тюркоазени кичури в крайчетата на косата, или пък един кичур в гореспоменатия цвят.

Иллл. :D :?

.Wonder
11-18-2012, 16:46
Иллл. :D :?
Според мен би и стояло повече от прекрасно.

FuCKkK13
11-18-2012, 16:49
нямах време за маска.. намазах се в корените само с тривитаминол + пшеничен зародиш,стоях 30 мин. и си изплакнах косата с вода + оцет

FuCKkK13
11-18-2012, 16:49
http://prikachi.com/images.php?images/69/5508069d.jpg

Снимката, която обещах.
Бях вързана, за това не е много добре. (Тя и без друго не е добре..)
нищо лошо не виждам освен връхчетата :)

lqlq89
11-18-2012, 16:52
http://prikachi.com/images.php?images/69/5508069d.jpg

Снимката, която обещах.
Бях вързана, за това не е много добре. (Тя и без друго не е добре..)

И аз на изкажа мнение.
Косата ти ми харесва. Изглежда жива, има блясък. :)

Dobbyy
11-18-2012, 16:56
Благодаря ви! И все пак искам да махна нацъфтелите краища, да порасне, да не е така суха и изтощена, и да я направя на черта, цялата ми коса да е на едно ниво, че ми писна с тези стъпала-отзад изглежда дългичка, а отпред-няма да коментирам. :)

strawberry88
11-18-2012, 16:58
че ми писна с тези стъпала-отзад изглежда дългичка, а отпред-няма да коментирам. :)

И аз съм в същото положение. :D

lqlq89
11-18-2012, 17:02
^^ И аз съм така. Чудя се дали ще доживея да си видя косата, както аз искам :D

Dobbyy
11-18-2012, 17:07
^^ И аз съм така. Чудя се дали ще доживея да си видя косата, както аз искам :D

ОПРЕДЕЛЕНО и аз се чудя дали ще доживея, за да видя моята коса, такава, каквато я искам.

strawberry88
11-18-2012, 17:07
^И аз! :X :|

titinkaa
11-18-2012, 17:10
Все още не мога да кажа, защото съм се измила само един път с него но няма отрицателни черти ;д . Не се пени много, почти изобщо.

Аха,добре :)

strawberry88
11-18-2012, 17:13
Титинка, кога ще качиш снимки на изправената/накъдрената си коса с новата преса? :(

fizzyg
11-18-2012, 17:28
http://prikachi.com/images.php?images/69/5508069d.jpg

Снимката, която обещах.
Бях вързана, за това не е много добре. (Тя и без друго не е добре..)
Освен връхчетата-много ти е бляскава и здрава,браво ;)


Титинка, кога ще качиш снимки на изправената/накъдрената си коса с новата преса? :(

И аз чакам да видя! :)

О,между другото и аз сега мисля на 21 декември да се подстрижа,но не съм сигурна. Попринцип обичам да отлаааааааааааааааагам подстригванията. 8-)

titinkaa
11-18-2012, 17:31
Титинка, кога ще качиш снимки на изправената/накъдрената си коса с новата преса? :(

Ми на изправена ще кача във вторник,че тогава ще я мия.
Иначе я изправям само в горните пластове с повдигащ ефект и имам 2-3 дни естествен лек обем,без вафлички.Стои много по-добре от вафличките,много естествено,все едно не съм я правила с преса.Определено вече така ще й придавам обем,вярно,че пак я горя малко или много,но поне е естествено и небрежно.Ползвам и термозащитен всеки път.
А къдрава не знам дали скоро ще кача,мисля за Нова година да се накъдря.

Вчера си измих косата,но нямах време за маски,но във вторник задължително ще й направя.

strawberry88
11-18-2012, 17:31
На края на света точно ще се подстригвате. :D :D

Dobbyy
11-18-2012, 17:35
fizzyg, благодаря!

titinkaa, как изправяш косата само в горните пластове с повдигащ ефект, че аз нещо не зацепвам. Малко тъпичко, че питам ама наистина не знам как става или не се сещам. :D

fizzyg
11-18-2012, 18:01
На края на света точно ще се подстригвате. :D :D

Хахаха,вярно,нямаше да се усетя скоро :D

marilyn
11-18-2012, 18:03
Сложих си бадемово масло и ще постоя 2 часа.

chocolatte96
11-18-2012, 18:08
Не съм сигурна за дните дали са верни. Но, ако искаш да ти расте косата по-бързо, трябва да се подстригваш на растяща луна.

п.п Аз винаги се подстригвам тогава ама полза не съм видяла особено..

:D Аз отдавна се канех да се подстрижа на растяща луна и тъкмо се сетих реших и аз да опитам :D

chocolatte96
11-18-2012, 18:11
chocolatte96, виж в предишните мнения :)

Аз чета всичките мнения, но все пак реших да попитам още веднъж конкретно за суха коса :)

chocolatte96
11-18-2012, 18:16
ОПРЕДЕЛЕНО и аз се чудя дали ще доживея, за да видя моята коса, такава, каквато я искам.

И аз, но определено няма да мога да си я направя на черта, защото ми е жал - ще стане многооо къса :( А дори, когато ми порасне, ако си я направя на черта пак ще ми се скъси :(((((

yoLo0
11-18-2012, 18:32
Значи и аз ще се подстрижа на 21 декември :D
Стоях с маската 6 часа и след малко ще ми снимат косата и ще кача снимката утре най-късно :)

lqlq89
11-18-2012, 18:56
:D

lqlq89
11-18-2012, 18:57
На края на света точно ще се подстригвате. :D :D

:D:D:D Така излиза, да :D:D:D
Ами нали ще се промени света, та и ние ще сме променение (дори и да са само прическите, пак е нещо :D)

titinkaa
11-18-2012, 18:57
Dobbyy,Еми хващаш пресата и по-тънък кичур и захващаш от корена и повдигаш нагоре по-дължината.
Гледах клип в ютуб преди няколко дни ама сега не го намирам,за да го видиш как става.

:D дайте да се подстрижем всички на 21-ви,та да си идем хубави от тоя свят. :D

lqlq89
11-18-2012, 19:02
^ Какво стана с шампоана на Тианде, доволна ли си?

titinkaa
11-18-2012, 19:10
Да

lqlq89
11-18-2012, 19:15
Oт продавалник май беше казала, че си си го поръчала. Колко ти излезе?

titinkaa
11-18-2012, 19:44
Не,отказах се от продавалника,защото ми излизаше 20лв..Взех го от офиса на Тианде за 14,40лв.

YSMF
11-18-2012, 21:47
Да питам освен тривитаминола вярно ли е, че и фолиевата киселина помага за растеж на косата? А и маската на Миосотис /нали така беше/ действително ли помага за растежа или подхранва косата да расте здрава /офффф как го обясних/ :lol:

Dobbyy
11-18-2012, 21:50
chocolatte96, аз искам да порасне малко над кръста и тогава да я отрежа на черта.. :) Иначеее и на мене ще ми бъде гадно ако я отрежа. Само не знам кой слънчев ден ще бъде този, в който косата ми да стигне нивото на кръста. :|

titinkaa, благодаря! :)

kalpazanka
11-18-2012, 21:53
вярно ли е, че и фолиевата киселина помага за растеж на косата?

И витамини А и Е помагат за здрава коса :)

strawberry88
11-18-2012, 21:56
Между другото искам да кажа, че съседката ми ме е сънувала, че съм била с много дълга коса.Дано това е някакъв знак. :D :D :D

Hayashi
11-18-2012, 22:17
Имаше едни шампоани Herbal essences. Страшно много ги харесвах! Някой да знае къде мога да ги намеря? Убедена съм, че в близките две години не съм ги виждала из големите вериги.

strawberry88
11-18-2012, 22:21
Имаше едни шампоани Herbal essences. Страшно много ги харесвах! Някой да знае къде мога да ги намеря? Убедена съм, че в близките две години не съм ги виждала из големите вериги.

DM!!! ;)

tori
11-19-2012, 09:07
Да питам освен тривитаминола вярно ли е, че и фолиевата киселина помага за растеж на косата? А и маската на Миосотис /нали така беше/ действително ли помага за растежа или подхранва косата да расте здрава /офффф как го обясних/ :lol:
Миосотис-а на мен ми хареса, но майка ми не много. Иначе я подхранва, да. Иначе мойта коса след навиването стана някаква много твърда и груба и изглежда изтощена. Ще се прави маска със зехтин само.

monroe999
11-19-2012, 10:02
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=393535910720725&set=a.393535760720740.90450.286285448112439&type=1&theater

яяяяяяяяяяяяяяяяяя 8-)
дали наистина ще е добра и на каква ли цена ще бъде? :D със сигурност е преувеличена рекламата, но все пак

YSMF
11-19-2012, 11:10
И аз я гледай тази лореалската иновация, но ще чакам да мине време и повече хора да си я купят. За току що излязъл продукт няма много мнения и това ме спира да се позаинтересувам сериозно.

monroe999
11-19-2012, 11:41
на мен ми е интересно каква ще е цената