PDA

View Full Version : Как сме в кухнята? :дд



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20

Ewok
11-17-2014, 07:46
пюти?

npp, по принцип е хубаво да ни покажеш как точно, защото не мога да си го представя добре :/

Lilanda
11-17-2014, 13:16
пюти?

Мъничко имам предвид. Почти на гурме сте го докарали. ;с

Naive
11-17-2014, 14:01
Ами хора, това е порция, която да снимаме, а и като цяло браунито е супер тежко, ние с Боряна и по едно такова парче не успяхме да изядем, а не е като да не сме лакоми по принцип. :Д
Бтв, да не си имала предвид petit? :D

npp, ние нямахме подходяща тава 20х20
а четвъртита тава дори не знам какво е :/

npp
11-17-2014, 14:12
npp, по принцип е хубаво да ни покажеш как точно, защото не мога да си го представя добре :/

примерно половината от количеството мазнина според рецептата да е краве масло, а другата (от) ето това: http://bilki.bg/orehovo-maslo-naturalno-studeno-presovano-balcho-500ml.html


npp, ние нямахме подходяща тава 20х20
а четвъртита тава дори не знам какво е :/

четвъртита тава е правоъгълна тава като тази: http://www.pochehli.com/product/2676/tava-ot-blagorodna-nerazhdaema-stomana-pravoagalna-42-5-29-5-sm.html

Lilanda
11-17-2014, 14:12
Бтв, да не си имала предвид petit? :D
Мда, именно. Пюти звучи по-яко. 8-)

А относно грамажа се шегувах като цяло, макар че аз лично сигурно бих изяла поне 3 парчета. 8-)

Naive
11-17-2014, 14:14
мда, на нас точно такава ни липсваше, затова импровизирахме :Д

Ewok
11-17-2014, 14:56
примерно половината от количеството мазнина според рецептата да е краве масло, а другата (от) ето това: http://bilki.bg/orehovo-maslo-naturalno-studeno-presovano-balcho-500ml.html



четвъртита тава е правоъгълна тава като тази: http://www.pochehli.com/product/2676/tava-ot-blagorodna-nerazhdaema-stomana-pravoagalna-42-5-29-5-sm.html

аз се шегувах :/

иначе, по рецепта се прави с масло, не с олио

нвм, сега пека постен тиквен кекс и си инсталирах инстаграм - очаквайте включване довечера :д

Lilanda
11-17-2014, 15:10
Можеш да дадеш профилчето на лично, ако желаеш. 8-)

Абе преди известно време някой /ако не се лъжа, Сашо/ беше дал рецепта за свинско с мед и вино, дали някой от вас се сеща?

Ewok
11-17-2014, 15:13
какво профилче?

Lilanda
11-17-2014, 15:14
В инстаграм. ;с

Ewok
11-17-2014, 15:35
оф, да, сега го включих :д
исках ти приятелство или нещо такова

Naive
11-17-2014, 15:42
follow-нала си я :/
таковай ме и мен

Ewok
11-17-2014, 15:44
на френски ми е, нелиндо, и теб те таковах май

Lilanda
11-17-2014, 15:51
оф, да, сега го включих :д
исках ти приятелство или нещо такова

Мда, видях. Миси. ;3
И аз те фолоунах. ;3

Ewok
11-17-2014, 17:01
Добре, снимах го, качих го в инстаграм, а сега как да взема някакъв линк към снимката? :Д

galaxy29
11-17-2014, 17:04
индианче такова

Lilanda
11-17-2014, 17:06
Влизаш в снимката, долу където е лайк и комент бара има едни три точки една под друга, цъкаш ги и Copy Share URL.

Ewok
11-17-2014, 17:14
ама нямам такова, като цъкна трите точки ми пише само Embed

Ewok
11-17-2014, 17:15
А, видях, на телефона ми излиза :д

Ewok
11-17-2014, 17:16
М, че то линка към цялата страница
нищо, ето http://instagram.com/p/vgiP9KHFco/ :д

и рецептата, от която гледах http://goodnaturedfood.org/2014/10/27/pumpkin-chocolate-cake/#more-2516

anonymous708973
11-17-2014, 22:18
Вечерята днес: Сладък картоф, изпечен на фурна с суха чили подправка, пипер, сол, олио + натрошено сирене.
Жалко, че няма лютеничка.

skate
11-18-2014, 21:02
dobre sam v kuhnqta hvar4at nqvsqkade mekici :D;da;sdahwahahaha

prosto_chovek
11-18-2014, 21:07
Можеш да дадеш профилчето на лично, ако желаеш. 8-)

Абе преди известно време някой /ако не се лъжа, Сашо/ беше дал рецепта за свинско с мед и вино, дали някой от вас се сеща?

Да, готино е, само че се получава хубаво ако го мариноваш известно време. Идеята е, че го слагаш в хладилник да се маринова с вино, намачкан чесън, подправки и лъжица мека горчица, като го объркваш с ръце, като си сипала и мааалко (1-2 супени лъжици равни на 5-700 грама месо по мой вкус), докато сосът стане хомогенен и хубаво покрие пържолите, които са предварително начукани най - добре. И след това печеш на фурна с фолио (аз такова не ползвам, а слагам гювече с вода във фурната, по - сочно ми става), а ако искаш да е на скара, слагаш и малко кимион и докато се пече може да поливаш отгоре със соса по малко. :)

Lilanda
11-19-2014, 12:25
Да, готино е, само че се получава хубаво ако го мариноваш известно време. Идеята е, че го слагаш в хладилник да се маринова с вино, намачкан чесън, подправки и лъжица мека горчица, като го объркваш с ръце, като си сипала и мааалко (1-2 супени лъжици равни на 5-700 грама месо по мой вкус), докато сосът стане хомогенен и хубаво покрие пържолите, които са предварително начукани най - добре. И след това печеш на фурна с фолио (аз такова не ползвам, а слагам гювече с вода във фурната, по - сочно ми става), а ако искаш да е на скара, слагаш и малко кимион и докато се пече може да поливаш отгоре със соса по малко. :)

Злааааатен си. Точно за днес ми трябваше рецептата. 8-)

Вярно, че горчица беше, не мед. 8-)

Този път ще се готви с помощта на мамето, та не се и съмнявам, че ще станат страхотни и няма да има излагации, но все пак ще ви кажа по-късно дали са ми харесали. ^^

galaxy29
11-19-2014, 17:51
ох, на майка ми и бяха дали домашно прясно мляко и е направи кис мляко от него и е толкова вкусно, хапвам си го с бисквитки траяна сега :д
*и бтв още се продават от старите траяна ;о ама няма от тези сплетените, а само от тея с дупчиците ;/

galaxy29
11-19-2014, 18:15
dobre sam v kuhnqta hvar4at nqvsqkade mekici :D;da;sdahwahahaha
забелязала съм, че се правиш на дебил или си, нз ;/

prosto_chovek
11-19-2014, 20:17
Злааааатен си. Точно за днес ми трябваше рецептата. 8-)

Вярно, че горчица беше, не мед. 8-)

Този път ще се готви с помощта на мамето, та не се и съмнявам, че ще станат страхотни и няма да има излагации, но все пак ще ви кажа по-късно дали са ми харесали. ^^

Ама то и мед и горчица може, пак става хубаво :D

Supermassive____
11-19-2014, 21:44
Най-често се навъртам около скарите, барбекютата и чеверметата.

Lilanda
11-20-2014, 14:12
Ама то и мед и горчица може, пак става хубаво :D
Мама имаше мерак да е с мед и в крайна сметка минахме без горчицата /оказа се, че тази, която имаме, е стара ;с/. 8-) Станаха чудни просто.

Днес сме пак на мръвки, но какво ще е точно все още не знам. Чакам да ме извести. :D

prosto_chovek
11-20-2014, 17:45
Защо не пробвате телешка кавърма? От плешка, че е по - мазно, по - евтино и мен ако питаш увира по - лесно. Защото аз я правя първо нарязвам ама много наситно телешкото (един трик от мен, гледай накъде вървят тъканите на месото и режи перпендикулярно на посоката им, така се дъвче по - лесно после), после го варя докато се свари почти, ама не изцяло, после го запържвам с лук и всичко останало, дето се прави кавърма и става идеално :)

galaxy29
11-20-2014, 17:56
;O голям си разбирач, бе
и ето защо класната казваше, че без математика не може :д

prosto_chovek
11-20-2014, 18:06
И без ток не можеш да си го сготвиш (ако си в апартамент) :D

Lilanda
11-20-2014, 18:24
Защо не пробвате телешка кавърма? От плешка, че е по - мазно, по - евтино и мен ако питаш увира по - лесно. Защото аз я правя първо нарязвам ама много наситно телешкото (един трик от мен, гледай накъде вървят тъканите на месото и режи перпендикулярно на посоката им, така се дъвче по - лесно после), после го варя докато се свари почти, ама не изцяло, после го запържвам с лук и всичко останало, дето се прави кавърма и става идеално :)
Ооо, телешката кавърма мама я прави невероятно. Трябва да я подсетя тия дни. :D

А иначе като каза телешко, се сетих, че не съм яла от поне 2-3 години. ;с

Ewok
11-21-2014, 14:59
Пък скоро ще имаме прясно свинско (smirk)
И надявам се един-два телешки стека за мен, понеже скъпото не яде телешко -.-

И стекчетата ги планувам за най-обикновена скара със сол и пипер medium-rare, (а може и пепър стек, ако Андрейчето се съгласи да ми го направи) пък свинското все още не знам какво ще е, но така или иначе той ще го готви, че аз не съм мн мн по месата

To be continued... :д

MaCetY
11-22-2014, 07:06
Да ви се похваля, че вчера изненадах мама и тате с крем карамел, който успях да направя абсолютно сама и се получи страхотно.

Hayashi
11-24-2014, 07:23
Онзи ден с едни приятели правихме печени картофи с масло и подправки, задушни гъби с праз и пчена сьомга. Получи се невероятно!

Аз май съм питала, но какво си правите сутрин за закуска? Трябват идеи за балансирани закуски с достатъчно калории, че да не ми става лошо по обяд, а моите взеха да ми омръзват вече.

102
11-24-2014, 10:53
чикия
аааааа охохохохо ххахахаа
уаааа отврат

sladu4kata
11-24-2014, 13:22
Най-ми е лесно да си правя яйца. А и много ги обичам.

anonymous708973
11-24-2014, 13:52
Абе, хора, за втори път ми се случва да комбинирам гъби със сметана и пак станаха кисели. Как правите гъбено-сметанов сос, да не трябва да добавя 1л. сода или захар?

MaCetY
11-24-2014, 14:46
Онзи ден с едни приятели правихме печени картофи с масло и подправки, задушни гъби с праз и пчена сьомга. Получи се невероятно!

Аз май съм питала, но какво си правите сутрин за закуска? Трябват идеи за балансирани закуски с достатъчно калории, че да не ми става лошо по обяд, а моите взеха да ми омръзват вече.

Като съм на даскало сутрин закусвам в голямото междучасие - баничка с боза. Събота и неделя макарони с мялко, печени кренвирши, яйца на очи с някакво саламче.

Ewok
11-24-2014, 15:40
Месото пристигна.
Довечера - medium-rare телешки стек.
Искаше ми се да е пепър стек, но не си струва да купуваме цяла опаковка демиглас (сос) само за 4 порции :/
Всъщност ще видим, ако е по-издръжлив...

Имаме адски много домашна кайма и свинско за минимум месец напред :Д

sweet__potion
11-24-2014, 16:16
Като съм на даскало сутрин закусвам в голямото междучасие - баничка с боза. Събота и неделя макарони с мялко, печени кренвирши, яйца на очи с някакво саламче.

Мисля, че няма да и харесат примерите, които и даваш. :D Баничка с боза; кренвирши не са най-здравословното ядене....

Lilanda
11-24-2014, 16:20
Мама е направила страхотно кексче с локум, какао, орехи ии вече там стандартните за кекс яйца, брашно, сода за хляб, захар и етц. Едва ли е нужно да ги изброявам. :Д Ако не обичате локум, не е кой знае какъв проблем, защото не се усеща кой знае колко. ПРОСТО БОЖЕСТВЕНО Е. Обещах ѝ в събота и аз да забъркам някакво десертче. :Д

едит: Сега забелязах поста на Хаяши. Аз обикновено си правя плодова салата или палачинки с някакво сладко /или с плодове съответно/, но понеже сутрин преди училище нямам особено много време, хапвам една ябълка и потеглям.

Ewok
11-24-2014, 16:38
бтв, хаяши, ако си намериш истинска боза във Франция и, ако обичаш, това е доста удачно за закуска + някакъв плод примерно. Доста е хранителна :д

Andjyy
11-24-2014, 17:17
Имаме адски много домашна кайма и свинско за минимум месец напред :Д

Гошко няма ли го вече?? ;(

Naive
11-24-2014, 17:19
офофоф
купих си пелмени от Берьозка и си ги направих
и официално обявявам, че не съм им фенка
опитах се да пробвам различни видове, опитах се да ги харесам, ама просто не са ми вкусни :(
и сега направих такова количество... някой от София може да ми дойде на гости да ги изяде, ако обича

galaxy29
11-24-2014, 17:27
ей сега идвам

AliceSw
11-24-2014, 17:57
Абе, хора, за втори път ми се случва да комбинирам гъби със сметана и пак станаха кисели. Как правите гъбено-сметанов сос, да не трябва да добавя 1л. сода или захар?

какви гъби използваш като вид - ако са сурови не би трябвало да имаш такъв проблем, ако са стерилизирани/ мариновани и тн може да сложиш захар, но става по-пикантно и се усеща

ако сметаната е квасена, може да е от нея

сода в никакъв случай не се слага - ще пресечеш сметаната

galaxy29
11-24-2014, 18:06
ама то и каква е логиката тук за сода ;о

npp
11-24-2014, 18:10
обикнонвено се смесва течна(не заквасена) сметана с топено сирене или (не бяло) сирене, което се топи лесно в йенска тенджера

galaxy29
11-24-2014, 18:55
4-ти км

anonymous708973
11-24-2014, 19:05
ама то и каква е логиката тук за сода ;о

Ами, в мъфини, в които има кисело мляко, почти винаги има и сода, за да неутрализирала киселото.

Иначе благодаря ви на всички, и аз стигнах до извода за течната сметана, като прочетох няколко рецепти.
МУХАХАХА, сега нямам търпение да пробвам как ще се получи!

therichbitch
11-24-2014, 19:12
аз ги правя със заквасена винаги, но пък слагам супер много подправки, вероятно те неутрализират :D

galaxy29
11-24-2014, 19:19
дам и аз като ричито

иначе за содата не знаех ;о

AliceSw
11-24-2014, 21:18
да, и не е вярно това за содата

содата е набухвател, който обаче се активира при взаймодействие с киселина (оцет, кисело мляко)...затова се смесват често двете, не за да не е кисело...

anonymous708973
11-25-2014, 18:21
да, и не е вярно това за содата

содата е набухвател, който обаче се активира при взаймодействие с киселина (оцет, кисело мляко)...затова се смесват често двете, не за да не е кисело...

В една книжка за мъфини го четох това :) И във всички рецепти си имаше допълнително бакпулвер.

Да се похваля - снощи си усъвършенствах пуешкото на тиган с пикантен доматен сос. Мъжо си облиза пръстите, никаква подправка не добави (обикновено изпразва половин бурканче люто/черен пипер/къри), даже сол!
Пък аз не си изплаках очите от люто! Много ме бива бе, ей! 8-)

galaxy29
11-25-2014, 18:33
е това, че е набухвател го знам хахах
просто за другото ми беше чудно

Lilanda
11-26-2014, 16:11
http://goingviralposts.today/she-pours-condensed-milk-over-this-chocolate-seconds-later-my-mouth-was-watering/ Вижте каква леснотийка намерих. :Д

Чудя се само дали е вкусно...:Д

Ewok
11-26-2014, 16:41
Това е като на Ирина фъджа, само че без нищо вътре.
Вкусно е, но не е нищо особено, има вкус на шоколад :Д

Но не ползвай микровълнова.

Lilanda
11-26-2014, 17:50
Това е като на Ирина фъджа, само че без нищо вътре.
Вкусно е, но не е нищо особено, има вкус на шоколад :Д

Но не ползвай микровълнова.
Микровълнова в нас ползваме само за размразяване. :Д

Ще го опитам тези дни, и без това съм обещала на мама да ѝ направя десертче. :Д

galaxy29
11-26-2014, 18:08
т'ва американско прасе ко пробутва малоумната микровълнова
като леля ми...

prosto_chovek
11-27-2014, 19:03
Чудесен и полезен шейк. Слагам кисело или прясно мляко в блендера, добавям 2 супени лъжици сусамов тахан, 2 банана, една - две супени лъжици мед, какао на прах (от истинското, не нескуик), може да се добави и авокадо. Препоръчвам на хората, които тренират нещо или тези, които нямат енергия и особено на тези, които нямат навика да закусват сутрин :)

Lilanda
11-28-2014, 17:01
С мама сме си набелязали утрешния ден като ден за готвене. ;3

Понеже се сетихме, че отдавна не сме яли имамбаялдъ, решихме, че това ще е едно от ястията в менюто. Към него ще има и салата с моркови, червено цвекло и ряпа и най-вероятно някакво десертче /това, което споменах по-рано се отмени за друг път/. Но понеже имаме хищник в къщата :Д, се чудихме и за нещо месно и лекичко, което малко или много да си пасва с останалите изброени. За пореден път ще искам съвет от вас. :Д Моля ви, мили хора. ;с

prosto_chovek
11-28-2014, 19:21
Имамбаялдъта си е чисто кьопоолу. Патладжани демек. Вървят като месо с пилешко със силни подправки, както и чесън, понеже патладжаните не са особено силни като вкус. Например пилешки гърди (бяло месо) с кориандър, куркума евентуално, чесън в имамбаялдъта може би. На гърдите сложи зехтин, зелен лук пера, черен пипер и най - добре ги сложи цели, само че нарязани като наденички на черти, да се пекат на фурна. Не слагай киселини на пилето, ако го печеш :)

Lilanda
11-28-2014, 19:30
Мисълта ми беше да е по-скоро нещо като мезе, а имамбаялдъта да е основното. Просто сме толкова изключили и двете, че не е истина. ;с

npp
11-28-2014, 19:53
http://goingviralposts.today/she-pours-condensed-milk-over-this-chocolate-seconds-later-my-mouth-was-watering/ Вижте каква леснотийка намерих. :Д

Чудя се само дали е вкусно...:Д

такъв фъдж би станал по-вкусен със сухо мляко, кондензираното може да не го насити добре с млечния вкус, т.е. би било по-добре ако може да се прибави сухо мляко към кондензираното

prosto_chovek
11-28-2014, 20:12
Пуешко/пилешко филе от тия, дето ги продават насипни и нарязани, увити около сирене, заковани с клечка за зъби с половинка чери домат :)

anonymous708973
11-28-2014, 21:06
Чудесен и полезен шейк. Слагам кисело или прясно мляко в блендера, добавям 2 супени лъжици сусамов тахан, 2 банана, една - две супени лъжици мед, какао на прах (от истинското, не нескуик), може да се добави и авокадо. Препоръчвам на хората, които тренират нещо или тези, които нямат енергия и особено на тези, които нямат навика да закусват сутрин :)

А, каква хубава идея да проям тахан. Благодаря, ще го пробвам!

Jaune
11-28-2014, 22:30
А, каква хубава идея да проям тахан. Благодаря, ще го пробвам!

Ъъъ, тахан с кисело мляко е ужасна комбинация ;Д Едно, че не е хубаво да се смесват, и второ на вкус.

Hayashi
11-28-2014, 23:50
Тази тема ме кара да осъзная, че е крайно време да си купя блендер. А аз много обичам тахан!

А като видях колко кондезирано мляко и масло сложи тази в шоколода и ми стана лошо. xD

galaxy29
11-28-2014, 23:55
някой беше хвалил нутри бомбата (nutribullet), с майка ми се чудим, дали да не си вземем на изплащане (ако още се предлага тая оферта)
вариант е и да си вземем някакъв евтин блендер
та някакви мнения и препоръки?

therichbitch
11-29-2014, 00:16
и аз още умувам, ама май не е добре евтин блендер- мощността е малка в повечето случаи, не разбива добре съставките и каните понякога са по- слаби

galaxy29
11-29-2014, 00:30
дам и трябва много да го жалиш, че да не се счупи :Д

аз имам такива наблюдения за съкоизтисквачки
взеха евтина някаква мои роднини и трябва да режеш плодовете и зелечуците на фини парченца, да отделяш всяка семка и отпадъчен продукт (а то принципно отпадъците си отиват в кутишката за боклуци и може и да не се стараеш толкоз), докато стане сокче е мъка и мирише гадно, мислехме, че само в началото ще мирише (като при подобна нова джаджа), ама и след това си остана миризмата и постоянно изглежда сякаш ще избухне хахах
докато от фреш бара на братовчед ми се сдобихме със старата им професионална машинка и въпреки че е стара е супер мощна и мели всичко, дори не е нужно да ги чистиш хубаво и може да пускаш и цял морков и ябълка, стига да не е мн широка :д


ама понякога се налага и с фалшиви дас е справяме, к'во да се прави :д

anonymous708973
11-29-2014, 16:39
и мирише гадно, мислехме, че само в началото ще мирише (като при подобна нова джаджа), ама и след това си остана миризмата и постоянно изглежда сякаш ще избухне хахах

Хаха, да! Нашите така успели да прецакат един блендер, сега имат нов, който е някаква много шик джаджа, пак мирише, когато разбиваш продължително нещо. Бях пробвала хумус да направя, минах на пасатора, че ме достраша.

prosto_chovek
11-29-2014, 17:20
Ъъъ, тахан с кисело мляко е ужасна комбинация ;Д Едно, че не е хубаво да се смесват, и второ на вкус.

Тахан с кисело мляко не е толкова лошо, колкото си мислиш, ако е хомогенизирано, на вкус поне, комбинацията е идеална за хора, които тренират с цел покачване на мускулна маса, както и за заместител на някакво хранене, понеже таханът е богат на полезни мазнини и протеини, като и има високо съдържание на въглехидрати (хората смесват кисело мляко с мюсли, примерно), а самото мляко е богато отново на белтъчини (протеин), захари (въглехидрати) и мазнини (тук вече съм чувал всякакви спорове относно полезни или вредни са те), прясно или кисело. Та проблем за смесването, освен индивидуалните вкусови предпочитания, аз лично не виждам по никакъв начин, освен, че млякото притъпява леко горчивия вкус на тахана и го смекчава. Сусамовият тахан практически представлява смлени зърна от сусам, както би си сложила примерно сусам в млякото, разлика няма.
Сусамовият тахан е хубав и като закуска с мед в пропорции 1:1, може да се добави и пчелен прашец, което го прави изключително енергийна закуска.

Относно блендерите. За мен лично, един хубав блендер означава блендер, който да е в състояние за минимално време да ми направи шейк, в който може да има и твърди частици (ядки, лед и прочее), без да му се износи бързо каната и да му се захаби бързо ножа. В този ред на мисли блендер под 300 вата за мен не върши работа. Този вкъщи е 350 вата и засега няма и драскотина по каната, а меля доста работи с него. Ако говорим за цени, скъп или евтин блендер е относително понятие, така че ако някой иска да бъде насочен към даден продукт, хубаво е да каже до какви пари го търси, защото например за мен може блендер от 80 лева да е ок, за друг от 200, за трети от 50 и прочее. Отворих оня сайт за техника, дето вчера имаше черен петък (не му правя реклама, просто там ми е най - удобно да правя справка за цени) и от разгледаните от мен всички блендери, най - доброто съотношение между ниска цена и качество, беше това http://www.emag.bg/blender-philips-daily-collection-problend-4-400-w-1-25-l-2-skorosti-funkcija-impuls-cherven-hr2105-50/pd/D09QRBBBM

А още една рецепта за шейк от мен, то е по - скоро смути - без значение какъв плод, който на английски завършва на -berry, прясно мляко, малко сметана от флакон, черен шоколад на парченца, мед, по желание канела или джинджифил. Много просто и много вкусно. :)

MaCetY
11-29-2014, 18:41
Днес правих печено пиле на едра сол. Получи се страхотно и е супер лесно. Взема се една тава, слагат се две шепички едра сол в нея така, че да се покрие дъното, пиленцето върху нея и във фурната. Някой ако иска да пробва за бърза вечеря е супер. Майка ми ме гледаше критично, но след като го пробва друга песен запяха с татко :lol: .

therichbitch
11-29-2014, 19:22
хм, в този сайт са мн по- евтини, отколкото ги гледах в другите магазини за техника

prosto_chovek
11-29-2014, 19:28
Зависи какво и къде си гледала. Виждал съм блендери за по 30 40 кинта (пълни боклуци, ще се разпадне за месец нередовна употреба) на големи марки като сапир, елит и прочее.

Jaune
11-29-2014, 19:36
Знам какво е тахан и съм го консумирала във всякакви форми. :Д Изразявам собствените си впечатления, ако на някой му харесва да го яде така - да дава.

therichbitch
11-29-2014, 19:41
Зависи какво и къде си гледала. Виждал съм блендери за по 30 40 кинта (пълни боклуци, ще се разпадне за месец нередовна употреба) на големи марки като сапир, елит и прочее.

не, същите на Филипс бях ги гледала почти всички на страничката, която постна, за повече от 100, примерно 150..
Кой е твоят с 350 W и от колко време го имаш?

prosto_chovek
11-29-2014, 19:52
Моят, честно казано, ми го донесоха роднини от Англия, щяха да идват един ден, казаха ми, че има такава оферта и казах ок. Марката е tesco, тоест като била или кауфланд собствените им марки, но се оказа изключително сполучлив, което ме очуди доста. Имам добри впечатления от блендерите на филипс, затова сложих точно този линк :)

therichbitch
11-29-2014, 20:59
Да, и аз към Филипс съм се насочила, ще изчакам още малко да приближи Коледа, че да има намаления :)

galaxy29
11-29-2014, 21:01
tova от линка ми допада
а за нутрито някой нещо? : (

prosto_chovek
11-29-2014, 21:11
Добър е, съответно е и скъп. 200-250 лева, но като му чета характеристиките в български и чуждестранни сайтове, определено машинката си я бива. 600 вата за уред от този вид хич не е шега работа, острието изглежда читаво, гледах рекламата как мели ядки, ако е вярна, определено е нещо, което бих си взел, ако имам 200 кинта и ми трябва блендер. :)

galaxy29
11-29-2014, 21:21
скъп е дам, ама гомимаше (има?) на изплащане

galaxy29
11-29-2014, 21:23
иначе благодаря

therichbitch
11-29-2014, 21:31
аз този бях загледала http://zora.bg/philips/hr-216140/2331
пак е с 600W

а това http://www.technomarket.bg/products/09123944/philips-hr-7778 най- добре, чиста работа
На мен лично нутрито ми зиглежда надценено

102
11-29-2014, 22:12
жени и техника
моят член е на мах

therichbitch
11-29-2014, 22:21
damn, на всяка манджа си мерудия обаче ;д

102
11-29-2014, 22:26
малко съм пил сори

102
11-29-2014, 22:27
сореееееееее

Lilanda
11-30-2014, 11:29
Не си извинен. ;с

prosto_chovek
11-30-2014, 13:57
В момента правя бобен пастет. Мисля, че ще се получи доста добре. :)

Ewok
11-30-2014, 16:55
А блендер със стъклена кана до към 100 лв.? Някой? :д

Иначе, вчера си готвихме заешко от буркан с картофки, лук, морков, чесън, малко розе (нямах бяло вино :/), черен, бял пипер и мащерка на фурна и стана доста номско.

therichbitch
11-30-2014, 17:00
еми, всичките тия на Филипс горе, дето са по 80-90лв, са със стъклена кана, мисля :)

anonymous708973
12-06-2014, 20:44
Днешната вечеря: http://thecozyapron.com/a-cozy-one-p...kill-required/

Малко я опростих.
Сложих си каймата в началото плюс някаква подправка за месо, сол, пипер, сладка паприка, чили.
После добавих чесън, доматена паста, 4 домата на ситно, почти цял сладък картоф, 2/3 консерва боб и чаша топла вода. Оставих 20-25 минути на слаб котлон, като следях водата и ту изливах, ту доливах :д
Накрая изключих котлона, добавих стабилно количество Гауда и разбърках - да не се пропуска гаудата, просто не става без сирене. Може и да е чедър, разбира се, но да има нещо.

Нещо обаче не е оптималният вариант за варене на картофи. Тъй като водата стига до някъде само, постоянно трябва да се бъркат картофите и пак не е сигурно, че ще са еднакво сварени. Бих казала - да се сварят до полуготовност отделно и после да се оставят с яденето допълнително, като се добавя по-малко вода.

Стана разкошно, наистина трябва да се добави подправка за месо. Просто толкова топло, креместо, уютно си хапнахме в компанията на чашка червено вино.
Следващия път ще добавя пикантен сос, иска ми се да е по-лютивичко :)
Отива в категория "Рецепти, които карат очичките на мъжо да се разширяват от кеф и да ми повтаря колко съм прекрасна" 8-)

galaxy29
12-07-2014, 11:27
по 24китчън дават джеймито като по-млад и приятелката му дадоха <3

silvi999
12-07-2014, 14:38
хайде едни прасковки от мен http://prikachi.com/images.php?images/211/7768211P.jpg http://prikachi.com/images.php?images/217/7768217p.jpg

LoadRunner
12-07-2014, 18:39
айде само не ми казвай че ти си ги правила

galaxy29
12-07-2014, 18:46
охх, такива прасковки са ми любими

anonymous708973
12-07-2014, 19:19
айде само не ми казвай че ти си ги правила

Щото пък е една философия...

Аз не ги обичам пък, много са ми захаросани :(

galaxy29
12-07-2014, 19:31
занимавка са си ;д
помня, че една съученичка правеше такива за коледния базар и ги изкупувах всичките
и бартер си правехме даже с мойте кошнички

prosto_chovek
12-07-2014, 20:35
Аз пък днес ходих в техномаркет и разгледах блендерите, тези на филипс със стъклена кана бяха между 80 и 90 лева, на други марки имаше и по 75, имаше и блендери по 100+ лева. А при баба ядох такива воденички, страхотни бяха :)

Lilanda
12-07-2014, 21:07
Ооооооооо, воденички. Сега ми се приядоха. ;с

LoadRunner
12-07-2014, 21:28
Аз пък днес ходих в техномаркет и разгледах блендерите, тези на филипс със стъклена кана бяха между 80 и 90 лева, на други марки имаше и по 75, имаше и блендери по 100+ лева. А при баба ядох такива воденички, страхотни бяха :)

защо са ти чак толкова скъпи, аз си карам от 2 години с това и мели всичко, мелил съм си всякаква храна вътре http://zora.bg/philips/hr-200070/4223

Lilanda
12-07-2014, 21:40
Едно е да мели, друго е да е качествено.

anonymous708973
12-07-2014, 21:44
Ооооооооо, воденички. Сега ми се приядоха. ;с

Оф, на мен от месеци ми се ядат, но тук не продават. Може в турски магазин да намеря, ще видя...
Мама прави уникална супичка с воденички. Или просто воденички с масло и лучено-винено сосче, ооооох.

shmatarok
12-07-2014, 21:49
https://zora.bg/gorenje/b-600-b/25395

Такова си взех миналата година за 15 паунда, какви са тези цени :о

prosto_chovek
12-07-2014, 22:02
Аз казвам за колко видях точно на определена марка със стъклена кана в точно определен магазин, не казвам, че толкова пари са навсякъде. А защо не ми е просто да мели - защото често меля неща, които в калпава кана или няма да се смелят като хората, или ще строшат каната. Например в моя блендер (който далеч не е скъп, но се оказа много читав), мога дори да добавям захар в меленето на не-течни продукти без да прецака блендера (виждал съм блендер, в който е сипвана захар, тя се е карамелизирала в основата на вала на остриетата и там вече имаме проблем. Освен това В блендерите с качествени стъклени кани могат да се разбиват горещи течности. Ако искаш да добавяш към нещо, което е на котлона, някакъв сос, то е хубаво този сос да е с приблизително същата температура като това а котлона, което се очаква да не е студено. Това са причините да искам блендерът ми не просто да мели, а да го прави качествено. :)

silvi999
12-08-2014, 08:22
айде само не ми казвай че ти си ги правила

Еми ще правя като синът ми каже мамо направи ми нещо сладко
аз отдавна живея без моите родители така че ако аз не си направя никои няма да ми го направи не че ако живееха някъде на близо щях да я карам майка да ми прави нещо доста срамно на 30 семейна жена да накара някой да и сготви а и не мисля че трябва да се доказвам тук във форума просто споделих

bunny500
12-08-2014, 19:48
Аз днес сготвих картофи с кренвирши , яйца и сирене :D , иначе мога да правя и мноооого вкусен грах на фурна с картофи :D аа и също пилешката супа ми става много вкусна :) горе/долу всичко с картофи мога да готвя :D

Lilanda
12-10-2014, 21:52
Днес, понеже бяхме на ресторант, хапнах една испанска салата. До сега не бях срещала такова чудо, та викам да опитам. Салатата представлява английското коуслоу с добавени маслини, кашкавал, царевица и ябълки. Кашкавала не ми се понрави нещо в подобна салата, но все пак си я биваше. ;3

Този пост е по-скоро, за да ъпна темата, че нещо ми се губите по тъча. :Д

LoadRunner
12-10-2014, 22:15
Еми ще правя като синът ми каже мамо направи ми нещо сладко
аз отдавна живея без моите родители така че ако аз не си направя никои няма да ми го направи не че ако живееха някъде на близо щях да я карам майка да ми прави нещо доста срамно на 30 семейна жена да накара някой да и сготви а и не мисля че трябва да се доказвам тук във форума просто споделих

по- кротко мила, по- кротко

А може просто да си ги купиш

silvi999
12-10-2014, 22:17
в Испания правят хубави салати харесвам тези в които има скариди и една с рулца от раци майонеза,маруля ммм вкусно добре че ме подсети скоро ще си я направя :)

silvi999
12-10-2014, 22:23
по- кротко мила, по- кротко

А може просто да си ги купиш

два пъти купих за неочаквани гости но когато ги опитах имаха вкус на лекарства не знам защо така може и от самата боя не съм сигурна как ги правят и какво слагат вътре затова предпочитам да си правя повечето неща в къщи

galaxy29
12-10-2014, 22:24
купените прасковки са гадни :д

Lilanda
12-10-2014, 22:25
в Испания правят хубави салати харесвам тези в които има скариди и една с рулца от раци майонеза,маруля ммм вкусно добре че ме подсети скоро ще си я направя :)
Испания има толкова страхотни неща от страна на кухня, че не е истина. Конкретната салата ме изненада, понеже испанците не тачат много обикновеното зеле, доста по-любимо им е цвеклото, та ми стана интересно какво ще е на вкус туй чудо. Честно казано обикновеното коуслоу е по-добро.

А въпросната салата не е испанска като цяло. :Д Идва от южната ни съседка. Не че има някакво значение. :Д

LoadRunner
12-10-2014, 22:33
хм на мен пък прасковките си ми харесват (купени) крехкички и сочни сочни мммммммм, не че съм ги ял в последните години ама имам добри впечатления от купените макар че много се задълбаваме вече за някви си праскови ;д Дай нещо по хард кор- кога ще врътнеш една баклава да видим дали си майстор.

galaxy29
12-10-2014, 22:40
ми и аз не съм яла ордавна, ама май бяха гадни ;/


ох, мн ми се ядат -.-

LoadRunner
12-10-2014, 22:45
на тебе май всичко ти се яде, и аз съм тъй

galaxy29
12-10-2014, 22:49
хахахах да има нещо такова

silvi999
12-10-2014, 22:52
Испания има толкова страхотни неща от страна на кухня, че не е истина. Конкретната салата ме изненада, понеже испанците не тачат много обикновеното зеле, доста по-любимо им е цвеклото, та ми стана интересно какво ще е на вкус туй чудо. Честно казано обикновеното коуслоу е по-добро.

А въпросната салата не е испанска като цяло. :Д Идва от южната ни съседка. Не че има някакво значение. :Д

е да имат хубава кухня аз 5 години съм я яла но и си готвех всеки ден Българска кухня, понякога испанска както дойде абе не можах да и свикна с тия подправки

LoadRunner
12-10-2014, 23:00
хахахах да има нещо такова

задай ми нещо вкусно да си мисля че ще си пасирам извара :cry:

silvi999
12-10-2014, 23:24
http://prikachi.com/images.php?images/364/7775364j.jpg :) дано да имате някой таен шкаф с лакомства :) спокойна вечер ви желая

galaxy29
12-10-2014, 23:38
оххххххх

anonymous708973
12-11-2014, 07:48
Това коуслоу ще пробвам да му направя по-здравословна вариация с повечко кисело мляко и по-малко майонеза следващия път, когато изпитам желание да си направя цялата кухня в зеле :D

Направих картофено-морковено-гъбена супичка, мъжо си облиза пръстите, днес пак. Ама тя наистина си стана мега вкусна!
Морковите може да пропуснат - знам, че има някои претенции тук 8-)

prosto_chovek
12-11-2014, 10:51
Зима е. Съответно е време за суджуците, филетата и прочее. И ето как правя аз филе Елена на балкона. Взимам рибици 2 3 парчета. Слагам ги в един леген и хубаво ги посипвам с морска сол и половин до 3/4 канче вода. Държа ги в солта 48 часа, след което ги вадя, кисна ги 4-6 часа в студена вода, след което ги измивам и отцеждам, после ги овалвам, докато са още мокри, в чубрица, сминдух, черен пипер, чеснова паста, на някои слагам и малко лют червен пипер. После ги закачам с конци да съхнат на балкона на кукичките на простора 30 дни, покрити с вестници, за да не ги кацат гълъбите, след което са идеални за ядене. Бащата ги държи 1 месец в сол, после ги кисне 2 седмици във вода, пак става добре, но не мога да се занимавам аз лично толкова много. Това за любителите на домашни зимнини. :)

galaxy29
12-12-2014, 16:41
майка ми прави сръбска наденица <3

galaxy29
12-12-2014, 17:24
напразно се зарадвах, взела е някаква гадна марка бони, а не като предишната -.-

prosto_chovek
12-12-2014, 18:07
Сръбска наденица, каквато ще да е, става идеално в гювече със сирене, магданоз, пера зелен лук, домат и чубрица и яйце отгоре.

galaxy29
12-12-2014, 18:14
ами аз я обичам просто изпечена с картодена салата и винце

Dagichka
12-12-2014, 18:53
зима е. съответно е време на масовите убийства на невинни живи същества за задоволяването на вкусовите рецептори на шибаните хора.

prosto_chovek
12-12-2014, 19:42
ами аз я обичам просто изпечена с картодена салата и винце

Картофената салата не върви с вино, ако в нея има оцет. По - добре с печени картофи.

LoadRunner
12-12-2014, 19:44
абе пържените май вървят със всичко

galaxy29
12-12-2014, 19:55
перфектно си е с картофена салата ;д

Dagichka
12-12-2014, 20:11
не ме игнорирайте бе, нападнете ме както нападате животните преди да ги заколите и изядете. а, забравих, вие сте подлизурковци и си купувате наготово месцето от магазина за да не ви напомня какво е било преди всъщност и как ядете МЪРША

galaxy29
12-12-2014, 20:15
:Д:Д да не се напи, шуши

LoadRunner
12-12-2014, 20:15
днес определено си яхнала метлата дагичке

Dagichka
12-12-2014, 20:19
днешните емоции плюс малко винце, нищо повече

по темата - утре майка ми ще прави меденки, ще ви информирам, ако станат вкусни ;д

102
12-12-2014, 21:33
чух че тук са сочните мръвки

BlackWings
12-12-2014, 22:56
зима е. съответно е време на масовите убийства на невинни живи същества за задоволяването на вкусовите рецептори на шибаните хора.

Недей Дъгичке , знам че ти е тъжно и се чувстваш безсилна. Но така само предизвикваш на много хора и без това лесно докачливия нрав , после да разнасят всички вегетарианци , че били до един назидателни надменни копелета. То малко им трябва. Вдъхновявай с личен пример , позитивност , излъчване , а не със забележки. Който трябва - ще разбере , който не трябва - не си струва. Знам че е трудно , ще се справиш.

Стара манджа с нахут , зеленчуци , индийско орехче и къри:
http://oi62.tinypic.com/dw6l9x.jpg

П.С. Никога не съм яла просо :wink:

102
12-12-2014, 23:00
добре де
един мъж работещ на изпарения в некой комбинат по осем часа дали ще издържи на трици ? :)

BlackWings
12-12-2014, 23:06
Всичко може , ако си е набавил необходимите жизненоважни нутриенти и калории. В растителните храни има всичко , което има и в животинските , само дето трябва да ядеш тройно по-голямо количество , защото са ниско калорични.
Всеки може да е здрав , независимо месояден , вегетарианец или веган , ако се храни информирано и интелигентно , и има изградена култура на хранене.

102
12-12-2014, 23:09
това тройно по-голямо количество оказва ли влияние на джоба
защото тези хора се бъхтят по осем часа в ада за немного пари
също така не може да тръгват за работа с една раница храна

BlackWings
12-12-2014, 23:17
Който иска , намира начин . Който не иска , намира оправдания. Всеки сам си подрежда приоритетите.

Друг път ще ти направя подробни сметки , но не , не излиза по-скъпо , ако ядеш сезонни плодове и зеленчуци , а не ягоди през януари.

102
12-12-2014, 23:21
няма нужда

Ewok
12-15-2014, 18:22
омгомгомг
ще има masterchef тук!
и няма да е продукция на тъпия слави!
ох, данодано само жури не са тъпия манчев или ути или или недай боже ШЕФ ПЕТРОВ *пуке*

Имаме толкова кадърни професионалисти - Андрей Токев, Ради Стамболов..., а не ония смешници

много се вълнувам(е)!

prosto_chovek
12-15-2014, 20:07
Баба днес ми направи страхотен качамак. По - хубав от нейния никой не прави :)

LG (life is good)
12-15-2014, 21:48
тебе баба ти само те глези

prosto_chovek
12-15-2014, 22:35
Баба е най - добрата :)

TheDevilInMe
12-16-2014, 07:51
http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0/%D0%BC%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D 0%B8-%D1%87%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D1%8E%D1%80%D0%B5%D0%BA
много лесна и простичка рецепта, става и уникално вкусно, препоръчвам ви го : )

daniela0108
12-16-2014, 09:51
Баба днес ми направи страхотен качамак. По - хубав от нейния никой не прави :)

И моята баба ме е научила да ям качамак. Въпреки че не се харесва на много хора като ястие, на мен ми е едно от любимите неща. Носи ми усещането за детството. :)

TIFOSO
12-16-2014, 13:04
хлябът на баба, мек като на дядо.

Lourenço
12-17-2014, 21:02
http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/eb/d3/90/ebd3908f93f8f4f1260529094900b1b8.jpg

Тортили за вечеря.
Съквартирантката искаше доматен сос, аз - задушени зеленчуци...резултатът е налице :Д

galaxy29
12-17-2014, 22:03
буламач? :д

prosto_chovek
12-17-2014, 22:11
Всъщност по този начин карфиолът и броколито са наистина вкусни, ако не са термообработени и ако има червен пипер отгоре.

Lourenço
12-19-2014, 00:05
http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/7d/99/20/7d99209d19d10c0a5ec8080e9bcda6df.jpg

Боб чорба и баница на тиган - Искаха да пробват нещо българско ^.^

http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/62/be/b9/62beb904b162f7ff2536895939612e26.jpg

И супата на съквартирантката, която никой не хареса и реши, че това е най - удачния начин да я изхвърли.

Утре заминавам за България и нямам търпение да хапна лютеница :Д

galaxy29
12-19-2014, 00:22
хахах :Д

Ewok
12-19-2014, 09:49
Нещо ми се вижда рядък боба :Д

Миличкото ни сготви бобче вчера, отдавна не бях яла, а и му се получи много добре.

Защо не се вълнувате за мастършеф :/

102
12-19-2014, 17:06
през кура ми е

anonymous708973
12-19-2014, 17:21
И супата на съквартирантката, която никой не хареса и реши, че това е най - удачния начин да я изхвърли.


О, Господи, съквартирантката ти добре ли е с главата? о.О

102
12-19-2014, 17:23
може да се е ядосала че никои не и куса супата

galaxy29
12-19-2014, 18:55
бобът на супа трябва да си е рядък

Lilanda
12-19-2014, 19:19
Защо не се вълнувате за мастършеф :/
Аз само ти пожелавам успех за сега, пък като почне, ще пускам много смс-и /ако има такава възможност 8-)/. ;3

А иначе бобът трябва да е рядък, но не прекалено. Този е направо водичка. ;с

Днес с моя си говорихме точно за това как по някои ресторанти не правят боба като хората и не го обичаме като е супер рядък. :Д

galaxy29
12-19-2014, 19:24
гъстият боб се казва бобена яхния

galaxy29
12-19-2014, 19:24
правете разлика -.-

Lilanda
12-19-2014, 19:30
гъстият боб се казва бобена яхния
Не ти говоря за баш гъст. Пак е супичка, просто е съвсеееем леко по-сгъстен.

galaxy29
12-19-2014, 19:32
еми да именно бобена яхния се казва
баш гъстият е боб на фурна :д

Lilanda
12-19-2014, 19:36
http://log.bg/users_images/103/103376.jpg Супа.

http://www.az-gotvia.bg/pics/large_bob-iahnia_snimka_9.jpg Яхния.

http://oi51.tinypic.com/15ro5dv.jpg На фурна.

anonymous708973
12-19-2014, 19:51
А така! :д

Ewok в Мастършеф ли ще участва? И какво е това предаване?

Днес направих толкова люто пуешко на тиган, че на мъжо му прилоша :X
Разправяше ми как бил гледал документален филм за яденето на люто и как е напълно възможно да се припадне и как в Берлин имало някакво много известно място за ядене на къривурст, където за определени степени на люто искали дори лична карта. Леле, уплаши ме, бях готова да викам линейка.

galaxy29
12-19-2014, 19:53
мда, 10х за изображенията нямах си и на идея как изглеждат
на момичето горе си изглежда като перфектна бобена супа

prosto_chovek
12-19-2014, 20:07
Щом е бобена чорба, а не яхния, е добра консистенцията. Аз лично обичам редичка бобена чорбица. :)

galaxy29
12-19-2014, 20:10
мда, слушайте ко ви се говори, тъпи женски такива

galaxy29
12-19-2014, 20:13
как искам да съм на мястото на човека на който ще се оплачете че супата ви е рядка и да ви излея бульона на главите

galaxy29
12-19-2014, 20:14
рядка супа wtf

TheDevilInMe
12-19-2014, 20:53
галакси е яхнала метлата и нарежда брутално :cool: иначе и аз не обичам гъста супа, все пак затова е супа, а не яхния, важното е само вътре да не плува самотно бобче

galaxy29
12-19-2014, 20:56
и тъп мъжки на лиландата

Lilanda
12-19-2014, 21:01
как искам да съм на мястото на човека на който ще се оплачете че супата ви е рядка и да ви излея бульона на главите
Ама аз не съм тръгнала да се оплаквам, просто си говорихме с моичкия. :Д

Иначе ти казвам, че АЗ не я обичам толкова рядка, колкото я е направила Л. /не ми се преписва ника, извинявай предварително :Д/ и че като цяло е хубаво да е една идея по-гъста.

Тази на снимката ти показва и какво имам предвид под една идея по-гъста.

tireheb
12-19-2014, 21:16
тоз гъстия боб кат го видим и ми се приисква да запратя купичката у стената
бобецът си е чорбица
не щем ЯХНИЯ
не щем на фурна

дами, записвайте си в тефтерчето

galaxy29
12-19-2014, 21:23
тоз гъстия боб кат го видим и ми се приисква да запратя купичката у стената
дам, за яхнията само обаче
на фурна си обичам

AliceSw
12-19-2014, 21:27
хаха, смешно е...давате снимки на основно и супа, ама щом не правите разлика по снимки, не бих ви пробвала приготвеното евър..

LG (life is good)
12-20-2014, 00:34
http://log.bg/users_images/103/103376.jpg Супа.

http://www.az-gotvia.bg/pics/large_bob-iahnia_snimka_9.jpg Яхния.

http://oi51.tinypic.com/15ro5dv.jpg На фурна.

това последното изглежда супер вкусно, добре че го постна, аз не си спомням да съм ял даже на фурна но скоро определено ще се поправи

Dagichka
12-20-2014, 08:27
аз пък вчера ядох гигантски боб от консерва, пукнете от завист

Lilanda
12-20-2014, 09:47
^Като каза гигантски боб, се сетих, че преди около 2 седмици ядохме гигантски червен боб вкъщи /досега не бях опитвала какъвто и да е червен боб/ и се влюбих просто. :Д

anonymous708973
12-20-2014, 15:20
Ааа, червен боб. От месеци се каня да си го сваря, да му сложа червен лук и червена чушка и да си го хапна на салатка^^

BlackWings
12-20-2014, 15:30
Браво , сега ми се яде боб.

Lilanda
12-20-2014, 15:34
Браво , сега ми се яде боб.

:ДДДДДДДДДДДДДДд

LoadRunner
12-20-2014, 15:39
Яжти, пийти и сирети,лебец в бобеца топнети,
салатка нарижети и ракийца наточети.

galaxy29
12-20-2014, 15:58
ох червен боб слабост ми е

anonymous908491
12-20-2014, 16:10
Щях да питам кой пръдна, но станахте прекалено много потенциалните виновници

BlackWings
12-20-2014, 16:15
Дружно поемаме вината :razz:

Ewok
12-20-2014, 19:20
Ааа, червен боб. От месеци се каня да си го сваря, да му сложа червен лук и червена чушка и да си го хапна на салатка^^

веднъж си направих салатка от червен боб, червен лук, печени червени чушки, царевица и сирене + зехтин, лимон, сол и мааалко лют пипер

е, направо си облизах пръстите, супер засищаща е и сиренето е прекрасна добавка към цялата смес
нямах тортили, но мисля, че много биха отивали

Colouring
12-21-2014, 13:17
В момента във фурната има печени бутчета с картофи. Сложих много подправки, надявам се да станат сочни и вкусни! Също така оставих картофите доста големи. Обелих ги и ги нарязах почти всички само на половинки. Абе, ще снимам, стига да станат. И другото, което ще сложа във фурната после, е баклава. Ном-ном.

prosto_chovek
12-21-2014, 20:51
Правих тая вечер шпикован свински бут с кашкавал и лук и отгоре заливка, доста добре стана. :)

SpiritInBlack
12-30-2014, 15:00
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10888600_10203100008157479_1096886988290673331_n.j pg?oh=f337d170ebbc1b223b749c821614d44e&oe=553007EA

Почти като в "Кухня", само че даже беше и вкусно, хаха. Включих режим "Терминатор" :D

prosto_chovek
12-30-2014, 15:45
Раздвоен съм в това дали да задам този си въпрос в Спорт или тук, само че там не влиза никой, а и тук до колкото знам има запознати... може би. Има ли някой, който да е пил чай от бабини зъби и има ли някакъв положителен ефект и какъв от съответната билка? :)

За да не е съвсем извън темата, пробвах марината за пилешки пържоли от бут, като стоят накиснати в кисело мляко, горчица (лъжиЧКА), 3 скилидки чесън на паста, кориандър и супена лъжица мед + черен пипер на вкус (за любители - лют червен пипер). Цяла вечер покрито в хладилник, после на 150 градуса 2 часа на загрята фурна - стават страхотно :D

Ewok
12-30-2014, 16:17
Пък аз вчера си направих супичка, че мн ми се беше дояла, а и ми беше студео, а Андрейчо не обича, още повече постни и няма да ми направи никога.

Стана доста прекрасна, сложих картофки, червени картофи (не батати, не знам каква им е разликата с обикновените, освен цената, май няма), пащърнак, морковки, лук и чесънче. + червен пипер, кайенски пипер и чубричка. Стана бабешка супа, сгряваща и засищаща <3 Само не знам как ще си изям цялата тенджера :/
Може по някое време да сложа телешко и андрейчето да ми помогне.

girlwithblueeyes
12-30-2014, 16:26
Пък аз сега хапнах изненадващо сърцица в масло<3

Ewok
12-30-2014, 16:29
а да, забравих да кажа, че на моята супичка сложих и масло :д

Lilanda
12-30-2014, 16:34
Пък аз вчера си направих супичка, че мн ми се беше дояла, а и ми беше студео, а Андрейчо не обича, още повече постни и няма да ми направи никога.

Стана доста прекрасна, сложих картофки, червени картофи (не батати, не знам каква им е разликата с обикновените, освен цената, май няма), пащърнак, морковки, лук и чесънче. + червен пипер, кайенски пипер и чубричка. Стана бабешка супа, сгряваща и засищаща <3 Само не знам как ще си изям цялата тенджера :/
Може по някое време да сложа телешко и андрейчето да ми помогне.
Дай я на мен! :Д

SurfSky
12-30-2014, 18:47
Хора ,дайте някоя рецепта за мъфини ... Миналата година си спомням видях от този раздел точно една рецепта,и станаха много добри ... Но я изгубих,така че ...?

Lilanda
12-30-2014, 18:55
http://lmgtfy.com/?q=%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0+%D1% 80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0+%D0%B7%D0%B 0+%D0%BC%D1%8A%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B8

kalpazanka
12-30-2014, 20:00
Раздвоен съм в това дали да задам този си въпрос в Спорт или тук, само че там не влиза никой, а и тук до колкото знам има запознати... може би. Има ли някой, който да е пил чай от бабини зъби и има ли някакъв положителен ефект и какъв от съответната билка? :)

Хм, чисто *теоретично* го знам като билка, до която прибягват двойки със стерилитет, кофти спермограма. Върти ми се нещо в главата, че цери и импотентност.

prosto_chovek
12-30-2014, 21:09
Хм, чисто *теоретично* го знам като билка, до която прибягват двойки със стерилитет, кофти спермограма. Върти ми се нещо в главата, че цери и импотентност.

Аз като спортна добавка питах.

LoadRunner
12-30-2014, 22:17
Аааа сега за пръв път видях Кончита Вурст коя била
Да ви е сладко :lol:

prosto_chovek
01-02-2015, 16:49
Страхотни спагети болонезе станаха, мога да изям тенджерата. Come originali italiani. :D

fls63
01-05-2015, 09:16
Начии!
Сваряваш макароните. Нарязваш кисели краставички на купчета, салама/шунката също. Обърках се, не е сметана, а майноеза лол. Добавяш краставичките, салама и майонезата към макароните и объркваш. Май се води руска салата. Обожавам.

Да руска салата се води,въпреки че звучи леко странно.Обаче е страхотна! <3 Рядко я приготвям,само когато дойдат гости. :)

anonymous708973
01-05-2015, 09:34
В "руската салата" няма варени макарони, а варени картофи, морков, грах, салам, майонеза, също и кисели краставички. И даже не е руска салата, в Русия никой не е чувал за това наименование, наричат я салата Оливие - френска демек, просто ние сме я "получили" от Русия.

Това, което Дриймърката описва, съм го опитвала някъде, но не знам дали си има собствено име.

draid
01-05-2015, 09:56
Макарони в руска салата wtf ? Сефте чувам това, ама явно някъде и такова слагат.

Lourenço
01-06-2015, 18:46
В "руската салата" няма варени макарони, а варени картофи, морков, грах, салам, майонеза, също и кисели краставички. И даже не е руска салата, в Русия никой не е чувал за това наименование, наричат я салата Оливие - френска демек, просто ние сме я "получили" от Русия.

Това, което Дриймърката описва, съм го опитвала някъде, но не знам дали си има собствено име.

Yep, Nudelsalat

102
01-06-2015, 20:49
аз наскоро ядох руска салата с горчицъ.. нот бад

Ewok
01-07-2015, 08:32
пък аз вчера си направих снежанка от цедено кисело мляко, прясна краставица и малко чесън на прах, мързеше ме да кълцам истински
а, и малко олио

anonymous708973
01-10-2015, 17:11
Хораааа, ако нямате грил тиган, купете си! Честно, няма такава инвестиция!

Просветих мъжо по темата, и двамата ядем гриловани зеленчуци като ненормални :д
Гъбкиии, няма такава вкусотия. Също тиквички, патладжан, чушка... Оставям зеленчуците да се мариноват за 10 минутки със зехтин, соев сос, червен пипер, сол, чесън, съвсем обикновено. Днес направихме и сладки картофи, божествено е!
И една пържолка.

Просто... по-добре похарчени 13 евро не съм имала!

draid
01-10-2015, 17:42
За зеленчуци не съм пробвал, но определено не ми допада как става месото в такъв тиган и не откривам очевидна причина за това.

kalpazanka
01-10-2015, 17:46
Също тиквички, патладжан, чушка...

Почти винаги си взимам, когато се храня в столовата :)

dreamchaser______/
01-10-2015, 17:51
На 21 съм и предимно готвя от ъъъ бая години :D . Завършил съм средното си в гимназия със специалност готвач, записах и да следвам, но прекъснах защото ми предложиха работа на Миконос (гръцки остров) . В последствие заминах в Германия да работя и сега пак съм в България и пак готвя :D . Най-обичам да приготвям тирамису . На момичетата доста им харесва, пък и е подходящо за закуска в леглото :D

anonymous708973
01-10-2015, 17:52
За зеленчуци не съм пробвал, но определено не ми допада как става месото в такъв тиган и не откривам очевидна причина за това.

Не знам, аз обожавам.
Следващият ми проект е да се опитам да наподобя едни мръвки, които си взимах от магазина до нас вече мариновани. Знам, че в маринатата има чесън, джинджифил и някакви зелени подправки :д
Даже си направих пин-стена в пинтерест с рецептички! Имам желание да гриловам и ананас.

Мариновах му пилешко днес - той не обича особено - със зехтин, черен пипер, сол, червен пипер, червено вино и табаско, облиза си пръстите!

therichbitch
01-11-2015, 04:54
Каква е разликата м/у обикновен тиган и грил тиган, освен че единият е оребрен а другият е гладък. Яла съм направвени неща в грил тиган и не откривам разлика, честно казано.

Ewok
01-11-2015, 10:07
Ооо, и аз много обичам зеленчуци на такъв тиган. Но скоро ще инвестираме в електрическа скара с половин оребрено и половин плоча и сигурно ще се спукаме да готвим на нея :д

anonymous708973
01-11-2015, 10:36
Каква е разликата м/у обикновен тиган и грил тиган, освен че единият е оребрен а другият е гладък. Яла съм направвени неща в грил тиган и не откривам разлика, честно казано.

От небето до земята. Грил тигана е домашна скар (от оная, дето пуши и овонява всичко в двора на дим, дето наклаждаш въглища), а между скарата и обикновен тиган разликата е огрооооомна. Ако сложиш зеленчук почти без зехтин в обикновен тиган (в грил тиган не се сипва мазнина!), така щети залепне, че бедна ти е фантазията. Ако го полееш с повечко мазнина, ще се пържи. В грил тигана се гриловап- става като steak по американски, с черното оребряване, ама без да вониш на пушек.

therichbitch
01-11-2015, 21:45
Аз и в обикновен тиган не сипвам олио/зехтин/масло, просто според мен водещо е покритието на тигана.
Но както и да е, щом си доволна, честит да ти е и да си го ползваш с удоволствие :)

tori
01-11-2015, 21:55
Аз идвам да се оплача колко съм непохватна. Обожавам да тъпча пуканки докато зяпам сериалче или филм, но не харесвам тия от пакетите. С майка ми наскоро открихме, че в магазина за зеленчуци има такива, които се правят в тенджера. Досега не бяхме виждали пуклива царевица по магазините. Ей, гледах десет хиляди пъти как става - толко е просто, че не знам. ОБАЧЕ хвана ли се на правя аз, или ги загарям, или са много мазни, или тъпата тенджера не е измита като света та загаря самичка, или пресолявам... Баси, мога да готвя разни работи, десертите са ми най-силната страна, дори и да меся мога, а едни нищо и никакви пуканки не мога да си направя на тенджера.
Да - можете да ми се смеете, няма да рева. Много.

102
01-11-2015, 22:14
а
тия пукалки са най-яки за които говориш
една приятелка има машинка за правене ама от старите още дето никва мазнина не се слага
нема такава пукалка ве ! <3

galaxy29
01-12-2015, 00:54
а
тия пукалки са най-яки за които говориш
една приятелка има машинка за правене ама от старите още дето никва мазнина не се слага
нема такава пукалка ве ! <3
ада ли? ако е тя, ще има още една причина да искам да я видя ;/
и аз най-обичам тез пуканки, на микровълновата и купените в пакетче не са толкова яки
тори, трябва да движиш тенджерата постоянно, все едно пържиш нещо на тиган и плъзгаш, че да не загори, сещаш ли се :д а пък с другите работи би трябвало да се оправиш, щом вече си сгафила

Ewok
01-12-2015, 09:37
Аз преди си правех такива в касерола. Слагам масло и царевицата и увивам във фолио (първият път не ги увих и всичко стана в пуканки :Д) и на бавен огън, като раздрусваш от време на време. Солят се след това, но аз не обичам с много сол.

tori
01-12-2015, 09:56
ада ли? ако е тя, ще има още една причина да искам да я видя ;/
и аз най-обичам тез пуканки, на микровълновата и купените в пакетче не са толкова яки
тори, трябва да движиш тенджерата постоянно, все едно пържиш нещо на тиган и плъзгаш, че да не загори, сещаш ли се :д а пък с другите работи би трябвало да се оправиш, щом вече си сгафила
Ма аз движа постоянно... и все не успявам да ги докарам както трябва... Ей сега мисля да пробвам да си направя малко, дано успея да ги направя, че ще издивея от яд.

girlwithblueeyes
01-12-2015, 14:30
Днес за вечеря ще правя пилешко с фастъцено масло дано нещо направя:D

galaxy29
01-12-2015, 18:18
Днес за вечеря ще правя пилешко с фастъцено масло дано нещо направя:D
рецепта?

tori
01-12-2015, 19:08
Познайте кой успя да си направи пуканки сам тая вечер! Браво на мен, най-накрая.

galaxy29
01-12-2015, 19:10
това е защото аз ти донесох късмет

tori
01-12-2015, 19:11
Правилно, да. :3 Обичам те и ти пращам пуканки по пощата. Или трябва да ги донеса по секси бельо?

102
01-12-2015, 23:10
ДА
ТРЯВА

girlwithblueeyes
01-12-2015, 23:50
http://www.myrecipes.com/recipe/grilled-chicken-with-peanut-sauce

galaxy29
01-13-2015, 00:32
да, трябва...
и тори, защо хвърляш сакрални приказки ей така ;/


синеочке, мерси

Hayashi
01-15-2015, 17:02
Не мога да си намеря мюсли, което да не е пълно със захар. :( Овесени ядки имам и си ги смесвам, но искам и мюслито да не е толкова сладко. А обикновеният корнфлейкс е отвратителен на вкус.

galaxy29
01-15-2015, 17:22
направи си домашно?

Ewok
01-15-2015, 17:42
Днес сготвих някаква манджичка, която може да се нарече мексиканска.
Мариновах нарязани пилешки гърди с мед, сок от лимон, червен, кайенски и черен пипер, чесън на прах и малко олио. Оставих ги да пренощуват и днес ги запържих. Отделно запържих лук, чесън и моркови, добавих червена чушка, зелена люта чушка, червен боб от консерва, царевица, пилето и домати от консерва и го оставих да изври. Доста сполучливо стана.

galaxy29
01-15-2015, 17:45
звучи вкусно, обичам лютичко пикантно ;/

galaxy29
01-15-2015, 19:58
бтв ето за домашното мюсли http://www.vkusnoteka.bg/2014/04/blog-post_24.html
ти нали и без това обичаш да си правиш домашни бъркочи ^^

Ewok
01-16-2015, 13:03
Това и аз ще го пробвам скоро, като малко променя съставките. (не ми се търсят пукана киноа или някакви такива)

galaxy29
01-16-2015, 16:54
радвам се, че ви бях полезнена

prosto_chovek
01-16-2015, 20:48
Lasagna al forno alla Bolognese със сос бешамел. В момента се пече, мирише много вкусно :)

Добавка

Ммм, много вкусна стана, единствено бешамела не се получи особено гъст и леко загоряха крайчетата на най - горния слой кори, но малко кашкавал отгоре компенсира. Супер се получи.

SHPAIdURmeN
01-16-2015, 22:49
Не мога да си намеря мюсли, което да не е пълно със захар. :( Овесени ядки имам и си ги смесвам, но искам и мюслито да не е толкова сладко. А обикновеният корнфлейкс е отвратителен на вкус.

Мюсли, можеш да намериш в близката Джамия. :D :lol:

galaxy29
01-16-2015, 23:03
не схванах лафа ;/

102
01-16-2015, 23:06
от мюсюлмани бро

galaxy29
01-16-2015, 23:10
хаха
sis*

Blab
01-16-2015, 23:33
ахаххаах, на шпайди хумора:Д:Д:Д

тези дни, докато бях зомбирана в работен моуд, нямах време да си готвя и преоткрих оризовите "бисквити". като ги пуснеш за малко в тостера, добиват вкус на пуканки. не бях яла пуканки от години:Д

Lourenço
01-17-2015, 15:09
Не мога да си намеря мюсли, което да не е пълно със захар. :( Овесени ядки имам и си ги смесвам, но искам и мюслито да не е толкова сладко. А обикновеният корнфлейкс е отвратителен на вкус.

Пробвай "oatmeal", аз напълно замених мюслито с него.

Ewok
01-18-2015, 11:33
овесена каша се нарича на български
и да, доста е вкусничка, но трябва да се занимаваш маааалко повече време, а и да си намериш точното съотношение, понеже на мен няколко пъти вече ми става твърде гъста :Д

DisappointedDreamer
01-18-2015, 11:45
ахаххаах, на шпайди хумора:Д:Д:Д

тези дни, докато бях зомбирана в работен моуд, нямах време да си готвя и преоткрих оризовите "бисквити". като ги пуснеш за малко в тостера, добиват вкус на пуканки. не бях яла пуканки от години:Д

Сериозно? Хах, ще пробвам!

Аз в Шотландия се влюбих в техните crumpets и Aberdeen rolls. И двете в тостера, с малко масло отгоре и е божествено за закуска. :Д