PDA

View Full Version : Как сме в кухнята? :дд



Страници : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Deadlock
12-12-2012, 14:18
Някой може ли да предложи изпитана рецепта за баница със сирене без кисело мляко? :)

Sarafina
12-12-2012, 15:56
Ето една страхотна със сирене, кашкавал и сос Бешамел.

1 пакет кори
100 г масло
250 г сирене
250 г кашкавал
1 с.л. брашно
30 масло
2 ч.ч. прясно мляко
4 яйца
1 щ. индийско орехче
1 щ. сол

:) Занимавка си е, ама си заслужава.

А иначе прави се стандартно - кора, масло, кора, сирене, кашкавал, масло, кора, кора... :D Както сметнете за добре.
Прави се соса Бешамел от брашното, маслото (30 г), млякото, накрая се слагат яйцата и подправките. Залива се баницата със соса хубаво, за да отиде навсякъде и се пече. Прияде ми се :D

Deadlock
12-12-2012, 16:54
Благодаря! :)

Оказа се, че са ми се развалили корите и няма да я правя днес. :Д Но си запазвам рецептата.

complicated_
12-12-2012, 17:44
Да се разпиша и аз :д На 18 съм и когато ми е скучно си избирам някоя рецепта от нета и се пробвам ;д
За сега най-добре ми се получават пиците и кексове :)
Ето и две лесни рецептички от мен :


Торта с готови блатове и течен шоколад:
1 опаковка готови бели блатове за торта (три блата) 1 бурканче течен шоколад (350 - 400 г) 400 г заквасена сметана бита сметана за украса (или пресни плодове, кокосови стърготини, ядки...) Смесват се сметаната и течният шоколад. Започнете да подреждате тортата, като редувате блатовете със слой от получения крем. Накрая тортата се намазава отгоре и отстрани с остатъка от крема. Украсява се с шприцована бита сметана, ядки, пресни плодове и пр. - според вкуса и фантазията! Тортата се прибира в хладилника и се поднася на следващия ден. ЗАБЕЛЕЖКА: Блатовете не се сиропират! ...



ии любимата ми салата - Рошава салата ;д
• 300 гр. зеле
• 75 гр. шунка
• 50 мл. цедено мляко
• 50 гр. майонеза
• 1 чаена лъжичка горчица
• 20 гр. кашкавал
• копър
лично аз не обичам горчица и не слагам .. на скоро бях в един ресторант и си поръчах същата,само че имаше + кисели краставички и варени картофи,а нямаше зеле,цедено мляко и майонеза .. НО и двата варианта са много хубави :)

fenkaaa
12-13-2012, 05:56
Ето вчерашното ми произведение.Тортата се меси,по принцип :D и става мнооого вкусна.Съжелявам,че съм я снимала така,но явно някой от нашите я е разрязал докато съм спала :D

http://www.prikachi.com/images/951/5601951N.jpg

bloodyF
12-13-2012, 08:11
и аз правих торта с крем и мандарини миналата седмица, но докато се сетя да я снимам беше изядена... :(
как стържеш шоколада без да ти се разтопи, докато го правиш?

Wednesday666
12-13-2012, 08:56
Мацки, сори, че малко ще ви поспамя, обаче довечера искам да направя изненада на гаджето, обаче не може да ми роди акъла абсолютно нищо интересно, което да сготвя..
Иска ми се да ви помоля за някаква идея, няма значение дали е сложно или не, бива ме в кухнята, просто нищо не може да ми роди акъла..
Почетох малко от това, което сте писали, но реших да ви попитам за нещо ваше лично, което да ви е любимо, нещо музата ми за идеи я няма тези дни..

Sarafina
12-13-2012, 11:51
Най-добре нещо, което обича най-много и потърси снимка в нета. Макар че ако нямаш много опит в готвенето, купи и една пица за всеки случай :D

FuCKkK13
12-13-2012, 12:13
Мацки, сори, че малко ще ви поспамя, обаче довечера искам да направя изненада на гаджето, обаче не може да ми роди акъла абсолютно нищо интересно, което да сготвя..
Иска ми се да ви помоля за някаква идея, няма значение дали е сложно или не, бива ме в кухнята, просто нищо не може да ми роди акъла..
Почетох малко от това, което сте писали, но реших да ви попитам за нещо ваше лично, което да ви е любимо, нещо музата ми за идеи я няма тези дни..

ами зависи каква кухня обичате.... можеш пица или спагети примерно... и нещо сладичко можеш да направиш... искаш просто да го изненадаш или имате специален повод ? щото ако е специален измисли нещо по... ами дето не се яде често 8-)

Wwwooow
12-13-2012, 14:50
Ето вчерашното ми произведение.Тортата се меси,по принцип :D и става мнооого вкусна.Съжелявам,че съм я снимала така,но явно някой от нашите я е разрязал докато съм спала :D

http://www.prikachi.com/images/951/5601951N.jpg

мммм : ))) Еми нормално да я разрежат и аз ако бях и аз щях да я разрежа,че даже нямаше и да я намериш ;д така като гледам
Браво !

TheBeliever
12-13-2012, 14:54
fenkaaa, в какъв смисъл "се меси" тортата? Може ли рецепта, че аз досега все с готови блатове съм правила.

fenkaaa
12-13-2012, 17:22
За блата

3 яйца
1ч.ч захар
1/2ч.ч олио
1 кофичка кисело мляко с една ч.л сода
Брашно около 700гр.

За крема

1л. прясно мляко
2 яйца
7с.л брашно
Кора от лимон
1 пакетче краве масло
1ч.ч захар и 1ч.ч пудра захар

.. Смлени орехи за украса,шоколадови стърготини или каквото си изберете,по желание :)

Приготвяне:

Продуктите за тестото се смесват и се омесва твърдо тесто.Разделя се на 8 пити,които се точат на тънко и се пекат докато порозовеят.Приготвя се млечно-маслен крем и се реди - блат,крем и т.н до края.Отгоре се украсява по желание с каквото имате :) Това е.

FuCKkK13
12-13-2012, 17:42
fenkaaa, в какъв смисъл "се меси" тортата? Може ли рецепта, че аз досега все с готови блатове съм правила.

преди да хапваш си я смесваш в чинията ( поне аз така го разбирам,а и има доста такива вкусотии,които се ядат така)

fenkaaa
12-13-2012, 20:56
преди да хапваш си я смесваш в чинията ( поне аз така го разбирам,а и има доста такива вкусотии,които се ядат така)

Нее,не така ;д В смисъл.. за тази торта е задължително блатовете да не са готови,а да се месят. :)

magi_dark
12-14-2012, 19:21
Новатор съм в кухнята,но май се спрвям....... Най-сложното което правих беше козунак за Великден,но успях само да го опитам преди майка ми и мъжът ми да го ометат........ Иначе любимата ми рецепта е за спагети болонезе,към която прибавих доста продукти и подправки.....

sofityoy
12-14-2012, 19:28
Аз съм малка и не готвя за някой,който да се прехранва с това,което готвя :D .
Та по темата:
Много обичам да готвя : направо ми е страст даже по едно време гледах най-различни готварски предавания.
Обичам да правя спагети,пици и попринцип много лесни неща.
Баници с готови кори или ориз...такива неща нищо особено :) - е мисля,че се получават,защото всичките ми приятели,които са ги опитали никога не са се оплаквали,а искат винаги още:D
П.П. - На 14 съм ;)

tonssy
12-15-2012, 09:14
мм доста добре изглежда тази торта :д
Иначе по темата- на 16 съм, не се интересувах от готвене до преди около 1 година някъде, но напоследък (особено с това коледно настроение! :д ) имам все по- голямо желание да правя сладки, бисквити, кексове и т.н. Нямам голям опит и признавам, че ако не следя всичко по рецептата, може би нищо няма да ми се получи от половината неща, които правя :D
Сега за Коледа съм се засилила да правя меденки, някакви курабиики и друг вид бисквити. Понеже за меденки има доста различни рецепти, някой от вас правил ли е? Ще ми е полезно да пробвам някоя изпитана :)

FuCKkK13
12-15-2012, 09:36
Нее,не така ;д В смисъл.. за тази торта е задължително блатовете да не са готови,а да се месят. :)

аха ясно.. аз си помислих,че се смесва като си го сложиш в чинията,защото съм виждала рецепти за много сладки неща,които са смесват - могат и без,но като се смесят е по-вкусно

FuCKkK13
12-15-2012, 09:39
мм доста добре изглежда тази торта :д
Иначе по темата- на 16 съм, не се интересувах от готвене до преди около 1 година някъде, но напоследък (особено с това коледно настроение! :д ) имам все по- голямо желание да правя сладки, бисквити, кексове и т.н. Нямам голям опит и признавам, че ако не следя всичко по рецептата, може би нищо няма да ми се получи от половината неща, които правя :D
Сега за Коледа съм се засилила да правя меденки, някакви курабиики и друг вид бисквити. Понеже за меденки има доста различни рецепти, някой от вас правил ли е? Ще ми е полезно да пробвам някоя изпитана :)

аз меденките ги правя с една рецепта за мъфини + понякога мед добавям,режа ги на ромбчета и докато са топли отгоре слагам черен шоколад ( нда.. много обичам шоколад и където мога слагам 8-) )

TheBeliever
12-15-2012, 10:04
Понеже за меденки има доста различни рецепти, някой от вас правил ли е? Ще ми е полезно да пробвам някоя изпитана :)

И аз не бях правила, но попаднах на тази рецепта - http://www.supichka.com/2011/12/blog-post_30.html преди няколко седмици и пробвах. Много добре се получиха, а и рецептата е лесна за изпълнение. Само имай предвид, че бухват много, т.е остави повечко разстояние между тях в тавата.

anonymous708973
12-15-2012, 10:58
Някой може ли да предложи изпитана рецепта за баница със сирене без кисело мляко? :)

Ще ти дам рецептата на майка. По-вкусна баница не съм яла.

Продукти:
400 г кори „Белла”
4-5 яйца
250 мл газирана вода
120 мл олио
300 г сирене
Използва се правоъгълна тава с размери – 22/35 см.
Кръгла – d=30 см.
Напръскваме тавата с олио. 2 реда кори, ръсим сирене и така до горе. Нарязваме я на квадрати. Загряваме олиото в метален съд на максимално висока температура – докато започне да пуши съвсем слабо - 5-6 минути. Загряваме фурната на 170° с вентилатор или 190 без. Изливаме олиото по разрезите внимателно, така че да стигне за всички. В купа разбъркваме яйцата с вилица, добавяме сол на вкус и добавяме газирана вода, разбъркваме леко и изливаме. Разклащаме тавата внимателно, за да разпредели сместа и слагаме във фурната. Печем около 40 минути, коричката трябва да стане златиста.
Баницата се ръси със студена вода, завива се с памучна покривка и се обръща за 20 минути върху дъната на две купи, така че ръбовете да съвпадат.

Аз вчера правих киш с бекон, зелен лук, гъби, червени чушки и сметана и мъфини браунис (те от от приложение рецепти на андроид :Д :Д). И двете станаха уникални. Пък тия дни чакам рецепта за уникааааален чийзкейк, направо си облизах пръстите, като го опитах.

xoxi
12-15-2012, 11:06
как стържеш шоколада без да ти се разтопи, докато го правиш?

Аз го начупвам на няколко парчета и го слагам във фризера за половин-един час. След това изваждам едно по едно и рендосвам/стържа. Преди слагах целия, но се запазваше твърд прекалено малко време и след това ми се разтопяваше. Така на малки парченца е много по-удобно и не отнема толкова много време. :)

tonssy
12-15-2012, 12:48
И аз не бях правила, но попаднах на тази рецепта - http://www.supichka.com/2011/12/blog-post_30.html преди няколко седмици и пробвах. Много добре се получиха, а и рецептата е лесна за изпълнение. Само имай предвид, че бухват много, т.е остави повечко разстояние между тях в тавата.

Мерси, може и тази да пробвам.
Даа, миналата седмица правих едни бисквити с овесени ядки и те направо си се разляха в цялата тава, та после ги рязах :D

anonymous708973
12-15-2012, 13:05
People, ето линк (http://innahinthekitchen.blogspot.com/) към рецептите, които съм се сетила да снимам сполучливо :д

NqkfaNikakva21
12-15-2012, 15:38
Споделете рецепта за коледни сладки :Д

tori
12-15-2012, 16:29
Интересно ми е какво слагате по пиците си и как си правите тестата. Бъркате ли ги, месите ли или просто ги купувате? Каква ви е любимата домашна пица и такива работи. Интересно ми е, защото всеки в къщи си прави пица по различен начин и... Да.

FuCKkK13
12-15-2012, 16:40
Интересно ми е какво слагате по пиците си и как си правите тестата. Бъркате ли ги, месите ли или просто ги купувате? Каква ви е любимата домашна пица и такива работи. Интересно ми е, защото всеки в къщи си прави пица по различен начин и... Да.

тестото - тати 8-) мама не може ,аз също... 1 път баба ми ме е учила - е не стана... разточвам го на всякакви посоки и пак не става кръгло 8-) ..

иначе така:
1во намазвам разточеното тесто с доматен сок + 1 зеленчуков бульон разтворен в него
2ро слагам кренвирши/луканка,царевица,резенчета домати,понякога маслини,понякога кисели краставички и накрая винаги сирене настъргано + кашкавал... гъби много много рядко слагам на пица

когато си правя на готова питка за 15 мин плънката ми е така
пържа маслини + колбас някакъв в доматен сок + ако искате допълнително маслинена паста,слагам някакви подправки каквито намеря и така за около 5-10 мин,слагам върху готовата питка,настъргвам сирене и кашкавал,пека за 5 мин -колкото да се стопи кашкавала и съм готова

TheBeliever
12-15-2012, 16:40
Интересно ми е какво слагате по пиците си и как си правите тестата. Бъркате ли ги, месите ли или просто ги купувате? Каква ви е любимата домашна пица и такива работи. Интересно ми е, защото всеки в къщи си прави пица по различен начин и... Да.

Тестото си го правя в хлебопекарната, или, ако няма време, си купувам готово. А слагам каквото ми душа иска. Тук ограничения нямаш. Правила съм пица изцяло със сирена, правила съм с пилешко и зеленчуци, с колбаси и зеленчуци, със зеленчуци и яйца. Комбинациите са безкрайни и точно това ми харесва.
В повечето случаи даже като си правим пици вкъщи всяка половина е с различни съставки според това на кой какво му се хапва в момента.

youonlyliveonce
12-15-2012, 16:42
Обожавам да правя торти, кексове, бисквитки, пици ..................ох, като направя нещо скоро ще пусна и снимки.

youonlyliveonce
12-15-2012, 16:48
Интересно ми е какво слагате по пиците си и как си правите тестата. Бъркате ли ги, месите ли или просто ги купувате? Каква ви е любимата домашна пица и такива работи. Интересно ми е, защото всеки в къщи си прави пица по различен начин и... Да.

Тестото си го меся. Намазвам го с домашна лютеница (или доматен сок); нареждам няколко вида шунка отгоре; слагам нарязан пипер, царевица, краставички (кисели или пресни), гъби, домати, чубрица, маслини..и накрая кашкавал

xoxi
12-15-2012, 20:13
Интересно ми е какво слагате по пиците си и как си правите тестата. Бъркате ли ги, месите ли или просто ги купувате?

Купувам си тестото. Преди купувах готови блатове, но нещо ги развалиха. Сега си купувам тесто и си го разточвам сама. Когато правя пица за цялото семейство, я правя в една голяма правоъгълна тава и слагам всичко, каквото има в хладилника. :D
Първо намазвам тестото с кетчуп/лютеница, отгоре слагам нарязан на кубчета салам, кисели краставички, гъби, царевица, настъргано сирене и кашкавал, чушки, домати... Като завършек, задължително чуквам и 1-2 яйца отгоре, като леко размазвам жълтъка по цялата пица. Много вкусно!

sexa_na_kompleksa
12-16-2012, 09:15
Интересно ми е какво слагате по пиците си и как си правите тестата. Бъркате ли ги, месите ли или просто ги купувате? Каква ви е любимата домашна пица и такива работи. Интересно ми е, защото всеки в къщи си прави пица по различен начин и... Да.

Купувам готови малки блатове. Първо мажа с лютеница или кетчуп, после слагам някаква шунка, сирене и накрая рендосвам кашкавал. Ако блатовете не са купени, слагам и гъби. Не е с много неща, но става вкусна, това ми е най-любимия вид. : )
Иначе да ви споделя една много бърза и лесна рецепта за торта, днес мисля да я правя.
Продукти - 2 пакета бисквити "Закуска" с какао, 2 кофички кисело мляко, банани, захар и какао на прах.
Начин на приготвяне - В една купа се разбъркват млеката, какаото и захарта (какаото и захарта се слагат на вкус и зависи и от самото какао, тъй като някои са по-горчиви. Аз слагам много захар, защото така ми харесва повече. Слагайте по-малко захар и какао и пробвайте, само да не изядете цялата смес ;д). В правоъгълен съд (дълбок поднос или тавичка) се нареждат плътно една до друга бисквити (но не и една върху друга). Отгоре се нареждат нарязаните на кръгчета банани и се залива с тънък слой от предварително разбърканото мляко. Трябва всички бисквити да са покрити, за да омекнат. След това се слага още един ред бисквити, банани и мляко и така докато ви свършат продуктите ;д, като най-отгоре трябва да има мляко и абсолютно на всякъде да е покрито с него. Може да направите украса с банани отгоре. Зависи колко е дълбок съда, в който ще редите, но стават 2-3 реда обикновено. Тортата се остава за една нощ примерно в хладилника, за да омекнат бисквитите, и после се изяжда за отрицателно време. ;д Много е вкусна и няма нищо общо с традиционната бисквитена торта, която се прави с нишесте.

anonymous708973
12-16-2012, 19:40
Интересно ми е какво слагате по пиците си и как си правите тестата. Бъркате ли ги, месите ли или просто ги купувате? Каква ви е любимата домашна пица и такива работи. Интересно ми е, защото всеки в къщи си прави пица по различен начин и... Да.

Тестото - в хлебопекарната. За час и половина ми излиза готово за разточване. Готово не бих си купила.
Последния път намазах тестото със зехтин, сложих домат, лук, гъби, пуешко филе, червени чушки от буркан (гледай да са без оцет!).
Готин вариант е пица с четири сирена - синьо, обикновено, ементал и камембер, да речем, + маслини и чушки
Също и някаква шунка/филе, царевица, кашкавал, домат... на кой каквото му се хапва, в общи линии :)

С морски дарове не съм правила.

DisappointedDreamer
12-16-2012, 19:42
С морски дарове е ужасно. Със ананас също. Блях.

Ние обикновено изпразваме хладилника - салами, кашкавали, сирена, маслини, зеленчуци и накрая някакви сосове.

anonymous708973
12-16-2012, 21:55
С морски дарове е ужасно. Със ананас също. Блях.


Обожавам морски дарове. Като се видя с пари по Коледа, задължитено ще се поглезя я с калмари, я с пушена сьомгичка..
А пицата с ананас - АУ! Толкова е вкусна! Трябва да проверя в "Кастело" какво имаше върху нея и да си я направя, омггг <3 Жалко, че само аз ще си я ям, хаха :д
Благодаря, че ми напомни.

Едит: доматено пюре с подправки, гъби, шунка, ананас, кашкавал, чубрица.
ОЛЕ, как ми се прияде!!! Задължително ще се направи уикенда заедно с нещо сладичко...

Пак едит: Оня ден майка направи уникална салата от айсберг, суров спанак, краставички, авокадо и тиквени семки, запечени на тиган. Да живеят странните комбинации :д

JoLLiE92
12-17-2012, 06:00
Пица с морски дарове и ананас обожавам, разбира се поотделно. За сметка на това мразя с лютеница или кетчуп(особено второто - бляк). Хубавата пица е с доматен сок. Не мога и да си представя бяло саламурено сирене върху пица.
Какво мислите за пицата, дебел или тънък блат?

DisappointedDreamer
12-17-2012, 06:19
Но комент, Пантеро 8-)

Вкъщи почти винаги става дебел блат. Вкусно е.

anonymous708973
12-17-2012, 08:06
Какво мислите за пицата, дебел или тънък блат?

Тънък, естествено. И да прелива от плънка. Спомням си едно време баба купуваше готови блатове, дебели пръст и половина. Каква будала съм била да го ям това нещо... :Д Като правих пица, приготвих тестото в хлебопекарната, обаче напълно забравих, че за една пица стига половината доза и разточих цялата. Много дебела стана, ама пак се хареса :)
На морето едни пичове ми обясняват за пица: "Олеее, ама тя много вкусна бе, страхотна пица, една такава дебела" и аз умрях от смях, защото хубавата пица е тънка. И за мен тия неща с кетчупа и лютеницата са глупости.

Irti
12-17-2012, 08:15
Ми аз пицата все така я правя. Да е дебела около 3-4 санта, отгоре мажа със салца тестото, редя салами и всякакви други глупости, стържа сирене, стържа кашкавал. Пече се и я оставям настрана. Правя още една пица, но по-тънка и нея пека, накрая похлупвам двете да стане като сандвич и готово.. но избягвам тези работи, защото никак не се наяждам.

anonymous708973
12-17-2012, 08:19
Ирти, усещам как задникът ми става 2 номера по-голям само като го чета това :д

DisappointedDreamer
12-17-2012, 08:21
^ :lol: :lol:

Irti
12-17-2012, 08:27
Ми не знам, но аз просто не мога да се нахраня с това. Избягвам също спагети, макарони и всякакви такива изделия.

На всяко ядене от цял хляб ми остават 2 филийки, а буквално една тава баница я изяждам без проблем. Бавно с малко мляко и така.

Имам си малко шкембенце, ама това си ми е чаровна черта. Пък и обичат да го галят, защото е космато и пухкаво.. тъй, че се грижа за него.

anonymous708973
12-17-2012, 08:31
О, каква баница правиш?

Irti
12-17-2012, 08:37
Много проста, лесна и вкусна. Готови кори за баница, яйца разбиваш в една паница и слагаш надробено сирене. Слагаш две кори на масата и разливаш малко от разтвора. Завиваш кората както искаш и слагаш в тавата. Следващата кора пак така и това е.

И пак същата рецепта, но отделно правиш смес за кекс. В корите редиш локук или сладко, като първо мажеш всяка кора със сместа за кекс. Каквото ти остана от сместа я изсипваш върху баницата. Малко пудра захар после след като е готова и това е.

Знам и тесто за баница как се прави, ама просто няма смисъл. Хората са измислили прекрасни готови кори Белла. Няма смисъл да се мърляш и да се занимаваш да месиш.

anonymous708973
12-17-2012, 08:56
Вита, значи. Ясно.
Да бе, ей ся тръгвам да разточвам кори. Ще стоя аз на -100 градуса, ще си взимам гранитен/мраморен плот и ще губя часове, омазана в брашно до ушите. Мерси.

JoLLiE92
12-17-2012, 10:09
Ирти, типичен мъж. Само ме потресе с ВТОРАТА пица ;дд
Пиците в американски стил са дебели и наяждащи, в италиански стил са тънки с плънка. Аз държа да е с тънък и задължително хрупкав блат. Не някаква питка наклепана с лютеница и салам и айде яж. Повечето хора обичат дебели пици сякаш, тея, за които пицата е "нездравословна" и "бърза" храна. Пицата може да се направи здравословно(имаме нужда не само от салата все пак). Тея гадните на парче за мен са пълна гавра. Малко съм пристрастна към италианската култура :D :oops:

tori
12-17-2012, 14:07
Много проста, лесна и вкусна. Готови кори за баница, яйца разбиваш в една паница и слагаш надробено сирене. Слагаш две кори на масата и разливаш малко от разтвора. Завиваш кората както искаш и слагаш в тавата. Следващата кора пак така и това е.

И пак същата рецепта, но отделно правиш смес за кекс. В корите редиш локук или сладко, като първо мажеш всяка кора със сместа за кекс. Каквото ти остана от сместа я изсипваш върху баницата. Малко пудра захар после след като е готова и това е.

Знам и тесто за баница как се прави, ама просто няма смисъл. Хората са измислили прекрасни готови кори Белла. Няма смисъл да се мърляш и да се занимаваш да месиш.
Майка ми едно време бачкаше в цех за баници и точно така я правеха. Много хубаво се получава. :д А пицата си я предпочитам не много дебела, но и не много тънка. Макар че и в двете крайности да е, пак я ям.

DisappointedDreamer
12-17-2012, 16:53
http://i.imgur.com/B9lmH.jpg
http://i.imgur.com/V8AYX.jpg
http://i.imgur.com/xin2H.jpg

Да ви се похваля 8-) Картофки, свински пържоли с всякакви подправки; пилешко месо, ориз и запържен лук; мусака. 8-)

PullMeCloser
12-17-2012, 17:16
Магинце, голяма готвачка, бе :Д

Аз от снощи си чакам картофите, запечени с 4 сирена да станат готови, ама нещо... Ще ги видим тая вечер дали са готови,хаха :Д

А за пицата- мразя дебел блат, отвратителен е. Обичам пица с възмооооожно най-тънък пласт тесто, иначе е прекалено много хляб, не е вкусно, но то аз пица не обичам особено така или иначе :Д Обожавам да има царевичка и маслинки отгоре <3

DisappointedDreamer
12-17-2012, 17:19
Ми, като няма кой друг да готви 8-) Нещо обаче съм се пошведчила с тез манджи.

Ох, това със сиренцата и картофките ще го пробвам. Иначе днеска нещо със спанак ще готвя, и нещо сладичко ще направя. :)

PullMeCloser
12-17-2012, 17:22
Сега ги опитах моите, нещо не са се получили хубаво, мисля, че по-добре щяха да станат, ако отделно се напави сос със сирена и сметанка, както някой по-напред беше казавл. Да знаеш само >Д

bloodfrozen
12-18-2012, 16:49
Аз не се развихрям често в кухнята, което не е особено похвално.
Но пък напоследък имам огромно желание да провеждам кулинарни експерименти и сега през ваканцията възнамерявам да готварствам стабилно. ;-)
Извадих си доста рецепти от Интернет - то не бяха сладкиши, меса, салатки.. и ще ги изпробвам. Не очаквам брилянтни резултати, де. Ще бъда изключително доволна, ако се получат приемливи за ядене.

DisappointedDreamer
12-18-2012, 16:50
^ Все трябва да почнеш от някъде :) поствай снимки после!

bloodfrozen
12-18-2012, 17:36
^ Непременно! Такива събития трябва да се отбелязват. 8-)

pifiella
12-18-2012, 20:37
Богиня съм в кухнята.
От фрикасета до домашни торти, всичко готвя!

bloodyF
12-19-2012, 07:13
дайте идея за нещо сладичко, което се прави лесно и е гарантирано ,че ще стане
нещо елементарно, яйца, брашно, захар, мляко...с такива основни продукти

Irti
12-19-2012, 07:59
^ Крем карамел. От това по-лесно няма.

anonymous708973
12-19-2012, 08:36
дайте идея за нещо сладичко, което се прави лесно и е гарантирано ,че ще стане
нещо елементарно, яйца, брашно, захар, мляко...с такива основни продукти

Мъфини, душа. Бая сме изписали за тях, има и отделна тема.
Eто и домашна рецепта за ябълков щрудел (http://innahinthekitchen.blogspot.com/2012/12/blog-post_2126.html) - Вкусно и много лесно :)

bloodyF
12-19-2012, 08:58
ще пробвам щрудела, защото забравих да уточня, само да не са мъфини :Д
а ирти, нещо като се пробвам да правя и става много воднист и се отказах вече

FuCKkK13
12-19-2012, 10:45
ще пробвам щрудела, защото забравих да уточня, само да не са мъфини :Д
а ирти, нещо като се пробвам да правя и става много воднист и се отказах вече

как така ? карамела т.е. захарта ти е повече или ? щото аз като правя ми става перфект - особено ако е с кроасани с шоколад вътре...

strawberry88
12-19-2012, 11:11
дайте идея за нещо сладичко, което се прави лесно и е гарантирано ,че ще стане
нещо елементарно, яйца, брашно, захар, мляко...с такива основни продукти

Кекс.

JoLLiE92
12-19-2012, 12:52
ако е с кроасани с шоколад вътре...
ау този е невероятен :---)

DisappointedDreamer
12-19-2012, 15:52
http://i.imgur.com/uqeDC.jpg

Спагети и запържена кайма с подправки. Може и доматен сок да се сложи докато каймата се пържи, но аз нямах. За сметка на това, брат ми го потопи в кетчуп след това :Д Каймата се надробява хубавичко с вилица, докато се пържи.

:Д не е кой знае какво, но пък братя се наяжда хубавичко!

NqkfaNikakva21
12-19-2012, 16:41
ще пробвам щрудела, защото забравих да уточня, само да не са мъфини :Д
а ирти, нещо като се пробвам да правя и става много воднист и се отказах вече


воднист става когато не е хубаво млякото, попринцип

SurfSky
12-19-2012, 16:58
Не е много по темата,защото не съм го правил аз , но ето какво направи майка днес следобяд :D
http://prikachi.com/images.php?images/708/5628708d.jpg

DisappointedDreamer
12-19-2012, 17:05
^ ginger bread! :Д

tori
12-19-2012, 17:07
Не е много по темата,защото не съм го правил аз , но ето какво направи майка днес следобяд :D
http://prikachi.com/images.php?images/708/5628708d.jpg
Ееее, хубаво изглежда. Много сладурско е украсено.

SurfSky
12-19-2012, 18:14
Да хубаво изглежда,но не съм ги правил аз ... Затова не е баш по темата :D

anonymous708973
12-19-2012, 20:19
Не е много по темата,защото не съм го правил аз , но ето какво направи майка днес следобяд :D
http://prikachi.com/images.php?images/708/5628708d.jpg

Рецептичка! Веднага, ако е възможно.

Подариха ми книга 500 рецепти за "мъфини и къпкейкове" <33333

bloodyF
12-19-2012, 20:25
как така ? карамела т.е. захарта ти е повече или ? щото аз като правя ми става перфект - особено ако е с кроасани с шоколад вътре...

не, на дъното остава ВОДА..

НякфаНикаква, и мама каза, че е от това, но няма от къде да изнамеря истинско
кутия или бутилка от магазина...това е..


Ина, честито :P

TheBeliever
12-20-2012, 11:08
не, на дъното остава ВОДА..

НякфаНикаква, и мама каза, че е от това, но няма от къде да изнамеря истинско
кутия или бутилка от магазина...това е..


Ина, честито :P

Да не би да взимаш обезмаслено мляко? И аз си правя с купено мляко, ама ми се получава винаги.

tonssy
12-20-2012, 15:35
^ В нас го правим с 1,5 % и се получава :д

youonlyliveonce
12-20-2012, 16:25
Току що направих една крем супа, малко безсолна, ама по-добре от пресолена... Иначе доста добре ми се получи ;д

tonssy
12-20-2012, 16:26
Даа се похваля, снощи правих меденки и станахa суупер вкусни, много съм доволна от себе си :D
Ето ги и тях: http://prikachi.com/images.php?images/742/5632742n.jpg ; http://prikachi.com/images.php?images/744/5632744C.jpg
А днес се събирахме в една приятелка- аз занесох меденки, а тя беше направила тарталети и някакви соленки, всичко беше уникално, прекарахме си доста добре. Ето една снимка на... всичко :D
http://prikachi.com/images.php?images/752/5632752S.jpg

ForzaFelipe
12-20-2012, 23:47
Мии като завършил ТОХА,се очаква че мога да готвя 8-) но честно казано не от там се научих,щото в тоха нищо не са ни преподавали за готвенето...нищо че на който кажа че съм тохаджия ми вика "ааа значи си готвач" 8-) Та,не готвя много,щото обикновено доста цапотя,но винаги стават хубави.Последното нещо което си сготвих беше бъркани яйца с кайма със сварени картофи,нарязани и сложени във фурната,поръсено всичко със кашкавал...стана божествено,и то всъщност стана сложно направена запеканка :D Най-голямото ми ястие е пилешки гърди със топено сирене и кашкавал и още няколко мой тайни съставки..отдавна не съм го правил,защото има доста скъпарски неща,а все пак е криза :D има си специален начин на приготвяне и просто като се направи става...на който съм го правил не го е върнал :D ама сега си го пазя за специални случай...имам и още някой рецепти,но те са по елементарни и се знаят,пилешкото с топено сирене и кашкавал ми е обаче моето ястие :D И сладки работи правя,кремове,щрудели и тем подобни ама ся последно време не ми се занимава много,по едно време бях голям ентусиаст,ама ся готвя само като съм зверски гладен :D

bloodyF
12-21-2012, 18:13
Форца, тая ''запеканка'' ми мяза на мусака 8-)

Ина, щрудела, ако бях сложила повече масло (имах само половин от 125 и сложих повече олио, не помогна) и ако не го бях прегоряла щеше да е идеален
мерси , ще го пробвам 2ри път през ваканцията :)

BELIEVER:отдавна беше последният ми опит, не помня със сигурност, но предполагам, че не е било обезмаслено
няма значение де :)

cyclops
12-23-2012, 16:29
Ооо и аз да се включа в темата. Обожавам да готвя. Налага ми се и често за приятеля ми.Готвя много неща. Най-много си падам по правенето на сладки изкушения като тортички, чийзкейкове, къпкейкс, мъфини, кремчета ала бала. Тия дни ще пусна и снимки, а сега отивам да направя от любимия ни тиквеник :)

druzilla
12-23-2012, 16:36
На 14 съм.Винаги ми е изглеждало хубаво да готвиш.От малка редовно гледам Иван Звездев :D Но съм малко съката,а и майка ми не ми дава да пипна нищо,та не умея да готвя.Мога основното - яйца,пържени филии,макарони,спагети,ори и до тук ми се изчерпват готварските умения. :D

Ankh
12-23-2012, 19:24
Ауу, не знам как съм пропуснала тази тема. Определено ще я следя с интерес, дори си набелязах една рецепта за баница,мисля тези дни да я направя. Обожавам да готвя. Действа ми доста разтоварващо и за щастие всичко ми се получава. Пускам една рецепта за любимия ми сладкиш, която е много лесна и бърза. http://www.mycookingcreations.com/2009/04/blog-post_25.html Тези дни ще кача снимки на мои произведения.

anonymous708973
12-23-2012, 20:29
Ооо, направих пица "Хавай". СУУУУПЕРвкусна е :д

Colouring
12-24-2012, 14:24
Хора, трябва ми изпитана рецепта за крем карамел. Без кроасани и такива неща, просто обикновен и вкусен крем карамел. Ще го правя в тава.

marilyn
12-24-2012, 15:47
Хора, трябва ми изпитана рецепта за крем карамел. Без кроасани и такива неща, просто обикновен и вкусен крем карамел. Ще го правя в тава.

Вземаш примерно 4 яйца, разбиваш ги със захар (не много като количество, но зависи колко искаш да ти е сладко). Добавяш прясно мляко около литър. Това ти е сместа. Стопяваш захар на бавен огън докато се карамелизира, но внимаваш да не я прегориш, защото става гадна. Ако имаш купички сипваш от карамела докато е течен по малко във всяка купичка, ако ще го печеш в тава сипваш на дъното на тавата. После сипваш сместа.
Аз го правя винаги в купички, тях ги слагам в тава, а в тавата сипвам вода. Пече се на слаба фурна и внимаваш да не заври, защото не става хубав иначе.

Colouring
12-25-2012, 18:35
Ползвах 5 яйца, близо литър (малко по-малко) мляко, една чаша захар и една ванилия. Карамелизирах няколко лъжици захар на дъното на тавата, изсипах сместа Тази тава сложих в друга, по-голяма, в която имаше малко вода, че без водна баня не става както трябва. Стана супер! Нямах купички, ама и така став.а.

vesinceto
12-26-2012, 23:18
на 15 съм от 13 гадишна почнах да правя кексове на 14 започнах с тортите а сега съм правила сладки, кремове, сладкиши, торти, киксове, гофрети, палачинки, баници, и други неща само не съм се научила да готвя манджи

anonymous708973
12-28-2012, 09:38
За трети пръв правя мусака и тоя път не е водна, идеално изпечена е и картофчетата са нарязани адски дребно, което е ключово за вкусната мусака според мен. Като я опитам, ще кажа със сигурност как е на вкус, ама отсега съм много доволна, мухаха!
Официално съм истинска жена - правя 69 и мусака :lol: :lol: :lol:

Едит: СУУУУПЕРвкусна е! Много съм горда.

thebigsmile
12-28-2012, 17:04
Значи аз не съм от най-сръчните, но обичам да готвя въпреки че не мога много добре, но се опитвам. Майка ми ми помага, а и когато не и се седи в кухнята аз ставам готвачa :D . Иначе за сега перфектно правя палачинки и яйца и още други лесни дребулийки :D

Perchem
12-29-2012, 08:42
с помощ от жената правим неземни вкусотии 8)

bloodyF
12-29-2012, 10:12
Ооо, направих пица "Хавай". СУУУУПЕРвкусна е :д

с ананас?
ядох навън онзи ден такава,умрях от кеф

anonymous708973
12-29-2012, 10:31
Дааам :д Много лесно, много вкусно :)

FuCKkK13
12-29-2012, 10:36
Дааам :д Много лесно, много вкусно :)

а може ли рецептата ? точно тази,която си правила,защото искам да е нещо изпробвано

anonymous708973
12-29-2012, 10:43
http://recepti.gotvach.bg/r-2932-%D0%9F%D0%B8%D1%86%D0%B0_%D0%A5%D0%B0%D0%B2%D0%B0% D0%B9

Първия резултат в гугъл. Пипкавото е тестото, а аз го направих в хлебопекарна :д

FuCKkK13
12-29-2012, 10:48
http://recepti.gotvach.bg/r-2932-%D0%9F%D0%B8%D1%86%D0%B0_%D0%A5%D0%B0%D0%B2%D0%B0% D0%B9

Първия резултат в гугъл. Пипкавото е тестото, а аз го направих в хлебопекарна :д

добре,мерси :)

JoLLiE92
01-02-2013, 13:38
Държа да ви споделя, че на 31ви аз и една приятелка правихме първата баница в живота си и за двете. :) Стана учудващо вкусна. С някое и друго телефонно обаждане на мама :oops:

BornToRaiseTheHell
01-04-2013, 20:14
Смятам, че съм добре и гледам да подобрявам. Сегашната вечеря: спагети с морски дарове и торта Гараш.

DisappointedDreamer
01-08-2013, 14:15
Хора, дайте някаква рецепта за задушени зеленчуци, че в нета нищо не се намира.

xoxi
01-08-2013, 15:31
Преди 2 дни направих най-вкусната си домашна пица. Вместо да замесвам тесто за блата, направих много тънка плънка отдолу. Отгоре сложиш каквото хванах из хладилника. Колбаси 2 вида, сирена 2-3 вида, кашкавал, яйца... Ужасно вкусно. Когато се сетя да купя и гъби и кисели краставички, ще си направя пак.
Започва да ми се обажда корема, само като си спомня как хубаво се наядох. Уж я направих за цялото семейство, а си я изядох почти сама. :D

TheBeliever
01-08-2013, 16:23
Вместо да замесвам тесто за блата, направих много тънка плънка отдолу.

Това не го разбрах нещо... Може ли да поясниш, че аз вечно съм в търсене на префектното тесто за пица. :lol:

PullMeCloser
01-08-2013, 16:54
Момичета, продават готово тесто. За пици и мекици :D Хубаво е. Аз с такова си правя. А баща ми прави някакво по италианска рецепта, мога да попитам, ако някой се интересува.

DisappointedDreamer
01-08-2013, 16:58
http://i.imgur.com/fnqUt.jpg - пилешко
http://i.imgur.com/HNAkm.jpg - картофи (първо сварени, после овалени в шарена сол и червен пипер и накрая изпържени)

http://i.imgur.com/zbvds.jpg - всичко заедно, плюс сос от гъби

:333

TheBeliever
01-08-2013, 16:59
Готовото тесто не ми допада особено. Пък и не можеш да си закупиш колкото ти е нужно. Аз, примерно обичам пицата да е с много тънък блат и от този един килограм готово тесто мога да изкарам поне 3 пици. Ама кой да храня с толкова много храна? :D

Ще съм благодарна, ако споделиш рецептата на баща си.

JoLLiE92
01-08-2013, 17:00
С готовото става по-дебела и гадна като питка :( Майка ми прави някакво по-различно, което е само за пица. :)

bloodyF
01-08-2013, 17:22
аз си правя сама с брашно и мая (суха или обикновена, няма значение) +олио,сол,захар,мляко
после махам половината тесто и оставям само половината за пицата и става супер
или просто слагам 1/2 от продуктите

NqkfaNikakva21
01-08-2013, 17:58
Ъъъъ, мляко в тестото за пица?! :D

PullMeCloser
01-08-2013, 22:53
Готовото тесто не ми допада особено. Пък и не можеш да си закупиш колкото ти е нужно. Аз, примерно обичам пицата да е с много тънък блат и от този един килограм готово тесто мога да изкарам поне 3 пици. Ама кой да храня с толкова много храна? :D

Ще съм благодарна, ако споделиш рецептата на баща си.

Утре ще ти го напиша, дано не забравя. :)

А тестото можеш да си го оставиш за друг път. Наистина бая излизат, аз когато правя, ядем около 5 -6 човека и остава бая...

TheBeliever
01-09-2013, 06:53
А тестото можеш да си го оставиш за друг път. Наистина бая излизат, аз когато правя, ядем около 5 -6 човека и остава бая...

О, не. Има много кратък срок на годност.

bloodyF
01-09-2013, 07:52
Ъъъъ, мляко в тестото за пица?! :D

даа бе :D

250 гр. брашно
125 мл. вода
1 ч.л. мая суха
1 ч.л. сол
1 ч.л. захар
1 с.л. олио (зехтин)


Прочети още: Тесто за пица http://kulinaria.bg/recipes/testo-za-pitsa#ixzz2HSzYOBJF

вместо вода слагам мляко

RaI4etO
01-10-2013, 15:49
http://prikachi.com/images/549/5722549r.jpg печена тиква с яйца и мляко
http://www.prikachi.com/images/569/5722569a.jpg питката от Коледа

tonssy
01-10-2013, 16:11
http://prikachi.com/images/549/5722549r.jpg печена тиква с яйца и мляко


Това го обожавам. Става адски вкусно.

xoxi
01-10-2013, 16:17
Дайте рецепта за печената тиква с яйца и мляко. Вкусно звучи и изглежда.

Иначе всички готови теста за пица за различни. Рядко се нацелва някое наистина хубаво. Попринцип и аз правя с готово тесто или направо готови блатове. Последния път сложих само 5 лъжици брашно, едно яйце, половин кисело мляко и малко сол. Става течна смес, която се изсипва в тавичка и се размазва по цялото дъно. Отгоре се слага каквото има.
На мен ми беше много вкусно. Мисля утре пак да си направя.

RaI4etO
01-10-2013, 17:15
Необходими продукти:
1 кг тиква
1 л. прясно мляко
4-5 яйца
200 гр захар* + 3-4 с.л. за поръсване на тиквата(използвайте кафява/тръстикова)
2 ванилии
1/2 ч.л. канела

RaI4etO
01-10-2013, 17:16
Това го обожавам. Става адски вкусно.

Да, мога само на това да живея и само на печена тиква...

tonssy
01-10-2013, 17:33
Необходими продукти:
1 кг тиква
1 л. прясно мляко
4-5 яйца
200 гр захар* + 3-4 с.л. за поръсване на тиквата(използвайте кафява/тръстикова)
2 ванилии
1/2 ч.л. канела

За първи път видях баба да го прави. Мисля, че тогава сложи и 1-2 лъжици брашно. Но може и без него.

TheBeliever
01-10-2013, 17:49
Необходими продукти:
1 кг тиква
1 л. прясно мляко
4-5 яйца
200 гр захар* + 3-4 с.л. за поръсване на тиквата(използвайте кафява/тръстикова)
2 ванилии
1/2 ч.л. канела

Определено ще се опита, мерси. Предполагам тиквата не се слага сурова - сварена или запечена би било по-добре? И директно ли се пече или на водна баня?

RaI4etO
01-10-2013, 18:19
Леко задушена, не изцяло сварена(може и сурова, въпрос на избор). Аз лично не я пека на водна баня, а направо слагам тавата във фурна, загрята до 180-200 градуса. И пека около30-40 минути, но това си зависи и от самата печка!
Относно брашното, предполагам, че който иска, може да сложи 1 лъжица(а някои даже овалват самите парченца с тиква в брашно, но аз не го правя).
Отплеснах се, съжалявам...

tonssy
01-10-2013, 19:53
^ В нас сурова направо я слагаме :D Става си перфектна.

RaI4etO
01-10-2013, 20:05
^ В нас сурова направо я слагаме :D Става си перфектна.
Убедена съм, че е така, става по всеки начин.

anonymous708973
01-10-2013, 20:44
Рецепта за пиле със сирена, моля :) Да има синьо задължително :)

bloodyF
01-11-2013, 08:42
Пинки,

http://www.1001recepti.com/recipe/?recipe_id=227-pile-s-gubi-smetana-i-sinioo-sirene

но без орехите, нещо хич ми се не връзват като вкус
пробвано, само че с горгондзола и е супер :-P

cyclops
01-11-2013, 09:39
Пантерке, аз пилето го правя по следния начин, като всеки път ранообразявам продуктите.

Първо задушавам малко пилето на котлона , после към него прибавям зеленчуците (броколи, гъби, може и др. неща..), добавям малко вода и захлупвам да се задуши всичко хубаво и да стане пилето крехко. Не отнема много време, може би 15 минути като проверявам с вилица. На финала добавям сирената и подправки. Аз много обичам да добавям и стафиди за леко сладникав вкус, но аз наистина си падам по сладко-соленото :) Ако не можеш да добавиш и ядки по избор :)
Абе общо взето можеш да импровизираш, като спазваш реда - пиле, зеленчуци, сирена :)

anonymous708973
01-12-2013, 08:04
Благодаря и на двете ви! А пилето овалвате ли го в някаква подправка ...ъъ, за пиле, да речем :д

Amore-Mio*
01-12-2013, 12:47
Супер тема, вдъхновяваща.

Иначе само сладки обичам да правя и ми се получават добре.
За сега все още работа с рецепти, страх ме е да рискувам на око. Поне все още. Иначе основни ястия също бих могла да правя, стига да имам рецепта - нямам нищо против да пробвам.
Иначе съм правила и мусака, която се получи, нищо, че си мислех, че няма да стане.
Обожавам да правя както десерти, така и салати.

DisappointedDreamer
01-12-2013, 12:57
Аз пък доста често експериментирам. Не гледам изобщо рецепти.

Тия дни правих лазаня, палачинки, крем супа, сладкиш с глазура от какао и банан. Довечера ще правя пилето на Пантерата и салата от зелка, моркови, чушки, грах и царевица. :Д

http://i.imgur.com/9ysEj.jpg - Лазанята :Д
http://i.imgur.com/XxWHm.jpg - палачинка :Д

jumpers
01-13-2013, 08:43
Може да ви се стори много странно момче да припарва до фурната ама факт, обичам да правя СПЕЦИАЛИТЕТИ :D т.нар. "топинг" (не да готвя всекидневни ястия) и даже ми е кеф да изобретявам такива лакомства с най различни смески с плодове, сметана, сладолед и разни такива :D ;)

WesSneijder
01-13-2013, 09:37
Няма странно бе, и аз обичам да готвя. Както за себе си, така и за другите. Може да мога сравнително ограничен брой неща да правя, но всичките стават супер. Паста всякаква, картофи, таратор, пилета разни, риби, пълнени чушки мога...пиците и тия неща са ясни, те са елемнтарни. :)
Най-обичам да готвя месо, не знам защо, сигурно защото е свързано с касапска работа, знам ли :D

cyclops
01-13-2013, 12:19
Благодаря и на двете ви! А пилето овалвате ли го в някаква подправка ...ъъ, за пиле, да речем :д

Ако се сетя го мариновам малко с подправки, може малко зехтин, горчица... Ако нямам време просто си слагам риектно подправките към края.

jumpers
01-13-2013, 12:23
Няма странно бе, и аз обичам да готвя. Както за себе си, така и за другите. Може да мога сравнително ограничен брой неща да правя, но всичките стават супер. Паста всякаква, картофи, таратор, пилета разни, риби, пълнени чушки мога...пиците и тия неща са ясни, те са елемнтарни. :)
Най-обичам да готвя месо, не знам защо, сигурно защото е свързано с касапска работа, знам ли :D

Важното е, че можеш и успяваш ;)

sannutyyy
01-13-2013, 12:31
Готвила съм мъфини, всякакви пици, много видове сладолед, торти...Абе, сякви видове сладкиши. Супи, лазания и т.н.

sannutyyy
01-13-2013, 12:31
На 13 съм

BlackWings
01-15-2013, 09:56
Дойде ми музата вчера , та си пуснах Иван Звездев , и метнах едни картофи със спанак и сирене със заливка на фурна . Чак ми харесаха , ама мъжО не ще да ги яде , не обичал спанак :D Така ще каже той , сега има 5 дена сама да си ям една тава манджа.
Но това ми е промоцията за готвене , само когато съм в сесия. Тогава може нон стоп да чистя , мия , готвя , лъскам плочки , бърша прозорци ,каква ли не друга спешна и неотложна работа , само и само да не уча...

cyclops
01-15-2013, 14:32
Дойде ми музата вчера , та си пуснах Иван Звездев , и метнах едни картофи със спанак и сирене със заливка на фурна . Чак ми харесаха , ама мъжО не ще да ги яде , не обичал спанак :D Така ще каже той , сега има 5 дена сама да си ям една тава манджа.
Но това ми е промоцията за готвене , само когато съм в сесия. Тогава може нон стоп да чистя , мия , готвя , лъскам плочки , бърша прозорци ,каква ли не друга спешна и неотложна работа , само и само да не уча...

Моя обича спанак, но не принава почти нищо без месо 8-) Казва "хубава гарнитура!"

psicodelia
01-15-2013, 18:20
Ами гола вода съм в кухнята, мога само бъркани яйца и полуфабрикати да готвя.. добре, че е мама :D На 17 години съм хаха

ShtrudeL
01-15-2013, 19:24
оххххххх искам да се науча да готвя МНОГО вкусно, толкова мЪного искам. :3 И всичко да ми е изпипано и до най-малкия детайл. :3

Искам да пробвам това:
http://bonapeti.bg/collection/?receipt=7076
http://bonapeti.bg/collection/?receipt=6464
http://bonapeti.bg/collection/?receipt=6883
http://bonapeti.bg/collection/?receipt=7159

Изглеждат адски вкусно :3 А и като цяло искам да пробвам нещо с готварска сметана/някакви сосчета/'нещо', овъргаляно в друго нещо хаха (бульончета/пармезан/нещо такова)

омг искам едно от всичките ми Аз да е като Бри Ходж от отчаяни съпруги :3333333

xoxi
01-22-2013, 14:05
Предложете ми рецепта за нещо бързо, вкусно, без пържене по възможност. Става дума за вечеря.
Приготвила съм си страшни количества ориз, картофи, кашкавал, сирене, брашно... 8-) Сега остава и рецепта да си намеря. Нещо като за петима души.

sexa_na_kompleksa
01-22-2013, 15:20
Предложете ми рецепта за нещо бързо, вкусно, без пържене по възможност. Става дума за вечеря.
Приготвила съм си страшни количества ориз, картофи, кашкавал, сирене, брашно... 8-) Сега остава и рецепта да си намеря. Нещо като за петима души.

Гювечета. ;д Това ми се яде в момента и за това се сещам. Слагаш каквото намериш в хладилника, буташ в печката и след 15 мин воала! ;д

xoxi
01-22-2013, 15:48
И аз се сещах за гювечета, но скоро ядохме, пък аз не обичам да се повтарям често.
Измислих го обаче. За предястие ще е ориз с кашкавал (оризът се пържи в масло, след което се вари в подсолена вода и се поръсва с черен пипер... и чак след това се разбърква с настърган кашкавал, но не мисля да го карам в тоя ред, а и ще си сложа някои неща от мен), а аз основно ще е картофен пататник. За първи път го чух преди малко и ми изглежда много вкусно. Пък и без това ми се ядеше нещо с картофи.

Дори за утре си намерих една интересна рецепта за яйца на очи с банан. Не знам какъв вкус ще има, но определено ще я опитам.

anonymous708973
01-22-2013, 16:21
Аууу, пататникът ми е специалитет, уникален го правя :)
По каква рецепта ще го правиш?

Ориз и картофи на мен ми се вижда повечко като за вечеря.

mimsssssss
01-22-2013, 16:31
Щях да ти предложа огретен - картофи, кашкавал и някакво месо (може и шунка, бекон и етц нещица) :)

xoxi
01-24-2013, 16:49
Аууу, пататникът ми е специалитет, уникален го правя :)
По каква рецепта ще го правиш?

Ще се радвам, ако споделиш твоята рецепта.
Аз гледах от тук (http://www.bulgarian-kitchen.com/iastiiabezmeso-8/iastiia-s-kartofi-89/kartofen-patatnik-9669.html). Ужасно много подправки за моя вкус. Хареса се, можеше да се наяде човек с него, но аз усещах особено силно вкуса на джоджен и не мисля да повтарям тази рецепта.

FuCKkK13
01-25-2013, 14:59
хора.. хубава рецепта за лазаня ?

BamBamBo
01-25-2013, 15:45
На 22 съм,повече обичам да ям пред това да готвя. :D Но покрай приятеля ми(който готви чудесно) се справям и му помагам.
Ето ви няколко снимчици.
Пълнени картофи(като на морето) Супер стават.Първо е хубаво,да се опекат на жар,ако имате барбекю и после във фурната.Може да им сложите каквото пожелаете.
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/575996_3569177387723_2116079952_n.jpg
Торта - парфе.Много е лека и свежа,ако искате рецепта кажете.
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/3400_4154564662039_737666442_n.jpg
Еклерова торта:
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/398026_4164193102744_127180137_n.jpg
Ето и стъпките на приготвяне.
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/317904_4165226528579_834040746_n.jpg
Иии любимото ми , шоколадови мъфини.Бяха много вкусни.
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/425033_2729569478050_1965473804_n.jpg

kitty02
01-26-2013, 10:20
Оф, мама от няколко дена все ми опява, че не мога да готвя. Все нещо ще разлея, или ще е изгоряло, или сурово, много воднисто, пък било солено, пък кисело .. Омръзна мии :? Не знам един ден като се оженя кой ще готви, защото АЗ НЕ МОГААА !!! :D :D :lol:

Wednesday666
01-26-2013, 10:33
На 22 съм,повече обичам да ям пред това да готвя. :D Но покрай приятеля ми(който готви чудесно) се справям и му помагам.
Ето ви няколко снимчици.
Пълнени картофи(като на морето) Супер стават.Първо е хубаво,да се опекат на жар,ако имате барбекю и после във фурната.Може да им сложите каквото пожелаете.
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/575996_3569177387723_2116079952_n.jpg
Торта - парфе.Много е лека и свежа,ако искате рецепта кажете.
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/3400_4154564662039_737666442_n.jpg
Еклерова торта:
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/398026_4164193102744_127180137_n.jpg
Ето и стъпките на приготвяне.
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/317904_4165226528579_834040746_n.jpg
Иии любимото ми , шоколадови мъфини.Бяха много вкусни.
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/425033_2729569478050_1965473804_n.jpg

Аууу, би ли ми дала рецептите за сладките неща?
Търсех нещо да направя тези дни, само да оздравея.

NomNomNom
01-26-2013, 10:53
Не готвя, и като цяло ме няма в никакви домакински работи, особено чистене.
Ако някой ден имам свободно време вечер, може би ще готвя за удоволствие.

Даже бих отделяла 200лв месечно за чистачка, която да идва веднъж седмично у нас.

Иначе, говенето изглежда яко/весело, но отнема време :/

FuCKkK13
01-26-2013, 11:08
хора.. хубава рецепта за лазаня ?

ммм ?

BamBamBo
01-26-2013, 12:19
Аууу, би ли ми дала рецептите за сладките неща?
Търсех нещо да направя тези дни, само да оздравея.
Еклровата торта е смес от две рецепти,взети от нета,но ти трябват еклери.
Мъфините също са с рецепта от нета.Търси шоколадови мъфини.Само не използвай тази,защото нищо не става http://vkuhniata.wordpress.com/2011/02/28/chocolate-chunk-muffins/
Ето рецептата за парфето:
За блата: 4 жълтъка се прибавя 2 суп. л. захар,1 суп.л. олио,1 чаена л. бакпулвер,2-3 л. брашно,2 л. какао.Бие се блат и се пече в форма за торта.Като истине блата е напоява с 2л. ром + 1 л. вода.
За крема:4 белтъка се разбиват на гъста пяна. 2 кофички от 500гр. заквасена сметана се разбиват с 8 с.л. захар и после се смесва с разбитите белтъци,като се прибавя 1 с.л. разтопен желатин(може да си разтвориш желатина във вода или в компот),2-3 ванилии.
Желатина се разбърква с белтъците с дървена лъжица.
За желираната глазура: 1 ч.компот/ягоди/ да заври с 2 л. желатин за 5 мин. , оставя се да истине,прибавя се останалият компот и отново се чака да заври/като се маха веднага щом заври/.Всичко се залива върху блата и се слага веднага в хладилника.
Преди да залееш може да си наредиш плодчета върху сметановата глазура и след това да залееш.

bloodyF
01-26-2013, 14:55
Не готвя, и като цяло ме няма в никакви домакински работи, особено чистене.
Ако някой ден имам свободно време вечер, може би ще готвя за удоволствие.

Даже бих отделяла 200лв месечно за чистачка, която да идва веднъж седмично у нас.

Иначе, говенето изглежда яко/весело, но отнема време :/


другата година , ако се преместя в София съм склонна да ме наемеш :lol:
ще ти чистя, пера и готвя!

DisappointedDreamer
01-26-2013, 15:00
хора.. хубава рецепта за лазаня ?

Аз я правя по следния начин:

Нареждам в тавата корите. (При мен са хлебчета, защото в Швеция няма кори :Д) Каймата я запържвам в тиган с олио, като я намачквам хубаво с вилица. Слагам подправки от рода на чубрица и черен пипер. В тигана добявам доматено пюре. Разбърквам хубаво, а когато е готово го изсипвам върху корите. После настъргвам кашкавал. После пак редя кори, и процеса се повтаря. Отгоре, след като сложиш последния слой кори, мажеш с яйце и май беше мъничко прясно мляко. :Д Става супер. Пускала съм снимки по-назад. Мога да пусна пак.

Днес направих китайски пържени спагети с лук, соев сос и червен пипер. Имаше и готови шведски кюфтенца. Направих също така и пица с бекон, салам и кашкавал, както и панделки от бутер тесто. Тестото сама го месих. 8-) Доволна съм.

FuCKkK13
01-26-2013, 15:50
^ може ли рецептата за панделките ? иначе мерси.. то и аз направих сос от кайма,лук и доматен сок,но сложих и други неща

DisappointedDreamer
01-26-2013, 15:58
За кое по-точно? Готово тесто ли ще си купуваш?

Ако е с готово, просто разстилаш тестото, като предварително си намазала с брашно. Режеш на лентички, около 10 см дълги, и 1 см дебели. В купичка отделяш жълтъка от белтъка на сурово яйце. Взимаш лентичките и започваш да навиваш като панделка. Мажеш отгоре с жълтък, и слагаш в тава, на разстояние една от друга да са панделките. Печеш докато не почервенеят отгоре.

Имах тесто останало, та затова реших да сътворя панделки :Д

http://www.zajenata.bg/панделки-от-бутер-тесто-savet3169-24221.html

FuCKkK13
01-26-2013, 16:07
^ те били лесни.. може и аз да пробвам

DisappointedDreamer
01-26-2013, 16:23
Мда :Д. Друг вариант е, ако са ти много сухи, да туриш помежду им сирене, кашкавал или пък шунка.

FuCKkK13
01-26-2013, 16:24
ще пробвам някой ден и ще направя различни,пък да видим

shmatarok
01-26-2013, 16:50
нещо с гъби, ама да е изпробвано по възможност? 8-)

mimsssssss
01-27-2013, 01:47
Пълнени?
Нареждаш ги в намазана тавичка и вътре във всяка слагаш шунка/бекон/пиле и поръсваш с кашкавал. Стават много бързо и са вкусни.

TheBeliever
01-27-2013, 07:46
Пълнени?
Нареждаш ги в намазана тавичка и вътре във всяка слагаш шунка/бекон/пиле и поръсваш с кашкавал. Стават много бързо и са вкусни.

Даа. Само че аз ги правя с топено сирене, малко горчица и кашкавал. Толкова лесно и толкова вкусно.

DisappointedDreamer
01-27-2013, 07:52
Оххх, топено сирене :Д

NqkfaNikakva21
02-02-2013, 14:39
Дайте идеи за някви неща за микровълнова :Д
И за някъв здравословен/диетичен дип(разядка) :Д

BamBamBo
02-02-2013, 17:03
Дайте идеи за някви неща за микровълнова :Д
И за някъв здравословен/диетичен дип(разядка) :Д
За разядка най-яко е брускети,можеш да ги направиш с пълнозърнеста франзела за да е по - диетично.Нарязваш я на филиики,мажеш ги с чесън и ги слагаш да се пекат.След като са готови(трябва да са хрупкави) им сложи отгоре ситно нарязани домати на кубчета и ги полей с малко зехтин.Можеш да им сложиш чубрица или босилек.

tonssy
02-02-2013, 17:14
Дайте идеи за някви неща за микровълнова :Д
И за някъв здравословен/диетичен дип(разядка) :Д

Като каза здравословен, няма как да не се сетя за този сайт, често вися в него :Д
http://www.skinnytaste.com/2007/07/appetizers.html
Някои рецепти са по- сложнички, ама има и такива с подръчни материали. Дипове има много.

xhellokittyx
02-02-2013, 21:10
Намислила съм утре да правя сладки,търсих ама всички са със сладко,орехи,локуми,а не ги обичам ;д някой да каже рецепта без такива неща ..

galaxy29
02-03-2013, 04:00
http://i.imgur.com/VFsAhpO.jpg яката ми мусака, по рецептата на мама я правих, но си добавих и мои нещица, първата ми е и с любов за момчето ми :oops:
много обичам като направя сместа за палачинките да си хапвам от нея
а пък мисля, че най-трудното, което съм правила е козунак, с помощта на кака, всъщност и на нея и беше за първи път и заедно двечките, по рецептите на мамите ни, лелите и бабите и с куп телефонни обаждания за съветите им ... прави се буквално цял ден и трябва да му се пази тишина и да му е топличко като на бебе и всичко внимателно, освен биенето на тестото, 100 пъти в масата, с кака си разделихме 60 тя, 40 аз, понеже съм по-мъничка и тъй, топеше се в устата
http://factoryjoe.s3.amazonaws.com/emoticons/emoticon-0136-giggle.gif

BamBamBo
02-05-2013, 10:56
Значи,може да ви се стори странно , но за първи път вчера ядох ябълки с кисело мляко.И е много вкусно,после си натроших при тях и едни бисквитки,стана много вкусно.
Та предложете ми още такива "здравословни" десерти?

DisappointedDreamer
02-05-2013, 10:58
^кисело мляко + ядки + сушени плодове / или пък друг плод - банан/замразени малини или ягоди.

днес ще готвя следното:

салата
картофено пюре с кюфтенца
сладкиш

:3

againstyou
02-09-2013, 17:38
така на 17 съм и мога да правя единствено таратор,салата зеле,пържени картофи ;д

Hayashi
02-09-2013, 18:41
Абе, да ви питам, когато готвите нещо в къщи декорирате ли го? У нас почти никога не се случва да се прави някаква специална подредба.
А когато бях на гости у приятеля ми там всяко едно нещо го подреждаха и нареждаха. И не ставаше въпрос за официална вечеря. Дори една съвсем обикновена закуска от пържени яйца с домати беше декорирана. Впечатлих се много.

TrollFaace
02-09-2013, 19:05
Абе, да ви питам, когато готвите нещо в къщи декорирате ли го? У нас почти никога не се случва да се прави някаква специална подредба.
А когато бях на гости у приятеля ми там всяко едно нещо го подреждаха и нареждаха. И не ставаше въпрос за официална вечеря. Дори една съвсем обикновена закуска от пържени яйца с домати беше декорирана. Впечатлих се много.

Не, нали е за наши хора :D

AliceSw
02-09-2013, 19:52
Ако готвя само за мене, никога няма да тръгна да украсявам...ако е за повече хора всичко внимателно се сипва, подрежда, оформя...ясно е, че с някаква яхния/салата е по-трудно...най-омразното ми е като седна някъде да пия кафе и да ми дадат бисквитки/ сладки още в кутията/ тарелка, така де, във фабричната опаковка. Задължително се отделят и подреждат в чинийка [=

Утре - лазаня и чийзкейк (:

xoxi
02-09-2013, 20:49
Утре мисля да правя торта с желирани плодове.
Някой да може да сподели изпитани рецепти?

bloodyF
02-10-2013, 10:10
Абе, да ви питам, когато готвите нещо в къщи декорирате ли го? У нас почти никога не се случва да се прави някаква специална подредба.
А когато бях на гости у приятеля ми там всяко едно нещо го подреждаха и нареждаха. И не ставаше въпрос за официална вечеря. Дори една съвсем обикновена закуска от пържени яйца с домати беше декорирана. Впечатлих се много.

ако имам време-да.
обичам да е красиво и вкусно, но не се занимавам винаги, само като имам гости/ми дойде музата

JoLLiE92
02-10-2013, 10:24
Чак като в 5звезден ресторант не, ама не може просто да изпляскаш някаква манджа в чиния - не изглежда апетитно. :)

FuCKkK13
02-10-2013, 10:29
Абе, да ви питам, когато готвите нещо в къщи декорирате ли го? У нас почти никога не се случва да се прави някаква специална подредба.
А когато бях на гости у приятеля ми там всяко едно нещо го подреждаха и нареждаха. И не ставаше въпрос за официална вечеря. Дори една съвсем обикновена закуска от пържени яйца с домати беше декорирана. Впечатлих се много.

няма такива екстри 8-) само ако ми е такова настроението и чакаме гости правя нещо за декорация.. иначе - не ...

FuCKkK13
02-10-2013, 10:30
Ако готвя само за мене, никога няма да тръгна да украсявам...ако е за повече хора всичко внимателно се сипва, подрежда, оформя...ясно е, че с някаква яхния/салата е по-трудно...най-омразното ми е като седна някъде да пия кафе и да ми дадат бисквитки/ сладки още в кутията/ тарелка, така де, във фабричната опаковка. Задължително се отделят и подреждат в чинийка [=

Утре - лазаня и чийзкейк (:

ее това да.. но аз не смятам преместването им от картонче в чиния за декорация 8-)

FuCKkK13
02-10-2013, 10:32
Чак като в 5звезден ресторант не, ама не може просто да изпляскаш някаква манджа в чиния - не изглежда апетитно. :)

напротив.. зависи ... ако е супа примерно малко трудно 8-) ... или ако е някакъв хубав кекс ( баба ми прави един вътре шарен и отгоре с шоколад- стои супер ефектно и е вкусен) му стига само да сложиш парченца в чинията и си е супер...

TheBeliever
02-10-2013, 10:43
Не украсявам. Но подреждам. Все пак първо се "храним" с очите си.

JoLLiE92
02-10-2013, 10:45
Еми за мен е много важно и как изглежда храната. Аз съм ужасно капризна откъм с какво се храня. :)

tonssy
02-10-2013, 11:28
На мен пък дори да няма никакъв външен вид, не ми пречи- стига вкусът да е както трябва, разбира се ;д
Например съм склонна да ям напълно разпаднала се домашна торта, пред такава с най-различни цветове и декорирана с разни фигурки и цветчета. Те само влошават вкуса, поне за мен.

JoLLiE92
02-10-2013, 11:35
Торта ВИНАГИ! :Д и разкльопана да е, винаги е вкусна! Само не обичам онея купените сметановите - те са декорирани, но са отвратителни
оф спирам сладкото :(
но солената храна трябва да има някакъв вид все пак
Както каза някой горе, не да е украсена, но поне подредена. Не може да изглежда като във военен стол.

shmatarok
02-10-2013, 11:45
Торта ВИНАГИ! :Д и разкльопана да е, винаги е вкусна! Само не обичам онея купените сметановите - те са декорирани, но са отвратителни
оф спирам сладкото :(
но солената храна трябва да има някакъв вид все пак
Както каза някой горе, не да е украсена, но поне подредена. Не може да изглежда като във военен стол.

Е, вие как точно сипвате, направо с черпака бам тряс ли? 8-)
Понеже само за себе си готвя, не си играя да украсявам и аранжирам :Д , ако имам гости и време предполагам, че бих се позанимавала.
Стискайте ми палци бту, днес ще се мъча да правя крем-карамел :Д

JoLLiE92
02-10-2013, 12:04
Еми виждала съм чинии, които ми шепнат "не си гладна, не си гладна" :Д
Иначе последния път с момичетата като ядохме торта <3 едната реши, че тортата се режела с лопатката, с която се сервира и в крайна сметка тортата изглеждаше сякаш сме я сипвали с ръце :Д Но беше уникално вкусна <3 С малинки.

youonlyliveonce
02-10-2013, 12:31
Абе, да ви питам, когато готвите нещо в къщи декорирате ли го? У нас почти никога не се случва да се прави някаква специална подредба.
А когато бях на гости у приятеля ми там всяко едно нещо го подреждаха и нареждаха. И не ставаше въпрос за официална вечеря. Дори една съвсем обикновена закуска от пържени яйца с домати беше декорирана. Впечатлих се много.

Когато ще имаме гости :D

Violenza
02-10-2013, 12:41
Когато ще имаме гости :D
Хаха, и ние сме така.


Готвих супа днес и учудващо се получи много вкусно. :D Имам напредък!

DisappointedDreamer
02-10-2013, 12:41
Не се занимавам да украсявам. На брат ми не му и пречи 8-)

FuCKkK13
02-10-2013, 14:25
хора... искам хубава украса за торта... ще правя торта за един рд обаче идея си нямам как да я украся... мислех да направя начупен шоколад отгоре - до там ОК .. ми друго ? ... момичето не обича сметана и за това е желателно украсата да е с нещо друго...

tonssy
02-10-2013, 15:59
Ако е шоколад, по-добре да е настърган. Може към него да добавиш и ядки- лешници например, и да я поръсиш с тях. Иначе става и някакви плодове да нарежеш на филиики, ама не знам дали ще се вържат с вкуса на тортата.

FuCKkK13
02-10-2013, 16:28
Ако е шоколад, по-добре да е настърган. Може към него да добавиш и ядки- лешници например, и да я поръсиш с тях. Иначе става и някакви плодове да нарежеш на филиики, ама не знам дали ще се вържат с вкуса на тортата.

ами той ще е начупен... смисъл ще го разтопя на лист хартия за печене и ще го оставя на тънко да се втвърди пак,после ще го начупя : http://lh5.ggpht.com/_YbrRucyTUT8/SwLguw3X9UI/AAAAAAAAGfQ/SgNQJMUXg4Q/DSC02932%20%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F.jpg ей така.. аз измислих как ще е тортата.. като я направя може да пусна снимки :)

FuCKkK13
02-10-2013, 16:29
мерси все пак

PullMeCloser
02-10-2013, 16:51
А да я залееш цялата с шоколад, идея нямам как ще се получи, и отгоре да има пресни(или пък замразени) ягоди или малинки?

mama_kali
02-10-2013, 16:52
http://everything-old-crafts.blogspot.com/2011/02/how-to-make-chocolate-butterfly-cake.html

FuCKkK13
02-10-2013, 17:01
А да я залееш цялата с шоколад, идея нямам как ще се получи, и отгоре да има пресни(или пък замразени) ягоди или малинки?

ами тя ще е с шоколадов крем и много шоколадово ще стане и ако я залея... иначе човека на който ще я правя не обича така.. смисъл яде или само плодова торта или само шоколадова...

tonssy
02-10-2013, 18:33
ами той ще е начупен... смисъл ще го разтопя на лист хартия за печене и ще го оставя на тънко да се втвърди пак,после ще го начупя : http://lh5.ggpht.com/_YbrRucyTUT8/SwLguw3X9UI/AAAAAAAAGfQ/SgNQJMUXg4Q/DSC02932%20%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F.jpg ей така.. аз измислих как ще е тортата.. като я направя може да пусна снимки :)

Ааа, не те бях разбрала ;д
Така ли ще я правиш? Аз много обичам шоколада по тоя начин :D

ShtrudeL
02-10-2013, 23:49
а пък азЕ си направих to do list в кофата! ^^
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/541391-%D0%9E%D0%A4%D0%98%D0%A6%D0%98%D0%90%D0%9B%D0%9D%D 0%9E!-%D0%9C%D0%B5%D0%BD%D1%8E%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%A9%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BB

PullMeCloser
02-11-2013, 03:37
Уф, снощи мама направи чийзкейк, обаче нещо... не й се получи. Вкусът на натрошените бисквити отдолу е като на тарталета и ми се струва, че трябват някакви съвсем безвкусни бисквити, а на вътрешността от маскарпонето не й трябва буквално никаква захар... споделете някоя изпитана рецепта, че много обичам, а този е... :Д

cyclops
02-11-2013, 13:39
Печен или суров чийзкейк? Аз и от двата съм правила.

За суровия естествено натрошени бисквити с масло, които се разтилят на дъното на тавата/формата за торта ПЛЪТНО.
Отделно за крема смесвам две/три обикновени пакетчена крема сирене с малка сметана(от тия на данон) + пудра захар, докато го докараш на "идеалния вкус" (т.е. опитваш). Това се изспива върху бисквитения блат и отгоре го заливаш с някакво сладко или пресни плодове. По принцип идеята е да се направи с филаделфия, но на мен и обикновеното крема сирене ми върши работа. Държиш го в хладилника няколко часа.

Чийз кейк с печене:
Блата по същия начин.

За крема:

Около 2/3 пак. крема сирене
около 100 г пудра захар
2 яйца
малка заквасена сметана
1п. ванилия

Крем сирената се разбиват със захарта.Прибавят се яйцата, ванилията и сметаната, разбърква се.
Получената смес се изсипва върху бисквитения блат. Пече се на около 180 градуса до златисто. Оставаш да изстине и украсяваш със сладко, плодове...

Ако искаш да направиш лимонов чийзкейк слагаш в самия крем сок от лимон и лимонова кора. Или въобще можеш да си играеш с крема, като му добавиш куп неща :)

anonymous708973
02-11-2013, 20:28
http://www.1001recepti.com/images/photos/generic/salata-1.jpg

ОМГ! Как ще си я направя тая седмица, че ще накарам и мъжо да яде въпреки протестите си :д

tania.kirova
02-12-2013, 09:53
Повече ми се отдават солените ястия от колкото десертите... Вчера направих "Флан" една рецепта от книга за здравословно хранене, тъй като по-принцип не ям сладко, не сложих захар и стана ужасно, така че предпочитам да спирам с опитите за десертчета!

sunshinebabyangelova
02-12-2013, 17:14
Днес за пръв път правих мъфини и ми се получиха страхотни! Утре пак ще правя, но този път вътре ще има червено сърчице. <3

Blessed_
02-16-2013, 15:35
Днес за пръв път правих мъфини и ми се получиха страхотни! Утре пак ще правя, но този път вътре ще има червено сърчице. <3
С банан и шоколад са много вкусни. <3

anonymous708973
02-17-2013, 11:16
Това се изспива върху бисквитения блат и отгоре го заливаш с някакво сладко или пресни плодове.

Не е ли добра идея да сложиш крема върху блата, да оставиш в хладилник за час-два-три и после да слагаш сладкото? Ако е тежко и го изсипеш веднага върху крема (преди да е стегнал), може да потъне :д

draid
02-17-2013, 11:22
Ммм, вчера си стъкмих ябълков пай :)

cyclops
02-17-2013, 11:33
Не е ли добра идея да сложиш крема върху блата, да оставиш в хладилник за час-два-три и после да слагаш сладкото? Ако е тежко и го изсипеш веднага върху крема (преди да е стегнал), може да потъне :д

Да така правя, но забравих да уточня 8-)

А между другото може ли да ми дадеш рецептата си за тесто на пица? Помня, че беше правила и то не веднъж, ако не се лъжа.

TheBeliever
02-17-2013, 11:54
За днес - френска лучена супа Vichyssoise по рецептата на Supichka. Не мога да повярвам, че нещо толкова просто за приготвяне се получи толкова вкусно.

И слагам тези http://sunshineskitchen.com/chocolate-cupcakes/ в To Do List-а, че няма да имам време днес, а ми текнаха лигите само като ги четях.

galaxy29
02-18-2013, 05:33
с момчето ми си готвихме макарони и се образуваха сърца http://i.imgur.com/3G4zeHi.jpg :oops:

FuCKkK13
02-22-2013, 14:56
кюфтета по малко по-различен начин :)
http://www.prikachi.com/images.php?images/684/5903684x.jpg .. много добре стана и е вкусно :)

girlwithblueeyes
02-22-2013, 18:17
Момичета приятелят ми си идва в края на Април месец, и искам да го изненадам като му направя някаква много хубава пица . Ще ви помоля да споделите някакви рецепти , защото в кухнята съм гола вода :D ,а искам до Април да я правя идеална за него ! :D <3

ShtrudeL
02-23-2013, 13:17
8)
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/45674_541134819241831_1202032043_n.jpg

Dagichka
02-23-2013, 14:34
туй картофени кюфтета ли са? ^^
уф, опитах се да направя кашкавал пане (обожавам гоо), ама нещо не се получи както трябва, нямам идея защо ://

ShtrudeL
02-23-2013, 14:46
туй картофени кюфтета ли са? ^^

дъъъм <3 :33

Deadlock
02-23-2013, 14:59
Щрудел, може ли рецептата? :)

ShtrudeL
02-23-2013, 15:17
Щрудел, може ли рецептата? :)

За кюфтенца? ЕстЕ, толкова е лесно :3

Слагаш картофите (1кг.) да се варят. Мама каза, че е важно да ги сложиш на котлона със студена вода. :3
После ги намачкваш, слагаш им 1 яйце, черен пипер, сол, натрошено сирене и малко чубрица (някои слагат магданоз/копър, но аз не обичам -.-) и го мешаш всичко това..
После оформяш кюфтенца, овалваш ги в брашно, после яйце и после галета и ги пържиш.. и толкоЗ. ^^
Но трябва да си много бърза докато ги пържиш, защото стават много бързо и олиото става на нищо и си е е*ало майката.. 8-)

Можеш да си направиш и някакъв сос от кисело мляко и чесън и още нещо.. :3

Deadlock
02-23-2013, 15:35
Чудесно, благодаря! :))) Ще се пробвам тази вечер.

SurfSky
02-23-2013, 15:50
''Как сме в кухнята?''
Злееееееееееее :D

galaxy29
02-23-2013, 18:24
гювечета http://i.imgur.com/DQwTOkx.jpg бате каза "откога не бях ял толкова вкусно гювече" http://factoryjoe.s3.amazonaws.com/emoticons/emoticon-0111-blush.gif

Deadlock
02-23-2013, 22:47
Кюфтенцата ми не се получиха точно както трябва и не изглеждат като твоите, ама пак бяха оценени високо, доволна съм =)

http://img546.imageshack.us/img546/654/3378.jpg

ShtrudeL
02-24-2013, 15:27
Прекрасни са бе
Овалва ли ги в галета?

anonymous708973
02-24-2013, 15:28
За кюфтенца? ЕстЕ, толкова е лесно :3

Слагаш картофите (1кг.) да се варят. Мама каза, че е важно да ги сложиш на котлона със студена вода. :3
После ги намачкваш, слагаш им 1 яйце, черен пипер, сол, натрошено сирене и малко чубрица (някои слагат магданоз/копър, но аз не обичам -.-) и го мешаш всичко това..
После оформяш кюфтенца, овалваш ги в брашно, после яйце и после галета и ги пържиш.. и толкоЗ. ^^
Но трябва да си много бърза докато ги пържиш, защото стават много бързо и олиото става на нищо и си е е*ало майката.. 8-)

Можеш да си направиш и някакъв сос от кисело мляко и чесън и още нещо.. :3

Да добавя само, че винаги се пържи в голямо количество олио отколкото в малко. Не се лъжете, че така попиват повече, напротив, по-малко попиват.
Щруд, колко време ориентировъчно пържиш едно кюфтенце?

Направих тези - http://sunshineskitchen.com/orange-chocolate-chip-cookies/. Готини са, но не очаквайте типичните хрупкави бисквити, тези са по-скоро като мъфини.

anonymous708973
02-24-2013, 15:32
Да така правя, но забравих да уточня 8-)

А между другото може ли да ми дадеш рецептата си за тесто на пица? Помня, че беше правила и то не веднъж, ако не се лъжа.

Ох, чак сега виждам.
Правя тестото в хлебопекарна и ми се получава перфектно :ДДД

300 мл вода
1 непълна мерителна лъжица сол - това са 2 с.л.
1 равна мерителна лъжица захар - това са 3 с.л.
3 мерителни лъжици зехтин
550 гр брашно - винаги имаме смеска вкъщи, която съдържа малко бяло, малко царевично и много пълнозърнесто, евентуално и овесени ядки
1/6 от кубчето прясна мая

Тестото го вадя след час и половина, то програмата е такава.

anonymous708973
02-24-2013, 15:36
За днес - френска лучена супа Vichyssoise по рецептата на Supichka. Не мога да повярвам, че нещо толкова просто за приготвяне се получи толкова вкусно.

И слагам тези http://sunshineskitchen.com/chocolate-cupcakes/ в To Do List-а, че няма да имам време днес, а ми текнаха лигите само като ги четях.

Супата с праз ли прави? Защото тя се казва така, но в нея няма лук :д

FuCKkK13
02-24-2013, 15:43
^ ау тия с шоколадовия крем и аз мисля да ги направя

ShtrudeL
02-24-2013, 17:08
Щруд, колко време ориентировъчно пържиш едно кюфтенце?

ъъъм в много нагорещено олио стават за няма и 1 мин..

Yen_is_bacK
02-24-2013, 17:23
как съм в кухнята .. хмм както съм и в хирургията ! имповизирам ахахьа!

Deadlock
02-24-2013, 17:29
Прекрасни са бе
Овалва ли ги в галета?

Даа

TheBeliever
02-24-2013, 20:25
Супата с праз ли прави? Защото тя се казва така, но в нея няма лук :д

Същата. Ама "празена" ми звучи странно и затова й казвам лучена. :lol:


^ ау тия с шоколадовия крем и аз мисля да ги направя

Тази вече ги правихме с моята дружка. Невероятни са, няма да сгрешите. Рецептата отива в любими. А кремът смятам да го пробвам и за глазура на торта.

anonymous708973
02-25-2013, 08:59
Същата. Ама "празена" ми звучи странно и затова й казвам лучена. :lol:

:lol:

Аз се точа на тези - http://sunshineskitchen.com/cheese-biscuits/

И на тези сладки - http://sunshineskitchen.com/chocolate-whoopie-pies-with-peanut-butter-filling/, но не с пълнеж с фъстъчено масло, а с бадемовия от едни други сладки, които не мога да открия :д

http://sunshineskitchen.com/world-peace-cookies/ - Тези също изглеждат готино.

FuCKkK13
02-25-2013, 09:08
Същата. Ама "празена" ми звучи странно и затова й казвам лучена. :lol:



Тази вече ги правихме с моята дружка. Невероятни са, няма да сгрешите. Рецептата отива в любими. А кремът смятам да го пробвам и за глазура на торта.

точно това щях да казвам 8-) че с тия 2 шоколада вътре определено ще се връзва на торти,а и на доста други сладкиши ... ами добре... като оздравея мисля да ги пробвам,но имам проблем с намирането на тия формички.. както ги виждах във всеки 2ри магазин изведнъж нещо спрях да ги откривам :?

FuCKkK13
02-25-2013, 09:09
:lol:

Аз се точа на тези - http://sunshineskitchen.com/cheese-biscuits/

И на тези сладки - http://sunshineskitchen.com/chocolate-whoopie-pies-with-peanut-butter-filling/, но не с пълнеж с фъстъчено масло, а с бадемовия от едни други сладки, които не мога да открия :д

http://sunshineskitchen.com/world-peace-cookies/ - Тези също изглеждат готино.

като тия последните съм пробвала да правя ( не точно същата рецепта де) и така и не ми се получават като купените :?

anonymous708973
02-25-2013, 09:13
Че откога купените са критерий :)

tonssy
02-25-2013, 09:18
Да, наистина. Въобще и не трябва да се сравнява с тях. Пълни са с консверванти, оцветители, набухватели и какво ли още не.. Предпочитам да знам какво има в тях и да си ги правя вкъщи, дори и да не се получат.

FuCKkK13
02-25-2013, 09:34
Че откога купените са критерий :)

нямам предвид за вкус,а за твърдост... смисъл не ми стават толкова хрупкави

bloodyF
02-25-2013, 11:22
нямам предвид за вкус,а за твърдост... смисъл не ми стават толкова хрупкави

Сигурно не ги печеш достатъчно време. Мисля, че купените ги изсушават повече и за това стават хрупкави. Знам ли..

Your.Passion
02-25-2013, 11:29
Така и аз да изкажа моята гениална простотия :D

Един път с една приятелка ни беше скучно и бяхме у тях .Решихме да си изобретим нещо ;д .Та решихме да си направим измислен шейк ,отначало трябваше да е нормален шейк ,но объркахме работите и не стана :D И така в последствие добавяхме няколко вида сладолед,разбити яйца,мляко и толкова много захар набухахме ,че не е истина просто :D .И така стана супер вкусен без да го очакваме ;д .Решихме просто да импровизираме ,така нещата стават по-интересни и по-вкусни :D
Инъче със същата приятелка сме си правили кекс и всякакви други работи.. ;д

FuCKkK13
02-25-2013, 11:32
Сигурно не ги печеш достатъчно време. Мисля, че купените ги изсушават повече и за това стават хрупкави. Знам ли..

ами то повече ако ги оставям ще тръгнат да загарят

sexa_na_kompleksa
02-25-2013, 12:34
уф, опитах се да направя кашкавал пане (обожавам гоо), ама нещо не се получи както трябва, нямам идея защо ://

Кашкавалът трябва да е много студен (до преди да го сложиш в тигана трябва да е стоял в хладилника), а олиото трябва да е много нагорещено.

FuCKkK13
02-25-2013, 12:42
^ мхм... това е едно от първите неща,които се учих да правя.. и винаги ми се е получавало.. странно.. може би кашкавала не е бил хубав ?

strawberry88
02-25-2013, 20:54
Днес направих мъфини с натурален шоколад и кафе.За първи път правих такива.Станаха идеални и божествени на вкус. :D :smt007 http://prikachi.com/images/240/5921240K.jpg

JoLLiE92
02-26-2013, 04:16
:O ЕЛА ВКЪЩИ ДА МИ НАПРАВИШ! :---)

tonssy
02-26-2013, 09:09
Днес направих мъфини с натурален шоколад и кафе.За първи път правих такива.Станаха идеални и божествени на вкус. :D :smt007 http://prikachi.com/images/240/5921240K.jpg

Оо и кафе <3 Може ли рецептата? 8-)

strawberry88
02-26-2013, 11:26
Ок, идвам. :D

Eто рецептата:
*100 гр. масло (разтопено)
*2 яйца
*1 ч.ч. захар (аз използвах кафява :Д )
*3 с.л. какао
*1 пакетче бакпулвер
*1 пакетче ванилена захар
*2 ч.ч. брашно
*100 мл. кафе
*100 мл. прясно мляко или сметана
*1 натурален шоколад

Първо се разбиват яйцата със захарта.След това се добавя маслото, кафето и прясното мляко.После сухите съставки се пресяват със сито.Разбърква се и накрая се слага начупения на парченца шоколад. :D

bloodyF
02-26-2013, 11:54
ами то повече ако ги оставям ще тръгнат да загарят

по-малко градуси + вентилатор на фурната?

strawberry88
02-26-2013, 12:31
Искам да направя американски палачинки.Някой правил ли е?Дайте някоя хубава рецепта. :Д

bloodfrozen
02-26-2013, 15:06
Аз пък преди известно време се вдъхнових да направя торта на мъжО. На външен вид я издокарах, обаче се оказа, че не съм я сиропирала достатъчно. Въпреки това беше вкусна и изчезна за отрицателно време. Доста сполучливо се получи като за първи опит. 8-)
Тортичка (http://prikachi.com/images.php?images/568/5923568v.jpg)

strawberry88
02-26-2013, 15:32
^Много добре изглежда, браво! :)

Аз си направих американските палачинки.Не ми се ходеше до магазина за други неща, затова направих обикновените по класическата рецепта. :D Станаха многомногомного вкусни. <3 Ядох ги с мед, но щеше да е по-добре да имам Нутела и банан. :/ Нищо...другия път. :D http://prikachi.com/images/750/5923750j.jpg

cyclops
02-26-2013, 17:59
Супер изглежда тортата. Аз пък направих cupcake pops от тук http://sunshineskitchen.com/cupcake-pops/

Ще кача снимки утре , че сега ме мързи. Но мога да кажа, че се подлъгах. Изглежда бързо и лесно за правене, но всъщност ми отне супер много време. Самата украса си е играчка. А резултатът е, че е прекалено сладко на вкус, хем обичам много сладко.

JoLLiE92
02-26-2013, 18:06
http://thebabycakesshop.com/products/cake-pop-makers
Искам такова!

strawberry88
02-26-2013, 18:13
http://thebabycakesshop.com/products/cake-pop-makers
Искам такова!

Якооо, и аз искам. :D Преди гледах една рецепта за такива cupcake pops май с Орео. <3 :D

bloodyF
02-26-2013, 19:12
аз днеска правих:
http://www.supichka.com/2011/11/blog-post.html
ама стана не като яхния ми като заглавието на сайта:супичка :lol:
нищо де, хубаво е
и палачинки с шоколад :3

чревоугодник съм си и това е :D
ядат ми се пилешки гърди със сос от сирена, ама нещо след днеска мисля,че няма да готвя следващите няколко дни, че така ме примързяя

cyclops
02-27-2013, 13:14
Ето ги моите попсове. Както казах беше досадно, бавно. Цялата се омазах, изнервих. Разтичаше се от всякъде. Абе не си е работа 8-) то им личи, де
http://tinypic.com/view.php?pic=j67eoj&s=7

fenkaaa
02-27-2013, 23:03
За съжаление моето не се сетих да го снимам,затова ето снимка от гугъл,лика прилика са,така или иначе.Подаръка на майка ми за рожденият и ден :D

http://www.prikachi.com/images.php?images/754/5929754N.jpg

arsenalllbaby
02-27-2013, 23:32
Татко постоянно ме кара да му правя макарони със сос болонезе. То всъщност не е точно този сос, има много варианти на соса, но аз съм си променила рецептата както на мен ми е удобно да го правя 8-)

http://prikachi.com/images.php?images/772/5929772X.jpg

anonymous708973
02-28-2013, 07:36
Ааа, много ми харесва, че е червен, дай рецепта :д

FuCKkK13
02-28-2013, 07:41
по-малко градуси + вентилатор на фурната?

с вентилатор виж не съм пробвала.. ще пробвам :)