PDA

View Full Version : Как сме в кухнята? :дд



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

fenkaaa
11-11-2012, 23:22
Я да чуем как сте с уменията в кухнята? :D Споделете кой какво е "сътворил" до сега и на колко сте години? Ако има желаещи,може и да дадете любимата си рецепта :)

Лично аз като малка си правех експерименти от време на време,явно е по наследство :D (майка ми е професионална готвачка). Започнах да се усъвършенствам покрай приятелят ми,който за сега от нищо не се е оплаквал. :D

Айде да ви чуя първо вас,тогава ще реша дали да се престраша да споделя какво съм постигнала и аз. :lol:




П.П. Темата ми хрумна съвсем случайно,за тези,които я смятат за глупава,спокойно могат да напуснат без да си изказват мнението.Бих казала,че след това,че съм я пуснала за да се позабавляваме и да разменим и някое друго съветче,би била и много полезна.Тук има и по-големи момичета/жени,които биха споделили опит. :)

TheBeliever
11-12-2012, 04:49
Готвила съм много неща. От зеленчукови и пилешки супи (крем и със застройки), през ориз и кратофи в десетки вариации, яхнии, запеканки, мусаки, меса с н-на брой сосове (обожавам сосове), до какви ли не десерти - курабийки, кейкове, мъфини, палачинки, бухти, мекици, най-различни кремове, и торти (за сега само 4, но с последната и подноса щяха да ометат).

Обичам да готвя, действа ми разтоварващо. Големи буламачи съм сътворявала, но и имам страшни попадения.

Рецепта каква да ви дам? Ще видя какво ще забъркам довечера и може да постна отново.

А, да. На 22 години съм. Но с кулинарните опити започнах към 14-тата си година. И по-рано можеше да е, ако майка ми до тогава не изферясваше с невероятното "Не може да готвиш сама, ще запалиш апартамента".

anonymous708973
11-12-2012, 04:55
Уу, дай някаква рецепта за пиле със сирена, че ми е голям мерак :)

Готвя по рецепти, добре ми се е получило всичко. Усета все още го нямам - кое след кое се слага в тигана, за да няма нещо сурово и нещо разкашкано.
Нямам кой знае колко ястия зад гърба си, но ми е приятно да се занимавам в кухнята. Правила съм мусака, гаспачо, запеканка с тиквички и млечен сос... утре ще сътворявам нещо с тиквички - или с ориз на фурна, или кюфтенца.
От сладките неща най-често правя мъфини.

TheBeliever
11-12-2012, 13:20
Уу, дай някаква рецепта за пиле със сирена, че ми е голям мерак :)



По принцип рецептите "със сирена" в основата си са с един простичък сос. В тенджерка или дълбок тиган слагаш да се загрее готварска сметана и добавяш сирена по избор и по желание някаква ароматна подправка. Бъркаш внимателно докато се разтопят сирената, последните минутка-две слагаш подправката и готово.
Точни пропорции не мога да ти дам защото в повечето случаи го правя на око (и винаги правя прекалено много), но да кажем към 50-100мл сметана и 100-150гр сирене (общо) за порция. Досега съм пробвала различни комбинации на топени сирена (тип "Президент" и подобните), ементал, гауда, пушено сирене (но без "коричката") и обикновен кашкавал. На мен всякак си ми харесва, но както написах по-горе аз съм луда по всякакви сосове, а и сирене обичам много, така че съм доста пристрастна. И бяло саламурено сирене сложих веднъж, но дали не беше хубаво сиренето, или аз нещо обърках - остана леко на бучици. Пак си го изядох де. :lol:

А, на места съм срещала рецепта и с прясно мляко вместо готварска сметана, но не съм пробвала. Все ми се струва, че няма да ми се сгъсти хубаво.

Аз този сос съм го ползвала за какво ли не - спагети, задушени зеленчуци, гъби Фантазия, филенца, запеканки. Най ми харесва към гъбите и запеканките, но аз и само соса с крутони със яла, така че...

anonymous708973
11-12-2012, 13:50
Каква подправка?

А след това може ли да сложа сурови пилешки гърди в йена, да ги залея със соса, евентуално да им сложа масло и да ги изпека в микровълновата/фурната? Някакво приблизително време можеш ли да дадеш?

Обожавам сирена <3

xoxi
11-12-2012, 14:26
Аз съм цар в кухнята, но рядко се захващам.
От съвсем малка започнах да правя разни кремчета за десерт. Постепенно започнах да експерименирам с различни цветове, слагах си и от мен разни неща, приготвях ги по-различен начин. След тях започнах да правя всякакви десерти. Торти, кексове, палачинки, пайове, баклави, сладки баници, веднъж дори домашни бонбони сътворих... каквото се сети човек. Не обичам да ям еднообразна храна, за това често включвам въображението си.
Докато се усъвършенствах с десертите, често помагах и за основните ястия. От майка ми научих повечето нещо. Баба ми също много ми е показвала, леля ми и тя. С кака ми пък като се съберем в кухнята и става лудница.
От сравнително скоро си имам доверието да приготвям основно ястие без чужда помощ. В нас има поне 5-6 книги с всякакви рецепти и вървя стъпка по стъпка.
Попринцип една рецепта я приготвям на няколко пъти. Веднъж се придържам стриктно към написаното, втория път вече сама преценявам кое как и по колко и след третото приготвяне вече започвам да си добавям нови продукти, а някои пропускам. За сега все още нямам много голям списък зад гърба си, но това много скоро ще се промени.
Салати не обичам да правя. Снощи точно реших да измисля моя си салата. Сложих неща, които аз харесвам, въпреки, че всички бяха против да смесвам сладко, солено, кисело... В крайна сметка купата остана празна и днес ми е заръчано отново да направя същата салата, което е доказателство за кулинарния ми усет. :D
Цар съм също така и на сандвичите. При тях оставям въображението си да командва на 100%. Правя всякакви сандвичи, с всякакви размери и комбинирам всички възможни вкусове. Обичам да правя сандвичи и да откривам нови вкусни комбинации.
Да се похваля, че преди около година ми донесоха и готварски бои, всякакви цветове. От тогава яденето, което приготвям често е шарено. Правила съм шарени палачинки, зелени пържени филийки, веднъж дори се опитах да направя едно пилешко филе синьо, но без много успех. Синееше, но не беше наситено, както се надявах. Незнайно защо родителите ми не одобряват много цветното ядене. Аз го намирам за забавно. Приятелят ми също аплодира това, което правя в кухнята.

пп: писах прекалено много глупости...
пп2: на 17 съм

DisappointedDreamer
11-12-2012, 14:38
Аз готвя, защото няма кой друг да готви вкъщи.
По принцип брат ми аз си падаме по солените неща. Обожаваме картофи. Обикновено ги мием, режем на половина, слагаме в една тава олио, слагаме и картофите обърнати надолу, отгоре се поръсва със сол и това е. Накрая, когато ги извадиш начупваш ги и настъргваш кашкавал отгоре, който постепенно се разтапя 8-) Авв, обожаваме.

Вчера брат ми имаше имен ден и му направих пържено телешко месо с картофи, салата от макарони, кисели краставички, сметана и салам. За десерт направих кекс със сметана отгоре и киви.

Супи също обичаме - доматена, картофена, пилешка. Дори бяхме опитали рибешка. Иначе, риба с ориз често се прави в нас, макарони с кайма също. Развихрям се от време на време. Такос и начос от време на време, не е сложно. Просто чипса се купува 8-)
На 16 съм.

Irti
11-12-2012, 14:50
Как я направи салатата от макарони? Обясни.

Deadlock
11-12-2012, 15:17
дояде ми се соса от сирена, за който разказа TheBeliever, и си представям как ще върви с лешници.. мммм

готвя от доста време, защото се налага, но рядко разнообразявам менюто с нещо изпипано и вкусно. може би днес ще е денят. :Д

AliceSw
11-12-2012, 15:22
А след това може ли да сложа сурови пилешки гърди в йена, да ги залея със соса, евентуално да им сложа масло и да ги изпека в микровълновата/фурната? Някакво приблизително време можеш ли да дадеш?



не, сосът на TheBeliever е готов за ядене, ще се сгъсти прекалено, ако го сложиш и печеш с него пилешки гърди /поне едно 30 минути в печката/, месо в микровълнова сурово е абсурд да се слага...или сваряваш пилето, заливаш със соса, който тя препоръча, настъргваш кашкавал и печеш 10-15 минути или правиш рядък бешамел с мляко, слагаш суровото пиле, парчетата сирена, заливаш с бешамел и печеш...аз слагам индийско орехче и джинджифил на прах на това + черен/ бял пипер, може някаква подправка тип вегета, аз не ги харесвам и не използвам...

Много, много обичам да готвя...имам любими неща, които правя с кеф, пробвам нови...не ми е забавно само сладкиши да правя - правя мъфини, браунис, торта-парфе, но не ми е забавно...единствено не мога да меся и искрено ме е яд, но има време да се науча...много смешни издънки имам, най-вече с нещата, които не са се готвили никога вкъщи, но се уча и тях да правя като хората вече...

DisappointedDreamer
11-12-2012, 16:29
Как я направи салатата от макарони? Обясни.

Начии!
Сваряваш макароните. Нарязваш кисели краставички на купчета, салама/шунката също. Обърках се, не е сметана, а майноеза лол. Добавяш краставичките, салама и майонезата към макароните и объркваш. Май се води руска салата. Обожавам.

Violenza
11-12-2012, 16:44
Една от най-слабите ми страни е готвенето. :D Ако имам продуктите и рецептата се справям (то така и баба знае), ама да ми дойде на акъла какво с какво да смесвам и какво да слагам... Никакъв шанс. Иначе мога да готвя някакви лесни основни неща. Сладкиши също правя, даже те по ми вървят. Но така или иначе съм адски злояда, а и сама готвя само за себе си, та се оправям.

heartshapedbox
11-12-2012, 16:47
Аз много обичам да готвя, но рядко се захващам..А нещата ми се получават страхотни в повечето случаи.
Предимно правя солени неща, падам си най-вече по италианската кухня. Готвя вегетариански неща, не ям месо от години.
Пека и разни сладки работи, най-често мъфини или меденки . (:
И съм цар на еклеровата торта, муахаха. :D

TheBeliever
11-12-2012, 17:16
не, сосът на TheBeliever е готов за ядене, ще се сгъсти прекалено, ако го сложиш и печеш с него пилешки гърди /поне едно 30 минути в печката/, месо в микровълнова сурово е абсурд да се слага...или сваряваш пилето, заливаш със соса, който тя препоръча, настъргваш кашкавал и печеш 10-15 минути или правиш рядък бешамел с мляко, слагаш суровото пиле, парчетата сирена, заливаш с бешамел и печеш...аз слагам индийско орехче и джинджифил на прах на това + черен/ бял пипер, може някаква подправка тип вегета, аз не ги харесвам и не използвам...


Дам. Аз този сос го прибавям при вече сготвеното ястие, без допълнителна обработка.

С бешамела наистина би се получило добре. Може парченца сирене да се увият в тънко нарязаните филенца, като рулца, които да се залеят с бешамел. Или просто да оставиш пилешките гърдички да се мариноват час-два в равни части соев сос и лимонов сок, черен пипер и малко чесън на прах (по желание), след което да запечеш в йенското за 20-30мин с капак на предварително загрята фурна.

Колкото до подправката за соса - аз не винаги слагам. В някои случаи си ми ухае достатъчно добре, пък и зависи за какво ще ползвам соса. Ако е за спагети слагам я босилек, я риган. Един-два пъти съм пробвала с мащерка и става много добре. Но аз понякога правя такива странни комбинации с подправки, че не знам дали имам право да давам съвети.

PullMeCloser
11-12-2012, 17:22
Аз мога да правя само ако имам точна рецепта пред себе си и меря абсолютно всичко точно, за да няма гафове :Д
Всъщност май единственото по-сложно нещо, което съм правила, е мъфини. Последно правих преди една година, половината бяха с боровинков пълнеж, а другата- с вишни. Бяха наистина супервкусни и много ме е яд, че не запазих рецептата :\
Иии другите неща, които мога да правя, са салати. :Д Няколко пъти съм пекла кюфтата и това е.

Едит: леле, това със сирената е уникално, особено с мащерка звучи... <3 И аз съм правила пилешко със сос от сирена, но моя беше от Маги фикс :Д

xoxi
11-12-2012, 17:28
Обожаваме картофи. Обикновено ги мием, режем на половина, слагаме в една тава олио, слагаме и картофите обърнати надолу, отгоре се поръсва със сол и това е. Накрая, когато ги извадиш начупваш ги и настъргваш кашкавал отгоре, който постепенно се разтапя 8-) Авв, обожаваме.

Препоръчвам ви да опитате и от бъркоча, който аз си правя.
Сварени картофи намачквам/настъргвам в една тавичка, настъргвам отгоре сирене и кашкавал и хвърлям малко масло. Слагам в парти грила или печката за 10-15 мин. макс. и е готово.
И в микровълновата съм опитвала, но нещо не ми харесва.
Голяма вкусотия.

DisappointedDreamer
11-12-2012, 17:31
Препоръчвам ви да опитате и от бъркоча, който аз си правя.
Сварени картофи намачквам/настъргвам в една тавичка, настъргвам отгоре сирене и кашкавал и хвърлям малко масло. Слагам в парти грила или печката за 10-15 мин. макс. и е готово.
И в микровълновата съм опитвала, но нещо не ми харесва.
Голяма вкусотия.

Ще се пробва!

Irti
11-12-2012, 17:35
Начии!
Сваряваш макароните. Нарязваш кисели краставички на купчета, салама/шунката също. Обърках се, не е сметана, а майноеза лол. Добавяш краставичките, салама и майонезата към макароните и объркваш. Май се води руска салата. Обожавам.

Руската салата е без макарони. Инак ще го пробвам. Аз засега ще добавя една малко на пръв поглед странна рецепта.

Стар хляб се кисне в купа с вода, вади се, стиска се, за да се махне водата и се намачква в друга купа. Режат се домати на ситно, слага се олио/зехтин. Сол и други подправки. Доста проста работа и доста вкусна, ама отначало като си представиш хляб+вода..

Знам страшно много рецепти. Майстор съм в месищата. Ще напиша по-после нещо.

PullMeCloser
11-12-2012, 17:45
Дриймърке, това с картофите аз го правя така: пак ги режа наполовина, пак ги нареждам, но отгоре, преди да са изпечени, слагам различни сирена и се запича така. Забравих, преди това или ги вариш малко, или ги запържваш пак леко, за да не са напълно сурови. Ии, сварени картофки, после запечени с масло и копър <3

ch0c0late44
11-12-2012, 17:48
Оу,вдъхновяваща тема ;3
Аз не съм правила много опити в кухнята до сега,но това което съм правила ми се е получавало сравнително добре (за начинаеща като мен ;д)..бих прекарвала повече време в кухнята ако имах и повече време.
Иначе при мен нещата стават само с подробна рецепта. 8-)
на 13 съм.

kalpazanka
11-12-2012, 17:53
Аз се пробвам на не много полезни, но пък вкусни храни- повече ме влече да правя сладкарии. :) От солените предпочитам да си взема готови панировки/миксове.
За годините- боря бръчки. Повече не ви трябва да знаете.

DisappointedDreamer
11-12-2012, 17:58
Дриймърке, това с картофите аз го правя така: пак ги режа наполовина, пак ги нареждам, но отгоре, преди да са изпечени, слагам различни сирена и се запича така. Забравих, преди това или ги вариш малко, или ги запържваш пак леко, за да не са напълно сурови. Ии, сварени картофки, после запечени с масло и копър <3

Ще пробвам :)
Лазаня и мусака също се правят често в нас.

anonymous708973
11-12-2012, 18:20
Или просто да оставиш пилешките гърдички да се мариноват час-два в равни части соев сос и лимонов сок, черен пипер и малко чесън на прах (по желание), след което да запечеш в йенското за 20-30мин с капак на предварително загрята фурна.


И накрая добавям соса от сирена?
Ау, йена и керамика - никога в предварително загрята фурна. Можело да се пукнат/пръснат.


Цар съм също така и на сандвичите. При тях оставям въображението си да командва на 100%. Правя всякакви сандвичи, с всякакви размери и комбинирам всички възможни вкусове. Обичам да правя сандвичи и да откривам нови вкусни комбинации.
Я сподели?
И за салата искам да чуя.

Преди седмица-две ядох сандвич с телешко кюфте и шайба ананас (и някви зеленчуци, де) + екзотичен дресинг, каквото и да значи това. ОБЛИЗАХ СИ ПРЪСТИТЕ!!

Хора, дайте ми рецепта за ризото. Майка го прави страшно вкусно, мяза на мусака по форма... ама ми се иска да е по-течно. Бях яла такова във Фенси, беше със зелена ябълка и синьо сирене и ... АМММММ!!!

TheBeliever
11-12-2012, 18:23
Ии, сварени картофки, после запечени с масло и копър <3

Даааа. Особено ако са пресни бейби картофки... Може и да се запържат лекичко в много мазнина, вместо да се пекат. Ох, как ми се приядоха.

Edit: Пантерке, да соса със сирената накрая при сервирането.

А това за керамика и йена в загрята фурна за първи път го чувам. Гювечетата винаги така ги правя и не съм имала проблеми.

magneticfields
11-12-2012, 18:30
Кат мъж ;ддд Мога да правя пържени яйца и препечени филиики..като обикновено забравям котлона и тостера ;дд

PullMeCloser
11-12-2012, 18:44
И за салата искам да чуя.


Ох, на мен любимата ми салата е Париж от Хепи. Правя си я сама супер сполучливо. Не е нещо нечувано, но е уникално вкусна.
Значи, зелена салатка, домати, краставици, аз и царевица слагам понякога. Дресингът е с млечен сос и босилек(аз я харесвам с повечко), отгоре запечени сиренца.

Supermassive____
11-12-2012, 18:59
От известно време почнах сам да си готвя. Гледам разни рецепти в нета, предавания и пр.. и пробвам. Да ви кажа, добре ми се получават боламачите :D Като цяло готвенето ми доставя удоволствие и действа доста успокояващо особено след работа. (:

Deadlock
11-12-2012, 19:28
дам, направих соса с лешници към пилешко. стана много вкусно, благодаря за идеята! (:

anonymous708973
11-12-2012, 19:54
А това за керамика и йена в загрята фурна за първи път го чувам. Гювечетата винаги така ги правя и не съм имала проблеми.

Може. Мен ме наплашиха и не смея. Много ме е страх от внезапни силни шумове, та ако нещо гръмне, ще получа инфаркт :Д

draid
11-12-2012, 20:21
Всичко мога да готвя, каквото не знам как се прави - прочитам и пак го правя :)

fenkaaa
11-12-2012, 21:04
Радвам се,че темата ви харесва :) Дойде и моят ред да споделя.Като за начало на 17 съм.Не са сравнително много нещата,които съм приготвяла,но не са и чак толкова малко ;д.Обичам да готвя независимо дали има ядене,или не,а просто за да се упражнявам над нови и нови неща.Още когато бях на 12 или 13,помня че приготвих 1-вата си пилешка супа :D,но 2-3 години след това си го карах на по-лесните работи - яйца (приготвяла съм ги много начини,на очи,бъркани и т.н), пържени картофи,кюфтета,кебапчета и общо взето всичко,което може да се пече на скара :D Та до 14 годишна си го карах така.На 15 тръгнах с момчето,с което съм и сега,както вече казах,покрай него се усъвършенствах.Като се захванем и двамата да правим нещо,дай това от тук от там и вземе,че се получи :D.

Освен както казах,по-основните и лесни неща съм правила няколко вида супи,мусака (кой ли не я спомена вече,айде и аз да не остана по назад ;д),спагети със какви ли не сосове по рецепта,печени кюфтета с топено сирене,пиле с картофи,ориз (приготвяла съм го по много начини,днес го правих със зеленчуци) от тестените - сладкиши,торти,пици,лучниц и други.Салати какви ли не видове съм майсторила ;д .. Това е г/д,за което се сещам.Има и още,като се присетя може да пиша,така или иначе всеки ден измислям да забъркам нещо.


Ще ви дам една лесна рецепта за огретен,може на някои от вас да е позната.От всичко,най-много си обичам огретена :D За желаещите,ето и рецептата по моя начин на приготвяне:

4-5 големи картофа, шунка или салам, кашкавал, сирене, топено сирене, 1 ч.ч прясно мляко, (царевица, грах - за по лесно от тези в консервите), гъби.
Който иска може да не слага всичко от изброеното,зависи вече от вкуса,кой какво харесва и какво не,но ви го казвам както аз си го правя.

Приготвянето е много лесно.

Сварявам картофите,през това време нарязвам шунката (салама) на кубчета.Изчаквам докато се сварят картофите,след като ги извадя ги обелвам и ги намачквам като за картофено пюре и ги овкусявам на сол.Добавям нарязаният на кубчета колбас към намачканите картофи,след което натрошвам определено количество сирене (по лична преценка),слагам 2 с.л топено сирене (за предпочитане да е течно),след това наливам чашата с прясното мляко и към всичко това си прибавям царевицата,граха и гъбите.
Слагам го да се пече за около 20-тина минутки,след което настъргвам кашкавала отгоре му и го оставям още 5-10 мин,докато се запече кашкавала. :)

Много е лесно и става много хубаво :)

Game_Fan98
11-12-2012, 21:38
Готвя си ако майка ми и баща ми работят до късно.
Правя си едни спагети,отделно си правя шопска салата(без нея не сядам да вечерям).
Ако искам нещо по-така си правя и чеснови хлебчета (по тарикатския начин),ако не ми стига
си правя някой друг сандвич и до там.
Знам,че не изглежда естествено момче да готви
ама така....Ако мама и тати работят
до късно трябва да се научиш да оцеляваш :D

На 14 години съм.

draid
11-12-2012, 21:40
Готвя си ако майка ми и баща ми работят до късно.
Правя си едни спагети,отделно си правя шопска салата(без нея не сядам да вечерям).
Ако искам нещо по-така си правя и чеснови хлебчета (по тарикатския начин),ако не ми стига
си правя някой друг сандвич и до там.
Знам,че не изглежда естествено момче да готви
ама така....Ако мама и тати работят
до късно трябва да се научиш да оцеляваш :D

На 14 години съм.

Глупости съвсем нормално е и мъжете да готвят.

Game_Fan98
11-12-2012, 21:45
Тва си го крия.За момчетата от моя клас е гейско.

TheBeliever
11-13-2012, 04:48
Тва си го крия.За момчетата от моя клас е гейско.
Момчетата от твоя клас са глупави.

Irti
11-13-2012, 07:48
Сега ще добавя няколко по-хубави рецепти, които често правя. Майка ми ме е учила на всичко. Мисля, че един мъж трябва да може да готви и че въобще не го прави гей, а даже печели повече точки пред жената. :)

Първо малко сладки работи:

Масленки

1 ч.ч. пудра захар и 1 ч.ч мека мас се разбиват на сняг. Едно по едно се прибавят 2-3 яйца и 1 ч.ч кисело мляко. Постепенно се прибавя брашно колкото поеме за по-меко тесто. С формички или шприц се оформят сладки и се пекат на силна фурна.

Крем с карамелизирана захар

Един литър прясно мляко завира и се сваля от огъня. Карамелизира се 1/2 ч.ч захар и се изсипва на тънки струйки в млякото. Бърка се докато се стопи карамела. Размива се 1 ч.ч нешесте и се сипва в млякото. Ароматизира се сс две ванилии.

Една рецепта за сладки

1 ч.ч. кисело мялко, 1 ч.ч. извара, 4-5 яйца, 1 ч.л. сода, 2 ч.ч. захар, 1 ч.ч. мас.
От всичко това се правят топчета овалват се в захар и се пекат.

Кайсиев сладкиш

4 яйца, 300гр захар, 200гр масло, 1 компот от кайсии.

Тавичката се маже с масло, Отцедените плодове от компот се нареждат с дупките надолу. Яйцата и захарта се бият до побеляване, след това при непрекъснато бъркане се прибавят брашното и маслото. Изсипва се върху кайсиите и се пече. Топлият сладкиш се полива със студения сок от компот и се реже изстинал.

Крем караме ( най-добрият сладкиш за мен и най-лесният)

1 литър прясно мляко, 8 с.л захар, 5-6 яйца. Разбърква се хубаво, налива се в чаши и се пече. Или в тава направо и после всеки куса. 8-)

Бухти

2 яйца, 1 ч.ч кисело мляко с 1 ч.л сода. Меси се твърдо тесто, разстила се на кора и се реже на формички. Може и на дребни топчета.

Кифлички

1 ч.ч. прясно мляко, 1 ч.ч стопена мас, 1 щипка захар и 1 сол, мая едно кубче или 1 пакетче. Маята се слага в топлото мляко със захарта, солта и малко брашно и се чака да втаса. После се изсипва в брашното, слага се маста и се меси меко тесто. Точи се кора, реже се и се правят кифли с различен пълнеж. Страхотни са.

Кратките и прости рецепти винаги стават едни от най-вкусните. Но както казах аз обичам предимно с месо да се занимавам и да си угаждам.

Пилешка кавърма

Необходими продукти за 2 порции: 400 гр. пилешко филе, 1 глава лук, 200 гр. гъби, 1 голям морков, 1 червена чушка, 2 яйца, 1 чаша бяло вино, ронена чубрица, щарена сол, черен пипер, олио.
В по-голям тиган се нагорещява мазнината. Лукът и морковът се режат на ситно и се запържват в сгорещено олио. Пишелкото филе се нарязва на късчета и след като лукът е добил златист цвят, се слага в мазнината и се завърта няколко пъти, докато побелее. Добавят се нарязаните на полумесеци гъби и чушката, нарязана на ленти. Когато леко поомекнат, се добавя чаша бяло вино или вода и подправките. Изчаква се да поизври 10-15 мин. и след това кавърмата се разпределя 2 гювечата. Запича се на 200 градуса 20-30 мин. В гювечетата се чука по едно яйце и се изчаква леко да се втвърди. Г/д 5 мин.

Облечено пилешко бутче 8-)

4 бр пилешки бутчета, пикантина, 1/2 пакът бутер тесто, 4 парченца шунка, малко кашкавал
Изпичаме бутчетата по стандартен начин, поръсени с пикантина. След това върху всяко слагаме 1 парченце шунка и кашкавал. От отпусналото се бутер тесто изрязваме ленти по дължина, широки около 2 сантиметра. Вземаме една лента, издърваме я леко и с нея започваме да завиваме бутчето, като се стараем да се застъпи леко (тестото). Така правиме и другите и ги запичаме пак докато се зачерви тестото.

Пълнен заек

250 г. ориз, 100г бекон, 200г пресни гъби, 1 пакетче масло, джоджен, чубрица, черен пипер, сол, червен пипер, пикантина, 1 стрък праз.

Плънката се запържва и се пълни заека. Пече се около 2 часа. Лесно и вкусно.

Знам и още много за месо, ама взех, че огладнях от това писане. Тези ако са ви интересни ще дам още. :)

PullMeCloser
11-13-2012, 08:48
Ирти, кифлички, златен си :Д Само че не може ли тази мас да се замени с нещо друго?

draid
11-13-2012, 11:45
Ирти, забравил си да споменеш, че за пълнен заек е хубаво да има по-едро животно :) Иначе задушеното е много добра алтернатива.

Мисля да изпробвам тия бутчета, интересни ми се видяха.

NqkfaNikakva21
11-13-2012, 13:58
Супер темичка!

Значиии, ще дам една малко по-различна рецепта от тази на ирти за пилешкото.

Кръстила съм го пилешко в затвор хаха
Нарязвате си и запържвате до златисто пилешко филе, добавяте по вкус - примерно гъби, царевица, грах, чушка .. Отделно рендосвате кашкавал и го посипвате в/у пилешкото, обръщате и веднага повтаряте, но трябва да стане бързо, че да не изсъхне кашкавалът ... и воала :Д

Много обичам и да правя брауни.
3/4 яйца
1 чаша захар
сол, ванилия, шоколад
1 чаша брашно
1 пакетче какао
1 пакетче масло (голямото, но не го слагате цялото)
Разбивате яйцата със захарта, а в отделен съд смесвате другите съставки. После ги смесвате в едно до хомогенна смес, начупвате шоколада и печете на около 150градуса, в/у хартия за печене, не повече от 20мин. Уникално е!

Аз много обичам когато пържа месо да добавям грейпфрут, на зелената салата добавям портокал и ядки, в омлета също слагам мандарина/портокал. Доста добри комбинации :Д

Обожавам и всякакви запеканки да правя.
Една рецепта за картофени кюфтенца:
Сварявате си картофи, намачквате ги, добавяте кромид, овалвате ги в галета/друга панировка и печете/пържите.
Картофи соте: (страшнии)
Отново варите картофи, чакате да изстинат!, нарязвате ги на купчета, запържвате ги, поръсвате с копър и воала!

anonymous708973
11-13-2012, 14:19
Мисля, че един мъж трябва да може да готви и че въобще не го прави гей
Точно. Определено мога да бъда спечелена с храна :д

Тия масленки бих ги направила с кеф, за да се упражня за Коледа, но тая мас мога ли да я заменя с масло? Май ще станат по-твърди обаче...

П.С. В момента правя руло "Стефани", кюфтета от тиквички и баница. Като станат, ще пусна снимки. :д

NqkfaNikakva21
11-13-2012, 14:39
Относно маста ... не я заменяйте, става адски по-вкусно с нея и дори не се усеща, че е мас ...

xoxi
11-13-2012, 17:04
Пантерке, ще ти покажа няколко идеи от интернет, които си бях откраднала:
http://www.selfgrant.com/gallery/sandvich-art-10.jpg
http://www.selfgrant.com/gallery/sandvich-art-1.jpg
http://85.14.28.178/tialoto/files/articles/290x380/0000011550-article.jpg
Става атрактивна закуска, въпреки, че повечето като вкус не са нищо особено. Когато има гости, също е добра идея да се направи нещо такова, въпреки, че отнема страшно много време.
Иначе за сандвичите нямам какво да споделя много. Хващаш една или две филии и слагаш каквото ти е пред очите. Рядко се получават лоши комбинации.
Последното откритие, което направих е, че краставиците и кашкавала са добра комбинация. Може малко маргарин отдолу (аз предпочитам без него), отгоре краставички и над тях кашкавал. Запича се докато започне да се разтопява кашкавала, не се изчаква да стане златист. Така краставичките остават свежи отдолу, а не се загряват и не губят вкуса си. От опит мога да кажа, че топлата краставица е отвратително нещо.
За закуска на мъжката част приготвям и едни специални 'двойни' сандвичи. Слагам примерно кашкавал, краставица, домат и най-отгоре кайма и запичам на скарата. След това обръщам сандвича и от долната страна слагам същите продукти и отново запичам. Получава се дебел и засищащ сандвич. :D

SpiritInBlack
11-13-2012, 17:05
при мен е много зле положението

Irti
11-14-2012, 08:23
Относно маста ... не я заменяйте, става адски по-вкусно с нея и дори не се усеща, че е мас ...

+1. Можеш да сложиш и олио, ама няма да е същото. Или пробвай с разтопено масло. Де да знам, аз с мас ги правя.

Да си поговорим малко за шницели.

По ловджийски:

4, шницела, по 50г олио и масло, 1 глава ситно нарязан лук, 1 чаша нарязани на филийки печурки, магданоз, половин лимон, 1 лъжица брашно, половин чаша бульон, може и от кубче, черен пипер, сил, 2 супени лъжици сметана.

Шницелите се посоляват, поръсват се с черен пипер и се овалват в брашно. Изпържват сев горещо олио. Слагат се на йенска чиния и се покриват с фолио. В маслото и олиото се задушават лукът, гъбите и магданозът. Прибавя се черен пипер лимонов сок и сол. Шницелите се отвиват и сместа се разпределя върху тях. Мазнината се угасява с бульона и се разбърква с 1 лъжица брашно и със сметаната. Разбърква се на огъня и след като се посгъсти, се изсипва върху шницелите.

Шницел със сос от сирение.

4 шницела, 30 г масло, а за соса - 30 гр масло, 2 скилидки чесън, 125 г сметана, 125 г топено сирене с гъби, черен пипер, сол.

Шницелите се начукват и се изпържават в маслото. За соса маслото, сметаната и скучаният чесън се слагат на огъня и се стоплят, като непрекъснато се бъркат. Прибавя се сиренето, нарязано на ситно, и стои на котлона докато стане като крем и се внимава да не загори. Подправя се с червен пипер и сол. Шницелите се сервират със соса, сипан до тях на чинията, и с юфка за гарнитура.


Печенето агнешко бутче

Требват ви едно агнешко бутче около 2 кила, 5-6 скилидки чесън, сушен розмарин, 2 с.л масло, 4 с.л брашно, 1/4 ч.чаша зехтин, 1 с.л риган, сол, черен пипер, 1 с.л. захар, картофи.

Загрейте фурната до 180 С. В агнешкото бутче се правят прорези, в които се слагат резенчета чесън, а месото се натрива със сух розмарин. Бутчето се поставя в найлонов плик за печене във фурна - завързан и с един отрязан край. Бутчето се пече приблизително 2 часа - по 30 минути на 1/2кг месо. Приготвя се сос от сока, изтекъл от месото в плика - необходим в някъде около 1 ч.чаша. В тиган разтопете 2 с.л. масло. Добавете 4 с.л. брашно. Когато се разтворят добре, бавно прибавете течността от печенето, като бъркате непрекъснато, за да не се образуват бучки. Oбелете картофите и нарежете на по-едри парчета. Запържете ги в 1/4 чаша зехтин, сока от 1 лимон, 1 с.л. риган сол и пипер на вкус и 1 с.л. захар. След това картофите се прехвърлят в тавичка и се пекат на умерена фурна от 1 до 1-1/4 часа, като се разбъркват периодично и се поливат със зехтинова смес.

Много яка рецепта. Леко трудна. Имам я от някаква изрезка.


Свински ребра в сос от чесън и магданоз

Свинските ребра да не се отделят, за да не изпаднат между скарата. Соса приготвяме от олио, счукан чесън, магданоз, морска сол и оцет. Всичко се разбърква добре. Когато скарата е вече нагорещана, поставяме ребрата, предварително посолени. След като месото е готово се поставя в голям съд, където се нарязва и се поднася, напоено в соса.

Знам и много рецепти за мезета, защото всяка зима правя. Сушена сланина, варена сланина, суджук, пастърми и всякакви подобни.

Подобни ми ти работи.

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=2994.0;attach=4171 3;image

TheBeliever
11-14-2012, 12:05
Ирти, тея ребърца ако ги метна във фурната (поради липса на скара) ще се получат ли? Такова нещо не съм готвила досега, а пък много ги обичам.

Game_Fan98
11-14-2012, 13:25
Ето и нещо от мен:

Пилешки Хапки с кашкавал

-пилешко филе (половин килограм).
-кашкавал (250 грама са достатъчни)
-яйца(2-3)
-брашно(обикновено слагам 4-5 супени лъжици)
-галета(колкото брашното)
-сол
-олио

Сварявам пилешкото филе заедно със солта.
После го оставям малко да се охлади и го режа обаче на по-едро.

Кашкавала се настъргва отделно.

После завивам пилешкото в кашкавал като притискам.

Накрая овъргалям хапките в брашното,после го овъргалям в яйце,
накрая в галетата и пържа.


Бях го чел преди в един сайт,обаче промених това онова и сега
са супер.Много вкусни стават.:)


П.С.-Сервирайте с чеснов сос.


Цаца

-цаца
-брашно
-олио
-лимон
-бирааа

Ако цацата е още замръзнала я оставям да се размрази.
След това овъргалям всяка рибка в брашно и пържа.

Като се опържи изстисквам малко лимонов сок.

Сервирайте с една чаша бира.:D

paradosou
11-14-2012, 14:31
Тепърва ми предстои да се превърна в кулинарен маг :Д, засега са ми сравнително скромни уменията. Последно правих бисквитена торта, ама не от тия стандартните, които са супер лесни и стават за 15-20 минути, ами по по-различна рецепта :Р (може по-късно да я постна). Изключително рядко се случва да ме осени музата и да предпочета да си правя експерименти в кухнята пред това да почета книга примерно или да отидем да се помотаем с приятели.

anonymous708973
11-14-2012, 15:07
Да се похваля, че и кюфтенцата от тиквички, и рулото "Стефани", и баницата ми се получиха идеално :д

FuCKkK13
11-14-2012, 15:41
всичко,което ми се стори вкусно готвя ... почти всеки ден дори и да има нещо у нас аз си правя и ей така нещо странично ... май най много обичам пици и спагети да правя + торти и изобщо сладки с шоколад .. салати всякакви си правя,но обичам да е с поне 5-6 неща ...задушени зеленчуци също много често си правя... обикновено пиша с какво разполагам цъкам няколко рецепти от нета и която ми хареса ... 16


edit: а да... едно от нещата,които много обичам,но рядко правя е крем карамел с кроасани ( с шоколад)

anonymous708973
11-14-2012, 16:06
всичко,което ми се стори вкусно готвя ... почти всеки ден дори и да има нещо у нас аз си правя и ей така нещо странично ... май най много обичам пици и спагети да правя + торти и изобщо сладки с шоколад .. салати всякакви си правя,но обичам да е с поне 5-6 неща ...задушени зеленчуци също много често си правя... обикновено пиша с какво разполагам цъкам няколко рецепти от нета и която ми хареса ... 16


edit: а да... едно от нещата,които много обичам,но рядко правя е крем карамел с кроасани ( с шоколад)

Дай някоя любима рецепта :)

FuCKkK13
11-14-2012, 16:09
Дай някоя любима рецепта :)

кажи за какво г/д.

FuCKkK13
11-14-2012, 16:09
http://yoli-www.blogspot.com/2009/11/blog-post_17.html това е една от любимите ми торти

titinkaa
11-14-2012, 17:25
Почти всичко мога да готвя.
Рядко готвя вкъщи,но когато се налага го правя.Всичко ми се получава много вкусно.(не се хваля).
Обичам мусака,пиле с ориз,супи и т.н.Разнообразни салати със сосове и др.Десерти обичам да си правя една торта с ябълки,бисквити и заквасена сметана.
На 19г. съм.

Irti
11-14-2012, 19:54
Ирти, тея ребърца ако ги метна във фурната (поради липса на скара) ще се получат ли? Такова нещо не съм готвила досега, а пък много ги обичам.

Ми не знам, човече, ама предполагам ще станат. АМа ишщо не ти пречи да идеш на планина с приятели и там покрай огъня да ги направиш

shmatarok
11-14-2012, 20:35
Аз минавам да похваля на xoxi картофите и салатата на PullMeCloser, които ме нахраниха днес. Много добре се получиха, мерси за рецептите. Скоро смятам да изпробвам някоя от манджите на Ирти, още докато четох започнах да си ги представям в чинията. 8-)
PullMeCloser, как точно приготвяш млечния сос обаче, защото аз правих салатата със сос цезар и вярвам резултатът не е същия? :Д

Иначе за отчета, откакто живея сама взех да се понаучавам да готвя, преди можех само салати, сандвичи и яйца да правя. Д: Смея да твърдя обаче, че уменията ми за последните два месеца доста се развиха (е, какво няма - пусти глад иначе 8-) ), ама имам още много хляб за ядене и манджи за готвене, че да придобия задоволително кулинарно самочувствие.

xoxi
11-16-2012, 16:31
Аз минавам да похваля на xoxi картофите и салатата на PullMeCloser, които ме нахраниха днес. Много добре се получиха, мерси за рецептите.

Ау, любимото ми ядене с картофи! Много се радвам, че ти е харесало.

Аз пък скоро ще пробвам тортата на FuCKkK13. Много вкусна ми изглежда.

bloodyF
11-16-2012, 21:53
обожавам да готвя, мразя да чистя после
правя палачинки, http://bglog.net/Zdrave/9624 тази рецепта, перфектни ми стават, а и като се усъвършенствах с мятането във въздуха стават още по-хубави
кекс с лимонада/газирано, рецепта точна не знам, не мога да пиша в момента
3 минутно кексче брауни с едно яйце, не е най-хубавото нещо, но си правя от време на време като ми се занимава, после чашите са мазало ,ама карай
картофи, нарязани, поръсени с босилек, уни подправка ,кашкавал, сирене и малко зехтин и сол във фурната...уникално
супа топчета,пилешка супа, ориз с пилешко (със запържване), мусака, сърми, пълнени чушки..
таратори, картофено пюре, крем-супи от различни зеленчуци
като ми е лигавко си правя пюренца някакви, тип бебешки, много ми харесват :Д
крутони , различни сандвичи на сандвич мейкъра
макарони/спагети/талятеле с различни сосове, най-често болонезе или карбонара или зеленчуков
пържени филии,лангиди,бухти
салатки повече през лятото, т.к. мразя зеленчуци (летни) през зимата, тип домати,краставици или марули
толкова са изкуствени и гадни, че не мога да ги ям,честно казано

*кисело зеле със свинско също правя
както и торти-Парфе през лятото, през зимата бисквитена, домашна с ванилов крем, сметанова с боровинки..всичките с готови блатове/бисквити, не мога да се занимавам да пека по 100 часа и да не е сигурно ,че ще се получи...

kitty02
11-16-2012, 22:35
Пържени и бъркани яйца, пържени филии, сандвичи, палачинки (ако не забравя да сложа олио ;дд). На 13, във Вторник ставам на 14 ;)

tori
11-17-2012, 11:08
Голям кеф ми представлява да готвя, макар да не съм правила кой знае колко неща. С майка ми двете сме много странни - прочитаме рецептата един път и после почваме да добавяме/премахваме разни неща. Получава се супер и е интересно. Като да правиш отвари примерно. <3 Най-много обичам да правя сладки. Понички, курабийки, кремчета, торнички, палачинки, целувки, мъфини, кексове... Най-приятно е да готвиш за някого, когото обичаш или със приятели. Най-големи изцепки е имало. Иначе съм топила лъжици във горещо олио, подпалвала съм ръкохватки и така нататък, имало е изцепки. Обикновено като готвя, цялата кухня е разхвърляна, но си оправям нещата сама. На 16 съм.

JoLLiE92
11-17-2012, 11:13
Мисля, че от аватара ми е видно. :oops:

marilyn
11-17-2012, 11:23
Здравейте, много готина темичка!
Аз много обичам да готвя, но го правя рядко, защото хората около мен зле се научават да им угаждам. Мога да готвя много неща, обичам и да експериментирам с нови. Общо взето ми се получават нещата, много обичам да си поканя някои приятели и да им направя нещо вкусно за хапване.

BlackWings
11-17-2012, 15:17
Готвя , като съм в настроение за това , като ми дойде музата , като искам да си угодя или да зарадвам някой друг. Ще рече - много рядко. Не мога да си представя да го правя всеки ден по задължение.
Да си призная , струва ми се тотално досадна и неблагодарна работа.

Онзи ден се прибрах от лекции в 18.00 някъде , и хайде , ще готвя. В малката ни кухничка - една леща яхния , и един сладкиш с тиква. Запретнах се , и докато измия и нарежа продуктите за лещата и всичко става в обелки и боклуци. Слагам лук и моркови да се задушават , и на другия котлон варя тиква за пюре. Решавам междувременно да забъркам тестото за сладкиша , но разбира се всички съдове са мръсни или заети , мия ги. Оплескана с брашно доливам вода на лещата и слагам сладкиша във фурната. Мия пак всички съдове. Мия кухнята , междувременно надничам кое как върви , постоянно нещо някъде пада и се цапа :D Откакто почнах да готвя , докато стане храната за ядене минаха 3 часа, с тази наша слаба фурна. Прибра се приятеля ми , изядохме всичко за 30 мин. И пак съдове за миене.
ААААААА.
Не е за мен тя тая :D

FuCKkK13
11-17-2012, 15:34
Ау, любимото ми ядене с картофи! Много се радвам, че ти е харесало.

Аз пък скоро ще пробвам тортата на FuCKkK13. Много вкусна ми изглежда.
един съвет... пише
3 ч.ч.смлени орехи
1 с.л.брашно

не го спазвай.. ще ти се разпадне блата.. сложи 2 чаши орехи и чаша и половина брашно.... поне на мен първите два пъти ми се разпаднаха и реших така да направя.. просто 1сп.л. не може да слепи цели 3 чаши с орехи.... пробвай ако искаш и както е по рецептата,но да те предупредя че може да не се получи...

FuCKkK13
11-17-2012, 15:39
а да.. палачинки правя с черен шоколад и банан..
и другото понеже днес ще правим пържени картофки - правя си дресинг.. той се състои от кисело мляко,зехтин,сирене и чесън изстискан или на прах... после с миксера и става много хубаво.. поне за мен ...

SurfSky
11-17-2012, 15:48
Имам желание да готвя , но не и умението :D Палачинк със сладолед и отгорес течен шоколад съм си прваил :D

FuCKkK13
11-17-2012, 16:14
Имам желание да готвя , но не и умението :D Палачинк със сладолед и отгорес течен шоколад съм си прваил :D

то е 50/50 .. ако имаш желание ще се научиш.. да,няма да ти се получава от първия път,но с опит ще се научиш

FuCKkK13
11-17-2012, 16:15
а да... някой да е правил тирамису ? и рецептата ако може.. гледах в нета ама то има 1 милион, а аз искам нещо изпробвано

SurfSky
11-17-2012, 16:17
Е така е , но все майка готви ... А и съм момче , да готвя аз ... Някак си странно ми изглежда :D Но иначе обичам да си правяи пържени банани :D

Irti
11-17-2012, 16:18
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=RECIPE_INFO&RECIPE_ID=965

Тази рецепта е една от първите в нета и съм я пробвал. Добре става. Ама аз не мога да се разправям в чаши да го слагам и за'тва го правя направо в тава и после кусаш.

JoLLiE92
11-17-2012, 16:18
Е така е , но все майка готви ... А и съм момче , да готвя аз ... Някак си странно ми изглежда :D Но иначе обичам да си правяи пържени банани :D
е и? Аз съм момиче и си търся мъж, който да ми готви. :D Ако ще оставяме на моите кулинарни умения, трябва да развие поносимост към цианкалий. :cool:

SurfSky
11-17-2012, 16:31
е и? Аз съм момиче и си търся мъж, който да ми готви. :D Ако ще оставяме на моите кулинарни умения, трябва да развие поносимост към цианкалий. :cool:
Хихихи , ама той мъже нали ще знаеш че ще очаква й жената да готви :D

JoLLiE92
11-17-2012, 17:09
Досега всичките ми гаджета ми готвят. Аз на един бях се старала да му правя спагети болонезе и той изцепи, че спагетите ги ядял със СИРЕНЕ. Оттогава да ми готвят каквото искат. Аз няма да се мъча. :D

TheBeliever
11-17-2012, 17:18
Досега всичките ми гаджета ми готвят. Аз на един бях се старала да му правя спагети болонезе и той изцепи, че спагетите ги ядял със СИРЕНЕ. Оттогава да ми готвят каквото искат. Аз няма да се мъча. :D

Щом приемаш готвенето за мъчение май наистина е по-добре да не готвиш.


Днес вкъщи сме на мързелива пица. След 6 часа писане на курсови разработки нямах сили за повече.

Himbeer
11-17-2012, 17:35
Мога да готвя само лазаня и палачинки. ;D Но много обичам да пека сладки( кокоски, ванилови кифлички, очички,маслени, cookies и мн др.) , сладкиши, мъфини и кексове, също и кремчета обичам да правя.
На 15 съм

FuCKkK13
11-17-2012, 17:40
Е така е , но все майка готви ... А и съм момче , да готвя аз ... Някак си странно ми изглежда :D Но иначе обичам да си правяи пържени банани :D

моля ? едни от най добрите готвачи в света са мъже.. това е много странна логика... и все пак - не мисли така.... един огромен плюс на човек е да готви без значение мъж или жена е.... най малкото щото можеш да си угаждаш по тоя начин

FuCKkK13
11-17-2012, 17:43
Досега всичките ми гаджета ми готвят. Аз на един бях се старала да му правя спагети болонезе и той изцепи, че спагетите ги ядял със СИРЕНЕ. Оттогава да ми готвят каквото искат. Аз няма да се мъча. :D

е... това е било грубичко 8-)

SurfSky
11-17-2012, 17:47
Кажете какво да зготвя , нещо лесно ... Все от някъде да започна :D

JoLLiE92
11-17-2012, 17:48
^Мда. Беше ужасно. Пък имах едно гадже, който така се случи че първия път като спах в тях, на другия ден бях на изпит. Вечерта ми готви вечеря, после ходихме на рожден ден, сутринта стана в 6 часа , за да ми направи кафе и закуска. :) Няма нищо по-секси от мъж, който се грижи за момичето си. :---)


П.С. За мен готвенето е изкуство. Бих могла да готвя на мъжа си веднъж на известно време празнична вечеря ако има повод или ако е слушкал, но да варя боб и манджи всяка вечер - бъркаш ме с някоя , миличък. :)

FuCKkK13
11-17-2012, 17:54
^ добре де... трябваше ли да го пишеш това ? нещо лошо ли има в това жена да готви всеки ден ? какво - унизително ли е според теб ? .... апф.. до сега ти се радвах

FuCKkK13
11-17-2012, 17:57
Кажете какво да зготвя , нещо лесно ... Все от някъде да започна :D

по назад темата дадоха за картофки на фурна с кашкавал и сирене - супер лесно е.. пробвай.. после можеш да минеш към спагети.. примерно купуваш от тия сосове на маги и то отзад е описано 1 2 3 4 .. гледаш и пробваш.. после започваш да си слагаш твои неща,да махаш някои от рецептите и така .. другия вариант е пишеш в нета с какво разполагаш и ще ти излезне все нещо - което ти се стори лесно го правиш

JoLLiE92
11-17-2012, 17:58
Няма лошо, но не е за мен. :) Ако очаква да му готвя всеки ден, да твърди, че съм ДЛЪЖНА да готвя, щото съм жена... Не мерси. Аз като не съм свикнала да готвя, ако ме КАРА да го правя всеки ден, ще бъде наистина тормозещо за мен. Чувала съм и такива мнения, че съм била длъжна да готвя, чистя, пера, бърша прах, после да му завъртя перфектната свирка и да си мълча. :D Такива мъже само бой по главата с нещо тежко. Ако заслужи и ако му готвя като награда - супер, значи наистина имам чувства. Но не искам да ме възприема като домакиня.

Идеята ми беше, че когато правиш нещо постоянно, то малко си губи чара. :)

FuCKkK13
11-17-2012, 18:04
^ жена си,а не искаш да те приемат като домакиня o.O . извинявай ама мъжа ти ли да е домакинята.. значи освен той да готви,пере,чисти а ти да биеш някакви по 190 и 100 кг за да го защитаваш 8-) .. както мъжете имат задължения така и жените..

SurfSky
11-17-2012, 18:11
Ще се пробвам с картофките на фурна някой ден ... Ще зема и пилишки бутчета :D
Защо мислиш че една жена не трябва да готви всеки ден на семейството ? Бащата се връща вечерта от работа, изморен ... Детето гладно , и ти кво ще земеш да му правиш некви специални луксозни манджи ? Боб , леща , някоя супа ... :D

ПС:Преди малко майка направи ябълков май (sun) авввввв толкова вкусно,вътре ябълки и фастъци имаше малко ,отгоре поръсено с пудра захар ... Ометох 3 парчета :D

JoLLiE92
11-17-2012, 18:12
Хмм .. да, така е. Права си. Но може би още ми е рано да живея с мъж и да съм в ролята си на домакиня. И не искам да се държи сякаш съм му длъжна. Кво като съм момиче?

ако живея с мъж в момента бих искала да си готвим заедно : )

SurfSky , когато имам дете един ден, нещата стоят по коренно различен начин.

TheBeliever
11-17-2012, 18:18
Идеята ми беше, че когато правиш нещо постоянно, то малко си губи чара. :)

Не и ако ти доставя удоволствие.

С първата част на поста ти съм съгласна - това, че имам вагина не ме превръща автоматично в домашна прислужница. Но домакинската работа така или иначе трябва да се свърши. Когато задълженията са разумно разпределени няма нищо лошо или унижаващо да влизаш в ролята и на домакиня.

За по-голямата част от пишещите в тази тема готвенето не е неприятно задължение, нито награда, която половинката трябва да заслужи (? wtf). Не е срамно да се погрижиш любимият човек да има нещо вкусно за хапване. На мен лично ми доставя удоволствие.

Та, както казах - щом за теб готвенето е мъчение, по-добре не се мъчи. Но да влизаш в кулинарна тема и да разправяш как едва ли не ти е под нивото да сготвиш една манджа - айде без.

FuCKkK13
11-17-2012, 18:21
Хмм .. да, така е. Права си. Но може би още ми е рано да живея с мъж и да съм в ролята си на домакиня. И не искам да се държи сякаш съм му длъжна. Кво като съм момиче?

ако живея с мъж в момента бих искала да си готвим заедно : )

SurfSky , когато имам дете един ден, нещата стоят по коренно различен начин.

виж.. не мисля че е така.. както ще се грижиш за детето си и ще го обичаш и ще трепериш над него да не стои гладно така и над мъжа ти... и него ще обичаш и ще гледаш да не стои гладен

JoLLiE92
11-17-2012, 18:26
Дам.. може би за момента не обичам никого до такава степен. Определено не съм казала , че е под нивото ми. Искам да науча и аз нещо по-лесничко да правя. :)

SurfSky
11-17-2012, 18:35
Да де аз говоря за когато станеш семейна ... :D
А на такъв етап е хубаво и мъжа да готви, та да се научи и след време да има навик да готви и да глези жената :D

JoLLiE92
11-17-2012, 18:38
SurfSky , твоето "що да готвя, аз съм момче" ми прозвуча малко така, затова казах, че не искам да си мислят, че съм длъжна.
А пъккк аз и да не мога да готвя пак мога да говоря за кулинария - обожавам да ям <3 :---)

tori
11-17-2012, 18:41
а да... някой да е правил тирамису ? и рецептата ако може.. гледах в нета ама то има 1 милион, а аз искам нещо изпробвано
Да ме викнеш като го направиш. ^^ Обожавам.

FuCKkK13
11-17-2012, 18:43
Да ме викнеш като го направиш. ^^ Обожавам.

ох да.. само дето трябва да посетя магазина и тогава да се залавям 8-)

JoLLiE92
11-17-2012, 18:46
Амииииии ... знам че бишкотите се топят в кафе .. и че се слага маскарпоне или крема сирене ;д Само че мен не ме кефи да се топят в кафе така. Нещо не ми е вкусно, въпреки че обичам кафе. Ние с майка ми си правим една адски вкусна торта подобна на тирамису, супер проста е. Две кофички заквасена сметана, две опаковки крема сирене (забележи - с маскарпоне стана по-гадно) плодове колкото поеме (или сладко), бишкоти от онея най-обикновените, не захарните ии ако сложиш плодове - слагаш малко пудра захар, ако сложиш сладко - не. Объркваш всичко освен бишкотите, тях ги подреждаш в купа, изливаш сместа и една нощ в хладилник. После номномномномном :---)

FuCKkK13
11-17-2012, 18:49
Амииииии ... знам че бишкотите се топят в кафе .. и че се слага маскарпоне или крема сирене ;д Само че мен не ме кефи да се топят в кафе така. Нещо не ми е вкусно, въпреки че обичам кафе. Ние с майка ми си правим една адски вкусна торта подобна на тирамису, супер проста е. Две кофички заквасена сметана, две опаковки крема сирене (забележи - с маскарпоне стана по-гадно) плодове колкото поеме (или сладко), бишкоти от онея най-обикновените, не захарните ии ако сложиш плодове - слагаш малко пудра захар, ако сложиш сладко - не. Объркваш всичко освен бишкотите, тях ги подреждаш в купа, изливаш сместа и една нощ в хладилник. После номномномномном :---)

и това ще го пробвам някой ден,но някак си ми се иска първо стандартното да направя...

tori
11-17-2012, 18:52
Амииииии ... знам че бишкотите се топят в кафе .. и че се слага маскарпоне или крема сирене ;д Само че мен не ме кефи да се топят в кафе така. Нещо не ми е вкусно, въпреки че обичам кафе. Ние с майка ми си правим една адски вкусна торта подобна на тирамису, супер проста е. Две кофички заквасена сметана, две опаковки крема сирене (забележи - с маскарпоне стана по-гадно) плодове колкото поеме (или сладко), бишкоти от онея най-обикновените, не захарните ии ако сложиш плодове - слагаш малко пудра захар, ако сложиш сладко - не. Объркваш всичко освен бишкотите, тях ги подреждаш в купа, изливаш сместа и една нощ в хладилник. После номномномномном :---)
И това съм го гледала по кулинарните предавания, добре звучи, но искам истинско тирамису. Обожавам го. Ужасно освежаващо е.

JoLLiE92
11-17-2012, 18:54
Майка ей сега каза, че на тирамисуто се слагат яйца, при това сурови, което я притеснявало винаги. ;д


Аз не го харесвам толкова, защото кафето разводнява бишкотите и ги прави горчиви.

FuCKkK13
11-17-2012, 18:58
Майка ей сега каза, че на тирамисуто се слагат яйца, при това сурови, което я притеснявало винаги. ;д


Аз не го харесвам толкова, защото кафето разводнява бишкотите и ги прави горчиви.защо ? аз знам едни сладки,които също се правят със сурово яйце и стават уникални..слагат се в хладилника за малко и са супер..

TheBeliever
11-17-2012, 19:00
Амииииии ... знам че бишкотите се топят в кафе .. и че се слага маскарпоне или крема сирене ;д Само че мен не ме кефи да се топят в кафе така. Нещо не ми е вкусно, въпреки че обичам кафе. Ние с майка ми си правим една адски вкусна торта подобна на тирамису, супер проста е. Две кофички заквасена сметана, две опаковки крема сирене (забележи - с маскарпоне стана по-гадно) плодове колкото поеме (или сладко), бишкоти от онея най-обикновените, не захарните ии ако сложиш плодове - слагаш малко пудра захар, ако сложиш сладко - не. Объркваш всичко освен бишкотите, тях ги подреждаш в купа, изливаш сместа и една нощ в хладилник. После номномномномном :---)

Това, което описваш напомня повече на чийзкейк, отколкото на тирамису.

JoLLiE92
11-17-2012, 19:04
Ами защото са яйца и не са минали термична обработка. :)

TheBeliever , мейби? Не ме *** какво е, скандално вкусно е! ;д Всеки, който го опита, пита за още и още.

anonymous708973
11-17-2012, 19:21
ако живея с мъж в момента бих искала да си готвим заедно : )



Рядко ще се случва да имате такава възможност. Защо двама човека да се пинкат в кухнята, вместо да го направи единият, а другият да свърши нещо друго?
Да не говорим, че пък готвенето е най-приятното и може би най-важното домакинско задължение. Можеш да си викнеш домашна помощница да ти измие банята и да ти мине подовете с прахосмукачка и парцал, но няма кой да сготви... а като дете, израснало абсолютно сред домашна храна, мога да твърдя, че е адски важно.

Отделно, че това "бъркаш ме с някоя, миличък" прозвуча все едно си от голямото доброутро.

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=RECIPE_INFO&RECIPE_ID=965 - рецепта за тирамису

JoLLiE92
11-17-2012, 19:25
Отделно, че това "бъркаш ме с някоя, миличък" прозвуча все едно си от голямото доброутро.


Нямах такова намерение :) Но е адски интимно да си готвим заедно. Особено че аз нямам голяма идея какво правя в кухнята, ако си помагаме един на друг .. може и да стане :) Тук си представям аз и някой секси мъжкар как си правим палачинки голи ... :oops: :---)

Deadlock
11-17-2012, 23:14
Добра рецепта за леща? :)

Brook
11-18-2012, 05:45
В това отношение съм пълна аматьорка въпреки че съм на 17 години.До преди известно време и един картоф не можех да обеля но проявих желание и почнах да правя някой неща всъщност това се стигна по принуда да и мисля че това е доста добър начин някой да бъде накаран да направи нещо все пак не може все мамичка и бабича постоянно да ти правят нещо няма как да се научиш ако сам не опиташ .Аз правя елементарни неща и навярно не монго добре например но гледам като го правя да ми е удобсно примерно режането а не да се правя на някоя готчака.Главно си правя пържени картофки един път направих панирани дропчета и голям зор ми дойде докато ги нареза дропчетата тъй като доста ми се хлъскаше от ръката и беше мъчно.Изгарям от желание да направя тирамису не е кой знае колко сложно .А може ли да ми кажете сайт за някакви елементарни рецепти които не изискват кой знае колко продукта?

anonymous708973
11-18-2012, 10:11
Добра рецепта за леща? :)

http://www.supichka.com/2011/07/blog-post_7119.html

Сайтът е чудесен, разгледайте го всички. Предвиден е точно за начинаещи кулинари, за да се научим на базовите рецепти в кухнята преди да започнем с неща от сорта на патешко филе с портокали и зелени маслини :д

JoLLiE92
11-18-2012, 10:15
Обожавам да смесвам вкусове, като каза патешко филе с портокали и зелени маслини ;дд Ходихме на почивка в Карлово и бях яла в един мн хубав ресторант още ги помня панирани биволски сиренца с коричка от бадеми и сладко от горски плодове да си топвам сиренцата (бърше лиги)

bloodyF
11-18-2012, 11:43
ох, дайте някоя рецепта за пилешко с грах..

DisappointedDreamer
11-18-2012, 12:06
И азе грах вкъщи готвим днес. Ама супа.

Джоли, излагаш се. Преди това да работиш като сервитьорка беше унизително за теб, сега пък това да готвиш. Разочароващо е.

JoLLiE92
11-18-2012, 12:10
Джоли, излагаш се. Преди това да работиш като сервитьорка беше унизително за теб, сега пък това да готвиш. Разочароващо е.
Казах, че да готвя не е унизително, унизително е да ми се натяква, че като жена трябва да бъда вързана за печката.
За сервитьорката беше съвсем отделен въпрос и така ми е вменено от много малка. :)

DisappointedDreamer
11-18-2012, 12:17
^Това, че от много малка така са те учили, не означава че това, на което са те научили е вярно. Грозно е.

http://i.imgur.com/7W3Fg.jpg
Мисля, че това ще ти е от полза. Вземи си поука.

JoLLiE92
11-18-2012, 12:20
Нямам намерение да пренасям спора и тук! ;)
Учили са ме да не се задоволявам с нищо по-малко от най-доброто. Това е верният начин в дългосрочен план. Да прекратим този разговор.

FuCKkK13
11-18-2012, 14:40
някой да знае с какво мога да заменя маскарпоне - за една торта.... обадих се на майка ми днес да купи ама в тоя магазин нямало и не е обикаляла...

marilyn
11-18-2012, 14:43
някой да знае с какво мога да заменя маскарпоне - за една торта.... обадих се на майка ми днес да купи ама в тоя магазин нямало и не е обикаляла...

С крема сирене?

FuCKkK13
11-18-2012, 14:45
С крема сирене?

първо за това се сетих,но се чудя.... ама щом казваш .. мерси

marilyn
11-18-2012, 14:49
първо за това се сетих,но се чудя.... ама щом казваш .. мерси

Чела съм по разни кулинарни блогове, че с крема го заместват. Нп, приятно готвене! :D

FuCKkK13
11-18-2012, 14:52
Чела съм по разни кулинарни блогове, че с крема го заместват. Нп, приятно готвене! :D

мерси,но няма да е днес защото току що ми съобщиха че и кокосови стърготини не са взели.. апф... за пореден път се убеждавам че като готвиш ти ти посещаваш магазина

marilyn
11-18-2012, 14:53
мерси,но няма да е днес защото току що ми съобщиха че и кокосови стърготини не са взели.. апф... за пореден път се убеждавам че като готвиш ти ти посещаваш магазина

О, да! Аз лично не обичам друг да ми пазарува, защото все нещо не е взел или нещо не е като хората.

TheBeliever
11-18-2012, 16:47
някой да знае с какво мога да заменя маскарпоне - за една торта.... обадих се на майка ми днес да купи ама в тоя магазин нямало и не е обикаляла...

Може да си направиш сама. Ето рецептата - http://www.kulinarno-joana.com/2012/03/kak-da-si-napravia-mascarpone/ Излиза по-евтино отколкото да си купиш, а на вкус почти няма разлика.

FuCKkK13
11-18-2012, 16:52
Може да си направиш сама. Ето рецептата - http://www.kulinarno-joana.com/2012/03/kak-da-si-napravia-mascarpone/ Излиза по-евтино отколкото да си купиш, а на вкус почти няма разлика.

мерси

lqlq89
11-18-2012, 17:04
Рецепта за вкусен сладкиш?

anonymous708973
11-18-2012, 21:13
Рецепта за вкусен сладкиш?

Ее, дай насоки.
Парфе ли искаш, кекс ли, чийзкейк ли, крем брюле ли, мъфини ли, ябълков щрудел?

PullMeCloser
11-18-2012, 21:34
Като каза чийзкейк... обожавам. Правила ли си? Трудно ли е? :Д Някоя изпробвана рецепта?

Colouring
11-18-2012, 21:44
Абе, мога колкото да не остана гладна. :Д Общо взето като реша да си направя нещо по-шантаво и трудно не ми се получава от първия път. Трябва няколко пъти да се опитам, за да разбера каква му е цаката. Салати ми дай на мен! Обожавам. И да правя, и да ям. :D При правенето на спагети много съм се усъвършенствала и много си ги харесвам. Скоро се научих да си правя и страхотен омлет и вече винаги, като няма какво да се яде, си спретвам един с каквото има в хладилника.
Та.. ей такива работи си правя, нищо по-сложно.

ЕДИТ: Ей.. сетих се! Правите ли крем супи? Много ми се яде някаква крем супа, ама не знам дали ще ми се получи, така че дайте някоя изпитана рецепта.

bloodyF
11-19-2012, 08:28
калъринг,

http://www.1001recepti.com/recipe/?recipe_id=1358-krem-supa-s-kartofi-i-krutoni#axzz2CegHgBmi

но слагам и няколко моркова и ако имам-броколи

DisappointedDreamer
11-19-2012, 10:43
^Мда. И аз моркови слагам и вегета. Обожавам крем супи.

А иначе, чиийзкейк сме правили с приятелки, получи се страхотно, не е трудно.

Deadlock
11-19-2012, 11:34
PinkPan7her, благодаря! супер се получи, а този сайт е вдъхновяващ! нямам търпение да сготвя ВСИЧКО. :Д

anonymous708973
11-19-2012, 17:31
PinkPan7her, благодаря! супер се получи, а този сайт е вдъхновяващ! нямам търпение да сготвя ВСИЧКО. :Д

Чудесно! Радвам се, че съм помогнала. Ще взема и аз да направя една леща, още не съм :)

Чийзкейк - http://www.supichka.com/2012/09/blog-post_21.html :)

Аз имам да си изпълнявам бас към моя, който включва приготвянето на тристепенно меню. Десертът ще е ябълков щрудел по рецепта на маминка :д Супермайсторка е!
Приемам предложения за предните две... някакво леко предястие плюс основно (което може да е мусака, че това е неизпълнен бас от юни месец 2011 :ДД).

ch0c0late44
11-19-2012, 18:02
Да ви се похваля днес направих първият си опит за правене на мъфини.Добре се получиха,рецептата по принцип е с плодове но аз не ги ям с плодове,за това отгоре сложих ядки (орехи/бадеми) и шоколадчета.
Ето рецептата ако има желаещи да я пробват..(: водят се Breakfast Muffins..нищо че ги ям по всяко време на деня ;д
140 г разтопено масло
250 г брашно
1 с. л. бакпулвер
1 и 1/4 с. л. канела
1/4 ч. л. сол
1/2 ч. л. ванилова есенция
150 г захар
150 мл прясно мляко със стайна температура
1 голямо яйце със стайна температура

Приготвяне:

• Фурната се загрява на 200 С.
• Формичките за мъфини се намасляват.
• В голяма купа се смесват брашното, бакпулверът, канелата и солта.
• В друга купа се разбъркват маслото, ваниловата есенция, захарта, млякото и яйцето.
• Течната смес се влива към брашното и се разбърква внимателно.
• Най-добре да се разбърка само 10-12 пъти по часовниковата стрелка.
• Ако се използват плодове - нарязани или цели, те се овалват в брашното и се прибавят към сместа.
• Във всяка форма за мъфини се поставя по 60 мл от тестото.
• Пекат 15-17 минути до златист цвят.
• Охлаждат се 15 минути, след което се изваждат и се охлаждат напълно върху метална скара.

аз ги пекох малко повече,защото за 15мин ми бяха още сурови. Ето снимка
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/60576_452662194771526_1744747807_n.jpg 8-)

xoxi
11-19-2012, 18:07
На палачинките какво слагате?
Аз най-често си ги хапвам с шоколад. Веднъж с течния шоколад сложих и банан - много вкусно стана. Опитвах и с мед, но не ми хареса.
Когато ги приготвям за закуска слагам само кашкавал и сирене. Опитвала съм и с шунка.
Някакви други идеи, като за изключително претенциозни хора? Конфитюри, мармалади и такива неща не обичам.

anonymous708973
11-19-2012, 18:27
Аз съм научена да ям първата със сирене, след това - с домашно сладко :)
Но много ми харесва с шоколад :) И банан + натрошение бисквити също.

PullMeCloser
11-19-2012, 18:36
На палачинките какво слагате?
Аз най-често си ги хапвам с шоколад. Веднъж с течния шоколад сложих и банан - много вкусно стана. Опитвах и с мед, но не ми хареса.
Когато ги приготвям за закуска слагам само кашкавал и сирене. Опитвала съм и с шунка.
Някакви други идеи, като за изключително претенциозни хора? Конфитюри, мармалади и такива неща не обичам.

Банан, течен шоколад и натрошени бадеми <3
Или, различни сирена- чедър, гауда, каквито обичаш, и примерно някакво филе, пак е много вкусно.

FuCKkK13
11-19-2012, 18:46
На палачинките какво слагате?
Аз най-често си ги хапвам с шоколад. Веднъж с течния шоколад сложих и банан - много вкусно стана. Опитвах и с мед, но не ми хареса.
Когато ги приготвям за закуска слагам само кашкавал и сирене. Опитвала съм и с шунка.
Някакви други идеи, като за изключително претенциозни хора? Конфитюри, мармалади и такива неща не обичам.

шоколад,банан,кокосови стърготини- най- често това

JoLLiE92
11-19-2012, 18:51
шоколад,банан,кокосови стърготини- най- често това
И БИСКВИТКИ! обикновени, натрошени бисквити : ) номномном

The_Sweety_
11-19-2012, 19:26
наскоро си правих пържени яйца и ....... ги изгорих

Пухчоо
11-19-2012, 19:31
:)

DisappointedDreamer
11-19-2012, 21:00
На палачинките какво слагате?
Аз най-често си ги хапвам с шоколад. Веднъж с течния шоколад сложих и банан - много вкусно стана. Опитвах и с мед, но не ми хареса.
Когато ги приготвям за закуска слагам само кашкавал и сирене. Опитвала съм и с шунка.
Някакви други идеи, като за изключително претенциозни хора? Конфитюри, мармалади и такива неща не обичам.

Шунка, кашкавал и майонеза!!!

shmatarok
11-19-2012, 21:08
На палачинките какво слагате?
Аз най-често си ги хапвам с шоколад. Веднъж с течния шоколад сложих и банан - много вкусно стана. Опитвах и с мед, но не ми хареса.
Когато ги приготвям за закуска слагам само кашкавал и сирене. Опитвала съм и с шунка.
Някакви други идеи, като за изключително претенциозни хора? Конфитюри, мармалади и такива неща не обичам.

ако си падаш по малко по-изчанчените работи - шунка + кашкавал + конфитюр (аз лично предпочитам от горски плодове). видях, че си писала, че не ги обичаш, но като ги съчетаеш със соленото вкусът е коренно различен.

Irti
11-20-2012, 07:43
Салата дебела шуба.

1 глава лик, половин веяна риба или солена цаца, 3-4 яйца, 10 картофа, 5-6 моркова, 3-4 с.л кисело мляко, 2 кутийки майонеза и 1 глава червено цвекло.

Майонезата се разрежда с киселото мляко. Картофите и морковите се сваряват и се нарязват на кубчета поотделно. Твърдо сварените яйца се нарязват наситно. Червеното цвекло също се нарязва на ивици. На дъното на тава се слага нарязания лук. Намазва се е с майонезата. Отгоре се нарежда накъсаната на малки парченца риба, така че да се образува втори пласт. Пак се полива с майонеза. Следват ред картофи, майонеза, яйца, майонеза, моркови и тъй докато свършват продуктите. Най-отгоре се слага цвеклото (ама може и без него.. ше го еба и цвеклото гадно) и се покрива с останалата майонеза. Салата престоява в хладилника за 24 часа. Преди поднасяне се реже като торта.

За дами, които се не плашат от калориите и за здрави мУже. :)

xoxi
11-20-2012, 14:51
Благодаря за предложенията. Ще ги опитам през уикенда.
Минавам и да ви покажа едни много симпатични пици, с които мисля да се поглезя в скоро време:
http://24.media.tumblr.com/tumblr_lxunyfSFMf1qkxh8ao1_500.png

SurfSky
11-20-2012, 20:49
Слагайте снимка като зготвите нещо :D , пиците по горе изглеждат .... ВКУСНО :D

bloodyF
11-21-2012, 09:18
на палачинките-шоколад или сладко/конфитюр
не обичам солени палачинки, както и такива с мед

сетих се за една зимна салата, която правим често през зимата вкъщи :Д
сварени картофи се настъргват, кисели краставички, колбас, майонеза, малко дижонска горчица, сварени яйца, сирене
(количеството на продуктите зависи от това на картофите най-вече, ако е 1 кг картофи -> 1 буркан кисели краставички, 200 гр шунка, 2 майонези , 3-4 яйца, 100-150 гр сирене)
много ми е вкусна :Д а и става супер бързо

ross
11-21-2012, 10:24
Май добре се справям, по-трудното е да се захвана. Приготвям си неща, които аз харесвам. Правя предимно картофки, спагети и различни салати.

JoLLiE92
11-21-2012, 11:10
Добре, да кажа и аз моята изпитана и проста рецепта за зимна салатка ;д
7 неща, равни количества (по колкото прецените) :
варени картофи
варени яйца
шунка
зелен лук
краставица
ябълка
кисело мляко + майонеза.
По принцип идеята е всичко да е на кубчета и по една чаша (млякото и майонезата ОБЩО една), но може и по половин, може по две, колкото искате, важното е количествата да са равни. Супер вкусна е :---)

FuCKkK13
11-21-2012, 11:55
ммм я някой да даде някоя хубава рецепта с рибешко филе... даже ако може и изпробвано да е ще е супер

FuCKkK13
11-21-2012, 12:10
http://recepti.gotvach.bg/r-2435-%D0%91%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%80_%D1%80%D0%B8%D0%B1% D0%B0 реших това да направя.. понеже аз ще готвя днес и ндам...

PullMeCloser
11-21-2012, 17:36
Риба с хляб... звучи гадно :Д сподели после как се е получило. Аз вчера правих кифлички, но бяха пълен фейл, дори и външно :Д

Deadlock
11-21-2012, 21:15
вече тествах и ориз с пилешко, картофена крем супа и мъфини с банан от supichka.com. всичко се получи добре, но мъфините са страхотни! препоръчвам горещо рецептата. (:

anonymous708973
11-22-2012, 10:42
вече тествах и ориз с пилешко, картофена крем супа и мъфини с банан от supichka.com. всичко се получи добре, но мъфините са страхотни! препоръчвам горещо рецептата. (:

Сайтът е страхотен, радвам се, че ти е харесал.
Аз утре планирам топчета с круши и сирена, мусака, ябълков щрудел. Ще видим докъде ще го докарам :д

Undying
11-24-2012, 19:01
Преди не можех да готвя, но в един момент като заживееш сам искаш не искаш се научаваш. Готвя с желание и удоволствие, но не винаги имам време и настроение. Иначе мога да готвя много неща-пиле с ориз, пиле с картофи, ориз със зеленчуци, ризото с месо, без месо, спагети, всякакви картофени запеканки-вегетариански или с месо, мусака, пилешка или свинска кавърма, лазаня, риба и телешко не мога да ги готвя на манджи, но мога да ги сготвя като чисто месо, свинско с гъби и сметана, омлети и въобще яйца всякакви варианти, и други манджи, но не се сещам в момента. От супите правя страхотно пилешка, правила съм и картофена и доматена и също станаха много вкусни. Салати също правя, с десертите не съм много на ти, но когато ми се занимава правя. И с месенето още се запознавам. На 22 съм. :)

Allex
11-24-2012, 19:28
от малък обожавам да готвя.. първите ми манджи бяха червен пипер, олио, оцет, сол, цветя от градината каквито има и го предлагаш за манджа и си мислих че някой ще го яде.. това беше на 7 год.. сега правя каквото ми хрумне, днес в една тава сложих печени чушки, салам, яйца, някакви подправки по желание, изпекох и поръсих обилно със сирене е кашкавал, оставих да си хване корица и свърши :Д

Momicheto:)
11-24-2012, 19:45
Супер, обаче не се случва много често вече, поради липса на време. Обичам да готвя, когато съм в настроение. Цар съм на мъфините. Шоколадови. Ванилови. Шоколадови с ядки. Шоколадови без ядки. Шоколадови с банан, с корички от портокал и лимон. Каквито се сетиш. :D Иначе мога да готвя и основни ястия като мусака, ориз с пилешко, каквото ти хрумне. Винаги съм получавала овации за готвенето ми. И съм на 16. :)

anonymous708973
11-25-2012, 08:02
Сайтът е страхотен, радвам се, че ти е харесал.
Аз утре планирам топчета с круши и сирена, мусака, ябълков щрудел. Ще видим докъде ще го докарам :д

Да мина да кажа, че и трите ги оправих :д
Мусаката пак стана малко водна, не успя да остане на мазнина, но... това ще го оправим. Като пусна статиите в блога, ще пусна линк.

mirorforse
11-25-2012, 08:14
Вчера реших и аз да се направя на майстор и издирих една рецепта за ябълков пай.
Трябваше да изглежда така:
http://www.hrani.bg/userfiles/article_hp_images/754/6f404ca8c00cf9ea1baa8424ba17deaf.jpg
Но след голяма борба в кухнята стана :
http://www.viewsofia.com/upload/fck_editor/Image/0_vogue_paris/cake.jpg
Ябълков кекс.. но въпреки всичко се изяде за секунди :D
Днес мисля да пробвам една леко трудна торта, но доста вкусна. Виенска шоколадова торта :
http://www.zajenata.bg/images/0/big_9b623bec294e4382e4c6995988f827b2.jpg
Честно казано не я препоръчвам на хора, които не са големи любители на шоколада, защото от едно парче умираш от сладко :D

JoLLiE92
11-25-2012, 08:19
Виенска шоколадова торта :
http://www.zajenata.bg/images/0/big_9b623bec294e4382e4c6995988f827b2.jpg

рецептата. веднага. :D

NqkfaNikakva21
11-25-2012, 08:22
Желаещи да ми я направят? :D :D

mirorforse
11-25-2012, 11:39
рецептата. веднага. :D

шоколад – тъмен 500 гр.
масло – 200 гр.
захар – пудра 120 гр.
брашно – 2 с. л.
яйца – 4 бр.
шоколад – бял 150 гр.
сметана – 400 мл.
ром - 2 с. л. (по желание, но става изключително вкусно и ароматно с него)

Блатът се приготвя, като 150гр. тъмен шоколад се разтопява на водна баня.(след това го остави за малко да се поохлади, но не го слагай в хладилника). Маслото се разбива със 100гр. от захарта,прибавят се жълтъците един по един,поохладеният шоколад, брашното и разбитите белтъци с щипка сол.Сместа се излива в намаслена кръгла форма (гледай да не е много голяма - моята е с диаметър около 25-30см.) и се пече около 40 мин. в загрята фурна на 180 градуса. Центърът може да излгежда леко кремообразен. Изважда се от формата и се охлажда.
Тва е за блатът.. попринцип може и да си го купиш готов, но аз лично предпочитам да си го правя сама. Става по-бавно, но много по-вкусно, а и е по-голям от готовите.. сама си реши.Ако са купешки сложи 2.
Сметаната за пълнежа се загрява, прибавя се 200гр. тъмен шоколад, когато се разтопи, се маха от огъня, охлажда се (стайна темп.) и се слага в хладилника за най-малко 2 часа.След това се разбива с микрес на пухкав крем и се прибавя рома. (ако искаш може да започнеш с правенето на пълнежа, а след това блатът, защото иначе 2 часа ще се чудиш какво да правиш :D )
Блатът се разрязва на 2 равни кръгчета (да не го срежеш през средата :D ) и се пълни с 2/3 от крема. Останалият крем е за украсата.
Тортата се намазва с тънък слой крем отгоре и отстрани.
За да се приготви украсата на тортата се използват шоколади оцветени различно. Примерно черен и бял или там къвто си изебреш (има шоколади с ягода и т.н.)
Другото е от теб.. избираш дали да ги разтопиш и да украсиш с шприц или да нарендосваш половината или пък някаква друга техника. Аз лично нареждам и пурички - тези шоколадовите на пападопулос, но честно казано украсата сама си решаваш как и с какво да я напрвиш.

FuCKkK13
11-25-2012, 12:08
Риба с хляб... звучи гадно :Д сподели после как се е получило. Аз вчера правих кифлички, но бяха пълен фейл, дори и външно :Д

аз го правих без бутертестото ... стана много хубаво,нашите го харесаха, въпреки че баща ми беше скептично настроен... дори казаха, че скоро пак ще се прави 8-) :)

FuCKkK13
11-25-2012, 12:14
Виенска шоколадова торта :
http://www.zajenata.bg/images/0/big_9b623bec294e4382e4c6995988f827b2.jpg
Честно казано не я препоръчвам на хора, които не са големи любители на шоколада, защото от едно парче умираш от сладко :D

правила съм я.... на всички,които мислят да я пробват - режете на малки парченца.... едно че е леко тежка друго че е много сладка... и нея и една която прилича леко на Гараш ги режа на много тънки парченца че са наистина много сладки

bloodyF
11-26-2012, 08:04
http://i.imgur.com/yzgBD.jpg?1?3302

:smt060 :smt007



//полигавих си се вчера с тия палачинки
вместо 24, станаха 6 с тоя шибан керамичен тиган, ама карай да върви

tihomirpenchev
11-26-2012, 08:36
Интересувам се от италиански рецепти, нещо по-различно от това, което постоянно срещаме в България. Хайде някой ако знае и желае, нека сподели. :)

tori
11-26-2012, 08:46
Аз пък след малко повече от месец ще правя торта за рожден ден. Ще търся някакви рецепти, но със сигурност няма да станат по същия начин, защото ще променям. Ако някой е харесал някаква торта или рецепта, да пише тук. Ако никой не отчете, ще си ползвам въображението и ще измисля нещо.

bloodyF
11-26-2012, 08:55
Тори, една приятелка прави тортата с кроасаните и крем-карамела за някои специални поводи и става разкошна, всички са много очаровани винаги :Д
съветвам те обаче да я направиш веднъж по-рано, за да видиш дали ти се получава рецептата (каквато и да е торта)..

tori
11-26-2012, 09:03
Мерсиии, ще поровя още малко и ще реша. Определено звучи добре.

heartshapedbox
11-26-2012, 09:44
Днес мисля да пробвам една леко трудна торта, но доста вкусна. Виенска шоколадова торта :
http://www.zajenata.bg/images/0/big_9b623bec294e4382e4c6995988f827b2.jpg


Как стана? И може да пуснеш снимки, и аз искам да я направя. :)

JoLLiE92
11-26-2012, 09:48
Тори, една приятелка прави тортата с кроасаните и крем-карамела за някои специални поводи и става разкошна, всички са много очаровани винаги :Д
съветвам те обаче да я направиш веднъж по-рано, за да видиш дали ти се получава рецептата (каквато и да е торта)..
ах и това е много яко!

marsita
11-26-2012, 10:49
Но след голяма борба в кухнята стана :
http://www.viewsofia.com/upload/fck_editor/Image/0_vogue_paris/cake.jpg
Ябълков кекс.. но въпреки всичко се изяде за секунди :D

mirorforse, напиши ми, моля те, рецетпата за този ябълков кекс :)

TheBeliever
11-26-2012, 11:11
Търся предложения за бързи закусчици от сорта на бухти, мекици, курабийки и подобни, че започнах да се изчерпвам. Може би нещо, което се замесва от предната вечер. Без претенции за сладко или солено. Идеи?

DisappointedDreamer
11-26-2012, 11:16
mirorforse, напиши ми, моля те, рецетпата за този ябълков кекс :)

Аз го правя така:

Нуждаеш се от:

4 яйца
1 чаена чаша захар
2 чаени чаши настъргани ябълки
2/3 чаена чаша олио
2 чаени чаши брашно
1 бакпулвер
1 ванилия
½ кафeна лъжичка хлебна сода

Ябълките можеш да настържеш, но така се губи сока им. Иначе, можеш и да ги нарежеш на кубчета. Обели ги задължително преди това. Всичко се разбърква в една купа и накрая се сипва в тава. Печеш а като го извадиш можеш да поръсиш пудра захар отгоре. :)

FuCKkK13
11-26-2012, 12:03
Търся предложения за бързи закусчици от сорта на бухти, мекици, курабийки и подобни, че започнах да се изчерпвам. Може би нещо, което се замесва от предната вечер. Без претенции за сладко или солено. Идеи?

аз си купувам едни готови питки за малки пици.. на предната страница пуснаха едни пици - подобни са питките.. и примерно аз си запържвам някакъв колбас,маслини и още нещо можеш да сложиш и това го пържа леко и после добавям лютеница и продължавам докато не се сгъсти.. слагам на питката,натрошавам сирене - може и домат да си сложиш,слагам във фурната за малко и като го извадя отгоре и малко кашкавал и готово.. пицата ми е готова за 15 мин. ако фурната е зарята... то е колкото питката да омекне...

mirorforse
11-26-2012, 13:34
Как стана? И може да пуснеш снимки, и аз искам да я направя. :)

За съжаление нямам снимки (фотоапарата нещо се ебава), иначе тортата стана.Блата ми малко прегоря отгоре, но след като го намазах с крема не си личеше :D А и нямаше вкус на изгоряло .. Направи я няма да сгрешиш :) Само ще те посъветвам да наглеждаш блата ( ако го правиш сама), защото моя уж не беше готов,оставих го без надзор за 5,6 минути и като го извадих вече беше започнал да прегаря :D

mirorforse
11-26-2012, 13:40
mirorforse, напиши ми, моля те, рецетпата за този ябълков кекс :)

DisappointedDreamer ти я написа и моята е горе/долу същата :) Само киселото мляко не го видях, но.. мисля, че може и без него. :)

2 яйца
1 ч.ч. захар
около 1 кг обелени и настъргани ябълки
около 500 гр. кисело мляко (става по-нежно и пухкаво тестото)
около 300 гр. брашно
3,4 супени лъжици олио
1 бакплувер
1 ванилия
2 щипки канела (за аромат)
ии 1,2 щипки сода .. сравнително същото е, както вече казах :) Попринцип сама си преценяваш на око, но това са съставките :)

Разбиваш яйцата със захарта,бакплувера и ванилията,прибавяш киселото мляко и след това брашното, докато не стане горе/долу гъста смес ( гледай да не е прекалено гъстa :D). Настъргваш ябълките,прибавяш канелата в тях(по желание е ) и прибавяш всичко в сместа. Разбъркваш,сипваш в една тавичка или форма за кекс и пъхаш в печката. Като стане готово от горе поръсваш с разтопен на пара шоколад илии пудра захар (или и 2те ). Айде Бон Апети! :D

mirorforse
11-26-2012, 13:54
Търся предложения за бързи закусчици от сорта на бухти, мекици, курабийки и подобни, че започнах да се изчерпвам. Може би нещо, което се замесва от предната вечер. Без претенции за сладко или солено. Идеи?

Попринцип с бутер тесто има много вкусни закуски, които са лесни.
Първия вариант е бутерки с кренвирши
Продуктите са :
1 пакет бутер тесто
4 кренвирша
червен пипер
чубрица
1 яйце

Разточваш леко (и много внимателно) бутер тестото и го режеш на еднакви квадрати.Режеш кренвиршите с дължината на квадратите.В единия край на квадрата слагаш кренвирша,поръсваш с чубрица и червен пипер и завиваш. В тавичка предварително намазана с олио или застлана с хартия за печене нареждаш бутерките,намваш отгоре с яйцето и печеш, докато не бухнат и не порозовеят.

Втория вариант е:
Трябва ти 1 пакет бутер тесто,300 грама колбас,200 гр. лютеница.

Разтилаш тестото върху масата и го нарязваш на правоъгълничета (гледай да не са много малки или много големи),намазваш ги отгоре с лютеница,нарязваш колбаса на лентички и го слагаш върху лютеницата.Завиваш на пурички и ги слагаш в предварително намазана с олио тавичка (за да не загорят от долу). Печеш докато не порозвеят и не бухнат. Семейството ги обожава!!

bloodyF
11-26-2012, 13:56
Търся предложения за бързи закусчици от сорта на бухти, мекици, курабийки и подобни, че започнах да се изчерпвам. Може би нещо, което се замесва от предната вечер. Без претенции за сладко или солено. Идеи?

лангиди?
палачинки?
миленки?

TheBeliever
11-26-2012, 14:34
лангиди?
палачинки?
миленки?

Палачинки правя през ден-два, и те са в кюпа с останалите омръзнали ми закуски.

Тези лангиди за първи път ги чувам - вкусни ли са? Става ли да се топкат в мед, примерно? Или да се мажат с топено сиренце? Май ще ги пробвам.

А "миленки" или милинки? Защото за миленки не съм чувала, но пък аз и "бургазлийка" не бях яла, ама ми се случи. Но виж, милинки не съм опитвала да правя все още, може да се пробвам.

Мерси за хубавите идеи.

Bloodlust
11-26-2012, 16:22
Аз не съм от най-сръчните в кухнята, но долу-горе ми се получават нещата. Препоръчвам ви тази рецепта (http://nicko.blog.bg/recepti/2011/12/19/pile-sys-smetana-i-gybi.869472) за пиле с гъби и сметана. От първия път ми се получи и е много вкусна. :)

Annabeth
11-26-2012, 18:03
Пълна скръб съм кухнята, единственото, което мога са пържени картофи и варени/пържени яйца. Иначе съм правила опити да готвя. Последният безуспешен опит беше някаква рецепта за пълнени картофи на фурна, които веднага след като ги пробвах, заминаха в кофата :D

bloodyF
11-26-2012, 18:08
Палачинки правя през ден-два, и те са в кюпа с останалите омръзнали ми закуски.

Тези лангиди за първи път ги чувам - вкусни ли са? Става ли да се топкат в мед, примерно? Или да се мажат с топено сиренце? Май ще ги пробвам.

А "миленки" или милинки? Защото за миленки не съм чувала, но пък аз и "бургазлийка" не бях яла, ама ми се случи. Но виж, милинки не съм опитвала да правя все още, може да се пробвам.

Мерси за хубавите идеи.

лангидите са ми подобни на бухтички, със сиренце, топено, саламурено, кашкавал, лютеница, мед, сладко..с всичко ми вървят :Д
милинки имах предвид, да, не бях сигурна как се пише, че тук различно го чувам, и с и, и с е..
сандвичи с яйце и сирене на парти грил ? принцеси (странджанки) ?
тези сандвичите с яйцето баба ми ми прави много често като съм при нея и на мен много ми харесват :3 а и са супер бързи
мисля , че ще станат и на фурна, в случай че нямате парти грил :3
друга идея, не от този тип : макарони/кускус със сирене/кашкавал ; бързо стават, ако не друго
а аз откакто си купихме сандвич-мейкър се родих; сутрин , ако не ми се занимава, един сандвич мятам и съм готова, супер бързо става и е много по-вкусно отколкото обикновените сандвичи
виж и гофрети стават за закуска , но ако имаш гофретник (а ако нямаш и решиш да си купуваш-гледай за три в едно-тата-сандвич-мейкър, гофретник и за тригълни сандвичи, по-удобни са, а и няма нужда да си купуваш три отделни уреда, просто взимаш един с приставки и воала ) :)

AliceSw
11-26-2012, 18:30
TheBeliever

Мъфини със сирене
Необходими продукти
2 ч.ч. брашно - 1 бяло, 1 царевично
1 и 1/2 ч.ч. натрошено сирене
2/3 ч.ч. олио
1 ч.ч. + 2 с.л. кисело мляко
1 ч.л. сода
2 бр. яйца
ким и настърган кашкавал, маслини по желание

Пресейте брашното в купа. В друга купа разбийте яйцата, киселото мляко, содата и олиото. Добавете брашното към мократа смес и след това сложете сиренето, ако обичате - и маслини. Поставете хартиена кошничка във всеки отвор (или намажете с масло и поръсете с брашно). Разпределете тестото до 3/4 от височината на отворите. По желание отгоре може да поръсите с малко ким или настърган кашкавал. Печете около 20-25 минути в предварително загрята до 180 С фурна. Извадете от фурната, охладете за около 5 минути и извадете кексчетата от формата.

tori
11-26-2012, 19:55
лангидите са ми подобни на бухтички, със сиренце, топено, саламурено, кашкавал, лютеница, мед, сладко..с всичко ми вървят :Д
милинки имах предвид, да, не бях сигурна как се пише, че тук различно го чувам, и с и, и с е..
сандвичи с яйце и сирене на парти грил ? принцеси (странджанки) ?
тези сандвичите с яйцето баба ми ми прави много често като съм при нея и на мен много ми харесват :3 а и са супер бързи
мисля , че ще станат и на фурна, в случай че нямате парти грил :3
друга идея, не от този тип : макарони/кускус със сирене/кашкавал ; бързо стават, ако не друго
а аз откакто си купихме сандвич-мейкър се родих; сутрин , ако не ми се занимава, един сандвич мятам и съм готова, супер бързо става и е много по-вкусно отколкото обикновените сандвичи
виж и гофрети стават за закуска , но ако имаш гофретник (а ако нямаш и решиш да си купуваш-гледай за три в едно-тата-сандвич-мейкър, гофретник и за тригълни сандвичи, по-удобни са, а и няма нужда да си купуваш три отделни уреда, просто взимаш един с приставки и воала ) :)
Принцесите с яйце и сирене стават и във фурна, да. То е долу-горе едно и също май. :д

PullMeCloser
11-26-2012, 20:22
Не съм сигурна дали съм го споменала, обаче пробвали ли сте запечени броколи с няколко вида сирена? Сууупер вкусно е.

AliceSw
11-26-2012, 20:42
^аз ги правя задушени в тиган...много по-яки са - остават хрупкави и не са толкова сухи

anonymous708973
11-26-2012, 21:50
Не съм сигурна дали съм го споменала, обаче пробвали ли сте запечени броколи с няколко вида сирена? Сууупер вкусно е.

Обожавам неща със сирена. Ненавиждам броколи. Сигурна съм, че ако ги обичах, щеше супермного да ми хареса.

Аз май тоя петък (оформя ми се като тенденция, хаха) ще направя едно пиле с ориз, едни мъфини (вероятно ябълкови) с цветничка глазурка и още нещо, но се чудя какво. Запеканка ли някаква, нещо постничко ли, крем супа ли...

PullMeCloser
11-26-2012, 21:52
И аз мразя броколи, но това е вкусно, повярвай :Д Дори няма вкус на броколи, а по-скоро на ...сирене. Обожавам и аз всякаки сирена, мисля, че ще ти хареса. Аз си го правя с повече сирена, абе много е вкусно. Даже май има вкус по-скоро на ...чушки(които аз мразя,де, но определено не ми беше гадно това).

anonymous708973
11-26-2012, 21:56
Не мога. Мирише ми отвратително дори по време на готвене... Супермалко неща не ям, това е едно от тях. Спанака го обичам суров, под друга форма - не, но броколите не мога да ги гледам.

Ооо, ще взема една домашна пица да направя... или някакъв тарт.

PullMeCloser
11-26-2012, 21:59
Направи пицата с няколко сирена :Д Ох, много съм досадна с тия сирена, но това ми е любимата пица :Д

anonymous708973
11-26-2012, 22:30
Ооо, обожавам, обаче мъжо е много месояден :д Мога да направя компромис: селска пица - няква мръвка (не много ароматна), синьо сиренце, моцарела, кашкавал, лук, домат, маслинки. Готиното е, че хлебопекарната ще свърши досадната и времеемка работа по тестото вместо мен. :д

И си харесах и това - http://iliotalk.blogspot.com/2010/10/blog-post.html. Маслено тест но може да се прави в хлебопекарна, а времето ми е ограничено, за да го меся. Вярно, че не иска много, но все пак... Вариант е да се направи с бутер тесто.

Сефте попадам на мъжки кулинарен блог.
Започва с някви размисли за живота, което е иновативен подход:

Едно от най-ценните неща, на които ме е научила майка ми е да не разчитам на никого. До ден днешен всеки път, когато мързелът застрашително започва да взема надмощие над поведението ми, в главата ми прозвучава гласът й: "Имаш си ръчички, имаш си и крачета...". Да, определено не й е било лесно да върти домакинството с трима мъже, първичната реакция на всеки от които е да си опъне краката на фотьойла и да гледа телевизия, докато всичко останало се върши "от само себе си".

http://blogovoditel.com/users/iliotalk/zadusheno-pileshko-sys-zelen-luk/5168/?page_num=1 - Това не е лошо, ама иска пържене, а вкъщи избягваме.
http://iliotalk.blogspot.com/2011/06/blog-post.html
http://iliotalk.blogspot.com/2011/01/blog-post_13.html

Оле, ужас, само месо гледам :д

http://iliotalk.blogspot.com/2010/05/blog-post_19.html - и едни уж здравословни овесени бисквитки <3

mirorforse
11-27-2012, 08:00
Нещо съм се запалила по шоколада и тея дни седях и се чудих кво се съм правила.Ей сега преди секунди се сетих -БОНБОНИ!!
Таа ако някой е правил шоколадови бонбони и са се получили добре (и са били вкусни) да драсне една рецепта да пробвам и аз :D
Ето подобни :
http://www.kulinarno-joana.com/wp-content/uploads/2010/01/DSC0402.jpg
http://recepti.gotvach.bg/files/lib/300x300/chocolate-truffel.jpg

bloodyF
11-27-2012, 09:09
аз много искам да направя киш..
някой правил ли е? как му се получи и рецепта , ако може?

ето ви друга идея: пататник!
много обичам :Д правила съм 3-4 пъти, страхотно ми се получава

anonymous708973
11-27-2012, 11:41
Оо, и аз съм майсторка на пататника :)

marsita
11-27-2012, 14:36
Момичета (и момчета), да ви споделя какво измайсторих снощи за десерт. Наричам ги ореховки и много ги правя особено около Коледа. Стават много бързо и моите в къщи ги обожават :) Ето рецепта:

125 гр. масло
1 ч. ч. брашно
2 с. л. захар
1 ванилия
1 ч. ч. смлени орехи
1/4 ч. л. сол , пудра захар за овалване

Приготовление :
Смесете всички продукти / без пудрата захар / и оформете от получената хомогенна смес топки с големината на орех. Получените топки се пекат в предварително загрята фурна на 200 гр . за около 15 минути. Докато са още топли се овалват в пудрата захар.

anonymous708973
11-27-2012, 15:44
А стават ли такива лепкави като истински?

И колко броя излизат? Снимка имаш ли?

someonerandom
11-27-2012, 15:56
Правя спагети Choice!! 8-)
Като цяло имам някакви основни умения като спагети(не Choice :D ),яйца,всякакви месни продукти,сандвичи и подобни,колкото да оцелея,докато съм сам в нас за повече време,обаче не мога да се оправя с нищо по-сериозно 8-)

tori
11-27-2012, 18:28
Нещо съм се запалила по шоколада и тея дни седях и се чудих кво се съм правила.Ей сега преди секунди се сетих -БОНБОНИ!!
Таа ако някой е правил шоколадови бонбони и са се получили добре (и са били вкусни) да драсне една рецепта да пробвам и аз :D
Ето подобни :
http://www.kulinarno-joana.com/wp-content/uploads/2010/01/DSC0402.jpg
http://recepti.gotvach.bg/files/lib/300x300/chocolate-truffel.jpg
И двата вида изглеждат адски апетитно. Аз по едно време щях да правя шоколадови трюфели ама...

fenkaaa
11-27-2012, 22:42
Леле,откога не бях влизала в този раздел,изобщо забравих,че имам тема,а то я гледай какво станало :D Честно казано за сега няма да използвам книжки и гугъл за някои рецепти,докато не изпробвам повечето от тук :D

fenkaaa
11-28-2012, 14:20
Тъй като много от нас обичат дюнери,а и момчето по-горе спомена ще ви дам една рецепта за дюнер.Преди много ми се искаше да го направя,но като тези,които продават,а тайната била в мариноването на месото :D От тази рецепта гледах аз,заповядайте.

Има два варианта. Първият е да мариноваш месото за да мирише така както в купешкият дюнер. Другият вариант е да сложиш подправките в соса (това е бързият вариант, ако изведнъж решиш да го правиш, че иначе трябва време за мариноване на месото). Всъщност крайният вкус е един и същ и при двата варианта.

За мариноване на пилето: накисваш го в смес от вода, няколко лъжици оцет, малко бяло вино и следните подправки: щипка индийско орехче, няколко семенца карамфил 5-6 примерно, щипка чер пипер, няколко щипки кимион, няколко щипки канела. По нета в рецептите има и още подправки, но тези са напълно достатъчни за да докараш вкуса на Мимас. Трябва да кисне поне 2-3 часа,през това време може да опържите картофите.

Соса се прави така: кофичка кисело мляко + 2-3 лъжици майонеза + смачкан чесън + сол.

Ако го правиш по бързата процедура, слагаш канелата, карамфила, индийското орехче, кимиона и чер пипера в една кофичка кисело мляко + чесън + 2-3 лъжици майонеза + сол.

А ето и рецепта за питки,от тези,които са като палачинки.

За тестото трябва 180г. брашно,сол 1 ч.л, дори половинка ще е добре и 100мл топла вода.Омесва се тестото и се оставя за 15 мин в хладилника.След това се разделя на топки,с големината на яйце,разточва се на много тънко и се пече на сух загрят тиган за около 1мин и от двете страни.

fenkaaa
11-28-2012, 14:21
Тъй като много от нас обичат дюнери,а и момчето по-горе спомена ще ви дам една рецепта за дюнер.Преди много ми се искаше да го направя,но като тези,които продават,а тайната била в мариноването на месото :D От тази рецепта гледах аз,заповядайте.

Има два варианта. Първият е да мариноваш месото за да мирише така както в купешкият дюнер. Другият вариант е да сложиш подправките в соса (това е бързият вариант, ако изведнъж решиш да го правиш, че иначе трябва време за мариноване на месото). Всъщност крайният вкус е един и същ и при двата варианта.

За мариноване на пилето: накисваш го в смес от вода, няколко лъжици оцет, малко бяло вино и следните подправки: щипка индийско орехче, няколко семенца карамфил 5-6 примерно, щипка чер пипер, няколко щипки кимион, няколко щипки канела. По нета в рецептите има и още подправки, но тези са напълно достатъчни за да докараш вкуса на Мимас. Трябва да кисне поне 2-3 часа,през това време може да опържите картофите.

Соса се прави така: кофичка кисело мляко + 2-3 лъжици майонеза + смачкан чесън + сол.

Ако го правиш по бързата процедура, слагаш канелата, карамфила, индийското орехче, кимиона и чер пипера в една кофичка кисело мляко + чесън + 2-3 лъжици майонеза + сол.

А ето и рецепта за питки,от тези,които са като палачинки.

За тестото трябва 180г. брашно,сол 1 ч.л, дори половинка ще е добре и 100мл топла вода.Омесва се тестото и се оставя за 15 мин в хладилника.След това се разделя на топки,с големината на яйце,разточва се на много тънко и се пече на сух загрят тиган за около 1мин и от двете страни.

Остава само вие да изберете какво ще съдържа плънката,освен месо,картофи и сос. :)

Game_Fan98
11-28-2012, 14:41
Ами май е същото.

Ето и рецептата ми за плънка:

Тъй като нямам шиш с месо вкъщи направих така

За месото:

Взимате една пилешка пържола.
Слагате я за най-малко 12 часа в следната марината:

олио,оцет,сол,черен пипер и чубрица и индийско орехче.

После задължително в хладилника.

След това я изпичате.Тъй като съм в апартамент и нямам скара я направих на грил
тиган.
После нарежете месото на кубчета.

Картофките са по-вкусни когато са бланширани,но ако не можете да намерите-
и с обикновени става вкусно.

Нарежете картофките на кубчета.

Киселите краставички ги нарежете на не много едро.

И сега най-важното-слагате пилето,картофките и киселите краставички
в питката.Завивате питката и слагате малко чеснов сос.

И готово!

П.С.-Сервирайте с една чаша айран.


До fenkaaa:
Аз си купих соса и питките,но другия път ще пробвам домашно.

Може маринатата да е ваша,но аз тази я знам от майка си.

paradosou
11-28-2012, 14:55
Желаещи да ми предложат някакъв по-нестандартен/екзотичен сос за спагети? 8-)

JoLLiE92
11-28-2012, 14:59
Желаещи да ми предложат някакъв по-нестандартен/екзотичен сос за спагети? 8-)
Една моя приятелка яде спагетите със сирене и забележи КИСЕЛО МЛЯКО. По-нестандартно здраве му кажи.
Виж на какво попаднах http://www.beu.bg/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D1%81-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D 0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D1%81-%D0%B8-%D0%BF%D1%83%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%BE-news6328.html номномном

AliceSw
11-29-2012, 00:12
домашно песто - смлени ядки /фъстъци, бадеми, кашу - печени - 1 малък пакет към 50гр/ с босилек /други зелениии, ако ядете - евентуално риган, мащерка/ накълцан мн ситно, зехтин поне 50 мл - сурово пресован, сол, чесън, горчица/ лют сос или чушка
(за по-мързеливите - направо смляно на майонеза с пасатора всичко - може да има индийско орехче, )

сос с пресни домати и маслини - в тиган слагаш мнооого зехтин /поне 100 мл/ в него се изсипват маслини и гъби /поне по 300 гр обезкостени и нарязани/ и се пържат 10-тина минути (според гъбите - най-добре да са горски - кладница примерно, и с печурки става, но не е толкова яко) после се слагат пресни домати (обелени, без семки, нарязани на кубчета), подправки на вкус (черен пипер, индийско орехче, кимион, босилек, сол) още 2-3 минути се оставят в тигана и вътре се изсипват сварените спагети

и на двете може да се сложи твърд кашкавал/ сирене...и в двата соса може да се сложи и пармезан на прах/ настърган - не знам как се води - тея от кутиите в супермаркетите (най-ароматни са)

anonymous708973
11-30-2012, 07:43
Въпрос:

http://honeyandmilk2.wordpress.com/2009/12/09/%D1%8F%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%88%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BB-%D0%BC%D1%8A%D1%84%D0%B8%D0%BD%D0%B8/

В тази рецепта какъв алкохол се слага според вас? Дали може да е бакарди? Или да използвам Малибу (кокосов ликьор) - той повече ме кефи като идея, ама май ще се бие вкусово с ванилията и с канелата?

bloodyF
11-30-2012, 07:48
Според мен ще стане с пина колада или нещо такова по-меко. Така че малибуто е добър избор, въпреки кокоса : )

JoLLiE92
11-30-2012, 08:13
Кокоса според мен отива на ванилията и канелата.


Като стана въпрос, имате ли любим коктейл, ваша рецепта за коктейл или нещо такова? Нашият 8ми декември явно ще бъде вкъщи и сме решили да си правим коктейли :) Трябва и менюто да измислим..

PullMeCloser
11-30-2012, 08:57
Мохитото е готино и лесно, малко не му е сезон, но нищо :Д
Мента на листа, лайм, кафява захар, 50мл ром, газирана вода, захарен сироп. Ако те интересува, мога да ти обясня как се прави.

JoLLiE92
11-30-2012, 09:13
Да, сетихме се за това ... Или за кило Мартини Бианко, три кила джин и кило зелени маслини с пиперче ;д
Я кажи точно как се прави ? :)

PullMeCloser
11-30-2012, 09:21
M, първо режеш лайма на 8 или на 4, както ти е по-удобно и принципно става и с един лайм на чаша, но с два е по-яко :Д Намачкваш ги с нещо така, че да си пуснат сока, примерно с обатното на някой дървен нож. После слагаш малко кафява захар и 3-4-5-6 листенца от мента, колкото искаш и тях пак ги намачкваш, обаче съвсеееем леко, почти не ги натискаш. После слагаш 50мл. захарен сироп и пак толкова ром(и двете като цяло са на вкус, и с повече, и с по-малко става), слагаш лед и доливаш с газирана вода.

JoLLiE92
11-30-2012, 09:25
1. с какъв ром е най-добре?
2. ние ще си правим промишлени количества ;д направо в чашите ли да го правим както каза, или в някакъв голям съд и да си сипваме оттам после?
3. захарният сироп е разтопена захар във вода, нали? :D

Irti
11-30-2012, 09:33
Kоктейли не пия, защото са ми твърде слаби и блудкави. Обожавам чистите силни алкохоли.

Но съм си правил с приятели (не е коктейл точно) : 200гр домашно вино, 50 гр ракия, щипка черен пипер, щипка канела.

Обожавам и грог (ама и то не е коктейл).

Класическата рецепта за грог е: към сварен черен чай се добавя алкохол (ром, а може и водка) и се добавя захар. Пие се горещ.

Надрънкаш десетина и си супер.

Пийте си студена и зла ракия, заеби ги тия коктейли. 8-)

Приятелка е първа със “Снежанка “ ,
И не визирам таз на дядо Мраз !!!
При мен върви и със луканка ,
Направена от “ ДЯДО ПРАС “ .

Ако си правиш сметка само за – “ ФАСОН “ ,
Да “ лизнеш “ малко ,
ВНИМАВАЙ много !!! – съставка има – анасон !
Със сигуност ще ти хареса ,
Като на Хенрих VIII – първата метреса !

JoLLiE92
11-30-2012, 09:37
Нашето ще е женско парти ;д От всички ни никоя не пие ракия. :D Другите - защото им е силна, аз защото не харесвам аромата.
Предпочитам бърбън по принцип, но сега сме се навили да си правим коктейли.. от много време го говорим това. Иначе грога ще го пробвам аз, мерси ;д добре ми звучи с тоя черен чай. И ако захарта е кафявааа ... ама от истинската кафява, не боядисаната.

PullMeCloser
11-30-2012, 09:58
Мхм, по-добре да го правиш в топла вода(на котлона), че става значително по-бързо от колкото в студена :Д:Д Личен опит :Д

JoLLiE92
11-30-2012, 10:00
Да да това ми е ясно, ама после трябва да го изстудим, че няма да е яко коктейл с топла вода. А и да не е мн гореща, да не се карамелизира. А за рома и за съда? :D

PullMeCloser
11-30-2012, 10:08
Ми не ти препоръчвам да е в голям съд, щото леда ще се разтопи и ще се разводни.
А рома... Ми принципно с Бакарди е най-добре, май имаше някакъв специален ром за мохитото, но му забравих името. Иначе с всякакъв става.

JoLLiE92
11-30-2012, 10:10
Въпросът ми беше светъл, тъмен или кокосов, не за марка :D Иначе има едно, на което пише Мохито, ама то май е заготовка за Мохито с повече неща вътре, освен ром.

AliceSw
11-30-2012, 10:24
бял е ромът

bloodyF
12-01-2012, 08:35
Джоли, направете си сангриа и кайпириня майна :D
аз от 2 от всяко съм се отрязвала лошо

Сангриа
90 мл добре охладено червено вино
90 мл газирана вода
парченца плодове ( портокал, лимон, ябълка, праскова, ананас, ягоди, смокини)
1 ч.л бренди
кубчета лед
(може да си го правите и в по-големи количества)

Кайпириня

1 лайм
2 ч. л. кристална захар
60мл Cachaça (бразилска ракия, много по-мека от нашата, има я в някои магазини за алкохол)
натрошен лед

Нарязвате лайма по дължина ,добавяте захарта и намачкавате няколко пъти докато се разтвори захарта в сока на лайма, но не прекалявайте с мачкането. Сложете лед върху лайма и добавете количеството Cachaça върху него. Разбърквате добре преди поднасяне.
А може да си украсите (ниски) чаши-навлажнявате ръба на чашата и потапяте в кафява захар

JoLLiE92
12-01-2012, 08:40
И двете ги гледах вчера мерсииии : ) На мен ми се иска или Сангрията (която между другото аз знам от години и все обяснявам на хората какво аджеба е това ;д ) , но може би ще си я затоплим ... <3 студено е вече , тя може и топла да се пие
Илиииииииииииииии намерих някаква рецепта за домашен бейлис, който ще ни излезе доста по-тънко от хоргиналдъ-то :cool:
днес ще пробвам домашния бейлис , хем имаме вкъщи оригинален за сравнение ;д
:---)

bloodyF
12-01-2012, 08:47
я дай рецептата и на нас :Д

JoLLiE92
12-01-2012, 08:51
http://recepti.gotvach.bg/r-3792-%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B5%D0%B9%D0%BB_%D0%91% D0%B5%D0%B9%D0%BB%D0%B8%D1%81 повядай : ) не е изпитана още ;д

bloodyF
12-01-2012, 14:15
благодаря
ако я пробваш, кажи дали ти се е получила

бтв нещо НЕсвързано с кухнята: не пипайте трилистник с голи ръце, аз му отрязах 2 листа на моя и ще умра в момента..
сърбежи, боцкане, изтръпване,, отврат
*исках да ви предупредя и да се оплача* 8-)

TheBeliever
12-02-2012, 11:36
Решила съм, че днес ще се готви пилешко с картофки, но не съм решила как точно - отворена съм към предложения.

Смятам и да направя нещо подобно - http://www.brightideas.com/bright_idea.aspx?ID=169 , но не с ментови М&M's, а с плодови и вероятно някакви шоколадови от типа на Bonibon.

DisappointedDreamer
12-02-2012, 16:25
Я кажете някаква рецепта за яхния с картофи и месо. Или за някакво друго ястие.

umri
12-02-2012, 16:56
Решила съм, че днес ще се готви пилешко с картофки, но не съм решила как точно - отворена съм към предложения.

Смятам и да направя нещо подобно - http://www.brightideas.com/bright_idea.aspx?ID=169 , но не с ментови М&M's, а с плодови и вероятно някакви шоколадови от типа на Bonibon.

http://www.supichka.com/2012/10/blog-post_26.html
Заповядай.

Аз за Коледа ще гледам да направя оригинален немски щолен.

Пантерата

NqkfaNikakva21
12-02-2012, 18:36
^ Може ли рецептатааааааааааа
Обожавам щолен!!!!

anonymous708973
12-02-2012, 19:12
http://www.kulinarno-joana.com/2009/12/stollen/

Голяма занимавка ще е :д

Deadlock
12-02-2012, 22:20
събирам вдъхновение за коледната трапеза! особено искам да си харесам рецепта за коледни сладки/меденки/мъфини. някой друг в коледно кулинарно настроение? (sun)

пс: сега видях рецептата за щолена. традиционно на Коледа ли се приготвя?

anonymous708973
12-02-2012, 22:50
За Коледа се прави, да.
Иначе и аз събирам идеи за Коледа. Иска ми се и греяно вино да си направя, още не съм тръгнала да търся рецепти. Мисля да мина тънко с подаръците за приятелки, като направя 3 вида мъфини и на всяка по един мъфин от всеки вид. :д Или някакви други сладкиши. Само трябва да си измисля глазура, която е вкусна, че от последната диабет можеш да получиш :д

В Пловдив направиха уж оригинален немски коледен базар, ще го преслушам тия дни с надеждата да си крадна някоя рецепта.

NqkfaNikakva21
12-02-2012, 23:58
О, да, много е занимавка, ама резултатът послеееееее, ОМНОМНОМНОМНОМ :дд

kalpazanka
12-03-2012, 12:44
Аб, да питам, една година се излъгах да взема щолен от Билла и наказахме тате да го хапне сам, че нямаше втора такава горчилка. Къде е бил проблема? От рома ли горчи или от марципана?

PullMeCloser
12-03-2012, 15:06
Излгежда ми отвратителен тоя щолен :Д Едно, че мразя стафиди, две, че ми казаха ,че бил като зле направен десерт :Д

JoLLiE92
12-03-2012, 19:41
Щолена съм чувала и аз, че е отвратително твърд и безвкусен ;д все се надъхвах да го пробвам .....

marilyn
12-03-2012, 19:42
Ох, моята приятелка преди ми беше купила щолен от била, опаковала ми го с една панделка ама красота просто. Опитваме на вкус-бляк!!!

anonymous708973
12-03-2012, 19:44
Аб, да питам, една година се излъгах да взема щолен от Билла и наказахме тате да го хапне сам, че нямаше втора такава горчилка. Къде е бил проблема? От рома ли горчи или от марципана?

Марципанът, както знаем, е божествено изкушение от бадеми... ако са сгафили нещо с обработката, може да нагарчат, да.
От рома - едва ли. Случили сте на кофти щолен. Има много марки, аз колкото пъти съм яла, все е бил на една марка и е бил уникален!

JoLLiE92
12-03-2012, 19:48
Кажи си марката да намерим и ние :)

NqkfaNikakva21
12-03-2012, 19:55
Аз си взимам от кауфланд попринцип ... и просто нямам думи, такава вкусотия...

AliceSw
12-04-2012, 16:26
щоленът не горчи....ако горчи, евентуално марципанът е имал повечко горчиви бадеми...и е едно от най-вкусните сладки неща, които съм яла...не съм пробвала да правя, не мисля, че ще стане като хората ръчно направен - като козунака...до оригиналния немски в България най се доближава този на Аро, обаче тая година не съм го засичала по магазините...

FuCKkK13
12-04-2012, 17:28
днес пак правих Виенска торта ... ако измисля хубава украса може да ви покажа снимка :)

FuCKkK13
12-04-2012, 19:55
http://www.prikachi.com/images.php?images/820/5569820B.jpg ндам.. това е... нямах време за украса така че и с това ще се задоволите 8-)

marilyn
12-04-2012, 20:00
http://www.prikachi.com/images.php?images/820/5569820B.jpg ндам.. това е... нямах време за украса така че и с това ще се задоволите 8-)

Изглежда прекрасно.

Може ли рецептата, Марти?

FuCKkK13
12-04-2012, 20:04
Изглежда прекрасно.

Може ли рецептата, Марти?

разбира се.. аз лично я правя по тази :

Виенска торта

Блат:
150г тъмен шоколад
200 г масло
100 г п. Захар
2 с.л. брашно
4 яйца
Блатът се приготвя, като шоклоадът се стопява на водна баня, охлажда се. Маслото се разбива съсд захарта, прибавята се жълтъците един по един, охладения щоколад, брашното и белтъците на сняг + щ. Сол. Сместа се изсипва в намаслена форма – 24 см (при мен 26см и с пекарска хартия) и се пече в загрята на 180° около 40 минути. Центърът може да е леко кремообразен (при мен не беше). Изваважда се от формата и се охлажда.

Крем/ ганаш:
200 г тъмен шоколад
400мл Сметана + 2с. л. п. Захар/
2 с.л. ром
Сметаната за ганаша се загрява, прибавя се шоколад, когато се разтопи се маха от огъня, охлажда се и се слага в хладилника най малко за 2 часа. След това се разбива с миксер на пухкав крем, като се прибави ромът.

Блата се срязва на две и се пълни с 2/3 от крема. Останалият крем се използва за украса.

FuCKkK13
12-04-2012, 20:05
^ а да.. иначе това отгоре са кокосови стърготини :)

marilyn
12-04-2012, 20:06
МММММммммерси :-)

FuCKkK13
12-04-2012, 20:06
МММММммммерси :-)

моля :)

SurfSky
12-05-2012, 13:38
Не е нищо сложно, но на мене много ми хареса.
Сварих 1 картоф,разрязах го на 2 и го издълбах.После го напълних с масълце , сиренце , салам и гъби от буркан. Oтгоре на картофа сложих по едно парче кашкавал, и го запържих в тигана ( кашкавала към тигана,че да се разтопи :D )
Ето и снимка: http://prikachi.com/images.php?images/927/5571927C.jpg
На вкус 6, на вид 3-4 :D

JoLLiE92
12-05-2012, 13:44
;ооооооооооооооооо
изглежда скандаааааааааално вкусно!

FuCKkK13
12-05-2012, 13:56
Не е нищо сложно, но на мене много ми хареса.
Сварих 1 картоф,разрязах го на 2 и го издълбах.После го напълних с масълце , сиренце , салам и гъби от буркан. Oтгоре на картофа сложих по едно парче кашкавал, и го запържих в тигана ( кашкавала към тигана,че да се разтопи :D )
Ето и снимка: http://prikachi.com/images.php?images/927/5571927C.jpg
На вкус 6, на вид 3-4 :D
и аз правя нещо подобно,но картофите само ги обелвам и ги издълбавам ( или на 2 режа картофа и после дълбая, или целия картоф го дълбая) пълня го с леко запържена кайма с много малко лук ( нда.. не обичам лук) и ориз и още нещо май имаше ( черен пипер в каймата) и пълня с това картофа и отгоре слагам едно/две резенчета домат,запичам във фурна като в тавата слагам вода до половината.. става много хубаво,стига да уцелиш солта,защото картофите много сол поемат и трудно уцелвам - поне аз де

fenkaaa
12-05-2012, 20:29
http://www.prikachi.com/images.php?images/820/5569820B.jpg ндам.. това е... нямах време за украса така че и с това ще се задоволите 8-)

Ммм изглежда вкусно :) :дд .. Добре,че да даде и рецепта,ще я пробвам.

Ето каквa торта бях сътворила аз миналата година по това време :D http://www.prikachi.com/images.php?images/312/4416312a.jpg

SurfSky
12-05-2012, 23:31
и аз правя нещо подобно,но картофите само ги обелвам и ги издълбавам ( или на 2 режа картофа и после дълбая, или целия картоф го дълбая) пълня го с леко запържена кайма с много малко лук ( нда.. не обичам лук) и ориз и още нещо май имаше ( черен пипер в каймата) и пълня с това картофа и отгоре слагам едно/две резенчета домат,запичам във фурна като в тавата слагам вода до половината.. става много хубаво,стига да уцелиш солта,защото картофите много сол поемат и трудно уцелвам - поне аз де
А картофа като се обели и като почне да се дълбае не се ли ''чупи'' по лесно ? :D
ПС:Някой варил ли е картофи в микровълновата? Правят се 3-4 дупки ( за да не гръмне картофа ) , слага се във вестник и се пуска ... Става като варен :D

JoLLiE92
12-06-2012, 06:21
Аз пека картофи в микровълновата. Режа ги на две, слагам отгоре кашкавал или масло, надупчвам ги с вилица и пека. Стават невероятно вкусни. Едни много сладки такива.

sexa_na_kompleksa
12-11-2012, 16:03
Аб, да питам, една година се излъгах да взема щолен от Билла и наказахме тате да го хапне сам, че нямаше втора такава горчилка. Къде е бил проблема? От рома ли горчи или от марципана?

Вчера си взех щолен от Била и беше вкусен (може сега да е на друга марка). : )

FuCKkK13
12-11-2012, 16:20
А картофа като се обели и като почне да се дълбае не се ли ''чупи'' по лесно ? :D
ПС:Някой варил ли е картофи в микровълновата? Правят се 3-4 дупки ( за да не гръмне картофа ) , слага се във вестник и се пуска ... Става като варен :D

ама аз не сварени ами сурови ги беля и длбая... и не,не се разпадат 8-)

FuCKkK13
12-11-2012, 16:30
а да.. сега като влезнах в темата се сетих за нещо,което много обичам да си правя...
панирани сиренца
режа сиренето на малки парченца
и го овалвам в брашно,яйце и галета ( даже повечето пъти само в яйце и галета )
и става много хубаво.. бързо е и е вкусно.. пържа го в краве масло :)

JoLLiE92
12-11-2012, 16:32
^И да ги потапяш в някакво сладко <3 брутаааааааааално