PDA

View Full Version : Бихте ли гледали български коментар на игри на живо



capslock
11-18-2012, 09:50
Бихте ли гледали български коментар на игри на живо.Моля споделете си мнението!

anonymous908491
11-18-2012, 11:04
Мне, дори игри не бих гледал, още по-малко да играя.

In*The*Face
11-18-2012, 12:00
Зависи за какво става въпрос.
Българските коментатори от евроспорт се справят много добре. Асен Спиридонов например ми е приятно да го слушам, особено когато коментира снукър. Човекът си разбира от работата.

capslock
11-18-2012, 14:32
Става въпрос за коментар на компютърни игри.Иначе се съгласявам за Асен Спиридонов .

kolegata88
11-18-2012, 14:55
Та какъв е въпроса в крайна сметка?

Sh@d0w
11-18-2012, 16:42
Зависи какъв е коментатора. Българските коментатори попринцип са много зле. Едно такова мудно го дават, никакво чувство не вкарват, все едно рецитират нещо и нямат търпение да свърши.

За пример ще дам коментаторите по канал 1 на миналото световно. Може да сравните като си направите един експеримент изтеглете си мача с великобританския коментар и българския. Предполагам ще откриете разликата.

Та идеята е - не е от значение дали е български, арменски или китайски коментар - важно е дали коментатора има способността да накара слушателя да го слуша.

Иначе по темата: да бих защо не, стига да ме интересува съответната игра.

capslock
11-18-2012, 17:07
Идеята ми беше примерно всяка събота (или някой друг ден) да играя някоя игра или да я наблюдавам и да коментирам.Не знам дали има някой по специализиран форум и дали изобщо трябва да пиша тук.Ако някой има идея да ми каже.

Sh@d0w
11-18-2012, 17:15
Правиш си един профил в twitch.tv и си стриймваш. Може да си разпространяваш стрийма в съответния форум за съответната игра, примерно цс. Или някой гейм форум.

Auriss
11-18-2012, 17:24
Бих гледал българин, коментиращ на английски.

capslock
11-18-2012, 20:46
Аз затова питам тук иначе направо щях да си го правя на английски.Мисля да пробвам с няколко приятели.А мислите ли има файда от това да си слагам live cam

Chacho
11-18-2012, 23:15
А какво разбираш под коментиране - увеселително или разяснително? Ако искаш да направиш нещо в стил Pewdiepie, карай с монтажи. Пък ако просто играеш и обясняваш играта - както си прецениш, може и live дори да направиш.

Но както каза Шадоу, трябва да караш слушателя да те слуша. Ако искаш да си забавен - трябва да си наистина забавен. Ако искаш да си обикновен коментатор - трябва добре да анализираш нещата (а и честно казано игрите трябва да са интересни, за да има нужда от коментар).

После просто почни да разпространяваш усърдно и можеш да си намериш абонати.


Аз лично бих гледал, стига да ми е интересно. Харесвам неща на български.