PDA

View Full Version : Пинове на процесор



koko95
11-19-2012, 20:31
Има 2 паднали пина на amd 5400+.Може ли да се възстановят по някакъв начин и ако да какъв е начина?

dangerlol
11-19-2012, 20:53
Слагаш ги в сокета,на местата на които трябва да са и се молиш да правят контакт с процесора.Друг начин няма.

koko95
11-19-2012, 21:04
а с поялник и тинол може ли да се запоят?

dangerlol
11-19-2012, 21:44
Мой на чип 5на5санта(грубо казано) има 940 пина(поне),нямаш начин да запоиш каквото и да е без да прецакаш нещо друго.

koko95
11-19-2012, 21:49
Слагаш ги в сокета,на местата на които трябва да са и се молиш да правят контакт с процесора.Друг начин няма.

а това може ли да стане само,че слягам тинол да може да се закрепят пиновете или елпроводящо лепило,или на мястото на пиновете проводници.Какво мислиш?

dangerlol
11-19-2012, 22:45
Не пробвай,че да не стане по зле.Разстоянията са по малки от милиметър.Да нацапаш с лепипо или нещо друго и нама да захапе никога.Чупил съм 1 пинче от ам2 процесор и като го сложих в сокета работеше(извадил съм късмет че прави контакт).

MaGuSs
11-19-2012, 23:26
Все пак пробвай по начина на @dangerlol, ако не стане рискувай да го запоиш и безтова вече нищо не става от процесора. Преди това изчисти поялника хубаво и го изтържи, така че да хваща тинола добре. Запои с тънък и остър поялник. Гледай да не докосваш другите пинове. Използвай и пинсета.

П.П. Гледай след спойката тинола да не хваща съседен пин, че може да стане лошо.

koko95
11-24-2012, 15:57
сложих пиновете в сокета,не стана нищо ;Д.Сега как да извадя пиновете от сокета?

KiKo0o
11-26-2012, 16:58
Това със запояването забрави.. процесора се асемблира във специални лаборатории с помощта на специални уреди. Паднал ли е пин.. забрави за случая. То за това тоя чип се намира на такова място на дъното, че да неможе да му се случват такива работи. При положение, че си стои в сокета незнам кво си правил, че да се счупат.

MaGuSs
11-27-2012, 01:57
Това със запояването забрави.. процесора се асемблира във специални лаборатории с помощта на специални уреди. Паднал ли е пин.. забрави за случая. То за това тоя чип се намира на такова място на дъното, че да неможе да му се случват такива работи. При положение, че си стои в сокета незнам кво си правил, че да се счупат.

може би човека е искал да си преброи пиновете на процесора или прсото да си изчисти фнездото за по-добра връзка?

:D :D :D

koko95
11-30-2012, 20:41
не е важно как са паднали пиновете- СЕГА как да махна пиновете от сокета??

dangerlol
11-30-2012, 22:47
махаш дъното,и го обръщаш наобратно...
Гледай да го направиш някъде където няма да изгубиш пина.

MaGuSs
12-01-2012, 02:19
не е важно как са паднали пиновете- СЕГА как да махна пиновете от сокета??

с малък и не много силен магнит...

П.П. Пробвай такъв от отвертка.

draid
12-01-2012, 21:14
А така лепни му един магнит, че да може да преебеш още 100 неща. После направи изключително умното нещо да пипаш с метали около платките и като те гледам какъв си индианец най много да почнеш да ревеш на вашите да ти купят нов компютър. Научете се че по хардуера не се пипа даже, преди да сте се "заземили" , камоли да ровиш с разни несвойствени предмети.

MaGuSs
12-01-2012, 23:37
А така лепни му един магнит, че да може да преебеш още 100 неща. После направи изключително умното нещо да пипаш с метали около платките и като те гледам какъв си индианец най много да почнеш да ревеш на вашите да ти купят нов компютър. Научете се че по хардуера не се пипа даже, преди да сте се "заземили" , камоли да ровиш с разни несвойствени предмети.

Точно мене не ме учи как да пипам по харда...
И няма да рева на нашите. Даже няма да си купя комп, че ще ми е по-добре, да се отърва малко от тези купчини желязо.

П.П. Какво ли не съм правил на моя комп и нищо му няма. Късо на дъннат платка. Има ли му нещо? Не... -Тогава грешката ми беше, че бърникам при включен компютър, на моя си отговорност, но да кажа все пак за другите, при бачкане по хардуер - това никога не се прави.

draid
12-02-2012, 20:29
Точно мене не ме учи как да пипам по харда...
И няма да рева на нашите. Даже няма да си купя комп, че ще ми е по-добре, да се отърва малко от тези купчини желязо.

П.П. Какво ли не съм правил на моя комп и нищо му няма. Късо на дъннат платка. Има ли му нещо? Не... -Тогава грешката ми беше, че бърникам при включен компютър, на моя си отговорност, но да кажа все пак за другите, при бачкане по хардуер - това никога не се прави.

Това не беше относно теб, но като гледам какви ги пишеш и ....

Има си принципи на програмиране, принципи на решаване на задачи, също както си има и принципи за боравене с хардуер, да не говорим, че си има и начин по които се държат електронните компоненти. Това, че 90% си мислят, че щото нищо не е станало на въпросният, го правят по правилния начин е друг въпрос.