PDA

View Full Version : Хора, спешно е - вирус!



0bsessi0n
11-19-2012, 21:56
Има някъв вирус дето се разпространява чрез скайп и пише нещо като "is this your new profile pic?" и линк, в който се съдържа името на скайпа ти. Доколкото знам е свързано с фейса и не трябва да се отваря. Е да, ама майка ми го получила в нейния скайп и познайте кво направи. А тя влиза от моя комп, и като разбрах, веднага пуснах антивирусната. Откри, че има вирус и го изтрих уж. Но мисля, че почна да ми изчезва инфо. Кво да правя, някой знае ли за кво става въпрос?

MaGuSs
11-19-2012, 22:23
Чеквай антивирустната за ъпдейти. Друга отървия няма. И вуйчо ми го е получил снощи, още като прочетох, че ми пише на английски разбрах, че има нещо . Все пак отворих линка, то се свали автоматично и си викам "Аха вирус" и го изтрих веднага. Не съм заразен и нищо, не ми изчезва.

П.П. Както ти казах до няколко дена всички антивирустни ще оправят този "ГЪЗ". Ъпдейтвай я постоянно.

И научи майка си, да не отваря такива подозрителни неща ;)

0bsessi0n
11-19-2012, 22:40
Там е работата, че не го изтрих веднага, тъй като откакто тя го отвори са минали няколко часа докато ми каже. Щом разбрах, сканирах компа по бавната процедура и след около час, когато приключи сканирането, ми показа, че има вирус. Изтрих го, но явно е успял да засегне отчасти диск С. Изписа ми някои от елементите, които вирусът е "използвал". Ъпдейтвах я на няколко пъти след това. Мерси за бързия отговор.

anonymous908491
11-20-2012, 04:39
Там е работата, че не го изтрих веднага, тъй като откакто тя го отвори са минали няколко часа докато ми каже. Щом разбрах, сканирах компа по бавната процедура и след около час, когато приключи сканирането, ми показа, че има вирус. Изтрих го, но явно е успял да засегне отчасти диск С. Изписа ми някои от елементите, които вирусът е "използвал". Ъпдейтвах я на няколко пъти след това. Мерси за бързия отговор.

Малко си я ъпдейтвал, това нали е пазар и блъскаш в торбата картофи, за да има значение.