PDA

View Full Version : Нов телефон



fasul
12-01-2012, 08:03
Ами искам да си купя нов телефон.Сега ще напиша всичките ми изисквания, а вие просто пишете ако знаете и ми предлагайте.
Първо да кажа, че телефона може да е смартфон, може и обикновен телефон.Само да кажа, че не ми трябва да сърфирам в интернет и да играя на някакви игри.Имам си компютър за тази работа.Точно, затова може да е обикновен телефон, може и смартфон.Ето изискванията:

- Да има камера - от 5MP на горе, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със светкавица и да може да снима видео.
- Да има MP3 player и да има хубав звук.
- Да може да записва глас, тоест да има recorder.
- Да може да се сложи някаква карта памет (независимо каква).
- Може да има тъчскрий, може да е с QWERTY клавиатура, може да е обикновен - това няма значение.
- Може да е на марките: Nokia, Sony Ericsson, LG, HTC, Samsung - на други марки не ми предлагайте!
- Да е на прилична цена - около 300лв.

Благодаря, на този, който ми предложи!

anonimen97
12-01-2012, 22:18
Между другото сони изкупи всички акции на ериксън и ся не се произвеждат сони ериксън - само сони и относно темата - Нокия лумия 710(http://shtepsel.bg/nokia-lumia-710/) а ако искаш телефон от средна класа (но ще трябва да разтвориш кесията повече с около 200 -300 лв ) Sony Xperia S не ти препоръчвам да си взимаш телефона от който и да е мобилен оператор - много големи надценки слагат. а да за малко да забравя ако искаш да държиш един настина добър смартфон в ръката си то това е Samsung galaxy S3 това е един от върховните смартфони който се е доказал многократно а не кат iphone 4/4с/5 само с имиджа си препоръчвам ти да изчакаш и да си вземеш галаксито, между другото другата година по това време вече с4 би трябвало да е излязло и да е и в България. та за с3 - 1 гб рам 4 ядра по 1.4 гхц и 16/32/64 гб го има и карта памет до 64гб допбокс 15гб ако не се лъжа. Можеш да теглиш филми директно от замунда бе да ги конвентираш
Та накратко ако търсиш нещо което покрива изникванията ти - лумията ако търсиш приличен смартфон сонито ако искаш най-доброто с3

fasul
12-02-2012, 09:22
Явно ще трябва да променя изискванията.Ами наистина по - добре да си купя нещо, което си заслужава.Ами какво мислите за HTC Sensation и LG Optimus X2?А за Lumia 900?Препоръчвайте с някакви по - високи изисквания.

fasul
12-02-2012, 09:24
ПП - досега не съм имал смартфон - който е по - навътре в нещата.Препоръчвайте някакви от среден и висок клас.

anonimen97
12-02-2012, 15:56
ето ревю за лумия 900 - http://www.youtube.com/watch?v=_MPqylG39AM за HTC-то http://www.youtube.com/watch?v=I858bFf6Oc0 а за LG-то http://www.youtube.com/watch?v=V7QVSkxaKoc аз съм си за S3 ~ 250лв по скъп от лумията . понеже лумията е windows си нямам и на идея как стоят нещата при него ако някой знае да сподели иначе при андройд пиратстването на приложения е мн лесно , процесора се справя по-добре и от на HTC One X. така кат гледам няма да се вкл. др. човек ако искаш там разглеждай си телефоните и техните характеристики и като си харесаш някой постни тема за да видиш дали има някакви дефекти(ако има все някой тряя да знае ако има)

fasul
12-03-2012, 07:06
Благодаря.Може ли само да ми кажеш само от къде се купуват, защото ти ми каза да не си купувам от мобилен оператор?

fasul
12-03-2012, 07:31
Преди малко гледах Samsung Galaxy 3 vs Nokia Lumia 900 и Lumia-ta беше малко по - бърза...

Nam3less3
12-03-2012, 09:32
Първо прочети за андроид, ios, windows phone, lumia 900 не трябва да се купува, защото е с WP7(CE ядро) и няма да получи ъпдейт до доста по-добрия WP8(NT ядро).
С 2 думи андроид е най-функционален и pc-like(може даже торенти да теглиш, да получаваш и пращаш всякакви файлове по скайп, пълна flash поддръжка, може да качваш и сваляш всякакви файлове от браузъра, пълен достъп до файловата система и т.н.), но е най-неоптимизиран защото е най-масовата ОС(75%пазарен дял), но пък за сметка на това я има на устройствата с най-мощен хардуер.
Може да го персонализираш и да го ръчкаш както си искаш, живи тапети, умни и custom клавиатури, да теглиш лаунчъри дето напълно ти сменят интерфейса и т.н.
Google Play Store има над 500 000 програми и игри за андроид, може би единствено в AppStore(за айос/айфона) има малко повече, но по-голямо разнообразие има в плей стор(заради възможностите на ос-а), и са най-голям процент безплатни(докато при другите преобладава процента на платените приложения), и най-лесно се пиратства(не изисква никаква процедура).
iOS(iPhone) е оптимизирана ОС налична само върху тези устройства, т.е. хардуерно си ограничен откъм избор(но айфоните са безгрижно добри като апарати), ограничена и нефункционална(освен ако не джейлбрейкнеш), семпла, лесна и неангажираща мобилна ОС, с еднороден интерфейс(няма персонализация) без излишни опции и екстри, в аппстор всичко ще ти тръгва дори и с малко по-стар айфон да си, приложенията са по-оптимизирани за ос-а и са колкото тези за андроид, но преобладават платените.
Windows Phone(8, стария 7 му липсват някой неща, с 8 е Lumia 920, samsung ativ S примерно) също е оптимизирана но налична върху повечеу стройства на по-различни цени(lumia 920 и samsung ativ S като хардуер, дисплей и камера не отстъпват на galaxy s3 и iphone 5 даже са по-добри в доста аспекти), донякъде е ограничена(няма флаш, нямаш толкова възможности както на андроид), но е и по-функционална от iOS, има usb mass storage, и въобще има други хубави екстри като функционалност е средно между ios и андроид, иначе си е семпла ОС с модерния windows интерфейс(metro/modern ui), според мене по-добър от на андроид и иос, и пак има добра персонализация, абе като интерфейс и контрол е лесна, най-хубава и добра като цяло. В windows store има над 100 000 аппс и в момента се разраства, всички най-необходими ги има, има доста платени но и достатъчно безплатни, абе въобще най-потенциалната ОС е, защото е със същото ядро като на desktop Windows-а и Windows RT(за таблети) и споделят еднакъв интерфейс(ако си виждал modern ui в windows 8 ), т.е. единна екосистема, има много добра синхронизация, directx поддръжка и т.н.

Nam3less3
12-03-2012, 10:05
Ето едно ревю за новия wp8 http://www.gsmarena.com/windows_phone_8-review-839.php
Аз лично имах айфон 4 и галакси с2 и предпочитам галаксито(като максималист), но сега бих си взел ativ s/lumia 920 с wp8.

fasul
12-03-2012, 12:11
Благодаря ти много, Nam3less3!Значи Андроид и Уиндолс 8 са най - добрите операционни системи в момента.Благодаря, наистина, че ми го каза това нещо!

itsivka
12-08-2012, 21:09
Моят е Nokia E5 и е с Qwerty клавиатура... на 1 година ми е вече и съм много доволна, отървала съм го 5287315255278 и си е още здрав, даже съм му поръчала калъфче да скрива драскотините ;дд Ей за т'ва чудо ти говоря http://gsmspot.net/wp-content/uploads/2010/09/nokia-e5-black.jpg Има 5MP камера, клавиатура, много хубав звук (има и настройки за звука, за ехото на звука и т.н.), записва видеа с ПРЕКРАСНО качество, рекордера е хубав, има GPS, има Wifi и мнооооого др. има и много вградени програми... абе общо взето голям телефон, ама е от М-тел за златните 420 лв. без карта ;х Ей го к'во представлява с калъфа http://gsm-mall.eu/sites/default/files/imagecache/original_watermark/Big11_7afce5wl1k67z.jpg

Edit: Забравих за кажа, че е с операционна система Symbian Os S60 мисля....

Nam3less3
12-09-2012, 12:28
За 420 може да си вземеш 4 пъти по-добрия xperia neo(с андроид, хубав дисплей и тъчскрийн, добра 8мп HD видео камера и.. андроид :D )

fasul
12-12-2012, 12:02
Абе реших да си купувам по - добър телефон.Не да давам 300 лева за глупости.Ще си купувам някакъв с Windows 8 или Android.Не го ща тоя Symbian...

Nam3less3
12-12-2012, 12:04
Абе реших да си купувам по - добър телефон.Не да давам 300 лева за глупости.Ще си купувам някакъв с Windows 8 или Android.Не го ща тоя Symbian...Прозря правият път.

JuStIc3
12-15-2012, 00:03
Сега изключи и това Windows 8 и всичко е ток и жица :D

Nam3less3
12-15-2012, 11:30
Windows 8 е бъдещето.

JuStIc3
12-15-2012, 16:30
Бъдещет може и да е, но ти живееш в настоящето ;)

Nam3less3
12-15-2012, 16:33
Бъдещет може и да е, но ти живееш в настоящето ;)Не живея в настоящото, но дори и в настоящото W8Phone си е fine job. Трябва да сме иновативни.

fasul
12-16-2012, 09:00
А за Iphone?Не е ли добър избор?

Nam3less3
12-16-2012, 12:14
А за Iphone?Не е ли добър избор?И той е добър, но не е единствения. Въпрос на предпочитание.

perry_the_platypus
12-23-2012, 22:48
http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/2324/sony-ericsson-live-with-walkman -> Отговаря на абсолютно всичките ти изисквания. Най-добре е да си го купиш от Technomarket/Technopolis. :)))))

fasul
12-25-2012, 16:06
Хора, темата вече е ненужна, вече реших, че ще си купувам Samsung Galaxy SIII или Nokia Lumia 920.Ще реша по - нататък...Вече не пишете в темата.Модераторите или админа, когато видят това да изтрият темата, защото на мен не ми е нужна вече, а ако на някой е полезна да я иставят...