PDA

View Full Version : Алергия?



Ivaaaaa
12-08-2012, 13:32
Моят проблем е следният: от няколко седмици кожата на краката ми започна да се бели съвсем леко, появи си и сърбеж, но съвсем поносим. Сега това се превърна в петна по краката ми и се разпространи и на бедрата. Бях на лекар, той ми каза, че е алергична реакция, но от каквоо? По принцип от прах за пране и подобни по силни препарати носа ми си запушва и започвам да кихам. Той ми предписа едни хапчета и паста за алергия. Аз обаче не смятам, че това е алергия, ами от бръсненето. Може и да греша просто предполагам. Отказах се от епилатора и кола маската, заради болката. Крем депилатор също не ползвам, заради непоносимостта ми и към него. И така остана най-неподходящият начин. Не знам просто дали пък кожата ми не е просто много чувствителна, защото преди време също имах алергичен обрив от Акне аут? Вие имали ли сте подобни проблеми и как се справихте? Смятате ли че може да е от самобръсначката?

Game_Fan98
12-08-2012, 13:44
Не е от самобръсначката.Изглежда невъзможно.

Ivaaaaa
12-08-2012, 16:17
Предполагам, че може да е от това. Може и наистина да е алергия към шампоани, сапуни, душ-гелове и тнт. Страх ме е от това да не ми останат някакви следи, петна, белези. Започвам да мисля, че майка ми е права, че не трябва да се къпя толкова много. Може да звучи смешно, но понякога къпането може да навреди :D . От моята мания получих тази непоносимост. Не ми се иска да мога да се къпя единствено с хума...Оххх много ме е страх искам да ми мине.

teenproblem2012
12-08-2012, 17:01
спокойно иве ще ти мине, само изчакай малко и продължавай с лечението ;)

Ivaaaaa
12-08-2012, 17:05
спокойно иве ще ти мине, само изчакай малко и продължавай с лечението ;)

Ох, дано :)

mey_si
12-09-2012, 14:33
Ако раздразнението е на малки зони,ги намажи с крем "Здраве".Успокоява :)

Ivaaaaa
12-09-2012, 15:42
Ако раздразнението е на малки зони,ги намажи с крем "Здраве".Успокоява :)

Няма шанс да мине с крем Здраве за съжаление :(