PDA

View Full Version : Акне



newdivide
12-15-2012, 18:26
На 18 години съм и поне от 3 вече имам адски много пъпки по лицето. Всъщност... и аз не мога да опиша какво имам по лицето. Червени петна, така да се каже, ииии пъпки.... И като ме погледнеш отдалече... целите ми бузи без челото и брадичката са червени. Ужасно е . Имам бал след няколко месеца иии бих желал най-накрая да се изчистя :@

Ходил съм по дерматолози доста и винаги ми предписват някакви кремчета, и никога няма ефект от тях. За това започнах да чета из интернет и книги други домашно приготвени лечения... .И в момента единият крем е от крем Каро+изтискан лимон вътре, а другият - Вода с примесена вътре едра сол. Мажа се и с двете вече около 2 седмици иии отново няма никакъв ефект...

Ако вие знаете някакви домашни рецепти, моля, споделяйте ги. Просто умирам от яд да се гледам така...

marilyn
12-15-2012, 18:54
Ами смени си дерматолога. Не знам само с домашни маски как ще стане. Пиши в Козметика и диети, там има много теми и хората са писали доста за акнето. Дано намериш нещо, което да ти помогне

magi_dark
12-16-2012, 08:44
Отиди на козметик,да ти изчисти лицето и смени дерматолога

strawberry88
12-16-2012, 09:05
Най-добре отиди на друг дерматолог.

teen95
12-16-2012, 11:47
Най-добре отиди на друг дерматолог.

+1 и виж тук http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/534693-%D0%92%D0%B0%D1%88%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0-%D1%81-%D0%B0%D0%BA%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE

Bloodlust
12-17-2012, 19:46
Пълна кръвна картина, консултация с друг дерматолог, консултация с ендокринолог, правилен хранителен режим, спорт, вода, правилна козметика, почистване на лице при кадърна козметичка, хранителни добавки за здрава кожа... Не едно или няколко, а всичките. И спри с крема Каро и солта! Това освен да ти съсипе съвсем кожата друго едва ли ще направи.

rubby179
12-18-2012, 10:42
Освен външно лечение на кожата, при акне се препоръчва и спазването на определена диета, която да изключва прекалено мазните и сладки храни. Необходимо е да се консумират повече плодове и зеленчуци, както и големи количества вода. Трябва да се избягва престоя в среда със замърсен въздух, както и да се спазва много добра лична хигиена. Ето повече информация за начините за лечение на акне:
http://problem.framar.bg/%D0%B0%D0%BA%D0%BD%D0%B5/%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%B6% D0%B0_%D0%B0%D0%BA%D0%BD%D0%B5.html

Game_Fan98
12-18-2012, 20:43
Сменяш дерматолога.Пъпките ги почиствам със салицилов спирт.
Малко намаляваш мазното и не изтискваш пъпките.
Яж повече зеленчуци и плодове.Пий повече вода.

@Bloodlust-Какъв ендокринолог?
Мастните жлези са външна секреция а на такъв лекар се ходи
ако има проблеми с жлези с вътрешна секреция(щитовидна жлеза,хипофиза,надбъбречни жлези,
околощидовидни жлези)


Без ендокринолог.

ThePainter
12-18-2012, 22:12
Здравей!
Слушай сега. На мене ми изписаха едно лекарство, което не се купува готово, а самата аптека ти го прави. Ако обаче не искаш да ходиш на лекар, Скинорем крем ще ти помогне изключително много! Салицилов спирт 2 %, Зинерит и забравяш за сладкото. Също така при спортуване се отделя тестостерон, който стимулира появата на бактерията, която причинава акнето. Пих и антибиотик, ама в момента не се сещам за името му... След 1 година третиране (да чукам на дърво) лицето ми е като лист хартия (но при мене акнето беше хванато на време).

rubby179
12-19-2012, 10:59
Аз също съм чувала добри отзиви за Зинерит.

Bloodlust
12-19-2012, 17:12
Game_Fan98 Ендокринолог заради хормоните. Консултацията е препоръчителна и няма да навреди.


ThePainter Това за тестостерона и бактериите е меко казано смешно. Да, тестостерона може да повлияе на акнето, но не съм чувала да води до развитие на бактерии. При тренировка порите се почистват по естествен начин чрез потенето. Стимулира се кръвообращението, което помага за отстраняването на токсините. До лицето достига повече кръв, а чрез нея повече хранителни вещества, което пък спомага за по-бързото зарастване на раните от пъпките (ако има такива).


И това за сладкото е крайно индивидуално. Не при всички е фактор за акнето.

Game_Fan98
12-19-2012, 18:27
Game_Fan98 Ендокринолог заради хормоните. Консултацията е препоръчителна и няма да навреди.


ThePainter Това за тестостерона и бактериите е меко казано смешно. Да, тестостерона може да повлияе на акнето, но не съм чувала да води до развитие на бактерии. При тренировка порите се почистват по естествен начин чрез потенето. Стимулира се кръвообращението, което помага за отстраняването на токсините. До лицето достига повече кръв, а чрез нея повече хранителни вещества, което пък спомага за по-бързото зарастване на раните от пъпките (ако има такива).


Сега се сетих,че е и от хормоните.
Моя грешка.
За бактериите е вярно-запушват мастните жлези.Поне даскалицата по биология така ни го
обесни.

rubby179
12-20-2012, 09:35
Бактериите се развиват, при прекалено отделяне на себум, подпушване на мастните жлези и лоша хигиена. Това е идеалната среда за тяхното размножаване.

strawberry88
12-20-2012, 10:20
Зинерит е временно решение на проблема.
Също лицето не трябва да се пипа изобщо с мръсни ръце и пъпки могат да се появят от телефона.И там има много бактерии и, като го държим до лицето отиват и там.Почиствай си телефона всеки ден.

horacio
12-20-2012, 12:01
Ходи на козметик, не яж сладко... и не се мажи със 81718272 лайна, защото става по-зле.

ThePainter
12-20-2012, 12:35
Game_Fan98 Ендокринолог заради хормоните. Консултацията е препоръчителна и няма да навреди.


ThePainter Това за тестостерона и бактериите е меко казано смешно. Да, тестостерона може да повлияе на акнето, но не съм чувала да води до развитие на бактерии. При тренировка порите се почистват по естествен начин чрез потенето. Стимулира се кръвообращението, което помага за отстраняването на токсините. До лицето достига повече кръв, а чрез нея повече хранителни вещества, което пък спомага за по-бързото зарастване на раните от пъпките (ако има такива).


И това за сладкото е крайно индивидуално. Не при всички е фактор за акнето.

В случая цитирам дерматолог. :)
По отношение на това, че Зинерит е временен - заради това в по - тежките случаи се изписват антибиотици.

rubby179
12-21-2012, 10:53
Зинерит е временно решение на проблема.
Също лицето не трябва да се пипа изобщо с мръсни ръце и пъпки могат да се появят от телефона.И там има много бактерии и, като го държим до лицето отиват и там.Почиствай си телефона всеки ден.

Да... хигиената е от голямо значение. При тежки случаи на акне е много важно да се сменят редовно калъфките на възглавницата както и кърпите за подсушаване на лицето

limpk0nk3
05-16-2013, 06:42
купи си кислородна вода с едно кремче , което се слага върху раничките , помага аз бях така , вече не съм :)