PDA

View Full Version : Гърлобол



pepppp
12-26-2012, 18:22
Здравейте! От известно време ме боли гърлото страшно много - не мога да преглъщам нито да говоря.. Отидох на лекар и ми каза , че съм в нещо като начална фаза на гнойна ангина. Предписа ми антибиотици , но не мога да ги понасям повръщам ги :Х Въпроса ми е възможно ли е да ми бият инжекции , вместо АБ ? Къде се дупчат и колко пъти ? .. Опитвам всякакви хапчета за смучене, чай пия всеки ден по няколко пъти , дори в момента съм увита в компрес от ракия ..

magi_dark
12-26-2012, 18:27
Попринцип антибиотика може да се приема и венозно,но трябва да ти го изпише лекар и всеки ден в продължение на 7-10 дни да ходиш по едно и също време в поликлиниката и да ти включват системата! А иначе ако не си пробвала Трахизан за гърло,си го вземи лично на мен само той ми помага

mey_si
12-26-2012, 21:21
НЕ ПИЙ ЧАЙ!!!!
Аз от години си лекувах със сладолед болното гърло и за точно 2 дни всичко е както преди..Един път обаче не знам какво размислих и реших да се лекувам с чай..е познай какво-докарах се до гнойна ангина и лекарства за 100лв :P И преди 1 седмица бях така-болеше ме гърлото,но ме беше страх да не се разболея още повече със сладолед,за това си смучех хапчета за гърло,но 4ти ден подобрение нямаше и една нощ се събудих със страшни болки,и се изнервих взех сладоледа от хладилника и го ядях така,че направо го гълтах ,след него изпих и една чаща ледена вода,и ако искаш ми вярвай ,но на сутринта абсолютно нищо не ме болеше...
Топлото разширява кръвоносните съдове и позволява на заразата да се разпространява по-лесно..докато студеното прави точно обратното-лекар УНГ ми е казвал да ям сладолед,ако искаш пробвай :)

haritov
12-26-2012, 21:36
след колко време от приема повръщаш антибиотика?

и тва инжекция вместо антибиотик ме спука от смях тоя антибиотик дето го пиеш може и инжективно да се приема

ти какво мислиш че има в ижекцията вода ли?

видовете инжектиране са венозно мускулно и подкожно вече си направи извода къде те бодът

по принцип след половин час таблетката е абсорбирана и колкото и да повръщаш няма да я изхвърлиш

mimi_we
12-27-2012, 09:39
НЕ ПИЙ ЧАЙ!!!!
Аз от години си лекувах със сладолед болното гърло и за точно 2 дни всичко е както преди..Един път обаче не знам какво размислих и реших да се лекувам с чай..е познай какво-докарах се до гнойна ангина и лекарства за 100лв :P И преди 1 седмица бях така-болеше ме гърлото,но ме беше страх да не се разболея още повече със сладолед,за това си смучех хапчета за гърло,но 4ти ден подобрение нямаше и една нощ се събудих със страшни болки,и се изнервих взех сладоледа от хладилника и го ядях така,че направо го гълтах ,след него изпих и една чаща ледена вода,и ако искаш ми вярвай ,но на сутринта абсолютно нищо не ме болеше...
Топлото разширява кръвоносните съдове и позволява на заразата да се разпространява по-лесно..докато студеното прави точно обратното-лекар УНГ ми е казвал да ям сладолед,ако искаш пробвай :) Е тва ме уби честно. Следващият път като ме заболи гърлото казвам на майка ми "Никакви лекарства не ми купувай, само някоя кутия сладолед и ще се оправя "
да й видя реакцията :D

magneticfields
12-27-2012, 12:02
Зависи. Предполагам ще ти се наложи. Приема се инжекционно и венозно. Първото е чрез мускулни инжекции, в зависимост от състоянието ти 1-2 пъти в денонощие и в зависимост от количествата на 1-2 места. При венозното както ти казаха отиваш 1 или 2 пъти на ден в поликлиниката или болницата и ти включват система, предполагам през абокат в ръката(сгъвката на лакъта или китката).

pepppp
12-27-2012, 14:00
Веднага щом ги глътна и излизат обратно .. иначе тва със сладоледа трябва да го пробвам :D Благодаря все пак на всички май ще се оттърва от антибиотиците днес съм по-добре.

bloodyF
12-27-2012, 17:52
това със сладоледа сакън
при един действа, при друг не, при трети го вкарват в болницата на легло
повръщаш ги , защото не можеш да пиеш хапчета или защото реагират кофти със самия организъм?
имала съм гнойна ангина , много тежка форма, биеха ми ги в бедрата и в дупето, боли ужасно, не те съветвам

pepppp
12-27-2012, 19:28
попринцип съвсем без проблем си пия хапчета ама точно антибиотиците не ги понасям само при вида им ми се гади ...

magneticfields
12-27-2012, 19:56
И аз съм чувала че доста боли, особено ако ти ги бият на едно и също място. Върви на лекар и той ще ти каже. И пиши да раберем кво е станало.

haritov
12-27-2012, 19:59
ако е мускулно боли

ако е подкожно или венозно е плашещо

е зависи и от препарата

pepppp
12-27-2012, 20:05
повече не възнамерявам да ходя .. почти ми мина не знам от кое .. пих си лекарства като мукосулван и приложих бабиния метод с компрес 2 пъти и то взе , че подейства :D благодаря ми все пак на всички напразна тревога за инжекциите !!

Allex
12-28-2012, 09:06
направи си мед със сода бикарбонат(сода за хляб) и го объркай и с една чаена лъжичка, ако искаш супена вземаш малко и го слагаш в устата си и от чакаш да се разтопи и го гълташ - щом казваш, че те боли гърлото и не можеш да преглъщаш предполагам ти дразни на гърлото..затова действай:))

mimi_we
12-28-2012, 09:39
А сега се сетих, че имаше някакъв нишадър и от него ми минаваше гърлото веднага. Малко неприятен вкус има обаче казвам от собствен опит, че е супер ефикасно. И аз като бях стигнала до антибиотик от това нещо се оправих.