PDA

View Full Version : Потене, не издържаааааам



tetriss
12-30-2012, 01:44
Добър вечер/сутрин/ден. Ще споделя моя проблем. Той е обилно потене по ръцете и подмишниците, нищо,че е зима, аз се потя обилно. Не издържам, казах на майка ми през лятото, но тя каза, че е нормално през пубертета и че ще мине, но явно не минава. Само на 13 години съм, никой от моите приятели не като мен. Всяка вечер рева и се отчайвам повече и повече какво да правя. Не мога да живея така. Винаги ме е страх,че, когато някой ме пипне, може да се отрврати от мен и да помисли, че не спазвам лична хигиена. Всеки ден трябва да едни и същи дрехи, за да не ми се личат петната под мишниците ;( Чета в интернет все по-задълбочено и по-задълбочено. Подозирам, че съм болна от хиперхидроза. Почти убедена съм. Четох и за Одорекс, но е много вреден и тази пот, която не излиза от мишниците и дланите ще намери друго място (гръб, чело, крака т.н). НЕ е възможно зимата, на -2 да се потя или в училище в класната стая, където е г-д 18 градуса. УЖАСНО МНОГО МНОГО МНОГО, с цялото си сърце ви моля, които както може да ми помогне.
Каквито и да е съвети. :( не издържам и при мисълта, че най-вероятно ще живея с този блян до края на живота си.

Your.Passion
12-30-2012, 01:53
На ръцете е нормално редовно да се потиш дали от притеснение или по природа .Пък и през зимата хората също се потят ;д Сега си в пубертета и се потиш доста обилно . Знам ,че изглежда грозно петната под подмишниците ,но няма измъкване.За да няма неприятна миризма просто слагай ролка. Не мисля ,че си болна от хиперхидроза :? ,но ако си чак толкова притеснена или не издържаш - изследвания,може би . Как може да плачеш за такова нещо? Няма смисъл просто. :)

besso
12-30-2012, 05:31
За да няма миризма вместо стик под мишниците си слагай малко обикновена сода бикарбонат.

tonssy
12-30-2012, 08:05
Ама как ще плачеш всяка вечер заради това? Хората имат къде-къде по- сериозни проблеми от твоя и пак не го правят. Зима е, но всъщност познавам хора, които пак си се потят. Дори аз като бързам много, за да не закъснея за някъде :D.. В училище може да се потиш от притеснение.. Недей да се ровиш в интернет по тази тема, това е най- лошото, което може да направиш, а именно- да си внушиш, че имаш някаква болест (като гледам вече си). Знам, че ти се струва много трагично положението ти, но не е. Приеми, че се потиш, започни да му обръщаш по- малко внимание и като нищо, потенето може и да намалее. Психиката и мисленето доста влияние оказват :)

druzilla
12-30-2012, 09:08
Аз също се потя и през зимата.Къпи се често,използвай дезодорант и парфюм и обърни внимание с кои дрехи потта си личи по-малко.Ако трябва се преобличай няколко пъти дневно.Дори и в училище можеш да си носиш резервна блузка.А относно това,че имаш някакво заболяване - най-вероятно е само внушение,но за твое лично успокоение можеш да помолиш вашите да те водят на лекар. :)

besso
12-30-2012, 12:12
да, колкото повече се притесняваш - толкова повече се потиш ;)

Xitap
12-30-2012, 16:53
Освен козметиката, пий сок от ананас или боровинки, много вода, и така ще се неутрализира миризмата на потта. И не се притеснявай, минава си това, просто пубертета е така.

Game_Fan98
12-31-2012, 01:12
Знам колко е зле.И аз съм така,но от 12 годишен.Ето какво да направиш:
Къпеш се всеки ден+дезодорант+рол он+без притеснение+смяна на дрехите по-често+
по-проветливи дрехи(пролет и лято)=No Миризма
Ако искаш може да отидеш на лекар,но това си е лично твой избор.Ако не си като водопад,значи всичко
е ок.

Не слагай парфюми на потна дреха,миризмата става само по-гадна.
Търси начини да се проветряваш.Всяко междучасие може да идеш до тоалетната и да
се избършеш(правил съм го).

Чувал съм,че и талка помага,но не знам колко.

besso
12-31-2012, 09:05
Най-обикновена сода бе хора, пробвайте и после ще ми благодарите :)

rubby179
01-03-2013, 12:27
Не се отчайвай! Съществуват методи за премахване на този проблем с помощта на ботокс. Можеш да се поровиш в нета за клиники или козметични салони където се извършва тази процедура.

tetriss
01-05-2013, 21:47
Кога се слага содата, чувала съм, че докато се къпеш, но не знам колко е вярно. А минава ли този период на потене и при вас горе-долу за колко време изчезна?
Благодаря на всички за съветите :)

besso
01-08-2013, 18:14
На чисти, избръснати и сухи подмишници.

airpump
01-08-2013, 23:46
Еми, една приятелка има същия проблем. През лятото тя не може да излезе с цвят различен от черно, защото за 20 секунди на слънце и се поти много.

rubby179
01-09-2013, 09:49
На чисти, избръснати и сухи подмишници.

Колко време се държи содата върху кожата и има ли опасност от някакво кожно раздразнение?

jubbacca
01-09-2013, 17:24
От колко време си така ? Винаги ли е било така? Някой от роднините да е имал подобен проблем? Посещение при лекар правил/а ли си ? А изследвания? Мога да продължа с въпросите, но първо на тези дай отговор :) ..

besso
01-09-2013, 19:25
Колко време се държи содата върху кожата и има ли опасност от някакво кожно раздразнение?
Ми втриваш лекичко и каквото остане по кожата си го оставяш там. Проблеми съм имал ако търкам много зверски може да ми се разрани кожата, щото содата си е на кристалчета и ако си току-що избръснат кожата под мишниците е много нежна.

npp
01-10-2013, 23:44
това е един специфичен дух, който прави кожата да се поти, симптомите могат да бъдат: студена пот, прегряване на тялото, (чувство на) изтръпване или настръхване на тялото, и др., може да премине чрез призоваване на истинският Бог Отец за очистване в името на истинският Исус Христос

LadyDy
01-11-2013, 19:52
Уф, аз имам същия проблем, обилно изпотяване под мишниците, но по-скоро от притеснение. Постоянно живея под напрежение и..... :(

marinkaaa
01-12-2013, 22:27
И аз съм чувала,че от пубертета се потим повече и аз бях така преди...но с времето отшумя няма за какво да се панираш та чак и да плачеш според мен е нормално хора сме все пак това си е човешко на всеки може да се случи.Просто спри да се притесняваш защото така влошаваш нещата.Ползвай дезодоранти :)

PurpleDream
01-12-2013, 23:45
не мисля, че има нужда да се притесняваш толкова от това, повечето хора тук са прави, нормално е, но нищо не пречи да споделиш с личния си лекар, ако наистина много те притеснява

rubby179
01-14-2013, 09:26
Обикновено изпотяването, което започва в пубертета в повечето случаи е наследствено и лечението е дълъг и труден процес. Ето повече информация за това, какво причинява този приблем: http://media.framar.bg/%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BD%D 0%BE/%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%B5-%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%80%D 0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D 0%BD%D0%B5

tetriss
01-14-2013, 21:58
Май месец се навършва година от началото на обилното потене. Не зная какво ще правя през пролетта, когато е странно да се носят потници, а са характерни блузите от трико, на които потта се личи много. Дано намалее, в краен случай мисля да пробвам с Одорекс

tonssy
01-14-2013, 22:01
^ Носи по- широки блузи. Има и прилепнали, на които пък само ръкавите са широки. А и самият модел е хубав.

tetriss
01-19-2013, 20:58
А за ръцете какво да правя? :(

Delvecchio
01-19-2013, 21:40
Не знам какво си чела за одорекс,но ако случеят ти не е чак толкова тежък,ще си много доволна.Говоря от личен опит.Има доста начини за лекуването на хиперхидрозата и за всеки един е добре да се посъветваш с лекар.Вместо да плачеш и да се самосъжаляваш,утре отиди при вашите(защото си мъничка все пак) и поговорете.Ще отидете на лекар и ще получиш много по-добър съвет отколкото,който и да е в този форум може да ти даде.

Game_Fan98
01-19-2013, 22:22
Някъде пишеше,че се спира потене с алуминиеви соли.

AnarchyPunk
01-22-2013, 00:37
Не знам до колко те успокоявам, но съм на 21 години, гърчава и си се потя подмишниците, нищо че са минусови температурите - не чак да се личи по дрехите, но си се пОта :-) за миризмата са отговорни бактерии, така че аз мажа със спирт. Не е супер да се потиш като коч, ама се свиква и преживява, а и си имам страхотно гадже въпреки това :-D Ще оцелееш :-) Да не ти пука изобщо!

tetriss
01-22-2013, 16:25
Това за гаджето е отделен въпрос, страх ме е да имам гадже, защото ръцете ми винаги са мокри и не искам то да изпитва гнус от мен, така де най-малкото съм срамежлив човек и ще ме е срам да му кажа на момчето. Притеснително е и изисква много грижи и внимание, когато се потим, но това е. Искам да ви попитам дали при вас е имало проблеми с гаджетата и след колко години горе-долу отминава това обилно потене
А за Одорекс съм чела много, всичко, което ми излиза в Гугъл, съм прочела. Но специалисти си казват, че е много вредно, защото запушва порите чрез алуминиеви соли. А пък и е логично тази пот, която не излиза от определено място, да излиза от друго (гръб, крака т.н) Надявам се колкото може по-скоро да мине, защото съм си набелязала едно момченце хаха е, това към кръга на шегата, но наистина дано всичко премине, защото не издържам. Не знам как измина цяла година вече

tetriss
01-22-2013, 16:26
Не знам до колко те успокоявам, но съм на 21 години, гърчава и си се потя подмишниците, нищо че са минусови температурите - не чак да се личи по дрехите, но си се пОта :-) за миризмата са отговорни бактерии, така че аз мажа със спирт. Не е супер да се потиш като коч, ама се свиква и преживява, а и си имам страхотно гадже въпреки това :-D Ще оцелееш :-) Да не ти пука изобщо!

въпросът е, че аз се потя много и на ръцете :-(

tonssy
01-22-2013, 17:29
Това за гаджето е отделен въпрос, страх ме е да имам гадже, защото ръцете ми винаги са мокри и не искам то да изпитва гнус от мен, така де най-малкото съм срамежлив човек и ще ме е срам да му кажа на момчето. Притеснително е и изисква много грижи и внимание, когато се потим, но това е. Искам да ви попитам дали при вас е имало проблеми с гаджетата и след колко години горе-долу отминава това обилно потене
А за Одорекс съм чела много, всичко, което ми излиза в Гугъл, съм прочела. Но специалисти си казват, че е много вредно, защото запушва порите чрез алуминиеви соли. А пък и е логично тази пот, която не излиза от определено място, да излиза от друго (гръб, крака т.н) Надявам се колкото може по-скоро да мине, защото съм си набелязала едно момченце хаха е, това към кръга на шегата, но наистина дано всичко премине, защото не издържам. Не знам как измина цяла година вече

Недей да продължаваш да четеш, след като не си сигурна за причината за изпотяването при теб. Не си измисляй сама болести, които може да нямаш. Всъщност някакви изследвания правени ли са ти?
Тъпо е изпотени ръце да те спират от това да се сближиш с някое момче. Няма логика, всеки си има някакви кусури и проблеми по принцип.

tetriss
01-22-2013, 18:14
Недей да продължаваш да четеш, след като не си сигурна за причината за изпотяването при теб. Не си измисляй сама болести, които може да нямаш. Всъщност някакви изследвания правени ли са ти?
Тъпо е изпотени ръце да те спират от това да се сближиш с някое момче. Няма логика, всеки си има някакви кусури и проблеми по принцип. Не са правени никакви тестове, но съм много страхлива и винаги под напрежение, смятам, че е заради това. Или е просто заради пубертета. Дано не е някаква сериозна болест. Да, всеки има проблеми, но не смятам, че на някого ще му е приятно, когато докосне ръцете ти, да пипа пот, макар да не мирише. :-(

-meGusta-
01-22-2013, 18:28
biotrade - odorex deo потърси в аптеките това е за намаляване на изпотяването под мишниците (на опаковката пише каква е процедурата за пръскане)

tonssy
01-22-2013, 19:41
Не са правени никакви тестове, но съм много страхлива и винаги под напрежение, смятам, че е заради това. Или е просто заради пубертета. Дано не е някаква сериозна болест. Да, всеки има проблеми, но не смятам, че на някого ще му е приятно, когато докосне ръцете ти, да пипа пот, макар да не мирише. :-(

Да, няма да е приятно, но не можеш да оставиш това да влияе едва ли не на целия ти живот. Според мен е от пубертета и да- както вече казахме- напрежението и стресът също са фактори. Пожелавам ти бързо да отмине :)

rubby179
01-23-2013, 11:28
biotrade - odorex deo потърси в аптеките това е за намаляване на изпотяването под мишниците (на опаковката пише каква е процедурата за пръскане)

Аз също съм чувала добри отзиви за Одорекс, който се предлага във вариант както за ръце, така и за крака.

tetriss
01-23-2013, 17:30
Добър е в началото, но може да има много тежки последствия, почетете повече за мнения, но най-доброто е мнението на лекаря :)

AnarchyPunk
01-25-2013, 21:35
Никой човек не го е гнус от пот, която не мирише - все едно да те е гнус от вода. На дланите е от притеснение. И наистина, когато някой те харесва... не се интересува от такива дребни неща :) Все пак ако те тревожи иди на лекар, но според мен няма какво да те притеснява - много хора сме така и не обръщаме внимание дори

cizimka
02-11-2015, 07:53
От години имам проблем, потят ми се подмишниците през лятото и през зимата. В интернет намерих един продукт тересон се казва, още от първите дни почна да действа.

TheDeath
02-11-2015, 08:09
Обилното потене може да има връзка и с начина ти на хранене, нерви и т.н. Според мен е добре да се консултираш с лекар, не боли, не ти режат крак или ръка. Може да ти препоръча храни, на които да наблегнеш и такива, които да избягваш. Може да ти даде професионално мнение как най-лесно да се справиш с проблема. Просто потърси лекар, за да си спокойна.

bloodyF
02-11-2015, 22:26
Най-вероятно е от пубертета . И аз между 12 и 15 годишна възраст имах проблем с изпотяването. Но после си отмина само, ползвам рол-он/стик/гел/нещо такова и не се потя изобщо : ) не си измисляй болести и не си трови нервите за глупости

xXxPETYAxXx
02-12-2015, 09:14
Много зависи и какви материи дрехи носиш - изкуствените не влияят добре.

alek200
02-15-2015, 20:30
@tetriss Възможно е да е хиперхидроза, но все пак си доста малка може след пубертета да ти отмине.
@besso е прав за сода бикарбонат. Слагай я след къпане под мишниците по -малко. Тя обира от миризмата.
И най-добре иди на лекар!

georgi12
02-17-2015, 09:31
Купувай си парфюмиращи бонбони ДЕО - има ги в Кауфланд - по 1 лев са .Има ги със и без захар - казват , че има ефект.

godeatgod
02-18-2015, 20:35
Odorex deo....помага много