PDA

View Full Version : Прекомерно окосмяване



XpucmoBG
12-30-2012, 21:12
Здравейте.

Надявам се, че не звуча като поредния оплакващ се тийнейджър, незнаещ какво иска от живота с проблеми като акне по лицето и стереотипни родители. Не. Извинявам се, ако съм объркал и раздела, наистина не искам да прозвуча като някой циврещ разглезен индивид на 16, но не знаех къде другаде да пусна тази тема.

Та... към проблема. През целия си съзнателен живот, окосмяването е водещ фактор за моята срамежливост, колебливост и дори плашливост, наложи ли ми се да се запозная с някой друг, да съм близко до другия или т.н. Проблемът не е до психична основа, според мен, а точно до външни фактори. Значи... как да го обясня? Цялото ми тяло е покрито с доста окосмяване. Разбира се, не като на животно, но не и като на един нормален мъж на 40-те. А аз съм на 16. Целите ми крака са обилно покрити с окосмяване (лятото се спарвах с дънките просто от различни предубеждения), ръцете ми - не частта от лакътя надолу, ми от рамената до пръстите (че и по самите пръсти имам)... Дотук може да сте на ниво - "приемливо", но отиващо към нестандартно. Да продължа - целият ми корем, гърди, абсолютно целият гръб, задни части и напоследък врат също не страдат от липсата на окосмение. От дете съм си така, но последните 5-6 години ми прави изключително голям проблем.

Вие знаете ли какво е да ви извикат на басейн, да отидете и да не можете да се съблечете? Да не можете да облечете един потник, защото черните, природни, спагетовидни белтъчни израстъци са загладени предварително като на измито коте в дадена посока и покриват почти цялата ви кожа? Едни къси гащи да не можете да си облечете, просто защото цялото това нещо е повече от грозно (не, не съм против окосмяването като цяло, защото ми е пък просто смешно да видя мъж с епилирани ръце и крака)? И съвсем като нарушител на тези си създадени идеали, аз едно лято реших да си "обръсна" ръцете (damn, колко противно звучи, нали?) - ми какво да ви кажа - бях като Пепеляшка... Тогава и съучениците ме забелязаха, почнаха да ме хвалят за мускулите ми и т.н. (ми как да не му се повдигне духът на човек?). Но... маймуна с обръснати ръце си беше повече от трагикомично.

Не знаете колко много мисли искам да вложа в тази тема...

И сега... последната 1 година забелязвам един кошмар - лицето ми. Добре, мустачки, лека бодлива брадичка и бакенбарди са приемливи. Но... ЧЕЛОТО. СКУЛИТЕ. Областта, която е ПОД ОЧИТЕ... НОСА (не В носа, а ПО САМИЯ НОС)... WHAT THE FUCK, excuse me? Ушите... (в ушите и ПО самите уши)... Е, извинявай, татко, ама много си сгрешил с този презерватив. Баща ми също е космат, но не чак дотам. Не знам колко бурна е била нощта с майка ми, че така грешно да се разбъркат тези гени, но... кофти ми е.

Престраших се да отида при личната си лекарка (която се оказа доста тактична :D ) и тя ми каза, че може да ми пусне изследвания на надбъбречната жлеза, ако не греша, за да провери дали има някакви изменения от нормалното. Ама как да няма?! 100% съм сигурен, че има. Но тук не разбрах едно нещо - след като се установи, че има (да приемем този случай), какво следва? Да се тровя с хапчета? Което ми се струва единственият разумен вариант последно време... Писна ми от глупавата пинцета, с която като дръпна едно косъмче от скулите си... боли като... просто ужас. И ми се активира реакцията за кихане, което просто предотвратява какъвто и да е опит за премахване на окосмяването по лицето ми.

Мечтата ми е един ден да стана, да духна по тялото си като някой лек вятър и всичките косми магически да изпадат.

И последно да кажа - не ми казвайте, че жените харесват мъже с косми. Да, може и да е вярно, но едва ли харесват косми с мъж. И отхвърлян от женския пол поради най-вече тази причина, започвам да се ориентирам към другия пол... Явно нещо освен с надбъбречната ми жлеза, не ми е в ред и психиката. Но... стереотипите са такива и аз нищо не мога да направя, освен да стана техен модел на подражание.

Наистина като едно отчаяно хлапе, моля ви да ми помогнете. Някой съвет, консултация или нещо си, което да ми даде грам надежда. :)

magneticfields
12-30-2012, 21:20
Имаш косми по ушите и скулите! Не ти вярвам! Метни нЕкоя снимка, за доказателство.
П.с. Ако е вярно- ЛЕКАР!

XpucmoBG
12-30-2012, 21:28
Трябва да се снимам, за да ти докажа? Защо би си помислила, че ми се занимава да пиша простотии от този сорт? Проблемът е доста гаден. Иначе относно снимките - нямам възможността в момента. Лекар така или иначе ще видя, но какво следва след това?

OnlyGirl
12-30-2012, 21:34
Да, сериозно, пусни една снимка.. И тези косми по ушите и скулите.. косми или мъх? Втф...Пробвай с фотоепилация/кола маска на цялото тяло... Доста мъже го правят в днешно време включително ръце гръб крака и тн ... А като отиде на личната тя какво ти каза?

XpucmoBG
12-30-2012, 21:39
Утре ще гледам да се снимам... Като се замисля дали са косми или мъх... Не знам - беше навремето мъх, сега са косми от порядъка до 5-10 милиметра. Ще пробвам фотоепилацията, когато имам възможност (чух, че е доста скъпа). Иначе като отидох при лекарката, тя ми каза, че ако искам - щяла да ме прати на изследвания на надбъбречната жлеза. Тук е въпросът ми - какво става след това, при положение, че резултатите са недобри? Или добри... няма значение к'ви са резултатите според мен, защото проблемът е налице и ситуация от вида "ръката си има пет пръста, виждаш ги, ама дай и да си го запишем" няма да помогне, т.е. със и без положителни резултати - това си е известен проблем за мен и ме съмнява дали ще има някакъв лек въобще. Може би се надявам на прекалено много, но има ли възможност спиране (или поне забавяне) на растежа на косъма като цяло? По-принцип доста хора са ми казвали, че косата ми растяла по-бързо от нормалното... :(

EDIT: ...без думи :X Направо все едно, че ме удариха като с тухла по главата... WTF?! Защо така природата ме е наказала?! Снимах си ухото... за първи път го виждам в истинския му блясък. Това за мен е по-зле от момента, в който си чух гласа. Себевъзприемането... не мога да се възприема още като такъв :(

Иначе... ето една снимка (да бях роден 86, поне да се знаеше, че е в резултат от Чернобил)

...

http://thumbnails105.imagebam.com/22927/481106229265054.jpg (http://www.imagebam.com/image/481106229265054)

EDIT 2: Очаквам и подигравателни коментари... :)

Game_Fan98
12-31-2012, 00:52
Може да се дължи се на увеличено ниво на андрогени(мъжки хормони).
По-добре бегай на ендокринолог,защото аз нищо не мога да кажа.
Ендокринните жлези не са шега.Има много кофти болести.

XpucmoBG
12-31-2012, 11:33
Проблемът е, че нито майка ми, нито баща ми ще се съгласи да отидем на ендокринолог, просто защото те си затварят очите за този проблем и продължават да ми казват, че това е нормално.

Game_Fan98
01-01-2013, 01:07
Проблемът е, че нито майка ми, нито баща ми ще се съгласи да отидем на ендокринолог, просто защото те си затварят очите за този проблем и продължават да ми казват, че това е нормално.

Косми по ушите е нормално?Сериозно?
Обесни им,че косми по ушите не е нормално и,че това
може да ти струва здравето ако е проблем с жлеза.Ако много косми не им се вижда заплаха-
отиди сам.


Пусни и други снимки.Ръце напримерно.

XpucmoBG
01-01-2013, 19:25
Какъв е смисълът от това? Ти ако имаше подобен проблем, макар и до известна степен свикнал с него, би ли искал да се снимаш? Не мисля. Не че ми е проблем, но наистина не желая да го правя...

Game_Fan98
01-01-2013, 20:12
Какъв е смисълът от това? Ти ако имаше подобен проблем, макар и до известна степен свикнал с него, би ли искал да се снимаш? Не мисля. Не че ми е проблем, но наистина не желая да го правя...
Не те задължавам ;)

rubby179
01-02-2013, 07:25
В съвременната козметика, има много начини за премахване на нежелано окосмяване. Можете да посетите някой козметичен салон и да потърсите съвет, кой начин ще е най-подходящ за вашия случай.

PullMeCloser
01-02-2013, 09:33
Добре де, това само на мен ли ми прилича на мъх(който всички хора имаме, при някои повече, при други-по-малко) или съм кьорава?

HiEnAtA82
01-02-2013, 09:44
аз съм на мнението на PullMeCloser - на мен също ми прилича на мъх, който е съвсем нормален - все пак, ако не знаете тялото на човека е покрито с миниатюрни, почти невидими косъмчета, така че ... според мен това е абсолютно нормално :) ;)

georgi12
01-02-2013, 10:22
Христо , все още това е мъх . За сега не прави опити да ги премахваш ,защото стават по-дебели , а в момента е само мъх.
Възможно е на хормонална основа да е . Не са ти необходими родителите за да отидеш на преглед .Колкото до плажа - той ще ти помогне - слънцето изрусява косъма . След време можеш да помислиш за лазерна епилация на видими части , като лице , врат , но това по-натам.За ръцете - ако са дълги и дебели , можеш да ги епилираш с епилатор.
Колкото за подигравките - не обръщай внимание и не гледай кой те гледа .Да , неприятно е за един мъж да е силно окосмен , особено на днешно време , но това е твоето тяло и трябва да свикнеш .Има хора с много по- големи проблеми от твоя - той е чисто визуален , но все пак - консултирай се с лекар.

Game_Fan98
01-03-2013, 14:47
Добре де, това само на мен ли ми прилича на мъх(който всички хора имаме, при някои повече, при други-по-малко) или съм кьорава?

Забележи-Пише,че има и по скулите.


Това не е проблем,който трябва да се пренебрегва.
Ако на жлезата се случи нещо по-гадно(то по обяснението си личи,че и сега
не е в добро състояние),трябва да се направи операция,или поне така си мисля.

За първо време-епилация за да се отървеш от космите.
Поне да изглеждаш добре.

Това за косата,че растяла бързо-не ми изглежда като фактор,който
да определя дали си болен или не.На мен месец след подстрижката
косата си връща стария обем.Така,че едва ли скоростта на растежа на косата
е определящ фактор.

notlike
01-04-2013, 21:02
Я се оправи бе, момче. Всеки има мъх по ушите. Космите НЕ са равни на мъх.. и вземи го премахни тоя комплекс, кофти е. Хората имат кой знае какви болести, той тръгнал за едни косми да се вайка. Аз на 14 години почнах брадата си да махам, та не съм се оплакал... като не ти харесват, махни ги.

Doom_Stalker
01-04-2013, 21:17
> Комплексиран
> "През целия си СЪЗНАТЕЛЕН живот...."


wat

http://prikachi.com/images/915/5699915P.gif