PDA

View Full Version : Синьо-лилава пъпка ..



mads13
01-04-2013, 00:08
Здравейте ! От края на август ми излезе една пъпка,която както всички останали изстисках.. След време тя посиня и отдолу започна да набира.. Стана голяма пъпка,с големината на бобово зърно,но цвета й е синьо-лилав.. Преди не ме болеше,но сега се уголеми и започнах да чувствам нещо като боцкане,когато я пипам.. Ходих на кожен лекар.. Изписа ми мазила и някакви силни хапчета,но майка ми прецени да не ги купуваме,защото пишело,че не са за подрастващ организъм,а и можело да ти стане нещо и така.. Нищо не се промени,отидохме на втори кожен.. Изписа ми " гентамицин " и малко по спадна,но пак се увеличи.. Ходихме на трети лекар.. Тя ми изписа някакви компреси и ми каза да се мажа с " ихтигал ",защото изсмуквало гнойта.. И ме прати на ултра звук.. Ходих 1 седмица-нямаше промяна.. Казаха ми да отида на хирург да го цепнат.. Консултирахме се.. Решиха,че трябвало да отида на пластичен хирург,защото това вече е станало като киста.. Ако на някой му е излизало нещо подобно,моля да сподели.. П.С. На една приятелка й беше излязло нещо такова синьо и се махна със силни хапчета,на които отново пишело,че не са подходящи за лица под 18 год. възраст.. Но нейното беше много по-малко ..
Благодаря на всички,предварително ! :)

SuNsEt
01-04-2013, 17:20
При всички случаи, не го пипай и не се опитвай да го стискаш. За напред внимавай и оглеждай тялото си ,защото понякога излизат бенки или други неща,които НЕ трябва да се стискат,пипат и тн.
Най-добре ще е да отидеш на хирург ,щом са ти препоръчали. С тези неща шега не бива.

пAteNцЕ
01-04-2013, 18:57
тва със синьото и лилавото ми звучи като кръвоизлив о.О да не е близо до някой кръвоносен съд? може и някакъв израстък да се получава...

nor4eto99
01-04-2013, 19:00
Дано се оправиш. Може ли снимка? Да имаме представа за какво става въпрос

tori
01-04-2013, 19:15
Дано се оправиш. Може ли снимка? Да имаме представа за какво става въпрос
Честно казано не бих искала да го виждам. :д Иначе хирург и никакво пипане. А майка ти е постъпила глупаво. Ако лекар е изписал лекарствата, вземайки под внимание страничните ефекти и възрастта ти, тя няма как да казва дали ти трябва да ги употребяваш или не. Щом човека ги е предписал, значи знае повече от нея и от теб.

HiEnAtA82
01-04-2013, 19:36
ако мога да те попитам къде е тази пъпка, че ми стана интересно? :)