PDA

View Full Version : Възпален лимфен възел



Slobbery
01-08-2013, 00:16
Здравейте,възпалил ми се е левият лимфен възел на врата и ме наболява при допир доста,знаете ли някакво ефикасно и бързо лечение,понеже не искам пак да тормозя майка ми,че ми има нещо,защото тя е много стресирана отностно здравето ми..:)

rubby179
01-08-2013, 09:19
Това възпаление може да се дължи поради много причини. Така или иначе трябва да се консултираш с лекар.

magi_dark
01-09-2013, 10:27
Възпалението,може да е от много неща,по-добре се консултирай с лекар

mimsssssss
01-09-2013, 13:04
Възпален лимфен възел говори, че в близост развиваш инфекция - ухо, гърло, нос, зъб. Обърни си внимание дали другаде нямаш проблем. Лимфният възел няма как да ти намалее и да спре да те боли от само себе си - той не е болен, за да оздравява.
Единственото заболяване на самите лимфни възли е онкологичен проблем - много рядко срещано.

Slobbery
01-09-2013, 15:02
Той се пооправи уж...
Към mimsssssss,преди две-три години мисля ,че боледувах от одобна болест,която ми се получи след одраскване от котка,подуха ми се лимфните възли и казаха ,е е някаква болест,на която вече не и помня името(беше фелиноза мисля,но не съм сигурна),но тогава дори не успяха и да докажат ,е е това,защото беше много рядко срещано в България

mimsssssss
01-09-2013, 16:34
Виж сега - все едно си удряш капачката и ти се подува цялото коляно. Нещата са свързани. Ако ти е паднала пломба и ти забира зъб е възможно да ти се подуе бузата/врата/лимфният възел. Може да имаш гнойна ангина, червено гърло или нещо си друго. От лимфните възли се произвеждаха едни забравих ги на бг, които атакуват инфекцията и самите те са като филтри и се възпаляват. Единствената болест на самият лимфен възел казах вече е рак. Ако лимфният възел е с топчеста структура, не много мек и с бутане с пръст се мести - имаш инфекция. Иначе ако е срасната тъкан, твърда и болезнена, неопределена дали е топче, а цялостна маса е рак.
Прегледай си местата с други лимфни възли, ако ти е само на врата - отиди на уши, нос, гърло или при личната. Ама личната ще ти изпише Б комплекс и най-много някви кръвни да ти пусне...