PDA

View Full Version : Относно марихуаната…



lamer4e7o
01-10-2013, 10:40
Искам само да ви попитам: Ако примерно в месеца пушиш по 1-2 (до максимум 3) пъти марихуана, какви странични „ефекти“ може да има после? Четох тука за някакви зависимости, но никъде не пише за нещо чак толкова сериозно… Та, може ли някой, който е на „ти“ с нея, да ми каже няколко приказки? ^^

Sc0RcH
01-10-2013, 10:43
Защо ти е да пушиш?

zeleniq_domat
01-10-2013, 10:44
Не се притеснявай, алкохола и цигарите са много по-вредни. Само внимавай да не се закачиш за нещо друго покрай търговците... :) Нали знаеш, че на мара-та и викат "the gateway drug", не че съм против растението, даже го пуша почти всеки ден, но някои хора се забъркват в големи каши само заради дилърите. :)

lamer4e7o
01-10-2013, 10:46
Защо ти е да пушиш?

Просто питам.

Иначе мерси на потребителя над мен, който изрази мнението си! :)

lamer4e7o
01-10-2013, 11:48
Въпроса ми по-скоро е дали е възможно, ако пушиш марихуана по един-два пъти в месеца, да се пристрастиш или нещо подобно? И това, ако е в рамките на 3-4 месеца? :)

zeleniq_domat
01-10-2013, 11:51
Всичко приятно е пристрастяващо...

Ukhtar
01-10-2013, 11:59
Ми ако смяташ, че дали ТИ ще се пристрастиш(не знам ккаво точно имаш предвид) зависи единствено и само от това колко често пушиш, когато не си пристрастен, поздравления - волята ти я няма никаква...

П.П. Арсенал от доста време не са отбора преди години 8-)

lamer4e7o
01-10-2013, 12:10
Всичко приятно е пристрастяващо...

Това ми е ясно, но дали все пак е възможно, ако се пуши толкова рядко и по малко?

Uhtar, мерси за мнението.

zeleniq_domat
01-10-2013, 12:18
Ми ако си със желязна воля сигурно е възможно...

mimsssssss
01-10-2013, 12:19
Няма физическа зависимост, т.е. ако си кажеш че спираш - можеш да я спреш. Иначе странични ефекти от чистата/която не е друсана с нищо/ не знам. Примерно на някой хора им излизат пъпки по главата, други ядат огромни количества храна докато са напушени и така. Нищо сериозно.

lamer4e7o
01-10-2013, 12:20
Ясно. Мерси и на двама ви! :)

lamer4e7o
01-10-2013, 17:31
Забелязвам обаче като че ли, че имам някакво странно сърцебиене днес, та това сигурно е от нея? Дано утре всичко ми бъде наред…

krasawichka
01-10-2013, 17:46
От опит ти казвам че няма възможност! За разлика от пико, кока, бонбони и т.н. няма вероятност.

lamer4e7o
01-10-2013, 17:47
Хм, странно…

krasawichka
01-10-2013, 17:51
Сърцебиене от марихуана съм получава само, като съм пушила..Незнамм но може и от това да е.

lamer4e7o
01-10-2013, 18:08
Ахъм. :)

den4o7
01-10-2013, 19:38
Имаше един документален филм по NatGeo в който някакви изтрещялници от племето пушат като комини по цял ден марихуана (чиста, те си я отглеждат). Нищо им нямаше и не вярвам да им стане...

И все пак виж това: http://www.vbox7.com/play:3661ef5f4e

petia955
01-10-2013, 19:53
Айде без да знаете не говорете. Може да се пристрасти психически (не физически) и го казвам защото на мен ми се случи. Разбира се не от първия, третия или десетия път. Сърцебиенето е един от ефектите да, и аз от както пуша съм забелязала, че редовно имам сърцебиене, не само когато съм напушена. Авторе споко, ще ти мине. И не прекалявай с пушенето ( 7 пъти седмично максимум и си чук) :D

nqmaznacheniee
01-10-2013, 19:54
Сърцебиенето ти според мен е заради това, че си се филмирал прекалено много. :D Карай я по-спокойно. А за пристрастяването, зависи най-вече от теб. Но, ако я взимаш с цел да забравиш за някои проблеми или нещо от сорта, може би е възможно да започнеш все по-често да пушиш, но ако пушиш с цел разпускане и ей така за самия кеф надали..

s_E_x_Y_y_Y
01-10-2013, 20:03
по мои наблюдения и лични и от приятели не е вярно това, което се пееше в една песен "от коза съм станал малко тъп", до сега не съм забелязала тревата да е оказала някакво негативно влияние върху познатите ми, които употребяват, а някои от тях са си всекидневни консуматори... абе споко както казаха и преди мен гледай да не се захванеш с нещо друго, тревата след известно време ще ти втръсне и ще забравиш за странични ефекти и т.н., ии то си зависи и от човека де, но ако нямаш проблем с отказването на цигарите няма да ти е трудно да спреш и тревата въпрос на воля, но не е като с по-тежките упойващи вещества :)

lamer4e7o
01-11-2013, 11:55
Само да спомена, че не пуша цигарки. ^^

Иначе мерси на всички за мненията! В момента гледам и клипчето от поста по-горе. :)

Зайче..
01-11-2013, 19:33
начи да си пушиш 1-2 пъти в месеца е много стабилно.
щот нали колкото и да ни харесва, не е хубаво да прекаляваме.
та, щом е по малко и не е системно - всеки ден няма проблеми :)

dragooooo
01-11-2013, 19:40
Защо ти е да пушиш?
Защото може би ти харесва, примерно? По тази логика, защо им е на хората да пият, да пушат цигари, и да правят разни работи. Всеки прави това, което му харесва.
Аз също пуша, когато имам, мога да пуша и по 5 пъти на ден - когато нямам, не пуша и толкова. Не ми пречи нито в училище, нито с разбирането с нашите и тн.
Само лошото е че, наистина дилърите и хората и с които пушиш могат да те зарибят да пробваш други неща - а там вече става лошо. :)

lamer4e7o
01-11-2013, 19:44
Ясно, ясно. Мерси на всички, наистина. Не се надявах на подобни изчерпателни мнения! :)

lamer4e7o
01-12-2013, 21:19
Иначе последен въпрос: „Ефектите“ от тревата са почти същите като тези от алкохола, нали? Защото по моите разсъждения стигам до този извод. ^^

zeleniq_domat
01-13-2013, 00:18
Купи си и ще разбереш какви са ефектите. :D

PurpleSand
01-13-2013, 00:56
А какво мислите,ако пушиш всеки ден марихуана по 2 пъти? :)

antineutral
01-13-2013, 05:25
Иначе последен въпрос: „Ефектите“ от тревата са почти същите като тези от алкохола, нали? Защото по моите разсъждения стигам до този извод. ^^
Физиологичните ефекти са сходни - сърцебиене, отпуснатост, ниско кръвно, повишение в настроението :) Ефектите върху мозъка са различни. По отношение на зависимостта алкохолната е много по-страшна.

lamer4e7o
01-13-2013, 09:49
antineutral, да, ефектите върху мозъка са ми ясни, но мерси за обяснението! :)

zeleniq_domat, мисля, че по-горе споменах, че съм пушил. :)

Eskapel4o
01-14-2013, 00:16
Странични ефекти на марихуаната ....
еуфория
панически пристъпи
затруднено разбиране
променено чувство за време
параноя
тревожност
променена когнитивност
нарушен процес на заучаване
нарушена памет
нарушени възприятия
нарушена преценка
деперсонализация
объркване
амнезия
и халюцинации

prysnata_ti4inka
01-15-2013, 10:02
Защо не напишеш на български в Гугъл "марихуана" и да видиш какво ще излезе. Има доста изследвания. Ако някой, който е на ТИ с ганджата напише нещо, не си мисли, че ще е от сорта на "много е гадно братле, не започвай!". Най-много да почне да те обеждава как хората, които пушат трева не хващат рак и някакви такива...
Според мен не трябва да прекаляваш и това е. 1-2 масура е добре, ако е на месец. И аз употребявах преди. Нищо ми няма, защото го правех разумно. Познавам и хора, които всеки ден се правеха на кучета и сега са мнооого зле! Ти преценяваш в крайна сметка.

ForzaFelipe
01-15-2013, 10:13
Принципно няма как да станеш зависим или нещо подобно,въпроса е да не започнеш нещо друго покрай това.Сърцебиене и тем подобни чак на другия ден няма как да имаш.Гледай обаче да не прекаляваш,защото прекалиш ли,ще ти стане лека и ще се навиете да минете на по-твърдо и заминахте в кюпа..така че пушете си по 1-2 на месец като се събирате и до толкова :)

susamkaaaa
01-20-2013, 01:06
Сърцебиенето идва като почнеш да пафкаш по често .Според мен марихуаната и алкохола нямат нищо общо .До сега не съм чувала някой да се отпуска след като се е налял със определено количество алкохол .

skornex
01-20-2013, 10:55
аз незнам но от както съм опитал на месеца пуша по около 1 2 пъти ;) no shit пристрастяваща е в някой случай

s_E_x_Y_y_Y
01-21-2013, 17:04
аз до сега не съм чула някой да е умрял от напушване или в следствие на прекомерна употреба на трева, напротив казват, че тревата убива ракови клетки, и няма място за сравнение между трева и алкохол, още повече е истина това, което казват по-добре да пушим и да летим отколкото да пием и да пълзим от тревата може да заспиш, но рядко да си изповръщаш червата с извинение, но все пак както казаха и по-горе по-добре по-рядко, че да ти е по-яко и да не ти втръсва и да търсиш друго

ranieri
01-21-2013, 17:29
Принципно няма как да станеш зависим или нещо подобно,въпроса е да не започнеш нещо друго покрай това.Сърцебиене и тем подобни чак на другия ден няма как да имаш.Гледай обаче да не прекаляваш,защото прекалиш ли,ще ти стане лека и ще се навиете да минете на по-твърдо и заминахте в кюпа..така че пушете си по 1-2 на месец като се събирате и до толкова :)

По-голяма простотия не можа ли да измислиш?И как става според теб ? Един си казваш еее да еба то вече не ме хваща , чакай да взема херц , че повече хващало.

s_E_x_Y_y_Y
01-21-2013, 17:38
в интерес на истината е точно така, виждала съм познати, които пушат толкова трева, че по едно време решават, че им е втръснала и искат да пробват нещо ново...

ranieri
01-21-2013, 19:17
То това не е до тревата това е до човека , и недей дава примери за познати , че аз колко познати пушат трева от 5-10-15 години и странно до сега как не са преминали на хероин...

DeniseWallace
01-24-2013, 10:49
Ако сте пушили някакъв друсан боклук много ясно, че ще се оплаквате от сърцебиене и други "странични ефекти" като зависимост например, което е мега тъпо да казвате, че може да се получи към чистата трева.

CoockieMonster
01-24-2013, 11:02
Към тая билка ли, бе?
Дам, съгласна. Пушете друсана и не сърцебиене ще имате ами и мозъчно-биене :Д хахаха
Нищо лошо не става, пуши си и по често :П

Mariiqna
02-06-2013, 18:38
пуша от една година имаше период дето пуших всеки ден някой път по два три пъти , но не съм някаква неиздържала даже сега си пуша по един път в седмицата ,но пушете колкото трябва не да се напушвате като мастии да не знаете какво става да се вкараш в някой филм нека да ти стане яко . Досега не съм скачала на друго нямам голям мерак ,но е зарибяващо пушиш ли веднаж ще пушиш пак :)

Gang Starr
02-06-2013, 20:45
Ми като не искате сърцебиене пийте вода и яжте сладко бе

lamer4e7o
02-06-2013, 20:47
http://store.picbg.net/pubpic/A2/CB/5c81cfed2359a2cb.jpg