PDA

View Full Version : Как да го спра??



bunny_
01-11-2013, 21:36
Здравейте! Не знам дали темата ми е точно за тук, но не можах да намеря други подобни.
С приятеля ми сме заедно от доста време. От няколко месеца той започна да пуши трева и то всеки ден. Даже ми каза, че е вземал и други наркотици. Искам да го накарам да се откаже от тези неща. Много се притеснявам. Яд ме е, че преди не беше такъв и не мога да свикна със сегашния му начин на живот. Пробвах какво ли не, говорих му, карах се с него и нищо, няма резултат. Казах му, че ще го оставя, ако продължава в същия дух, но дори и това не го плаши. Още когато започна да пуши трева му казах, че ще се пристрасти и няма да може да се откаже, но той не ми вярваше. Обеща ми, че ще спре да пуши, но си останахме само с обещанието. Не знам какво да правя. Сега ми казва, че не мога да му нареждам и да му слагам ред. Обясних му, че ако наистина държи на мен ще ме послуша, когато му говоря и ще се откаже. Но според него нещата не стоят по тоя начин. Моля ви, ако някой е имал подобен проблем да ме посъветва какво да направя. Приятелките ми ме съветват да го оставя и той сам щял да спре и да ме потърси след време, но на мен не ми се вярва...

BuBzzz
01-12-2013, 12:27
Кажи на родителите му.Те ще се оправят с него,макар че за да се отърве трябва голяма воля,а като гледам май той я няма.

ImmortalSportFreak
01-12-2013, 12:33
Кажи на родителите му. Или го остави за известно време и му кажи,че си му сърдита или няма да си с него заради това е пуши трева или нещо такова. Ако ти е истински приятел,поне ако не заради здравето си,заради тебе може и да я спре.

ImmortalSportFreak
01-12-2013, 12:34
Много е трудно да се откажеш,от нещо от което си пристрастен,но ако не пуши от години по-бързо ще се откаже.

Domad
01-12-2013, 12:55
Приеми го, за него вече психоактивните вещества са по-интересни от теб.
Ако можеш да се примираш с това не виждам проблем инак решението е да не бъдеш повече с него.
И не, той не е пристрастен и извинения от типа "На него му е трудно да се откаже" са смехотворни. Абсолютно съзнателно е направил своя избор.

moni.vasileva135
01-13-2013, 12:53
Аз съм на мнението на приятелките ти, остави го, когато разбере проблема сам ще те потърси :)

magneticfields
01-13-2013, 13:30
Зарежи го! Щом поставя тревата преди теб, няма защо да си пилееш времето с него повече.

sexa_na_kompleksa
01-13-2013, 14:41
Искаш ли да си със зависим човек?

Sc0RcH
01-13-2013, 15:42
Убий го!

pepa97
01-13-2013, 16:27
Аз съм на мнението на приятелките ти, остави го, когато разбере проблема сам ще те потърси :)

+

prysnata_ti4inka
01-15-2013, 11:05
Постави го под ултиматум - ти или пороците. Ако избере тях: явно не си му важна. Трябва ли да ти казвам, ако това се случи какво трябва да направиш??? Човек, който поставя трева, наркотици и алкохол пред мен - заслужава само средняк в лицето и GTFO!!

r0073x
01-15-2013, 20:12
Приеми го, за него вече психоактивните вещества са по-интересни от теб.
Ако можеш да се примираш с това не виждам проблем инак решението е да не бъдеш повече с него.
И не, той не е пристрастен и извинения от типа "На него му е трудно да се откаже" са смехотворни. Абсолютно съзнателно е направил своя избор.
+1
бившата ми - по същия начин - пушехме трева заедно, ама за нея това стана ежедневие (при мен да кажем, че е нещо, което се случва веднъж-два пъти на 2-3 седмици). Компанията ѝ е кофти, жулила е амфетамини, заради което се държеше понякога отвратително с мен.
Няма как да откажеш някой, ако той сам не пожелае. Момичето ми предпочете тези забавления пред мен и аз реших, че няма смисъл да се нервя, да се тревожа и да я гледам, как се съсипва и я напуснах

Tsukuda_Hiroshi
01-15-2013, 22:14
Правилно!