PDA

View Full Version : Брада



goShee
01-15-2013, 20:55
Привет,

На колко годишна възраст започва да пониква мъжката брада нормално?Потърсих отговор в интернет, но неможах да намеря и реших да се обърна към вас! :)

bReAk3R
01-15-2013, 21:10
Ми според мен това зависи от развитието на момчето... Примерно аз бързо се развивам.... И още от 13 годишна възраст.. Ама не истинска, ми малки косъмчета някакви...Което си е пак де.. И по този въпрос още нищо не съм направил, но смятам другата година да се заемам : )

mlakniwe
01-15-2013, 21:20
При всеки е различно, аз до 17 год нямах брада сега съм на 19 и имам съвсем малко като се обръсна и после след 2-3 месеца ми порасва пак и едвам си личи, при някои е по-рано, имам и един познат, който е на 30 год и няма брада още

Tsukuda_Hiroshi
01-15-2013, 22:09
Ами както предишните съфорумци казаха - различно е. Когато бях на 14 ми порастнаха само 2 косъма на брадата. Много дълги, черни и твърди. Обръснах ги, след известно време пак се появиха. На 16-17 годишна възраст вече имах доста повече и взе да се заформя нещо като брада. На 18 вече си имах, но на мен това ми е генетично от баща ми - той е с много гъста коса и брада.
Иначе - ако все още нямаш, може и да си кьосе. Има и такива мъже - просто не им расте брада. Нямат окосмение по ръцете и краката (може да имат по крайниците в някои случаи, но по лицето нямат). Генетично е. Най-добре питай баща си, защото в това отношение на него ще си се метнал.

draid
01-17-2013, 09:28
Генетично е, някой може да има гъста брада на 16, друг може цял живот да няма достатъчно, че за заформи и едно катинарче.

s0k4e
01-22-2013, 18:57
според мен истинските маже имат брада , мое мнение някакви женкари нямат брада много време искам да кажа че трябва малко да възмажееш да тренираш нещо и ще имаш брада според мен :D иначе ако толкова мн ти е потрябвала браснисе постоянно :D

Kazeone
01-25-2013, 20:01
според мен истинските маже имат брада , мое мнение някакви женкари нямат брада много време искам да кажа че трябва малко да възмажееш да тренираш нещо и ще имаш брада според мен :D иначе ако толкова мн ти е потрябвала браснисе постоянно :D

http://borderlineinsane.files.wordpress.com/2012/07/megafp2.png

Tuesday
01-25-2013, 21:08
според мен истинските маже имат брада , мое мнение някакви женкари нямат брада много време искам да кажа че трябва малко да възмажееш да тренираш нещо и ще имаш брада според мен :D иначе ако толкова мн ти е потрябвала браснисе постоянно :D
Това дали тренираш нещо или няма да окаже никакво влияние на това дали ще имаш брада или не,всеки се развива различно

vladyman
01-26-2013, 08:43
Всъщност оказва влияние, дотолкова доколкото активното спортуване води до повишено отделяне на тестостерон и други хормони, които имат косвена връзка с растежа на брадата. Но не е особено голямо влияние, съгласен съм. Иначе, както и другите казаха, на всеки мъж/младеж по различно време почва да му се появява брадата.

Освен това, повярвай ми, когато в крайна сметка ти се появи брадата, ще видиш, че изобщо не е такъв кеф какъвто си мислиш - трябва да се бръснеш редовно, жените все ще ти опяват, че имаш прекалено много брада или пък че не си достатъчно окосмен... Не е лесно да си мъж :D

GLaDOS
01-27-2013, 21:24
Привет,

На колко годишна възраст започва да пониква мъжката брада нормално?Потърсих отговор в интернет, но неможах да намеря и реших да се обърна към вас! :)
Бързаш да ти порасне брада за да забиваш какички ли? :D

georgi12
02-01-2013, 17:16
според мен истинските маже имат брада , мое мнение някакви женкари нямат брада много време искам да кажа че трябва малко да възмажееш да тренираш нещо и ще имаш брада според мен :D иначе ако толкова мн ти е потрябвала браснисе постоянно :D

Eвала! А истински грамотните хора пишат различно от този пост!

TykaSePisheNick
02-01-2013, 19:38
Мани, на мен за 3 месеца от съвсем рядка стана няква умерено приятно гъста (хахаахах), ама се образуваха някви островчета.На гушата имам едно кръгче, дето е заобиколено от брада, пък там няма.На брадичката имам 2 рогчета в самите ръбове на брадичката (точно под устата), а по средата няма нищо.Там си ме кефи, ама тоя кръг на гушата, ако не се напълни мноо ше ми бъде тъпо цял живот.Абе и брадата е голям филм, само ядове с нея :D