PDA

View Full Version : Проблем с тестиса



valioo
01-17-2013, 22:56
Здравейте, ще опиша проблема ми малко по-подробно, за да няма недоразумения и в най-добрия случай да ми дадете съвет, за което ще съм много благодарен.
От години имам проблем, който както и да го гледам никак не ми изглежда безобиден.
Става въпрос за болки и подуване на левия тестис, на 16 години съм, имам го от около 4-5 години. Като малък не му обръщах кой знае колко голямо внимание с мисълта, че е от възраста и след време ще ми мине от самосебе си, но последните 2 години се запопритесних и реших да споделя с наще. Та от тогава се притеснявам и сега ще ми кажете " ми отиди на лекар , какво ни занимаваш нас" , е да ама.. През последната година минах през 5 уролога и се разминах едва с 4 различни мнения. Представете си колко ми е забавно, и не стига, че не разбрах какво ми има, си и пръснах едно 100-150 лева на вятъра само за 3-4 минутни прегледи, защото личната ми лекарка не може да ми дава повече от 1 направление на всеки 2 месеца. За сега супер, нали?Нека ви разкажа какво ми казаха докторите..Първият беше в началото на 2012, споделих проблема с личната ми лекарка, тя ме напъти към уролога в поликниниката,който ме прегледа и ми каза, че тестиса трябва да ми бъде подут за да разбере какво ми има, така и стана .. Поду ми се тестиса, за щастие поликниниката ми е на 15 минути път от нас , но отново бях разочарован, каза ми, че нищо не напипва, доста странно , но факт. Само да отбележа, че в най-лошия случай тестиса ми е стигал големината на топка за тенис на корт и то не 1 път.Болките са ужасни, колкото повече ми се надуе, толкова по-голяма болка, в някои случаи не мога да стигна до тоалетната от болки.Подуването се получава по неизвестни за мен причини, нямам контузия или каквото и да било, подува си се когато то си поиска, най-често вечер преди лягане, което е по-добре, защото след няколко часа гърчене, заспивам и на сутринта няма и следа.И така за момент се отказах да се преглеждам, но след време реших отново, но за разлика от предишния път, реших да се прегелдам в по елитни болници.Втория доктор беше в Пирогов и ми каза, че имам Варикоцеле, но разбира се ми трябваха поне 2 еднакви мнения, за да направя операцията, и така както се зарадвах, че най-накрая разбрах какво ми има, и ще го предотвратя макар и с операция, доктора в 3-тата Окръжна болница, весело ме осведоми, че имам Хидроцеле, но аз веднага възкликнах, че идвам от друг уролог, който ми е казал, че имам Варикоцеле, при което той започна да ми развива някакви теории с които искаше да ме убеди, че няма шанс да имам такова нещо, но аз не съм учил такива неща,следователно няма как да разбера за какво ми говори, така че реших да продължа с прегледите, и макар да ми идваше да се самоубия и чудейки се как е възможно 3 уролога да имат 3 различни мнения, потеглих към последните 2-ма. И познайте какво ми казаха те? Казаха ми, че няма абсолутно никакъв шанс да имам нещо от тези 2те, защото при едното винаги течноста си седяла долу, а при другото не знам си какво, не знам си защо и накрая стигнах до сегашната ми ситуация.Вече нямам никакво желание да се преглеждам, но няма как.
Та преди да започна да патувам из болниците отново , реших да се консултирам с вас, и да ми дадете някой съвет.
Относно тестиса , има вариант да има само болка без подуване, както споменах по-горе , болката се появява когато си поиска, но е по -честа от подуването, а проблема е , че всички искаха да видят тестиса в подуто състояние, но това ми е нещо като невъзможно, поради простата причина, че подуването се случва средно 2 пъти в месеца, пък и нямам постояннен транспорт. Подуването може да варира от 2 до 8 часа, никога не знаеш кога ще спадне.
Други странни симптоми са , излзиане на сперма при мастурбиране, но преди оргазъм и не, не се лъжете, че това е предеколационна течност, това си е сперма, защото това като излезне, цялата ми главичка на пениса ми става в тази течност.Това се появява по някой път и само при ерекция, без мастурбиране.Много ми е кофти при такива случки, ама какво да направя.На някой може да му стане смешно, че дори и да се шегува сега в коментарите, но повярвайте ми на мен ми е писнало, и искам в най-скоро време да се оправя.А тези симптоми които обясних по-горе, не съм сигурен защо се получават, но не мога да си ги обясня по друг начин, освен да ги свържа с тестиса.
Благодаря за отделеното време и ще се радвам за някой съвет.
Извинете ако намерите правописни грешки. :)

hristian.krastev
01-24-2013, 21:03
Еми кво да ти кажа брат, и аз имам подобен проблем, но моя е само често уриниране вече 3-та година кви ли не уролози не обиколих и няма никой не върши работа и спрях да ходя, по лекари пък да става квото ще, но при теб сигурно е по болезнено щото и те боли и се подува, търси некви рецепти да пиеш нещо тия тъпи лекари като не въраш работа...

vladyman
01-26-2013, 08:51
Добре де, тези доктори не ти ли правиха изследвания - скенери, взимане на семенна проба, урина и т.н. ? Защото при достатъчно подробни изследвания не виждам как могат да почнат да си поставят произволни диагнози. Ако не са, по финансова или каквато и да е причина, те съветвам да намериш отнякъде парите и да си направиш възможно най-подробни изследвания, по възможност във ВМА или в Пирогов. Съсътоянието което описваш, освен неприятно, звучи и потенциално опасно, така че наистина недей да отлагаш ршението на проблема.

draid
01-26-2013, 09:21
Поне един улразвук да ти бяха направили .... може и киста да имаш, може и разширена вена. Я намери връзки във Военна болница.

valioo
01-28-2013, 10:20
Добре де, тези доктори не ти ли правиха изследвания - скенери, взимане на семенна проба, урина и т.н. ? Защото при достатъчно подробни изследвания не виждам как могат да почнат да си поставят произволни диагнози. Ако не са, по финансова или каквато и да е причина, те съветвам да намериш отнякъде парите и да си направиш възможно най-подробни изследвания, по възможност във ВМА или в Пирогов. Съсътоянието което описваш, освен неприятно, звучи и потенциално опасно, така че наистина недей да отлагаш ршението на проблема.

Нищо не направиха...Само единия от тези доктори ме прегелда с един апарат на който така и не разбрах името, но наподобяваше апарата с който бреммените жени се преглеждат за да видят бебето.Прегелда ме с въпросния апарат, за да види дали нямам рак или нещо от сорта, но за щастие нищо не открихме. В Пирогов вече бях, нямам намерение да се преглеждам пак там, най-много ако намерим проблема и тръгнат да ми правят операция, да си я направя там.

valioo
01-28-2013, 10:30
Поне един улразвук да ти бяха направили .... може и киста да имаш, може и разширена вена. Я намери връзки във Военна болница.

И аз мисля да пробвам там.Личната ми я препоръча.Едната диагноза беше точно това, разширена вена на тестиса, под името Варикоцеле.