PDA

View Full Version : Големи пъпки и временен обрив



kotkakotka
01-20-2013, 10:42
Здравейте! От вчера започнаха да ми излизат големи пъпки като петна по различни части на тялото.Много сърбят и са червени-жълти.Странното е, че стоят около 1 час и после изчезват....На някого случвало ли му се е подобно нещо? Тази сутрин ми излезнаха много на ръката и като изчезнаха имам чувството, че сега е подута леко около пръстите.

asvads53c
01-20-2013, 17:50
Така както го описваш може да става дума за Копривна Треска или Уртикария. Доста неприятно заболяване, които може да се прояви при стрес, след настинка или дори при наличие на кариес.. Ходи преглед при дерматолог, ако обривите са твърде много го направи НЕЗАБАВНО, защото може да получиш алергичен шок, което е доста опасно нещо.

tonssy
01-20-2013, 19:04
Така както го описваш може да става дума за Копривна Треска или Уртикария. Доста неприятно заболяване, които може да се прояви при стрес, след настинка или дори при наличие на кариес.. Ходи преглед при дерматолог, ако обривите са твърде много го направи НЕЗАБАВНО, защото може да получиш алергичен шок, което е доста опасно нещо.

И аз така мисля.
Още утре отивай на кожен и то специалист, защото колкото по- скоро се открие причината, толкова по - добре за теб. Причините може да са безброй, уверила съм се. Не губи време.

rubby179
01-22-2013, 10:52
Възможно е това да е алергична реакция и трябва непременно да се консултираш с лекар.