PDA

View Full Version : Алергия от шоколад или?



gabi_94
01-21-2013, 09:30
Първо ще спомена, че ям много шоколад, ама много...всеки ден по един, понякога и повече... Преди няколко дни се разболях и 5 дена не бях яла, понеже ми беше много лошо...Общо взето бях като на лека диета с много течности, полезна храна...Та вчера си ям полезните работи ама ми се прииска и шоколад. Изядох половин и ми стана мн лошо. След два часа цялото тяло ме сърбеше и имах обрив. На сутринта гадния обрив беше станал в много много ситни малки пъпчици, почти незабележими. Досега съм получавала същия обрив, но само по ръцете лятото. Лекарката ми тогава каза, че е или от храна или слънчева алергия, понеже бях прекалила с манията за тен. Та въпроса ми е възможно ли е да съм отключила изведнъж алергия към нещо, което консумирам постоянно? Нашите също ядоха от шоколада и нищо им нямаше. Изследванията за алергии за доста скъпи и не ми се дават 100 + лв. за нещо, което може да е временно. Някой ако има подобен проблем или някаква представа за такъв тип алергия ще се радвам да сподели и даде съвет.

DisappointedDreamer
01-21-2013, 09:42
Изследванията за алергии не са 100+ лева. Да не говорим колко вредно е това да ядеш шоколад като супа.

Може да е временно, но със сигурност ще се появи пак. Лекарства приемала ли си? Може от тях да е.

gabi_94
01-21-2013, 09:53
Не, никакви лекарства не съм приемала. Наистина няма от какво друго да е...

DisappointedDreamer
01-21-2013, 10:01
Пф. Има доста неща, за които дори не си чувала. Аз, примерно, съм алергична към кърлежите в домашния прах.

Изследвай се.