PDA

View Full Version : Проблем с очите или лекаря?



skromno
01-23-2013, 12:25
Проблема ми е следния.Попринцип в училище сядам на последния чин,което си е супер.Само дето не виждам много добре какво пише на дъската.То вярно,че учителите пишат с маркери на по 2/3 седмици,някои пишат адски дребно,ама все пак като пипитам момчете,с което сядам дали вижда и вика,че трудно,но вижда а аз въобще нищо не виждам.
Ходих при личната и тя ми написа направление за очен.Отидох на лекар и ми прави някакви тестове,капах си капки една седмица(мисля,че беше Визин) и след това пак отидох при него(той така ми беше казал) и ми каза,че било вероятно да имам леко увреждане на очите,но нямало смисъл да ми се слагат очила.Тогава си помислих,че е супер,защото да слагам очила още докато уча не е добре,ама от друга страна пък нищо не виждам от последния чин.Преместих се малко по-напред и се виждам ама се дзверя 2 минути докато разбера какво има.Сега пия някакви витамини за очи и ми помагат малко от малко.Не стоя много пред компютъра,но за сметка на това чета по може би 3/4 часа на ден.
Та кажете така ли да се мъча или да сменям лекаря?

DragonLady
01-23-2013, 12:35
Според мен иди на друг очен лекар, защото така както го описваш ми изглежда на късогледство.
Лекаря прави ли ти теста с онази таблица с цифрите и буквите?

skromno
01-23-2013, 13:08
Ами първият път като отидох ми го прави въпросния тест.И ме пита с различните лещи дали виждам по-ясно или по-замъглено.Вторият път също.

shmatarok
01-23-2013, 19:49
Без значение дали седиш на компа или четеш, прави си почивки, за да си отмаряш очите. В нета има и упражнения, може да отделяш по десетина минути да ги правиш.

EternalDream
01-23-2013, 20:07
Ох, лошо ми става като чуя очен лекар. Последно ме изкараха с отлично зрение, нищо, че бях носила 2 години очила...
Трябва да смениш лекаря. Определено не виждаш. Няма смисъл да продължаваш да се мъчиш.

rubby179
01-24-2013, 08:55
Трябва да потърсиш мнението и на друг лекар. След като продължаваш да имаш проблем със зрението, нещо трябва да се направи. Да се предприеме лечение или да се предпише носенето на очила.