PDA

View Full Version : Очен преглед



borko0097
01-25-2013, 18:08
Здравейте, ще ходя на очен лекър и искам да се справя дбре със виждането на цифрите на стената защото последно като ходих сбъркъх няколко и ми казаха ,че имам 0.5 диоптър и наште сега ми дават малко на компа, може ли да ми кажете как да си подобря зренито за когато отида а също ако може ми кажете и измамни начини няма значение само да мога да ги казвам без грешка числата. :)

shmatarok
01-25-2013, 18:59
Хахахах, как очакваш да ти кажем измамни начини да познаваш числата? Ако имаш късмет, имаш шанс и да познаеш нещо. :Д
Иначе, в нета има упражнения за подобряване на зрението, можеш да опиташ с тях, но при всяко положение сигурно ще ти се наложи да поносиш очила известно време.

xoxi
01-26-2013, 14:52
И всичко това, само за да стоиш повече време пред компютъра?

YSMF
01-26-2013, 15:26
Борко, идеята ти е тъпа. Мотива ти също. Може да пробваш с гимнастика за очи /тъпо име/, майка ми така си свали нейните диоптри.

paradaiz
01-26-2013, 17:19
Идеята за компютъра действително ми се струва тъпа. Виж, ако беше нещо по смислено щях да те разбера. Аз по принцип мразя прегледите при очен лекар, защото като малка за малко да ми сложат очила въпреки, че си виждах чудесно. Просто не знаех кое е ляво и кое дясно (май бях на 5г.) и за тях най-лесно беше да кажат, че трябва да сложа очила. После друг очен лекар ми каза, че си виждам прекрасно и слава богу перипетиите свършиха. ;)
При прегледа при личната лекарка се случва да сбъркам някое число, но явно не е фатално.
Аз изпитвам истински страх от това да сложа очила и може би затова и внимавам много да не ги претоварвам. Когато се готвя за някой изпит го правя отдалече, а не за една вечер, както правят повечето. Старая се да не прекалявам с компютъра, да не чета книги в лоша поза и на лоша светлина. И задължително да не чета книги наведнъж. Същото се отнася и за телевизията. Когато ми се зачервяват ги промивам с лайка. Това много помага. Правя го и профилактично. Би могло да ти свърши работа. Но доколкото разбирам родителите са ти прави за едно-за да не си влошиш зрението трябва да ограничиш компютъра, както и други дейности, които натоварват очите. За съжаление трябва да избираш.

vladyman
01-26-2013, 18:08
Като влезете в кабинета кажи, че ти е притеснено като майка ти и баща ти са вътре. Ако доктора е печен, ще ги помоли да излезе. Тогава му обясни ситуацията и го помоли да подслъже малко. Едва ли ще се съгласи, защото честно казано мотивацията ти е идиотска (на родителите ти също бтв, но това е друга тема).

Между другото какво за бога означава да имаш 0.5 диоптър ? Аз имам 0.75 и 1 и се затруднявам единствено при четенето на текст на доста дълго разстояние от мен. Носенето на очила при такъв малък дефект (0.5) според мен даже ще ускори развалянето на зрението...

xoxi
01-26-2013, 20:15
Като влезете в кабинета кажи, че ти е притеснено като майка ти и баща ти са вътре. Ако доктора е печен, ще ги помоли да излезе. Тогава му обясни ситуацията и го помоли да подслъже малко. Едва ли ще се съгласи, защото честно казано мотивацията ти е идиотска (на родителите ти също бтв, но това е друга тема).

http://data.whicdn.com/images/21929282/tumblr_lydoh2ldw31qbaswr_large.gif

Причината, поради която родители го ограничават от компютъра, далеч не е идиотска.
А да моли доктора да излъже, е възможно най-глупавото и незряло нещо, което някой може да направи.
Вместо да гледа да пази зрението си, нека лъже и маже...

vladyman
01-27-2013, 15:19
http://data.whicdn.com/images/21929282/tumblr_lydoh2ldw31qbaswr_large.gif

Причината, поради която родители го ограничават от компютъра, далеч не е идиотска.
А да моли доктора да излъже, е възможно най-глупавото и незряло нещо, което някой може да направи.
Вместо да гледа да пази зрението си, нека лъже и маже...

И аз написах, че е глупаво да кара доктора да лъже, но щом като иска идеи - давам му. Той да си троши главата.

Иначе поведението на родителите му също е идиотско и това ти го казвам като човек който почти 5 години е страдал от компютърна зависимост.

Първо, ако очите му са почнали да се развалят още в тийнейджърските му години, то хипотетичното намаляване на времето пред компютъра няма да има никакъв ефект върху това дали/колко бързо ще продължат да му се развалят. Когато бях ученик, грубо казано половината ми съученици носеха очила, като от тях обаче бяха единици тези които имаха компютри или пък стояха много време пред телевизора (също така, по мои наблюдения, не е като да прекарваха по цяла нощ в четене на книги :D )

Второ, ако авторът прекарва повече от нормалното време пред компютъра, евентуалните ограничения/забрани от страна на родителите му няма да постигнат нищо, освен че ще се изпокарат и ще се стигне до много по-сериозни глупости от негова страна. Всъщност, както самият/самата ти си забелязал/а, тези проблеми вече са започнали - детето, вместо да обсъди проблема си с родителите си, търси начин да ги измами. Така че да - и автора на темата и родителите му постъпват идиотски, но това си е техен проблем. Да се оправят.

TrollFaace
01-27-2013, 20:19
Сперма в очите ! ВИНАГИ помага !

s0k4e
01-30-2013, 18:38
Е и мен ме болят очите ама ме мързи да отида до болницата :Д ! По добре слушаи какво ти казва доктора да се оправиш да не се влоши