PDA

View Full Version : (анкета) Как се грижите за здравето си?



Virjii
01-27-2013, 17:47
Малка анкета:

Само при нужда ли се обръщате към лекар/зъболекар/гинеколог/уролог?
Колко често си правите профилактика?
Какво включва тази профилактика(опишете)?
Случвало ли ви се е чрез профилактика да предотвратите болест/инфекция?
Каква?
Колко често посещавате гинеколог/уролог и зъболекар?
А личният лекар и какви са вашите искания от него?
Какви средства отделяте за здравето си на месец?
Взимате ли направление или на частно? Ако взимате направление - колко направления на година взимате и за какъв лекар?

Това е. :)

ameli
01-27-2013, 20:20
Малка анкета:

Само при нужда ли се обръщате към лекар/зъболекар/гинеколог/уролог? Да. На зъболекар само ходя профилактично веднъж на около година, другите само ако имам зор.
Колко често си правите профилактика? Тая година смятам да мина профилактично на всички възможни лекари, докато стана не на 18 :Д
Какво включва тази профилактика(опишете)? Ъм.. зависи от самата профилактика. На зъболекар не ти вземат кръв и урина..
Случвало ли ви се е чрез профилактика да предотвратите болест/инфекция? Нещо такова.
Каква? Хванаха ми кариес и пломбирането беше по-бързо и леко.
Колко често посещавате гинеколог/уролог и зъболекар? Гинеколог 1-2 в годината, зъболекар - 1 път на година-две.
А личният лекар и какви са вашите искания от него? Всяка година, за да си взема картон за училище и някоя друга бележка/направление. Иначе и там ходя само ако имам зор.
Какви средства отделяте за здравето си на месец? Не взимам лекарства, така че под 5лв. Да чукна на дърво и рядко боледувам.
Взимате ли направление или на частно? Ако взимате направление - колко направления на година взимате и за какъв лекар? Миналата година взех 3 или 4 направления - за нефролог, гинеколог, ортопед и май дерматолог. На частно не съм ходила.

Това е. :)

:)

bloodyF
01-27-2013, 20:48
Само при нужда ли се обръщате към лекар/зъболекар/гинеколог/уролог?-основно да
Колко често си правите профилактика?-веднъж годишно, общ преглед при личната
Какво включва тази профилактика(опишете)?-гърло, как дишам, височина, тегло
Случвало ли ви се е чрез профилактика да предотвратите болест/инфекция?-не се сещам
Каква?-
Колко често посещавате гинеколог/уролог и зъболекар?-веднъж годишно гинеколог, зъболекар когато събера сили да отида (1 път в годината има) :Д
А личният лекар и какви са вашите искания от него?-бележки за училище, направления
Какви средства отделяте за здравето си на месец?-витамини-5-10 лева, други лекарства-по-рядко се налагат и слава Богу
Взимате ли направление или на частно? Ако взимате направление - колко направления на година взимате и за какъв лекар?-1,2,3, различно
2012 съм взимала за гинеколог, уши ,нос, гърло и туй то
сега мисля да си взема за очен лекар, че нещо съм я закъсала чисто с очите и за ортопед или нещо от тоя род, защото тия болки в горната част на тялото ме изнервят максимално :Д

DisappointedDreamer
01-27-2013, 20:51
- Само при нужда. При зъболекаря ходя на профилактика веднъж годишно. Тя включва преглеждане на зъбите за кариеси и евентуалното им запълване.

Личен лекар не посещавам. Средства - много пари за лекарства и време прекарано по болници. Направления не взимам.

shmatarok
01-27-2013, 21:10
Само при нужда ли се обръщате към лекар/зъболекар/гинеколог/уролог? - Като изключим зъболекаря и гинеколога, да.
Колко често си правите профилактика? - Гинеколог - веднъж годишно; зъболекар - поне на 6-8 месеца.
Случвало ли ви се е чрез профилактика да предотвратите болест/инфекция? - не.
А личният лекар и какви са вашите искания от него? - личен лекар само ако се наложи; понякога се случва да ми направят общ преглед - тегло, височина, блаблабла, но е по-рядко от веднъж годишно.
Какви средства отделяте за здравето си на месец? - купувам си само витамини принципно - до 10 лева някъде.
Взимате ли направление или на частно? Ако взимате направление - колко направления на година взимате и за какъв лекар? - случва се и да взимам направление, но понякога ходя и на частно. Зависи общо взето какъв специалист търся.

paradaiz
01-28-2013, 12:02
Само при нужда ли се обръщате към лекар/зъболекар/гинеколог/уролог? Да
Колко често си правите профилактика? Много рядко (в смисъл за зъболекар) , тъй като установих, че когато ходя на профилактика ми взима повече пари, отколкото когато ходя с конкретен проблем :)
Какво включва тази профилактика(опишете)? Ами на зъболекар ме преглежда, почуква с всякакви метални зъболекарски инструменти и това е всичко.
Случвало ли ви се е чрез профилактика да предотвратите болест/инфекция? Не. Просто гледат да ти вземат парите...
Колко често посещавате гинеколог/уролог и зъболекар? Само при проблем, а това е рядко.
А личният лекар и какви са вашите искания от него? Преди я посещавах веднъж годишно, сега май ще я посещавам както зъболекарката.
Какви средства отделяте за здравето си на месец? Ами не знам. Когато съм болна доста, иначе за чай, спрей за гърло, таблетки, лукчета. Такива неща :)
Взимате ли направление или на частно? Ако взимате направление - колко направления на година взимате и за какъв лекар?
Преди години за зъболекар, за уши нос, гърло, за очен лекар, за проби на урината, а последното беше преди половин година заради проблеми със гърба, но не отидох...
Иначе носех шини и ходех на ортодонт, а като съвсем малка съм ходила и на логопед.
Ами за това се сещам ;)

tonssy
01-28-2013, 15:20
Само при нужда ли се обръщате към лекар/зъболекар/гинеколог/уролог? Основно да.
Колко често си правите профилактика? Веднъж годишно, при личния
Какво включва тази профилактика(опишете)? Гърло, дишане, височина, тегло
Случвало ли ви се е чрез профилактика да предотвратите болест/инфекция? Не
Каква? -
Колко често посещавате гинеколог/уролог и зъболекар? Гинеколог- 2 пъти годишно мисля; зъболекар- 1 път в годината- преди ходих по 2 пъти, но ми каза, че не е нужно
А личният лекар и какви са вашите искания от него? Когато се разболея и не ми мине за 2-3 дни, за бележки, за напревления
Какви средства отделяте за здравето си на месец? Доста, налага се.
Взимате ли направление или на частно? Ако взимате направление - колко направления на година взимате и за какъв лекар? - И направления взимам, и на частно ходя. Зависи от проблема.